Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5151) radi8tor válasza Jarlaxle (#5140) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Random 4k írásban-olvasásban meg se közelíti az Intelt. Seq írásban viszont jobb. Ezt csak másolásnál tudod kihasználni. Random 4k viszont az oprendszernek fontos.

⭐ Stella

(#5152) DV válasza fLeSs (#5150) üzenetére


DV
senior tag

Azert ezt linkeltem be, mert nem talaltam masik olyan tesztet, amelyikben egyidoben benne van az Intel es az OCZ Vertex Turbo. Tudsz errol a ket SSD-rol valos elet tesztet linkelni, vagy eredmenyeket kozzetenni?

(#5153) radi8tor válasza fLeSs (#5150) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyik oldalon láttam egy érdekes tesztet. Photoshop scratch disknek használták az SSD-t és azzal nézték mennyivel lett gyorsabb tőle a progi.

⭐ Stella

(#5154) fLeSs válasza DV (#5152) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem téged szapultalak, csak rámutattam a teszt hiányosságára.
ha sikerül szereznünk ilyen SSD-ket akkor letesztelem mindet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5155) proof88 válasza fLeSs (#5149) üzenetére


proof88
addikt

igen, én is így értettem... :)
szerk.: pontosabban ugye akkor sem az eredeti sebesség lesz, ha tudja a trimet..

[ Szerkesztve ]

(#5156) DV válasza fLeSs (#5154) üzenetére


DV
senior tag

Tudom, ertettelek elsore is, nem is azert valaszoltam, csak gondoltam hatha van a tarsolyodban 1-2 ilyen jellegu teszt/link.

(#5157) fLeSs


fLeSs
nagyúr

van mégvmi amit nem értek.
még mindig ez az indilinxes SSD.
teliírtam az iometerrel, aztán azonnal készítettem egy írástesztet hdtune-val, utána 5 perc után, 15 perc után, 1 óra múlva és az előbb, 2 óra múltán. ehhez ugye le kellett törölnöm a partíciót (a hdtune csak így fut), de nem formatáltam le.
az idő előrehaladtával egyre nagyobb területen közelít a maximális sebességhez az SSD, az elején még baromi lassú volt, 2 óra után viszont már 20 GB-nyi területet képes max sebességgel írni és a minimum 25 MB/s-ről 50 MB/s környékéig emelkedett.

amit nem értek az az, hogy miért javul az írás, mikor a partíció törlésével csak a partíciót töröltem és nem az adatokat amik előtte rajta voltak. :F ezexerint az SSD tudja, hogy a partíció le lett törölve és emiatt trimmeli az egész felületet mert egy új partíció létrehozásakor mindenképpen le kell majd formatálnom?
ha igen, akkor minek trimeli? ezzel csak öregbíti a cellákat. egyszerűbb lenne megvárni a formatálást. :D
ha viszont nem tudja akkor ez egy kib@szás, mert anélkül trimel hogy én azt megengedtem volna neki és így nem nyerhetjük vissza a korábbi adatokat. ha nem trimelne, akkor még meglenne rá az esély, de így már nincs.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5158) DV válasza fLeSs (#5157) üzenetére


DV
senior tag

Mas SSD-t is teszteltel mar ugyanigy, vagy majd csak ezutan?

(#5159) proof88 válasza fLeSs (#5157) üzenetére


proof88
addikt

a szemétgyűjtés (Garbage Collection) a háttérben történik, amikor az ssd nem csinál semmit. Itt egy link, tök jól látszik, hogy üresjárati időt hagyva az SSD-nek, javulnak a benchmark-értékek. Szóval az érvénytelen page-eket tartalmazó blokkokat írja újra az SSD, amikor ráér, és így egyből írható page-ek lesznek a blokkokban az előbb érvénytelen page-ek helyén.
Nevén nevezhetnéd már azt az indilinx vezérlős cuccot... :U
SuperTalent UltraDrive ME-k is indilinxesek és tudják a GC-t is

szerk.: ATTO DiskBenchet miért nem használsz?

[ Szerkesztve ]

(#5160) Jarlaxle válasza DV (#5148) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Koszi szepen, maradok akkor az altalad javasolt intelnel, az extra tarhely biztos nem fog rosszul jonni. :)

(#5161) james008bond


james008bond
őstag

ocz agility 64 gb 1.4 fw tudja a TRIM-et? hdd sentinel szerint igen. hogy tudnám ezt még ellenőrizni, valamint, hogy win7 64 bit alatt működik is-e ez a funkció?

Kösz

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#5162) radi8tor válasza james008bond (#5161) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy, hogy csinálsz rajta sebességtesztet most, majd 1 hét-hónap múlva. Ha az értékek nagyjából egyeznek, működik a TRIM.

⭐ Stella

(#5163) fLeSs válasza proof88 (#5159) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"a szemétgyűjtés (Garbage Collection) a háttérben történik, amikor az ssd nem csinál semmit. Itt egy link, tök jól látszik, hogy üresjárati időt hagyva az SSD-nek, javulnak a benchmark-értékek. Szóval az érvénytelen page-eket tartalmazó blokkokat írja újra az SSD, amikor ráér, és így egyből írható page-ek lesznek a blokkokban az előbb érvénytelen page-ek helyén."

OK, és ki állította az ellenkezőjét? ezt én is tudom/tudtam.
én csak azt nem értem, hogy miért trimel az SSD amikor nem töröltem le róla a fájlt, csak a partíciót?
egyébként már írtam sztem, hogy ez a Patriot Torqx, elvileg az OCZ Vertex/Agility meg még sok másik SSD ugyanezt tudja.

szerk: ATTO-t azért nem használok amiért a többi benchmarket sem használom.
én amikor összehozok egy tesztelési metódust legyen szó prociról, vga-ról, akármiről úgy próbálom megközelíteni a kérdést, hogy átlagfelhasználóként mi érdekelne engem ha elolvasnám a cikkemet. lesz@rom az ATTO diskbenchet, meg a crystaldisket meg a többit, az érdekel, hogy mennyire érezhető ha ezt vagy azt a vinyót/SSD-t használom, hogy mit nyerek vele. az iometer kb. olyan szerepet fog betölteni, mint a proci/alaplaptesztekben az everest memóriabench, hogy látszódjon a meghajtó elméleti ereje. lehet, hogy xy SSD 15x annyi IOPS-ot tud mint a másik, de ha nem érzed tőle gyorsabbnak a géped miközben 2szer annyiba kerül akkor nem fogom ajánlani asztali PC-be vagy notiba.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5164) pincehely


pincehely
addikt

Helló!

Próbálom telepíteni a 64 gb-os Kingston ssd-re a rednszert, de valamiért nem talál rajta a win7 olyan partíciót amire felkúszna.

Windowsban amúgy aktív, és elsődleges partíció , mégsem tud települni,
Mit csináljak?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#5165) canniball válasza pincehely (#5164) üzenetére


canniball
nagyúr

Formázd meg a telepítőlemezzel. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5166) fagy53 válasza pincehely (#5164) üzenetére


fagy53
nagyúr

Idáig hogyan csináltad? Sok infót kaptál, kérdés mennyire alkalmaztad azokat. :)
Pl:[link]

[ Szerkesztve ]

(#5167) pincehely válasza canniball (#5165) üzenetére


pincehely
addikt

Ennyire nem vagyok balfék :N

http://kefetemap.deviantart.com/

(#5168) canniball válasza pincehely (#5167) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem is mondtam hogy az vagy. :R Csak a postból arra tippeltem hogy más rendszer alatt formáztad és ezért nem tetszik neki valami, gondoltam a telepítővel történő formázás helyrehozza.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5169) proof88 válasza fLeSs (#5163) üzenetére


proof88
addikt

én csak arra akartam rávilágítani hogy ssd-hez jobban ajánlják az atto-t, mint a hd tune-t.

Visszatérve a partíció törléses problémára, lehet amikor törlöd a partíciót a Win7 ráereszti az összes blokkra a trimet. :D Nem tudom...
Egyébként szerintem attól még nem kéne gyorsabbnak lennie, hogy formázod, vagy akkor trimmel is a Win7?

(#5170) fagy53


fagy53
nagyúr

Nagy nyűg ez az írás az SSD-n, megnéztem mi történik egy magára hagyott gépnél, ahol csak a róka van megnyitva. 6 óra üresjárat alatt 3.5GB-ot írt a meghajtóra a rendszer! Ez napi használatra vonatkoztatva 900MB körül van. Jelenleg a napi átlagos írás 25GB nálam, köszönhetően a teszteknek is. :D
A HD Tune Pro, Disk monitor funkciója látványosan és számszerűen mutatja, de leellenőrizhető a HD Sentinel Teljesítmény funkciójával is.

(#5171) pincehely válasza canniball (#5168) üzenetére


pincehely
addikt

Windows 7 telepítővel partícionáltam, formáztam, nem ment!
Ekkor vinyórol boot windows 7: lemezkezelés--aktívvá tettem a partíciót.
Újra telepítés, megint csak nem ment.
Végül csak úgy tudtam feltelepíteni, hogy a vinyó is rá volt kötve a gépre.
Nem értem, de jó lett!
Miket kell kikapcsolni a winben?defrag, search, ilyesmiket kikapcsoltam, Prefetchet is, de a superfetchet nem találom a szolgáltatásokban.

Olvastam, hogy van valami program ami optimalizálja az SSD-t.
Ez csak akkor kell, ha nincsen trim, vagy trim-es működés esetén is lehet használni?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#5172) g.gergo válasza pincehely (#5171) üzenetére


g.gergo
senior tag

Disable superfetch

Disabling Prefetch

Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SessionManager\Memory Management\PrefetchParameters
Name: EnablePrefetcher
Type: REG_DWORD
Value: 0

Amit én kikapcsolattam:

• Hibernáció tiltása
• Töredezettségmentesítő ütemező törlése és letiltása
• Rendszervisszaállítás letiltása
• Indexelés letiltás
• Lapozófájl letiltása
• Ideiglenes internet fájlok áthelyezése
• Felhasználói változók érték (hely) módosítása
• Superfetch, Prefetch letiltása
• Boot defrag letiltása
• NTFS 8.3 filenév tiltása
• Firefox cache mappa áthelyezése hdd-re

[ Szerkesztve ]

(#5173) canniball válasza pincehely (#5171) üzenetére


canniball
nagyúr

"Olvastam, hogy van valami program ami optimalizálja az SSD-t."
Erre gondoltál?

fLeSs!
Nem tudnád berak(at)ni az első postba? Meglehetősen termékeny vagy, eltartott egy ideig mire megtaláltam a hsz-t. :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5174) Bodor


Bodor
veterán

törölve...
itt nincs warez

[ Módosította: fLeSs ]

(#5175) Kinder válasza fLeSs (#5163) üzenetére


Kinder
senior tag

fLeSs:
Érdekel tesztre csütörtökön ( holnap ) egy 325-ös 64GB-os Kingston SSD?
Te veheted el a szüzességét. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5176) proof88 válasza g.gergo (#5172) üzenetére


proof88
addikt

Miért kell hibernálást kikapcsolni???? Valaki mondja már el...
Amúgy akinek gyors ssd-je van, az sztem ne rakja a firefox cache-t meg a tempet se el az ssd-ről... csak jobb lesz a rendszer, annyit meg nem hiszem h ront rajta... lapozófájlt meg inkább át kéne helyezni másik hdd-re, minthogy végérvényesen letiltsd...

Nálam május 6. óta, tehát majdnem 1 éve fel van rakva a HD Sentinel, ez alapján:
összes olvasott adat: 952 488 MB
összes írt adat: 889 691 MB.

A doksik, videók, stb. másik winyón vannak, ott is kb ez az arány. Ha azt nézem, hogy van egy 32 GB-os SSD, akkor 1 év alatt durván 32-szer íródik felül az összes cellája. De 10.000 törlés-írást tud egy cella elviselni elvileg, szóval nem kell annyira aggódni...

(#5177) fLeSs válasza Kinder (#5175) üzenetére


fLeSs
nagyúr

holnap nem lesz rá időm. amúgy érdekelne. :D
btw ilyet _elvileg_ tudunk később is szerezni.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5178) Kinder válasza fLeSs (#5177) üzenetére


Kinder
senior tag

:)
Az a "baj", hogy pénteken már beszerelem a gépbe, és megy rá a windows.

(#5179) fLeSs


fLeSs
nagyúr

tudtok mondani olyan esetet amikor a vinyó kerreg mint az őrült és belassul az egész gép, már egy firefox tabot is 1 perc megnyitni? mondjuk aközben hogy megy vmi írás? szokott itt vki videókat vágni?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5180) chege válasza fLeSs (#5179) üzenetére


chege
aktív tag

A vinyó okán való lassulásra gondolsz?
Pl ha megy a defrag meg a vírusírtás vagy valami másolás akkor egy gyengébb konfigot rendesem vissza tud fogni
6 éves Asus notimon tapasztaltam

(#5181) Raymond válasza fLeSs (#5179) üzenetére


Raymond
félisten

Windows Defender :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5182) AndrewTdi válasza Kinder (#5175) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Arra én is kíváncsi lennék. :R
Most tervezek venni abból a szériából egy 128G-st, mert viszonylag jó árban hozzá tudnék jutni (65K).

Konkrétan ilyet

[ Szerkesztve ]

(#5183) fLeSs válasza chege (#5180) üzenetére


fLeSs
nagyúr

defrag és vírusírtás/másolás egyszerre.
hmm, elég "okos" gondolat defrag közben másolni vagy vírust írtani :D
btw ez nem is egy olyan dolog ami gyakran jelentkezik. vmi általánosabbra gondoltam.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5184) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Szerintetek mi lenne valami hátránya annak (akár az SSD-re nézve, akár másra), hogyha pl a gémeket és a programokat (mindenféle installt) az SSD-re tennék?

[ Szerkesztve ]

(#5185) fLeSs válasza AndrewTdi (#5184) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ha van helyed rajta akkor tedd rá. hátrányod biztos nem lesz belőle.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5186) AndrewTdi válasza fLeSs (#5185) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Gondolom az élettartama sem csökken drasztikusan ettől. (I/O szám).

(#5187) fLeSs válasza AndrewTdi (#5186) üzenetére


fLeSs
nagyúr

egyszerűbb ha kiveszed a gépből és felrakod a szekrény tetejére dísznek, akkor biztosan örökéletű lesz. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5188) chege válasza fLeSs (#5183) üzenetére


chege
aktív tag

Igen valóban extrém példa, de már csináltam ilyet az 5400as NB vinyóval :))

btw estére én is ssd tulaj leszek remélhetőleg :DDD

(#5189) AndrewTdi válasza fLeSs (#5187) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Akkor úgy kérdezem, hogy úgy is ki fog bírni 3-4 évet remélem.

(#5190) AirBooms válasza g.gergo (#5172) üzenetére


AirBooms
addikt

• Hibernáció tiltása
• Töredezettségmentesítő ütemező törlése és letiltása
• Rendszervisszaállítás letiltása
• Indexelés letiltás
• Lapozófájl letiltása
• Ideiglenes internet fájlok áthelyezése
• Felhasználói változók érték (hely) módosítása
• Superfetch, Prefetch letiltása
• Boot defrag letiltása
• NTFS 8.3 filenév tiltása
• Firefox cache mappa áthelyezése hdd-re

Ezek közül én semmit nem találok a win7 64 pro-ban a Szolgáltatásokban. Miért?

(#5191) KTTech válasza fLeSs (#5179) üzenetére


KTTech
veterán

Torrentezz keményebben a rendszerHDD-n :) képes úgy belassítani, hogy öröm nézni...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5192) fLeSs válasza KTTech (#5191) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mire gondolsz pontosan? fájlmegosztásra? a 256K-s feltöltésemmel? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5193) fagy53 válasza AndrewTdi (#5189) üzenetére


fagy53
nagyúr

Túllihegik ezt a kérdést, ha hiszünk az Intel napi 20GB-os írás/törlés esetére vonatkozó legkevesebb 5 év élettartam garanciának, akkor feleslegesek ezek a korlátozások.
Korábban átlagosan használt HDD-m 1 évre vonatkozó napi írásmennyisége 1.8GB, hol van ez az Intel garancia írásmennyiségétől? ;]
Sokan a lassulást összetévesztik az öregedéssel, pedig nem így van, a lassulás egy természetes velejárója ennek a korai SSD generációnak, melyet különféle szoftveres módon igyekeznek csökkenteni.
Jelenleg a tesztek miatt az SSD-m naponta 20GB környékén ír, de ez idővel lecsitul és marad a 2GB, ami elvileg több évtized... :D
Ha van helyed, akkor rajta használd ugyanúgy mint a merevlemezt, egyre azonban gondolj, hogy kb 20%-át a meghajtónak mindig hagyd szabadon! :K

[ Szerkesztve ]

(#5194) AndrewTdi válasza fagy53 (#5193) üzenetére


AndrewTdi
addikt

:R :R
Ebből értettem, kerek és csak a lényeg.
win7 64 bit lesz rajta, egy-két prog meg gém.
thx :R

(#5195) proof88 válasza AirBooms (#5190) üzenetére


proof88
addikt

Hibernálást az Energiagazdálkodásnál tudod tiltani, de továbbra sem tudom, mi értelme van letiltani ...
Rendszer-visszaállítást pedig jobbklikk a Sajátgépen > Tulajdonságok > lesz egy fül Rendszer-visszaállítás néven elvileg, legalábbis WinXP-ben így van.
Lapozófájl letiltása: jobbklikk Sajátgépen > Tulajdonságok > Speciális fül > felső Beállítások gomb > Speciális fül > Módosítás gomb > ssd-n ne legyen lapozófájl, de másik hdd-n azért legyen...
Indexelés: elvileg van ilyen, hogy Indexelő szolgáltatás, legalábbis XP-ben ez a Szolgáltatások között van. De azt is cisnálhatod, hogy Sajátgépben jobbklikk a meghajtón > Tulajdonságok > szedd ki a pipát az indexelés elől.
Ideiglenes internet fájlok áthelyezése - Internet beállításokban megtalálod, Vezérlőpultban vagy az Internet Explorerben, meg lehet adni, hogy máshol tárolja ezeket a temp fájlokat.
Firefox cache mappa áthelyezése hdd-re - ehhez van külön program asszem, keress rá a topikban, múltkor linkelte valaki asszem...

Ezek XP-ben így vannak, Win7-ben nem tudom. A többi passz, registry hack vagy valami program kell hozzájuk biztos.

(#5196) AirBooms válasza proof88 (#5195) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi, nem tudom, miért hittem, hogy win7-ről beszéltek... :R :B

(#5197) fagy53 válasza AndrewTdi (#5194) üzenetére


fagy53
nagyúr

Két dologra figyelj, legyen fenn a HD Sentinel ami a telepítéstől fogva jegyzi a meghajtók használatát és bármennyire is működik a Trim funkció legyen egy SSD optimalizáló alkalmazás a gépen pl a Diskeeper 2010 Hyperfast funkciója. A Win 7 alapból kikapcsolja, ha felismeri az SSD-t, az aut defragmentálást, a Hyperfast az SSD-re alkalmazva ezt helyettesíti.

(#5198) fLeSs válasza fagy53 (#5197) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ha működik a trim akkor felesleges a hyperfaszt.
ugyanazt csinálja (pontosabban a hyperfaszt = garbage collection) csak lassabban és öregbíted vele az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5199) AndrewTdi válasza fagy53 (#5197) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ty :R

(#5200) proof88 válasza fLeSs (#5198) üzenetére


proof88
addikt

de miért öregbíti vele az ssd-jét, ha garbage collection van... egyszer muszáj lesz kiolvasni a cellát, nullázni és visszaírni, jobb előbb a háttérben, mint később...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.