Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5651) fLeSs


fLeSs
nagyúr

én 800 GB-nál tartok 2 hónap után, de ennek kb. a fele tegnap és tegnapelőtt ment rá amikor az X25-V RAID 0-t teszteltem :D
800 GB-tal számolva kb. 13 GB/nap.
450 GB-tal már csak 6,5 GB/nap.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5652) Windy07


Windy07
csendes tag

Sziasztok!
Vásárlási tanács kellene.
OCZ Vertex 60GB 50k-ért
Intel X-25M 80GB 55k-ért
Esetleg Supertalentek közül hasonló árú 64GB-os?

Köszi!

(#5653) C64 válasza Windy07 (#5652) üzenetére


C64
őstag

a válasz egyértelmű: Intel X-25M 80GB 55k-ért - de G2 legyen!
amúgy 53k-ért is kapni már!

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5654) fLeSs


fLeSs
nagyúr

most vettem észre, hogy van ilyen funkció a cystaldiskinfóban

senki sem mondhatja, hogy nem teszteltem le rendesen a RAID tömböt. :D szegény tesztre kapott X25-V, azon kétszer ennyi teszt futott. :D

ezalapján nálam a napi írás átlag ~5,83 GB.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5655) siriq válasza fLeSs (#5654) üzenetére


siriq
őstag

Szoval azt mondod, ha nagyobb vinyot veszek akkor tovabb tart? A 64 gigas, igen csak par evvel tovabb birna mint a 40-s vagy a 3x-s SSD?

szerk: van nalam jopar vinyo. Van amelyik 7 eves, vagy talan oregebb. Szeretem jo kondiban megorizni ugy, hogy mukodjenek.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#5656) Bodor válasza WiZARD (#5634) üzenetére


Bodor
veterán

Hiren's Boot cd 9.7-tel (az alatt is a mini xp-vel) szoktam a raid tömbömet formázni (ssd) , utána lehet szépen telepíteni vagy másolni, nekem a norton ghost 15 bármit oda-vissza ghostolt eddig hibátlanul.

(#5657) WiZARD válasza Bodor (#5656) üzenetére


WiZARD
addikt

najó, tegnap mégse a win baszta el, hiába ghostolom át, utána bebootol, beírom jelszót, erre jön a preparing desktop.... szóval fos.
hirennel meg bármit csinálok nemmegy.

kezdem reménytelennek látni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5658) radi8tor válasza siriq (#5655) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ugyanannyi adatot tárolnál rajta, mint a 40-esen, akkor tovább tartana az élete.

⭐ Stella

(#5659) C64 válasza fLeSs (#5654) üzenetére


C64
őstag

ezt a grafikon hogyan is kell értelmezni?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5660) radi8tor válasza C64 (#5659) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az idő függvényében mutatja as SSD-re írt adat mennyiségét. Elég egyértelmű :)

⭐ Stella

(#5661) C64


C64
őstag

ez a cystaldiskinfo nem ad ki pontos adatokat a host writes-nál
egyszer 150 giga, újraindítás után meg már sak 149 giga
ezt már többször is észrevettem!

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5662) radi8tor válasza C64 (#5661) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Intel SSD Toolbox is ki tudja olvasni. Ez egy S.M.A.R.T. attributum.

⭐ Stella

(#5663) C64 válasza radi8tor (#5662) üzenetére


C64
őstag

ha megnézed a grafikon, jól láthatóak a visszaesések:

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5664) chege válasza C64 (#5663) üzenetére


chege
aktív tag

valóban, tényleg érdekes :F . Nálam teljesen jól, egyértelmüen mutatja, nincsenek ilyen visszaesések

(#5665) C64 válasza chege (#5664) üzenetére


C64
őstag

és azon is csodálkozom, hogy alig használom a gépet és pár óra alatt 2gb-tal felment az értéke :F

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5666) fagy53 válasza C64 (#5665) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nálam, ezt írtam már korábban, a magárahagyott gép 6 óra alatt 900MB-ot ír.
Az átlagos napi írás 25GB, de csökken az idő haladtával.. :D

Ja, a kikapcsolt Trim ellenére eddig nem csökkent semmilyen bench eredményem, sőt jobban tartja magát mint amikor "0" volt a registry-ben az idevonatkozó érték, most "1".

[ Szerkesztve ]

(#5667) C64 válasza fagy53 (#5666) üzenetére


C64
őstag

wazzmeg, pedig kikapcsoltam amit kellett, a temp mappa is már a hdd-n van!
akkor nem fogja kibírni az ssd 30-40 évnél tovább?? :O :O

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5668) fLeSs válasza C64 (#5667) üzenetére


fLeSs
nagyúr

bakker, ne legyetek már gyerekesek. :D
fogalmunk sincs róla, hogy az SSD vezérlője mit csinál a háttérben.
a statikus wear-leveling olyankor rendezi át a fájlokat amikor nem csinálunk semmit a gépen, értelemszerű mivel amikor csinálunk vmit olyankor ezzel csak belassítaná az IO-műveleteket.
a vezérlő folyamatosan próbálja egyensúlyba hozni a cellák kihasználtságát hogy nagyjából egyidőben váljanak írhatatlanná és mivel egy csomó adat statikus (windows, programok, swapfájl) ezért ezeket át kell helyezni máshova hogy az eddigiek során ezek tárolását végző cellák "fáradtsága" azokkal legyen egy szinten amiket dinamikus adatokkal telítünk-aztán töröljük - ezt neveztem úgy a múltkor, hogy a wear-leveling "overhead"-je.

ezért lényeges szempont az, hogy mennyi a szabad hely és hogy mekkora az SSD, mert a nagyobb SSD-ken több a pótterület (spare area). ha több a szabad hely, akkor lassabban jutunk el a cellák következő írási ciklusáig, vagyis ritkábban kell a wear-levelingnek közbelépnie és így abszolúte kevesebb írást kell elszenvednie a celláknak is.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5669) C64 válasza fLeSs (#5668) üzenetére


C64
őstag

aha, és ezt nekem honnan kéne tudnom? :F

de most már viszont ezt is tudom :D

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5670) fLeSs


fLeSs
nagyúr

mondok egy példát.
a legrosszabb ami történhet egy SSD-vel, hogy majdnem teljesen megtelítjük.
pl. a 40 GB-oson alig 2 GB szabad helyet hagyunk.

feltételezzük, hogy ez a 2 GB arra elég, hogy a windows és a böngésző szemete elférjen rajta, de ez is folyamatosan frissül/cserélődik.
a statikus wear-leveling nem hagyhatja, hogy a 2 GB-nyi adat alatt lévő cellák gyorsabban használódjanak el, mint a többi 38 GB hely, ezért a háttérben elkezdi eltolni az adatokat, és gyakorlatilag emiatt majdnem egy teljes SSD-nyi, azaz 38 GB adatot fog áthelyezni.
1. ezzel ahelyett, hogy kitolná az élettartamot, csak lerövidíti. tény, hogy egyszerre fog kinyiffanni az összes cella, de gyorsabban, mintha több lenne a szabad hely
2. ez az "overhead". 2 GB-nyi adat kerül az SSD-re, de valójában 40 GB-nyi írás keletkezik, emiatt pedig baromira belassul minden az állandó cellavédelem miatt

ez egy szélsőséges példa, de nem lehetetlen, és könnyen lehet, hogy a többségnek erről fogalma sincs.

éppen ezért én azon a véleményen vagyok, hogy jelenlegi formájában az SSD-ből sosem lesz adattárolásra használt hardver, arra a vinyó jobb. az SLC-nek ez nem olyan nagy gond, de az SLC SSD-ket (a komolyakat, most nem az elsőgenerációs 32 GB-os Samsungokról :D beszélek) elsősorban szerverekbe veszik.

az SSD-re egy fejlesztési lehetőségként kell tekinteni, mintha egy processzorról vagy +2 GB ramról lenne szó, a rendszer+programok alá betéve jelentős gyorsulást tapasztalhatunk, többet mintha egy 2 magos procit 4magosra cserélnénk.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5671) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Köszönjük fLeSs, hogy vagy nekünk, de tényleg! Sok hasznos infót osztasz meg velünk.

⭐ Stella

(#5672) fagy53 válasza fLeSs (#5670) üzenetére


fagy53
nagyúr

Egyetértek :K

chaplin: ne ess pánikba, sokáig elég lesz még, legalább is ettől a használattól még évekig bírni fogja, meghibásodás meg bármivel előfordulhat.
Éppen a teszt kedvéért majdnem úgy használom mint a HDD-t, sőt jobban, de nem rettegek tőle, hogy tönkremegy. :D

[ Szerkesztve ]

(#5673) WiZARD


WiZARD
addikt

na acronissal sikerült klónoznom a rendszert ssd-re, miután a többi particiót eltűntettem a vinyóról. bár a particioeltolás nincs meg :( :((

elsőre csalódás, többet vártam ssd-től. jó, meg gyorsabb, de közel se annyival mint amit vártam.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5674) fLeSs válasza fagy53 (#5672) üzenetére


fLeSs
nagyúr

btw azzal, hogy kikapcsoltad a trimet eléggé megszivatod magadat is és az SSD-t is, ugyanis a trim parancs elküldése után a vezérlő gondoskodik arról, hogy minél több legyen az írható, teljes értékű blokk, amik ezek után a "spare area" részét képezik. minél jobban feltöredezik (vagy hogyan lehetne ezt mondani) az SSD, tehát minél több a "szennyezett" blokk, annál lassabb lesz az írás, ráadásul annál jobban fognak használódni a cellák is, mert egyre kevesebb lesz a "tiszta" blokk ami a pótterületbe beolvadhat.
remélem érhető :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5675) Matamata


Matamata
aktív tag

Én a Sandforce vezérlős ssd-k valós élettartamára leszek majd kíváncsi. Ugye ezeknél elhagyták a cache chipet és helyette az ssd tárterületének a 28% használja ilyen célra.. Gondolom az mlc chipeknek jót tesz ez az igénybevétel.

Találtam egy elég jó SSD összehasonlító táblázatot.

(#5676) fagy53 válasza fLeSs (#5674) üzenetére


fagy53
nagyúr

Egyelőre a fordítottját tapasztalom és ezért is kapcsoltam ki. Feltűnt, hogy elég gyorsan romlik az írás, mintha a Trim nem működne...Megnéztem ilyenkor a Diskeeper Hyperfast-tel és eléggé "töredezett" volt, az optimalizálás után újra magasabb volt az írás sebessége.
Most, hogy kikapcsoltam, még nem volt szükség a Diskeeper-re, mert nem csökkent semmit az írási seb. A jövő héten megnézem ezt a bizonyos "törezedettséget", kíváncsi vagyok hogyan néz ki most. ;]
Jelenleg az SSD területének a 64%-a szabad, tehát könnyen ugrálok! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5677) fLeSs válasza Matamata (#5675) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én is egy ilyesmit szeretnék készíteni a PH-ra.
lehet hogy átmásolom az egészet úgy ahogy van. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5678) WiZARD válasza WiZARD (#5673) üzenetére


WiZARD
addikt

na végül sikerült klónoznom úgy particiót, hogy eltolva maradjon :)
diskparral megcsináltam az eltolt particiót, vmi ghost bootcd-vel átmásoltam a létrehozott particiora, majd windows install lemezzel alkottam bootsectort.

van bármi extra win beállítás, vagy akármi amit kell/érdemes csinálni?
defrag progit érdemes bármit használni, vagy tök felesleges?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5679) fagy53 válasza Matamata (#5675) üzenetére


fagy53
nagyúr

Jó dolog így látni őket együtt, az a "Maybe" nagyon tetszik! :DDD Valahol én is így vagyok vele... :D

(#5680) C64


C64
őstag

már a patriot is dolgozik gőzerővel az új ps-100-as ssd trim supportján, de késnek vele. remélhetőleg hamarosn elérhető lesz!

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5681) chege válasza WiZARD (#5678) üzenetére


chege
aktív tag

Intel SSD Toolbox ajánlott. Mást nemtudok, vagyis én nem használok

(#5682) radi8tor válasza WiZARD (#5678) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Defragot el kell kerülni messziről!

Ez egy X-25M? Ezüst színű G2-es? Miféle firmware van rajta?

⭐ Stella

(#5683) WiZARD válasza radi8tor (#5682) üzenetére


WiZARD
addikt

igen x25-m, g2
van többféle színben? :D
feltoltam rá legújabb fw-t hd2 vagy mi a kódja...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5684) FRENK1988 válasza fLeSs (#5677) üzenetére


FRENK1988
veterán

Mindegy de egy ilyen mindenre kiterjedő ismertető jó lenne mivel már elérhető áron vannak elég jó rendszernek való SSD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#5685) C64 válasza FRENK1988 (#5684) üzenetére


C64
őstag

hát ja 53k az x25m g2 80gb, szal ez azért már nagyon ott van :D

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5686) Joe100


Joe100
csendes tag

Elég jó kis cucc lehet 4 ssd-vel raid-ben:
http://prohardver.hu/hir/negy_ssd_egy_gepben.html
kíváncsi lennék 1 teszt-re.

(#5687) fLeSs válasza FRENK1988 (#5684) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a múltkori kérésemben egy ember kivételével senki sem segített (vezérlők és SSD-k összepárosítása).

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5688) FRENK1988 válasza C64 (#5685) üzenetére


FRENK1988
veterán

Aki fanatikus az megérdemli. De akinek egy 30 gb-s is jó az tényleg jó vételt tud csinálni.
fLeSs: :F Én szivesen segítek csak mondd miben:D
mod: szövegértés 1es :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#5689) C64 válasza FRENK1988 (#5688) üzenetére


C64
őstag

nem kerül sokkat többe, és itt most a sebességről van szó, amiben ár/teljesítmény arányban az intel x25m g2 verhetetlen!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5690) Matamata válasza fagy53 (#5679) üzenetére


Matamata
aktív tag

Szerintem legtöbb gyártó se teljesen biztos benne hogy hova tovább. Próbálkoznak ezzel-azzal.

OCZ Vertex LE-el integető Nixon :DDD

(#5691) FRENK1988 válasza C64 (#5689) üzenetére


FRENK1988
veterán

Én is azt vettem volna ha lehetett volna akkor kapni amikor kellet volna. :((( De ez a Kingston se rossz ahhoz képest.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#5692) WiZARD válasza WiZARD (#5678) üzenetére


WiZARD
addikt

feltettem a legújabb intel rapid storage drivert (9.6, eddig vmi régi 8.9es volt fent)
access time javul, amúgy nincs nagy különbség

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5693) fLeSs


fLeSs
nagyúr

40 Patriot torqx SSD RAID-ben :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5694) C64 válasza fLeSs (#5693) üzenetére


C64
őstag

az durva, és hol a teszt?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5695) radi8tor válasza C64 (#5694) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Keresd meg :DD

⭐ Stella

(#5696) C64 válasza radi8tor (#5695) üzenetére


C64
őstag

te megtaláltad már? :D

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5697) chege válasza fLeSs (#5693) üzenetére


chege
aktív tag

elvetemültek :DDD :DDD

Korábban már láttam egy 24dbos Samsung raidet [link] :))

[ Szerkesztve ]

(#5698) radi8tor válasza C64 (#5696) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kerestem, mert mobillal nincs kedvem regisztrálni. A fórum csak reg után böngészhető.

⭐ Stella

(#5699) WiZARD


WiZARD
addikt

4 giga ram mellett kell swap file? (win7)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5700) radi8tor válasza WiZARD (#5699) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

4 giga rammal én már Vista alatt se használtam swap-ot.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.