Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) Pearce válasza devil-k (#62348) üzenetére


Pearce
aktív tag

"A magyar címét nem írom le, mert teljesen helytelen..... "

Rossz az imdb-s magyar cím. E hónapban fog kijönni és tükörfordításos magyar címe van. via Vox

[ Szerkesztve ]

(#62352) pohár válasza BITBOYS (#62350) üzenetére


pohár
félisten

akkor itt a ráncigálós jelenet a börtönben, az ecy-s jelenet még töltődik erőteljesen felfelé

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#62353) BITBOYS válasza pohár (#62352) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ezt pont csak hallottam :DDD

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#62354) pohár válasza BITBOYS (#62353) üzenetére


pohár
félisten

na, itt az ecstasy-s rész az elejétől a végéig :D

engedj el buzi, hát ez a hang annyira passzol, hogy iszonyatosan :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#62355) BITBOYS válasza pohár (#62354) üzenetére


BITBOYS
addikt

A viasaton is most jön :D Köszi!!

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#62356) pohár válasza BITBOYS (#62355) üzenetére


pohár
félisten

tisztára kung fuiiiiiiii :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#62357) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62358) pohár válasza Bad Pritt (#62357) üzenetére


pohár
félisten

nekem ez a Tomorrowland :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#62359) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

de szánalmas istenem h már ez is kijött bluréjen, hát most volt a moziban, a birdman előtt még a trailere ment... minden kijött már tényleg, birdman, dumber2 de az az egyetlen rohadt film, tényleg amit várok, azt még nem bírták kiadni, pedig mikor lement már, h szakadna meg ez az egész

tényleg igaz az, h amíg egy film megy valahol műsoron, van aktív vetítés, addig nem jelnhet meg az adott piacon a lemez? ezt én csak most hallottam, nekem ez új. nem hiszek benne, de nem tudok már másra gondolni, miért épp ezt a filmet tartják vissza

[ Módosította: radi8tor ]

(#62360) emiki6 válasza Tibiajax (#62359) üzenetére


emiki6
veterán

Én is már számolom a napokat szinte... :W

Mennyi kell még, egy hét?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#62361) Pearce válasza Tibiajax (#62359) üzenetére


Pearce
aktív tag

Általában 4-5 hónap az átfutási idő a moziba kerüléstől a dvd/ bd megjelenésig.
Nálunk az Interstellar-t novemberben kezdték el vetíteni és március 29.-én jön ki hivatalosan itthon. /ja, kijön, reméljük is, mert amit az utóbbi 1-2 hónapban a Select meg a Pro video csinál a kiadványok dátumcsúsztatásával, az vicc kategória/
Ezt akárhogy is számolom 4 hónap.

"tényleg igaz az, h amíg egy film megy valahol műsoron, van aktív vetítés, addig nem jelnhet meg az adott piacon a lemez?"

Miért ne lenne igaz? A 4-5 hónapos átfutási időtartam alatt kifut mindenhol az aktuális film, meg nem sok olyan mozit ismerek, ahol még akár ma vagy holnap megnézhetnéd az Interstellart.

[ Szerkesztve ]

(#62362) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

lol :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62363) Tibiajax válasza Pearce (#62361) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

de ez oké :D, régen is ez volt, h pár hónap..
de a dumber2, meg a birdman, vagy az a buzi hobbit, meg minden film kb amit az ősszel meg télen néztem moziban meg játszottak sorban jön kifele. keanu reeves szar lövöldözését is utána vetítették bőven, de persze az már rég kint figyel
ezt a enigmás filmet most vetítették kókadna le 'zmeg februárban....
:(((

(#62364) Viszlát válasza Tibiajax (#62359) üzenetére


Viszlát
addikt

Az első linket kivetetném a helyedben, az accountod bánhatja.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#62365) ígyvanferi válasza Tibiajax (#62359) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az első linket nem tudom megnézni, viszont az Interstellart én is nagyon várom már. Viszont megérkeztek a Hobbitkák. Illetve egy.

(#62366) pohár válasza Tibiajax (#62359) üzenetére


pohár
félisten

március 31. a release date itthon is (március 20. a November Man, Fury kettős, április elseje meg a pingvineké :D), lassan itt lesz az

április közepén meg Exodus is jön, moziban lemaradtam róla, pedig a látvány miatt ott kellett volna látni :U

ígyvanferi... az elsőre csak nyomj egy Entert, utána betölti

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#62367) dokee78


dokee78
félisten

Jó lenne,ha ráncba szednék ezt a retek Opera Minit.
4-szer nyomok rá egy új hozzá szólás írásához.

Igaz csak ritkán,de idegesítő.
Legalább lenne alternatíva.

(#62368) Pearce válasza pohár (#62366) üzenetére


Pearce
aktív tag

"március 20. a November Man, Fury kettős, április elseje meg a pingvineké"

Ja, főleg, hogy a Fury-nak már február 25.-én meg kellett volna jönnie. Aztán utána március 6, 13 és most 20. a megjelenési dátum. /xpress-en frankón lekövethető volt, szépen csúszik/
Amúgy valami olyasmit is olvastam, hogy ha péntekre esik a megjelenési dátum, azt ne nagyon vegyük készpénznek, hogy akkor meg is jelenik /ugye a márc. 6, 13, 20 mind péntek/.
Lesz ez még tovább is a November Man-nel egyetemben. Ahogy a Sráckornak is januárban, a Lucynak meg már decemberben kellett volna jönnie /előbb jött volna, mint az amerikai megjelenés/, most meg mindkettő bizonytalan státuszban van.

(#62363) Tibiajax

De most mit hasonlítunk mivel? Hazai vetítést kinti lemezmegjelenéssel vagy hazai vetítést hazai lemezmegjelenéssel?
Mert ha az utóbbi, akkor Hobbitkákat december 18.-án kezdték el vetíteni és májusban jönnek lemezen, John Wick meg Éjjeli féreg november 18. és e hónapban jön mindkettő.
De pl. Exodus december 11. és ahogy pohár is említette, április 15.

Persze most gyorsan kijött a Bridman kint lemezen és csak januárban volt nálunk. A hazai lemezmegjelenés majd a nyáron jön. Ezért kérdeztem, hogy mit hasonlítunk mivel?

[ Szerkesztve ]

(#62369) gerii válasza Bad Pritt (#62362) üzenetére


gerii
addikt

10 perce ezen röhögök :D Az a fej :C

(#62370) atike válasza pohár (#62358) üzenetére


atike
nagyúr

Nekem is.... :DDD

(#62371) PuMbA válasza Tibiajax (#62363) üzenetére


PuMbA
titán

Az amcsi változatok dobozába adnak egy kivágott IMAX eredeti filmszalag képkockát, gondolom ezt megcsinálni idő (Pista nekiül egy ollóval :DD) és ezért adják ki csúszva. Márc 17-étől lesz elérhető egyébként digitális formában (vudu, ultraviolet) ami 5GB-os 1080p-t jelent 1-2 héttel rá meg jön a Blu-ray. Én is várom, mint a fene :)

[ Szerkesztve ]

(#62372) emiki6 válasza PuMbA (#62371) üzenetére


emiki6
veterán

Én kivárom a BD50-et. :B

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#62373) devil-k válasza Pearce (#62351) üzenetére


devil-k
nagyúr

Áh, már értem. :D

(#62359) Tibiajax
Relax, a jó utómunka sokáig tart. :) Inkább jöjjön később, de méltó transzfert kapjon.

"tényleg igaz az, h amíg egy film megy valahol műsoron, van aktív vetítés, addig nem jelnhet meg az adott piacon a lemez? "

Ez nem feltétlen igaz, legalábbis az Oscar "időszakban" biztos nem.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#62374) Tibiajax válasza PuMbA (#62371) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az szép..
oké, akkor lenyugodtam.. két hét és itt van végre

(#62375) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Beleolvasgattam a Cinderella kritikákba, amilyen szar lett minden trailere és posztere a filmnek, olyan jó lehet a végeredmény. Azért nem moziban nézős persze, de elkezdett érdekelni. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62376) harylmu


harylmu
őstag

Exodus

Esett róla szó, hogy többen várják, de lelombozok őket. :D Én végig úgy éreztem, hogy ennek a filmnek se füle, se farka. Vége nem is volt... Christian Bale szerintem baromi jó színész, el is viszi az egészet a hátán, de a teljes film összességében így is a teljesen felejthető kategória szerintem.

Ennek a csávónak meg képtelen voltam elvonatkoztatni a transformers-es idióta szerepétől :D

De őt is fura volt az MMA-s filmje után látni, ami nálam amúgy nagy kedvenc.

Viszont szerintem az Interstellar-ra érthető a várakozás. Annak ellenére, hogy rengetegen lehúzták itt, nekem a tavalyi év egyik kedvenc filmje. Aki szereti Nolan filmjeit, nem hiszem hogy csalódhat.

[ Szerkesztve ]

(#62377) bAtt001 válasza harylmu (#62376) üzenetére


bAtt001
addikt

téénlyeg a transformersben volt... :D most néztem én is és gondolkoztam honnan olyan ismerős, de így már világos, a filmben meg van pár jó vizuális effekt ami jó, de azért kicsit sok a két és fél órás játékidő :U

[ Szerkesztve ]

(#62378) harylmu válasza bAtt001 (#62377) üzenetére


harylmu
őstag

jaja és az ott mellette ripley az alien-ből. :D

(#62379) bAtt001 válasza harylmu (#62378) üzenetére


bAtt001
addikt

ez a film úgy nézett ki hogy ott van batman, meg ripley, de még a breaking badből is a kiscsávó, na meg a mandarin a vasemberből, szinte vártam ahogy Isten leküld egy xenomorphot az egyiptomiakra aztán ripley batmannel karöltve megküzdenek vele.... :D

(#62380) harylmu válasza bAtt001 (#62379) üzenetére


harylmu
őstag

neeeee az a breaking bad-es jesse volt? a mandarint se ismertem fel. :D sztár parádé. kár, hogy így is gyenge a film.

[ Szerkesztve ]

(#62381) bAtt001 válasza harylmu (#62380) üzenetére


bAtt001
addikt

azaz, összejött a sok neves színész, mondjuk én nem mondanám rá h bűn rossz volt, 2 részletben ki lehetett bírni néhol még jó is volt, de sokkal kevesebb lett mint aminek szánták az biztos

(#62382) Tothgera30 válasza Ace owner (#62332) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Úgy érted, első kettő rész. A 3. rész már el lett túlozva. De külön, az első kettőtől eltekintve jó lett. Ezek után pedig mélypont... az elkövetkezendő többi pedig felejtős.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#62383) eeXaa


eeXaa
addikt

a "transformers-es idiótának" meg lehet nem ártana utánanézni hogy legalább a nevét tudjuk, mivel kb. az öszes többi szinész együtvéve ebben a filmben, sincs olyan szinten szinészileg mint ez a nevenics "csávó"

[ Szerkesztve ]

(#62384) BITBOYS válasza eeXaa (#62383) üzenetére


BITBOYS
addikt

És van saját rendezése, nem egyszerű szereplőkkel :) mellesleg a film is jó

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#62385) eeXaa válasza BITBOYS (#62384) üzenetére


eeXaa
addikt

...hááát ja, épp nemrég rendezett egy filmet, amiben Woody Allen, meg Sharon Stone játszik,
de mint szinész is kb. minden szinész nagysággal is játszott már, a 80-90-es évek egyik legnagyobb nevű szinésze, gyakorlatilag bármit el tud játszani.... az Exodus-os gárdából, talán Bale lesz majd olyan szinten szakmailag, kb. 20 év múlva mint ő

(#62386) ígyvanferi válasza eeXaa (#62383) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Értő olvasás képessége látom elsikkad a nagy trollkodásban. Nem transformerses idióta, hanem transformerses idióta szerep, ezt írta. De hadd segítsek értelmezni: nem a csávó az idióta, hanem a szerepe volt az. Nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#62387) harylmu


harylmu
őstag

Természetesen nem a színészt akartam leidiótázni, bár nem is tudom ezt hogy sikerült a mondandómból kiolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#62388) eeXaa válasza ígyvanferi (#62386) üzenetére


eeXaa
addikt

"Ennek a csávónak meg képtelen voltam elvonatkoztatni a transformers-es idióta szerepétől" ..szerintem ez kb. elmondja, hogy menyit tud róla :U
...mellesleg az övé volt kb. a legkarakteresebb szerep a transormersekben, Lebouf is csak kullogot utána... ettől lenne idióta a szerepe :U :F

[ Szerkesztve ]

(#62389) ígyvanferi válasza eeXaa (#62388) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem, nem mondja el, mennyit tud róla.

Szerintem meg Octopus fővezéré volt a legkarakteresebb szerep a filmben.

(#62390) eeXaa válasza ígyvanferi (#62389) üzenetére


eeXaa
addikt

troll! ;] :D

(#62391) Pearce válasza ígyvanferi (#62389) üzenetére


Pearce
aktív tag

Akkor már legyen "Octopussy". ;]

(#62392) harylmu válasza eeXaa (#62388) üzenetére


harylmu
őstag

Miről mennyit tudok? Arról, hogy Simmons ügynök a Transformersben egy bohóc? :D imádom egyébként, nem is baj ez

Láttam az összes részt, első és másodikat többször is, nekem így jött le.
hogy jutottunk ide :U

[ Szerkesztve ]

(#62393) gyuromoj


gyuromoj
veterán

He-Man Battle-cat

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#62394) eeXaa válasza harylmu (#62392) üzenetére


eeXaa
addikt

"hogy jutottunk ide?" ...úgy hogy Bale, akinek volt eddig 2-3 említhető szerepe a DÁRKNÁJTHOK mellet, elviszi a hátán a filmet....... meg R.I.P.lay akinek az alien filmek mellet 1 említhető főszerepe sincs a karrierje során, valahogyan magasabb nívót jelent mint a transzformeszes idióta.
...de mindegy, ha tudtad ki ő, spongyát rá, nekem sincs kedvem egész nap erről vitatkozni...

(#62395) harylmu válasza eeXaa (#62394) üzenetére


harylmu
őstag

teljesen kiforgattad a mondandómat, én is zárom.

(#62396) eeXaa válasza harylmu (#62395) üzenetére


eeXaa
addikt

...akkor bocs... :R

(#62397) Bad Pritt válasza eeXaa (#62394) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Te olyan fogalmatlan vagy, hogy az fizikai fájdalmat okoz. Nézz kicsit utána az említett két színésznek, hátha találsz néhány "említhető" főszerepet a nevük mellett.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62398) eeXaa válasza Bad Pritt (#62397) üzenetére


eeXaa
addikt

..erről inkább nem nyitok vitát :U ;)
...de úgy sejtem Sigourney Weaver esetében mellékszerepekre gondolsz

[ Szerkesztve ]

(#62399) Pearce válasza Bad Pritt (#62397) üzenetére


Pearce
aktív tag

""említhető" főszerepet a nevük mellett."

Főszerep? Alienen kívül a Gorillák a ködben meg a Szellemirtók, de ott nem főszereplő volt. Aztán ennyi.
Mellékszerepe persze elé sok volt /Avatar, Ház az erőd mélyén, Az igazság nyomában, Gyilkos médium, Elhurcolva, stb./

(#62400) dokee78


dokee78
félisten

del

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.