Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61901) FoxiestFox válasza eeXaa (#61899) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jobb, mint a Hurt Locker... :D

(#61902) eeXaa válasza FoxiestFox (#61901) üzenetére


eeXaa
addikt

írnál pár mondatot, hogy miről szólt számodra a full m.j.?

(#61903) harylmu válasza eeXaa (#61900) üzenetére


harylmu
őstag

Akkor a hurt locker mit keres ott? :D

act of valor +1

[ Szerkesztve ]

(#61904) dokee78 válasza eeXaa (#61900) üzenetére


dokee78
félisten

Pedig az Act of Valor elég jó propaganda film.
Főleg,hogy igazi katonák vannak benne.
Érződik is a színészi játékokon.

(#61905) eeXaa válasza harylmu (#61903) üzenetére


eeXaa
addikt

...az nem propagandav v. látvány film...
61904: életem egyik leghaszontalanabbul eltöltött ideje volt amíg megnéztem...

[ Szerkesztve ]

(#61906) KisTücsök válasza FoxiestFox (#61901) üzenetére


KisTücsök
addikt

...meg mondjuk a felsorolt filmjei nagy részénél...

Braveheart. :D ...

(#61907) devil-k


devil-k
nagyúr

TOP háborús témával foglalkozó filmek szerintem:

1. Fekete könyv
2. Becstelen brigantyk
3. A csíkos pizsamás fiú
4. A túlélő
5. A szarvasvadász
6. Valkűr
7. Testvérek
8. Soha többé háborút!
9. Híd a Kwai folyón
10. Ryan közlegény megmentése
11. Acéllövedékek
12. A bukás- Hitler utolsó napjai

És még sokat sokat nem láttam! :B
A sorrend nem számít az előző listánál.

- mozi bolondéria -

(#61908) FoxiestFox válasza eeXaa (#61902) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem írnék!
Mert nem nagyon emlékszem már rá konkrétan, csak arra, hogy a hangulata beszívott, és hogy 8-ast adtam rá IMBD-n.

(#61909) Pearce válasza devil-k (#61907) üzenetére


Pearce
aktív tag

Jarhead vagy a Hurt Locker megvolt már?

(#61910) devil-k válasza Pearce (#61909) üzenetére


devil-k
nagyúr

Persze. A Bőrnyakúak 6/10, a Bombák földjén 5/10. Az utóbbit tervezem újranézni. :)

- mozi bolondéria -

(#61911) Vikthor válasza devil-k (#61910) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Jarhead 2 az 6/10 de nem az egy... Hurt Locker meg kb 10/10, vmit benéztél... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#61912) devil-k válasza Vikthor (#61911) üzenetére


devil-k
nagyúr

Höhö, 7 éve láttam! 7 évvel ezelőtt mást gondoltam még 1-2 dologról. :)

- mozi bolondéria -

(#61913) pohár válasza devil-k (#61907) üzenetére


pohár
félisten

hű, A bukást még az Apollóban láttam középiskolás koromban (meg a Hotel Ruandát), a nevelőtanárunk a koliban töri- és németszakos volt, jópár filmre átbattyogtunk a Gulyásból késő este :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#61914) devil-k válasza pohár (#61913) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Hotel Ruanda az egyik kedvencem. :) Kár, hogy nem csinálnak több ilyen jellegű filmet. Én inkább az Apollóba járok egyébként a mai napig is. Meguntam már a CC-ben az 1 négyzetméterre eső büdös bunkók százalékának növekedését.

- mozi bolondéria -

(#61915) pohár válasza devil-k (#61914) üzenetére


pohár
félisten

furcsa, én nem sokkal találkoztam eddig, max a fél-, vagy teltházas vetítéseken, de én (kora) délután szoktam/igyekszem menni, olyankor meg nincsenek ilyen nézőszámú termek

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#61916) devil-k válasza pohár (#61915) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sajnos, nekem a délutánok nem jók általában, kivéve a hétvége, mondjuk vasárnap az ideális, akkor kevesen vannak. Pl. most már premier filmre abszolút nem megyek el, semmi értelme, hogy ott mindenki köhög, tüsszög, szörcsög, csámcsog, pofázik... stb. Inkább várok 4-5 napot, de lemegy a nagy embertömeg.

- mozi bolondéria -

(#61917) pohár válasza devil-k (#61916) üzenetére


pohár
félisten

én inkább pont a premierekre szoktam beülni (hétköznap délután, hétvégén szintúgy), de engem valahogy mindig elkerülnek az ilyen emberek :D

sokszor meg is figyeltem, hogy milyen csönd van, pedig szinte mindenki popcornnal, meg nachos-szal érkezik, aztán elkezdődik a film, és síri csend

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#61918) devil-k válasza pohár (#61917) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyszerű: legközelebb megyünk együtt! :D Röhögnék, ha még ismernénk is egymást! :D

(#61919) HáGé
Szerencséd van!

A mobilról még nem is beszéltem! Általában a CC-n minden előadáson vagy megszólal (legalább) 1 vagy pedig a pofádba világítanak vele.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#61919) Bad Pritt válasza pohár (#61917) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Ez nekem is furcsa, az alapján, ahogy itt lefestik néhány filmnél a nézőközönséget, én tuti nem járnék moziba. Viszont nekem nem szoktak ilyen radikálisan rossz élményeim lenni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61920) pohár válasza devil-k (#61918) üzenetére


pohár
félisten

utóbbiba már én is belegondoltam 1-2x :DDD

HáGé... hát azok alapján, amiket itt olvasok sokszor a többi nézőről, lehet nekem se akaródzna annyira a moziba menés, de még tényleg nem nagyon találkoztam a már zavaró szintű evéssel/ivással/beszélgetéssel

legutóbb a Hobbitot néztük este (valamikor fél 8 körül, színültig a terem), a vége táján valaki eltüsszentette magát a terem jobb oldalán, a balról meg egy barom bekiabált, hogy egészségedre :DDD

na egy 3. meg rákontrázott, hogy naezmostkurvárafontosvoltéskussoljál

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#61921) fateless válasza devil-k (#61912) üzenetére


fateless
veterán

Huh, hét éve...
Öregnek érzem magam.
12 éve szereltem le a honvédségtől 9 évnyi ott töltött idő után. Épp ezért nekem mást jelent a jó háborús film, mint sokaknak. Pl The Hurt Locker számomra kiemelkedő volt.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61922) devil-k válasza fateless (#61921) üzenetére


devil-k
nagyúr

A kor az csak egy statisztikai adat. ;)

- mozi bolondéria -

(#61923) emiki6 válasza devil-k (#61922) üzenetére


emiki6
veterán

Azt azt mondja meg, hogy hányszor kerülte meg a Napot.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61924) devil-k válasza emiki6 (#61923) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na, ezt sem hallottam még, de tetszik! :)

- mozi bolondéria -

(#61925) troland26 válasza fateless (#61921) üzenetére


troland26
őstag

Utána lettél lelkipásztor ? :) MIcsoda film lehetne belőle " A tengerészgyalogos több éles bevetés és több mint tíz év szolgálat után megcsömörlött és leszerelt , majd folytatta harcát , de már az elveszett lelkekért " :P

(#61926) littlelion21 válasza troland26 (#61925) üzenetére


littlelion21
addikt

(#61927) troland26 válasza littlelion21 (#61926) üzenetére


troland26
őstag

ja , hogy már van ilyen... :D

(#61928) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Ez a Chappie nagyon jó film lesz :)

Resistencia eterna

(#61929) Bad Pritt válasza bagyulajuve (#61928) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Ninjának könnyű dolga van, mert csak önmagát kell adnia. :DD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61930) fateless válasza troland26 (#61927) üzenetére


fateless
veterán

Na, akkor megyek a jogdíjakért. :DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61931) bagyulajuve válasza Bad Pritt (#61929) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Amúgy épp előadást készítek sejtbiológiához és az elhunyt dj-jük miatt meg fogom említeni az együttest a hallgatóknak, mert a srác sajnos progériában szenvedett és abba is halt bele :(.

Resistencia eterna

(#61932) Bad Pritt válasza bagyulajuve (#61931) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Elég durván nézett ki... kis ufo. :Y

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61933) gerii válasza bagyulajuve (#61928) üzenetére


gerii
addikt

Én tuti megyek premierre, támogatni kell Blomkamp-ot az Alien-hez is :K

(#61934) emiki6 válasza Bad Pritt (#61932) üzenetére


emiki6
veterán

Rákerestem és :Y

Más: Csöpit én is megnézem moziban. Még több, mint egy hét... :(

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61935) dokee78


dokee78
félisten

(#61936) gerii


gerii
addikt

Chappie werkfilm - sokat nem cgi-oznak, ami jó jel, + lesz lépegetőrobot is :)

Will Smith-es Focus-ról van valami infó, érdemes elmenni rá?

[ Szerkesztve ]

(#61937) Bad Pritt válasza gerii (#61936) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Az a ruházat Jackmanen+ a séró... pussymagnet. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61938) BITBOYS válasza gerii (#61936) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nagyon régi rövidfilm, sajnos az irodista verziót nem találom: Neill Blomkamp - Tetra Vaal Spy films-en sokáig fent voltak, de ahogy nőtte ki magát a rendező srác törölték a legtöbb projektet. Citroën reklámot is rendezett régebben :)

(#61937) HáGé Ezt a sérót kipróbálom tavasszal :D

[ Szerkesztve ]

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#61939) Bad Pritt válasza BITBOYS (#61938) üzenetére


Bad Pritt
félisten

De akkor a barna rövidgatyót és a térdközépig érő zoknit se hagyd ki. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61940) .LnB


.LnB
titán

Érdekelne a véleményetek. Megy a huza-vona a Blomkamp felé Alien film körül. Arról, hogy eltörli vagy nem törli az utolsó két részt. Szerintetek mi lenne a jobb? Szerintem eltörölheti, nekem nem lenne vele bajom. Mondjuk akik megvették a sokadik gyűjtői kiadást a filmekből, azok lehet nem így gondolják. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#61941) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Na, nekem is megvolt a Birdman.
Viszlát értékelése után kicsit tartottam a filmtől, mert a kamaradráma és a film összefonása (számomra úgy tűnt) csak rosszul sülhet el, igaz, nem vagyok otthon a műfajban, de eddig elcseszett próbálkozásokat volt alkalmam megtekinteni...
Egyik sem volt ehhez fogható.
Igazából mindent leírtatok már, ami eszembe jutott, de csatlakozni tudok azokhoz, akiknek tetszett, bár voltak előre látható részei, melyeknél kicsit húztam a szám (mikor lerepült a tetőről, de taxiból szállt ki, a taxit már tudtam valahogy, mielőtt képbe hozták volna, illetve az is előre látható volt, hogy a kiscsaj kivel fog kavarni, mikor a végén a mosdóba megy, és megláttam a tükröt, tudtam, hogy látni fogja Birdmant [mondjuk nem hittemm hogy a klotyón, de király volt :D]), de abszolút pozitív élmény volt a film, szerintem a dobok is ültek, sőt, a feszültség egy jelentős hányadát Keaton játékán kívül ennek a megoldásnak köszönhettem, szervesen illeszkedett a filmbe. 8/10 részemről.

(#61942) pohár válasza dokee78 (#61935) üzenetére


pohár
félisten

pont most végeztem A mindenség elméletével, hát bánom, hogy nem moziban láttam... 101%-osan jó helyre ment a legjobb férfiszereplői Oscar, nagyon jó film volt

plusz a zene a végén, azzal a reverse jelenetsorral együtt nagyon szíven üti az embert (körülbelül olyan hatással van az emberre, mint a Gladiátor vége, nincs élő ember, aki nem bírja ki könnyek nélkül :)) )

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#61943) cyberkind válasza .LnB (#61940) üzenetére


cyberkind
félisten

Ő azt mondta, amivel teljesen egyetértek, meg szerintem mindenki, hogy az 1-2 a kedvenc részei, és ezt a vonalat akarja vinni tovább, ergo jön az igazi 3. rész, amiben nem lesznek valszeg egetrengető ostobaságok(vagy legalábbis egy), és én ennek örülök, mert máig nem értem miért is kellett kb 30 évet várni az igazi 3. részre. :U :W

Akik pedig megvették a gyűjtőit vagy mindegy milyet, nem azért vették meg mert jó, hanem mert Alien, én is csak ezért nézem azokat, különben egyszer se néztem volna meg, pláne nem a 4.-et mint első horrorfilmemet 3-4 évesen. :)

Chappie-re szerintem repülök a moziba. :))

(#61944) HáGé
Szerintem nem lesz itt terminátornégyezés, az a film úgy kuka ahogy van, megkockáztatom hogy a gyatra Alien 3-4 is bőven jobb mint az.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#61944) Bad Pritt válasza .LnB (#61940) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Mit jelent az hogy eltörli? Teljesen mindegy igazából, eddig is csak lazán kapcsolódtak egymáshoz, mondjuk úgy, hogy a kreatív folyamatokra kevés ráhatása lesz annak, hogy a másodiktól, vagy a negyediktől folytatja. De az biztos, hogy könnyebb lenne számára, ha kerek egésznek venné az eddigi négy részt (mert az is) és innen építene fel egy utolsó felvonást Ripley-nek. Nem jó a harmadik és negyedik film, de van egy íve a sztorinak, amit simán tudna folytatni, ahogy akarna. De én sanszosnak érzem, hogy szimplán meg sem lesz említve egyik előző film sem, csak készít egyet, mint mondjuk amilyen a Salvation a Terminator franchise számára.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61945) FoxiestFox válasza .LnB (#61940) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az első két rész atmoszféráját alapul vevő, nem túl sok CGI marhasággal megpakolt minimal sci-fi lenne ideális szerintem, sötétséggel, bezártsággal, nem nagyívű, de nem is túl egybites történettel, és könyörgöm: happy end NÉLKÜL, ahogy kell az ilyet. :D Vagy legalább ne élje túl egy embernél több.

(#61946) .LnB


.LnB
titán

Olyan már van. A Prometheus :)

Szerintem azért lenne jó időrendben a második utánra tenni a filmet, mert ott még Ripley az Ripley. Nem egy újraklonozott terminátor :)

dying_star Van néhány koncepciórajz ami nem ilyen filmet vetít előre amit te szeretnél. Elég nagyívűnek tűnnek. Bár ez még semmit sem jelent.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#61947) cyberkind válasza .LnB (#61946) üzenetére


cyberkind
félisten

Aztán ha lezárnák Ripley sztoriját, ellehetne indítani vagy épp folytatni Newt sztoriját, de szerintem ebből remake lenne csak jó.

Paranormal Cocktivity

(#61948) eeXaa válasza .LnB (#61940) üzenetére


eeXaa
addikt

...nekem egyre nagyobb a gyanúm, hogy ez a csóka inkompetens az alien szériával kapcsolatban, ad a sz@rnak egy pofont, és megcsinálja a legeslegbűnroszabb alien filmet amit csak el lehet képzelni, elég csak ezeket a csepis kedvcsinálókat nézni, mindről ordít hogy gagyi... :U

(#61949) BITBOYS válasza eeXaa (#61948) üzenetére


BITBOYS
addikt

Véletlen szaladtam bele, hogy mire adtál magas pontszámot: Transformers: Dark of the Moon 8/10
:D Úgyhogy csak óvatosan az ilyen kijelentésekkel :D

(#61939) HáGé Megbolondítom a kollekciót egy szandállal :D

(#61950) cyberkind Ezért nem jó pontozni a filmeket, nagyon hangulatfüggő (segítek kifogást találni) tud lenni. Én tudom, Penny :D

[ Szerkesztve ]

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#61950) cyberkind válasza BITBOYS (#61949) üzenetére


cyberkind
félisten

District 9 4/10 :D

Ultimate loller? :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.