Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61351) aizen92 válasza callmeakos (#61350) üzenetére


aizen92
addikt

saját szerzeményedet reklámozod legalább? :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#61352) Viszlát válasza callmeakos (#61350) üzenetére


Viszlát
addikt

"A hangkeverés díját minden bizonnyal el is viszi, de sajnos a hangvágás kategóriájába érthetetlen módon be se került (talán túl nyilvánvaló lett volna az ottani győzelme)..."

Annyira nem érthetetlen, csúnyán el lett szúrva néhány helyen, számomra teljesen érthetetlen módon. Írtam is az értékelésemben, hogy nem nagyon találok más magyarázatot arra miért látunk néha teljesen mást mint hallunk, minthogy eltúrták a vágást (akkor bele se gondoltam, hogy ez nem csak a vágó lehet, hanem a hangvágó a ludas).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61353) atike válasza gyuromoj (#61322) üzenetére


atike
nagyúr

Valahol jó, de lehet nem ártana egy kis frissítés már a szériára... :U Prattből meg nem lesz sok? :U

(#61354) Pearce válasza callmeakos (#61350) üzenetére


Pearce
aktív tag

Kár, hogy a Whiplash-t nem nyomták be az eredeti forgatókönyv kategóriába, csak adaptáltba, csak azért, mert mikor még nem volt kilátásban a Whiplash, csinált egy rövidfilmet / ahol még nem Teller volt a srác/ és azt nevezte a Sundace-re és nyert is short film kategóriában + asszem közönségfilmet is. Majd ezzel házalt a stúdióknál a végleges filmért.

[ Szerkesztve ]

(#61355) gyuromoj


gyuromoj
veterán

End of Watch

Tetszett, bemutatta a kőkemény valóságot.

8/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#61356) dokee78 válasza Viszlát (#61328) üzenetére


dokee78
félisten

Na ezen jól szórakoztam én is.
Köszi az ajánlatot! :R

(#61357) callmeakos válasza aizen92 (#61351) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Még szép :D
Pofátlan önpromó :P

Viszlát
Lehet hogy tényleg nem a legtökéletesebb, már ami ezt a dolgot illeti, de minimum egy jelölést érdemelt volna. Szerintem. :)

All→M8

(#61358) Ace owner


Ace owner
addikt

Argo akció

Valamiért úgyemlékeztem hogy ez egy akció film lesz, aztán hamar rájöttem hogy ez valami más. Nem csalódtam ennek ellenére, egész jó film kerekedett belőle. A színészi alakítás jó volt, mondjuk Ben Affleck csak szokásosan nézett előre, azzal a különbséggel hogy most szőrösen. A végén az archív képekből látszik hogy néhány szereplőt mennyire jól eltaláltak, jó volt látni. Összességében nem bántam meg hogy megnéztem.
7/10

Galaxy Fold 4

(#61359) Bad Pritt válasza callmeakos (#61357) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De ha tényleg elszúrták néhány helyen, ahogy Viszlát is mondja, akkor mire fel kellett volna jelölni?

Bay-antifanoknak: pretty accurate gif. :DDD

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61360) callmeakos válasza Bad Pritt (#61359) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos az Amerikai Mesterlövészt láttam a többi jelölt kozül, így nem tudom azt mondani, hogy egyik vagy másik helyett simán ottlehetne. De annyira nem lett szerintem katasztrofális. Jó, annyira nem tűnt fel ezek hibája, mert annyira lefoglalt a cselekmény, hogy ezek fel se tűntek nekem.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#61361) Viszlát válasza callmeakos (#61357) üzenetére


Viszlát
addikt

Objektíven nézve a dolgot, hangvágás kategóriában miért lenne jelölve egy olyan film, amiben szakmai szemmel nézve durva hibák vannak? Kategórián belül nyilván nem a film összességét nézik, arra ott a legjobb film.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61362) callmeakos válasza Viszlát (#61361) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Mihez képst durva bakik? Mi van hogy ha mondjuk a Hobbitban vagy a Rendíthetetlenben is vannak hasonlóak? Nem akarom védeni a Whiplasht ha tényleg ilyen a helyzet (nekem ugye nem tűnt fel), csak igazándiból fura hogy nincs ott. Ahogy a Lego sincs ott az animácios filmeknél.

All→M8

(#61363) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

tudtok olyan nyomozós,elgondolkodtatós, jó filmet mondani, mint mondjuk nagyjából a sorozat True Detective? Illetve valami szaftos akciót, ahol csak úgy röpködnek a golyók, mint focimeccsen a "qva anyád"? :D

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#61364) Bad Pritt válasza callmeakos (#61362) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Akkor nyilván azokat sem jelölik. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61365) gyuromoj válasza McSzaby (#61363) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ezekben repkednek a golyók rendesen:
Golyózápor
John Wick
***
**
*
Pletyka: Így kezdődik a Star Wars 7

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#61366) callmeakos válasza Bad Pritt (#61364) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt akkor mit jelölnének? :D
(jó biztos van ami megérdemelné, csak tudod... irónia :D )

All→M8

(#61367) Ace owner válasza McSzaby (#61363) üzenetére


Ace owner
addikt

Ha sorozat is jó akkor ajánlanám a Strike Back-et. Egy hete fejeztem be és nagyon jó sorozat, a 2. évadtól aztán szórják a golyókat :))

Galaxy Fold 4

(#61368) Bad Pritt válasza callmeakos (#61366) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Biztos találnának valamit, ami nem lett elcseszve.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61369) callmeakos válasza Bad Pritt (#61368) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Biztos, csak akkor meghazudtolnák önmagukat.

All→M8

(#61370) Bad Pritt válasza callmeakos (#61369) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mármint miért? Elvileg nem az a dolguk, hogy az év legjobbját válasszák ki ebben a kategóriában is?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61371) callmeakos válasza Bad Pritt (#61370) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem arra értettem.
Hanem arra, hogx évről évre mindig ugyanabból a kupacból válogatnak.

All→M8

(#61372) McSzaby válasza Ace owner (#61367) üzenetére


McSzaby
őstag

Meglessük. :))

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#61373) devil-k válasza Viszlát (#61352) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Birdmannek jobb a hangzása, mint a Whiplash-nek. Agyonveri az utóbbit! A Whiplash nem elég élettel teli ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#61374) dokee78 válasza McSzaby (#61363) üzenetére


dokee78
félisten

Kvinden i buret
Fasandræberne

Ha nem veted meg a skandináv filmeket.

(#61375) devil-k


devil-k
nagyúr

Véletlenségből a UPC videótár közelébe jutottam, így kikölcsönöztem egy ingyenes, magyar-angol filmet:

Szobafogság
Pinprick

6/10

Összességében nem volt rossz, meglepődtem, mivel elég nézhető kategóriának bizonyult. Bár Nagy Ervin szerepét túlságosan lazára és szétesősre vették, ezért kissé komolytalannak tűnt emiatt a dolog. Arról nem is beszélve, hogy olyan kontextusban használták a magyar nyelvet, mintha valami alja albán-szláv-koszovói lett volna a srác. A magyar cím találó lett az eredetihez képest. Pinprick = tűzszúrás. Semmi köze a filmhez. Elég szerencsétlenül választottak címet a "nagy" angolok.

Talán spoiler

Furcsa és kellemes volt, hogy a főszereplő vagány nőből (értsd jól, tinédzserből) a film végére kislány lett. Ezt jól ábrázolták.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#61376) Viszlát válasza callmeakos (#61362) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem értem a mihez képest kérdést. Ez egy technikai díj, itt nem ízlésről van szó vagy tetszésről. Nyilván tökéletes nem nagyon van, de ezeknél a díjaknál sokkal egyszerűbb lehet a jelölésekről dönteni, mert az adott szakmának vannak kézzelfogható, tényszerű kritériái. Igaz 28 éve zenélek, hangtechnikában is egészen otthonosan mozgok, de szinte biztosan közelükbe se érek azoknak, akik a vonatkozó technikai csoportban döntöttek a jelölésekről, szóval érted, ha nekem feltűntek ezek a dolgok, akkor nekik aztán tuti kiszúrta a szemüket egyből. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61377) callmeakos válasza Viszlát (#61376) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Így már értem :)

A mihez képest meg úgy értettem, hogy azokhoz képest, amik jelölést kaptak. Rosszabb, vagy van aminél esetleg jobb. Én, mint laikus állítottam azt, amit állítottam. De természetesen maximálisan beleegyezek egy olyan véleményébe, aki effektíve ért is ehhez a dologhoz.
Több kérdésem pedig nincs is :)

All→M8

(#61378) Viszlát válasza callmeakos (#61377) üzenetére


Viszlát
addikt

Amúgy egész szépen összeszedett cikk, de abszolút jóindulatból mondom, hogy egy korrektort szerezzetek be, vagy legalább olvassátok el egymás írásait páran mielőtt publikálásra kerül. Alapvető hibákat (élő liveblog, hypejának), szóismétléseket (most, talán) simán ki lehet szúrni átfutó olvasással is, persze egy hozzáértő alapos átvizsgálása sokkal tutibb. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61379) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem találtam meg az évekkel korábban írt szösszenetemet két zseniális filmről, de a keresési funkciót használva azért csak kidobott 10 találatot, hogy volt már róluk szó itt is(ha már egyszer annyira lövöldözik Clint Eastwood "üdvöskéje").

Tropa de elite

Tropa de elite 2

Nálunk a hangzatos Elit halálosztók címen futott.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#61380) bagyulajuve válasza S e t h (#61379) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Különösen az első rész volt nagyszerű.
Kb egyszerre láttam a City of God-dal, és érdekes volt a 2 oldalt látni

Egy időben sok "favelás" filmet néztem, a fentiek ismertek. A kevésbé ismertek közül a City of Man jut még eszembe, ami szintén nagyon jó volt. Ja, meg az Utolsó megálló 174-et is láttam, az is remek volt.

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#61381) pohár


pohár
félisten

Amerikai Rókatündér

hú! azta! anemjóját! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#61382) callmeakos válasza Viszlát (#61378) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Először is: köszönöm :R
Másodszor: vicc nélkül, át lett nézve. Főszerkesztő is átnézte nem egyszer (ki is egészítette pár dologgal). A szóismétlést pedig igyekeztem kerülnia amennyire lehetett. Így is meglehetősen nehéz szülés volt ez az iromány.

All→M8

(#61383) bok92 válasza Viszlát (#61328) üzenetére


bok92
addikt

Nagyon jó film! Kedvencem a procession of Shame ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61384) S e t h válasza bagyulajuve (#61380) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egyébként nem is inkább Clint Eastwood miatt jutott eszembe, hanem egy elkezdett film okán.
A közös főszereplő alapján ugrott be a Tropa de elite.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#61385) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Nem tudja valaki, hogy mikor lesz az American sniper szinkronosan és, hogy miért nem szinkronizálták még? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#61386) eeXaa válasza S e t h (#61384) üzenetére


eeXaa
addikt

...csak sajnos ez a film a saját címére ütött...

(#61387) Maximum1 válasza PumpkinSeed (#61385) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem DVD-n már szinkronos lesz, úgy fog járni mint a Birdman, még ment a mozikban mikor már kiadták DVD-n szinkronosan.
Kiszámíthatatlan és követhetetlen az egész kiadás, szinkronizálás.

(#61388) cattus válasza pohár (#61381) üzenetére


cattus
őstag

Ez a rókatündér kezd egyre jobban érdekelni.

Do the thing!

(#61389) Pearce válasza PumpkinSeed (#61385) üzenetére


Pearce
aktív tag

"Nem tudja valaki, hogy mikor lesz az American sniper szinkronosan"

Majd ha megjelenik lemezen.
Hogy miért nem szinkronizálták le?
Lehet, hogy mert sokan sírtak a feliratos filmekért? Vagy lehet, hogy mert Eastwood filmjeit nem szokták szinkronizálni? Passz.

(#61387) Maximum1

"Szerintem DVD-n már szinkronos lesz, úgy fog járni mint a Birdman, még ment a mozikban mikor már kiadták DVD-n szinkronosan."

Hogy mi? A Birdman max torrentre került fel szinkronosan, hivatalosan nem jelent még meg.
Elméletileg már októberben megvolt neki a szinkronja és nyilván valaki kicsempészte. Ennyi.
A filmek mozikba kerülésük után 4-5 hónappal szoktak megjelenni lemezen, nem még miközben moziban megy. :DDD

(#61390) Maximum1 válasza Pearce (#61389) üzenetére


Maximum1
őstag

"A filmek mozikba kerülésük után 4-5 hónappal szoktak megjelenni lemezen, nem még miközben moziban megy. :DDD"
Ha a szinkront nem veszük figyelembe akkor a Birdman Feb.17.-én jelent meg Amerikában, vagyis ott jóval előbb megjelennek a filmek, nem ritka az olyan ami már kint dvd nyomnak itthon meg moziban.
Aki viszont kölcsönzőbe jár, van hogy előbb lát egy filmet mint itthon a moziban.

(#61391) devil-k


devil-k
nagyúr

Szeméttelep
Trash

6/10

Brazília, nyomor, szegénység, korrupció, bűn, álmok, remény, kitartás, igazság, hazugság, barátság, maffia... stb.

Nem volt rossz film!

- mozi bolondéria -

(#61393) Pearce válasza Maximum1 (#61390) üzenetére


Pearce
aktív tag

Jó, de én az itthoni helyzetről beszéltem.
Amerikában persze, hogy előbb mennek a mozikban a filmek és ott előbb is jelenik meg, ez tiszta sor.

(#61394) devil-k válasza Maximum1 (#61390) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most csak az Oscarra való "tekintettel" jelent meg ennyi és "ilyen" film a közelmúltban. Nem véletlen. Reméljük, ez a szokás a jövőre nézve is megmarad. Bár én azt mondom, hogy inkább üljenek rajta 4 hónapot, minthogy egy silány minőségű transzferrel lepjék meg a jónépet.

- mozi bolondéria -

(#61395) pohár válasza Pearce (#61389) üzenetére


pohár
félisten

a Birdman az már megjelent valamerre szerintem Európában (vagy igen közel van hozzá), és rajta volt a magyar szinkron is (CEE BD)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#61396) devil-k válasza pohár (#61395) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megjelent! Nekem is olyan verzióm volt meg, amin már (csapnivaló) magyar szinkron is helyet kapott.

- mozi bolondéria -

(#61397) Maximum1 válasza devil-k (#61394) üzenetére


Maximum1
őstag

Csak így ránézésre kettőt is találtam, ilyen lemaradással nem versenyképesek, nem véletlenül virágzik az "alternatíva".
[link] [link]

[link] [link]

(#61398) devil-k válasza Maximum1 (#61397) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én sosem a magyar megjelenést nézem, azzal felesleges is számolni, annyira nevetséges tempóban és minőségben dolgoznak. A leghitelesebb (olykor ez megkérdőjelezhető, bár a hivatalos megjelenéshez képest ez a leghitelesebb) információt a megjelenésről itt kapod. A Lucy egyébként már novemberben felkerült rendes, Blu-ray formában a netre úgy, hogy az már tartalmazza is a magyar szinkronsávot (ritka esetek egyike!).

Egyébként a Lucynál nem értem miért írnak januári időpontot... Ezen az oldalon feltüntetett időpontok előtt kb. 2 héttel már fent van a neten a teljes, érintetlen Blu-ray verzió.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#61399) Enton válasza Maximum1 (#61397) üzenetére


Enton
addikt

Én innen szoktam lesni a dátumokat:

[link]

Szinkron meg majd lesz hozzá később(vagy pont vele) ha épp érdekel.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#61400) Maximum1 válasza Enton (#61399) üzenetére


Maximum1
őstag

és (#61398) devil-k köszi az oldalt, inkább a magyar megjelenési oldalt szoktam nézni.
vannak olyan filmek amik annyira nem érdekelnek és inkább szinkronban nézem meg.
Ilyen pl.: az Amnézia, amcsiban jan. 27. én megjelent, észrevettem feb.10.-én, megnéztem itt azt írta feb.huszegynéhány, mondom kivárom nem olvasom mert nem nagy sztori, erre ma látom már márc.31. a dátum, vicc....., de lehet elnéztem?!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.