Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61701) Jhonny06 válasza gyuromoj (#61667) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem simán volt olyan jó a Tetovált Lány amerikai változata, mint az eredeti. Igazából kevés eltérés is van a két film között, nem tudom miért kapott olyan sok bírálatot. Oké, nem volt sok értelme újból megrendezni, de jót tett a filmnek az új színészgárda. Sajnálom, szívesen megnéztem volna a másik két részt is.

(#61702) devil-k válasza Jhonny06 (#61701) üzenetére


devil-k
nagyúr

Labdába se rúghat az eredeti verzióhoz képest. Azt a nyers, igazi és szúrós hangulatot az amerikaiak soha nem tudják visszaadni. (mármint azokra a filmekre értem, amit EU-ból "adoptáltak")

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#61703) FoxiestFox válasza devil-k (#61702) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Keleti változatot azért megnéznék belőle, ha már adaptáció reboot hátán mindenhol. :D

[ Szerkesztve ]

(#61704) Viszlát válasza devil-k (#61702) üzenetére


Viszlát
addikt

Ízlések és pofonok, szerintem sokkal jobb lett ebből az amerikai változat (azt láttam először és mivel mindenki istenítette az eredetit, bevállaltam később azt is), az eredeti bár nem rossz, de lassú volt, tempótlan.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61705) devil-k válasza Viszlát (#61704) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem volt elég hatásvadász az eredeti? :D

dying_star
Még annak is eljöhet az ideje. :D

- mozi bolondéria -

(#61706) Pearce válasza devil-k (#61705) üzenetére


Pearce
aktív tag

Azért Fincher elég egyedi rendező. Persze, mivel a könyv volt az alap, így nagyon nem tudtak eltérni, de így is van benne pár apróság, ami más benne, mint az eredetiben vagy a könyvben.

(#61707) Viszlát válasza devil-k (#61705) üzenetére


Viszlát
addikt

Ehhe, egyik sem volt hatásvadász, de szerintem az amerikai jobban össze volt rakva. :) Azzal semmi gondom, hogy más hangulata van, nekem a hátam közepére sem hiányzik, hogy a különböző nemzetek elkezdjék egymást majmolni (nézd meg az újkori magyar filmeket amik pontosan ezt csinálják - Valami Amerika -> broáf).

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61708) callmeakos válasza gyuromoj (#61685) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez szokatlanul gagyi egy poszter a Marveltől. Iszonyatosan PS huszár beütése van, irritálóan gagyi az egész. A Marvel helyében én letagadnám... :U

All→M8

(#61709) madgie válasza Viszlát (#61704) üzenetére


madgie
titán

Pont a mélabéla, ottragadok a kamerával tovább, mint kéne hangulat tetszett az eredetiben, azután nem tudtam mit kezdeni a gyorsabb, pöttömpannás amerikaival :) (de csak az első rész tetszett a svédben, a többi nekem felejtős volt)

Valószínűleg azon is múlik a dolog, hogy ki melyiket látta először.

(#61710) devil-k válasza Pearce (#61706) üzenetére


devil-k
nagyúr

Fincher egy szuper rendező, a kedvenceim között ott van, nem véletlen. Eddig (szinte) minden filmjét imádtam. Ezért is volt furcsa számomra ez a "kitekintés" a Tetovált lánnyal kapcsolatosan. Mintha elfogyott volna az ötlete és mintha valami pótcselekvésből csinálta volna meg ezt a filmet?

(#61707) Viszlát
Igen, végül is ez is egy szempont, amivel egyet kell, hogy értsek.

(#61708) noxwill
Az egész film egy nagy "PS" és CGI, mi a gond? :D

- mozi bolondéria -

(#61711) brownus


brownus
veterán

kezd nem erdekelni a prom2 :) najo, ez eros tulzas. de rohadt kivancsi vagyok mar most blomkamp alienjere

(#61713) .LnB


.LnB
titán

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

Ennyire rossz filmet rég láttam (szerencsére). Mondom mindezt úgy, hogy az előzőek tetszettek. Nem vagyok egy Hunger Games fan, és semmi bajom a YA filmekkel. Viszont ez?! Ezt teljesen felesleges volt leforgatni. Nem olvastam a könyveket. De szerintem nem kellett volna kettészedni az utolsó részt. Konkrétan a filmben semmi olyan nem történt amit ne lehetett volna 30 percben elmesélni. Ez meg 123perces!

Nagyon remélem, hogy az utolsó részbe sűrítettek mindent és az jó lesz, mert ez írtó gyenge lett.

2/10 Már majdnem eléri a Vasember filmek szintjét ;)

(#61707) Viszlát Én láttam az eredeti változatot, mindhármat. És mikor megjelent az amerikai verzió, meg se néztem. Annyira tetszett az eredeti, hogy a nagy nevek ellenére se néztem meg azóta sem az amerikait. Persze nem hibátlan, de annyira jó feelingje van az egésznek.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#61714) DelArco


DelArco
aktív tag

Tetovalt lanybol nekem is jobban tetszett az ameriaki verzio szerintem nagyon jo lett. (Valoban lehet hogy az is kozrejatszik melyiket latta eloszor az ember)
Az eredetibol csak az elso reszt lattam nem tudom a masodik es harmadik hogy sikerult. Azt tudom hogy konyben cak az elso resz tetszett a masik ketto szerintem - foleg az elsohoz kepest - kifejezetten unalmas/rossz.

Youth hides the key to salvation

(#61715) zulu_mester


zulu_mester
tag

Nekem a tetovált lányból az "európai" verzió jobban bejött. Valahogy nehéz volt elvonatkoztatni az amcsi verzióban Craig-et Bond-tól. Meg amúgy is valahogy ő nem passzolt egy ilyen szerephez.

"Te is fiam Bluethooth!"

(#61716) brownus válasza DelArco (#61714) üzenetére


brownus
veterán

nálam a fincher által rendezettből hiányzott a nyers és gonosz ábrázolási mód, nála nem sajnáltam, és nem izgultam nagyon csajért. bezzeg a skandináv verzióban amikor megerőszakolja a nőt az a geci, ösztönösen görcsbe rándult a kezem, már ugrottam volna a csajt megmenteni. a tengerentúli verziót felhígították, emészthetőbbé tették.

a legjobb példa ami most eszembe jutott: us oldboy - sk oldboy. ha nem létezne a park féle, az usa változat még jó is lehetne. de az eredeti film mellett csak egy gyengén pislákoló fing...

hálivudnak be kellene fejeznie az ilyen (psy/thiller/horror) filmek remakelését, mert egyszerűen nem megy nekik, mondjatok egyet, ami jó, jobb vagy legalább megközelíti az eredetit! nincs ilyen.

(sztem ehhez a skandinávok és franciák értenek igazán, a japánok és a dél-koreaiak után)

még egy jó példa ami beugrott: battle royal vs. hunger games. tudom, nem remake, és nem egy könyv adaptációja, de azért elég jól szemlélteti azt, hogy mennyire mernek bátrak lenni az usákok... só mi dö máni :d

[ Szerkesztve ]

(#61717) devil-k válasza brownus (#61716) üzenetére


devil-k
nagyúr

"nálam a fincher által rendezettből hiányzott a nyers és gonosz ábrázolási mód, "

Erről beszélek, ott a pont.

"mondjatok egyet, ami jó, jobb vagy legalább megközelíti az eredetit! nincs ilyen."

Pont múltkor futottam bele egybe.

eredeti, fos verzió: Engedj be! (2008)
remake, us, jobb verió: Engedj be! (2010)

- mozi bolondéria -

(#61718) brownus válasza devil-k (#61717) üzenetére


brownus
veterán

mondom, hogy nem tudtok ilyet mondani :D :P

amúgy itt működött a usák verzió is, jó lett!

(#61719) devil-k válasza brownus (#61718) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én sem tudtam volna, ha ezt nem látom múltkor. S igen, itt jobb lett az US verzió. Kivételesen? :)

- mozi bolondéria -

(#61720) atike válasza devil-k (#61717) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, ezzel egyetértek.... Itt nagyon is jobb a remake.

De az Olasz meló is ilyen, a King Kong is (bár itt azért elég nagy a korbeli különbség)...

(#61721) devil-k válasza atike (#61720) üzenetére


devil-k
nagyúr

"a King Kong is (bár itt azért elég nagy a korbeli különbség)..."

Meg abból készült már kb. 8 féle verzió. :D

- mozi bolondéria -

(#61722) brownus válasza devil-k (#61719) üzenetére


brownus
veterán

so-so :)

még egy film eszembe jutott, igaz kurosawa filmjét régen láttam, a hét mesterlövész. ez jobb mint a japó verzió :) nagy kedvenc

(#61723) callmeakos válasza devil-k (#61721) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A legutolsó azért elég WTF volt a Spinosaurussal (vagymiatök) :D
De akkor legalább említve lett volna a Skull island.

All→M8

(#61724) devil-k válasza callmeakos (#61723) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Peter Jackson féle King-Kong nekem nagyon bejött, igaz, az előző verziókat nem láttam. :B

- mozi bolondéria -

(#61725) callmeakos válasza devil-k (#61724) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Azt nem is mondtam, hogy nekem se jött be :D
Sőt annó még moziban láttam.

All→M8

(#61726) atike válasza devil-k (#61724) üzenetére


atike
nagyúr

....konkrétan erre a verzióra gondoltam... :)

(#61727) devil-k válasza atike (#61726) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehetne több ilyen film is Peter Jacksontól, nem csak ezek a szőrös talpú hobbitkák. :))

- mozi bolondéria -

(#61728) atike válasza devil-k (#61727) üzenetére


atike
nagyúr

Hullajó... :DDD

Na az BETEG.... :DDD

(#61729) devil-k válasza atike (#61728) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na, ezt nem láttam még! Felveszem a megnézendő listámra. :R

- mozi bolondéria -

(#61730) genndy válasza devil-k (#61729) üzenetére


genndy
addikt

Előtte ne egyél, és vödröt készíts be :DDD Egyébként jó film, és jó rendezés :K

Igen, elég durva trancsír-horror-vígjáték.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#61731) devil-k válasza genndy (#61730) üzenetére


devil-k
nagyúr

Annyira de annyira----- ? ;]

- mozi bolondéria -

(#61732) marilllyo válasza devil-k (#61731) üzenetére


marilllyo
veterán

Azt hiszem a mai napig benne van a filmes rekordok könyvében. Ebben a filmben használták el a legtöbb művért. Én bírom azt a filmet egyébként. :D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#61733) FoxiestFox válasza devil-k (#61729) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az jo cucc, le is szedem en is a kozeljovoben. :D

(#61734) Viszlát


Viszlát
addikt

Mindenkinek:

Továbbra sem értem miért baj az, hogy az amerikaiak (jelentsen bármit is ez a nagyívű gyűjtőfogalom) nem tudnak ezt vagy azt. Kezdjem el sorolni, hogy az európaiak, ázsiaiak mit nem tudnak? Persze, hogy más a hangulata, hiszen mások az emberek, más az élethez való viszonyuk, másként látnak és élnek meg dolgokat, más a társadalmi berendezkedés, stb... De, hogy ettől valami rossz lenne, az nálam nem alapvetés. Persze, hogy nem lesz ugyanolyan, de annak mi értelme volna? Az lenne még ám a szép világ ha az egyik elkezdené tökéletesen klónozni a másikat és fordítva... Ez így önmagában nem több az oly divatos alaptalan fikázásnál, ami elég vicces, miközben a topik nagy részében amerikai filmekért lelkendezik a nép.

A rossz remakek nagy része pont azért rossz, mert mindenféle erőfeszítés nélkül csak lekoppintják az eredetit. A Girl with a Dragon Tattoo pont ettől jó, hogy nem a filmet másolja, hanem ugyanabból a könyvből készült egy Fincher feldolgozás, ami nekem bizonyos okok miatt jobban tetszett mint a svéd. De én nem is kerestem a svéd hangulatát benne, abszolút értelmetlen az effajta megközelítés számomra.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61735) Exil3s válasza Viszlát (#61734) üzenetére


Exil3s
csendes tag

Ilyen a felhőatlasz is szerintem, ami megállja a helyét mind könyveben mind pedig filmben.

10 emberből 6 az 4

(#61736) FoxiestFox válasza Viszlát (#61734) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha az összképet igyekszem nézni, azt látom (így a távolból), hogy az amerikai legtöbb esetben szórakozni megy a moziba, kikapcsolódni, offolni az agyát, mert a lehetőségek országában is elég fos az élet sok aspektusból.
Azok a filmek, amiket én szeretek, nem igazán a szórakozás mivoltát fogják meg a filmművészetnek, hanem inkább azt, hogy a néző lelkére és gondolataira hatnak, nem ritkán a padlóra dobva és megtaposva azt. :D
És ezek között sokkal kisebb hányadban vannak jelen az amcsi filmek.
Csináltak már csomó jó dolgot, de az az ág, ami engem igazán érdekel, náluk kb a hozzánk sosem eljutó artfilmek szintjén leledzik.

(#61737) LOTR válasza brownus (#61718) üzenetére


LOTR
addikt

szerintem meg az eredeti hangulatát nem tudja itt megközelíteni az amerikai verzió, ettől függetlenül valóban nem lett rossz az újabb megvalósítás sem, de a svéd változat akkor is jobban sikerült

One Ring to rule them all

(#61738) Viszlát válasza FoxiestFox (#61736) üzenetére


Viszlát
addikt

Erre nagyon nem lehet mit mondani, mert egyrészt fogalmam sincs, hogy miket nézel és miket láttál, másrészt még ha adott lenne egy olyan elméleti, idealisztikus helyzet, amiben két ember pontosan ugyanazokat a filmeket látta, akkor is ott az a kikerülhetetlen tényező, hogy az ember saját megtapasztalásai, élményei, környezete nagy mértékben befolyásolják bármilyen alkotás befogadását. Azt hiszem Pitterix mesélt egyszer arról, hogy abban a közegben ahol ő él, mennyire más a viszonyulás a filmekhez, mint amit aztán itt a topikban látott és megtapasztalt, mennyire megváltoztatta ez az ő viszonyulását is és mi mindent ért és lát másként, miközben a környezete közben változatlan és folyamatos konfliktusai vannak emiatt. Amellett, hogy remek emlékeztető (nem jut eszembe a megfelelő magyar kifejezés - reality check-re gondolok) és sokat lehetett belőle tanulni, máig nagy tisztelettel gondolok emiatt őrá, egyike volt a nagyon ritkán előforduló igazán emberi és őszinte pillanatoknak itt.

Pontosan ezek miatt gondolom úgy, hogy amíg arról szól a véleményformálás, hogy adott stílus, megközelítés, felfogás közelebb áll hozzád, mint egy másik, az teljesen rendben van, de amikor ez átcsap abba, hogy akkor a másik gagyi, értéktelen, akkor az már az én szememben bizony hibádzik.

Szerk: az kimaradt, hogy nekem bőven volt olyan amerikai készítésű film, ami teljesítette a lélekre, gondolatokra hatást, napokra, hetekre adott gondolkodnivalót. Nyilván én ezeket keresem is, de egyáltalán nincs hiány belőlük. Az meg, hogy mellette van egy kommerszebb dömping engem nem igazán zavar addig amíg nem fognak fegyvert a fejemhez, hogy nekem is meg kell nézni. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61739) FoxiestFox válasza Viszlát (#61738) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Esetemben nem csapott át fikázásba, remélem, nem rám utaltál ezzel...
Mindenben egyetértek egyébként.
Hozzám pl a keleti filmek állnak közel, valahogy én nyersebbnek, emberibbnek érzem a legtöbb filmjüket, bár a kultúrájuk nagyon eltér a miénktől (abból amit látok belőle, legalábbis), mégis könnyebb azonosulnom velük, mint az amerikai motyók többségében látottakkal.

(#61740) Helsing


Helsing
aktív tag

Megnéztem a Liza, a rókatündért. A kritikák nem hazudnak, tényleg jó. A vizuális effektek nem hollywoodi színvonalúak, de ez semmit sem von le a film értékéből. Jól adagolták a humort és a drámát. Valamint a romantikus része sem lett csöpögős. Véleményem szerint az utóbbi évek legjobb magyar filmje.

Ezt csak az olvassa el aki már látta a filmet:
Valamelyik kritikában olvastam, hogy a főgonosz egy démon. Valójában viszont egy shinigami, ha jól sejtem.

(#61741) Helsing


Helsing
aktív tag

Múltkor ajánlotta valaki itt a What We Do in the Shadowst. Az is jó film volt. Sokkal jobban tetszik ez a fajta humor mint a szokásos amcsi blődség.

(#61743) brownus


brownus
veterán

(#61744) devil-k


devil-k
nagyúr

Nehéz megmagyarázni, miért vannak apának figurái

Ez a kedvencem a cikkből:

"És ami még fontosabb: a hang. Hannes állítja, hogy a VHS hangminősége nagyságrendekkel veri a DVD, sőt a Blu-ray tömörített hangfájljait is."

:C

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#61745) .LnB


.LnB
titán

Birdman:
“Volt valami, amit senki nem vett észre: a film előrehaladtával, ahogy a Rigganben lévő feszültség egyre nő, a folyosók egyre zsugorodnak. Szűkítettük a szélességet és lejjebb hoztuk a mennyezetet. Nem akartuk, hogy furcsának tűnjön, inkább csak úgy, hogy érezni lehessen.”

Észrevette ezt valaki? Én nem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#61746) devil-k válasza .LnB (#61745) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én sem! Talán csak 1 jelenetnél, 1 pillanatra, de akkor sem gondoltam semmit sem. :Y

- mozi bolondéria -

(#61747) brownus válasza .LnB (#61745) üzenetére


brownus
veterán

hmm, nem, akkor ott a film alatt nem tűnt fel. de átjött! valami.. :)

kösz az infót :K jó lenne már kölcsönözni, újranézném.

(#61748) .LnB válasza brownus (#61747) üzenetére


.LnB
titán

Elég rég óta lehet már kölcsönözni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#61749) BITBOYS


BITBOYS
addikt

A legjobb színész, aki sosem kapott Oscart..és valóban. Sorolhatnánk..Tim Roth Kapribogyó pedig úgy látszik így marad, sajnálom

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#61750) HuMarc válasza BITBOYS (#61749) üzenetére


HuMarc
addikt

Azért RDJr-nek vagy Harrison Fordnak nem voltak olyan filmjei, amelyekért kaphattak volna Oscart. Én szeretem mindkét színészt, na de na...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.