Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55401) aizen92


aizen92
addikt

After much speculation, Andy Serkis has personally confirmed he's the ominous narrator heard in the first Star Wars: Episode VII - The Force Awakens trailer

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#55402) tibbike01 válasza ottoarc (#55399) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem valahogy nem jött át az ÉV...a három film közül a harmadik helyen áll véleményem szerint. Ebböl látszik hogy másabb az ízlésünk.

(#55403) cyberkind


cyberkind
félisten

Távozz tőlem, Sátán! - Távozz tőlem, Sátán!

Nem tudom mi igaz és mi nem, valszeg csak a szereplők nevei meg egy-két gyenge dolog, a többi pedig Hállivóód, de mégis sokkal jobban megteszi hatását egy film az ilyen bejelentésekkel mint egy kitalált, ami szerintem meg is látszik, mert az utóbbi évek legjobb ördögűzős filmje, mivel sajna már ezeket is fosni kell ki.
Úgy ültem le a film elé hogy fogalmam se volt hogy mi ez, ki ez, még csak nem is hallottam a filmről, és megint csak kellemeset csalódtam, aki szereti a stílust annak szintén ajánlott, az meg külön pozitívum hogy vannak durva jelenetek, nemcsak 16-os meg társai.
:))

Paranormal Cocktivity

(#55404) Bad Pritt válasza aizen92 (#55401) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kiket hoztak még szóba?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#55405) aizen92 válasza Bad Pritt (#55404) üzenetére


aizen92
addikt

Benedict Cumberbatch-re tippelt eleinte mindenki, aztán jött fel Serkis pár napja.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#55406) spiky03


spiky03
veterán

Mi is megnéztük tegnap este Az Útvesztőt

Nekünk tetszett.
Ha nekem is sorrendet kéne állítanom az ilyen típusú filmekben akkor az lenne, hogy az Éhezők viadala, Útvesztő és a Beavatott.

Nah de vissza a filmre.
Érdekes volt a történet, kíváncsian várjuk mi is a következő részt, hogy mi is kerekedik ki a történetből.
A karakterekkel nem volt baj, jók voltak. Dylan O'Brien a Teen Wolf sorozatban bebizonyította számomra, hogy van tehetsége a színészkedéshez. Jó volt látni nagy filmben is, fura, hogy a sorozat főszereplője meg sehol sincs.
A hangokra én is kitérnék, tényleg jó lett a hangkeverése, szinte egész film alatt él az összes csatorna, pl amikor kint vannak a mezőn hátulról hallani a tücsök ciripelést. :)
Nekem is lentebb kellett venni a hangerőt.

Spoiler on
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége, hogy mit fog még csinálni így beépülve Thomas.
Valamint remélem, hogy azért többet mutatnak majd a városokról a napkitörés után
mondjuk volt pár érdekes dolog benne, pl hogy egy repülőt sem láttak az égen? Vagy azzal nem lehetett volna őket kiszabadítani? Mert a végén látható volt a teljes létesítmény és fent nyitott volt.
A bogarak jól néztek ki. 1-2 helyen lógott csak ki a CGI, az is inkább a futós jelenetnél a pengék elől.
Spoiler off

7/10 mehet rá

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#55407) mondomén válasza spiky03 (#55406) üzenetére


mondomén
őstag

Spoiler

Senki sem akarta őket kiszabadítani.

(#55408) aizen92 válasza mondomén (#55407) üzenetére


aizen92
addikt

Spoiler

Szerintem a kollégának nem esett le hogy a kivitel/(és ahogy kivitték, kamu labor, kamulaborbaleset) is a teszt része :)

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#55409) Pearce


Pearce
aktív tag

Távozz tőlem, Sátán!

Egy újabb ördögűzős film az egyszer nézős fajtából. Eric Bana-t jó volt újra látni /kár, hogy nem a megszokott szinkront kapta/.
Kedveljük Bana-t, kellene neki már egy jó szerep.
A társa is szimpatikus volt és ismerős is valahonnan /már megvan/. Egy-két frankó "a semmiből hirtelen az arcodba ugrik" jeleneten meg pár kaparászós hangon kívül nem volt több ijesztgetés.
A finálé meg a zenével inkább volt röhejes, mint hatásos.
Arra a 2 órára lekötött, de többször nem venném elő.

[ Szerkesztve ]

(#55410) lorcsi


lorcsi
veterán

enders game és a The maze runner között ti is éreztétek a párhuzamot ?

(#55411) devil-k válasza lorcsi (#55410) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köze nincs egymáshoz a két filmnek és könyvnek. Mind a kettőt olvastam (a Végjátékot láttam is), az utóbbit pedig ma este nézem meg otthon.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#55412) Pearce válasza lorcsi (#55410) üzenetére


Pearce
aktív tag

SPOILER

Azt, hogy mindkettőben kiválasztották őket?

SPOILER

[ Szerkesztve ]

(#55413) lorcsi válasza Pearce (#55412) üzenetére


lorcsi
veterán

SPOILER

igen, a kiválasztás..tesztek..edzések..felkészülés..ellenség legyőzése..stb..
jövőbeli nagyobb dologra felkészülés stb..
szerintem van párhuzam
kíváncsi vagyok a maze runner folytatására..
elég jó lett a vége

(#55414) Pearce


Pearce
aktív tag

Mancs film előzetese: [link]
Inkább nem kommentálom...

(#55415) aizen92 válasza Pearce (#55414) üzenetére


aizen92
addikt

Ezek Gróf Balázs művei? Mármint a rajzgrafika.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#55416) devil-k válasza Pearce (#55414) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jaj, de várós. ;] ;]

- mozi bolondéria -

(#55417) Dilikutya válasza aizen92 (#55415) üzenetére


Dilikutya
félisten

Biztos, hogy nem az ő rajzai.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#55418) Pearce


Pearce
aktív tag

Januárban jön az ADS-től a Giver, Sin City 2, A Zero elmélet, Inside Llewyn Davis. Úgy néz ki, mindegyik csak dvd-n. Nem tudom, a Giver hogy teljesített nálunk, de a többinél totál érthető a forgalmazó döntése. Kis piac :D

Más:

Plusz Avengers 2 előtt jön egy új Star Wars előzetes.

Új Statham film a láthatáron: Wild Card Official US International Trailer

"Van Damme bent van a Kickboxer remakeben. Elvileg ő lesz a bátyja halálát a tiltott bajnokságon megbosszuló csávó mestere, aki kiképzi a harcra. A filmet Stephen Fung rendezi." via Filmbuzi

Pár jelenetet még forgatnak az Avengers 2-höz, Loki is benne lesz.

És megjött a heti potcast adag is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#55419) Vikthor válasza Pearce (#55418) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez a Termi plakát ott van viszont már veszem a mérget h a T2 marad a legjobb rész az összes közül.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#55420) Viszlát válasza Pearce (#55414) üzenetére


Viszlát
addikt

Jo alapanyag durva potenciallal, a szokasos elvont, idiota magyar megvalositasban. :( Kar a sztoriert...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#55421) bAtt001 válasza Pearce (#55418) üzenetére


bAtt001
addikt

végre, statham újra szétrúgja a rosszfiúk seggét, alig várom :C

(#55422) james001


james001
veterán

Hát ez a Predestination érdekes film volt. Vagyis inkább beteg. Meg össze vissza volt minden. Na mindegy pontot nem tudok adni rá mert még kicsit át kell gondolnom az egészet :D Mármint a sztorit megértettem a végére,sőt azért már sejtettem ki kicsoda,de azért elnyomtam egy fújt a stáblistánál... :DDD

https://psnprofiles.com/kazama001

(#55423) spammer válasza Pearce (#55418) üzenetére


spammer
veterán

potcast, mi?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#55424) rii


rii
nagyúr

star trek-hez hasonló sci-fi sorozat van?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#55425) Dilikutya válasza rii (#55424) üzenetére


Dilikutya
félisten

Talán a Babylon 5. Talán, mert nem ismerem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#55426) eeXaa


eeXaa
addikt

The maze runner
...az egész filmben azt vártam, hogy történjen valami, de végülis semmi sem történt...
a sztori kb. Zéró ebben nagyon hasonlítanak a H.G.-vel. Szinészi alakítás: elmegy. Megvalósítás :nem rossz....
komolyan az volt az érzésem, hogy ezek felbuzdultak a H.G. sikerén, bevételein, ès ennek okán csináltak egy alternatív verziót. Amúgy mindkét film-ek, teljesen kihagyhatóak, semmi értelme nem volt megcsinálni őket, a pénzkeresésen kívül...

(#55427) Dilikutya válasza eeXaa (#55426) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez is valami regényadaptáció, ha jól tudom. Amúgy minden filmet pénzért csinálnak, pláne az ilyen blockbustereket. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#55428) Malachi válasza spammer (#55423) üzenetére


Malachi
addikt

jójó, botcast. :K

(#55429) rt06 válasza Viszlát (#55420) üzenetére


rt06
veterán

ahogy en a trailer-t neztem, akar jo is lehet
meg nennek a borzasztoan szinhazias megvlositas ellenere is (legalabbis remelem, a sztori ki tudja huzni belole)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#55430) Viszlát válasza rt06 (#55429) üzenetére


Viszlát
addikt

Alapvetoen az a problemam, hogy a muveszi eszkozoknek kellene a sztorit szolgalniuk, nem forditva. Nyilvan belefer a forditott helyzet is, de engem rettentoen irrital, hogy a magyar filmek tobbsegenel ez igy van, szintiszta magamutogatas az egesz a szememben. Mancs tortenete/elete egy klasszikus ertelemben vett eposz, mindent a szolgalataba kene allitani, kisse visszahuzodni es hagyni onmagaert beszelni, nincs szuksege csicsasitasra, extrakra az epic faktor novelesehez.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#55431) ottoarc válasza Pearce (#55418) üzenetére


ottoarc
tag

Még egy Terminator, ne már! Cameron időben kiszállt a témából, és jól is tette. Még egy bőrt lehúznak a nézőkről.

(#55426) eeaa: Nagyjából egyetértünk. Gondolom, arról lehet szó, hogy ha ez egyszer bejött a Lionsgate-nek, akkor a többi stúdió akar magának ilyet, "mer' ebbe van a pénz, érted". Én még idesorolnám a Divergent-et is.

(#55430) Viszlát: Sajnos igazad van. Készült az utóbbi időben egy-két értékelhető magyar film, de ez - a trailere alapján - nem lesz az. Szokásos ripacskodásba hajló színészi játék gagyi poénokkal. A TV2 is tolt bele pénzt, ez garancia a gagyiságra. Az elmúlt 10-15 éveben bejött. Nem sokan néznek moziban magyar filmet, de a minimális nézőszámot garantálja. Biztosabb, mint valami újjal próbálkozni.

(#55432) Malachi


Malachi
addikt

Egy HD háttér, annak akit érdekelne. Az új SW trailer X-winges jelenete, kicsit átdolgozva. Nem saját munka. :)

(#55433) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Bocs srácok de ezt muszáj volt. Nem is Dancsó Péternek hívnák az illetőt :D

All→M8

(#55434) eeXaa válasza callmeakos (#55433) üzenetére


eeXaa
addikt

...pedig valószínűleg ő lessz az új főhős... a jelenlegi alap cast-ból senki másra nem illik ez a szerep... amúgy biztosan jobb szinész mint mark hamill, de szerintem nem illik egy fekete karakter ebben a sagában ebbe a szerepbe...
55431: én ide sorolnám az enedrs gamet is

[ Szerkesztve ]

(#55435) lezso6 válasza eeXaa (#55434) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem az a kérdés, hogy oda illik-e, hanem az, hogy hogyan sikerült a fehérből fekete embert klónozni. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55436) pohár válasza lezso6 (#55435) üzenetére


pohár
félisten

tudtommal ők már zsoldosok, a klónok elfogytak, és nincs utánpótlás sem a klónozóktól

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#55437) eeXaa válasza lezso6 (#55435) üzenetére


eeXaa
addikt

...azok az átkozott midikloriánok lessz az oka... de szerintem nem lessz minden szálon futó családi sztori.. a legjobb ötletem hogy a csaj lesz leila és szóló lánya akit dzsedájnak nevelnek. És a minden lében kanál fekete gyerek lessz a jedi lány bikája, aki ennek hatására szintén dzsedáj lessz...
..egy amolyan igazi colorful sztori lessz, napjaink igényeihez igazítva...

[ Szerkesztve ]

(#55438) eeXaa válasza eeXaa (#55437) üzenetére


eeXaa
addikt

Amúgy Gary Oldman is elszólta magát nemrég egy interjúban, hogy fel lett hívva telefonon, de nem mondta ki hogy elfogadta, ...szóval elfogadta....
lehet nem a sevenben lessz, de biztos feltünik majd valahol... én amúgy sith nagyúrnak tudnám a legjobban elképzelni....

(#55439) madgie válasza eeXaa (#55438) üzenetére


madgie
titán

Oldman-nel az a "baj", hogy bármit és bárkit el tud játszani :))

(#55440) kexksz válasza lezso6 (#55435) üzenetére


kexksz
addikt

Ilyenkorra már több film óta nem klónok a rohamosztagosok. ;) (Talán az új trilógia 3. része az utolsó, ahol azok vannak.)

[ Szerkesztve ]

(#55441) devil-k válasza callmeakos (#55433) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem csak egy "büdösbunkó és nagyon okosnak képzeli magát.

- mozi bolondéria -

(#55442) eeXaa válasza madgie (#55439) üzenetére


eeXaa
addikt

...amúgy sztem nem kellene bele egy nagy név sem mert sztem a szinészi játék is elterelheti a figyelmet a sztorirol... nállam legalábbis.... de mondjuk szétmaszkírozva nem több játékidővel mint a régi trilógiában sith nagyúrnak sztem brilliáns lenne..

(#55443) bAtt001 válasza kexksz (#55440) üzenetére


bAtt001
addikt

így van, az eredeti trilógiában sem csak klónok voltak már ha jól emlékszem, [link] ez meg senkinek nem jut az eszébe? talán, ha jól emlékszem, de javítsatok ki, Luke sosem volt stormtrooper ;]

(#55444) aizen92 válasza devil-k (#55441) üzenetére


aizen92
addikt

Bár nem ismerem, de nem lehet hogy ez a tweet egy görbe tükör?
Mert ami a trailer óta megy a rohamosztagossal és a bőrszínével kapcsolatban a kocka fórumokon/kommentszekciókban az valami bicskanyitogató. Ennyi rasszista, rosszindulatú embert.... ( itt is páran....)
Felháborít és mélységesen elszomorít

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#55445) devil-k válasza aizen92 (#55444) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megmondom őszintén, hogy nekem nagyon szimpatikus, hogy egy néger "lapult" a sisak alatt. Abszolút semmi rossz ellenérzés nincs bennem ezzel kapcsolatosan. Aki meg ez alapján nézi és ítéli meg a filmeket, az elmehet a ....

Görbe tükör? Mire gondolsz? :)

- mozi bolondéria -

(#55446) eeXaa válasza bAtt001 (#55443) üzenetére


eeXaa
addikt

egyetlen mondat utal az egész trilogiában arra, hogy "igazi" emberek a rohamosztagosok, ez pediglen princess leila szájából hangzik el az ep.4. ben. "manapság törpéket is besoroznak rohamosztagosnak" de ezenkívűl semmi, ha jól emlékszem, és az sem biztos, hogy leila tudatában van annak hogy a régiek v. az akkoriak klónok lennének... tehát a régiben is lehettek csak klónok...

[ Szerkesztve ]

(#55447) aizen92 válasza devil-k (#55445) üzenetére


aizen92
addikt

Görbetükröt mutat azoknak (vegyék észre magukat) akik ilyen blödségeket és rosszalló megjegyzéseket tesznek a színészre.
De mondom, nem ismerem ennyire, aztán lehet, hogy csak szimplán f©¢z.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#55448) devil-k válasza aizen92 (#55447) üzenetére


devil-k
nagyúr

Áhá, már értem, hogy mire gondoltál! Egyébként ne rakd OFF-ba, mert nem az a téma!

- mozi bolondéria -

(#55449) brownus


brownus
veterán

Bejelentették a Suicide Squad szereplőgárdáját - aztabüdösk.rvaéletbe :Y disz iz ö bjutiful szereplőgárda

+ cillian murphy-t eltudnám képzelni valami elborult szerepben :K (mint volt a batmanban madárijesztőként)

[ Szerkesztve ]

(#55450) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Bosszúállók (2012) vicces volt, jól szórakoztam 10/7. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.