Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1992) Digger válasza patifiu (#1988) üzenetére


Digger
senior tag

Szia!

Addig is amíg nem válaszol egy profi, megpróbálom összefoglalni a lényeget!
A NAS-ról filmet a DLNA segítségével tudsz lejátszani. Van még egy fogalom az UPnP. Ez utóbbinak -egyszerűen fogalmazva - nagyjából olyasmi funkciója van, hogy az adatárak és a lejátszók a hálózaton "hirdetik" magukat, vagyis ennek segítségével találják meg egymást a hálón. Az adat streamelése pedig a DLNA segítségével történik.
Menj a NAS admin felületén a Managment, majd az Application managment fülre. Bal oldalon a UPnP AV Serverre. A fő képernyőn engedélyezd, majd az Add gombbal mutasd meg neki, hogy hova tetted a média állományaidat. Az adattárad méretétől függően rövidebb-hosszabb ideig építi a belső adatbázisát. Ha végzett akkor fogod megtalálni a tv-n a tartalmakat. A Samut nem ismerem, majd keresd meg hol van. Nekem Sony-m van, sajnos sokféle formátumot nem játszik le, mert ők élharcosai az illegális másolás elleni küzdelemnek. Ha esetleg nem minden formátumot hoz föl, az ezért van. Ha tökéletesen akarsz filmeket lejátszani, akkor vagy egy média lejátszóra, vagy inkább a divatnak hódolva, egy HTPC-t kellene építened!

Lassú voltam, lemaradtam!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.