Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33401) Brumi válasza Karima (#33400) üzenetére


Brumi
senior tag

Ez nekem baromira bejön! Nagyon jók a részletek!

Én ma ezt csináltam:
Utód
[link]

A kép apropója: ma reggelre feltörték a kocsimat és kilopták a 10 éve 30k-ért vett Jaguar napszemüvegemet. Mivel napsütésben nem tudok nélküle vezetni, délután megvettem a képen szereplő darabot, mert ez hasonlított a legjobban a régire. Remélem lerohad a keze a kedves tolvajnak... :(

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#33402) máyköl válasza Karima (#33400) üzenetére


máyköl
veterán

Szvsz közepes.
Láttam már jobbat tőled, de rosszabbat is. Kicsit sok szerintem a vignett, valamint bal oldalon hagytam volna még helyet.
:)

(#33403) runner 125 válasza Karima (#33400) üzenetére


runner 125
nagyúr

Annó sztyui-nak volt egy ilyen fotója. :) Jó rég volt az.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33404) aldebaran válasza pisti (#33397) üzenetére


aldebaran
őstag

Nagyon köszönöm a véleményed. :R
Igyekszem legközelebb odafigyelni. :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#33405) sztyui2 válasza runner 125 (#33403) üzenetére


sztyui2
őstag

Még mindig megvan, szeretem ezt a képet :)
Annó kiskompakttal :)
[link]

(#33406) runner 125 válasza sztyui2 (#33405) üzenetére


runner 125
nagyúr

Emlékszem. ;)

Sony H50 talán? Bár a típus nem tuti. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33407) MC Pite válasza pisti (#33396) üzenetére


MC Pite
veterán

Jogos, köszönöm :R

Karima, nagyon korrekt, grat!
A kevésbé profik kedvéért megosztanád hogy derítetted hogy ilyen lett?!

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#33408) MC Pite válasza aDM|RaL^ (#33393) üzenetére


MC Pite
veterán

Ma eszembe jutott megint, próbáltam valami nem szokásos régi gépes képet kreálni, hanem vmi olyat amiről eszembe jut hogy 'mindjárt játszhatok vele' :)

szerk: Talán a vignettálással már picit túl sötét...bár nagyban kevésbé tűnik fel.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#33409) kiskornel


kiskornel
addikt

(#33400) Karima: :C

(#33386) bubi92: a Martini feliraton kicsit élesítsél. Lehet, hogy a valóságban ilyen a festés a poháron, akkor viszont PS-ben, vagy valami másik progiban utórajzolnám... Szvsz nekem homályos a logo.

(#33391) MC Pite: A békás lenne a legjobb, de nagyban (100%) homályos, nincs eléggé élesítve.
Az utolsónál én a hátteret besötétíteném, és adnék rá kis szaturációt. Nagyon fakók a színek.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33410) Karima


Karima
őstag

Köszönöm Mindenkinek a hozzászólásokat! Igazából nem derítettem ezen semmit, csak kapott az egész kép egy ff gardient map-et, a levelet kimaszkoltam + a levél még kapott egy kis szaturációt, meg a végén az egész kép egy - sokak által kritizált - vignyettát. De egyébként semmi vaku, vagy derítés.
Valójában azért sötétebb kicsit a kép, mert nagybátyám emlékére készült, egy másik verzióban kapott egy fekete keretet is.

(#33411) MC Pite válasza kiskornel (#33409) üzenetére


MC Pite
veterán

Köszi!

Magára a szöcskére koncentráltam, azon tetszenek a színek, félek hogy színesebb verzióban jobban elvinné a tekintetet talán. Bár kipróbálom.
Békásból sztem nem az eredetit nézted, mert látszik ezen hogy éles, csak nagyon pici sávban :DDD
[link]
A szemén az élesség de az orra hegye már homályos. Hja, a jó öreg 6500fd. Akkor még élveztem a kis dof-ot, illetve nem hiszem sikerült volna egy f/8at kitartani :(

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#33412) forceberg válasza forceberg (#33399) üzenetére


forceberg
veterán

Senkinek se tetszik a kis gyík?

Tudtátok, hogy a lepkének szőrös a szeme?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33413) MC Pite válasza forceberg (#33412) üzenetére


MC Pite
veterán

Tetszik a gyík, nagyban érdekesebb.
Wow, milyen eszközzel készült a lepkés?

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#33414) kiskornel válasza forceberg (#33412) üzenetére


kiskornel
addikt

"Tudtátok, hogy a lepkének szőrös a szeme?" - De még mennyire. A hunajja szőrős, a szeme meg abbú nő ki.

Melyik obival ment? Valamelyik manuális?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33415) Steve-0


Steve-0
őstag

Csináltam pár képet a tegnapi nap folyamán, pár véleménynek örülnék.

üdv. ;)

(#33416) forceberg válasza kiskornel (#33414) üzenetére


forceberg
veterán

Te lehet, hogy tudod, de mások nem biztos! :)
Ha már a hónalját emlegeted, akkor hol van a hóna? :DDD
Sigma 50mm manual 1:1 macro + Soligor 1.7x + DCR-250. :))

MC Pite: köszi.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33417) sztyui2 válasza runner 125 (#33406) üzenetére


sztyui2
őstag

Jaja, sony H50 volt :)

(#33418) gzola


gzola
tag

remélem átjön a mondanivalója :) mert technikailag semmi érdekes :D

(#33419) máyköl


máyköl
veterán

[link]

Erről mi a véleményetek? :)

(#33420) t_a_m_a_s válasza máyköl (#33419) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nekem ez a szűkebb vágás jobban tetszik, mint az előző. Valamint mindkettő határozottan jobb mint az eddigiek:)

Holnap majd jól beletépünk...

(#33421) runner 125 válasza máyköl (#33419) üzenetére


runner 125
nagyúr

..azért a pókhálót - ha akkor nem is - de utólag eltüntethetted volna. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33422) máyköl válasza runner 125 (#33421) üzenetére


máyköl
veterán

Megmondom őszintén, nem vagyok nagy retusáló mester. Lightroom-ot használok, kisebb pontokat el tudnék tüntetni, de tényleg nem értek ehhez a részhez.
Engem is kicsit zavart a dolog egyébként, egyszer majd megtanulom hogyan kell ezeket kiretusálni...
Ki lehet egyáltalán Lightroom-ban? :F

t_a_m_a_s: Köszi, örülök, hogy tetszik! Megmondom őszintén, nekem nem tűnt fel ilyen lényeges különbség az utóbbi két képemnél a többihez képest, de már nem kevesen említették...
De elhiszem nektek. :)

Máyköl ;)

(#33423) runner 125 válasza máyköl (#33422) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem ismerem, de pl. ott a PhotoFiltre. Magyarul is elérhető, egyébként meg klónozóval a legegyszerűbb ezeket eltüntetni. Egy bélyegző kb. minden progiban az ikonja.
mod. de középszinten autonóm meg lehet tanulni ezeket a progikat, én is így tettem. Rakj be egy képet, és húzogasd a csúszkákat. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33424) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Nem tudom láttátok-e már, szerintem érdekes :) Igaz nem fénykép de az objektív miatt gondoltam belinkelem.

(#33425) bubi92 válasza DroneZ (#33424) üzenetére


bubi92
őstag

mekkora királyság:)

(#33426) MC Pite


MC Pite
veterán

májköl: Nekem így is tetszik, grat!

maketthatásoso tetszik, anno olvastam róla (nem emlékszem a technika nevére), az ragadt meg hogy spéci obi kéne hozzá...

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#33427) t_a_m_a_s válasza MC Pite (#33426) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

tilt-shift

Holnap majd jól beletépünk...

(#33428) Kazimír válasza t_a_m_a_s (#33427) üzenetére


Kazimír
őstag

Az 1:34-től 1:38-ig gyorsítva hullahoppkarikáző nőtől szétröhögtem magam. :DDD

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#33429) Slowman válasza máyköl (#33422) üzenetére


Slowman
aktív tag

lehetne, Spot Removal (Q) a becsületes neve. persze csak ha van türelmed hozzá. de inkább Ps Clone Stamp (S) + Healing Brush (J) mindent megold egyszerűbben és gyorsabb is ezen a téren. Lr-be nagyon lassú és kicsit körülményesebb is, de pl. apró bőrhibákat és szenzorkoszt Lr-el szoktam kiszedni, ha nem nagyon sok. amúgy én is jobban szeretem az Lr-t csak ha muszáj akkor használok Ps-t.

(#33430) t_a_m_a_s válasza Kazimír (#33428) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

2:53-2:56 között a táncoló fényes izé??? :))

Holnap majd jól beletépünk...

(#33431) sztyui2


sztyui2
őstag

(#33432) runner 125 válasza sztyui2 (#33431) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah ez faxántos lett.
..így jó, ahogy van, gratula.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33433) Slowman válasza sztyui2 (#33431) üzenetére


Slowman
aktív tag

jóféle! gtz!

(#33434) Karima


Karima
őstag

Megjött a TamronMakro.
Tetszik:)

[ Szerkesztve ]

(#33435) kricsi81


kricsi81
senior tag


Lábalok kifelé az alkotói válságból. :D
A héten még jön több is.

kovacsrichard.hu

(#33436) máyköl válasza Slowman (#33429) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, az apró bőrhibákat, szenzorkoszokat nagyon könnyű LR-ben kiszedni, ezt a funkciót használom is.
Majd keresek valami jó kis progit.
Köszi mindenkinek!

sztyui: Hoztad a megszokott színvonalad! ;)

(#33437) forceberg válasza sztyui2 (#33431) üzenetére


forceberg
veterán

Ez remek lett, jól áll a belógó haj is.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33438) Karima


Karima
őstag

No még két macro:
Egy
Meg még egy

(#33439) bubi92 válasza Karima (#33438) üzenetére


bubi92
őstag

hú nagyon jó mind a három makró.
egy kis észrevételezés azért: a drops2 ciműn nagyon középen van a téma, és jobb oldalt meg túl nagy az üresség.
drops: kicsit túl világos, de ezeken kívűl nekem tetszenek.

(#33440) MC Pite válasza MC Pite (#33408) üzenetére


MC Pite
veterán

sztyui2: Grat, bejövős kompozíció, fényeket is eltaláltad!

Karima: Vinyó és az első vizes bejövős, grat! Második talán állóban, talán több színnel, nem tudom.

Erre semmi? Színesbe jobb lenne, elcseszett ötlet/kompozíció/ebben a sorrendben?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#33441) Karima


Karima
őstag

Köszi mindenkinek! :R

Szintén a makroobival, de nem makro:)
WineTime

(#33442) Karima válasza MC Pite (#33440) üzenetére


Karima
őstag

Nem akarlak megbántani, de ha már ennyire kéred a véleményt, akkor leírom:
Szóval nekem ez úgy tűnik, mintha az asztal fölé hajolva kattintgattál egy párat mindennemű - hogy akkor maradjunk az általad említett sorrendnél - ötlet, kompozíció nélkül. Ez nekem most nagyon nem jön be, de ízlések és pofonok. Sztem tudsz te jobbat.:)

(#33443) MC Pite válasza Karima (#33442) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát ez az, látom hogy nem százas, de nem látom most hogy hogy kéne...
Ugye a szokásost eleve ki akartam hagyni, és valahogy a 'mindjárt birtokba veszem és kezdődhet' érzést próbáltam visszaadni, de nem sikerült ezt más fele közvetíteni. Világítást kipakoltam, de a fényviszonyok nem indokolták, végülis nem használtam. Persze rendezgettem hogy mindenből látszódjon, meg szög is okés legyen, de ha megszakadok sem tudom mivel lehetne egyértelműbben kifejeznem amit akartam...

Erre gondoltam hogy biztos van ötletetek/látjátok a hibát, én azt látom főleg bele amit látni akarok (gyanítom) :R

Meg pedig véletlenül sem bántasz meg; max olyan lehetne ha valaki minden ok nélkül fikázna 3 szóban (olyan stílusban), az is inkább hiányérzetet hagy bennem mint megbánt.

Wine time: Nagyon jól áll neki a döntés, ahogy a háttér is. Jobb oldalról villantottad a hátteret, vagy statikus fény? Elsőre fura, hogy a világítási csík alja a pohár alja fele erősen gyengül, de nekem tetszik, kevésbé homogén, lendületesebb. A derítés az oka hogy jobb oldalt alig látszik a pohár vagy egyéb?
Grat! :C

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#33444) runner 125 válasza Karima (#33438) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezek csak tesztképek, a pözsgő' (?) már jóféle. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33445) total90


total90
veterán

Hello!

Készítettem egy poharas sorozatot Karima ötletéből kiindulva. Érdekelne a véleményetek: [link]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33446) runner 125 válasza total90 (#33445) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nálam a 3. - narancs-sakktáblás a befutó, bár egy kicsit jobbra dől a "háttér". :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33447) máyköl


máyköl
veterán

[link]
Vélemények? :)

(#33448) runner 125 válasza máyköl (#33447) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt most jól elkaptad, legalábbis úgy tűnik jó helyen van az élesség.
..most már csak a szerkesztésre ügyelj, kár, h ez is kb. középre van rakva.
Állóban nem próbáltad? Szerintem jobb volna.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33449) máyköl válasza runner 125 (#33448) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, az élesség most szerintem is teljesen jó.
Az a gáz, hogy olyan fürgék ezek a lepkék, hogy nem nagyon érek rá komponálni. Nyilván ki kell gyakorolni a dolgot, mikor nyugodtak, stb., de örültem, hogy legalább az élesség jó helyre ment.
Nem, nem próbáltam állóban. :N

Köszi a véleményt! :R

(#33450) total90 válasza runner 125 (#33446) üzenetére


total90
veterán

Köszi a véleményt. A háttér meg elméletileg egyenes... de lehet a monitor a falra akasztva nem 100% vízszintes, habár én annak érzem :B

(#33447) máyköl

Jó lett, ennyi :) Raynoxal lőtted?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.