Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33851) forceberg válasza pisti (#33843) üzenetére


forceberg
veterán

Egész jó, talán a közelben lévő fák zizisek egy kicsit!

Egy mára:

Kicsit túlérett!

Miét van az, hogy a képre ráteszem a kis logómat(ami átlátszó hátterű) akkor ha nem 12-es minőséggel mentem el, bepixelesíti - jpegfoltosítja a PS körülötte a képet?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33852) pontyos


pontyos
senior tag

Helló!

Saját, idei panoráma képeim közül a nagy kedvenc. Szent György-hegyi kilátás

[link]

Teljesen átlagos: Pilis naplemente

[link]

(#33853) sztyui2 válasza Zozzant (#33775) üzenetére


sztyui2
őstag

Ezt meg akartam említeni, de aztán elsiklottam valahogy felette, ez kurvajó! :)
Nekem nagyon bejön, nyitott szemmel kell járni, hogy az ember ilyet találjon, és még le is fényképezze, meg az egész háttérmosás meg minden ott van :)

forceberg:Én nemtom miért lehet, de ha csak ez a baj, akkor miért nem mented le 12-es képminőségbe? Én mindig mindent abba mentek. Vagy pl van a LR3-ban valami ilyen vízjeles funkció, és persze lehet egyedit is használni asszem. Annyi hogy lemented PNG-be, hogy megmaradjanak az átlátszó részek, aztán kitallózod, bár én sosem csináltam, mert sztem hülyeség ilyen logót meg hasonlókat rakni egy képre. Csak bontja az egész hangulatát, meg az egész hatását minden képnek, arról nem beszélve, hogy bárhonnan le lehet szedni, szinte bármilyen vízjelet, vagy logót.

Na hogy ne legyek off, ezekbe nem vagyok biztos nagyon, nem is igazán töltöttem fel őket sehova, csak bedobom, hátha van valakinek véleménye :)

(#33854) D4rkm4n válasza pontyos (#33852) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A badacsonyi kép remek lett! Gratulálok!

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#33855) cOxeR


cOxeR
Ármester

Én is én is... ha a mobilnet is úgy akarná.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33856) runner 125 válasza pontyos (#33852) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jajám, az első részemről is. Nagyon mutatós lett, szívesebben nézném nagyobban is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33857) kricsi81 válasza sztyui2 (#33853) üzenetére


kricsi81
senior tag

Nem :N (főleg a második.)

kovacsrichard.hu

(#33858) #75912448 válasza pontyos (#33852) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jártam párszor arra, gyönyörű hely. A kép meg igazán szépen adja vissza a SzGy-hegyi hangulatot. :C

[ Szerkesztve ]

(#33859) Karima


Karima
őstag

(#33860) Sada88 válasza forceberg (#33851) üzenetére


Sada88
aktív tag

rakd rá lightroomal az normálisan kezeli bár kell állítgatni meg 100% jpg nem árt. előtte pngbe úgy,hogy photoshopba a webre való exportot használod nekem cska ott sikerült rendesen beállítani a átlátszóságot ,hogy lightroomocska is megeméssze aztán saját watermarkba lemented .

ja még a múltkori facebook romláshoz hozzátéve ha lightroom 3.2nek az új "speckó" facebook feöltöltőjét használom akkor érdekes módon nem rontja a képeket annyira... érdekes...
FlickRre is kiprobálom ezt valamelyik nap mert ott is szeret túlélesíteni ...

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#33861) Tomate


Tomate
veterán

Pár új kép a napokból:

(#33862) Balinov válasza Tomate (#33861) üzenetére


Balinov
félisten

Szep,tetszetos mind, bar a topik hangulatat idezve:

1. Szep, de a kompozicio nem igazan fog meg, kar,hogy Tihany nem konturosabb.
2. :R Bar pontyos panoramait eleg nehez uberelni
3. Ez a szemelyes kedvencem

Helyvalasztas: :R A konnyem kicsordult, hogy iden nem lathatom a Balatont. Fured megismetelhetetlen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33863) Tomate válasza Balinov (#33862) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi az észrevételeket. Valóban kár, hogy nem kontúrosabb, de ilyen volt sajnos az idő. Lehet, hogy utólag tudnék még machinálni valamit. Nem próbáltam...

(#33864) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

dühöngő óceán, végtelen sivatag, hatalmas kövek... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33865) Balinov válasza Tomate (#33863) üzenetére


Balinov
félisten

Nagyon szivesen.

Ha esetleg rajonel,hogy lehet megis javitani, adhatnal tanacsot.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33866) Karima


Karima
őstag

Meg még egy leveles

(#33867) skiny83 válasza Tomate (#33861) üzenetére


skiny83
aktív tag

az első nagyon bejövős, grat! én is dobok egy képet, hogy ne csak read onlyban legyek..

karima: nem semmi makró...

[ Szerkesztve ]

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#33868) Zozzant válasza sztyui2 (#33853) üzenetére


Zozzant
addikt

Nagyon köszi:) Ilyesmit tud a zeiss mc sonnar, nagyon ráhangolódtam a manuál obikra. kiskornel neked is megy a kösz a gyermekem képei említéséért.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#33869) biker válasza bubi92 (#33850) üzenetére


biker
nagyúr

nekem direkt tetszik az árnyékkal a falon.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33870) t_a_m_a_s válasza Karima (#33859) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nagyon király a két kis becsillanás, ötletes kompozíció :C

Holnap majd jól beletépünk...

(#33871) kiskornel


kiskornel
addikt

(#33841) Stitch: "akkor lenne a legjobb, ha hajnalban a ködben érnék az erdőbe és azon szűrődne át a napfény." - Valahogy úgy. Bár a tiszta ködös sem jó. Szóval valamikor a köd felszáltakor kell készíteni. Akkor viszont lesz pár rész, ami be fog égni. Valahogy így:

(#33864) Parci: szép helyek.

(#33861) Tomate: a második, de kicsit emelj a fényerőn. Közép árnyalatúra húztad le a kék égjét.
Nekem is nagy a fényerő a monitoromon. Úgy tökéletes a kép, de mindenki más panaszkodik, hogy alexposak a képeim. Én egy picit korrigáltam a monitor fényerején. (nem a képed miatt) Így viszont alexpos a képed.

(#33852) pontyos: önmagában szép, de valami megzavarja a harmóniát ezen a panorámán. Szerintem a látótávolság növelése érdekében utólag felhúztad a kontrasztot. Igen, így láthatóvá váltak a háttérben az elemek... ám a zöld szín eltolódott középen az aljához képest. (Mintha nem egy WB-n készültek volna.) A szaturáció is csökkent középtől fogva, aztán az eget meg kivilágítottad kékben. Szvsz ezt a zavaró elemet kell még kiküszöbölni és utána nagyon jó lesz.

(#33853) sztyui2: bár mint nem szakértő mondom... szerintem nem a legelőnyösebb oldaláról kaptad le a lányt. Biztos ennél lehet róla előnyösebb, szexisebb képet készíteni.

(#33835) sztyui2: saját tapasztalatból mondom, hogy ezek hülyeségek. Mind a három képen csak a vibrációt növelték... persze a jónépet meg lehet téveszteni vele. Azt hiszik, ez profi, meg jobb, és még pénzt is költenek rá. :N

(#33847) cOxeR: én csak meg szoktam fordítani a középoszlopot, és fejjel lefele lógatom a fényképezőt. Ez azt jelenti, hogy fordított képet készítek. Komponáláskor meg LiveView-et használok...

(#33843) pisti: ez nagyon szép. Kicsit túlélesíteted, vagy ha nem, akkor rosz leméretező algoritmust választottál, mert középen barna árnyalatú levelek pöttyösek.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33872) pisti


pisti
őstag

Köszönöm a visszajelzéseket.
Jó volt a meglátásod forceberg, nekem fel se tűnt, de úgylátszik megint véletlen a rossz leméretezést használtam gimp-ben, ami elfelejt interpolálni. :)
Itt megnézheted a jól leméretezettet, ha érdekel. A képek között váltogatva, hasonlítva valóban látszik, hogy finomabbak a vonalai a fák ágainak/leveleinek. Jól kiszúrtad. :)

Karima: Ez a leveles, vízcseppes kép szép lett, tetszik. :C
Stitch: Jók lettek, a gombás tetszik a legjobban.
sztyui2: Szépek ezek az őszi leveles képek.
v2izzy: Érdekes, de a kompozíció valahogy nincs egyben, pl. a macska nyelve nagy kár hogy kilóg a képből.
Balinov: Balinov, te írtad, hogy "kis közeli" kép, nem magyarul makró. :) Annak meg ilyen kezdeti próbálkozás.
bubi92: Nagyon éles a háttér is meg az árnyék is a háttéren, elvonja a figyelmet a főtémáról. Ha balra forogtál volna, akkor jó eséllyel szinte semmit nem világít meg a vaku a háttérben.
forceberg: Jó kis őszi "szétesős" kép. Tyah egyébként, ha nem tetszik az alacsonyabb szintű jpg tömörítés akkor ne használd, annyi.
pontyos: Az első panoráma jó lett, tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#33873) Szten Márs válasza Tomate (#33861) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jófélék, de én a színvilágukkal nem vagyok kibékülve. Nem vagyok a túlszaturált képek híve, de úgy érzem legalább az első kettő kicsit többet érdemelne e téren. Kicsit döglöttek a színek, ami az elsőnél a téma miatt még annyira talán nem is zavaró, de a másodiknál már kifejezetten. Pedig amúgy igencsak jófélék, ha nem így lenne, most nem írnék ide :D

(#33874) sztyui2 válasza Karima (#33859) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez de király hallod! :D
Vakuval világítottál gondolom. Szívesen megnéznék egy werket :)

(#33875) Tomate válasza Szten Márs (#33873) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi! Itt egy kicsit átdolgozott variáció:

Balinov: Ennyit tudtam tenni Tihany érdekében.

A panoráma másképp:

[ Szerkesztve ]

(#33876) Tomate


Tomate
veterán

(#33877) szaby_gyerek válasza Tomate (#33876) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Gyönyörű kép, jól elkaptad. A madarak szép élesek, a háttér szépen mosott és madárhoz képest ellentétes dőlése a képnek nagyon találó. Mint egy élő X-Szárnyú bevetés közben. :)

(#33878) Tomate válasza szaby_gyerek (#33877) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi!

Nagyon rákattantam a panorámára :D Ma készítettem ezt a kettőt is:

Nagyban: [link]

(#33879) Tomate


Tomate
veterán

(#33880) filózoli


filózoli
senior tag

Sziasztok! Ez milyen lett?

(#33881) pisti válasza kiskornel (#33871) üzenetére


pisti
őstag

Expó sorozatot kell csinálni, aztán mehet hdr-nek.

filózoli: Olyan mint az eddigiek. Nincs igazi témája, kattintottál egyet a lombokra mögöttük a Nappal, ez kevés. Jó pont, hogy nem középen van a nap, de kb. ennyi.

Tomate: A sirályos poénos lett.

[ Szerkesztve ]

(#33882) pisti válasza Parci (#33864) üzenetére


pisti
őstag

Szép helyeken jártál, jó kép mind. A legjobbak szvsz az első kettő, amiket már mutattál is.

(#33883) forceberg


forceberg
veterán

Self shadow

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33884) cOxeR válasza kiskornel (#33871) üzenetére


cOxeR
Ármester

Sajnos az én állványomnak a középoszlopát nem tudom rongálás mentesen kiszedni... ráadásul ma el is törtem az erdőjárás közepette. Túlságosan izomkodtam, és elrepedt az egyik összefogó fémkarika. Ennyit a tizen'x' ezres állványokról. :(
Holnap majd töltögetek fel én is képeket.
Privibe ha ajánlana valaki egy jó, tartós, könnyen kezelhető álványt, annak örülnék.

(#33885) cOxeR válasza Tomate (#33876) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem is nagyon tetszik, egyedül a hátterével nem vagyok kibékélve, nekem túl világos.
(vágyok én is már egy kis madárfotózásra... csak megfelelő helyet és időt kell találnom rá)

(#33886) Balinov válasza cOxeR (#33884) üzenetére


Balinov
félisten

Coxer mester, ha talalsz valami jo tipust, ne tartsd magdba,lszi.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33887) sztyui2 válasza cOxeR (#33885) üzenetére


sztyui2
őstag

Bár én szinte sosem használok állványt, ezért bőven elég a 10ezres állvány, mert a képeim kb 2%-a készült állvánnyal :)
Nameg onnantól kezdve, hogy a kis teszkós miniállvány megtartja a 30D-t, markolattal, telével, és vakuval, nincs is miről beszélni :D Elfér a tatyóban bőven, és ha nagyon kell akkor ott van és kész :)
Viszont aki sokat fotózik hosszú záridővel, vagy sokat lő tájképeket, esetleg panorámákat, annak bizony tényleg nem biztos hogy elég egy 10ezres állvány. Én talán ezt tudom ajánlani. Az ára egész olcsó, ahhoz képest, hogy nagyon komoly állvány. Egyik ismerősömnek volt ilyen, nagyon masszív, és nagyon merev és stabil az egész cucc, abszolút megbízható és a középoszlopa is megfordítható meg minden.Annyi az egyetlen hátránya, hogy talán kicsit nehéz, főleg csak így mászkálni vele, de pont azért nehéz, mert van benne anyag rendesen :)
Persze ehhez még kell venni fejet is... :K

(#33888) D4rkm4n válasza sztyui2 (#33887) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem ez a hozzászólás, illetve a téma ide tartozik.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#33889) sztyui2 válasza D4rkm4n (#33888) üzenetére


sztyui2
őstag

Jah, tényleg igazad van, csak itt kérdezték, gondoltam egy hsz erejéig talán belefér, de jogos! ;)

(#33890) aldebaran


aldebaran
őstag

Erről mi a véleményetek (hacsak nem digitális hulladék):

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#33891) gzola


gzola
tag

amit flickre is írtam: "Szokásos turistafotó, de kellett már egy új háttérkép." :)

(#33892) Tomate válasza aldebaran (#33890) üzenetére


Tomate
veterán

Hát, a kép minősége elég gyenge. A téma nem rossz, viszont középen van mind a horizont, mind a téma (híd) ami nem szerencsés.

gzola: Turistafotónak lehet, hogy turistafotó de, hogy nem szokásos az is biztos.

(#33893) cOxeR válasza sztyui2 (#33887) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi a választ, mások topikban reagálva részletesen. :)

(#33894) skiny83 válasza gzola (#33891) üzenetére


skiny83
aktív tag

csatlakozom, minden turista örülne ha ilyen képet tudna csinálni...

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#33895) kiskornel


kiskornel
addikt

Most egy kicsit vadabb erdőben jártam:


http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33896) Balinov válasza kiskornel (#33895) üzenetére


Balinov
félisten

Gyonyoru hely, kiskornel, es igazan fotogen. Kulonosen az utolso 3 az, ami igazan tetszik.

Egy apro eszrevetel : lehet csak szar a melohelyi monitorom, de nekem ugy tunik, elesseggel nincs minden rendben :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33897) kiskornel válasza Balinov (#33896) üzenetére


kiskornel
addikt

Most nézd meg... javítottam. Sajna ezek a linkelések elég bonyolultak, Elég csak...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33898) Balinov válasza kiskornel (#33897) üzenetére


Balinov
félisten

igaz, igy mar sokkal job. :R Hol is van ez helyileg amugy?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33899) kiskornel válasza Balinov (#33898) üzenetére


kiskornel
addikt

Melegmány völgy, Mánfa, Mecsek

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33900) pisti válasza kiskornel (#33895) üzenetére


pisti
őstag

Szépek lettek, színes őszi erdei világ.
Leméretezés után szoktál élesíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.