Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33351) Fejo válasza runner 125 (#33350) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi! :R

A tó meg van, a levegőztető légvezetékét pakolom kábelcsatornába, és ásom be a földbe, hogy télire legyen lék a jégen. ;) Tied?

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#33352) forceberg válasza Fejo (#33349) üzenetére


forceberg
veterán

Ja, inkább a második, de az elég jó, talán az első lábát kelett volna valahogy begyűrni a DOF-ba.
Én meg a pókokat valahogy rossz helyen keresem, vagy mire észreveszem, beszaladnak a sarokba, kivéve a nem épp fotogén kis méretűeket.

Ősz a víz alatt:

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33353) Karima


Karima
őstag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

Hamarosan belekóstolok a makrovilágba is, már úton van a Tamron 90mm f2.8 Macro obi:)

(#33354) runner 125 válasza Fejo (#33351) üzenetére


runner 125
nagyúr

Wá, elqrtam. :D Nem értem miért a 2.-at írtam, simán a fekvő első a bejövős, tiszta lökött vagyok. Bocs.

:D Az igen, akkor egy cipőben járunk, a héten ugyanez vár rám is. :) Hajrá!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33355) nesa válasza forceberg (#33352) üzenetére


nesa
veterán

Nagyon jok a szinek, de mast most nemlatok benne :(

(#33349) Fejo

A 2. az igazi :K

[ Szerkesztve ]

(#33356) pontyos


pontyos
senior tag

Helló!

2 átlagos kép

[link]

[link]

Üdv Ponty

(#33358) bubi92 válasza ROBOTER (#33357) üzenetére


bubi92
őstag

durva mintha, csak ilyen kis lufik lennének. amúgy amikor a címeket elolvastam és a képeket nem láttam, teljesen más jutott eszembe róla.

szerintem a második lett a legjobb

(#33359) kiskornel válasza gamek!ller (#33348) üzenetére


kiskornel
addikt

(#33357) ROBOTER: nekem az első tetszik.

(#33356) pontyos: az első egész szép. :C

(#33352) forceberg: szép telitett színek.

(#33349) Fejo: szép a pók, jó a mélységélesség. A háttér sztem kicsit fakó, helyenként nagy fehér foltokkal. Vaku?

(#33348) gamek!ller: A két hegyes tetszik. Különösen az utolsó. Turistafotó, de én örülök neki, hogy megosztottad velünk. Nagyon szépek.
Az első lehet, hogy Írországban készült, de ilyet láthatok a helyi halastónál.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33360) aginor válasza Fejo (#33349) üzenetére


aginor
veterán

Az első jobb lenne, de a másodikon jobbak a színek.

Karima: Akkor ezek szerint döntöttél. Makróra nem fogod megbánni (bár néha rövid), és neked már a beépített motoros változatod lesz ugye? Hol és mennyiért vetted?

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#33361) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Igaz, csak digitalizálva lett, egy Minolta Hi-Matic E rangefinderrel lőttem.

[link]

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#33362) forceberg válasza pontyos (#33356) üzenetére


forceberg
veterán

Az első jó kis tájkép, kicsi ég kékítéssel nekem nagyon tetszik.
A másodikon a felhőzet szép selymes, de a padnál egy kicsit érdekesebb sziluett javítana a képen.

Nesa, Kiskornel: köszi a kommentet. A leveles képen engem a színek fogtak meg + a csíkozódás a víz felszínén, egyébként nem egy extra.

Aginor, Karima: azt a 90-es megnézném egyszer az 1.7x-ezőmmel, hogy akkor nyújtva milyen eredményt ad? 153mm - F/4,7-es obi jönne ki.

Ez meg egy szimpla orr!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33363) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!

Csak most fedeztem fel ezt a topicot, és örülök, hogy egyáltalán létezik ilyen.
Készítettem néhány képet egy tök alap kompakt Canon géppel, utómunka nélkül. Tudnátok esetleg 1-2 építő jellegű kritikát mondani róluk?

Dánia1
Dánia2
[Belgium]
Magyarország

Kösz!
Veron

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#33364) Fejo válasza kiskornel (#33359) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi! Nem volt vaku, ott egy nagy fehér fal van, amit sehogy nem tudtam "kikerülni".

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#33365) Karima válasza aginor (#33360) üzenetére


Karima
őstag

Igen, én már a beépített motoros verziót vettem. ebayről rendeltem, és szállítási költséggel együtt volt 73e Ft. Erre még rájön majd a vám és az áfa, de az nem lesz olyan vészes, mert az eladó 124dollár értékű ajándékként tüntette fel a csomagot. Egyébként 5.én rendeltem, és a fedex útvonalkövetési rendszere szerint tegnap este már Vecsésen volt.
Remélem azért portréra sem fogom megbánni! Vagy miért emelted ki csak a makrot?

[ Szerkesztve ]

(#33366) runner 125 válasza Veron (#33363) üzenetére


runner 125
nagyúr

Utómunka nélkül? Hiszen ff az összes. ;]

..amit kicsit sajnálok is.
Az első színesben szvsz jobb volna, illetve egy alak nekem hiányzik a padról.
Utómunka meg kell. A nagylátószög szépen elgömbölyítette a horizontot is, ezeket utólag érdemes korrigálni.
Következő három számomra témátlan, amolyan turistafotók.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33367) runner 125 válasza Karima (#33365) üzenetére


runner 125
nagyúr

..csak nehogy kinyissák a csomagot, mert akkor könnyen fennakad. Annó paráztam én is rendesen. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33368) Karima válasza runner 125 (#33367) üzenetére


Karima
őstag

Csak nem fogják:) Ne paráztass:)

(#33369) ROBOTER válasza bubi92 (#33358) üzenetére


ROBOTER
addikt

(#33370) Karima válasza ROBOTER (#33369) üzenetére


Karima
őstag

Zsír! Ez tetszik a legjobban ebből a sorozatból!:)

(#33371) pontyos


pontyos
senior tag

Köszi a jó visszajelzéseket! Akkor még 2:

Kilátás a Csere-hegyi kilátóból
[link]


[link]

Üdv Ponty

[ Szerkesztve ]

(#33372) Frigetrus válasza aDM|RaL^ (#33361) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Tipikusan olyan kép, aminek nagyon jól áll a szemcsézettség.
Talán egy pici vágás beleférne.
Amúgy bejövős. :)

(#33373) runner 125 válasza pontyos (#33371) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tetszetősek.

A panorámát, talán egy harmadolóba helyezett horizonttal még jobban fel lehetne dobni. Bár alulról vágni nem igazán szerencsés, egy kis ég kellene még - ahhoz meg nagyobb látószögű képek, úgyhogy marad ilyen. :)

A másodikon erősek a színek, de kár, h középen van minden.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33374) runner 125 válasza ROBOTER (#33369) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó ez a békaperspektívás nézet. (Fejo tulipánjai jutottak eszembe. :)) )
..és a fotót is jól eltaláltad, egy valami zavar, illetve - mindig őszinte vagyok - gagyinak tartom, az a bal sarokban lévő pöcséted'.
Ez a "betűtípus" rendkívül feltűnő, és szerintem csúnya is, nézem a képet és bántja a szemem, majd folyton odaugrik. Nem azt mondom, h ne lásd el a névjegyeddel a fotóidat, de próbálj meg kreatívabb és kisebb névjegyet összehozni. ;)
Pl. Fejo-ét az egyik legjobbnak tartom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33375) ROBOTER válasza runner 125 (#33374) üzenetére


ROBOTER
addikt

Köszi!

Ó, a logómat már többen kritizálták. Évek óta hozzám tartozik, nem szívesen válok meg tőle. Amúgy a kreativitását nem érheti panasz, magam rajzoltam pontonként. :)

(#33376) runner 125 válasza ROBOTER (#33375) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, akkor célratörő leszek; miért nem cseréled le ha szar? :DDD
..még mielőtt félreértesz, csak egy tipp.
Egyszerűen eltolja a fotóidat. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33377) aDM|RaL^ válasza Frigetrus (#33372) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

: )
Csak azért döbbentem le azon a képen, mert:

Poénból vettem magamnak azt a rangefinder gépet amivel lőttem (Minolta Hi-MATIC E)
és lejárt fekete fehér forte filmre lett lőve, később pedig negatív szken. : D

És köszi, vágást meg majd, hát, megpróbálkozom vele, csak tényleg, ez a kép úgy van ahogy van, semmi módosítás, és ez marhára bejött. : )
Mondhatni először fotóztam hobbiból filmre, és tökre tetszik hogy kijött egy ilyen kép.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#33378) pisti válasza ROBOTER (#33369) üzenetére


pisti
őstag

Számomra is ez a legjobb a légballonosok közül. A többi is rendben volt, de ez igazán egyedi és látványos lett.
Kis csiszolásként a bal alsóból azt a két ácsingózó fűszálat, meg talán a füvön keresztül látszódó ballont el lehet tüntetni. Tényleg windows háttérnek való anyag.

(#33379) ROBOTER válasza pisti (#33378) üzenetére


ROBOTER
addikt

Köszi!

Az a ballon tényleg hülye helyen van. Az volt a baj, hogy ezek eléggé gyorsan mozognak amikor ilyen erős a szél + ez egy országút oldala, figyelnem kellett az autókra is.

A fűszálak viszont nekem tetszenek, kicsit természetesebbé teszik a képet.

(#33380) BEE válasza ROBOTER (#33375) üzenetére


BEE
addikt

Ezen a képeden tényleg nem a legjobb, de a repülősökhöz szerintem
kifejezetten passzolt.
Esetleg ha átrakod a kép jobb szélére, nem lesz ilyen feltűnő.

BEE

Meg még a színével is variálhatsz.

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#33381) pisti


pisti
őstag

A kis ölbemászós házitigrisünk.

(#33382) aldebaran


aldebaran
őstag

Én még nagyon kezdő vagyok, de remélem, nem bánjátok, ha pár képet berakok a hőlégballonokról.




Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#33383) máyköl


máyköl
veterán

[link]

Kaphatnék véleményt? :)

(#33384) runner 125 válasza máyköl (#33383) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ejha! Fejlődést látok.

Amiért kár;
Fent egy kicsit szűk, illetve az élességet elcsúszottnak érzem. A lepke jobb (nagyobb) szárnyára tettem volna.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33385) sztyui2 válasza máyköl (#33383) üzenetére


sztyui2
őstag

Kis fejlődés tényleg befigyel ;)

[ Szerkesztve ]

(#33386) bubi92


bubi92
őstag

Még egy próba:

(#33387) pisti válasza runner 125 (#33384) üzenetére


pisti
őstag

+1
Ugyanezeket akartam írni. :)
A kis hibák ellenére is jó kép lett. Thumbs up.

(#33388) máyköl


máyköl
veterán

Köszönöm mindenkinek!
Kicsit tényleg szűk, és az élesség valóban elcsúszott kicsit...

Igyekszem. És köszi! :R

(#33389) ROBOTER válasza bubi92 (#33386) üzenetére


ROBOTER
addikt

Tetszenek a színek. A geometriai formát tartalmazó háttér kiemeli a apró ferdeséget.

(#33390) bubi92 válasza ROBOTER (#33389) üzenetére


bubi92
őstag

igen ezt én is észre vettem, de vagy a háttér dől, vagy a téma, és úgy éreztem, hogy ez a középút

(#33391) MC Pite


MC Pite
veterán

májköl: Csatlakozom a többiekhez. Grat!

aDM|RaL^:Legalább iso400as volt a film vagy mitől ilyen az 'ég'? Elég jó lett, grat! Sajnos az én FED4esem arra vár hogy a marha drága előhívatás helyett találjak valamit. Kollégám diát/filmet is tudó scannerével próbálkoztam, siralmas lett az eredmény, a 9×13as kép scannelve nagyságrendekkel jobb. Te mivel/hogy csináltad?

ROBOTER: Huh ez a win hátteres nagyon jó lett, a sorozat legjobbja sztem, utána az ellenfényes.

Topfotóra keresek egy újabb képet, nem tudok dönteni/rangsorolni.
Tudnátok segíteni?
Dun(n)a alatt alszik a nap

Béka a Holdon

1:1 el

Szöcskebuksi

:R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#33392) MC Pite válasza MC Pite (#33391) üzenetére


MC Pite
veterán

Utóbbit azt hiszem inkább így kéne tálalni.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#33393) aDM|RaL^ válasza MC Pite (#33391) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

200-as Forte lejárt film volt. : )
Bár tudod, lehet a fénymérő is szar már ebben a gépben így majdnem 40 év után, tudja a franc.
Én beadtam a soóshoz, ott egy fuji scannerrel csinálják azt hiszem, legalábbis az EXIF erről árulkodik.
De az direkt negatív szkenner, el tudom képzelni hogy egy sima scanner nem igazán akar vele megbirkózni.

Egyébként, ha színes filmed van, akkor vácott olcsó az előhívás, konkrétan a volt fortegyár portáján nyílt meg újra egy fotólabor, 3 napos előhívás + nagyítás valami 700ft + 10ft/kép... : D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#33394) runner 125 válasza MC Pite (#33392) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, nekem is van egy ilyen érzésem, bár én a bal feléből nem vágnék, csak jobbról.

mod. Viszont a háttérnek van egy érdekes, rácsos" textúrája. Bár valószínűnek tartom, h a magas iso érték miatt sikeredett így. Mindenesetre egy zajmosást én csinálnék rajta.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33395) MC Pite válasza runner 125 (#33394) üzenetére


MC Pite
veterán

Előtúrom az eredetit és nekiesek, köszi.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#33396) pisti válasza MC Pite (#33391) üzenetére


pisti
őstag

Nem sértésként, de ezek közül egy sem olyan kép ami szerintem beválogatásra kerülne topfotón a megjelentetett képek közé.

Az első egy szép naplemente, de az ilyen képekkel Dunát lehet rekeszteni ebben pedig nincs semmi ami kiemelné a mezőnyből.

A békáson a béka megörökítése dícséretes, de túl világos az alma, vagy mi az alatta, a vakus fények pedig szintén nem tesznek jót az összhatásnak.

A szöcskebuksi talán a legjobb a három közül. Ez sem olyan azonban amire érdemes több fáradtságot vesztegetni szvsz. Nagyon kusza a háttér, hidegek a színek és laposak a fények, plusz jó zajos is, de ez a legkisebb baja.

A svenkelt képeid jobbak voltak.

(#33397) pisti válasza aldebaran (#33382) üzenetére


pisti
őstag

Nem bántuk, hogy beraktad. Kezdőhöz képest jó képek és érdekes pillanatokat örökít meg némelyik. Pl. az utolsó előttin az a ballon a kistemlom mellett nagyon bátor "magasságban" halad.
Az utolsó kilóg egy kicsit a sorból, az elég gyengécske, nagyon sötétek a fák, nagy részt le is fednek és az égen sem látszik sokminden. Egy picit a színtelítettséget szintén vissza lehet majd húzni a jövőben.
A másodikon a szerkesztés nem lett az igazi, majdnem kilóg a ballon a képből és a kicsit alexpós "földszintből" is túl sok látszik.
Az első és a harmadik a legjobb. Szerkesztésileg az első látványban/elkapott pillanatban pedig a harmadik.

[ Szerkesztve ]

(#33398) runner 125 válasza pisti (#33396) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyetértek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33399) forceberg


forceberg
veterán

Vendégem volt ma délután, nem úszhatta meg néhány kép nélkül! :))

Nem tudom melyik a legjobb? Vélemények?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33400) Karima


Karima
őstag

Talán egy kicsit elcsépelt, de nekem tetszik. Nektek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.