Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33251) forceberg válasza sztyui2 (#33250) üzenetére


forceberg
veterán

Max. hobbiból éri meg, esetleg későbbi referenciának pár jól sikerült kép...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33252) sztyui2 válasza forceberg (#33251) üzenetére


sztyui2
őstag

Jaja, de talán még abból se, én is csak nagyon ritkán, alkalomadtán csináltam egy-két partit, de nem igazán szeretem.
Hobbiból a stockfotózás is nagyon jó lehet, van egy stockfotós haverom, mondott egy-két dolgot, és tökre meghozta a kedvem az egészhez, szal ha unatkozok, akkor lehet el fogok kezdeni gyártani néhány stockfotót és megpróbálkozok a dologgal :)

[ Szerkesztve ]

(#33253) Kh@oSz válasza d-boy (#33236) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Köszönöm!

k20d + tamron 17-50

(#33254) bubi92


bubi92
őstag

hogy ne csak read only legyek.

ez a kép érettségi utáni iszogatás közben készült

[ Szerkesztve ]

(#33255) Fejo


Fejo
őstag

Semmi extra:

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#33256) nesa válasza sztyui2 (#33242) üzenetére


nesa
veterán

En nemtudom amiket itt irtok hogy kajajegy, 2k, 5k en ezert ejszaka 1 kepet se csinalnek nemhogy meg odakocsikazok ..... lehet naiv vagyok de en azthittem 15-20k alatt nemis fizetnek :U

(#33257) bubi92 válasza nesa (#33256) üzenetére


bubi92
őstag

naiv vagy:D

(#33258) pisti válasza nesa (#33256) üzenetére


pisti
őstag

Biztos úgy vannak vele, hogy kattintgatni bárki tud, szal örüjjé ha kapsz egy minimálbért óránként... :U

(#33259) pisti válasza Sada88 (#33233) üzenetére


pisti
őstag

Nagyon jó lett, visszaadja a feelingjét ennek a sportnak.

Mostanában nagyon sok jó svenkelt kép került fel, a többieknek is gratula az ilyen képeikhez, tetszett mind.

(#33260) gzola


gzola
tag

aki tudja mi az az schqpa, értékelni fogja :D

A partyfotózásról meg annyit, hogy előző félévemet azért basztam el, mert partyfotóztam. Most több ösztöndíjat kapnék, mint akkor egy havi keresetem ebből. :D

egy este akár három helyen is, este 9-től reggel 6-ig :(

[ Szerkesztve ]

(#33261) Slowman válasza ToBeY (#33247) üzenetére


Slowman
aktív tag

nekem mintha hotmail-el lett volna reggelve :U

(#33262) sanyixXx válasza bubi92 (#33248) üzenetére


sanyixXx
senior tag

most már az első 15 buli az ingyenmeló. és esténként 2 buli kötelező. teljesen komolytalan, és egyszerűen hülye, aki ezt bevállalja, mert több a költség estére, mint a kereset...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#33263) sanyixXx válasza D4rkm4n (#33240) üzenetére


sanyixXx
senior tag

amennyit hajlandóak kifizetni.
ne ügynökséghez állj, mert lehúzás. keress szórakozóhelyet/helyeket és velük kell külön megállapodni. én 8k alatt meg se gondolnám, de 10k alatt is még bőven pofátlanság. pár perc pultforgalommal megtérül nekik...
részemről tehát 10k+fogyasztás a minimum.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#33264) bubi92 válasza sanyixXx (#33263) üzenetére


bubi92
őstag

a fogyasztás amúgy is ingyen van:) vagy lehet csak velem volt így, de minden második ember megakart hívni valamire amiért csináltam róla egy képet:D

(#33265) sanyixXx válasza sztyui2 (#33242) üzenetére


sanyixXx
senior tag

utómunka? raw file? fehéregyensúly?
ezeket bátran el lehet felejteni partifotónál. ha jó a kép megtartom, ha nem, akkor DEL. ezért az 5-6000 ft-os fizetésért meg a hozzáállásért, amit a partyfotó irányába mutatnak, bőven elég ennyi munka is.
eleinte én is vágtam meg utómunkáztam, de konkrétan leszarják. legyenek élesek a képek és legyél pontos. többet nem nagyon várnak el. a gondosan kidolgozott, megvágott képekért sem fizetnek többet, megdicsérni sem fognak. ha valami jól sikerül, azt megtartom, átdolgozom utólag, leadás után.
ráadásul ahhoz, hogy 100-150 használható képed legyen, nem csak ennyit fogsz lőni.

Állítólag néhány helyen fizetnek 10 000-et is éjszakánként, de akkor meg elvileg ott kell lenni kezdettől, mittomén 9-fél10-től reggel 6-ig.

megegyezés kérdése. 10-et az fizet, aki nem ezen cigánykodik. szeretnek ingyen dolgoztatni a szórakozóhelyek. 9-10-kor amúgy semmi értelme odamenni egy buliba, mert nincs még buli. éjfél és 4 között van általában nagy pörgés, az alatt lehet sok használható képet lőni. nem is szokták nagy megszabni, hogy hányra menj, de persze van kivétel.

persze most mondhatod, hogy flegma vagyok, meg nem dolgozom alaposan, de én is ilyen alapossággal kezdtem, csak az nem kifizetődő. rámegy az éjszaka plusz legalább a délelőtt az utómunkára. a legtöbb helyen ráadásul meg van szabva, hogy reggel 7-8-9-re már fel kell töltsd a képeket, úgy, hogy mondjuk 4-ig, 5-ig ott voltál. lefekszel 9-10 fele jó esetben és meg van b@szva a napod, mert átaludtad a használható részét :P
ezt ilyen módon, csak jó pénzért. részemről legalábbis. remélem nem sértettem meg senkit soraimmal. :R

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#33266) sanyixXx válasza bubi92 (#33264) üzenetére


sanyixXx
senior tag

örülj neki! :)
én mindenesetre nem alapoznék arra, hogy majd a fotóalanyok meghívnak. amúgyis feladatod, hogy fotózd őket, ezért vagy ott.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#33267) Sada88 válasza sanyixXx (#33265) üzenetére


Sada88
aktív tag

;] ezé rossz a dizsis partyfotó :D na koncertes képeken ott muszáj utómunkázni :) de mindig megtérül a befektetett energia amikor nagyobb ref anyagokba bekerül a képed és rajta a "vízjel" :DDD

Pisti : köszi lesz még több is :)

[ Szerkesztve ]

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#33268) sanyixXx válasza Sada88 (#33267) üzenetére


sanyixXx
senior tag

jaja, a koncertfotó egészen más. sokkal jobban is szeretem. :C

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#33269) Magnum_ válasza nesa (#33256) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én olyat is hallottam már, hogy 1k/buli. de ingyen bemehetsz és bulizhatsz eggéééééész éjjel.

I humbly and respectfully decline™

(#33270) Sada88 válasza Magnum_ (#33269) üzenetére


Sada88
aktív tag

persze a 6számjegyes összegbe kerülő cuccodat meg leadod a ruhatárba tuti nem bántják ? :D

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#33271) sztyui2


sztyui2
őstag

Egyetértek sanyixXx-el, elég kevés pénz ez azért a munkáért, amit csinálunk, dehát manapság sajnos szinte mindenütt ez van, hogy nem tudják felmérni, hogy mennyibe is kerül és mi is van egy jó kép mögött, és ez nem csak a partifotóra érvényes.Azért 1-2 alkalommal megéri elmenni, mittomén nincs pénz honnan félrerakni flickr pro accountra, és így mondjuk egy adandó alkalommal egy este alatt megkeresed. :) Rendszeresen én sem szeretnék partifotózni, főleg, hogy akkor bulizni sem tudok járni. Ez az "1k/buli. de ingyen bemehetsz és bulizhatsz eggéééééész éjjel.", sztem úgy hülyeség ahogy van, mert egy ezresért nem viszem el a félmillás cuccot, hogy bulizzak, inkább elmegyek nélküle bulizni, és akkor még bulihelyhez se vagyok kötve, mer ha az adott helyen szar a buli, akkor átmegyek máshová. Nameg ha valaki fotózik, akkor nem bulizik. Ez sajnos így van, de ha dolgozni kell, akkor közbe nem tud az ember bulizni. Akkor minden másra kell figyelni, de nem arra hogy igazán jól érezd magad.
Nameg nálam is volt olyan, hogy fotóztam egy helyen, ahol nem ismertem sajnos senkit, aztán betévedt 2-3 ismerősöm, mondom végre nem unom szarrá magam, odamentem hozzájuk, lőttünk pár partifotót, hogy annyival is több legyen, és leálltam beszélgetni velük egy 10-20 percre, és már rámszólt a tulaj, hogy "azér fotózzál is, azért vagy itt", meg hasonló köcsögségek...

Csak néhány cég van, ahol már rájöttek, hogy érdemes megfizetni a jó fotóst, mert először elküldték a fotóst, hogy majd KisPista kattingat az esemény közbe, úgyis mindig ott van oszt lő párat, jó lesz nekünk az...
Aztán amikor az ügyfelek kurvára elégedetlenek lettek a képekkel, azonnal hívták is vissza a fotóst :D
Remélem nem abba az irányba haladunk hogy minden szar kép jó lesz a népnek, hanem inkább jobb lenne, ha a népnek lennének minimális sztintű igényei, hogy a fotóst is megfizessék.

És igen, koncertfotó az más, azt én is jobban szeretem, attól függetlenül, hogy még nem sokat csináltam, de tényleg nem annyira rossz, mint a partifotó :)

[ Szerkesztve ]

(#33272) bubi92 válasza sztyui2 (#33271) üzenetére


bubi92
őstag

akkor ezt most magyarázd el az összes szórakozóhelynek, és máris minden fotósnak van egy jól fizető kiegészítő állása:D

[ Szerkesztve ]

(#33273) máyköl


máyköl
veterán

Bár én még sosem partyfotóztam (és nem is fogok), de biztos nem állnék le utómunkázni, stb. Színek, vágás, stb.
Ha éles a kép, nem fogja senki sem elkezdeni nézegetni a fehéregyensúlyt, a vágást, meg ezeket... Egyszerűen nincs rá igény...
De szerintem ökörség elmenni 1000-2000Ft.-ért elmenni órákat, éjjel dolgozni. Inkább keresnék valami kis otthoni fotózós melót.
Nekem múltkor otthon kellett pár cuccot lefotóznom fehér háttérrel, 6000Ft.-ért. 1,5 óra alatt megvoltam vele...
Nem kérdés, hogy egy ilyen meló, vagy egy partyfotózás...
Legalábbis nekem... ;)

(#33274) Magnum_ válasza sztyui2 (#33271) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én ezt hallottam, hogy 1k/buli.. és amikor megkérdeztem, hogy megéri -é így, akkor a válasz az volt, hogy egész éjjel lehet bulizni. természetesen aki ezt mesélte, nem félmilliós cuccal bulifotozik. hanem kb. 25.000Ft-os kompakttal. így el is tudom képzelni, milyen frankó buli az ilyen.

még jó, hogy magyarázkodhatok....
az egész téma nem ér annyit, bulifotózzatok csak...

nem vagyok egy hazudós típusú ember, és mivel engem kurvára nem érint, pláne nem ferdítek a hallott dolgon, de jól esik, hogy burkoltan lehazugozol ismeretlenül. köszi ;)

májköl: nyilván inkább a tárgyfotózás.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#33275) BV92NTZ válasza Sada88 (#33233) üzenetére


BV92NTZ
csendes tag

egyszeruen fantasztikus. Gratulalok :DD

www.ntzphotography.com

(#33276) BV92NTZ válasza MC Pite (#33183) üzenetére


BV92NTZ
csendes tag

Az elso jo lett szerinte, csak annyit csinaltam vona mskepp, hogy az autot nem kozepre helyeztem vona vagy hagytam volna tobb tavolsagot az auto elott. Jo tudom konnyu mondani :) egyebkent jo tema. Minnel tobb ilyet!

www.ntzphotography.com

(#33277) sztyui2 válasza Magnum_ (#33274) üzenetére


sztyui2
őstag

Abszolút nem gondoltam ilyesmire hogy lehazugozlak, meg se fordult a fejemben, de tényleg. Elhiszem, hogy van pár ember aki kiskompakttal elmegy egy ezresért, azt meg elissza, mer amúgy is ott lenne az adott bulihelyen.
Egyébként meg a legtöbb helyen alapkövetelmény a külső vaku, de mindegy is, sztem se ér annyit a téma, hagyjuk is az egészet.
És tényleg nem a hazudozásodra akartam kilyukadni vagy ilyesmi, ha ez jött le, akkor bocsesz ;)

(#33278) Magnum_ válasza sztyui2 (#33277) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jó, én kérek elnézést :B

I humbly and respectfully decline™

(#33279) Fejo


Fejo
őstag

Szépen termeltetek off téren... :D

De hogy a topic címének is megfeleljünk, gyorsan dobok 2 képet... ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#33280) gzola


gzola
tag

(#33281) Sada88 válasza sztyui2 (#33271) üzenetére


Sada88
aktív tag

Akkor Sztyui szombaton gyere át Szegedre reggelig leszünk The Goat Night :R

"Aztán amikor az ügyfelek kurvára elégedetlenek lettek a képekkel, azonnal hívták is vissza a fotóst :D" ezzel azért vitába szállnék mert antropos meg partyponty is olyan képekkel van tele sőőőt mondjuk úgy csak olyan képek vannak fenn amit én ki nem adnék a kezemből ... deka utómunka WB összevissza csillogó fejű emberek ... na de ehez vannak hozzászokva sajnos a jónépek azt jó az a kéééép hát rajta vagyok diicsak... ;]

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#33282) gzola válasza Sada88 (#33281) üzenetére


gzola
tag

azért az én antropos-os fotóimat nem fikázni, hééééé :D

(#33283) máyköl válasza Sada88 (#33281) üzenetére


máyköl
veterán

Nem foglalkoznak a képek minőségével.
Ha a Gizi meg a Marcsi + a Kálmán rajta van a képen, látható-éles a kép, akkor a többi lényegtelen...
Nem az a fotós munka, ahol órákat kéne Ps-zni.
Kezdő fotósok is remekül el tudják végezni, nem kell egetverő fotós tudás szvsz hozzá... :(

(#33284) bubi92


bubi92
őstag

Flickr-en is feltettem a kérdést de beírom hátha valaki ott nem tudja elolvasni:D
Szóval már csomószor próbáltam sziluettes képet csinálni, de mindig ilyet kaptam. Nem bukik be a háttér. Kérdem én WHYYYYYYY? Aki elmagyarázná, hogy mit toszok el, annak küldök egy sört online:D

OFF: nincs is igény arra, hogy jobb minőségű képek legyenek kirakva a partyfotós oldalakra. Én úgy vettem észre, hogy az a fontos, hogy "mekkora arc vagyok, hogy ott voltam a partin és még vízjeles képem is van róla"

Viszont ellen példa is van. Itt kecskeméten a bling bling nights-nak sokáig Kaszab Tibor volt a fotósa, na az Ő képei a többi partyfotóhoz képest kimagaslóan jók voltak.(azt hiszem most valami globe nevü helyen fotózik akit érdekelnek képei keressen rá)

(#33285) Ijk válasza bubi92 (#33284) üzenetére


Ijk
nagyúr

Talán mert ott van az a hatalmas fényvisszaverő felület hátul? A fénynek van egy olyan kellemetlen tulajdonsága hogy visszaverődik. Vagy sötét abszorbáló felület legyen csak a közelben, vagy sötétben valami nagyobb térben próbáld, pl. az udvaron. Csak ne legyen a közelben fényvisszaverő felület.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33286) bubi92 válasza Ijk (#33285) üzenetére


bubi92
őstag

ezt én értem, de tényleg már csináltam full sötét(barna fal) szobában de ott is olyan lett, ha megtalálnám a képet akkor belinkelném, de nincs meg:(

(#33287) Chapel


Chapel
addikt

Azért még jelen vok:)

Egy régi képemből csináltam egy crop-ot, imádom ezeket a pofákat :)


Link

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#33288) T-Nagyon


T-Nagyon
tag

Sziasztok!
Az utóbbi időben ezek kerültek fel az oldalamra:

Kép01
Kép02
Kép03
Kép04

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

(#33289) forceberg válasza bubi92 (#33284) üzenetére


forceberg
veterán

Pedig ha nincs miről visszaverődjön a fény, akkor fekete lesz, amit annak szánsz...

Teszek én is képet:

Matusalem El Clásicó

(nagy mérethez klikk a képre)
Vélemények?

Fejo: szép a színvilág ,de kicsit keszekusza, s akár, hogy a méh nem éles.

Chapel: ez akkor 1:1-es méret pixel szerint? Kicsit természetellenesnek hat, egy DCR-t még lehet, hogy elbírna a 60mm, nem?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33290) nesa válasza forceberg (#33289) üzenetére


nesa
veterán

Jok a szinek ,ez mi?

(#33291) forceberg válasza nesa (#33290) üzenetére


forceberg
veterán

Ez egy üveg rum! :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33292) Sada88 válasza gzola (#33282) üzenetére


Sada88
aktív tag

linkeld meglessük :)

amúgy across fotózásnak áldozata lett mindkét obi :S recsegnek a homoktól :S egyiket beadtam takarítani mert már akadt az AF :S

A telén meg az FTM gyűrű röcsög de ott legaláb az usmig nem jutott be a por grrrr :S

weather sealed kéne csak ahogy elnéztem azok csak Lesek és 200körül ...

szóval varrok egy "rain coatot" :D jöhetnek az ötletek ,hogy rögzítsem az obikra :D mert a kitobinak forog az eleje... szóval tekerné az anyagot ... a telével egyszerübb valahogy egy szűrő alá akarom befogatni akkor nem jutna be a por mert ugye a zoom részen jut be:S

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#33293) gzola válasza Sada88 (#33292) üzenetére


gzola
tag

privátban elküldtem :)

(#33294) sztyui2


sztyui2
őstag

Véleményt kérnék! :)

(#33295) nesa válasza sztyui2 (#33294) üzenetére


nesa
veterán

Ez jolvan megmunkalva, bejon :K

(#33292) Sada88

Nem kell szerintem itt nagy dolgokba gondolkodni nekem van a taskaba ilyen UV szurot tekerem fel ugy hogy alatta a folia (kivan vagva ugy gogy epp csak a menetnel legyen) van 1 olyan is amibe az egesz gep belefer, igaz meg soha nem hasznaltam de elfer.

(#33296) pisti válasza sztyui2 (#33294) üzenetére


pisti
őstag

Tetszik, jó az utómunka, meg az előmunka is. :)
Egyedül a csajszi szájtartása hat furának egy kicsit számomra, kicsit túl hangsúlyos így a két felső első foga és attől olyan "nyuszis" feelingje lesz a képnek, de nem playboy-os értelemben.

(#33297) gzola


gzola
tag

zajos, bemozdult és még 18-55-össel is lett csinálva :D mert ezt az obit lehet dobálni a közönségbe és kibírja :D de a pillanat kedvenc :)

(#33298) Slowman válasza sztyui2 (#33294) üzenetére


Slowman
aktív tag

Ez komoly lett :C . Nagyon tetszik ez a szűk, "feszes" vágás (tükrözi azt a dinamikát ami a lány tekintetéből jön). Baromi jó az arckifejezés a szájtartás (a fogak tényleg kicsit hangsúlyosak de engem nem zavar annyira), a hajtincsek is abszolút a helyükön vannak. Gyönyörű a szeme (nyilván ez PS, de akkor is). Segítettél a beállításnál vagy magától sikerült ilyen jól a tekintet stb.?

Új váz + obi?

[ Szerkesztve ]

(#33299) nesa


nesa
veterán

Nemtudok donteni a 2 kep kozott :(

(#33300) johnjohn válasza nesa (#33299) üzenetére


johnjohn
addikt

A második. Talán még sötétebbre is húznám. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.