Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19451) Fejo


Fejo
őstag

Egy a közeljövőben tervezett fotózáshoz kerestem helyszínt, ha már ott jártam, kattintgattam is... :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#19452) sztyui2 válasza Fejo (#19451) üzenetére


sztyui2
őstag

Faja! Várjuk a tervezett fotózás beteljesedését :)
Én meg rajzolgattam egy kicsit:

[ Szerkesztve ]

(#19453) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Ma találtam egy jó kis helyet, ahol ez a madárka fészkel :)
Sajnos én sem voltam a topon, meg az 55-250 kitobi sem biztos, hogy a legmegfelelőbb erre a célra, szval a "minőséget" inkább ne nézzétek...
Csak pár kép ízelítőül, különösebb utómunka nélkül:

Nini, van itt valami :)

Mutasd csak mit találtál :)

Fókusz se jó és még be is mozdult :( :O :W

Asszem megvan a holnapi programom :)

(#19454) jorden06 válasza Fejo (#19451) üzenetére


jorden06
senior tag

Csak 34mp-s kép? Több kép egybetéve ugye?
Várjuk a képeket :K

Sztuyi: Kreatív, nekem marhára tetszik. én is próbálgattam csak édi kis szívecskéket csináltam :D
Az ipsét, aki a csíkokat húzta utólag retusáltad?

(#19455) runner 125 válasza Toncsi (#19453) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kár h mind életlen, de hajrá.

Fejo

Király!

sztyui

Kreatív!

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19456) #31757056 válasza sztyui2 (#19452) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem semmi meló lehet ezeket rendes méretarányban "megrajzolni", főleg a bringásat! :R

(#19457) Motion_Blur válasza Toncsi (#19453) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Huhh valamit nagyon elállíthattál, mert ezek iszonyat minőségű képek. Egyébként jó a vágás, meg minden egyéb (a hely is, amit találtál).. de kár hogy ennyire pocsék a minőség. Nem is értem igazán :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19458) *Ropi* válasza Fejo (#19451) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez meg mi? Égi autósztráda 2543-ból? :DDD :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19459) *Ropi* válasza sztyui2 (#19452) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó is ez a light painting. :C

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19460) sztyui2 válasza jorden06 (#19454) üzenetére


sztyui2
őstag

A csíkokat én húztam. Addig a gép állványon volt. Ilyen hosszú záridőnél nem kell retusálni. Egyszerűen nem vagyok rajta a képen, mert nem kaptam fényt. Ez olyan, mint amikor hosszú záridővel fotózol autókat. Az autóknak is csak a lámpájuk fénye húz egy csíkot. Maga az autó nincs a képen. A képek itt is szinte teljesen módosítatlanok.
Köszönöm mindenkinek a kommenteket!

(#19461) Timyyy


Timyyy
őstag

(#19451) Fejo: hát nemsokat tudok hozzáfűzni, nemsemmi kép lett. :R

(#19452) sztyui2: mostanában én is próbálkoztam ilyennel, már majdnem megijedtem hogy magadtól rajzoltál a levegőbe csak úgy, és utólag ráraktad egy képre, de aztán rájöttem hogy ezt így nem lehet :D és láttam is a képen az erre utaló jeleket :)) jó lett nagyon!

(#19453) Toncsi: kár hogy homályosak lettek, remélem sikerül még visszamenned és szép képeket mutatni nekünk! ;)

[ Szerkesztve ]

(#19462) Bikerman


Bikerman
aktív tag

sziasztok,

volt egy kis hétvégi fotózás, kérem véleményezzétek a képeket, illetve ítjátok le, hogy melyik mehetne flickr-re.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

ragazzi della curva...

(#19463) Timyyy válasza Bikerman (#19462) üzenetére


Timyyy
őstag

Nekem a 2. és a 9. (búzás) tetszik a legjobban. :B

(#19464) #31757056 válasza Bikerman (#19462) üzenetére


#31757056
törölt tag

1. és 5. alapból mehetne fel, klasszikus témák, szépen kivitelezve. Az eper még jobb lenne, csak nem jó szerintem a vágás, kivágtad alul a tálca alját (remélem csak kivágtad, nem pedig alapból nem is fényképezted bele). Inkább azt bent kellett volna hagyni, és jobbról visszavágni belőle mert ott semmi érdekes nincs, csak felesleges tér, és baloldal bent hagyni a háttérben az elmosódott széket. Maga a képminőség és a színvilág gyönyörű, a terítő az asztalon pedig hungarikum, tipikus nagymamás :)
Ugyanez vonatkozik a paprikára is, a témaválasztás kiváló, itt már a kivitelezéssel nem csak a vágásnál van a gond, lekerültek balról a paprikák végei. Az AF sem lehetett a helyzet magaslatán, nem találok a fürtben egy olyan pontot ahol igazán éles a kép. Más esetleg mondhatná azt is hogy kiégtek itt ott a a paprikákon az oda vetülő fények, de ez éppen jól is állhat a képnek. Én mindenképpen megpróbálnám újrafotózni a témát, vagy másik verziót utófeldolgozni.
A papi is nagyon jó lett, arra nem is mondanék különösebben semmit :)
Fényképező típusát elárulod? A PNG nem akarja kiköpni :)

(#19465) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Nem a művészi értékéért és nem is a minőségéért, de kocsikáztunk tegnap :DD

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#19466) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Gyurgyalaglesen:

Hazainduláskor még egy kis tájkép:

Köszönet DTominak a kalauzolásért! Tomi, van bakcsó a tóban, láttam!

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#19467) Dtomi válasza Hydra SR (#19466) üzenetére


Dtomi
őstag

Szép képek lettek, gratulálok!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#19468) Timyyy válasza Hydra SR (#19466) üzenetére


Timyyy
őstag

De mért van mindegyik a kép közepén? :)

(#19469) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Tomi: köszönöm :)
Timmy: nem volt mit tenni, a kép közepére szállt le mindegyik :P

Na megyek kiszedem a kullancsokat, ez a bokor egy kullancsfészek

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#19470) Oracle válasza Hydra SR (#19466) üzenetére


Oracle
senior tag

Szépek lettek, jesszus ez megeszi a poszméht :Y legközelebb vigyetek kullancs riasztó krémet vagy valamit :D

(#19471) Fejo válasza Hydra SR (#19469) üzenetére


Fejo
őstag

Hány darab kullancsot sikerült ebédre vendégül látnod? :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#19472) Cassidey


Cassidey
senior tag

Gondoltam teszek en is valamit, mivel megy el az idom mostanaban..

Hydra, nagyon szep munka, gratulalok.

[ Szerkesztve ]

(#19473) máyköl válasza kiskornel (#19450) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi, igyekszem. Sajna kompaktom van, és állandóan bajlódok a háttérrel, sehogysem sikerül normális mosottat csinálnom.

Ha kicsi a mélységélességem akkor lesz a háttér mosott? Vagy mit kapok kicsi mélységélességgel? :DDD

Máyköl

(#19474) Chapel válasza Hydra SR (#19466) üzenetére


Chapel
addikt

Bí-í-é-jútiful :C :R
Sosem gondoltam volna h mo.-on ílyen gyönyörű madarak vannak... :B
Tényleg kár h középre ment mind ;] ;)
Amúgy sem értem most vagy a topic színvonala esett le vagy valaki pro lett.. :U

Ma szedtem ki az egyik macskánkból vagy 4 kullancsot,faterom mondta, h volt olyan, h egy nagykullancson (ami a macskán volt),azon volt egy másik kullancs ami meg őt szívta :Y Ez mekkora genyóság már :DDD

Cassidey: azta,végre egy kis komolyabb téma a fórumba, igazán üdítő ez a sok víz ebben a melegben,grat!

No majd kedden este jönnek az én itthoni makróim!

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#19475) Bikerman válasza #31757056 (#19464) üzenetére


Bikerman
aktív tag

köszönöm neked, és timyyy-nek is, a gép egy nikon d60+18-55vr objektív.

megéri inkább jpg-ben elmenteni?

ragazzi della curva...

(#19476) Timyyy válasza Chapel (#19474) üzenetére


Timyyy
őstag

Nemtudom mire utalsz ezzel de akkor sem jön be nekem a kép közepére odarakva. A kezdőknek ilyen miatt mindenki mondogatja hogy turistafotó...

(#19477) *Ropi* válasza Timyyy (#19476) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha csak a téma maga van a kép közepén teljes részletességgel, az egy szűken vágott kép (a sarkítás kedvéért most ne vegyünk figyelembe más komponálási és egyéb szabályokat). Ha egy 10 MP kép közepén van a 10 pixelnyi méretű téma, körülötte csomó felesleges képelemmel: na az turistafotó. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19478) cigam válasza máyköl (#19473) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Kicsit megtévesztő a neve, mert a mélységélesség (dof) az a terület, ahol éles a kép. Vagyis, ha nagy a mélységélesség, akkor a közeli, és távoli témák is élesek, ha kicsi, akkor csak egy nagyon rövid távolságban lesz éles a kép.
[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19479) Timyyy válasza *Ropi* (#19477) üzenetére


Timyyy
őstag

Értem, és mindegy is akkor mert vitázni amúgy sem szeretek. Ami tetszik tetszik, ami nem nem. ;)

(#19480) pinkypinky válasza Cassidey (#19472) üzenetére


pinkypinky
tag

Tetszenek a képeid, az első az toplistás. :R

Nem értek a divatfotózáshoz, csak a fantáziám játszott el egy kicsit. :) Ha a merülős csajszi haja egyenes szálú lenne, erősen felfogva, valahogy jobban illene a feszes vízhez, meg a tiszta kompóhoz. :) Valamint (üssetek) a szeme se valami szép, pedig nagy szerepet kap, én a másik nővel jobban el tudtam volna képzelni ezt a képet. :)

A kép tetszik, a csajszi nem, dehát ízlések és állasok. :)

Gratula!

(#19481) Cassidey válasza pinkypinky (#19480) üzenetére


Cassidey
senior tag

ezek a kepek egy sorozat reszei, mindharom modellel elkeszult mindket verzio, de meg csak ezekkel vegeztem. a haj ki fog derulni miert ilyen, nem csak egyszeruen fel van tuzve :) koszonom

(#19482) *Ropi* válasza Hydra SR (#19466) üzenetére


*Ropi*
félisten

Frenetikusak, különösen a 4. :R

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19483) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Ezek nem kompozíciók, pusztán a téma bemutatása, a lehető leglényegretörőbb módon. Legközelebb már talán kompozícióra is lesz kapacitásom. Egyelőre csak magát a madarat mutattam be mert úgy gondoltam, már önmagában is elég érdekes, pláne ha még csinál is valamit, pl. eszik, és én is most ismerkedem a helyszínnel és a madárral is, azelőtt még csak képen láttam gyurgyalagot, ez volt az első próbálkozás de nem az utolsó. A habitusfotókon ha komponálva vannak is, akkor is középre szokott kerülni a téma, ez nem tájkép, és pláne ne azért ne tetsszen, mert mások azt szokták mondani erre az elrendezésre, hogy nem jó.
Nem azt mondom, hogy hibátlan képek, de furcsának tartom, hogy az egyetlen amit észrevettél a képeken az az, hogy középre van komponálva a téma. Szerintem pl. egyrészt érdekesek, másrészt pacás a háttér és rosszak a fények mert túl élesek, ha már negatívumokat keresünk mindenáron. A pacás háttér magától meg fog oldódni amint a háttérben levő virágzó fáról leszáradnak a fehér fürtök és homogénebb lesz, a szebb fények meg akkor fognak megvalósulni, ha kicsit több szerencsém lesz és egy későbbi órában is jönnek a beszállóágra. 17:39-kor sikerült az utolsó képet készítenem, utána nem jöttek többen. Akkor még túl magasan volt a nap.
A turistafotós részt azért megmosolyogtam én is :) számtalan dologtól lehet egy kép turistafotó, de hogy önmagában csak attól, hogy középen van a téma...ehh :U Egyébként is, az aranymetszés sem ökölszabály, csak segítség, de nem lehet mindenre ráhúzni azt sem. A tájképen a hamis téma az aranymetszésben van ;)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#19484) *Ropi* válasza Hydra SR (#19469) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kissé bogaras (kullancsos) vagy mostanában... ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19485) Timyyy válasza Hydra SR (#19483) üzenetére


Timyyy
őstag

Egy szóval sem mondtam hogy rosszak, csak furcsálltam a középre igazítást és ennyi. Sőt, ahol bekapja a bogarat, az a kedvencem. :) Nem lehúzni akartam a képeket, csak értetlenkedtem. :P

(#19486) *Ropi* válasza Cassidey (#19472) üzenetére


*Ropi*
félisten

1, mert annak van tartalma. :R A második szvsz igaz, hogy egy tökéletesen kivitelezett kép, de számomra üres. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19487) Hydra SR válasza Cassidey (#19472) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az első nagyon bejövős, csak a fényformálást húztam volna széjjelebb, ha lehet. Egy picit túl kontraszos nekem, hiányzik a dinamika. Viszont a kompozíció nagyon jó, meg úgy az egész ötlet :C
A második nem sok szót érdemel, jó a smink de ezen kívül nem nagy szám.

Köszönöm neked is és mindenkinek aki hozzászólt a képeimhez :)

Fejo: 1-et találtam csak, de most is és múltkor is legalább 3-4-et söpörtem le magamról :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#19488) werttzui válasza Hydra SR (#19466) üzenetére


werttzui
őstag

Na ezek egész jók lettek :C

PENTAX

(#19489) werttzui válasza Cassidey (#19472) üzenetére


werttzui
őstag

Egész látványosak ügyi vagy :C

PENTAX

(#19490) máyköl válasza cigam (#19478) üzenetére


máyköl
veterán

:R Értem! :R

(#19491) TA68 válasza Hydra SR (#19466) üzenetére


TA68
senior tag

Nagyon szépek! :R

(#19472) Cassidey: Az első nagyon tetszik.:C

(#19492) tbs válasza Hydra SR (#19466) üzenetére


tbs
addikt

A bogaras nagyon tetszik!

(#19493) j.bravo válasza Cassidey (#19472) üzenetére


j.bravo
addikt

Szóval mégis vakuzol ;)
Jók lettek nagyon :R

Whatever.

(#19494) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

A méhes nagyon jó (meg a többi is), grat Hydra! :R

Én is madarásztam egy kicsit, kevésbé látványos eredménnyel (és csak piciben, hogy még elfogadható legyen a "minőség" :DDD):


(#19495) Bikerman


Bikerman
aktív tag

újragondoltam a képeimet, és az elsietett feltöltésért elnézést kérek. itt vannak a jobban kiválogatott képeim.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

ragazzi della curva...

(#19496) Bikerman


Bikerman
aktív tag

valamint 3, újonnan elkészült kép.

[link]
[link]
[link]

ragazzi della curva...

(#19497) ottkar


ottkar
addikt

Viccel a természet!

[ Szerkesztve ]

(#19498) pisti válasza Bikerman (#19496) üzenetére


pisti
őstag

Ez még mindig kicsit sok és nem elég jól válogatott, szerintem.
Az ez előtti hsz-ben linkeltből a 3. meg a 7. ami szerintem megüt egy olyan szintet, hogy érdemes véleményeztetni. Ez a három jobbnak tűnik rostálás szempontjából, itt már a 3 képből 2 is szép lett, az első és a harmadik, szerintem.

Hydra: Nagyon szépek ezek a madaras képek.

Cassidey: Nem semmi képek ezek is. Látszik rajtuk, hogy nem 2 perc volt megcsinálni őket és jól átgondoltnak, ötletesnek is tűnnek; nekem legalábbis. ;)

Fejo: Tetszetős ez a "madaras" kép is. :)

[ Szerkesztve ]

(#19499) máyköl válasza Bikerman (#19496) üzenetére


máyköl
veterán

Az utolsó tetszik! :D

(#19500) #31757056 válasza pisti (#19498) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem adhatnál Bikerman-nak némi támpontot is, hogy mi és miért, mert ez így nagyon szubjektív vélemény, olyan tetszik-nem tetszik jellegű, amivel nem jut előrébb kicsit sem, csak annyi derül ki maximum, hogy valakinek nem találta el az ízlését.

Más: Ezt a képet tegnap csináltuk, a barátnőm asszisztált. A háttér nem volt az igazi, de megpróbáltam eltüntetni kontraszttal és gamma korrekcióval. Nálatok látszik még a foltos háttér, vagy a Ti monitorotokon is mattfekete?
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.