Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18801) #31757056


#31757056
törölt tag

media.proxnet.hu használóknak, úgy néz ki, vírus van az oldalon, annak szól, aki még nem vette észre: [link]

Ez meg egy próbálkozás rossz fényben, ISO400-on, sajna igen látszik hogy kompakton már csak erős kompromisszumokkal működik az ISO400: [link]

(#18802) runner 125 válasza #31757056 (#18801) üzenetére


runner 125
nagyúr

Logi X-230 powa, helyes. ;] ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18803) runner 125 válasza jorden06 (#18799) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ahogy Chapel is írta; ha leméretezed némely hibái eltűnnek a fotónak, az utólagos élesítést én is meg szoktam ejteni.

PhotoFiltre meg jó kis progi, próbáld ki.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18804) #31757056 válasza mustad1 (#18777) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nekem az első nem nagyon tetszik, az erős becsillanások miatt. Sajnos a Pana FZ gépeknek ez úgy tűnik betegségük, az enyém ugyanezt csinálja. Egyébként nekem nem tetszik az sem, hogy így nyomulnak a semmiből a napfény sávjai, illetve a szög se nagyon jön be, a dinamikatartomány viszont jó, ahhoz képest is, hogy szembe jött az arcba a fény. Megpróbáltam volna inkább úgy, hogy a napot a lovas mögé rejtem, hogy kiragyogjon mögüle, hogy úgy milyen, meg talán még egy kis közelítés is jó lett volna... De ez csak az én kezdő véleményem.

Más: Én is PhotoFiltre-t használok. Egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#18805) sztyui2 válasza #31757056 (#18801) üzenetére


sztyui2
őstag

Egész jó! X-230 nekem is itt figyel, csak nekem a falon van :K

(#18806) #31757056 válasza sztyui2 (#18805) üzenetére


#31757056
törölt tag

Én csak két okból nem teszem fel, az egyik az hogy apám az analóg hangerőállításon kívül másféle szabályzást nem ismert mikor gépezik :D Illetve egy derékszögű val előtt van az asztal, ezért nem tudom mindkettőt egyenes síkfalra szerelni, illetve a derészökben levő falakra meg az elrendezés miatt nem megy fel egyenletesen, valószínű az egyik oldal elnyomná a másikat. És az úgy nem jó :N

[ Szerkesztve ]

(#18807) sztyui2


sztyui2
őstag

Ma délutánról egy portré, meg egy portrénak csak félig-meddig nevezhető kép Blaise7 fórumtársról. A másodikat kicsit el kellett "hádéeresíteni", hogy kicsit feldobjam :)

(#18808) runner 125 válasza sztyui2 (#18807) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ho-hó, mindenkinek X-230-a van?! ;] :))

Egyébként jó képek. :K

A szemüveg "nagylátószögével" nem próbálkoztál? Abból is ki lehet hozni ezt-azt. :)

A 2. különösen jól sikerült, vágás is korrekt, én viszont a vezetékeket kiszedném. (Gondolom amiatt maradtak h megvezessék a szemet - egy próbát viszont szvsz megérne. :K )

Gratu!

Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18809) sztyui2 válasza runner 125 (#18808) üzenetére


sztyui2
őstag

A szemüveg nagylátójával próbáltam, de eléggé lejáratott téma, meg egyébként is, az 50mm-es obi közelpontja nem a legalkalmasabb erre a feladatra, ezért azt inkább hanyagoltam.
A másodiknál én is gondoltam a vezetékek kiszedésére, de aztán meg se próbáltam. Gondoltam bent hagyom, hogy kicsit érzékeltessem, hogy városban vagyunk. Szóval nem a szem vezetése volt a céljuk. Arra inkább a lépcső szolgál.
De most, hogy te is mondod, látom, hogy nem vagyok egyedül. Ki fogom szedni, megnézem, hogy úgy hogyan néz ki. Ha jobb, akkor egyértelműen az marad.

[ Szerkesztve ]

(#18810) Bandesz99 válasza sztyui2 (#18775) üzenetére


Bandesz99
tag

sok sikert, jo mulatsag egy orat ulni, fekudni a geped melett s fix idokozonkent expot zarni/inditani :) mp3 lejatszo vagy vmi ami lekot az kell!

So live that your memories will be part of your happines!

(#18811) Chapel


Chapel
addikt

Egy a tegnapi túrárol!

Rem bejön....kis ps....csak camera raw-wal :U
Lehet művészies, de most ez jött ki :B


Link

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#18812) máyköl válasza mustad1 (#18777) üzenetére


máyköl
veterán

Az első tetszik.
A másodiknál bőven kéne vágás, akkor lenne jó, ha csak a szembelévő épület lenne benne a képben. (szerintem) :)

(#18813) máyköl válasza Chapel (#18811) üzenetére


máyköl
veterán

Jól néz ki, szépek a csillagok is. :) ű Nekem valahogy sosem sikerül holdat lefotózni, rá zoom-olok teljesen, de csak egy kis pont látszik belőle. :)

(#18814) tete007 válasza Chapel (#18811) üzenetére


tete007
tag

olyan kis világ vége hangulatot áraszt felém :D
jó ez a vágás nekem teszik grat hozzá :D

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#18815) tete007 válasza máyköl (#18813) üzenetére


tete007
tag

hát nekem is ez a baj
de ma lehet meg próbálom majd a távcsövünket rá esztergálni azt hátha lesz belőle valami (valakinek valami házi barkács tippje? nincsen se közgyűrőm a géphez még meg a távcsőhöz van adapter de az persze jóval kisebb mint a gép obija :( próbáltam már papír henger és sok sok ragasztóval meg oldani de eddig egyik se volt igen stabil hozzá)

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#18816) jorden06 válasza Chapel (#18800) üzenetére


jorden06
senior tag

Ps-el dolgozom, itt is csak színekkel variálok, nem vagyok egy ps guru, csak, hogy egy kicsit megerősítsem az árnyalatokat, stb.
Megnézem ezt a Photofiltre-t, kíváncsi vagyok rá, aztán próbálok odafigyelni a méretezésre/élesítésre.
Köffi a tanácsot, runner Neked is.
Egyébként ez a cucc tud rendesen raw-ot kezelni? Gondolok itt a régi dilemmámra, hogy mintha JPG-t nézegetnék, ki tudjam válogatni a megfelelő képeket?

Üvd

(#18817) MrBean55


MrBean55
aktív tag

Ha már Hold, erről mi a véleményetek? A D40-ből jelenleg ennyit tudok kihozni, semmi barkács, csak egy katt + egy kis utómunka.

(#18818) kiskornel válasza jorden06 (#18795) üzenetére


kiskornel
addikt

Szándékosan ilyen nagy a vignettálása? Megnéztem: elbír még egy baromi nagy mértékű élesítést.
Én nem használtam volna 105mm-t. És a F5,6 is lejebb vittem volna F8-ra. Abba ugyebár egyetértünk, hogy a ISO100; 105mm F5,6 t=1/60 nem az a tipikus tájkép beállítás.
A többiek kifogásolták, hogy középen szeli ketté a horizont. Az aljából lehetne vágni, mert ott van egy teljesen életlen sáv.
A téma OK.
Ui.: Miért 105mm. Ennek valami célja volt?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18819) mustad1


mustad1
tag

Sziasztok!

Vettem egy nd 4 es szűrőt, hát azthittem többet sötétít ezért beszereztem egy hegesztő-üveget. csináltam vele képeket, de elzöldülnek :)

nembaj egy próbát megért.

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#18820) jorden06 válasza mustad1 (#18819) üzenetére


jorden06
senior tag

Mérnem 8-ast vettél? :F

(#18821) jorden06 válasza kiskornel (#18818) üzenetére


jorden06
senior tag

Mérne lehetne 105mm ? :F Ha 100-on vagy esetleg 80-on van akkor mivel vagyok beljebb?
Ne haragudj, de nem értek veled egyet, hogy bele kell kötni a fókusztávba. Ha nem így van, javítsatok, ki, de nem látom értelmét. Tisztába vagyok vele, hogy nem tájképfotózáshoz való fókusztáv, de a téma, illetve a "kompozíció" ezt "követelte meg"...
Bírom, hogy okos mindenki.. (akinek nem inge ne vegye magára)
Bocs, ha erőszakos voltam, csak keveset aludtam, és most kicsi kirívónak találtam a hsz-t :W

(#18822) Fejo válasza jorden06 (#18821) üzenetére


Fejo
őstag

A "kompakt" képméreted miatt lehetetlen egyben megnézni az egészet (a jövőben tartózkodni fogok az ilyen méretű képek bárminemű értékelésétől), az még így is jól látható, hogy több szerkesztésbeli hiba van rajta... :U
Horizont ferde és a kép közepén van, téma nagyjából érdektelen, legalább is ebben a kivitelezésben. Az ég teljesen felesleges ekkora méretben, mert semmi érdekes nincs rajta (se egy felhő, se egy madár, stb) csak kék...
Próbáld újra és olvass utána a téjkép fényképezés alapvető szabályainak, akkor jobban fog sikerülni (persze az említett hibák jórészét meg lehetne oldani utólag PS-ben is).

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#18823) Murderer69


Murderer69
őstag

A hold egy kicsit másképp :U

Chapel Nagyon bejön grat hozzá tényleg jó lett :R

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#18824) kiskornel válasza jorden06 (#18821) üzenetére


kiskornel
addikt

Íme a legegyszerűbb megoldás: aludj egyet! :DD

Én 15x átolvastam a hsz-emet, és nem találtam benne semmi kirívót. Alig van bent véleménnyilvánítás, inkább a tények felsorolása.
Ha nem tetszenek a kritikák, miért kérsz véleményt? Amúgy úgy látom én vagyok az egyetlen, aki a képméretbe nem kötött bele... :))
Na akkor most: minek raksz fel ilyen bazi nagy képet? :))

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18825) kiskornel válasza Murderer69 (#18823) üzenetére


kiskornel
addikt

Na ez így eredeti ötlet.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18826) mustad1 válasza jorden06 (#18820) üzenetére


mustad1
tag

hát már bánom, hogy miért nem azt. innen vette az apróhírdetésekből, a gyereknek volt 8 asa is, rákérdeztem, hogy melyik lesz jó nekem(ebből látta hogy amatőr vagyok és azt adta oda amit nehezebb lett volna eladnia). mnd1 veszek egy 8 ast is ebay-ről és akkor már lesz nd 12 :) most meg uv szűrő van a vaterán 1500 ft ért. le is ütöm :)

nah le is ütöttem. sztem 1499 ft ért nem sok. legalább védi a lencsém, ha másra nem is jó

[ Szerkesztve ]

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#18827) jorden06 válasza Fejo (#18822) üzenetére


jorden06
senior tag

Akkor ajánlom, hogy haladjunk át egymás fotói felett. Nem nektek fotózom, magamnak fotózom, a képeket szimplán csak azért töltök fel, hogy tudjam, jó irányba haladok, vagy csináljak egy 180°-os fordulatot. A kritikákat elfogadom, megfontolom, újra átgondolom a témát. A fényképeszet szubjektív. Ebbe mindenkinek bele kell törődnie. Én is beletörődtem.
Egyszerűen abszurdnak tartom, hogy ha feltöltök egy fotót, nem az, hogy ez király, vagy ez egy f*s, hanem jön a sablon, hogy a képméretet változtassam meg.
Én ezzel befejeztem a feszülést, mint mondottam volt, a kritikákat elfogadom, ha értelmesek. De akkor nem, hogyha a fókusztáv túl nagy, a hyperfocális táblázatba nem esett bele a blende, ezért egy sz.r.
bocs, ha nem felelek meg (sajnos nem csak én nem felelek meg, mint ahogy láttam) az elvárásoknak. szerencse, hogy vannak itt ilyen fiatal uriemberek akik segítenek nekem.
üdv

[ Szerkesztve ]

(#18828) Hydra SR


Hydra SR
addikt


Ez csak afféle idei első vakus makrózás a fényterelővel de megtetszett a kitinpáncél csillogása.

Apropó, akar valaki harkályt fotózni holnap Szentendrén? Találtam még egy odút, ami könnyebben megközelíthető, viszont a reggeli órákban lesznek jók a fények (szerintem, de még nincs letesztelve). Alternatív elfoglaltságként ott van mellette egy virágos mező, és ma láttam az idei első boglárkát. Feldobom a témát a PH!otóstalálkozós topicban is.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#18829) philoxenia válasza Hydra SR (#18828) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

"kasban a méh, rózsában a rózsabogár, alszik a pergő búzaszemekben a nyár" :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18830) kiskornel válasza Hydra SR (#18828) üzenetére


kiskornel
addikt

Mint mindig. Superb.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18831) philoxenia válasza jorden06 (#18827) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha megsértődsz a kritikán, ne tegyél fel inkább képet.... :)

Nekem a linkelt képeden kicsit soknak tűnik az utómunka, az ég már foltos... :U
Jártam úgy én is, hogy másik monitoron nézve túl harsánynak láttam a saját képem színeit, próbálj több monitoron is megnézni pár képet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18832) jorden06 válasza philoxenia (#18831) üzenetére


jorden06
senior tag

Dehogy sértődöm! Mondtam, hogy teljesen elfogadom amiket írtok.

megpróbálom, köffi :R

(#18833) ottkar válasza mustad1 (#18819) üzenetére


ottkar
addikt

A hegesztő üveg nem zöldül el mert az eleve zöld.

(#18834) Hydra SR válasza jorden06 (#18827) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nézd, a képméret megválasztása időtlen idők óta téma a topicban, és az, hogy nem írtak mást, részben talán pont annak tudható be, hogy sokak böngészője (mint pl. most az enyém is) úgy van beállítva, hogy nem méretez le, vagyis nem látom egyben a képet csak ha átállítom a böngészőt vagy letöltöm és megnézem valami más programmal. Bevallom, erre én is lusta vagyok, tehát nem láttam egyben a képedet pedig rákattintottam. Nyilván annak is van alapja, hogy sokan (nem csak itt, bárhol a világban) nem a lényeget látják a képen, hanem csak arról a részéről alkotnak véleményt, amihez úgy gondolják, hogy értenek, így ha valaki többet néz objektívtesztet, mint amennyit a keresőbe néz, akkor a rajzolatról fog véleményt alkotni, nem a kompozícióról. Másrészről meg ha azzal is komoly gondok vannak, akkor annak is hasznát veheted, és ezzel ráadásul elejét veheted annak is, hogy a jövőben is csak erről írjanak, ha képet töltesz fel. Egy kezdő képén jóformán megszámlálhatatlan hiba szokott lenni. Senki nem fogja az összeset leírni ingyen, csak kiválasztja azt, amit még nem írtak vagy ami az ő szemét a legjobban böki vagy amit meg tud fogalmazni érthetően. Értelme sem lenne minden hibát leírni, nem lehet egyszerre javítani őket és a kedvedet is elvenné. Csak szépen sorjában, még ha nem is feltétlenül logikus sorrendben kapod a javítani valót. Ahogy te sem vagy profi fotós, úgy a többiek sem profi tanárok. Szóval béke, meg kell tanulni a sok véleményből harag nélkül kiszűrni azt, aminek hasznát veszed :) vagy megfizetni valakit, akitől ezek után elvárható, hogy értsen hozzá és meg is mondja amit kell. Sajnos (?) ez így működik.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#18835) ottkar válasza mustad1 (#18819) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Na itt mi az érdekes? Ez is hegesztőüveg. Igaz hogy a napot csak 12-essel ajánlatos.

[ Szerkesztve ]

(#18836) Bikerman


Bikerman
aktív tag

hétvégi fotózás pár eredménye.

valahol nem sikerült jól a ps, véleményeket kérek, köszönöm.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

ragazzi della curva...

(#18837) #31757056 válasza Bikerman (#18836) üzenetére


#31757056
törölt tag

Még mindig nagyon tetszik a kissé fakó, komor, de élethű színvilágod :)

(#18838) sztyui2 válasza #31757056 (#18837) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez nekem nem komor, inkább csak simán sötét, néhol alulszaturált(ez a fakó), de komor nem nagyon. Ahhoz sokkal nagyobb kontraszt, és talán nagyobb clarity(ez lightroomban van, nemtom máshol van-e ilyen, vagy ha van is, akkor hogy hívják) kell.

(#18839) Stitch válasza Bikerman (#18836) üzenetére


Stitch
őstag

Nekem az utolsó előtti tetszik a legjobban, szépen kitöltötted a képmezőt, a görbe kocsinyom vezeti a szemet, úgy ahogy kell. :)

(#18840) HellGreg válasza Bikerman (#18836) üzenetére


HellGreg
őstag

Nekem is az utolsó előtti tetszik a legjobban! Jó a hangulata!

(#18841) runner 125 válasza Bikerman (#18836) üzenetére


runner 125
nagyúr

H őszinte legyek igazán egyik sem fogott meg, ahogy sztyui is írta; alulszaturált mind, (illetve szvsz alul is exponáltak :U ) nekem sokkal jobban bejönnek a telt színekkel megáldott fotók. :)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18842) HellGreg


HellGreg
őstag

Ezt Isztrián kaptam el egy hajóról, 2008 nyarán.
Egy Olympus Camedia c-310-essel !!!

[ Szerkesztve ]

(#18843) #31757056 válasza sztyui2 (#18838) üzenetére


#31757056
törölt tag

Én ennyire nem közelítem meg szakosan a dolgot, egyszerűen csak élvezem amit készít, és megoszt velünk :) Valahogy nem bánik szokványosan a színvilággal, egyedi, rá jellemző stílusa van. De ebbe az ízlés is nagymértékben beleszól.

(#18844) runner 125 válasza HellGreg (#18842) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kár h kicsi a DOF.

A szárnyak végéért ismét kár. :)

Illetve balra eltolva jobban mutatna a sirály.

Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18845) Fejo válasza jorden06 (#18827) üzenetére


Fejo
őstag

Még szerencse, hogy a mondandómból "leszűrted" a lényeget... Így tényleg felesleges Neked bármit is írni...
Mellesleg sehol nem említettem fókusztávot, amiket leírtam azok szerkesztésbeli problémák (és/vagy utómunkánál sem figyeltél oda rá), gondoltam segítek velük. Sorry, máskor nem erőlködöm.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#18846) kiskornel válasza Bikerman (#18836) üzenetére


kiskornel
addikt

Virágfotók rendben vannak.
Tájfotóknál kicsit nyomhatnál fel a szaturáción (3. és utolsó előtti)
Ne fukarkodj a színekkel. Adj neki...
Amúgy jók. Tetszik az első két kép képaránya.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18847) kiskornel válasza ottkar (#18835) üzenetére


kiskornel
addikt

hehe... nem jó a white balance? :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18848) ottkar válasza kiskornel (#18847) üzenetére


ottkar
addikt

Már hogyne volna jó. A hegesztőüveg zöld.

(#18849) jorden06 válasza Fejo (#18845) üzenetére


jorden06
senior tag

No, azért ne legyünk öri hariba. Én sem feszülök, Te se feszülj :N
Elfogadom a tanácsokat. Az értelmes tanácsokat, és ha nem butaságokba köttök bele.
üdvözletem

(#18850) HellGreg válasza runner 125 (#18844) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát sajnos kb 120 lövésből sikerült ezt kihozni, nem volt idő kompozíciót írni, mert pillanatok töredéke állt rendelkezésre egy-egy fotónál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.