Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19401) sztyui2 válasza kiskornel (#19400) üzenetére


sztyui2
őstag

Lehet csak az én monitoromon, de nekem mindegyik egy nagyon kicsit alexpós.

(#19402) dani8909


dani8909
csendes tag

Sziasztok

Sikerült nekem is vagyis bátyámnak csinálnia egy képet a mai vihar közben amin egy érdekes villám látható (szerintem) :)
(Nem nagyon mertünk kimenni így az ablak csukva volt ez látszik is)

[link]

UI: Igaz mondtam neki, hogy nem kéne hosszú záridő....

[ Szerkesztve ]

A munkához úgy kell hozzáálni, hogy más is hozzáférjen!

(#19403) Murderer69 válasza kiskornel (#19400) üzenetére


Murderer69
őstag

az első és az utolsó előtti :K jó fények szép színek ennyi :R :R

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#19404) kiskornel válasza sztyui2 (#19401) üzenetére


kiskornel
addikt

Sztyui: Igen. Azok. Én így szeretem őket. Főleg a hátteret szeretem sötétebben. A fő téma meg közép tónusokban, s sokkal jobban kijön a kontraszt, mintha ki lenne világosítva.
Szóval direkt ilyenek.

Murderer69: köszi.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19405) Murderer69 válasza kiskornel (#19404) üzenetére


Murderer69
őstag

igen ez általában jellemző a virágos képeidre de szerintem teljesen rendben vannak mondjuk szvsz a sötétebb virágoknak annyira nem tesz jót.....

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#19406) Timyyy válasza kiskornel (#19400) üzenetére


Timyyy
őstag

Egytől egyig ugyanezek a virágok vannak a házunk előtti kis kertben :)) nekem is vannak róluk képeim, átnézem és ha találok valami szépet akkor felrakom. ;)

(#19407) kiskornel válasza Timyyy (#19406) üzenetére


kiskornel
addikt

Fater nagy hobby kertész... Csak nem tudja, hogy kell úgy ültetni, hogy fényképezni lehessen... Baromi nehéz háttert találni a virágoknak fényképezéshez, mert vagy egy másik virág van ott, vagy nincs elég tér, hogy elmossa az optika... Szóval: jó háttereket :)) .

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19408) Timyyy válasza kiskornel (#19407) üzenetére


Timyyy
őstag

Nálunk meg a ház tövében vannak, úgyhogy vagy a házfal a háttér, vagy a járda és az út... szinte csak felülről lehet fényképezni, ha valami normális hátteret akarok... :F
Szóval nemsok jó kép lett, ez a 2 ami még nagyjából valamire való:

És még két kép a pelyheskékről :)

(#19409) kiskornel válasza Timyyy (#19408) üzenetére


kiskornel
addikt

Ha van helyed, nyomasd neki a tele állást. Szépek. Ha mégsem megy, akkor mosd el a hátteret utólag... engedelmeddel, kicsit mostam a háttereden. Szerinted így?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19410) Timyyy válasza kiskornel (#19409) üzenetére


Timyyy
őstag

Tetszik, de hogy tudok ilyet csinálni utólag? :B

(#19411) #31757056 válasza kiskornel (#19409) üzenetére


#31757056
törölt tag

Na ez a meló engem is érdekelne...

(#19412) jorden06 válasza kiskornel (#19400) üzenetére


jorden06
senior tag

Utolsó előtti nagyon király. Alul a kilógó szálakat sajnálom, de mint kompozíció, és színek (még úgy is, amit sztuyi említett, hogy kicsit alexpós) is marha jók. Viszont csodálkozom hogy 13-as rekesznél is ilyen elmosódott a háttér. Nekem nagyon bejön.
üdv

mod.: ja most olvasom/látom, hogy akkor azt a hátteret szerkesztetted... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19413) #31757056


#31757056
törölt tag

Nekem is van pár kerti próbálkozásom, de nem nagyon lettek az igaziak... A búzásat talán jobbra össze tudnám hozni, ha finomítanék az utómunkán, de mostanában alig van időm leülni elé. [link] [link] [link]

(#19414) kiskornel válasza Timyyy (#19410) üzenetére


kiskornel
addikt

Háát... 10-15 perces meló.
1. A rétegről másolatot készítesz (fontos, hogy háttér réteg megmaradjon).
2. A kijelölés eszközökkel körberajzolod a virágot. - ez eltarthat egy ideig, de meg kell ismerni alaposan a kiejlölő eszközöket, és akkor viszonylag gyorsan megy.
3. Festőszínnek válassz egy alapvetően uralkodó szint. - A te képeden pl. a barna volt.
4. tedd aktívvá a másolt réteget, majd a kijelölés/ fordított kijelölést menüpontot katt, aztán nyomd meg a del gombot. - ez letörli majd a hátteret, és csak a virág marad... ezen a rétegen háttérnek meg a kockás minta marad, ami azt jelzi, hogy átlátszó.
5. tedd aktívvá a háttér réteget, majd kijelölés / fordított kijelölés, és aztán del gomb. - a háttérben pedig a kiválasztott színnel letörli a virágot. Itt nincs kockás minta (átlátszó).
6. Most továbbra is a háttér legyen aktív, s indítsd el a Szűrő / életlenítés / Gauss életlenítést. Állítsd akkorára, amekkorára csak akarod a mosást.

Ha nem megy, akkor írj...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19415) jorden06 válasza sztyui2 (#19398) üzenetére


jorden06
senior tag

Azért B idővel érdemes vigyázni. Max. másfél perces expókat érdemes lőni, mert utána erősen megjelenik a képsarkokon a melegedés. Persze függ, hogy hány csatornás a kiolvasó a CCD-ről. Én D80-al lőttem nemrégiben csillagmozgást, 2 perces expókkal dolgoztam, de a képek nézegetésénél vettem észre a melegedést a felső két sarokba. D200-nál mind a 4 sarokban látszódna, D70-nél csak az egyik sarokban. D200-nál 4 csatornás a CCD kiolvasó, D70-nél csak 1. Canonokat nem ismerem :N
Na úgyhogy okosan a bulb-al, vagy a másik megoldás, hogy betekersz egy filmet és csapatod neki 60 percig. :))

[ Szerkesztve ]

(#19416) kiskornel válasza jorden06 (#19412) üzenetére


kiskornel
addikt

Azért lehet 13-as rekesszel mosott, mert 600mm (960mm equ) készültek a képek. Ha van már fél méter, szabad hely mögötte, akkor nem kell piszkálni a hátteret.
Egyedül a 3. képen piszkáltam bele PS-sel a háttérbe.
Köszönöm a véleményt.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19417) Timyyy válasza kiskornel (#19414) üzenetére


Timyyy
őstag

Köszi :R ki fogom próbálni :)

(#19418) sanyixXx válasza kiskornel (#19414) üzenetére


sanyixXx
senior tag

hát ahhoz képest, hogy 10-15 perces meló volt.... olyan, mintha painttel rá lenne téve egy virág a maszatolt háttérre.
ekkora DOF-nál kb akkora az esély az értékelhető kivágásra, mint amikor embert vágsz ki a képből és hajával próbálkozol.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#19419) kiskornel válasza #31757056 (#19413) üzenetére


kiskornel
addikt

Teljesen jók.
Az elsőnél megnézném kicsit hidegebb színekkel.
A másodiknál tetszik a sötét háttér / téma kontrasztja. Engem nem zavar, de mások esetleg mondhatják, hogy jobbra / balra tóld el kicsit a vágást.
A harmadik nagyon klassz. Ránézek, és azt se tudja a szemem, mit keressen rajt. Olyan össze-vissza sok fókuszon kívűli területtel.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19420) kiskornel válasza sanyixXx (#19418) üzenetére


kiskornel
addikt

Nem muszály olyan sokat mosni rajt, mint amit én tettem. Próbáltam annyira mosni, hogy semmit ne lehessen felismerni. De nem muszály.
Amúgy technikaliag az történik, amit írtál. (csak az eredeti háttér van elmosva). :DD

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19421) Timyyy


Timyyy
őstag

Nah nekem ez sikerült, szvsz egész jó lett :U első próbálkozás :P

(#19422) kiskornel válasza Timyyy (#19421) üzenetére


kiskornel
addikt

Huh... Ez elég extrém. Priv.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19423) *Ropi* válasza Timyyy (#19421) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szegény hattyúnak olyan "aurája" van, mintha már életében meghalt volna... :Y Ügyelj a kijelölések pontosságára! :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19424) #31757056 válasza Timyyy (#19421) üzenetére


#31757056
törölt tag

Határeset :DDD Nemám, szerintem is nagyon tuti lett :R :R

(#19425) sanyixXx válasza kiskornel (#19420) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nem a mosás az én gondom. pont az a szép az ilyen kis mélységélességnél, hogy az éles átmegy elmosottba. mivel ez ilyen átmenet, ezért a vágást nem igazán lehet pontosan belőni és ezért néz ki úgy, mintha ráragasztották volna utólag.

megnéznék mondjuk egy olyan PS plugint, ami az exifből kinézi a blendét és ahhoz mérten tudja az éles területet nagyjából belőni. kb. mintha feather-t adnánk egy kijelölésnek, csak a blende határozza meg a kijelölést:)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#19426) sztyui2 válasza Timyyy (#19421) üzenetére


sztyui2
őstag

Ajjaj! Látom nagyon beleszaladtunk az "optikai tulajdonságok megváltoztatása Photoshoppal" című fejezetbe, amit szvsz jobb lenne hanyagolni. Ez pont olyan, mint amikor halszem hatást próbálsz csinálni Photoshoppal. Sose lesz olyan, mint az igazi. Mint írták, a hajkivágás is ugyanez a téma.
Nem kéne ezt erőltetni, főleg ha nem vagyunk tisztában azzal, hogy az adott képre mekkora mélységélesség illik. Talán a virágoknál ezt meg lehet csinálni, bár ott se látom sok értelmét, de ezen a képen, amit itt linkeltél, nem nagyon kéne erőltetni.

A Tilt-Shift hatás megint más. Azt szvsz még egész jó hatásfokkal meg lehet csinálni PS-ban, azonban az se lesz olyan, mint az igazi, de ha arra gondolunk, hogy mennyit spóroltunk azzal, hogy nem vettünk Tilt-Shif objektívet, egész elfogadhatóvá válik a PS-es megoldás :DDD
De azt is csak úgy lehet használni, ha tudjuk azt, hogy hova, mekkora mélységélességet szabad rakni. Nem szabad átesni a ló túloldalára, mert szar kép lesz a végeredmény.

(#19427) Timyyy


Timyyy
őstag

Csak a magam szórakoztatására csináltam, semmi célom nincs vele :D nekem jó így :P

(#19428) kiskornel válasza sztyui2 (#19426) üzenetére


kiskornel
addikt

sztyui2: Egyet értek veled abban, hogy a PSselt nem lesz sose olyan, mint az eredeti. De én inkább belevenném a PS-t már a fotó "megtervezésébe".

Ha valamit helyettesíteni kell (mint pl.: objektív), (vagy olyan a helyzet, hogy lehetetlen elérni a hatást, mint pl.: mosott háttér), akkor a "tervezésbe" bele kell venni magát a PS-t, és annak lehetőségeit is.

sanyixXx:
ha virágnál nem tudsz mosott háttért generálni optikával: egyet baromi nagy DOF-fal kell fényképezni, hogy a téma minden eleme jó éles legyen. Aztán egy olyan képet kell készíteni, amin nagyon pici a DOF (amilyen picit csak el tudsz érni). A körberajzolás meg pepecs munka, de össze lehet hozni hajszálakra pontosan. A pici DOF mehet háttérnek a NagyDOF-os virágképbe + még bele lehet tervezni egy Gauss életlenítést.
Csak ezt már akkor tervezni kell, mikor fényképezel + szélcsend mozdulatlanság kell.

Vagy a sokk100e-es rendszer.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19429) Murderer69


Murderer69
őstag

Sokat filóztam rajta hogy fel e rakjam ezt a képet de végül úgy döntöttem hátha valakinek el fogja nyerni a tetszését :U

KLIKK

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#19430) Stitch válasza #31757056 (#19413) üzenetére


Stitch
őstag

Búzás jó, ahogy van. Esetleg lőhetnél olyat, hogy csak egy kalász éles. :K

(#19431) #31757056 válasza kiskornel (#19419) üzenetére


#31757056
törölt tag

Köszi :) Módosíthatod nyugodtan a színeket, ha van hozzá kedved, én a hideg színekeben nagyon nem vagyok otthon még.

Stitch köszi :) Ha arra járok megpróbálom újra majd. Ezt tele állásban makró módban készítettem szélben is volt rendesen, szerencsém volt hogy éppen nem mozdult be. A legkisebb közelpontosra esélyem se lett volna abban az időjárásban.

(#19432) cigam válasza Murderer69 (#19429) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Sztem jópofa.
Tegnap esti vihar: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19433) #31757056 válasza cigam (#19432) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ilyet próbáltam tegnap én is, az ablakon kinézve a házak mögött megláttuk a színt, felrohantunk gyorsan a tetőre hogy megpróbáljuk elkapni a látványt, még kint volt a nap a felhő mögül, de mire találtunk egy állást addigra bebújt :([link] a fény is szar volt, be is mozdult, és az üvegen át kellett fotózni.

[ Szerkesztve ]

(#19434) cigam válasza #31757056 (#19433) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Pedig jó kis gép a Pana. Le kellett volna tenni egy könyvre, és ki kellett volna nyitni az ablakot. Én is úgy csináltam az ablakpárkányon. Pedig otthon van egy ilyen pici hordozható alkalmatosság a fotós táskámban. + nálatok aztán van panoráma...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19435) sztyui2 válasza cigam (#19432) üzenetére


sztyui2
őstag

Jó lett! Tetszik mindkettő! Jók lettek a színek nagyon.
Cayman: A Tesco képbe komponálása sosem szerencsés. Legalábbis én egy darab képet nem láttam még, ahol jól nézett volna ki a Tesco.
Cigam: Nekem is van egy ilyen. Jó kis tescós változatban, akciósan volt vagy 500 ft, de még nem nagyon használtam. Általában nálam van a nagy állvány, és azt hsaználom. Makróra egész jó, azonban mióta tükrösöm van, még hozzá se nyúltam. De 500ft-ot mindenképp megért, ha esetleg kellene. Bár a tükröst már nehezen bírja el, de utolsó esetben, vészhelyzet esetére tényleg jó.

[ Szerkesztve ]

(#19436) #31757056 válasza cigam (#19434) üzenetére


#31757056
törölt tag

Áá, semmi lehetőség nem volt, ez a kép a tetőátjáróból készült, ahol az ablakot ki se lehet nyitni, át kellett szaladni a szomszéd lépcsőházba, annyi idő volt, hogy felkapjuk a cipőt meg a gépet :) Egyébként van egy pontosan ugyanilyenem nekem is, csak más márkában, valami bóvli, egy multi áruházban vettem. Teleszkópos, a lábait kétszeresére lehet hosszítani. A tiéd stabil konstrukció, úgy értem ha kezedbe fogod, olyan az érzésed hogy egyben van nagyon? Az enyém kicsit lötyögős...

sztyui nekem sem tetszik de valamit hagynom kellett benne alul, különben nagyon széles lett volna a kép. :) Ez csak amolyan példakép inkább hogy miről is maradtam le.

[ Szerkesztve ]

(#19437) sztyui2 válasza #31757056 (#19436) üzenetére


sztyui2
őstag

Enyém is lötyög. És nekem is kétszeresére kihúzható. De nagy nehezen be lehet állítani, hogy stabil legyen.

(#19438) Fejo


Fejo
őstag

Semmi extra:

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#19439) Stitch válasza Fejo (#19438) üzenetére


Stitch
őstag

Bejön a visszafogott színvilág, az a pár magas fűszál 'vagymiaz szerintem sokat dob a képen.

(#19440) cigam válasza #31757056 (#19436) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ez is teleszkópos, de nem lötyög. 2-3x többe is került :D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19441) Murderer69 válasza cigam (#19440) üzenetére


Murderer69
őstag

van nekem is egy ilyen kicsi 2 tagú hama állványom szerintem makrózáshoz tökéletes asszem 2-3k körül volt de szerintem megérte az árát :K

Fejo ahhoz képest hogy semmi xtra azért bejövős :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#19442) sztyui2


sztyui2
őstag

Kis minimal(sztem első a nyerő, de véleményt kérek! :) )

(#19443) máyköl válasza #31757056 (#19433) üzenetére


máyköl
veterán

Azt a Tesco-t, és az Obi-t nem akarod levágni? :DDD

Fejo: Szép! :)

(#19444) #31757056 válasza sztyui2 (#19442) üzenetére


#31757056
törölt tag

Sajnos én szakmai szemmel nem nagyon tudok értékelni, inkább elmondom mi tetszik és mi nem. A képminőség szerintem kiváló, lehet még előkészületként meg is tisztítottad a fogantyúkat, bútorlapot stb :)
A másodikban nem tetszik a szög, illetve tetszene, ha a lapok szélét nem vágtad volna ki (talán rákényszerültél a háttér végett), hanem mögötte valami hasonló színű, de sötétebb árnyalatú elmosott háttér jobb lenne, vagy ha a felső él igazodna kép széléhez. Így a választott szög, illetve a kép szélei nem állnak a szememre. Viszont tetszik a természetes szín is, és a kis fehér fénysáv a fogantyúban.
Az elsőnél nem igazán van térérzésem, mert a bútorlapot nézve olyan mintha kicsit oldalról, ha a fogantyúkat nézem akkor meg olyan mintha telibe a lapra merőlegesből fotóztál volna, így nem tudja eldönteni az agyam hogy mit lásson :) Kéne valami biztosabb támaszték amihez a szemem viszonyít, talán inkább jobban oldalszögből, erős mélységélességgel.
A véleményem teljesen szubjektív, valószínűleg nem tudnék szebbet csinálni. Egyébként is a tárgyfotózás szerintem nem egyszerű dolog, hétköznapi berendezéseket érdekesen ábrázolni nagy kihívás.

[ Szerkesztve ]

(#19445) máyköl


máyköl
veterán

Kérlek titeket véleményezzétek a következő fotókat!

Fakéreg

Virág1

Virág2

+ van egy makróm, de sajna ISO-400-ba lett lefotózva, úgyhogy szemcsés lett! :((

Bogár

(#19446) sztyui2 válasza #31757056 (#19444) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszönöm! A második képnél külön köszönöm, hogy megdícsérted a kis fénycsíkot, mert az egy házi készítésű softbox eredménye. Összehasonlítva, azzal, amikor csak simán megvakuztam, sokkal rosszabb volt az eredmény. Nekem is ez tetszett a legjobban, uyanis a részletek teszik a képet jobbá. De nem gondoltam, hogy észre is veszi valaki.
Tényleg a természertes színekre koncentráltam, gyakoroltam a vakus beállításokat. A kép szinte teljesen módosítatlan(gyakorlatilag az egyetlen képem, amibe nem nyúltam bele).

Az első képen azért tiszta a bútor, mert rokonomék épp most vették, és szép, modern formája volt, ezért örökítettem meg.Gondolom a fa sűrű mintázata miatt van olyan érzésed, mintha oldalról lenne fotózva, azonban tisztán látszik, hogy szemből lett fotózva. Csak ilyen a mintája. Ennek nem tudok mit csinálni.
Ha a néző agya nem tudja eldönteni, hogy mit lásson a képben, amikor egyértelműen van témája, de valamilyen geometriai, vagy térbeli huncutság van a képben, arra azt mondják, hogy a kép valamilyen feszültséget kelt a nézőben. Ezt általában jó pontként szokták emlegetni, de negatív értelemben is kelthet egy fotó feszültéget, például, amikor nincs a képkivágásban az ember ujjai, vagy a kézfejét épp levágta a fotós.
Oldalszögből is készült fotó, de sajnos nem volt olyan szép, és direkt a minimalra törekedtem.Mellesleg nem is volt valami szép a háttér, amikor oldalról fotóztam. Ezek a foganytúk szemből néztek ki jól, és mivel rokonoméknál voltunk, csak úgy vittem a gépet, "jó fotós mindenhova viszi a gépet" alapon, ezért nem volt nálam se vaku, se állvány, csak simán a váz, rajta az 50mm-essel. Ezért nem tudtam sokat játszani, de ennél a képnél az ablakon bejövő, nagy felületű, lágy fény, szépen megvilágította a fogantyúkat.

Az, hogy nem tudnál szebbet csinálni, az nem baj. Ugyanis azok is nézik a képeket, akiknek nincs fényképezőgépük. Azok is járnak fotókiállításra, akiknek semmi közük nincs a fotózáshoz. Ennél fogva úgy(is) kell, hogy tetsszen a kép, mintha egy átlagember nézné.
Mindig rossz szemmel olvasom azokat a hsz-eket, amikor valamit leszaroznak(mert szar is), és akkor a szerző úgy védekezik, hogy "Csinálj jobbat!". Nem kell ahhoz jobbat csinálni, hogy valaki elmondhassa egy képről hogy rossz.
Természetesen ha az ember egy fotós oldalra tölti fel a képét, akkor valamilyen szintű szakmai véleményt (is) vár. De az is jól esik, ha valaki csak annyit mond rá, hogy jó.
Viszont természetesen ha egy fotós mondja a fotómról, hogy jó, akkor annak sokkal jobban örülök én is. De gondolom ez mással is így van.

(#19447) Murderer69 válasza máyköl (#19445) üzenetére


Murderer69
őstag

szvsz a 3. ami bejönne de álló vágással és világosabb színekkel

(#19442) sztyui2

hát igen tényleg sokat dob a fénycsík a képen tényleg feszültségkeltő :DDD (tiszta feszkó lettem :DDD :DDD :DDD )
a 2.-nal nekem kifejezetten tetszik a vágás nagyon jó
imádom a minimál témát van nekem is egy kettő témabeli képem csak azért nem likelgettem be ide mert itt többnyire csak természet fotók vannak és nem nagyon méltatják hsz-kal ezeket :(

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#19448) sztyui2 válasza Murderer69 (#19447) üzenetére


sztyui2
őstag

Nem a fénycsík a feszültségkeltő ecsém :O :DDD
Egyébként számomra ezekben a képekben semmi feszültségkeltő nincs. De lehet Cayman számára igen. Nekem csak egy sima minimal design. Ez is volt a célom vele.

[ Szerkesztve ]

(#19449) Murderer69 válasza sztyui2 (#19448) üzenetére


Murderer69
őstag

Én sem a csíkra írtam:D hanem hogy nem tudtam eldönteni hogy milyen szögből lőted :DDD :DDD
csak megjegyeztem hogy nagyon jól mutat a lágy fény :U

szerk néha nem ártana vesszőt meg írásjelet használnom mert tényleg nem úgy jött le ahogy akartam bocsánat a félreértésért :U

szerk2 amúgy szerintem nem a fa mintázata miatt van ez az egész hanem a hullámok miatt mármint a kilincsek végett...szerintem :))

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#19450) kiskornel válasza máyköl (#19445) üzenetére


kiskornel
addikt

Virágokat próbáld meg tele állásban fényképezni, tág blendével. A háttér túl éles. Túl nagy a mélységélesség.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.