Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10401) vegesj válasza Fejo (#10399) üzenetére


vegesj
tag

Tudom hogy könnyű azt mondani de mégis mondom hogy nem szabad megsértődni :( .
Lehet már holnap olyan hozzászólást fogsz kapni a fotódra hogy nagyon tetszi, mint ahogy már többször kaptál is ilyet és valóban sok jó képet raktál már te is fel ide :K .
Gyerekek vegyük figyelembe a véleményeknél egymás érzékenységét :O .
Azonban a kritikát is el kell tudni viselni nem csak a dicséretet, sőt azt kell csak igazán tudni elviselni és abból lehet a legtöbbet tanulni :R (egyébként én is jobban szeretem ha a dicsérik
a képeimet de azért azt is túlélem ha kritizálják - azért teszem fel őket).
A lényeg hogy a képeid szerintem jók, de te sem gondolhatod hogy mindegyik osztatlan sikert kell hogy arasson.

[ Szerkesztve ]

(#10402) drkbl


drkbl
őstag

Soproni napnyugta esőfelhőkkel
Belvárosi tornyok a Tűztoronytól délre

(#10403) Bandesz99


Bandesz99
tag


:))
Elso vizalatti fotos elmenyem! :DDD
Klassz elemeny, csak picit tartok a beazastol. egy rendes vizalatti tok vagy 1000USD, egy kompakt dry bag-et hasznaltam, kolcson kaptam. ara kb 300usd, s kb 10meterig biztonsagos... egy komoly tok akar 30-40 meterig is... jaaaaj de draga hobbink van sracok.
[link]

So live that your memories will be part of your happines!

(#10404) Xantomas válasza Fejo (#10398) üzenetére


Xantomas
őstag

Nehogy emiatt húzd fel magad. Általánosságban véve tetszenek a képeid, csak az utóbbi nem igazán. Pont olyan eset, amikor éppen az arcod felé lendül egy saller, nem biztos, hogy pont az illető gyűrűjét fogod szemrevételezni, hogy milyen pontos ötvös munka szüleménye. Egyszerűen a klíma volt a hangsúlyos.

Hűen tükrözte, hogy általában véve, mindíg a képek apró részleteiben el tudtam merülni, ez egy 4 napon intenzív, napi 15-16 órás matek vizsgára felkészülés után az ember fáradt agya pont rááll az ilyen dolgokra. Észreveszi, majd szemet is szúr. Ráadásul az előzőnek hála lassan egy hete nem láttam a fotoaparátot, van benne némi irígység is.

Egy profi fotóstól úgyse fogsz kritikát elfogadni, mert neki célja, hogy mást kiüssön a nyeregből, egy részükről akiket személyesen is ismerek, meg van a véleményém. Hát ki mondja meg, ha valami nem tetszik neki, ha nem a laikus?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#10405) drkbl válasza Bandesz99 (#10403) üzenetére


drkbl
őstag

Hogymikvannak! :C A mélységérzetből kicsit levesz, hogy látszik a tükröződés a felszínen, de amúgy tetszik, itt nem lesz nehéz szép és szokatlan színeket találni! Milyen magas ez a szobor+talapzat egyébként?

(#10406) péter007


péter007
senior tag

hy mindenkinek

ez ma reggel készült, megfogott az átlátszósága, nem nyúltam hozzá semmilyen programmal, ez az eredeti, várom a véleményeket, jókat és rosszakat egyaránt... :)
[link] 6 megapixelben
[link] és egy kicsit kisebben

üdv péter

(#10407) philoxenia válasza drkbl (#10402) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez most így tetszik, ahogy van. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10408) drkbl


drkbl
őstag

Kik ezek az új arcok nap mint nap?
Vatikáni Múzeum

[ Szerkesztve ]

(#10409) philoxenia válasza drkbl (#10408) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Picit éles az árnyék nekem, vakuval készült gondolom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10410) biggamer


biggamer
veterán

[link]

Végre egy kicsit kisütött a nap. :)

péter007
Üdv.
Nagyon aranyos kis emberke, látszik rajta, hogy szereti a gép. :K
Viszont a felvételt alakítgattam volna szívem szerint.
A színvilágot, egy vágás is ráférne, no meg a vörösszemet is eltüntettem volna.
Így hírtelen ennyi.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10411) péter007 válasza biggamer (#10410) üzenetére


péter007
senior tag

hy

szép kép, sajna nálunk még nem süt a nap
alakítottam egy kicsit ahogy írtad, most talán egy kicsit jobban kijön hogy bemozdult, így jobban látszik hogy hol átlátszó...[link]

(#10412) biggamer


biggamer
veterán

hemaka, philoxenia, drkbl , Jinxx thx, thx, thx :R

hemaka a gémeskutas királyságos.

drkbl szemből szerintem jobb lenne, nem látszódna az árnyék annyira, ja és a számozást is eltüntetném.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10413) Oliverda válasza drkbl (#10383) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszönöm a véleményeket! Az elsőnél szerintem kell oda az a jobb oldal, a másodikból viszont csináltam egy módosított verziót.

Van még két fotó a pénteki buliból: A basszusgitáros és a rajongó :)

A soproni napnyugta szép lett! :K

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10414) philoxenia válasza Oliverda (#10413) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A mostani kettő tetszik. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10415) drkbl


drkbl
őstag

Köszönöm mindenkinek a véleményeket! Igen, vakuval készült, ez az egyetlen vakus képem, aminek szerintem jól áll az árnyék, bár igaz ami igaz, egyúttal a legkönnyebben eltávolítható is lenne a homogén háttér miatt.

biggamer: ez az a rovar, ami olyan furcsán repül, sokáig egy helyben áll, majd hirtelen arrébbrebben? Nem túl méhszerű a porzók megközelítése, gondolom, hagy másnak is :)

Oliverda: a rajongó tetszik :)

(#10416) Oliverda


Oliverda
félisten

Köszönöm! :)

Közben kivirágzott a kaktuszunk, csináltam róla egy képet: [link]

Illetve rendezgettem a CF kártyán a fotókat és belebotlottam (még)egy használhatóba a múltkori HS7 koncertről: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10417) Bandesz99 válasza drkbl (#10405) üzenetére


Bandesz99
tag

az egesz egyutt kb 2,5 meter maximum.. nem egy hatalmas szobor, de jol nez ki... a kep egy kifejezetten pipazasra (snorkling) kialakitott lagunban keszult. sok mas erdekes dologot rejt meg... koszi a kommentet.
A soproni kepnek jo a szine, de vmit hianyolok... talan kicsit tobbet a varosbol...

So live that your memories will be part of your happines!

(#10418) Jinxx


Jinxx
senior tag

Fejo #10373: Szép, és jó, de tőled már elvárható, hogy legyen valami látványos abban a cseppben, ez így kicsit snassz. ;) #10375: Itt az első már alakul, a második annyira nem megható. #10388: Valami ilyesmi, talán ez a legjobb. A Légkondi tükröződik a cseppben? :) (látom már vita is van ebből #10399, nem baj, nem törlöm ki amit eddig írtam, szerintem jók a képeid, én szívesen nézegetem őket, de volt már fentebb is a színvonal. Szóval semmi megsértődés, többségünket, ha nem mindenkit érdekli a "munkásságod", arról nem is beszélve, hogy szerintem itt a fórumon benne vagy az első 10 legjobb fotós között, szóval hozzád mérten ezek a képek is jók, de tudjuk, hogy tudsz te többet is.) Hajrá!
Vegesj #10389: Nagyon szépek a színei, élőben biztos kellemes látvány lehetett.
Biggamer #10410: Jól sikerült kép, hangulatos, nagyon tetszik. Grat!
Oliverda #10413: A koncertes képeid közzül szerintem itt, ez az első sikerült a legjobban, legalábbis nekem tetszik.
Jó hétvége volt ez is, az eső miatt nem tudtam menni sehova..... :(

Oliverda: Ja, bocs: Basszusgitáros....

[ Szerkesztve ]

(#10419) Oliverda válasza Jinxx (#10418) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan melyikre gondolsz? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10420) drkbl válasza Bandesz99 (#10417) üzenetére


drkbl
őstag

Sajnos, a központtól errefele panelek vannak :( Innen más a kilátás, de ehhez tervezni kéne :)

(#10421) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Pentax 50/1.7 manuálobis mókák:R a második adag a makrós topicban :B

bokeh 1 bokeh 2 DOF

Balaton éjjel 1 Balaton éjjel 2

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10422) stol


stol
addikt

Éjjeli látkép Debrecenben:[link]

Levél...[link]

Szorgoska...[link]

Vegyesek: [link][link][link]
[link][link]

(#10423) hemaka válasza drkbl (#10402) üzenetére


hemaka
nagyúr

klassz :)

(#10424) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Összegyűjtöttem pár nap termését:

Még néhány koncertképet is mutatok mindjárt, szerintem ezek most elég jól sikerültek már a mutogatáshoz.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10425) Jinxx válasza Hydra SR (#10424) üzenetére


Jinxx
senior tag

A lepkések nagyon jók lettek! Gratula!
Voltunk kinn mi is a fotósbörze után kattogtatni az új szerzeményekkel, a kutyasétáltatós részen, de elmosott minket az eső... Sz@r egy hétvége volt ez is.... :)
Jóéjt, holnap a koncertképeiddel keztem a napot. ;)

(#10426) drkbl válasza stol (#10422) üzenetére


drkbl
őstag

Szorgoska egy sokkal szűkebb vágással elmehetne Takarékszövetkezet reklámarcnak, izé, potrohnak :C

@Hydra SR: ebből a sorozatból a bobozó lepkék nagyon tetszenek :C

(#10427) Hydra SR válasza Hydra SR (#10424) üzenetére


Hydra SR
addikt

És egy kis hangulatkép a Mikszáth térről, díszvilágítás péntek estére a koncerthez:

Jinxx, drkbl: köszi :)
Na most már én is megyek horpasztani asszem :K

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10428) Jinxx válasza Hydra SR (#10427) üzenetére


Jinxx
senior tag

Jók lettek, tetszenek. Eléggé szereted az ilyen képeket szűkre vágni, szabályok nélkül (aranymetszés pl.). Miért?
Egyébként a dobos tetszik a legjobban.

(#10429) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Hydra: Mindkét sorozat tetszik, de a Lepkeverseny és a Lábatlan gyík különösen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10430) Hydra SR válasza Jinxx (#10428) üzenetére


Hydra SR
addikt

Portréra nem jellemző az aranymetszés, legalábbis nem úgy, mint a tájképen a magányos fa, de egyébként a fix gyújtótávú obik is korlátoznak a szabad komponálásban. Megnéztem pár koncertfotót amiket hivatásosak készítettek és szinte sosem komponálják őket túlzottan, csak a pillanat, a nézőpont és a téma a lényeges rajtuk meg a technikai dolgok, élesség, zaj, fények, színek. Nagyon ritkán jön össze mindez kompozícióban, ráadásul a sok láma kocakattintóst is kerülgetni kell, akik a színpad előtt alulról fotóznak kompakttal vagy mobillal nagylátóban, vakuval a fényes mikrofonállványt, fej fölé tartott géppel. (Azt nem értem, hogy az ilyen képeket utána megnézi valaki, vagy csak jó érzés koncert közben gombokat nyomkodni?)
Itt van néhány komponáltabb kép de szerintem ezek kevésbé érdekesek:

Mindenesetre próbálkozom még majd a komponálással is.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10431) philoxenia válasza Hydra SR (#10430) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt a harmadik kifejezetten tetszik. A gitáros arcát nézve : "Hiába vagyok én a fényben, Te vagy a fontos" vagy vica versa :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10432) Hydra SR válasza philoxenia (#10431) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ne tudd meg, mit melóztam azzal a képpel itthon, mire élvezhető minőség lett :) ISO1600-on 2 fényértékkel alulexponálva, gyakorlatilag ISO6400-nak felel meg. Tudod a fekete ruhás mozgó ember a sötétben, kézből :DDD

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10433) philoxenia válasza Hydra SR (#10432) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem látszik rajta, csodálkoztam, hogy tudtál ekkora dinamikát kiexponálni... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10434) Jinxx válasza Hydra SR (#10430) üzenetére


Jinxx
senior tag

ízlések és pofonok. Ez az adag nekem sokkal jobban tetszik.
Oké, hogy csak a pillanat meg a nézőpont érdekes rajtuk, de nekem sokkal kellemesebb egy jól megkomponált képet nézni, ami megvezeti a szemed és központban a hangszer, vagy az előadó arca van, és bárhol kezded el nézni, ezeknél ragadsz le a végén. A szűkre vágott képeknél pedig csak ugrál a szemed a sarokban lévő arc és a félbevégott gitár között. Abban igazad van, hogy fix gyujtótávval, meg sötétben vaku nélkül egekig emelt iso-val művészet fényképezni, szóval megértem, ha nem minden kép hasonlít egy naplementéhez, de ez jól is van így.
Amiket csináltál tökéletesek, de nekem itt-ott ez a kis plussz hiányzik róluk. :R

(#10435) Hacker75 válasza Hydra SR (#10424) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Az 1,2,3,6 nagyon bejön, az 1-es mindent visz szerintem! Grat! :C
Nekem még egy lepkét sem sikerült lekapnom, ezt valahogy nem nekem találták ki... A légy az bezzeg beenged az intim szférájába. :D

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#10436) werttzui válasza Hydra SR (#10427) üzenetére


werttzui
őstag

Nahát ezek a koncertfotók egész jók némelyiknél az átérzést is elkaptad grat .
ui: a természet fotók is szépek de nekem már túl elvontak pontosabban természet ellenesek színben jók csak nem a természetesség jut róla eszembe kivéve a varjút az az egyszerűségével egész jó.

PENTAX

(#10437) Hydra SR válasza werttzui (#10436) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszi :)
(a varjú az szarka amúgy :) )

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10438) werttzui válasza Hydra SR (#10437) üzenetére


werttzui
őstag

Tudom csak viccnek szántam mostanába minden madarat levarnyúzok :DDD :DDD

PENTAX

(#10439) philoxenia válasza werttzui (#10438) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fehér hollókkal vigyázz.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10440) Fejo válasza Hydra SR (#10424) üzenetére


Fejo
őstag

1,3, :C :R

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10441) *Ropi* válasza Hydra SR (#10430) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#10424) Hydra SR: 1,4.
(#10427) Hydra SR: a dobos.
(#10430) Hydra SR: 1.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10442) Ijk


Ijk
nagyúr

Ma kimentem pihenésként (vizsgaidőszak) kattintani, pont volt a távolban egy felhőszakadás. Ezt két képből fűztem össze: (photoshop)

[link]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10443) *Ropi* válasza Ijk (#10442) üzenetére


*Ropi*
félisten

Így is jó kép, :R de még jobb lehetne, ha harmonizálnád a két oldalát. A jobb oldala sokkal "tisztább", meg más a WB-je / szaturáltsága is eléggé. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10444) Ijk válasza *Ropi* (#10443) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akár hiszed, akár nem, jobbról a 3. fánál van összefűzve a két kép, onnantól kezdve a baloldalin nem módosítottam.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10445) *Ropi* válasza Ijk (#10444) üzenetére


*Ropi*
félisten

Félre ne értsd, nem szólom le a képed, nagyon is tetszik. Csak homogénebben jobban tetszene, de ez az én magánvéleményem. Ne vedd magadra. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10446) Ijk válasza *Ropi* (#10445) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem értem én félre ne félj:). Csak azért írtam mert, mert tényleg úgy tűnhet, hogy más a fehéregyensúly, de tényleg így néz ki az eredetin is. Valóban kicsit egyensúlytalan az összkép, mindenestre még kigondolom, hogy lehetne javítani.
Nyugodtan mondhatod a véleményedet, nem leszólásnak szántam az előző hsz-t.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10447) szabokarlo válasza Ijk (#10442) üzenetére


szabokarlo
tag

Nekem tetszik, így ahogy van :B

(#10448) Zola007 válasza Szoles (#10003) üzenetére


Zola007
veterán

Helló Szoles!
Vettem a fáradtságot és legalább az egyik ilyen pörkölős dolgot megkerestem a Raynox-ról.
Mondjuk ez nem olyan gáz, de volt egy sokkal durvább is vhol (srác lerakta a gépet a tatyóra, míg matatott benne és volt 10-15 másodperce finom ropogosró sülnie vmelyik alkatrésznek.

Na mindegy csak írtad, hogy érdekel, hát tessék: [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10449) Szoles válasza Zola007 (#10448) üzenetére


Szoles
senior tag

Kösz, hogy megkerested, ez azért tanulságos. Főleg, hogy azt írja, pár másodpercig volt csak rossz irányban a gép. Ezek szerint ne ezzel kezdjek napkitöréseket fotózni? :D

[ Szerkesztve ]

(#10450) philoxenia válasza Szoles (#10449) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért ne? Csak tegyél elé egy hegesztőpajzsot.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.