Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10551) drkbl válasza philoxenia (#10527) üzenetére


drkbl
őstag

Ez talán megmagyarázza a rovarokat a bogáncsodban: [link]

@orbano: a sima engem is műanyagra emlékeztet, a giccs tuti exportsiker Kínába, a simasima viszont csillagtérképre emlékeztet, világos csillagok, zöld csillagképhatárok, egyéb objektumok - ez tetszik. A [link] egy tuti barokk festmény háttere és kerete, néhány angyalt, nagyherceget, ilyesmit bele!

@brumi1024: Az elsőn fura a bogár és a levelek színe, szerintem egy álló vágás jobb lenne. A zöld a másodikon is fura, de a kompozíció tetszik.

(#10552) D4rkm4n válasza brumi1024 (#10548) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az első képnél a téma (gondolom a katicabogarat szántad annak) teljesen hangsúlytalan. Rossz a kompozíció. A háttérből túl sok van, a bogár elveszik a képen. Ráadásul "háttal" van nekünk...

Gépedhez mérten még egy kis zoom kellett volna és szemből fotózni. Szerintem.

Mivel a katicabogarak még egy ideig aktívak lesznek, így van még alkalmad gyakorolni! ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10553) orbano válasza drkbl (#10551) üzenetére


orbano
félisten

Köszönöm, szeretem az ilyen kritikákat :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#10554) Fejo


Fejo
őstag

Mai termés egy része:

1. 2. 3.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10555) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Hát akkor én is elkészítettem a magam tucat-csigalépcsős képét :) Pedig úgy gondoltam, hogy én nem fogok ilyet fotózni, de aztán megtetszett, ahogy a föntről jövő természetes fény vegyült a belső világítással. A képen semmilyen manipuláció nincs.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10556) brumi1024


brumi1024
veterán

köszönöm a kritikákat! az első képnél sajnos nem tudtam szembekerülni a katicával :( De gyakorlok még! :R

(#10557) Fejo válasza Fejo (#10554) üzenetére


Fejo
őstag

A 2. képen milyen állat van? :F

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10558) Oliverda válasza Hydra SR (#10555) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem jó lett. :K Milyen objektívet használtál?

Kaktusz virág

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10559) Hydra SR válasza orbano (#10543) üzenetére


Hydra SR
addikt

Természet-textúrafotó. Érdekes :) Jó értelemben mondom. Szerintem is ez a verzió a legjobb, nem kell rá a flanc, maradjon természetes.

brumi1024: BEE-vel egyetértek, két kiegészítő dolgot tennék hozzá a magam részéről:
Szerintem kisebb méretben tedd fel, mert egyrészt kevés ember monitorának van ekkora felbontása, másrészt nem olyan a képminőség, amibe ez belefér. Kicsinyítve a hibák is csökkennek.
A másik, hogy a fényekkel nem volt szerencséd, de kis odafigyeléssel elkerülhető, hogy a szerencsének legyél kiszolgáltatva. Hajnalban és alkonyatkor szoktak a legszebbek lenni a természetes fények, ha süt a nap. Persze kompakttal kicsit szenvedős kevés fényben normális minőséget kivitelezni, de inkább a minőség legyen gyengébb vagy a méret még kisebb (akár 800*600) és cserébe az összhatás legyen jó. Állvány segíthet. Vakuzás sem kizárt de az ha lehet még macerásabb, mint a kevés természetes fényt kihasználni, legalábbis amíg bele nem jössz. Főleg kompakttal, ami nem enged annyi mindenbe beleszólni, hiába tudnád, hogy mi lenne jó. De azért láttunk már nagy csodákat kompakttal makró témában beépített vakuval és egy jó barkács diffúzorral.

Fejo: túl azon, hogy nagyjából a tőled megszokott igényességgel készítetted el a képeket, most látok olyasmit, ami nem annyira jellemző rád és szerintem nem jól sült el: konkrétan mindhárom képed túl van élesítve. Szerintem vegyél vissza belőle mert már pixelesedni kezdtek a kontúrok. A másik, hogy a vakudra is valami hatékonyabb szórás kéne mert az első képedet annyi választja el a tökéletestől, hogy túl éles fényt kapott.

Szerk: Oliverda: köszi, kitobi volt, a régebbi Canon ami még nem képstabis. 18mm, F/3.5, 1/13, ISO1600, kézből.

Szerk2: most nézem a kaktusz virágos képed, szerintem nagyon jó lett.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10560) BEE válasza Fejo (#10557) üzenetére


BEE
addikt

Kacsafarkú szender ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10561) Fejo válasza Hydra SR (#10559) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi az észrevételt! Igazándiból a különbség, hogy most a kép kicsinyitésekor használtam a PS Bicubic sharper funkcióját, amit eddig nem tettem meg. Ezútán majd mellőzözm. :D
Sajnos diffúzor ügyben nem állok jól (egy stofen van fent). :O Szívesen megnézném a Te cuccosodat, ha likelsz róla valami fotót. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10562) Fejo válasza BEE (#10560) üzenetére


Fejo
őstag

:R

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10563) BEE válasza Oliverda (#10558) üzenetére


BEE
addikt

Szép ez a kép ! :K
Egyetlen hibája, hogy az előtérben lévő éles virág kevés fényt kapott
a gép felől, összemosódik.
Egy fehér papírral deríteni kellett volna. ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10564) Hydra SR válasza Fejo (#10561) üzenetére


Hydra SR
addikt

Mindig elfelejtem lefotózni amikor van nálam másik gép is amivel megtehetném, de igazából szerintem nem sok hasznát vennéd mert én a beépített vaku fényét terelem és 50mm-en szoktam vakuval makrózni, neked meg külső vakud van ha jól emlékszem, és 180mm-en makrózol. De van egy ötletem: láttam ilyen pici esernyőt, 2 félét is: az egyik fejre gumizható és elég kevés helyen lehet kapni pedig a mérete szerintem megfelelne, a másik kicsit nagyobb de könnyebben beszerezhető, az babakocsikra való. Na, egy olyat kéne átbarkácsolni úgy, hogy a vakura lehessen szerelni, vagy egy állványra legalább, kibélelni valami fényvisszaverő, semleges színű dologgal és abba vakuzni hátrafelé. Végülis az ernyős stúdióvaku hordozható változata lenne. Persze bármi megteszi, ami olyan alakú és méretű de az ernyő összecsukható, ezáltal hordozható, de mégis van tartása is.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10565) BEE válasza Fejo (#10561) üzenetére


BEE
addikt

Ha van egy külső nagyvakud, akkor talán arra lehetne aplikálni
valami papírszoknyát.
A 180mm-es makró nagyobb munkatávolságához nehezebb megoldani,
mint egy közgyűrűzött 50 vagy 100mm-es obinál.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10566) Oliverda válasza Hydra SR (#10559) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor főleg nem rossz. :) Vakut nem használtál ha jól gondolom.

Ja, és köszi! :)

BEE: Köszönöm a véleményt!

Egy fehér papírral deríteni kellett volna.

Na azt meg hogy kell....? :B (Nem túl régóta fotózgatok.)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10567) BEE válasza Hydra SR (#10564) üzenetére


BEE
addikt

Babaernyőre már gondoltam én is, csak a használhatósága kétséges.
Túl nagy hogy igazán mobil legyen.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10568) BEE válasza Oliverda (#10566) üzenetére


BEE
addikt

Mivel a fény eléggé szemből jött,
ezért a virág feléd eső része árnyékban van.
Ha a fényképezőgép és a virág között felállítasz egy fénymásoló papírt,
akkor az visszaver a virágra annyi fényt, hogy már jól látszik.
Annyi csak a követelmény, hogy ne lógjon bele a képbe.
Minél közelebb teszed a virághoz, annál több fényt ad neki. ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10569) Hydra SR válasza BEE (#10567) üzenetére


Hydra SR
addikt

Igen, ezért kis gondoltam arra a bicikliseknek(? vagy a jó ég tudja, kiknek) kitalált ernyőre, ami kisebb, mint a babaernyő, bár annak meg nincs nyele de az legyen a legnagyobb gond, azt könnyebb barkácsolni, mint összecsukható ernyőfejet.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10570) orbano válasza Hydra SR (#10559) üzenetére


orbano
félisten

Köszi :) Szeretem az ilyen témákat. Nekem egyelőre még mindig a telítettebb verzió tetszik, nem tudom miért. Holnap újrafeldolgozom, szerintem ha rawból jön, nem lesz ennyire agresszív.

A vér nem válik VAZZE!™

(#10571) BEE válasza orbano (#10570) üzenetére


BEE
addikt

Mivel a te képed, olyanra csináld, ami neked tetszik ! ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10572) orbano válasza Oliverda (#10558) üzenetére


orbano
félisten

Nekem inkább a kompozíció nem tetszik. Nincsenek a helyükön a dolgok. Eddig is bogaras voltamebben a témában, de a mai naptól megrögzött kompozíciómániás lettem :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#10573) Hydra SR válasza orbano (#10570) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ja, azt nem is néztem, a telítettséggel nincs gond csak a nagyon manipulálttal, viszont azon meg a keret nem passzol a képhez, mármint a nem nagyon manipulált csak kontrasztosabb és színesebb változaton. (hányszor kaptam meg tőled, hogy felejtsem el a fekete gyászkereteimet erre most te kezded, mire végre leszoktam róluk? :) )

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10574) Oliverda válasza orbano (#10572) üzenetére


Oliverda
félisten

A virágomra gondolsz vagy a lépcsőre? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10575) orbano válasza Oliverda (#10574) üzenetére


orbano
félisten

virágra

Hydra: ez csak amolyan félmegoldás, tudom, tré ez a "keret". Igazából én mindig 5px-es fehér keretet rakok és fekete háttéren jelenítem meg a képeket, csak most nem megy a PHP modul a szerveren, így mögébiggyesztettem egy kis feketét... nem kellett volna :)

BEE: tudom, de ez meg egy fórum, ahol ütköztettem az ízlésemet másokéval :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#10576) Oliverda válasza Oliverda (#10574) üzenetére


Oliverda
félisten

No és szerinted hol lennének a helyükün a dolgok?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10577) orbano válasza Oliverda (#10576) üzenetére


orbano
félisten

nem találtam nekik helyet így utólag :)

Megvan! A virág körüli zöldségek zavarnak ve, elveszik a kontrasztot. vagy valami ilyesmi. Valahogy máshogy próbálnám megkomponálni az tuti. Persze ettől még nagyon szép meglátások vannak benne, azért is motoszkál a fejemben, hogy mi hibádzik :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#10578) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Dikk, hagy dicsekeggyek mán:
"Az elmúlt hét legjobb fotója" Fotozz.hu-n
Eszkellcsinánije? :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10579) orbano válasza Hydra SR (#10578) üzenetére


orbano
félisten

haggyadmá' magad he... döglöttek tuti :DDD

egyébként szép kép, nem csodálom a titulust...

A vér nem válik VAZZE!™

(#10580) Oliverda válasza Hydra SR (#10578) üzenetére


Oliverda
félisten

Gratula! :) A háttér az hogy lett olyan mintha mozogna? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10581) drkbl


drkbl
őstag

Erre csörög a láncing
Két andabatae párharca, hallás alapján.

(#10582) Fejo válasza Hydra SR (#10578) üzenetére


Fejo
őstag

:C :R :C :R

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10583) Fejo


Fejo
őstag

1. 2.

3. 4.

A 2. képen van még egy állat a szenderen kívűl, kiváncsi vagyok ki veszi észre először. :D

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10584) D4rkm4n válasza Hydra SR (#10578) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ja, gondoltam is hogy jól lefikázom. :DDD

Amúgy büszke lehetsz erre a képre. Tényleg gyönyörű! :K :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10585) D4rkm4n válasza Fejo (#10583) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A jobb oldali alsó virág felett van valami szöcskeféleség. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10586) orbano válasza D4rkm4n (#10585) üzenetére


orbano
félisten

Szerintem poloska.

A vér nem válik VAZZE!™

(#10587) D4rkm4n válasza orbano (#10586) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Vagy az. Átmentem az állattan vizsgán, szóval már nem kell tudnom. :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10588) drkbl


drkbl
őstag

Végjáték
Megvagy! Győzött a jobb!

(#10589) Hydra SR válasza orbano (#10586) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ha a második képről beszélünk, akkor szerintem is szöcske lesz. Hosszú, fölfelé álló csápjai vannak és zöld.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10590) Zola007


Zola007
veterán


(5 mm)


kukucs

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10591) runner 125 válasza Zola007 (#10590) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia!
A 4. kompozíciója tetszik-élesség is jó (talán még picit lehetne élesebb)
..valamint még az 5. tetszik. :K
Gratu!
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10592) runner 125 válasza Fejo (#10583) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szokásos minőség.. :D
:C :R :R :R
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10593) Zola007 válasza runner 125 (#10591) üzenetére


Zola007
veterán

Egy pár "tesztképet" mentem ki lőni a kertbe, s az volt a baj, hogy egy kép erejéig felraktam iso200-ra és úgymaradt. Az s5600 pedig nem kegyelmezett a zaj tekintetében, így többet nem igazán sikerült kihozni. MAzért köszi a véleményt. :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10594) zsity


zsity
tag

Mai termés...
Nem mentegetőzésből, de nem a legjobbak...:S 3 hete nem volt gép a kezemben és most próbálkoztam először RAW feldolgozással, leginkább ez volt a célja a mai fotózásnak.

Kötelékben
Tájkép
[link]
[link]

(#10595) orbano válasza drkbl (#10588) üzenetére


orbano
félisten

ez milyen küzdelem? szerintem a megvilágítás megöli és sterilizálja a képet.

A vér nem válik VAZZE!™

(#10596) drkbl válasza zsity (#10594) üzenetére


drkbl
őstag

A Tájkép tetszik, hangulatos lett, kár a távvezetékért és a daruért - utóbbi legalább lassan eltűnik... A szelektív szintelenítések közül a második tetszik, az első nagyon reklámos, szemben a másodikkal, ami csak kicsit :)

@orbano: a Familia Gladiatoria gladiátor- és korbemutató előadása volt tegnap Fertőrákoson, a kőfejtőben lévő színházban. Sajnos, csak saját világítást használtak, mert a színház saját világítása nem volt még hadrafogható, így reflektorok+vaku.

[ Szerkesztve ]

(#10597) biggamer válasza zsity (#10594) üzenetére


biggamer
veterán

Nekem egyedül tájkép nem tetszik :B / ez az idő nem kedvez az ilyen tájképeknek, hacsak nem egy dühös, viharos pillanatot örökítesz meg / , a többi az nagyon. :C
A 4. felvételeden lehet, hogy eltüntetném azt az alakot az aljából. :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10598) zsity válasza biggamer (#10597) üzenetére


zsity
tag

Gondoltam rá, de egyrészt fogalmam nincs, hogy tudnám onnan eltűntetni...:) Másrészt az idő múlásával egyre jobban tetszett, hogy ott a faszi, aki valószínűleg szintén próbált vadul kattintgatni...:)

drkbl: a távvezeték (feltéve, ha ugyanarra gondolunk) a Megyeri híd pillérjei.

Egyebek közt köszönöm az észrevételeket, véleményeket...;) Jó lenne már egy kis szabadidő, aztán eljutni fotózni...

(#10599) Jinxx


Jinxx
senior tag

Fejo #10554, #10583: Még mindíg nagyon jók a makróid, gratulálok. Remélem nekem is lesz még időm ezen a nyáron ilyenekere.
Hydra #10578: Megérdemelted, kár, hogy nincs valami díjazás is mi? :DDD
Zsity #10594: A repülősek tetszenek. Hol fotóztad? Ki lehet menni edzésekre, vagy te is szoktál járni repülni, és bemehetsz? Érdekelne nagyon, az Air race-en mindíg kinn vagyok, de az elég kevés egy évben... :)

[ Szerkesztve ]

(#10600) zsity válasza Jinxx (#10599) üzenetére


zsity
tag

Kép van még ha érdekel, bár nem túl publikálhatóak... Ergó nem annyira tetszenek...:)
Dunakeszi repülőtéren készültek, repülőnap volt ma... Az volt gyanús, hogy rengeteg repcsi repkedett ma a ház körül, aztán utána néztem valahol a neten, hogy repülőnap van. Több se kellett, föl a gépet, be a kocsiba, aztán hajrá...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.