Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10901) runner 125 válasza morceaux (#10900) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem bejön-kicsi van benne :))
Üdv. M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10902) Bandesz99


Bandesz99
tag

hali!
reg jartam erre, idom keves a temam meg unalmas volt, de ma este vegre vmi szepet is lattam! ime az eredmeny.
[link]

So live that your memories will be part of your happines!

(#10903) rumos14 válasza morceaux (#10900) üzenetére


rumos14
nagyúr

még mindig bejövősek az ilyen képek :)
elmondod, milyen géped van, és milyen szoftveres utómunkát végeztél?

(#10904) rumos14 válasza Bandesz99 (#10902) üzenetére


rumos14
nagyúr

jesszusom ez meg miez? nem semmi :Y

(#10905) Hydra SR válasza Bandesz99 (#10902) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ha rendesen megcsinálod az utómunkát, mehet valami komolyabb pályázatra. Utómunka nélkül meg az Év Természetfotósára (ott ha jól tudom, mindenféle utómunka tilos, kivéve a vágás, de pl. élesíteni és zajt szűrni sem szabad elvileg). :C

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10906) werttzui válasza Hydra SR (#10905) üzenetére


werttzui
őstag

Erről jut eszembe lehet próbálkozni katt

PENTAX

(#10907) Stitch válasza drkbl (#10868) üzenetére


Stitch
őstag

Kösz! Az egy közelebbi részlet, azért a kis mélységélesség. Egyébként MF 50/1,8 1,8-on. :)

(#10908) pisti


pisti
őstag

Akinek van behatóbb tapasztalata a Cokin féle lapszűrő rendszerekkel esetleg adhatna nekem tanácsot, megköszönném.

Szóval szeretnék venni a Sony H7-emhez átmenetes szűrőket, viszonyt most eléggé tanácstalan vagyok, hogy konkrétan milyen méretűeket szerezzek be, meg egyáltalán hogy tudom a rögzítést megoldani a masinámra.
Nálam az optika 39-51mm széles, viszont ez mozog előre hátra. Látom, hogy van valami ragasztós mágnesen megoldás, viszont a méretét nem látom sehol.
Vagy van vmi digi shoe holder amit alul kell felcsavarozni az állvány rögzítő menetbe, ez meg nemtudom eléggé kinyúlna-e az optika elé, méretek természetesen itt sincsenek írva, minek is az... Ezekkel elegek lennének nekem szerintem az A-s szűrők is. Feltéve, hogy nem baj, hogy közvetlen az optika elé teszem a lencsét, vmit írnak a Cokin honlapon a vignettálásról, de nem teljesen világos, hogyha bőven lefedi a szűrő a lencsét, akkor ez konkrétan mitől van.
Szóval lehet P méret kéne.
Kicsit tanácstalan vagyok most.
Jah igen, a szűrőméret az 74 mm ezen a gépen, csak hogy nehogy szabványos legyen, ha esetleg tudtok 74-72 mm-s átalakító gyűrűt valahol akkor jöhet az infó, bár sztem idehaza ilyet nem nagyon kapni. Ezért nem is számoltam egyelőre a standard rögzítéssel.

(#10909) Oracle válasza Bandesz99 (#10902) üzenetére


Oracle
senior tag

Tényleg szép lett és érdekes is :)

(#10910) Szoles válasza Bandesz99 (#10902) üzenetére


Szoles
senior tag

Hihetetlen gyönyörű! :C Tényleg érdemes lenne beadni valami pályázatra.

(Egyébként mindannyian sajnálunk, hogy ilyen inger-, és témaszegény környezetben vagy kénytelen tengetni napjaidat! ;) )

[ Szerkesztve ]

(#10911) madgie


madgie
titán

Egy kis [koncert-izé] :)

(#10912) philoxenia válasza madgie (#10911) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Aragorn is játszott? :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10913) madgie válasza philoxenia (#10912) üzenetére


madgie
titán

Nem te vagy az első, akinek feltűnt :DDD

(#10914) werttzui válasza madgie (#10911) üzenetére


werttzui
őstag

Látom te se ma kezdted egész jó kis válogatás :)

PENTAX

(#10915) D4rkm4n válasza madgie (#10911) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A második kép viszi a pálmát! Egyszerűen hibátlan! :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10916) Zozzant válasza madgie (#10911) üzenetére


Zozzant
addikt

Gratu! :C (fény és az árnyék adja magát a képeket :K )

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#10917) Szoles válasza madgie (#10911) üzenetére


Szoles
senior tag

Ranglistám: 2, 3, 8. :C

(#10918) madgie


madgie
titán

Kösz nektek :B

(#10919) Jinxx válasza Stitch (#10866) üzenetére


Jinxx
senior tag

Jók lettek, gratulálok, sikerült felidézned a gyerekkoromat. :)

(#10920) Jinxx válasza madgie (#10911) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem akarok nagyot mondani, de mióta itt fórumozok, ezek a koncertfotók tetszenek a legjobban! (Az utolsó kivételével. A többi hibátlan!) Le a kalappal!

(#10921) rumos14 válasza madgie (#10911) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez METAAAAAALLL :DDD
mennyire brutál stílust nyomnak a fiúk, milyen külföldi nagyhoz hasonlítható?

(#10922) Jinxx


Jinxx
senior tag

Hétvégén sajnos nem volt lovas juniális, ezért csak sétálgattunk a hajógyári szigeten. Szóval a tucatnyi lovas fotó helyett csak két szitakötőre futotta.

Nehéz szülés volt. :DDD

(#10923) Silent77 válasza Jinxx (#10922) üzenetére


Silent77
veterán

Egyszer én is szeretnék ilyen képeket csinálni :O
Sajnos még nem futja tükrösre:( addig marad a G9.
Gratula, nagyon tetszik, el is mentettem őket. :C :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#10924) tbs válasza madgie (#10911) üzenetére


tbs
addikt

:C

(#10925) Jinxx válasza Jinxx (#10922) üzenetére


Jinxx
senior tag

Most vettem észre, hogy kicsit elszúrtam a színegyensúlyt, de már mindegy.

Érdekességképpen: Barátnőm által készített sorozat:

Silent77: Megtisztelsz! Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#10926) Bandesz99 válasza Hydra SR (#10905) üzenetére


Bandesz99
tag

koszi. az teny h majd nevezek vele...kontraszt noveles megengedett? mert az eredeti picit sotet lett.
koszi meg1x
Szoles: koszi neked is. neha azert lehet unatkozni erre...
oracle: koszi
rumos 14: ez egy tropusi vihar jo messszirol fenykepzve :D
udv Bandesz

So live that your memories will be part of your happines!

(#10927) Szoles válasza Jinxx (#10925) üzenetére


Szoles
senior tag

Tényleg nagyon érdekes, köszönjük! :C

(#10928) madgie válasza rumos14 (#10921) üzenetére


madgie
titán

Nem tudnám így megmondani, majd még meghallgatom őket. Olyan progos beütésű, de alapvetően brutál zúzós muzsika. Elég tömény :)

(#10929) biggamer válasza Jinxx (#10925) üzenetére


biggamer
veterán

Gratulálok mindkettőtöknek. :C :R :C

madgie
Nagyon jó pillanatképek, grat oda is. :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10930) madgie válasza Jinxx (#10922) üzenetére


madgie
titán

Ezek nagyon tutik :)

(#10931) Jinxx


Jinxx
senior tag

Madgie, Big, köszi! :)

(#10932) :AMF: válasza runner 125 (#10889) üzenetére


:AMF:
senior tag

Silent77, runner 125, köszi. :R

(#10933) Szten Márs válasza Jinxx (#10922) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aztarohadt, ilyen pillanatot lekapni :Y Nem kicsit baromi jó lett :C :R

(#10934) Viszlát válasza Bandesz99 (#10902) üzenetére


Viszlát
addikt

Erre csak ennyit tudok reagálni: :R

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#10935) Jinxx válasza Szten Márs (#10933) üzenetére


Jinxx
senior tag

:B :R

(#10936) Zozzant válasza Jinxx (#10922) üzenetére


Zozzant
addikt

nemsemmi!:) gratu jókor voltál jó helyen jó felszereléssel! :R

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#10937) rumos14 válasza Jinxx (#10922) üzenetére


rumos14
nagyúr

iszonyú jó, értékes kép csak nekem velemszületett iszonyom/fóbiám/undorom van a zümmögő-repülő lényektől :B

(#10938) Hydra SR válasza Bandesz99 (#10926) üzenetére


Hydra SR
addikt

Utánanéztem kicsit, megtaláltam a hivatalos kiírást: Béres: Az Év Természetfotósa pályázat kiírása

Idézem a digitális formátumra vonatkozó követelményeket:

"Digitális pályázati anyag esetén beadandó:

-az eredeti, módosítatlan RAW típusú (pl. *.NEF, *.CR2, *.CRW) állomány (postán vagy személyesen DVD-n, de csak ha utóbb a zsűri bekéri!)
-az arról készült korrigált*, vágott tif állomány, mely minimálisan 5 megapixel lehet (postán vagy személyesen DVD-n, de csak ha utóbb a zsűri bekéri!).
-továbbá az ebből készült kisméretű, (korrigált*, vágott**) jpg (hosszabbik oldalán fekvő képnél 1400, álló képnél 1000 pixeles) állomány a legmagasabb minőséggel elmentve (Photoshop, jpg-options: quality - 12).

* A képek korrekcióját helyesen kalibrált monitor segítségével Adobe RGB (1998) színprofil-ban kell elkészíteni. A korrekció állhat a teljes képre vonatkozó kis mértékű digitális módosításokból: a szintek (levels), gradációs görbék (curves), színegyensúly (color balance), színezet/telítettség (hue/saturation) és fényerő/kontraszt (brightness/contrast) beállításából, összhatásuknak azonban természethűnek kell maradni. Megengedett továbbá az eredeti kép készítése közben keletkezett technikai hibák eltávolítása: karc, vegyszerfolt, a fényérzékelőre tapadt por hagyta nyom. A kép egyes részeinek módosítása, retusálása nem megengedett!

Digitális állomány esetén a vágott fájl minimális mérete 5 megapixel lehet.

A panoráma formátumú képekre is a fenti szabályok érvényesek. Egy képből vágott vagy több képből összeállított, 1:2-1:3 képarányú, minimum 5 megapixel méretű pályaművek nevezhetők."

Érdekes számomra, hogy az élesítésről, zajszűrésről nem ír. Ha nagyon tudományosan akarjuk venni, akkor az élesítés és a (luminancia)zajszűrés is kontrasztmódosítás, a krominancia zajszűrés pedig kis mértékű színmódosítás, de azért nem szoktuk így hívni őket.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10939) rumos14 válasza Bandesz99 (#10926) üzenetére


rumos14
nagyúr

iiiszonyú brutál kép, továbbra is ezt mondom. szívesen megnézném nagypbb méretben és "utódolgozva" is.
olvasom, a Bahamákon lőtted. ok, hogy alapvetően doglozol ott, de azért nagyon sajnálunk ;)
tonnányi mákon kívül mi kell ahhoz, hogy az ember lekapjon egy vilámot? mekkora záridő?

(#10940) morceaux válasza rumos14 (#10903) üzenetére


morceaux
aktív tag

köszi.
Canon EOS 40D-m van, Sigma 18-50 /2,8 EX objektívvel (egyelőre), Adobe Lightroom-mal végzem a zutómunkát, HDR-t meg Photomatix-szal csinálok, panorámát Arcsoft Panorama Maker-rel.
Ezen a képen speciel csak Photomatix, 3 db képből összerakva. Pontosan nem tudom mennyi volt a különbség köztük, de biztos több mint 1 EV és kevesebb mint 2 EV :)

Villámos képet úgy tudom hosszú záridővel, szűk rekesszel, és szerencsével kell csinálni :)
nekem egyszer sikerült 2-3-at lőni, de olyan pici rajta a villám, hogy épphogy ki nem töröltem (a nagylátószög miatt, mert én nagylátószögbuzi vagyok).

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#10941) Silent77 válasza :AMF: (#10932) üzenetére


Silent77
veterán

Közbe megnéztem még1x, és rájöttem, hogy 2-es is nagyon szép :B :K :C :R

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#10942) Fejo


Fejo
őstag

Nem vagyok híve a szelektív színtelenítésnek, épp ezért eddig még nem is nagyon alkalmaztam, de úgy gondoltam, hogy ennél a témánál inkább hozzá ad a képhez. Remélem Ti is így gondoljátok. Várom a kritikákat! :D

PS: nyomjatok egy F11-et a teljes képhez. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10943) Cassidey válasza Fejo (#10942) üzenetére


Cassidey
senior tag

nekem jobban tetszene a szelektiv szinezes nelkul, "siman"

(#10944) Fejo válasza Cassidey (#10943) üzenetére


Fejo
őstag

Tessék: :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10945) Fejo


Fejo
őstag

Egy kis Budapest (csak kipróbáltam valamit, semmi több):

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10946) Cassidey válasza Fejo (#10944) üzenetére


Cassidey
senior tag

tenyleg jobb, eleg kitunik a virag igy is szerintem

tegnapi project:

[link]

(#10947) D4rkm4n válasza Fejo (#10945) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szép, tiszta színek, jól ki van expózva. Mindenhol tűéles. Tökéletes tájkép. Gratulálok! :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10948) Hydra SR


Hydra SR
addikt


Ma hajnalban csináltam egy napkeltés sorozatot. Egyelőre csak ezt az egyet töltöm fel. Lehet, hogy holnapra marad a többi, tekintve, hogy ehhez 3:50-kor kellett felkelni és elcsípni az utolsó 908-ast szóval lehet bealszom hamarosan :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10949) Hydra SR válasza Fejo (#10945) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hallod integethettél volna, ott voltam a kép bal felső sarkához közel, amikor ezt csináltad :DDD :DDD
Egyébként tetszetős perspektíva és kompozíció, de szerintem jót tett volna a képnek, ha te is korábban kelsz, amikor még nem éget a napfény, épp csak pislákol. Félig kész is a kép a napkelte által, olyan szép fények vannak. Csak be kell fejezni egy kompozícióval :) Majd elmesélem, hogy lehet a nyitvatartási időn kívül bemenni a Sas hegy tetején a tanösvényre :) Holnap lehet megint megyek, bár asszem inkább holnapután. Ha van kedved (vagy bárkinek), privátban jelentkezzetek :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10950) zsity válasza Fejo (#10945) üzenetére


zsity
tag

Bár nekem is így sikerülnének a próbálkozásaim...:)

A bakancsos-virágosnál szerintem is jobb a színes változat. :) Az én fantáziámat mondjuk az indította meg, hogy vajon, hogy nézne ki ez a kép egy kicsit jobb "állapotú" virággal...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.