Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10701) rumos14 válasza biggamer (#10690) üzenetére


rumos14
nagyúr

biggamer és johnjohn. köszi, igen, jelenleg ez a hátérképem :B
totál kezdő vagyok a "fotófeldolgozás" terén, úgy 3 éve elég sokat lövök, de eddig nem volt indíttatásom a "pepecselésre". és hát ugye egy kompakt géptől az ember ne is várjon csodákat.
nézegettem pár DSLR-t, egyelőre még távoli nekem ez a kategória, sok a kopromisszum, kényelmi szempontból.

(#10702) morceaux válasza rumos14 (#10684) üzenetére


morceaux
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az értékeléseket!

A dinamikatartomány az EOS 40D miatt van :)
Egyik kép sem HDR, Lightroomban végeztem több-kevesebb utómunkát a képeken, a pillanatnyi fényviszonyok nem voltak épp a legkedvezőbbek, az eredeti kicsit "lapos" lett, úgyhogy utólag húztam kontraszton, tónusgörbét igazítottam, középtónus kontrasztot emeltem, színenkénti fényességet állítottam.

Folytatás:
ez HDR
ez nem HDR, csak DRI

[ Szerkesztve ]

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#10703) micro


micro
addikt

Csináltam egy szerintem jó képet: [klikk]

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#10704) morceaux válasza micro (#10703) üzenetére


morceaux
aktív tag

Na ez odab@x! :R

Hogyis? Hosszúexpó, szűk rekesz, aztán majdcsak belecsap valamikor?

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#10705) micro válasza morceaux (#10704) üzenetére


micro
addikt

10mp-es expo, F8, ISO200, 10.5mm halszem.
Aztán a villámos részt kivágtam. (Kb a kép fele volt)

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#10706) morceaux válasza micro (#10705) üzenetére


morceaux
aktív tag

Valami ilyesmire gondoltam :)
Halszem - akkor azért görbül a tér a kép alján :)
És egyből elkaptad, vagy kattintottál pár ilyen 10mp-eset?

Fejo: nagyon állat a képed! nézegettem egy darabig mire rájöttem, hogy villamos :)

[ Szerkesztve ]

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#10707) biggamer válasza micro (#10703) üzenetére


biggamer
veterán

Jó pillanatot fogtál ki, gratula. :R

Alakítgattam a képedet, sötétítettem rajta, majd a később teljesen besötétítettem a házat és környékét utána levágtam a kép aljából is.
Érdemes próbálkozni vele. :K

Hacker75
Köszi, köszi...

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10708) micro válasza morceaux (#10706) üzenetére


micro
addikt

Kb negyed óra alatt sikerült ez. Az szerintem mázlinak számít. Máskor 1 óra alatt sem volt semmi igázán jó.
Aztán mentem fedezékbe, mert jött a vihar. :DD

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#10709) micro válasza biggamer (#10707) üzenetére


micro
addikt

És hol az eredmény? :(
Lássuk! :C

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#10710) biggamer válasza micro (#10709) üzenetére


biggamer
veterán

Ezt a kettőt tartom türhetőnek :[link] , [link]

Nem tökörésztem velük, csak gyorsan gyorsan. :)
De érdemes lenne még alakítgatnod szerintem.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10711) micro válasza biggamer (#10710) üzenetére


micro
addikt

A második nekem jobban bejön.
Ügyes. :K

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#10712) Vamp


Vamp
senior tag

Kicsit unatkoztunk Orfűn a kempingben. Nem beállított kép, full spontán volt, este vettem észre hogy tök jó:D


link

(#10713) rumos14 válasza morceaux (#10702) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez a q jó dinamika mennyiben köszönhető a gépnek és mennyiben az utómunkálatoknak?
kiváncsi vagyok hogy egy nem DSLR géppel mire lehet menni...
olvastam olyat is, hogy a HDR hatást úgy érik el, hogy 5-10 képet lőnek egy témáról különböző beállításokkal és a PS egyberakja ezeket, mindegyikből a kellő információkat kinyerve, de gondolom te nem így csináltad.
ja és érdemes alulexponálni egy képet, abban bízva, hogy a sötét részek elég jól világosíthatók, a kiégett égboltot vagy bármit viszont a jóisten sem hozza vissza?

(#10714) rumos14


rumos14
nagyúr

[link], DRO hatás bemutatása, alső harmadnál: ez elég impresszív számomra. ilyen hatást utólag, szoftverrel is el lehet érni?

(#10715) morceaux válasza rumos14 (#10713) üzenetére


morceaux
aktív tag

A dinamika természetesen elsősorban a gépnek köszönhető, a szenzornak meg a processzorának. Aztán a RAW formátumnak, és végül az utómunkának. Ahhoz, hogy a szenzor meg a processzor által a látvány RAW-ba tömörítésével nyert adatokból kinyerjük ezt a dinamikát, kell az utómunka, ha nem teljesen optimálisak a fényviszonyok. Én ilyenkor próbálom úgy kiexponálni a képet, hogy minden legyen rajta, de azért épphogy ne égjen ki. Hogy érdemes-e alulexponálni? Hááát, inkább arany középút. Ha alexpónál lesznek bebukott részek, az ugyanaz mint a kiégés, azt se tudja a jóisten visszahozni :) Aztán kezdem a középtónus kontraszttal (clarity), ez eltünteti a szürke fátylat, a kép "laposságát". Aztán jöhet a recovery, ami a csúcsfényeket veszi vissza, így azokból további részletek nyerhetők ki. Aztán globál kontraszt, majd tónusgörbe állítgatás, itt le szoktam venni az árnyékokat, hogy jó "dinamikus" legyen a kép, majd fill light-tal visszaadom a részleteket. Minden képnél persze máshogy kell ezeket állítgatni, és valahol nem is kell, mert már nem lehet tovább "vadítani" a látványt.
Nem DSLR gépnek nincs ilyen dinamikatartománya, és hiába fotóz esetleg RAW-ra, ha egyszer nincsenek benne a fájlban a szükséges adatok...
JPG-t is lehet Lightroom-mal ilyeténképpen utómegdolgozni, de ebben az esetben szűkebb határok között lehet dolgozni, és zajnövekedésre kell számítani.
HDR-hez minimum 3 kép kell, a látványos hatás +- 1EV-nél jelentkezik, de vannak akik több képből csinálják, ekkor részletgazdagabb lesz az igaz, de valahogy olyan "hálflájfos" lesz a kép hangulata, olyan nem evilági. [link]
És ne PS-sel hanem Photomatix-szal csinálj HDR-t, sokkal jobb.
Az a DRO jó pojén, a 40D-ben nincs ilyen opció, csak Highlight Tone Priority, ami a csúcsfények részletességén dob. Viszont utólag a Lightroom-ban ott van a Fill Light, ahol fokozatmentesen lehet ezt a DRO effektet előállítani.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#10716) Szoles válasza rumos14 (#10714) üzenetére


Szoles
senior tag

Nagyon izgat téged ez a dinamikaátfogás téma! :) Nem olvastam ugyan el, csak a mintaképeket néztem meg, de ilyet szerintem simán lehet csinálni utólag is, egyszerűen csak a túl sötét részek világosításával. Persze pöcsölősebb, hogy szép legyen, mintha rögtön megcsinálná a gép.
Én sok képemen kényszerűségből megcsinálom, mert inkább alulexponálok kicsit, nehogy kiégjenek a világos részek. Igaz, én kompakttal kattogtatok, eg yDSLR többet képes átfogni.

(ha hülyeséget írtam, majd a többiek kijavítanak! :) )

Szerk.: Na, közben morceaux beelőzött. :) De legalább precízen le is írta dolgot. Az alulexpónál persze én is csak a szükséges mértékre gondoltam, különben a sötét részek világosításánál előjön egy iszonyú zajmassza.

[ Szerkesztve ]

(#10717) rumos14 válasza morceaux (#10715) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszi, jó a leírásod, eredményre vezet. egy régi naplementés képnek estem neki, egy ilyenen ugye van világos és sötét is, egymáshoz elég közel. az eredeti kép minősége sajnos nem túl jó, zajos, pixeles, de stílusgyakorlatnak megtette.

eredeti:

[link]

dinamizált változat:

[link]

igen, érdekel a téma, azért, mert ez a digitális fényképezők nagy "hátránya" az emberi szemmhez képest, hogy kevésbé tudnak egy "képen" belül világost és sötétet rögzíteni.

érdekelne a véleményed, hogy pl. a Sony DSLR gépében ez a DRO dolog egy használható valami, vagy csak egy marketing rizsamizsa, szoftveresen u.ezt a hatást el lehet érni. nekem elég hatásosnak tűnik, persze ez nem azt jelenti, hogy Sony gépet vennék, ha DSLR-t vennék, gondolom a komoly felhasználóknak szóba sem jön ez a márka.

(#10718) Fejo válasza morceaux (#10715) üzenetére


Fejo
őstag

de valahogy olyan "hálflájfos" lesz a kép hangulata, olyan nem evilági.

Nekem a Paklenica-s képed is ilyen. :K

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10719) rumos14 válasza rumos14 (#10717) üzenetére


rumos14
nagyúr

na megnyugodtam nem kell Sony gépet venni :DDD
fogtam a korábban általam belinkelt Sony képet (ahol úgy rácsodálkoztam a DRO hatására), azt amelyiknél a DRO ki van kapcsolva. aztán LR-ban részben morceaux mester útmutatásai alapján megdolgoztam, és legalább olyan látványos, ha nem látványosabb (már bőven túlzó) hatást el lehet érni, mint a Sony gép 5-ös fokozatú DRO effektjével. a contrast-ot viszont nem növeltem, hanem csökkentettem. ez, és a Fill lights emelése hozta meg a hatást. a sötétek kivilágosodnak, a világosok nem égnek ki. hurrá.

(#10720) morceaux válasza rumos14 (#10717) üzenetére


morceaux
aktív tag

örülök, hogy tudtam segíteni.
ezekhez a képekhez annyit tennék hozzá, hogy a helyedben kicsit levettem volna vagy a fényekből (lights, nem highlights, az kell hogy megmaradjon a dinamika), az talán segített volna a túl fényes napon, vagy ha lights nem segít, akkor a globál expozíciót vettem volna le 1/3-2/3 értékkel kb, aztán a sötét részeket fill light-tal vissza lehet hozni.
Sony DRO-ra annyit mondanék, jobb az ha nem a fényképezőgép machinálja a képet előre tárolt beállítások alapján, hanem te csinálod utólag, annyit amennyire szükség van.
(zárójelben: szerintem nem véletlenül nincs ilyen a komolyabb gépekben)

mod: na még egy kis dinamika

[ Szerkesztve ]

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#10721) morceaux válasza Fejo (#10718) üzenetére


morceaux
aktív tag

hát igen, a HDR már csak ilyen, csak az nem mindegy, mennyire lesz a kép hálflájfos
:))

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#10722) Cassidey


Cassidey
senior tag

Billentyuzet
[link]

Tegnapi vacsi :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10723) :AMF:


:AMF:
senior tag

(#10724) Fejo válasza morceaux (#10721) üzenetére


Fejo
őstag

Lehet teljesen élethű HDR-eket is csinálni (én inkább ennek vagyok a híve). ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10725) Hydra SR válasza Fejo (#10724) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ugye, hogy remeg a Margit híd? :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10726) Szoles válasza Hydra SR (#10725) üzenetére


Szoles
senior tag

Én nem mertem szóvátenni. :)

(#10727) Szoles válasza Hydra SR (#10679) üzenetére


Szoles
senior tag

Jó az oldalad, és még vírust sem kaptam róla, vagy csak ügyesen lapít! :) Bár több idő kellene, hogy rendesen végignézegessem, de azért egy negyed órácskát el voltam a nézelődéssel.

Észrevételeket kérdeztél. Talán csak annyi, hogy pont az egyik vízeséses képedből hiányzik az exif (a többit nem tudom, mert pont ennél érdekelt nagyon az expóidő), gondolom kimaradt. (De emiatt nehogy újra csináld az egész oldalt! ;) )

Más, hogy én például 17 collos minitoron nézem, és itt sajnos görgetni kell fel-le még a fekvő képeket is, mert nem férnek el. Ha nem lenne az a qrva hirdetés fent, akkor szépen elférne. Nem szabadulsz meg tőle? Bár az igazság az, hogy megérdemelnél (pontosabban a képeid, téged annyira nem ismerlek :D ;) ) egy rendes domaint és saját tárhelyet!

A "dizályn" nagyon egyszerű, de emiatt jól és könnyen használható. Ha az egyszerűség volt a cél, akkor talált. (Én esetleg a linkek, kisebb betűs feliratok betűtípusát és kinézetét szépíteném, meg zavarnak kicsit a szögletes zárójelek, nem is értem azok minek vannak ott.)

Ennél több dologba nem sikerült belekötnöm, pedig igyekeztem, hidd el! :) Minden link működik, és még tartalom is van mögötte. Mennyibe került az oldalad? 200 millió? :D

(#10728) Fejo válasza Hydra SR (#10725) üzenetére


Fejo
őstag

Egyébként igen!

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10729) Hydra SR válasza Szoles (#10727) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszönöm a részletes elemzést, pont ilyenre vártam :) Saját domain megfordult már a fejemben, de előbb legyen egy rendes honlapom, aminek a reklám sáv a legnagyobb baja és akkor majd fizetni is fogok domain névért :)
A betűtípust, zárójeleket kipróbálom másképp is. Exifre nem figyeltem, tervbe volt véve, hogy minden kép alatt lesz leírás exiffel, de az nagy meló és ez a honlapkészítő program nem csinálja meg magától az exif kiolvasást. Az egyszerűség tényleg cél volt, szeretném, ha a képekről szólna a honlap, és nem önmagáról a honlapról. Másfelől meg nem is nagyon értek ennél jobban a honlapkészítéshez :)

Fejo: tudom én, nem vicceltem :) Én is szívtam már vele. Csak akkor mozdulatlan, ha már nincs forgalom, de az nem a kék órában van. Esetleg az a kis erkély-féleség a közepénél valamivel stabilabb, mint föntről a korláttól, de azért az is remeg egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10730) Fejo válasza Hydra SR (#10729) üzenetére


Fejo
őstag

Onnan fotóztam (arról az erkélyszerű részről), de ott is mozog, ha megy a villamos és/vagy az esti csúcsforgalom. Itt sajnos hatványozottabban előjön, mert 3 expo van összepakolva. :O

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10731) Szoles válasza Hydra SR (#10729) üzenetére


Szoles
senior tag

Örülök, ha valami hasznosat tudtam írni. Az exif egyenként bemásolgatása szerintem borzasztó meló. Ha meg ez a motor nem tudja, akkor írni hozzá szintén rohadt meló.

Esetleg nem nézed meg EZT? Én pár hét alatt kiismertem, és elég könnyen átalakítgattam a szám íze szerint. Sok funkciót tud, persze amelyik nem kell, azt ki lehet szedni belőle, vagy egyszerűbb esetben ki is kapcsolható. (pl. pontozás, hozzászólás stb) Tudja az exif megjelenítést is, bár ingyenes tárhelyeknél nem mindenhol engedélyezik. (Én extrán vagyok, azok nem engedik. Rohadékok...)
A kinézet is redukálható egyszerűre, én is kivettem egy csomó csicsát, de akár persze olyanra is megcsinálható, mint most a tiéd.
A letölthető kinézetek közül szerintem EZ a legpraktikusabb, persze érdemes egy csomó szir-szart kiszedni/kikapcsolni. A képek max. mérete persze nem 800*600, az simán átállítható, nálam például 900*675 a max.

(Az enyém átalakítás után persze sokkal jobb ;) , csak nem publikus. Ha érdekel, akkor szólj, adok egy elérhetőséget!)

Egyébként pedig tényleg az a jó, ha a tartalomról szól egy oldal. Csak hát ugye ritkán van olyan tartalom, ami elegendő csicsázás nélkül is. A tiéd viszont olyan. :C

[ Szerkesztve ]

(#10732) tbs válasza Hydra SR (#10729) üzenetére


tbs
addikt

Akarsz róla beszélni? (Domain és tsai. No dodó.)

(#10733) morceaux válasza Fejo (#10724) üzenetére


morceaux
aktív tag

Tényleg teljesen élethű, ha nem mondod, nem is jövök rá hogy HDR.
Azért ilyen, mert nincs nagy különbség a 3 expó között? Vagy csak finoman bántál a csúszkákkal?

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#10734) Fejo válasza morceaux (#10733) üzenetére


Fejo
őstag

1-1 Fé van az expok között, igazándiból a csúszkák huzogatásakor próbáltam az élethűségre törekedni. ;)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10735) Hydra SR válasza Szoles (#10731) üzenetére


Hydra SR
addikt

Érdekel, persze :)
Bár nem teljesen értem még, ha jól látom ez egy webgaléria ami nem csak egy tárhely, hanem a keret már valamilyen szinten adott de alakítható? Ebből következően mondjuk önálló domainje sose lesz, de ha egyszerű, megbízható és korrektül néz ki akkor érdekel. Felbontás nem kritikus, 900*675 már teljesen jó, annál nagyobban úgysem akarom feltétlenül mindenki számára ingyen elérhetővé tenni a képeimet, meg jobban ki is fér az alacsonyabb felbontású monitorokon is. Freewebbel mondjuk elég gáz, hogy azért sokszor nem működött, és ahogy nézem, vírusvédelem terén sem állnak a helyzet magaslatán, és supportjuk sincs. Az info@freeweb.hu-ra bármit küldök, csak a jelszavamat küldi el a mailcímemre a helyi méler démon. Gyakorlatilag nem lehet velük felvenni a kapcsolatot.

tbs: megy privát

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10736) Szoles válasza Hydra SR (#10735) üzenetére


Szoles
senior tag

Nem, nem, félreértetted. Ez egy php alapú galériamotor, amit arra a tárhelyre raksz, ahová akarsz, és hogy azután ehhez milyen domained van, az is tetszőleges.

Létezik egy alap kinézet ("style"), amit lecserélhetsz másikra. Az alap elég gyenge, de szerintem amit linkeltem, az jó kiindulásnak.

Ami előnye szerintem, hogy a kinézet könnyen alakítható (HTML matatás, még én is megbírkóztam vele, tehát egy átlagos képességű versenyzőnek ez még könnyebb :) ), fejléc, ilyesmik persze cserélhetők. Ha akarod hozzászólhatnak a látogatók, vagy pontozhatják a képeidet.
Hasznos még, hogy galériánként megszabhatod az elérhetőségeket, tehát bizonyos galériákat például privátra állíthatsz, másikat meg mondjuk csak az általad kijelölteknek engedélyezel.
A képeket ftp-n tudod feltölteni, de a beállítások php-n mennek.
Alkategóriákat (virtuális kategóriákat) is csinálhatsz, és többféle módon megjeleníthetők a képek. (feltöltés dátuma, készítés dátuma, legnézettebbek stb.)

Van keresője, tud RSS-t, meg egy-két tényleg hasznos dolgot. (meg pár haszontalant, azokat kik kell irtani belőle)

Létezik hozzá magyarítás (bár kicsit hiányos, mert a korábbi verzióhoz készült, de az is könnyen kiegészíthető, átírható bármire, ha majd kell, az enyémet elküldöm). Angol supportja és fóruma van, ott minden gondra van válasz.

Eddig egy hátrányát találtam, mégpedig, hogy csúnyán kicsinyíti le a képeket, összezömíti őket. Tudod, mire gondolok. Tehát nem érdemes nagyobb képet feltölteni, mint amekkorában meg is fog jelenni. (ez nálam a max 900 illetve max 675, ez fér bele koppanásra abba a "style"-ba)

Nem akarlak rádumálni, de egy próbát szerintem megérne. Nekem bejött, az extra hülyeségeit leszámítva szépen dolgozik.

Este, vagy holnap gyártok neked egy elérhetőséget, és elküldöm.

[ Szerkesztve ]

(#10737) Hydra SR válasza Szoles (#10736) üzenetére


Hydra SR
addikt

OK köszi, bár valószínűleg csak jövő hét közepétől tudok vele foglalkozni, de addig is elmentem a linket :R

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10738) _seth_


_seth_
veterán

[link]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10739) drkbl


drkbl
őstag

Műholdképek :DDD

(#10740) Oliverda


Oliverda
félisten

Eyes Wide Shut

Fast fingers

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10741) Mercutio_


Mercutio_
félisten

3 makró:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10742) johnjohn


johnjohn
addikt

(#10743) Szoles válasza Hydra SR (#10737) üzenetére


Szoles
senior tag

Önnek egy privát üzenete érkezett.

(#10744) gr_balu


gr_balu
csendes tag

Elkészítettem az első panorámaképemet :)
Naplemente előtt készült a Normafától. (sajnos a flickr lekicsinyítette...)

[link]

Work smart, not hard! :) http://www.flickr.com/photos/zbalu/

(#10745) Lauda válasza Mercutio_ (#10741) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem a 3-ik nagyon tetszik, grat! ;)

(#10746) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag


[link] :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#10747) Hydra SR válasza Szoles (#10743) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ment válasz ;)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10748) Pilács


Pilács
senior tag

Helló!

Ma végre lőttem párat... de talán ezt érdemes csak közzé tenni. Tom ez is lehetne jobb de ezek a jószágok mennyit mozognak :)


[lepke]

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#10749) Hydra SR válasza Pilács (#10748) üzenetére


Hydra SR
addikt

Jó az összhatás, jól áll a képnek ez a sok párhuzamos levendula (?). Nekem tetszik :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10750) Pilács válasza Hydra SR (#10749) üzenetére


Pilács
senior tag

Köszi! Igazából ki volt írva mi ez a növény, de jobban koncentráltam a lepkékre :DDD :B

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.