Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10201) j.bravo válasza zsity (#10199) üzenetére


j.bravo
addikt

http://www.flickr.com/photos/zsitvayb/2527734436/
http://www.flickr.com/photos/zsitvayb/2526913409/
http://www.flickr.com/photos/zsitvayb/2517438625/ (jó a tükrös trükk)
http://www.flickr.com/photos/zsitvayb/2526913245/sizes/o/ (persze csak ha nem PS :D)
A fóti templom se rossz.

Whatever.

(#10202) zsity válasza j.bravo (#10201) üzenetére


zsity
tag

Ezek tetszenek nekem is...;) Illetve hát ezek is...;)
Az első (bár ott asszem írtam is) PS, csúnyán kiégett az ég, úgyhogy raktam oda másik eget...:)
Az utolsó meg ugyanazzal a tükörrel készült mint amivel a gyertyás, nincs benne semmi ps, irfanviewal tükröztem a képet, hogy normálban látszódjanak a feliratok.

És köszönöm, hogy ránéztél a képekre...;)

(#10203) Szoles válasza Aranytaltos (#10200) üzenetére


Szoles
senior tag

Meg tudom szerezni neked, a szüleimnek Kodak gépük van. A napokban járok feléjük, ha nem felejtem el, akkor elhozom, és felrakom valahová. Ha a hétvégéig nem jelentkeznék, akkor elfelejtettem, és szólj rám itt, vagy mélben!

(Egyébként szerintem borzalmasan szar szoftver, sokkal jobban járnál bármi mással (én az ACDSee Pro-t ajánlom), de Te tudod. Bár azért elárulhatnád, hogy miért ragaszkodsz ennyire hozzá.)

(#10204) D4rkm4n válasza zsity (#10196) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Hali! A keretezésen kívül mennyi utómunka van a képekben?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10205) vegesj válasza zsity (#10195) üzenetére


vegesj
tag

"Egyáltalán van-e értelme fotózással foglalkoznom..." Erre a választ ne mástól várd mivel olyan kérdés ez amire csak te tudsz válaszolni.
Szereted csinálni, örülsz a képeidnek, ha a válasz igen akkor van értelme bárki bármit is mond. :K
Úgy veszem észre hogy közülünk sokan csak akkor látják a fényképezésnek az értelmét ha minél "profibb" eredményekkel büszkélkedhetnek. Ez a tevékenység ezen a szinten ahol mi műveljük messze nem erről szól nem a hírnévért vagy pénzért csináljuk hanem azért mert szeretünk fényképezni és ez szerintem fontosabb minden elismerésnél.
(Nem tagadom azért a pozitív visszajelzések jól esnek az embernek és a kritikáknak is meglehet a haszna :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#10206) vegesj válasza Aranytaltos (#10200) üzenetére


vegesj
tag

Milyen szoftverről van szó, pontosabban mire kell? :F

(#10207) Jinxx


Jinxx
senior tag

Xantomas #10187: "Szegény lány, mire eljut a saját esküvőjére, megutálja az esküvői ruhát, ha gyakran csinál ilyet" Konkrétan megkérdezte, hogy hazaviheti-e a ruhát és a kisgyerkőcöt. :DDD Szóval szerintem jól elvolt.
Oracle: Köszi!
Tbs: A görög faluban nem voltunk, azt mondták, lebontják/bontották. Sok eseményre el sem tudtunk menni, műteremben sem voltunk, szóval tényleg voltak elegen. A személyleírás gondolom a tiéd/tiétek, de nem rémlik. Végig sokkban voltam. :DDD Csak szombaton voltatok? Egyébként ha raksz fel magadról valami werkfélét, lehet felismerlek. Jövőre jöhetne több PH-s is, lehetne ez is egy fotóstali, de nem túlzottan érdekelt senkit.
Zola007 #10192: Köszi! Ami 5 perc sétánál meszebb volt a szállodától, oda mindenkit busszal vittek. A babás kép vágása nem aranyszabály, csak ha megvágom így is, meg középre is, mindíg ez tűnik természetesebbnek, és mindíg ezt is használom, dehát mint mondottam ízlések és pofonok. Véleményeket köszi mégegyszer.
Hacker75: Neked is köszönöm.
Zsity: Érdekes látásmódod van, ami kell a fotózáshoz, és a jó képek készítéséhez. Fotózz sokat, és sok sikert. A képeid közzül az épületfotók tetszenek a legjobban, de van pár szép virágos és portré is.
Szoles: Köszi, köszi!

Mégegyszer :R mindenkinek, örülök, hogy tetszenek nektek a képeim.

(#10208) j.bravo válasza Jinxx (#10207) üzenetére


j.bravo
addikt

Mentem volna én, láttam a hirdetést több helyen is, de valamiért dobtam a dolgot (már nem emlékszem hogy azért mert nem értem rá, vagy mert drágálltam volna szállásostul)

Whatever.

(#10209) zsity válasza D4rkm4n (#10204) üzenetére


zsity
tag

Nem sok... Igazából annyira nem most kezdtem, régen még analóg gépekkel nagyon sokat fotóztam. Aztán lehet onnan rögződött meg bennem az, hogy a jó kép a fényképezőben készül el és nem az utómunkával.
Igazából most ismerkedem PS-el, lightroom-mal, szóval nem sok utómunka van, inkább csak színkorrekciók, vágás és keretezés.

(#10210) D4rkm4n válasza zsity (#10209) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Színkorrekcióra tippeltem én is. :K

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10211) vegesj válasza Zola007 (#10192) üzenetére


vegesj
tag

Ha valamit megigér az ember..... .
Amúgy nem vágtam és nem méreteztem mivel ezeket a képeket már akkor úgy fotóztam hogy majd valamikor panorámának össze lesznek rakva (ennek most jött el az ideje).
Ez azt jelenti hogy az egymás melletti képeket ráhagyással készítettem azaz mindegyik képen megtalálható az előző kép egy része így az összeillesztésnél a panoráma készítő program a szomszédos képek azonos pontjait össze tudja illeszteni (jobb esetben), vagy
ha mégsem akkor jön a manuális módszer :DDD .
Jól teszed ha kimész arra a rétre, de ha panoráma képet csinálsz állványt lehetőleg vigyél magaddal, aztán majd várjuk a végeredményt :K .

(#10212) zsity válasza vegesj (#10205) üzenetére


zsity
tag

A válasz igen...;)
A kérdés meg igazából költői volt, de azért érdekelt, hogy csak nekem tetszik egyik másik képem, vagy tényleg van olyan ami jó lett...:)

(#10213) zsity válasza D4rkm4n (#10210) üzenetére


zsity
tag

Egyébként az első képeken látszik is, hogy nem nagyon foglalkoztam még ilyenekkel, elég fakó is lett szinte mindegyik...

(#10214) zsity válasza Jinxx (#10207) üzenetére


zsity
tag

Köszi, igazság szerint az épletfotókkal szívok a legtöbbet, rengeteg válogatás után jutok el oda, hogy valamelyikre azt mondjam, hogy jó, valahogy a portréknál többre mondom azt rögtön, hogy tetszik. Bár lehet, hogy ez azért van mert legtöbbször a párom a téma, róla meg nehéz olyan képet csinálni ami nem tetszik...:)

(#10215) *Ropi* válasza zsity (#10196) üzenetére


*Ropi*
félisten

Végignéztem a képeidet, határozottam jó szemed van ahhoz, hogy egyedi - szinte meghökkentő - nézőpontokat találj, ami egy jó (nem sablon) kép készítéséhez elengedhetetlen. A gyertyafényes - tükröst, a munkahelyedről készültet és az Erzsébet hidasakat emelném ki, mint azokat, ami a legjobban tetszettek. Csak így tovább, sok jó képet fogunk még látni Tőled. :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10216) zsity válasza *Ropi* (#10215) üzenetére


zsity
tag

Köszi. ;)

"sok jó képet fogunk még látni Tőled." - Igyekszem, csak időm engedje.
Tény, hogy mióta megvan ez a gép azóta állandóan a kompozíciót keresem...:) Csak a munka mellett nem tudok belőle annyit megvalósítani, mint amennyit szeretnék..., de ez lehet nem is baj, annál nagyobb élmény eljutni lövöldözni egy kicsit...:)

[ Szerkesztve ]

(#10217) *Ropi* válasza zsity (#10216) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Tény, hogy mióta megvan ez a gép azóta állandóan a kompozíciót keresem..."

Én ha keresem, sosem találom, ezért nem is keresem. Megtalál az magától is! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10218) Zola007 válasza Szoles (#10197) üzenetére


Zola007
veterán

Hát Szoles, te megtetted, amit én nem mertem. Már félig megírtam a hozzászólást a lóherés képről, mikor úgy döntöttem mégsem küldöm el, mert biztos van valami különleges abban a képben, csak én nem látom és biztos le fog miatta szúrni valaki. :DDD :DDD :DDD :DDD

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10219) Aranytaltos válasza Szoles (#10203) üzenetére


Aranytaltos
csendes tag

Mert ezt szoktak meg es nekem nincs lelki erom naponta magyaraszkodni, mas szoftvert hogy hasznalja.

Nem ertek mindenhez de vannak olyan reszek amihez jol

(#10220) Aranytaltos válasza vegesj (#10206) üzenetére


Aranytaltos
csendes tag

Kodak hazi szoftvere amit a gepeihez adnak automatice, ha egy Kodak gepet ragusz usb kabelen a pc-re es bevan toltve a szoftvere automatikusan letolti a kepeket, minimalis szerkesztes es album. Mivel ezt hasznaljak nekem se kedvem sem idom mas szoftver hasznalatat foleg hogy ingye menne megtanitani.

Nem ertek mindenhez de vannak olyan reszek amihez jol

(#10221) biggamer válasza drkbl (#10105) üzenetére


biggamer
veterán

Heló.

Köszi szépen a Fényképvágó rangot, de nem érdemlem meg. :B
Bárki meg tudná csinálni, aki foglalkozik a fényképek szerkesztésével kicsit komolyabban.
Te is bele fogsz jönni, csak gyakorlás kérdése az egész. ;)

üdv.: big

Ja, és örülök, hogy tetszik az alagútas felvételem. :))

*Ropi*, drkbl

Nem oda szólt a jegyem, csak bekéredszkedtem és bejutást nyertem a mozdonyba. :)

Ezt privátban akartam, de már mindegy, nem törlöm ki.

Terapeuta
Nagyon emberi és kedves a felvételed, kár hogy nem látunk ilyenekből többet manapság.
Szinte jóleső érzés a mai túlhajszolt világban ilyen képeket látni.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10222) *Ropi* válasza biggamer (#10221) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, akkor gondolom nekem akartad válaszolni. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10223) johnjohn


johnjohn
addikt

(#10224) biggamer válasza *Ropi* (#10222) üzenetére


biggamer
veterán

Most már Neked is válszoltam.
Elkezdtem írogatni, válaszolgatni Priviben mindenkinek, aztán besokaltam.
Ez a meleg, lefárasztja az embert. :O
Mármint az időjárás. :DDD

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10225) Zola007 válasza zsity (#10196) üzenetére


Zola007
veterán

Hát Zsity, a gyertyás képnél azt hittem elszédülök, egy pillanatig úgy éreztem, miért is nem ferdén ég ezeknek a lángja. Jó a vágás, grat.
A 2. az RedBull Ládaderbi? Nagyon jó, hogy pont volt két csíkos pólós, mégjobban odavág a sebességérzetnek.
2. hidasnak címe lehetne: "Mennybemenetel"

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10226) biggamer válasza johnjohn (#10223) üzenetére


biggamer
veterán

Aranyos kis madárka, olyan törékeny.

Gondolom beválalnál Te is egy nagyobb telét madarazni. :U
Én nem vagyok megelégedve a kisebb alkatú madarak felvételeivel / a sajátomra gondoltam /, tervbe van egy nagyobb tele vásárlása.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10227) Terapeuta válasza Jinxx (#10184) üzenetére


Terapeuta
őstag

70-300 hogy muzsikál?
tetszenek az "esküvős"képek :)
is.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#10228) Terapeuta válasza biggamer (#10221) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én is örülök hogy a tetszik, a kép is jól sikerült, lezámítva a tömeget :)

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#10229) Terapeuta válasza Jinxx (#10157) üzenetére


Terapeuta
őstag

természetfotós túrák

Erről pár szót bővebben? Ez érdekelne...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#10230) Jinxx válasza johnjohn (#10223) üzenetére


Jinxx
senior tag

Jó kép lett, tetszik a vágás és az elrendezés is, 2 problémám vele, hogy lehetne világosítani a madáron és sötétíteni a hátteret (bár ez lehet sok zajjal járna a képen, de ha megengeded, hogy belepiszkítsak a munkádba, lehet megcsinálom), a másik, hogy egy kis élesítést is elviselne, ha nem is mindenhol, de legalább a szemén.

Terapeuta: Először is köszi, hogy kipróbálhattam az obidat, jelentősen befolyásolta a döntésemet, másodszor pedig nagyon meg vagyok elégedve vele az árához képest, imádom használni, de valószínű mihelyt sok pénzem lesz lépek fentebb. Ez most tetszik annyira,hogy szerintem még a jövő évet is végighúzom vele, és idén csak vázcsere lesz.
(Természetfotós túrákról nemsoká küldök pü.t.)

[ Szerkesztve ]

(#10231) *Ropi* válasza johnjohn (#10223) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez a kép teljesen rendben van. Már vártam, hogy elröppenjen a monitoromról. ;) :R

Külön megemlíteném az élességét: a madárka csőrében látszik egy porcica vagy mi, meg tőle jobbra a korláton is egy kitépődött anyagszál. :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10232) *Ropi* válasza Jinxx (#10230) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt aztán jól megaszondtuk... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10233) zsity válasza Zola007 (#10225) üzenetére


zsity
tag

És kb. fél éve szemeztem ezzel a tükrös izével, hogy mégis mit lehetne vele kezdeni...aztán egyszercsak belenéztem...:) Aztán jött a gyertya is...:)
2. igen, ládaderbi... Igazából most próbáltam először svenkelni. Így utólag lehet kicsit gyorsabb zársebességgel csináltam volna, mert ennyire nem volt gyors..., de tény, hogy így is van egy feelingje...:)
Köszönöm, a cím ötletet, ezekkel még elég hadilábon állok...:)

(#10234) johnjohn válasza biggamer (#10226) üzenetére


johnjohn
addikt

Van egy 135-400-as Sigma, de ha a madarak meglátják, elbújnak, nomeg nem igazán az van állandóan a gépen, lévén 1.2 kg.Keresgélek valami jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#10235) johnjohn válasza Jinxx (#10230) üzenetére


johnjohn
addikt

Jinxx :Fura, nálam jónak tűnt a kontrasztarány, meg az élesség is.Nyúlj bele, kíváncsi lennék, ami nálad jó, nálam hogy mutat ! :K
Ropi : Köszönöm, kb. képernyő-méret, gondoltam jó lessz háttérnek.

[ Szerkesztve ]

(#10236) Jinxx válasza johnjohn (#10234) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szerintem bőven jó az madarazni is. Nomeg mit vennél helyette ami nem csak felesleges pénzkidobás? :F
10235: oké, nemsoká.

[ Szerkesztve ]

(#10237) Jinxx válasza johnjohn (#10235) üzenetére


Jinxx
senior tag

Naggyából:

(#10238) johnjohn válasza Jinxx (#10237) üzenetére


johnjohn
addikt

Így valóban szebb.Kár, hogy eltűnt a szösz a csőréről. :R

(#10239) tbs válasza Jinxx (#10237) üzenetére


tbs
addikt

Kicsit túlhúzott USM-aura van sok helyen, a jobb lábánál kifejezetten zavaró -> nem volt ekkora ellenfény... :DDD

Szelektíven élesítettél..?

(#10240) Jinxx válasza tbs (#10239) üzenetére


Jinxx
senior tag

Világosításnál szokott előjönni, nem figyeltem annyira, de igazad van, kicsit túlhúztam.
(PS Árnyékos-világos részek funkciója.) :R
Mod: Látom már, nem is egyről beszélünk. Igen, valószínú az élesítés miatt van, ezt észre sem vettem. :B

[ Szerkesztve ]

(#10241) biggamer


biggamer
veterán

[link]
Itt az enyém is, lombok között volt, ez nem sikerült olyan jól.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10242) tbs válasza Jinxx (#10240) üzenetére


tbs
addikt

Hydra doktor hívta fel a figyelmem az USM mértékletes használatára... :B

(#10243) Jinxx válasza tbs (#10242) üzenetére


Jinxx
senior tag

Mostmár én is figyelni fogok, kösz! :R

(#10244) _seth_


_seth_
veterán

Erkélyünkról fotózva:

Kuvik: [link]
Mókus: [link]

Minőségileg nem túl jó fotók, 10x optikai zoom s6500fd P módban + keleti oldal délután.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10245) philoxenia válasza Jinxx (#10243) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kíméletesebben :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10246) *Ropi* válasza tbs (#10242) üzenetére


*Ropi*
félisten

Láma kérdés, de ez az USM minek a betűszava? Gondolom, nem az "UltraSonic Motor"-é, ami az élességállításért felel. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10247) Szoles válasza *Ropi* (#10246) üzenetére


Szoles
senior tag

Hű de jó, hogy megkérdezted helyettem is! Én nem mertem, mert azt hittem, ezt mindenkinek tudnia kellene, és csak én vagyok ilyen műveletlen.
És remélem hamarosan megtudjuk, mi a túró is az "USM"! :)

(#10248) j.bravo válasza Szoles (#10247) üzenetére


j.bravo
addikt

A jelen kontextusban az UnSharp Mask-ot jelenti (élesítő szűrő).
Ropi: nincsmit, tudtad te azt szerintem, csak nem ugrott be hirtelen ;)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#10249) *Ropi* válasza Szoles (#10247) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem szégyen bevallani, ha nem tud valamit az ember, csak akkor ciki, ha triviális. De akkor nagyon... :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10250) *Ropi* válasza j.bravo (#10248) üzenetére


*Ropi*
félisten

És tényleg, köszönjük! :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.