Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10101) vegesj válasza j.bravo (#10097) üzenetére


vegesj
tag

Igazad van valóban élénkek a színek egy "kissé" és lehet hogy a valóságostól egy fokkal erősebbek de nem sokkal mivel akkor valóban szép színek voltak.
A kutyusnál viszont kicsit fakóbbak (az erős szembe napfény nem tett jót neki)
itt az eredeti kép róla:
[link]
Ez pedig a panorámásabb virág:
[link]

...és még pár újdonság:
[link]
[link]
[link]

(#10102) Szten Márs válasza vegesj (#10101) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az utolsónak nagyon tetszik a szerkesztése :C
MOD: megnéztem még egyszer, és a színvilága is :D

[ Szerkesztve ]

(#10103) vegesj válasza Szten Márs (#10102) üzenetére


vegesj
tag

Köszi, hát igen ott egy kicsit bele kellett nyúlnom az ég színébe mivel olyan semmilyen sem volt.Így viszont úgy néz ki szerintem mintha napfelkelte lenne és a horizonton éppen kibukkanó nap sugarai sárgás vöröses színnel festenék meg a felhőket.
A vár bástyája és a templom pedig szinte adta magát erre a beállásra.

(#10104) werttzui válasza vegesj (#10103) üzenetére


werttzui
őstag

A berkenyeibe kár és zavaró a belógó nád a vár viszont egész tűrhető :K

PENTAX

(#10105) drkbl válasza biggamer (#10086) üzenetére


drkbl
őstag

Valóban jobb lett újravágva - én megtartottam az eget felette, egyrészt sugallva, hogy volt ez magasabb is (ide viszont kellett volna a sorompótlanítás is), másrészt szerintem a torony az mindig kapocs a föld és az ég között. Elnézve a békaremszterizálást is, szerintem kérhetnéd a PH! addikt helyett a különleges Fényképvágó rangot :C
A legeslegelső "kocsiba" szólt a jegyed? Engem filmre emlékeztet a kép (mondjuk a Halál 50 órájára, ha emlékszel a Királytigris+alagút+vonat jelenetre ;] ), mozgalmas, "vasútas" kép.

@Zola007: Van állványom, de ez csak gyereknapi kiruccanás volt, nem vittem haza. Panorámával még nem próbálkoztam, elvileg van pár kép a Vezúv kráteréről, amiből meg szeretnék próbálni készíteni egyet... Bogarak NEM vonzanak... :) Mekkora méretű képeket tartanál jónak feltöltésre?

@Fejo: Néhány napja én szóltam le a bogármakróidat az egyéb képeidhez képest, de azóta sokat javítottál a megjelenésen! Az első nagyon tetszik, zavar a mikrohullámú távközlésben :DDD A másodikon én is soknak érzem a jobb oldalt, maga a kompozíció régi 2. világháborús dokumentumképre emlékeztet, Peenemünde, Me-163 kisérletek..

@vegesj: A sárkányrepülőt szűkebbre, álló formátumúra vágnám, úgy jobban benne lenne a motor "kényszerítő ereje". A bástya és templom-ból én két képet csinálnék, egyiket lejtővel, a másikat emelkedővel :) Nagyon nem egy korból való a két építmény, és ez hangsúlyos az eltérő karbantartási állapotok miatt... De a háromból ezt választanám!

(#10106) vegesj válasza werttzui (#10104) üzenetére


vegesj
tag

Amikor visszatérnek a régi emlékek,igaz. :DDD
Majd keresek olyat ahol nem lóg bele a nád.
A vár az mindig is tűrhető volt,azért kössz.

[ Szerkesztve ]

(#10107) Zola007 válasza drkbl (#10105) üzenetére


Zola007
veterán

Ezt is bőven jónak tartom feltöltésre, úgyis kevesen nézik 17-19"-nál nagyobbon.
Egyszerűen csak érdekelnének az apróbb részletek is egy-egy képen.
Témától függ. De tájképből, épületfotóból, ilyen várnézőből el tudnék viselni mondjuk 2000x1500-as felbontást is. Persze virágból, rovarból (jó nálad nem opciós) elég kisebb is.
(egyébként enggem le tudnak nyűgözni a nagy képek, panorámák)

mondjuk ez tetszik: [link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
de ezek csak az én hülyeségem

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10108) Oracle


Oracle
senior tag

Naplemente Áporkán a képet nemvágtam meg pedig lehet hogy úgy jobb lett volna :)

(#10109) vegesj válasza Oracle (#10108) üzenetére


vegesj
tag

Nagyon szép ez így ahogy van, engem kifejezetten megnyugtat az ilyen látvány.
Az a baj hogy én is sokszor vágok, pedig éppen lehet hogy nem is kellene :DDD .

(#10110) Oracle válasza vegesj (#10109) üzenetére


Oracle
senior tag

Köszi :) A halszemes kutyás kép nagyon tecc :DDD poén hogy minden látszik

[ Szerkesztve ]

(#10111) vegesj válasza Zola007 (#10107) üzenetére


vegesj
tag

Összerakok egy körpannorámát ha megmondja valaki hogy hová tudom feltölteni ahonnan le is tudjátok szedni.
Eddig a képfeltöltésre töltöttem fel de mivel ez Quicktime azaz .mov formátumban lenne nem tudom hogy az nem jelentene-e gondot (az is csak adat de jó lenne ha biztosan tudnám). :F

(#10112) vegesj válasza Oracle (#10110) üzenetére


vegesj
tag

Az már igaz hogy minden látszik,még az is hogy a többi kutyák össze hugyozták az ajtót.
:DDD ....azért is vágtam először meg.

(#10113) Zola007 válasza vegesj (#10111) üzenetére


Zola007
veterán

[link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10114) vegesj válasza Zola007 (#10113) üzenetére


vegesj
tag

Köszönöm, pedig erről már töltöttem le és mégsem jutott eszembe. :F
Majd jelentkezem ha kész vagyok a képpel :K .

(#10115) Szoles


Szoles
senior tag

j.bravo! Igen, a békánál a kapkodásban még annyi eszem azért volt, hogy a földön hasalva hamar előkaptam egy kicsit műsoros papírzsepit, és gyorsan rátekertem a vakura. :) Azt hiszem ezt hívják újrahasznosításnak, nem? Csináltam utána zsepimenteset is, olyan is lett, tipikus "pofánvakuzós".

Zola! Szép éles a virág, bár engem egy picit zavar, hogy pont középen van, persze lehet, hogy ez hülyeség. Egyébként ezt RAW-ban fotóztad?

Oracle! Nagyon szép a naplementéd, végtelen nyugalmat áraszt. Szerintem jó, hogy nem vagdostad, még ha bele is lóg a stég sarka.

vegesj! A kutyás ott van, jópofa ez a halszem. Ez pedig nagyon szép hely. Hol van ez?

[ Szerkesztve ]

(#10116) vegesj válasza Szoles (#10115) üzenetére


vegesj
tag

Kössz, olvastam valahol azt írta egy hozzáértő, idézem " mindenkinek kötelező lenne vennie egy halszem objektívet hogy kipróbálja majd egy hónap múlva eladja". Ő tudja hogy miért írta ezt de tény hogy nekem már vagy fél éve megvan és eszem ágában sem lenne eladni.
Igaz hogy eszelősen torzít de ezt ha szükséges egy kis utómunkával gyorsan ki lehet szedni a képből és azért nem egy esetben jól jön az az átlós 180 fokos látószög pl. szűk belső terek fotózásakor vagy ha valami miatt nem tudsz hátrébb menni és kör vagy gömbpanoráma készítésekor is nagyon jó kis szerkezet ez. :K
Az viszont igaz ha az ember mindig torzított képeket néz az egy idő után unalmassá válik akármilyen jópofának is találta azokat eleinte.
A hely neve pedig Berkenye és Nógrád megyében található.

(#10117) Bandesz99


Bandesz99
tag

Talatam egy masik kompoziciot..... :))
[link]

So live that your memories will be part of your happines!

(#10118) gardener válasza Oracle (#10108) üzenetére


gardener
senior tag

:C Szép. Mondhatni gyönyörű.

(#10119) Fejo


Fejo
őstag

Friss, meleg, ma hajnali: :DD

drkbl, j.bravo: Igyekszem fejlődni a szabadtéri makrózásban is, most ismerkedem a dologgal. Remélem azért minimális fejlődés tapasztalható. :B ;)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10120) BEE válasza Fejo (#10119) üzenetére


BEE
addikt

Jó kép ! :)

Ha a vakuzásra kitalálnál valami pattintós módszert magadnak, akkor
tökéletes lenne a képminőség.
Nézd meg Hydra miket alkot ! ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10121) Oracle válasza gardener (#10118) üzenetére


Oracle
senior tag

Köszi srácok :))
Lehet megtartom a kompakt gépem jó ha van a háznál amíg nincs obi parkom :D

Fejo: ez undoritó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10122) Fejo válasza BEE (#10120) üzenetére


Fejo
őstag

Ez már pauszpaíron keresztül van vakuzva... :F

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10123) werttzui válasza Fejo (#10119) üzenetére


werttzui
őstag

Jó kép csak útálom a bogarakat ! Kereshetnél valami kellemesebb témát is :)

PENTAX

(#10124) hemaka válasza vegesj (#10069) üzenetére


hemaka
nagyúr

A kuytás aranyos lett, a tájképnek meg a színei szépek. :)

Fejo a csigás tetszik, furcsa:) ilyet még nem is láttam :)

Oracle Szépre sikerült, grat. :)

drkbl Szép környék. :) Jó lett.

(#10125) Zola007 válasza Szoles (#10115) üzenetére


Zola007
veterán

Nem mertem nem középre vágni, gondoltam akkor az lesz a baj :)

jpgben készült az eredeti kép, mert már fotózás vége felé jártam és kezdett telelenni az 1gigás xd, de otthon engem is meglepett, hogy mennyir éles lett (tök büszke voltam magamra :DD ), meg a gépre

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10126) Szoles válasza Zola007 (#10125) üzenetére


Szoles
senior tag

Igen, hol ez a baj, hol az a baj. :) Csak gondoltam pl. egy "áránymeccísre tesau", persze nem biztos, hogy kell.
Igen, éles, és nem látom a zajmosást, ezért kérdeztem. (Hű, de jó volna egy firmware hack, amivel ki lehetne kapcsolni a Jpg zajmosást! De sajnos ezt a gépet nem tuningolja senki.)

(#10127) Zola007 válasza Szoles (#10126) üzenetére


Zola007
veterán

Nézegettem külöldi fórumon és azt mondták, hogy elég fura a szoftja, ezért nem piszkálja senki sem. A Pentaxoknak és Canonoknak állítólag régebbről megvannak azok a pontok ahol érdemes őket hekkelni. A Fujinál szerintük nagyon bebonyolítottak néhány dolgot, illetve ahol nem, ott csak simán kusza a kód (lehet, hogy a jpg algoritmus is tekervény)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10128) Zola007 válasza Szoles (#10126) üzenetére


Zola007
veterán

Azért egy helyen benne van az 1:1,6 :DDD, csak meg kell találni (házi feladat!)
(fú most szerintem Fibonacci dühös lenne rám) restinpeace

De megpróbálom majd követni a szabályokat, illetve az esztétikát.:R
Vannak nagyon jól megvágott képek itt a topicban, lehet, hogy kölcsönveszek egy-két arányt, ha nem baj

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10129) vegesj


vegesj
tag

Addig is amíg készül a panoráma képem itt van pár régebbi fotóm
(Nikon Coolpix 5700-al készültek).
Az első kettőt lehet inkább a makró topicba kellett volna tenni de úgy láttam ott mostanában nem jár senki :DDD

A szépség:
[link]
...és a szörnyeteg:
[link]
A napraforgó felvette virágos palástját:
[link]
Végül hazánk harmadik legmagasabb hegycsúcsa (938m) télen:
[link]

(#10130) vegesj válasza Zola007 (#10128) üzenetére


vegesj
tag

Biztos hogy az a helyes módszer ha mindig követjük a szabályokat :F
Én nem vagyok meggyőződve erről :( .Szerintem több dolog is van az életben ahol a saját szabályainkat kell kialakítanunk és kitartanunk mellettük (ezt hívják egyébként egyéniségnek)
A szabályok feltétel nélküli követése sablonossá teszi az embert és az alkotásait is.
Nagyon sok okos dolgot lehet tanulni másoktól de szerintem bűn utánozni őket.
Teremtsd meg a saját szabályaidat és ha sikert érsz el az csak a tiéd lesz (a kis önző :DDD )

(#10131) Zola007 válasza vegesj (#10130) üzenetére


Zola007
veterán

Vigyorog az a hajbókoló micsoda ott a sor végén. (de azért néha jók a konvencionális dolgok).

Én a saját örömömre fotózok, de szívesem megmutatom nektek is, ha valami tetszik
És nem csak akkor, ha úgy érzem nektek is tetszeni fog.

Lehet, hogy fejletlen még a szemlélet, de én ugyanannyira örömömet leltem a vágatlan verzióban (ezért is került fel), mint a vágottban, mert a készítés örömöt adott, az, hogy kiszabadultam a természetbe és az, hogy valami tetszetősek hoztam létre, ezek vitték a prímet.

Egyébként szeretem a szabályos, rendezett dolgokat, de szeretem saját kedvemre is alakítani.
És az utánzásról annyit, hogy mi is a különbség az utánzás és a tanulás között???
Azt vesszük át a tanulás során, amit más már tud és elmondott, leírt, megmutatott. Ezeket a dolgokat nem egy az egybe kell lemásolni, hanem a tudatalattiban lévő részeket kombinálni és hozzáadni a saját fűszert.
És bizony tudás (<-- tanulás) nélkül sokszor mit sem ér a kreativitás.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10132) BEE válasza Fejo (#10122) üzenetére


BEE
addikt

Attól még meg lett pörkölve.
Ezeknél a képeknél pl [link] nincs ilyen,
mert nem kaptak közvetlen fényt a vakuból.
Ha jól emlékszem, neked 180mm-es makród van,
amivel nehezebb lehet megoldani, mint 50 vagy 100mm-el,
a nagyobb munkatávolság miatt.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10133) Xantomas


Xantomas
őstag

Mivel az utóbbi időben mindenki elindult a makró, és a mérnökien pontos aranymetszések felé, itt van egy pár olyan kép, ami semmilyen sémát nem követ:

Oszlop
Templom ablak
Pad
Korlátok

illetve valami ami akkor következik, ha az ember fantáziája kicsit megszalad. Nagyon abszurd, nagyon szürreális, de nekem tetszik.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#10134) hemaka válasza Xantomas (#10133) üzenetére


hemaka
nagyúr

Érdekes képek, de tetszenek, jók. :)
Én nem vagyok nagy makrós, inkább tájképek, illetve nincs is hozzá obim se :D

(#10135) Szoles válasza Zola007 (#10128) üzenetére


Szoles
senior tag

Hú, ne értsd félre, nem bántani akartalak, csak elgondolkodtam rajta, hogy "mi lenne, ha". Olyan szimmetrikus a virág, ezért gondoltam rá. Egyébként szerintem sem kell mindig eröltetni a szabályokat, bár gyakran az aranymetszés tényleg nem egy hülyeség.
De látom, azért van benne! ;)

Engesztelésül itt az én egyik mai próbálkozásom, csak hogy fel lehessen sorolni a hibákat. :) Vakuzással próbálkoztam, talán ez a kép úgy-ahogy sikerült. (Bár ha Fejo a bogárszexes vakuzásért megkapta a magáét, akkor mit szóljak én? :) Nagyon gáz lett a vakuzás?
[link]

(#10136) Szoles válasza Zola007 (#10128) üzenetére


Szoles
senior tag

No, téli képeim rendezgetésekor találtam egyet. Csak hogy lásd, én is vonzódom néha a szimmetria felé. ;)
[link]
De rohadt késő van! Nem is figyeltem, na húzok aludni.

[ Szerkesztve ]

(#10137) Fejo


Fejo
őstag

1. 2.

3. 4.

5. 6.

7. 8.

9. 10.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10138) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Helllóóóó fehér karolópók :)

Fejo: 5,6,8,10 egész jók. A katica lárva kicsit kicsúszott az élességből, de az összhatás még így is jó. A 3. is tetszene de szűkebbre vágnám, és sajna az is kicsúszott az élességből de hát nem könnyű repülő rovart élesre fogni.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10139) Zola007 válasza Xantomas (#10133) üzenetére


Zola007
veterán

Tetszenek a képek és nemcsak az formakompozíciók, de meg kell valljam, nekem a lámpás tetszik a legjobban. Egyszerű, de mégis szépen elrendezett, arányos és az tetszik, hogy semmi nem dől semerre így első ránézésre. (nem a "zaranymeccís" miatt, ha nem csak úgy szimplán megnyudtató a szemnek a rendezett, egyszerű világa)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10140) Zola007 válasza Szoles (#10135) üzenetére


Zola007
veterán

Hát egy kis teret hagyhattál volan még a tettején, meg jobbra, meg... :DDD á dehogy, tök jó így is.
A vakuzás szerintem jólett, itt-ott csillog, de annyi kell, főleg fix vakuval nem könnyű megoldani jobbra. Én mondjuk nem nagyon szoktam vakuzni, megpróbálom máshogy megoldani, de egyszer kétszer használtam pl nagyon vékony fehér anyagdarabot (átlátni rajta, tehát elég vékony, nem is tudom honnan van) Egy kicsit vörösíti a képet, de utólag egy színeltolással egyből körrigálható és szép egyenletes a fénye. Én is nézegetem a különféle derítési módszereket, de majd később megyek rá a témára jobban, ha lesz dslr-m.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10141) Zola007 válasza Fejo (#10137) üzenetére


Zola007
veterán

Látom FEJO, megtaláltad a megoldást a képeltűnős problémára. Mindenkinek így kellene ez után. Be kell számozni és ha csak számot látunk, akkor mehet a refresh.

Az 1. képnél hol van a másik szárnya? vagy hogy a fenébe repül így. Egyébként olyan orrlógatós lett, hogy "most se sikerül begyűjtenem virágporocskát"
2.nál a karolópók megfogta végül a kis szorgalmast
3. nál én is vágnék jobból és aljából, meg talán a 8.ból is balról, de fene tudja
Szitkakötés szép átmenetesre sikerült, kiemeli az állatkát, de mégse rí ki a környezetből túlságosan.
5. az micsoda?
Lepkés és virágdarázsos a megszokottan kiválók :K

Kamillaféléket meg én is akartam fotózni, de már csak akkor jutott eszembe miko lenyírtam a kerben az egész gyepet., sajna.

HYDRA: szép lett a pók, nagyon jó a dof.
Jó fotóalanyok, bár a viselkedése miatt én nagyon nem szeretem őket.

(nagyon eltérő hsz-ek és sok is ezért nem akartam egybe pakolni)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10142) Szoles válasza Zola007 (#10140) üzenetére


Szoles
senior tag

DSLR? Nofene! Tervezgetsz? :)

A vaku elé persze kell valami, különben szanaszét égeti a képet. Én a papírzsepiből és befőttes gumiból gányolt bugyorral kisérleteztem. A sima vakus képnél még ez is sokkal jobb.

(#10143) Zola007 válasza Szoles (#10142) üzenetére


Zola007
veterán

Tervezgetek már egy jó ideje, de az s6500-at 120 %, hogy megtartom. Eleinte persze gondoltam arra, hogy eladom, de nincs szívem megválni tőle (pedig többért menne el, mint vettem). De annyira jó kis gép és hozzámnőtt, hogy nem tudok megválni tőle.
Tulajdonképen emiatt is csúszik (persze más miatt is) a dslr dolog (- 65 kiesett a számolható összegből, meg akadt egy-két kiadás egyetemi dolgokra is mostanság, ami elvágta a kassza nyakát).
Én egyébként nem másodgépnek hagynám a Fujit, hanem teljes értékű párhuzamos gépnek, ami kb ugyanolyan részt venne ki a fotózgatásomból mint a dslr (meg amúgy is alig nehezebb, mint egy alapobi)
Sok feladat van, amire szerintem (mondom szerintem) jobb, mint a dslr.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10144) D4rkm4n válasza Zola007 (#10128) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A vázolt vágásban viszont unalmas is lenne. Nem mindig előnyös az "aranymeccís" : :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10145) *Ropi*


*Ropi*
félisten

@ Bandesz99 (#10033): Nagyon eltalált kép, gratulálok. :R

@ johnjohn (#10049): Szűkebbre vágva képeslapra illő kompozíció. :R

@ Fejo (#10052): 10/10. :R

@ drkbl (#10061): nagyon szép meleg színei vannak, a hátteret viszont kicseréltem volna valami homogénre, hogy kiemelje ezeket a színeket. :R

@ johnjohn (#10064): Szépen vezeti a fal a szemet, kár, hogy nincs a végén egy ajtó, vagy valami "végpont". Egyébként jó lett, tetszik, ebből is lehetne képeslapot csinálni. :R

@ vegesj (#10069): 1, elcsúszott a fókusz a potrohára, 2, szépek a színek, de valami eszméletlen torzítása van az optikádnak...Most olvasom: halszem, akkor nem mondtam semmit. :DDD 3, Most már értem, honnan van ennyi becsillanás a képen, megtévesztő, mert a levágott teteje miatt olyan, mintha árnyékban készült volna. :U Jófej eb, határozottan, főleg halszemmel fotózva. ;) 4, Ez teljesen rendben van, ebből lehetne háttérkép vagy képeslap. :R

@ Zola007 (#10076): A vágott változat határozottan jobb. :K

@ Szoles (#10081): Baloldalt sok nekem az üres tér, vághatnál belőle. ;)

@ drkbl (#10084): a biggamer-es "B" változat sorompó nélkül jobb. :K

@ biggamer (#10092): Ön nyert. :R

@ Fejo (#10094): Az a csiga magától mászódott fel a virágra? :F Mindig tudsz valami meglepetést okozni a szokásosan profi kivitelezésen túl is. :R

@ biggamer (#10095): Kezdjük az elején: hogy keveredtél fel a mozdonyba? :F Szerintem így jobb a kép "feelingje", hogy kicsit koszos az ablak: látszik, hogy nem "steril műtermi" felvétel. :R

@ vegesj (#10101): Valami baj volt azzal a sárkánnyal, mert ami a jobb szárnyvégen rögzítve van merevítés, az a baloldalon szabadon lifeg... :U Bár csak tipp, nem értek hozzá. A tavas - templomos kép szép lett, kár azokért az előtérben belógó vizinövényekért. Az utolsónál kissé lecsúszott szerintem a kompozíció, mutathattál volna többet a templomi részből, a vártorony felett is csökkent volna a holt tér. Ahogy látom, egyedül vagyok ezzel a véleményemmel...De az ég színe magáért beszél. :R

@ Oracle (#10108): Nem tudom, milyen volt az eredetije, de ez teljesen rendben van, nagyon kellemes kép. :R

@ vegesj (#10112): "Az már igaz hogy minden látszik,még az is hogy a többi kutyák össze hugyozták az ajtót.....azért is vágtam először meg." Még jó, hogy nem fejlett annyira a technika, hogy szagoskép legyen. :D :DDD :D

@ Bandesz99 (#10117): Méltó párja az előzőnek. Ha választanom kellene, az első. :R

@ Fejo (#10119): Bogárbogyó? :D A növény szárát sztem nagyon telibeverte a vaku. :U

@ vegesj (#10129): A "szépség" és a "szörnyeteg" nagyon eltalált, rendben vannak. :K A napraforgósat csináld meg nappal újra: vakuval nem az igazi, meg a porszemek sem csillannának meg annyira miatta. :U Az utolsó kép gyönyörű, de a széleiből vághattál volna, nagyon vignettál az optika mind a 4 sarkán.

Első lélegzetre ennyi, majd folytatom...

Szép fényeket mindenkinek! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10146) D4rkm4n válasza *Ropi* (#10145) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Reggel óta ezt a hozzászólást hegeszted? :Y :DDD :C

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10147) hemaka válasza Szoles (#10136) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szép :]

(#10148) Terapeuta


Terapeuta
őstag

[link]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#10149) werttzui válasza Terapeuta (#10148) üzenetére


werttzui
őstag

:C :C Élet érzés

PENTAX

(#10150) j.bravo válasza vegesj (#10129) üzenetére


j.bravo
addikt

vegesj: Na ezek ütősek! Nekem főleg a hernyós és a havas-hegyes...

Xantomas: Nekem ezek is bejönnek, talán az elsőn vágnék kicsit balról, hogy ne pont középen legyen az oszlop (a szimmetrikus szerkesztés a második képnél viszont nagyon jó!), a harmadiknál talán a jobb oldalra tettem volna a padot, de a színvilág miatt tetszetős. Az utsó kettő jó ahogy van, bár az utolsó kissé szédülős :)

Szoles:
szerintem itt ügyes volt a vakuzás :) ez a kép nagyon rendben van. :R

Fejo: jó eresztés, nem nagyon tudok belekötni :) mint ahogy Hydra karolópókjába se.
Repülő rovart elkapni tényleg nem egyszerű :R Nekem eddig nme is nagyon ment.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.