Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) Gyuree91


Gyuree91
tag

Köszi a válaszokat srácok! Nagyjából én is ezeket olvasom mindenfelé, és gondolom is amiket leírtatok! Meg persze a sok töltelék: horoszkóp, facebook, webrádiók stb... Digisport kárpótol mindenért! :P

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#10202) bnorci71 válasza dh66e (#9992) üzenetére


bnorci71
addikt

nem Satossal akarok kábelt nézni :DD csak ennek volt tesztje gondolom ugyan az a tuneren kívül a 2 készülék, menü mi egyéb.

Zsadi
Köszi a linket a fórumhoz

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#10203) Zsadi válasza bnorci71 (#10202) üzenetére


Zsadi
őstag

Szívesen.
Ha be szeretnél regisztrálni oda, akkor először várólistára kerül az ember, olvasni mindent tud, de hozzászólni nem. Várni kell míg megerősítik a tagságot.(Lehet több hét is.)

(#10204) zichie válasza Kantorpe (#10199) üzenetére


zichie
senior tag

T-kábelen conax CI modul + kártya gond nélkül működik, sokan használják. Mindig is működött. Havonta egyszer kell pár percre betenni a kártyát a gyári boxba, hogy befrissüljön. A műholdas változatnál nem megy, mert ott párosítás van, a kábelesen megy.

(#10205) Zsadi válasza bnorci71 (#10202) üzenetére


Zsadi
őstag

Annyi különbség van, hogy a kábeleshez nem adnak szerelőkeretet a tv hátuljához, és infra érzékelőt sem. (Meg talán a satos két kártya slot, a kábeles meg 1)

[ Szerkesztve ]

(#10206) dh66e válasza bnorci71 (#10202) üzenetére


dh66e
veterán

Ezért tettem fel a kérdéseimet,ha ezt akkor leírod akkor nem is reagálok rá mert nem ismerem azt a készüléket. :)

(#10207) attilav2 válasza fcc (#10123) üzenetére


attilav2
őstag

Nálam a box SD, a HD adások mégis "bejönnek" de csak hang van kép nincs.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#10208) attilav2 válasza MaciLaci1970 (#10164) üzenetére


attilav2
őstag

Ez egy kéttuneres DVB-T/DVB-C cucc, és ehhez képest a 16K kifejezetten baráti.

És ha jól látom még botantennát is adnak hozzá, ha mákod van akkor tudsz mindigtv-zni is.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#10209) MaciLaci1970 válasza attilav2 (#10208) üzenetére


MaciLaci1970
aktív tag

Igen a DVB-T részen 2 tuneres, a DVB-C-nél pedig 1.
Van távirányító is, ha kevés lenne az egérrel való vezérlés.
Bevallom eddig nem póbáltam a DVB-T részét, (majd ha elmegy az adás ;] )
2 apróbb hibát fedeztem fel eddig:
- amikor a képernyőn van az adóról az infó (fekete téglalap a képernyő alul kb. a kép 1/5-e) akkor akad a kép az adókon, de ahogy eltűnik OK.
- a discovery channel-nél valamiért csak cca. 80 százalékos a jel minősége és ezért ez is akad :((

(#10210) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Székesfehérváron a digitális adók között a Travel csatornán éjjel erotikus csatorna megy? Törölgetni akarom ezeket a szexcsatornákat.

Köszi.

(#10211) attilav2 válasza MaciLaci1970 (#10209) üzenetére


attilav2
őstag

Akkor a discovery multiplexének frekijét zavarja valami. Ebbe én is belefutottam régebben de a krimpelt csatlakozók és a háromszorosan árnyékolt kábel segített.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#10212) attilav2 válasza MaciLaci1970 (#10209) üzenetére


attilav2
őstag

A DVB-T és C tuner külön eszközként jelenik meg az eszközkezelőben és a programokban?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#10213) SirKero


SirKero
őstag

A lefagyós sd.boxomat a szerelő el akarja vinni , hogy napokig ( hétfőig ) tesztelje de addig nem adnak helyette semmit. :C
Nem tudom oda adjam-e vagy hagyjam a fenébe. :F

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#10214) MaciLaci1970 válasza attilav2 (#10212) üzenetére


MaciLaci1970
aktív tag

A saját programjában külön lehet rá keresni, nem tudom erre gondoltál a kérdéseddel?

(#10215) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Jelenleg upc előfizetésünk van, de hiányzik a digisport, így lehet váltunk.

Lenne pár kérdésem az digis előfizetéssel kapcsolatban, ami még homályos.

1. Előfizetés után bejön egy kábel a lakásba, majd onnantól kezdve magam szétoszthatom bármennyi TV-re és nézhetem HD minőségben a csatornákat (Mármint hd csatornák)?
Tehát nem kell box, kártyák stb?
2. Felvevős boxuk van, amivel rögzíteni lehet az adást mint upc-nél? És ha igen, milyen áron vannak?
3. A boxaik jó minőségűek? Parabolás digink van telken és a noname beltérivel tökéletesen megy 7 éve. UPC philips stb. márkás boxai meg egy kalap kakik.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#10216) hb000 válasza Mate (#10215) üzenetére


hb000
aktív tag

1. Előfizetés után bejön egy kábel a lakásba, majd onnantól kezdve magam szétoszthatom bármennyi TV-re és nézhetem HD minőségben a csatornákat (Mármint hd csatornák)?

Ha a TV-d rendelkezik dvb-c tunerrel és hd adást is tud venni+megjeleníteni, akkor igen. A "bármennyi" egy ésszerű határon belül igaz.

2. Felvevős boxuk van, amivel rögzíteni lehet az adást mint upc-nél? És ha igen, milyen áron vannak?

Nincs felvevős boxuk. Alap-boxot lehet bérelni is tőlük, de vehetsz bármilyen dvb-c tunerest is bárhol. De ahogy az egyes pontban kiderült, nem kell box, ha a tv-ben van dvb-c tuner.

3. A boxaik jó minőségűek? Parabolás digink van telken és a noname beltérivel tökéletesen megy 7 éve. UPC philips stb. márkás boxai meg egy kalap kakik.

Egyrészt ugye nem kell box :)
Ha felvenni akarsz, akkor használhatsz saját eszközt is, mondjuk egy htpc-t is, így ez a kérdés összetettebb.

[ Szerkesztve ]

(#10217) Mate válasza hb000 (#10216) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm a segítséget :)
Max. kb. 5 készülékre vinnénk a jelet, gondolom ez még simán kivitelezhető.

Amit nehezen tudok felfogni, hogy 3100 forintért havonta tudom nézni a TV-t digitálisan, HD digisporttal hűségidő nélkül?
UPC után, ahol kb. 10.000 ugyan ez, 2 tv-vel (minden további 2000) 1 éves hűségidővel kapom meg... hát nem akarom elhinni :D

A szolgáltatásról és a szolgáltatóról általánosságban pozitív a véleményetek? (Kép minőség, naprakész információk, ügyfélszolgálat stb.)

(#10218) leslieke válasza Mate (#10217) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem pozitív a tapasztalatom velük. Az elmúlt években párszor volt rövidebb időre netszakadás, TV-nél sose vettem észre ilyet. Személyes ügyfélszolgálaton kedvesek és segítőkészek is voltak. Telefonon ugyanez, de csak akkor tudnak segíteni (internetnél), ha Windows fut a gépen, Linuxos hozzáértésük nulla.
Az internet gyors és stabil sebességen működik. A TV adásokkal sincs hiba.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10219) Kwisatzh válasza Mate (#10217) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"A szolgáltatásról és a szolgáltatóról általánosságban pozitív a véleményetek? (Kép minőség, naprakész információk, ügyfélszolgálat stb.)"

Ember! Mi lenne ha legalább néhány napot VISSZAOLVASNÁL? Az egész topik erről szól.....

Én egyébként meg vagyok elégedve, a 2 net, egy telefon, és egy tv előfizetéssel.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10220) sandró60 válasza Kwisatzh (#10219) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam is jól működik minden ides tova 2-éve ;)

[ Szerkesztve ]

(#10221) Mate válasza Kwisatzh (#10219) üzenetére


Mate
nagyúr

Ma olvastam végig jó pár oldalt a UPC-s topicban és franc tudja miért, de a chrome pár napja dőlt betűtípussal jelenít meg mindent és már kifolyt a szemem. Majdnem mindig visszaolvasok, de már nem látok :)

Amúgy azt számoltam, hogy jelenleg van egy UPC digital gold csomagunk hd dvr és dvr beltérikkel. Ez kerül kb. 9000-be. A 120-as net kb. 6000. Ez összesen 15000.

Ugyan ez diginél szintén 1 éves hűségidővel havi 7200 Ft. Vagyis 7800 Ft-al olcsóbb +telefon is jár hozzá.
Enyhén szólva drága a UPC.
Utcánkban minden lépcsőházban jelen van a digi, csak a miénkben nincs. Írtam nekik, remélhetőleg el tudom érni, hogy átjöjjenek ide is és akkor mehet a francba a UPC a zajos, hangos boxukkal. 1 év alatt durván 100.000-et spórol az ember így, ennek a feléért már kap elég jó felvevős boxot, ami nem frissít magától tv nézés, felvevés közben, ezzel bukva a felvételt, vagy épp egy gólt :) (persze gólt is csak spanyolt vagy németet, mást nem tudok nézni)

(#10222) Kwisatzh válasza Mate (#10221) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Szóval ha visszaolvasol a fórumban akkor kifolyik a szemed, ha "előre" akkor nem??? :DD :DD :DD

Ez a hét vicce :C

[moderálva]

(#10223) Mate válasza Kwisatzh (#10222) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, amennyiben 30 hsz-t kell visszaolvasni és 4-et előre, akkor igen. Visszafele kifolyik, előre nem. Egyszerű mint a faék, remélem nem okoz gondot a megértése.

(#10224) Misi 007 válasza Mate (#10223) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Ha lesz rá lehetőség menekülj a UPC-től.
Szerintem nem fogsz csalódni pláne ha nagy sport rajongó vagy. ;)

(#10226) maxima válasza #46372352 (#10225) üzenetére


maxima
tag

Megváltozott a közszolgálati csatornák frekvenciája:
121500 kHz szimbólumsebesség 6000 kSym/s
128500 kHz szimbólumsebesség 6000 kSym/s

Üdv.

(#10228) dh66e válasza #46372352 (#10227) üzenetére


dh66e
veterán

Nem rég írtam be a philips topicba egy "szintén zenésznek" hogy mit csináljon.

(#10230) dh66e válasza #46372352 (#10229) üzenetére


dh66e
veterán

Erre csak a diginél tudják a választ. :)

(#10232) Pille69 válasza dh66e (#10228) üzenetére


Pille69
tag

Linkeld már be neki, mert nem érti. :W

(#10234) pjtr


pjtr
aktív tag

Sziasztok

Tesómnál tegnap bekötötték a Digi kábeltv-t
Csak egy gond van, hogy nagyon búg a tv-je. Humax Sd beltéri Scart kábellel van összekötve.
Most szar a beltéri, vagy rossz a kábel?

A Tv-je Sony KDL-4600

Köszönöm a válaszokat

peti

(#10235) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok! A közszolgálati tévék beállításával szenvedek már napok óta. A beltéri egy TechWood HD vevő, amin már frissítettem firmwaret. Az általatok és a [DigiTV] beállításait is már végigpróbáltam.

ezek semmit se találtak:
-manual search: 1215000kHz, 256QAM, 6000Sym
-manual search: 1215000kHz, 256QAM, 6900Sym
-manual search: 1285000kHz, 256QAM, 6000Sym
-manual search: 1285000kHz, 256QAM, 6000Sym

ez tegnapelőtt megtalálta a csatornákat, de töküres volt a kép:
-manual search: 378000, 256QAM, 6900Sym

Csináltam már teljes újrahangolást is, ami a közszolgálatikon kívül mindent megtalál német beállításon.

Van esetleg valami ötletetek, hogy mit kéne még megnéznem?

Előre is köszönöm: N3gro

(#10236) Viper26


Viper26
nagyúr

Ha sikerül is beállítani (még nem próbáltam) az eltűnt adókat, tényleg csak SD-ben lesznek meg? :F

iPhone 14 | FR955

(#10237) maylay válasza N3gro (#10235) üzenetére


maylay
csendes tag

A kezdő frekvenciát 121500-ra, a szimbólum sebességet, az elsőt 6000 kSym/s, a másodikat 6900 kSym/s-ra állítottam.

(#10238) konrada válasza pjtr (#10234) üzenetére


konrada
tag

No a KDL-4600 valszeg a W-4500 valamelyik változata.
Ez esetben első teendő eldobni az STB-t, közvetlen bedugni a kábelt a tévébe, majd digitális kábel teljes hangolást végezni, a beállításnál ország német legyen, a nyelv maradhat magyar, ekkor tudja fogni a közszolgálatiakat is digitálison.

...ha mégsem tudja a tv a DVB-C-t (bár csodálkoznék), úgy nézze végig a beállításokat, mert lehet, hogy vagy a beltéri, vagy a tv beállításaiban a PAL, SECAM, MESECAM..... beállításaival van a baj, legalábbis régebbi tévénken akkor búgott az analóg nagyon (mert scarton azt kap a tv), ha az rosszul volt beállítva.

...aztán lehet valóban műszaki gond is, de ezeket először nézd végig.

(#10239) konrada válasza Viper26 (#10236) üzenetére


konrada
tag

Ha csak sd-t venni képes készüléked van, akkor igen.
...ha HD képes, akkor nem. :P

(#10240) konrada válasza N3gro (#10235) üzenetére


konrada
tag

Még nézzed végig a kábelt, mert a legalsó sávok a legérzékenyebbek a jel minőségére, így lehet hogy a magasabbakat még érzékeli a vevő, az alacsonynál viszont a beállítás érzékeléshez szükséges rövid időben értékelhetetlennek veszi.

...persze lehet, hogy valahol valamelyik elosztó vágja le...., de sok oka lehet a készülék valódi hibáján kívül is.

(#10241) Viper26 válasza konrada (#10239) üzenetére


Viper26
nagyúr

Eddig HD volt, szóval ezután is annak kéne lennie. :D

iPhone 14 | FR955

(#10242) konrada válasza Viper26 (#10241) üzenetére


konrada
tag

Nálam 3 teljesen eltérő HD vevőn jönnek a közszolgálatik HD-ben, így abban kell jönni neked is, ha csak nem készülék, vagy hálózati hiba van nálad.

(#10243) digikábeles válasza konrada (#10240) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nekem olyan problémám van, ha be van kapcsolva a BD felvevő, és a tv saját tunerén keresztül nézem az adást, nézhetetlen lesz a 778-as, és a 786-as csatorna. Amint kikapcsolom a felvevőt, rögtön megjavul. Mi lehet ennek az oka?

(#10244) konrada válasza digikábeles (#10243) üzenetére


konrada
tag

Igazából nem vagyok nagy spíler a dologban, csak saját tapasztalataimat és a mások által tapasztaltakat osztom meg, így az okokat szabatosan megmagyarázni nem tudom.

...azt sejtem, a BD annak a frekvenciának a környékén ad, és az elnyomja azokat a csatornákat.

...és ilyent már én is tapasztaltam akkor, mikor a kábelt sorba kötöttem, azaz a falból jövő kábelt az STB-be, majd azon keresztül ment a koax a tévébe.
Én ezt úgy oldottam meg, hogy betettem a falból jövő kábelre egy osztót és onnan osztottam a jelet külön a felvevőre és külön a tévére, a felvevőt meg a tévét pedig csak a hdmi-vel kötöttem össze.

...azt nem mondom, hogy teljesen tökéletes lett, mert azok a csatornák - melyek nem látszottak sorba kötve - a párhuzamos működtetés ideje alatt néha kockásodik, de nem zavaró mértékben.
...és valszeg az is kiiktatható lenne szakértőbb szereléssel, anyagokkal, de ....

[ Szerkesztve ]

(#10245) pjtr válasza konrada (#10238) üzenetére


pjtr
aktív tag

Szia

Hát a tévéjére ez van írva, de remélem igazad lesz, és akkor nem kell box.. :C

Tehát akkor más a bele?

Kipróbáljuk, majd visszajelzek.

Köszi peti

(#10246) digikábeles válasza konrada (#10244) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Ez az antenna kábel elosztó már nekem is eszembe jutott. Különben pedig ritkán okoz problémát, mert vagy úgy nézek tévét, hogy a BD nincs bekapcsolva, vagy a BD tunerén keresztül. Egyik esetben sem jelentkezik a hiba.

(#10247) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Tegnap találtam egy RTL Klub Teszt nevű csatornát. Ezen már rendes a 16:9-es képméret, nincs alatta-felette még egy fekete csík mint a sima RTL Klub-os adásban. Ellenben csúszik a hang kb 0.2 másodpercet. Mióta van ez a teszt adó? Másnál is késik a hang? :)

Laca

ui: Jozsi nalam jo az AXN :P

[ Szerkesztve ]

(#10248) yotzo válasza digikábeles (#10243) üzenetére


yotzo
csendes tag

Ugyanez a ket freki nekem is szaggat mar hetek ota, tobbi ado, HD adasok is teljesen jok Samsung Syncmaster 2033HD-vel. Erdekesseg, hogy masik Samsung teven ugyanott teljesen jok ugyanazok az adok, bar azon is megugrik olykor a bit error rate. Probaltam kozvetlen a bejovo kabelre dugni, nincs kulonbseg, ugyanugy akad, mint eloszto utan. Digi, DVB-C, Zuglo

(#10249) gáspár lászl válasza ronson (#363) üzenetére


gáspár lászl
tag

nekem van egy cinergy400 tv tuner kártyám és nem tudom rajta beállitani az adókat,nem tudjátok ?

(#10250) Kwisatzh válasza yotzo (#10248) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ha a BER "ugrál" az szinte ezer százalék, hogy szolgáltató hiba, kábelezhetsz akármit dughatod akár az ajtónál a bejövőre is... Tapasztalat.

[moderálva]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.