Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4951) Balinov válasza butcher eu (#4949) üzenetére


Balinov
félisten

na,most kell abbahagynom a munkat mara,mert elbol vastagbél toplistat olvastam... :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4952) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Win 7 alatt próbálta már valaki a 9.1 es drivert,írhatna valamit róla, jobb e mint az Win7-hez kiadott beta driver.

Üdv, István.

(#4953) butcher eu válasza Balinov (#4951) üzenetére


butcher eu
senior tag

:C :Y :C már nagyon péntek van

[ Szerkesztve ]

(#4954) Balinov válasza butcher eu (#4953) üzenetére


Balinov
félisten

Nekem mondod?
T-1.48 es kitorom az irodaajtot..

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4955) butcher eu válasza Istyu74 (#4952) üzenetére


butcher eu
senior tag

én az ati oldalán win7-hez csak 8.12-est láttam.

(#4956) gyiku


gyiku
nagyúr

9.1 errorral ment fel, es nem is muxik :(

hüllő

(#4957) siofok válasza gyiku (#4956) üzenetére


siofok
őstag

milyen error?mint amit nekem?zero display...?

OnePlus nord 2t

(#4958) sgteam


sgteam
aktív tag

Üdv!!!

Atikmdag.sys na erre mondjon nekem valaki okosat!!!
ati catalyst 9.1
vista 32bit
asus 4870
asus p5q-pro

forumokon olvastam, hogy a bios frissítés megoldja a problémát de nekem a 1611 bios van amit nem tudok már frissíteni mert nincs újabb.

ötletek?

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#4959) gyiku válasza siofok (#4957) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem, telepites utan nem zold pipa volt, hanem narancs kerdojel, es irt a logba, amit nem tudott megnyitni. reinstall megoldotta :)

hüllő

(#4960) Morden24 válasza Istyu74 (#4952) üzenetére


Morden24
nagyúr

Annál mindenképpen jobb, de azért itt is beugrik néha egy-egy display driver error. Amúgy simán települ és működik.

Sectumsempra - For Enemies

(#4961) kokoato válasza Morden24 (#4960) üzenetére


kokoato
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Tegnap felraktam a 9.1-est! Semmi baja, tökéletesen müxik! Én letöltöttem a drivert, abból nem raktam fel a ccc-t, csak a display drivert, utána külön töltöttem a honlapról a 9.1 magyar ccc-t, és azt tettem fel mellé! Igy semmi baja! Tapasztalatom szerint kb: 5% teljesitmény növekedés!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#4962) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Mit kell tenni ha a GPU recover némely játékokban kiírja hogy alaphelyzetbe rakta vidkarit, mert nem válaszolt a driver...vagy vmi ilyesmi...szal?! 9.1 van fennt. hd 4830-al.

(#4963) djbahool


djbahool
senior tag

Hello!
Nektek sincs az új 9.1 Catalystban Avivo converter?
:(

(#4964) Sandormaster válasza Sandormaster (#4962) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Hehh 700-on megy a kari akkor gpu recoverezik red alert 3-ban, ha 690-en akkor nem, ebben csak az a vicces hogy szőrös fánkal fél óra után is max 60 fokos a vga szal nem értem mit problémázik :W

(#4965) lsc válasza Sandormaster (#4964) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk ha 690-en megy akkor az még nem nagy veszteség .

Az élet kegyetlen .

(#4966) Sandormaster válasza lsc (#4965) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Persze csak fél napig teszteltem és teljesen simán viszi így nem értem a ccc illetve a driver miért problémázik, de elviselem a -10mhz-et :D Mondjuk csak 1-2 játékban csinálja :F

(#4967) lsc válasza Sandormaster (#4966) üzenetére


lsc
nagyúr

Van nem egy játék amelyik nem szereti a erős vga tuningot .

Az élet kegyetlen .

(#4968) Erdei88


Erdei88
veterán

Fenn van a 9.1es Catalyst, valakinek lépked még ki a Far Cry2ből?

(#4969) kokoato válasza Erdei88 (#4968) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Még csak a Crysis-al+ 1.1 patch, a Dirt-el, meg a Gta-val próbáltam, eddig semmi gond, de holnapra megnézem neked! Vista 64, és Xp 64 os-on megy rendesen! A 3dmark06-ban, +100 pont az eredménye az új Catalyst-nak! :C

[ Szerkesztve ]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#4970) Weaver


Weaver
senior tag

telepítés megkezdésekor az első ablakban mi az a "Folding@Home" ? alapból pipa, én nem telepítettem, mert nem vágom mi az.

(#4971) Thrawn válasza Weaver (#4970) üzenetére


Thrawn
félisten

[link] -> Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4972) Weaver


Weaver
senior tag

köszi, ez akkor nem érdekes...

viszont van más baj. frissen húzott winre toltam fel a 9.1-et és sírt a 2.0-ás keretrendszer után. ekkor csak a display drivert volt hajlandó telepíteni, azzal nincs is gond. letöltöttem neki az összes fostalicska keretrendszert 1.1 -től 3.5-ig, és hiába indítom újra meg újra a catalystet a chipset drivert nem izzítja be.

megpróbáltam a express telepítést , azzal sem jó. a custom-ban meg ezeket ajánlja fel:

ATI Display Driver
Catalyst Control Center
Registration
meg WoW, ami nem tudom mi a f@szt keres itt....

ott figyelnek a kérdőjelek az eszközkezelőben. többször toltam már fel wint és húztam rá catalyst előző verziókat eddig ilyen probléma sosem volt.

és a 37,4 megás vga & chipset drivert szedtem le, szóval nem néztem be. mi a lehet a gond!?

[ Szerkesztve ]

(#4973) kokoato válasza Weaver (#4972) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Akkor valamit elrontottál! Én is tegnap friss rendszerre raktam fel, semmi baja. Egyébként csak a ccc-nek kell net framework, én abból a 2.0-st raktam fel, semilyen másikat, oszt müxik!De már leirtam itt valahol, hogy csak a vga drivert kell feltenni belőle, és külön tölteni multis ccc-t, és feltenni hozzá! ;)

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#4974) Weaver válasza kokoato (#4973) üzenetére


Weaver
senior tag

hát igazából én csak a 2.0-ás keretet akartam feltenni, de azt külön nem ajánlotta fel a win update... azt nem tudom h miért. (a lemezkarbantartóban mutatja h már fent van a 2.0) azt vágom h vmi nem stimmel, de mi ? a display driver ha ki van pipálva tövi fel magával a chipset drivert is ? azt nem hinném, viszont a telepítőben lévő listán nem láttam külön pontot erre...

csak az a kérdés , h varázsoljam elő h a chipsetet is telepítse !?

(#4975) kokoato válasza Weaver (#4974) üzenetére


kokoato
aktív tag

Gözöm nincs mitől van, beleszaladtam én is több ilyenbe, azóta sem tudom megmagyarázni, de mindig van vész megoldás! Én pl. ha ilyen, vagy hasonló hülye hibáim voltak, akkor feltoltam egy DriverCleanert, azzal legyalultam minden szemetét a drivernek, és ujra raktam! Bár előfordult olyan is, hogy makacsul ragaszkodott a rendszer a fentlévő driverekhez, DriverCleaner ide vagy oda, akkor biz format c:/ :W

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#4976) Rammstein666


Rammstein666
csendes tag

Hellótok! :R

ATI Catalyst driverek verziói oprendszer-ajánlással:

[link]

Üdv mindenkinek! :R

PS: nézzétek meg, mit árulok, háthat tetszik valami :DD

(#4977) Shin1


Shin1
csendes tag

Sziasztok!

Friss SAPPHIRE HD 4870 1G GDDR5 PCI-E kártyámra egy samsung crt és egy Lg LCD tv van kötve, mind a kettő átalakítóval, analóg összeköttetéssel. A tv lényegében monitorként működik (max felbontása 1360*768/60hz). Szeretném clone módban használni a kártyát, amit sikerül is beállítani, majdnem csont nélkül megy...

Játékokban a felbontási "választék" erősen redukálódott, de max nem clone módban hagyom mikor játékot futtatok.
A problémám: ha az elsődleges monitort (crt) kikapcsolom, akkor az lcd tv-ről is leveszi a jelet, és hiába kapcsolom vissza a crt monitort, a képet már nem adja vissza.
A vga venti közben felpörög és a gép lényegében kifagy.
Próbáltam már megcserélni a "monitorok" sorrendjét is, de a helyzet változatlan maradt.

Frissen telepített windows van a gépen(xp 32 bit, sp3 naprakészen), a legújabb catalist driverrel, próbáltam ccc, és sima driver + att kombóval is, a jelenség ugyanaz.

Clone mód nélkül kiválóan működik a szerkezet.
Korábban egy nvidia 7800GT volt a gépben, ott ment minden gond nélkül.

Ehhez a problémához kérném a segítségeteket, mert lassan kifogyok az ötletekből.

(#4978) CPT.Pirk válasza Shin1 (#4977) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért analog kimenetre van kötve a TV? Megeshet, hogy nem független egymástól a két kimenet analog része.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4979) Shin1 válasza CPT.Pirk (#4978) üzenetére


Shin1
csendes tag

Mert lusta voltam HDMI kábelt venni 10E Ft.-ért,a tv-n van analóg vga bemenet és hagyományos analóg vga hosszabbító is volt otthon.
Mint írtam, ez a megoldás a másik vga kártyán hibátlanul működött, az nvidia kari nem nézte megy-e a monitor adta a jelet ha kell, ha nem. Ezért is írok ide mert elképzelhető, hogy szoftveres a probléma.

(#4980) DigitXT válasza Shin1 (#4979) üzenetére


DigitXT
félisten

Azt hiszem be lehet valahol állítani, hogy érzékelje-e a rácsatlakoztatott eszközt.:K
Amúgy HDMI-n sokkal jobb a kép, és nem 10K a kábel (kivéve, ha hosszú kell)...:B

(#4981) gyiku válasza Shin1 (#4979) üzenetére


gyiku
nagyúr

1.800.-ert vettem 3 m kabelt :U

hüllő

(#4982) Shin1 válasza DigitXT (#4980) üzenetére


Shin1
csendes tag

Sajnos hosszú kéne, igazán nem éreztem szükségét eddig. Beszerzek egyet tuti, ha ez a siker ára.
Sajnos ilyen jellegű problémáról még csak nem is olvastam eddig bár gondolom más is van, aki hasonló felállásban használná szeretett vga kártyáját.

(#4983) CPT.Pirk válasza Shin1 (#4982) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt nálam egy 4670-re van kötve dvi->hdmi -vel egy LcdTV, így a win érzékeli és hangjelzéssel jelzi, ha ki vagy bekapcsolom a tv-t. Ilyen szempontból szerintem jobb lenne beruházni egy digit kábelre, no meg amit láttam eddig lcdtv-t, ott analogon csak 1024*768-at fogadtak, ami nagyon messze áll a tv natív felbontásától, hdmi-n meg mehet be a normális felbontás, plusz ha jó fajta tv-t vettetek, akkor még a színek terén is komoly előrelépés lesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4984) Shin1 válasza CPT.Pirk (#4983) üzenetére


Shin1
csendes tag

1360x768 tutira megy, ezen használtam eddig is. A win nekem is érzékeli, sőt még azt is hazudja magáról a ccc-nek, hogy ő full HD; pedig nem, de ezt manuálisan korrigáltam.
A clone mód hibátlanúl működik is, egyedül a monitor kikapcsolásos jelenséget nem értem, a többi az mind tiszta, vagy megoldható.

(#4985) DigitXT válasza CPT.Pirk (#4983) üzenetére


DigitXT
félisten

Megy analógon az 1360x768 (pl. nekem is), nem az baj
vele, csak egyszerűen sokkal stabilabb a kép HDMI-n.:)
(Egyébként az 1024x768 egyáltalán nem áll messze egy
1366x768-as TV natív felbontásából, hiszen a függőleges
képpontszám tökéletesen egyezik: ha nem nyújtod meg
a képet, akkor pixelhelyes 4:3-as képet kapsz középen.)

(#4986) CPT.Pirk válasza DigitXT (#4985) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Korábbi lcdTV-m használtam néha analog bemenettel, azon 1024*768 volt a limit, ezt írta a gépkönyv is. Nem csoda, most már kb. 3 éves konstrukció volt. Aztán ami most van, arra szerencsére már rá sem tették az analogot, hanem inkább több hdmi-t raktak. 4:3-os képnek jó az 1024*768, de ez a korábbi tv-men széthúzva jelent meg a képernyő méretére, ami nem egy nagy élmény. Emlékeim szerint nem volt állítási lehetőség vissza 4:3-ra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4987) Burwor


Burwor
tag

Helló!

Frissítve a CCC-t megjelent egy új opció: Configure Additive Graphics

Ilyen


Azon kívűl, amit a help leír van valakinek bármi ötlete arról, hogy mi is ez pontosan, és milyen kártya+alaplap kombóval működik?
Az új opció az MSI oldaláról leszedett legfrisebb ATI driverek + CCC installálása után jelent meg.

A konfigom: MSI RC410M-L alaplap (X200 integrált videó), HD 3450 videókártya, 2 Giga RAM, 2.66 Mhz CPU.

Összes eladó cuccom: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=burwor

(#4988) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Hello! Azt szeretném kérdezni, hogy Vista SP1-re lehete telepiteni 9.1-es drivert, úgy hogy 3870X2ből mindkét magot lássa és ne legyen 43-as hibakód. 64-bitesem volt fent mikor vettem a kártyát és sehogysem sikerült megoldanom. :( Próbáltam azt a módszert is, hogy a nem működő magot driverével eltávolitottam és utána reget, mindent pucoltam, utána resi, hardware változtatások keresése és felraktam újra a 2. magra a drivert, de nem működött. Ha 9.1-es driver nem akkor melyik az utolsó amelyik szereti a 32/64bites vistát?

(#4989) Weaver


Weaver
senior tag

na, most már lassan kezdjük el várni és lázadni a 9.2-ért. a 9.1 már unalmas. :)

(#4990) romero28


romero28
senior tag

üdv fórumtársaim . egy fontos kérdésem lenne . a napokban megszereztem életem első ati-kártyáját :D és felraktam a 9.1-es drivert . arról nvidiás korszakomból már hallottam , hogy egyes játékokhoz hotfix-eket adtak ki .na most ezeket a javításokat tartalmazza az új driver vagy sem? vagy pedig egyesével le kell töltenem ezeket a hotfixeket :F

(#4991) muimui


muimui
csendes tag

Sziasztok, léci segitsetek, egy olyan problémám van, hogy vettem egy ASUS AH3450 AGP-s videókarit, és akármilyen drivert letöltöltök az AMD oldalárol, az nem ismeri föl a karit, csak az a driver amit cd-n adtak hozzá. Vki segitsen. előre is köszi

Agp-s rendszer igen, 2009-ben ^^ AMD athlon 2400+ 1600@2000MHz, ATI AH3450, 1.5Gb ram,

(#4992) bbchris válasza muimui (#4991) üzenetére


bbchris
senior tag

Próbáld a gyártó honlapjáról letölteni hozzá a drivert . [link]

[ Szerkesztve ]

(#4993) lsc válasza romero28 (#4990) üzenetére


lsc
nagyúr

A hotfix is egy önálló driver, viszont az nem hivatalos, az oldalon jelzik is . Tehát vagy a 9.1-et használod vagy valamelyik hotfixet, mondjuk én a 9.1-et javaslom .

Az élet kegyetlen .

(#4994) Balinov


Balinov
félisten

minap ujra volt idom ujbol egyket cod4 wart lenyomni, es meglepetten tapasztaltam, hogy mig 8.12-vel korabban atomstabil 125FPS-em volt (robbanasoknal,fustnel,stb) most durvan be-beesik az fps, nehol 40-60FPS-t is, de mar elofordult olyan is,hogy a beepitett FPS kijelzo pirosba hajlott at. Azt hiszem, 7vegen megy vissza a 8.12-es.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4995) gyiku válasza Balinov (#4994) üzenetére


gyiku
nagyúr

9.2 majd 9.3 lesz a franko. addig meg csak kibirod a 8.12vel, vagy szedd le az AA-t, ugy sem kell az multiba. meg shadows sem :D

hüllő

(#4996) muimui válasza bbchris (#4992) üzenetére


muimui
csendes tag

Az a probléma, hogy a gyári driver nem ismeri fel :F , nemtudom miért :F lehet h azért mert AGP-s?

Agp-s rendszer igen, 2009-ben ^^ AMD athlon 2400+ 1600@2000MHz, ATI AH3450, 1.5Gb ram,

(#4997) Balinov válasza gyiku (#4995) üzenetére


Balinov
félisten

hat, 9.1+ig csak a kivaras lesz,meg a 8.12-es. a shadow meg igenis kell.meg minden latvanyjavito, hamar ott van a 70-eske, dolgozzek meg az araert.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4998) DeepDish


DeepDish
őstag

udv..

Hogyan tudom azt beallitani,h van 1 asus A9250 vga-m, rajta 2 kimeneten es fuggetlenul kezelje a 2 monitort, tehat ha kinagyitok vmit, akkor ne ugorjon szet 2 monitorra, hanem az eppen aktualis egyikre nagyitsa ki? :R :R

(#4999) fradi81


fradi81
veterán

A sapphire oldaláról töltöttem le a 9.1-et de ebben nincs benne az új funkció, mondjuk nem is kell úgyse használnám.

moto g72, Ninebot d28e

(#5000) Weaver


Weaver
senior tag

a windózzal megetettem a monitor driverét , viszont a CCC-ben azt írja h "default vga monitor" és a detect-el sem tudom mit kezdeni. kérdezem , nem kellene tipus szerint felismernie a monitort ? ráadásul a frissítés gyakorisága (refresh rate) 60Hz... és nem állítható. a windózban állítom, akkor lehet választani magasabb értéket is (ami utána érdekes módon a CCC-ben is választható lesz) viszont nem teszi arra. kiírja h pl 85 Hz, de marad 60Hz-en ha lecsekkolom. tud ezekre a problémákra vmelyikötök megoldást, ill. kiváncsi lennék nálatok mit ír a CCC a moncsira, vagy h állítok a refresh rate-el. köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.