Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38251) Pitterix válasza Kender23 (#38250) üzenetére


Pitterix
őstag

Gratula!
A felrakással nekem sem volt gondom. Csak utána eltűnt, meg a kártyám fényjátékát nem tudom kikapcsolni azóta.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#38252) Kender23 válasza Pitterix (#38251) üzenetére


Kender23
aktív tag

Nekem is eltűnt. :DD Felraktam az egyel korábbit, na az már mükszik. :K

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#38253) Pitterix válasza Kender23 (#38252) üzenetére


Pitterix
őstag

Melyik verzió van nálad fenn?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#38254) Kender23 válasza Pitterix (#38253) üzenetére


Kender23
aktív tag

22.5.1-el egyenlőre működik.

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#38255) olymind1 válasza Pitterix (#38240) üzenetére


olymind1
senior tag

Újabbaknál sok helyen panaszkodnak olyan gondokra.

Nálam 22.5.2 van fent és szépen teszi a dolgát, játékokban is, az egyelőre maradni fog.

(#38256) Kender23


Kender23
aktív tag

72-75 C nornális egy videkártyánál? A ventik auton pörögnek, de ha msi af. - el manuálisan 60%-ra rakom, akkor 70-72C. 3 ház venti van, 2 a ház első részén, a harmadik kifújja a levegőt, rendeltem egy negyediket is, turbon pörögnek. Májusban lett újrapasztázva a kártya, Sapphire RX480 8GB, ezekenk úgy tudom elég jók a ventijük..

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#38257) bobalazs válasza Kender23 (#38256) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Gyárilag arra a célra van belőve. Ha nem tetszik, Felülírhatod.

(#38258) Kender23 válasza bobalazs (#38257) üzenetére


Kender23
aktív tag

Valami nem kóser, mert levettem a ház oldalát és lement 65re... Jó persze, most mondhatná bárki, hogy:"akkor vedd le bakker" " Na de ez nem normális ezek szerint, lehet majd a + 1 venti és a ház tetején lévő porvédő eltávolításával jobb lesz a helyzet... :C

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#38259) bozont válasza Kender23 (#38258) üzenetére


bozont
veterán

Terhelés mellett nem gáz a 70-75°C. Amíg megérkezik a 4. venti, az egyiket még tedd hátra vagy felülre (ahol hely van). Inkább 2 húzza ki a levegőt is 1 be, mint fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#38260) Bib válasza Kender23 (#38258) üzenetére


Bib
őstag

Sokat számít a ház, pl. Mesh eleje van e stb. Próbálj neutral áramlatot elérni, amennyi friss be elől, annyi meleg hátul és felül ki. Fontos hogy a proci hűtő ne szippantsa el a friss levegőt a vga elől.

(#38261) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Megpróbálom itt is hátha találkozott már valaki hasonlóval. [link]

(#38262) bobalazs válasza F_Zolee (#38261) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

csinálj egy friss telepítést lehet valami vírusod van.

(#38263) F_Zolee válasza bobalazs (#38262) üzenetére


F_Zolee
veterán

SSD halóban van, majd csak akkor kerül rá a sor de ettől függetlenül jó lenne valamivel monitorozni a dolgokat.

(#38264) bobalazs válasza F_Zolee (#38263) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

[link] pl ezzel?

(#38265) F_Zolee válasza bobalazs (#38264) üzenetére


F_Zolee
veterán

Talán jó lehet csak itt mi alapján derülne ki, hogy a gput mi használja? Energiatakarékos módban még a win is elkezdi gondolom a saját "baromságait" ha már inaktív a felhasználó.

(#38266) bobalazs válasza F_Zolee (#38265) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A töménytelen adatból neked kell kisilabizálni, lehetőleg az esemény időpontja alapján.
[link] van itt még hasonló progi

[ Szerkesztve ]

(#38267) F_Zolee válasza bobalazs (#38266) üzenetére


F_Zolee
veterán

Köszi, megnézem majd valamelyikkel. De vicces, hogy manapság erre nincs még konkrét program.

(#38268) vg válasza F_Zolee (#38267) üzenetére


vg
addikt

process lasso-val meg tudod nézni akár memória szinten is, hogy mi futhat a háttérben (sajna fizetős). Amúgy lehet valami kalóz cucc feltett neked valami bányász cuccot telepítés közben, régen ez volt a menő, de ezt biztos te is tudod.

(#38269) Pityu. válasza F_Zolee (#38267) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vírus keresésre próbálj egy eset online scannert meg egy Malwarebytes kombót hátha.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38270) Visormail válasza F_Zolee (#38267) üzenetére


Visormail
addikt

hwinfo tud fájlba logolni, amit később vissza lehet nézni. Ahogy írták, valószínűleg vírus lesz amit az mbam le fog irtani.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38271) F_Zolee válasza Visormail (#38270) üzenetére


F_Zolee
veterán

Köszi, megnézem azt is.

(#38272) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Lefuttattam Comodo, Avast one és malwarebytes kombót de kb semmit se találtak. Utóbbi max a qbittorrent részről blokkolhat ip címeket.

(#38273) vg válasza F_Zolee (#38272) üzenetére


vg
addikt

Visormail szerintem elég jól leírta neked két hsz-el feljebb, hogy logolni kell, és vissza nézni milyen process fut mikor alvóban van. Amúgy meg simán lehet, hogy a qbittorrent új verziója már nem cpu-t, hanem gpu-t használ.

(#38274) F_Zolee válasza vg (#38273) üzenetére


F_Zolee
veterán

Megnézem qbittorrent nélkül is majd. Meg logolva.

(#38275) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Hónapok óta megy normálisan Uhd felbontáson 1 kisebb kártya dp átalakítóval.
De most elkezdte azt csinálni,hogy ugyanazon a felbontáson 30hz-en képes leadni normálisan a képet.(Már ha szoftverben felülírom.

Ha windowsban állítom be,akkor 30hz-en széthúzza,de összenyomja a képet.
Ha 50hz-en,akkor meg 16:9es képbe rakja.
Nem értem,minden úgy van,ahogy eddig,semmihez nem lett hozzányúlva,másik kártyával is néztem,átalakító is sértetlennek tűnik.

Avatar

(#38276) looser


looser
addikt

Helló!

Cyberpunk 2077 esetén az újabb driverekben javították a sötétséget? Egy 2011-es driver van fent, amit még fél éve ajánlottak a jelenség kiküszöböléséhez, esetleg az újabbakban már megoldódott? (RX 580)
A játék topicjában nem kaptam választ, hátha valaki ide benézeget, csak oda nem :-)

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#38277) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Lehet adrenaliban olyat állítani, hogy egy bizonyos alkalmazás milyen frissítési frekvenciát használjon?
Tehát mondjuk egy videó lejátszó esetén 60Hz.

(#38278) bobalazs válasza Pano (#38277) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem lehet. Ez nagyon egyéni igény. De még csak nem is hallottam még ilyenre bármilyen alkalmazást.

(#38279) Pano válasza bobalazs (#38278) üzenetére


Pano
addikt

Az a bajom igazából, hogy vettem egy 165HZ-es monitort. Játékok alatt minden tök frankó, de amint nekiállok filmet nézni iszonyat szellemképesedés/utánhúzás jelentkezik bizonyos mozgás típusoknál, amit nem tudok sehogy se kiirtani, csak ha átváltok 60Hz-re.
De csak a videós anyagoknál.
Már tényleg mindent megpróbáltam a VGA és op rendszer cserén át, a monitor beállítások széthekkeléséig. Szervízbe is elküldtem, de ott azt mondták nincs baja.

[ Szerkesztve ]

(#38280) bozont válasza Pano (#38277) üzenetére


bozont
veterán

Esetleg a az alkalmazás profiloknál nézd meg, hátha. Most nVidiám van, ott lehet ilyesmit állítani úgy látom. Hátha AMD is tudja.

(#38281) vg válasza Pano (#38279) üzenetére


vg
addikt

Milyen lejátszó? Próbáld meg MPC-BE lejátszót LAV videó filterrel(ebben minden létező dolgot be lehet állítani), sok éve azt használom, semmi baja 120-as c1 tv-n, 120hz-en egy filmek sem.

(#38282) bobalazs válasza Pano (#38279) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

RivatunerStatisticsServerrel lehet fpst limitelni, de ez főként játékoknál használható. Megpróbálhatod úgy hogy hozzáadod az alkalmazást és arra beállítasz akárhány framerate limitet igy.

(#38283) Pano válasza bozont (#38280) üzenetére


Pano
addikt

Igen, azt tudom, de sajna AMD alatt nem találok semmi ilyesmit. :(

#38281 vg: Lejátszó független. Bármit használok ez van, YT videóknál is. Linux alatt is.
#38282 bobalazs: Köszi, ránézek, hátha.

Fura, mert játékoknál meg minden egyébnél meg vajsima minden.

[ Szerkesztve ]

(#38284) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!
Rég jártam errefelé.
Volna egy kis gondom , van egy régi öreg kártyám amit használok egy r9 380 4gb. tökéletesen teszi a dolgát de! A fortnite követeli a 22.2.2 ami viszont nem támogatja ezt a kártyát! Ugyan ezeken a beállításokon a játék tökéletesen futott az előző szezonban most viszont borzalmasan akad. Most a leujabb driver van fönt amit a kártyához találtam, előtte a 21.5.2 volt fönt amivel tökéletesen futott minden most a 22.6.1-win10-win11-64bit-legacyasics-june23-2022-legacy van fönt. Ami ujabb mint a 22.2.2 amit a játék követel, segítsetek léci mit tegyek mert kártyát cserélni nem tudok! Köszönöm! :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#38285) bobalazs válasza Apucy01 (#38284) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Amit linkeltél csak egy javaslat.

(#38286) Apucy01 válasza bobalazs (#38285) üzenetére


Apucy01
őstag

Érem!
Azt viszont nem hogy miért lett diavetítés egyszerre a játék.... :O

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#38287) bobalazs válasza Apucy01 (#38286) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

próbálkozhatsz Amernime driverrel, azaz új driverek régi kártyákhoz.
Nem túl egyszerű a telepítése, illetve különböző driverek vannak több generáció kártyához, de ha megy az angol meg fogod fejteni. [link]

(#38288) belaazallat válasza Apucy01 (#38284) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

DDU-val szedd le a drivereket, ezzel a beállítással: [link] Majd rakd fel újra.

Szerk: Csak a fortnite problémás, vagy más játék is? Még meg van a 380-asvidkarim, nekem Division 1-ben, Battlefield V és 1-ben nem volt problémám.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38289) Apucy01 válasza bobalazs (#38287) üzenetére


Apucy01
őstag

Annyira nem megy az angol... :O

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#38290) Apucy01 válasza belaazallat (#38288) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia csak a fortnite más minden ok. DDU t használok mindig. :R

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#38291) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok.
Remélem jó helyen kérdezek ha nem akkor elnézést kérek. De már tiszta ideg vagyok. Gyereknek vettem egy SAPPHIRE Radeon PULSE RX6400 4GB GDDR6 64bit videokártyát "rábeszéltem, hogy ez lenne a legjobb a gépébe" ő GTX 1650-et akart és megszívtuk.
Kaptam egy tippet erre a problémára, hogy futtassak egy furmark-ot, megtettem de nem értek hozzá. Csináltam képet, esetleg valaki lecsekkolná aki ért hozzá, hogy most a SAPPHIRE Radeon PULSE RX6400 4GB GDDR6 64bit videokártyával van baj, gariztatnom kellene, vagy más baj van.
furmark1
furmark2
furmark3
furmark4

(#38292) belaazallat válasza Apucy01 (#38290) üzenetére


belaazallat
addikt

Én is de nem tudtam, hogy ezzel a beállítással kell. Nekem pl javított a 6600XT-men.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38293) bobalazs válasza N.Szil (#38291) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

furmark értékek jók. valami gond a játékkal lesz. Monitoroznám msi afterburnerbe a játékot.
Többi, más játék jól megy?

(#38294) N.Szil


N.Szil
tag

Kártya hőfoka msi afterburnerel olyan 62 fok játék közbe

(#38295) bobalazs válasza N.Szil (#38294) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha más játékok alatt nincs gond akkor a játékban kell keresni a hibát, ott van a gond.

(#38296) Lacccca87 válasza N.Szil (#38291) üzenetére


Lacccca87
addikt

Valamivel megneznem hogy a video memoria mennyire van hasznalva. Mert az a 64bites 4gb os kiszerekes nagyon gyenge, es lehet miutan elfogy a vudeoram akkor szokott igy ajadozni a legtobb esetben ha gyenge a nemoria savszel. Nakatok megugye a pci sav is csak 4x a 16x hekyett ha jol gondolom. Mondhatnam hogy sikerult downgradelni is mert a 1070ti szerintem erosebb mint ez.

(#38297) Apucy01 válasza belaazallat (#38292) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia!
Most lepucoltam a drivert ddu+ amd uninstal progi a játékot is leszedtem most telepítem vissza kiváncsi leszek mi lesz belöle :W

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#38298) belaazallat válasza Apucy01 (#38297) üzenetére


belaazallat
addikt

én drukkolok!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38299) Apucy01 válasza belaazallat (#38298) üzenetére


Apucy01
őstag

Szinte semmi változás... :O

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#38300) belaazallat válasza Apucy01 (#38299) üzenetére


belaazallat
addikt

:O

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.