Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12901) Snoky21


Snoky21
tag

Sziasztok!
Valaki próbált már JBL Partybox 100-ast és 110-est TWS-el összepárosítani? Elvileg mindkettő tudja ezt a technológiát, mégse csatlakoznak... nem kompatibilisek egymással? Mit csinálok rosszul? :))

(#12902) hcol7 válasza Snoky21 (#12901) üzenetére


hcol7
senior tag

semmit, nem lehet csak ket ugyanolyat osszeloni sajnos.

(#12903) Speedy86 válasza hcol7 (#12902) üzenetére


Speedy86
aktív tag

Egyébként hogy működik ez a TWS? Lesz egy elsődleges eszköz amihez csatlakozol külső eszközről és az bluetoothon továbbítja a jelet a másiknak? késés nem jellemző itt?

(#12904) hcol7 válasza Speedy86 (#12903) üzenetére


hcol7
senior tag

nem próbáltam még.

(#12905) LanyUs válasza Speedy86 (#12903) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én csak párban hallgatom a W-King D8-at. Egyik elsődleges, majd rákapcsolódik a másik. Én késést a két oldal között nem hallottam. Az igaz, hogy mélyből lehetne több, de sikerült jó áron kifogni. Cserébe van torzításmentes hang + elegendő hangerő is + hosszú 10 óra feletti akkuidő.

(#12906) DonAttilas


DonAttilas
tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy bluetooth-os hangszórót, zene dobozt. Fő célja a Karaoke és kisebb családi eseményeken a zene biztosítása. Ez ügyben szeretnék tanácsot kérni tőletek, mi az amit erre a célra tudnátok ajánlani, 40-120 ezer forintig?
Sajnos nem vagyok otthon a témában, így azt sem tudom pontosan mennyibe kerül, hogy egy gondnélküli, élvezhető, és kényelmes eszközt vásároljon az ember :D

A tanácsokat előre is köszönöm!

(#12907) hcol7 válasza DonAttilas (#12906) üzenetére


hcol7
senior tag

aksit nem irtad h mennyire tenyezo, de ettol fuggetlenul partybox 110 pl megfelelonek tunik az emlitett celra. az arsav tetejebe bele is fer vszeg.

szerk.: bar doboznak nem neveznem : )

szerk2: most nezem, ebbe mar majdnem belefer a 310 es is, kerdes mennyire szeretsz cipekedni : ) bar annak van kereke es fogantyuja, mint egy banyatanknak.

[ Szerkesztve ]

(#12908) DonAttilas válasza hcol7 (#12907) üzenetére


DonAttilas
tag

Az aksi jó ha van, de nem elsődleges szempont, valószínűleg olyan helyeken lesz használva ahol van áramellátás, viszont ettől függetlenül nyilván jó ha bizonyos időre néha nem kell a kábelekkel vacakolni.
Én is ezeket a JBL hangszórókkal szemezgettem, habár elsőre egy JBL Partybox on the go-t néztem ki az aprón 65.000-be, de annak sajna nincs meg a számlája és nem tudni melyik üzletbe lett véve. Így gondoltam rákérdezek itt mit ajánlanak. Ugye ezek mellé kell még mikrofon is, de ezek is tudják azt a funkciót, hogy összekeverik a hangot a zenével, hogy lehessen Karaokezni vele?
Mennyi a különbség minőségben a két hangfal között? Megéri a felárat a 310-es? Mert igazából nagy igények annyira nincsenek. Szüleim kértek meg, hogy nézzek ki nekik egy hangszórót mert Karaokezni szeretnének :D
Nagyon szépen kösz egyébként az ajánlást, így már legalább tudom a JBL hangszórók között is nézelődhetek nyugodtan :D

(#12909) hcol7 válasza DonAttilas (#12908) üzenetére


hcol7
senior tag

pb110 160w
pb310 240w

aksi idoben sztemnagyobb az elteres, de utobbi majdnem 2x akkora. ha sokat van szabadteren hasznalva akkor sztem megerheti a 310es.

szerk.: nezz be mediamarktba v vhova ahol ki vannak rakva, es lehet az segit eldonteni, hogy kell-e a nagyobb.

szerintem ha otg, akkor mar inkabb pb110, hacsak nem akarja valaki valltaska szeruen hurcolaszni korbe.

szerk2.: pl 310 nel lattam olyan kivitelt ahol eleve bennevolt a mikrofon a dobozban. valoszinu 110bol is van ilyen, de kulon sem lehet tul nagy issue beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#12910) Sys85 válasza hcol7 (#12909) üzenetére


Sys85
veterán

Már ha kapna valahol,mert alig lehet találni.
Talán az extremeaudio pesti üzlete ahol láttam 310-et,110-et meg nem is nagyon láttam mostanában sehol.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#12911) hcol7 válasza Sys85 (#12910) üzenetére


hcol7
senior tag

total veletlen botlottam ketto 310es bontatlanba par perce itt ph-n, egyik(a dragabban kitett) sok ertekelessel rendelkezo ember altal arult.
a masik uj arc.

(#12912) Sys85 válasza hcol7 (#12911) üzenetére


Sys85
veterán

Jah hogy kéz alól.
Azokkal csak egy bajom van!Hiába megbízható eladó és hiába zsír új a cucc,ha a garanciális ügyintézést magad csinálhatod,mivel ezek leginkább Harman dolgozói webshopból való cuccok.
Magyarán a gari is általában 1év (nem hazai) és ha baja van magad küldheted ki külföldre a gyári szervizbe (Hollandia asszem) saját költségen.
A hazai forgalmazó (invitone) és a szervizpartnerei nem foglalkoznak vele,elhajtanak.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#12913) hcol7 válasza Sys85 (#12912) üzenetére


hcol7
senior tag

koszi az infot!

(#12914) Sys85 válasza hcol7 (#12913) üzenetére


Sys85
veterán

Amúgy nem lenne rossz így beszerezni a termékeket,de igazából csak akkor éri meg a garanciális szívást,ha olyan ismerősön/családtagon keresztül tudod beszerezni,aki a Harmannál dolgozik és nem fog nyerészkedni rajtad.
Terméktől függően 30-40-50%-os kedvezményél szerintem jó bolt,de aki ezzel akar kereskedni nem ennyiért fogja odaadni,úgy meg már rizikós.
Pár éve rokonon keresztül vettem a HK Enchant 1300-at akkori árfolyamon 154e forintért.Akkor boltban 300k-tól indult.
A maga idejében a Charge 3 is kijött 20e forintból,az AKG N20 füles meg 15e volt,akkor boltban a legolcsóbb helyeken meg 30-35k.
JBL SB 250 48k,boltban akkor volt 90-100körül.
Ennyiért megérte a kockázatot.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#12915) hcol7 válasza Sys85 (#12914) üzenetére


hcol7
senior tag

nekem is hasonlokepp lett pb310em :)

(#12916) Speedy86


Speedy86
aktív tag

Na meg is jött a motion +. Eszméletlenül tetszik és baromi felesleges a tws az én felhasználásom mellett, bőven elég ez is.
Abban tudtok segíteni, hogy mindenkinek van egy ilyen alap zúgás ha nem szól a zene?
Van valami ajánlott jó EQ beállításotok?

(#12917) Aby_2014 válasza Speedy86 (#12916) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Nekem semmi alap zúgása nincs BT-n használom, azt sztem kábeles használat során szedi össze... Youtube-n találsz custom EQ nekem egy ilyen V alakra hasonlító van beállítva imádom kellemesen mély de nem túlzó, magas hangokat is kihallani.

Javaslom a FW frissítését.. jelenleg 39.39 az aktuális...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#12918) Speedy86 válasza Aby_2014 (#12917) üzenetére


Speedy86
aktív tag

37.38-al nekem up to date-nek mondja.
Fura nekem van egy ilyen alap zúgása mint egy pc-nek csak halkabb, mikor még semmi nem csatlakozott hozzá akkor is. Mintha egy halk ventilátor dolgozna benne :)

[ Szerkesztve ]

(#12919) Richard! válasza Speedy86 (#12918) üzenetére


Richard!
addikt

Amiket eddig használtam, azoknak mindnek volt (Motion+, Motion Boom, JBL GO2). Szóval nem kell megrémülni, ezek ilyenek. ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#12920) Aby_2014 válasza Richard! (#12919) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Lehet, hogy halkabban használom mint Ti és ezért nem hallom a zúgást... vagy csak félig süket vagyok :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#12921) Speedy86 válasza Richard! (#12919) üzenetére


Speedy86
aktív tag

Köszi, akkor megnyugodtam :)

#12920 Aby_2014
0 hangerőn hallani, miközben szól nem hallod, tehát nem ilyen torzítás vagy hasonlók.
Frissíteni appal szoktátok vagy hogyhogy nektek ujabb?

[ Szerkesztve ]

(#12922) Lami66 válasza Speedy86 (#12921) üzenetére


Lami66
őstag

A hangszóróban levő bluetooth modul árnyékolatlansága miatt van egy kis alapzaja azoknak a hangszóróknak/hangfalaknak, ahol az árnyékolást megspórolták.

(#12923) <Adamsky> válasza Speedy86 (#12918) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Igen, van egy nagyon pici alapzaja, de én csak akkor hallom, ha odadugom a fülem. Kb. 20 cm-től már semmit nem hallani belőle.

Ez a 37.38-as az "új" verzió. A "régit", - amilyen nekem is van - 36.38-ról 39.39-re lehetett frissíteni. Meg talán az újat is, vagyis most egyazon verzión kéne, hogy legyen mindkettő, de közben olvastam olyat, hogy akik ne tették fel rögtön, azok később már nem tudták. Szvsz. ez a 39.39 vissza lett vonva. Szerencsére én semmilyen anomáliát nem tapasztaltam eddig.
Az EQ-t jobb ha az ízlésedhez és - ahogy korábban írtam - a hangszóró helyzetéhez képest állítod be. De, ha gondolod, itt nézz szét (Полезное/ Инструкции → Рекомендуемые настройки Эквалайзера). Van pár Youtuber által "készített" EQ ki screenshot-olva.

(#12924) Speedy86 válasza <Adamsky> (#12923) üzenetére


Speedy86
aktív tag

reméljük itt nem az van mint az élet millió területén, hogy az ujabb rosszabb :) De tényleg nagyon elégedett vagyok, köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, ennyi pénzért ez ajándék szerintem

(#12925) DevilAqua

Újabb taggal bővült a család :D
De rég vadásztam egy ilyen kis régebbi Envayára.(eladtam 4 éve azóta sirattam kb :D)
Magas hangokban még kicsit szebb/tisztább is mint az Oslo.

Szóval most, hogy visszagondolok meg a korábbi hirdetéseim alapján kb olyan 100-120 db /különböző/ Bluetooth hangszóró után a két abszolút favorit a Devialet és a Denon Envaya sorozata(legyen a régi vagy akár az új széria).
Így néz ki nekem a top 10 márka hangzásban:
1, Devialet
2, Denon Envaya sorozat
3, Vifa Oslo/Copenhagen 2.0
4, B&O
5, Klipsch
6, Sonos
7, Bose
8, Bluesound
9, Marshall
10, Harman/Kardon
(+1) 11,JBL (Xtreme és Boombox sorozat)

[ Szerkesztve ]

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#12926) <Adamsky> válasza DevilAqua (#12925) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... 100-120 db /különböző/ Bluetooth hangszóró után ... "
Azta! :Y Nekem egész életemben nem lesz annyi. :DDD

Ez a Devialet biztos k. jó (a nagy meg még jobb) - csak esetemben legalábbis - nem látom a felhasználási területet. Egy közepes méretű, akksis bt. az a jó, hogy tudom magammal ide-oda (lakás, garázs) vinni. A kisebbet (esetemben Soundcore Boost) be tudom dobni a táskába, és síeléskor, nyaralások alkalmával tud jó szolgálatot tenni. De egy ilyen cuccnak kell a (fix) hely. Meg akárhogy is nézem, de ez így mono. Kellene még egy az igazi zenei élvezethez. Csak utóbbi esetben már akkor esetleg joggal vetődhet fel a kérdés, hogy ennyi pénzért ne egy "rendes" rendszert rakjon-e össze inkább az ember?

(#12927) csƵ válasza DevilAqua (#12925) üzenetére


csƵ
őstag

Ennyire jó lenne az Envaya? :F

(#12928) DevilAqua válasza csƵ (#12927) üzenetére

Mondjuk ennek az Envaya mininek a basszusa pont nem egetrengető, de olyan tiszta hangképe van mint majdnem kb a Devialetnek. És a méretéhez képest nagyon jó. Akkora a cucc, hogy simán zsebrevágom. Ezt is mondjuk sok BT hangszóróról el lehet mondani (Pl JBL GO vagy Clip széria) de azok biztos, hogy nem szólalnak meg így :)

A Rendes Envaya ami már közel 30 Wattos de csak kicsivel nagyobb mint ez na az az igazi favorit. Csak azt párom kisírta tőlem és neki adtam. :D

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#12929) csƵ válasza DevilAqua (#12928) üzenetére


csƵ
őstag

Belehallgattam a teszt videókba, tényleg meglepően tiszta hangkép.
Tv alá kellene nekem kb. soundbar méretben egy jó hangszóró zenére, és egyszerűen nincs…

(#12930) Lami66 válasza csƵ (#12927) üzenetére


Lami66
őstag

Tényleg ennyire jó :K . (Nekem a 250-es van)

[ Szerkesztve ]

(#12931) Lami66 válasza Lami66 (#12930) üzenetére


Lami66
őstag

Ejj, a lényeg lemaradt: És mindenféle EQ nélkül ennyire jó.
Tv-hez nem javaslom (bár én zenés videókhoz szoktam használni LG tv-vel), mert egy icipicit késik a hang a képhez képest bluetooth-on. Épp csak annyira, hogy már észre lehet venni. Engem nem zavar, de mást esetleg igen.

[ Szerkesztve ]

(#12932) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

A Devialet bluetooth cuccok tényleg ilyen millió feletti áron kaphatók... :U :Y

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#12933) pècsimunkás válasza Aby_2014 (#12932) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Pár napja néztem én is :D
Először azt hittem elnéztem az árakat, hogy az 1-2ezer euró, valójában 1-200,de aztán jobban megnézve, valóban ezer- több ezer eurós tételek :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#12934) DevilAqua válasza Aby_2014 (#12932) üzenetére

Azért nem mindegyik…
Mondjuk ami nekem van épphogy átlépi a felét.
Sajna itthon nincs túl nagy verseny, ez tényleg nem az a cucc amit az Aldiban az ember betesz a kosarába 20 deka parizer meg két sóskifli mellé :D
A 98 Db-es 900w Phantom II Reactort 1445 Euróért tudtam megvenni Áfával és kiterjesztett 5 éves Devialet garanciával.
Amikor vettem cakkpakk 544.000-re jött ki, mai árfolyammal már 520-530 között van.

Még mielőtt bekapcsoltam, tudtam, hogy ez más kategória lesz.
Én kis naív azt hittem bekapcsolom és megy. Nem nem, szépen minden alaklommal ha kihúzom és újra bedugom addig egy fikarcnyit sem mozdul míg a belsejében az erősítő be nem melegszik a megfelelő szintre.

Semmi extra de ha be van dugva hálózatra és egy ideig nem szólal meg rajta semmi akkor szépen pihenőmódba teszi magát úgy, hogy a két oldala szépen lassan ki-be mozog, mintha levegőt venne :D

Más dolog az Phantom Gold 108 db…
Na az mindennel együtt olyan 1.100.000 körül van.

Hallottam kettőt sztereóban. Azt kell mondjam megéri. Nagyon meg.

[ Szerkesztve ]

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#12935) Aby_2014 válasza DevilAqua (#12934) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Grat hozzá :R ha nekem ennyi pénzem lenne hangcuccra, tuti valami házimozi rendszert vennék a mostani Logi Z906 helyett :B Nekem cipelősnek bőven elég a Motion+

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#12936) carl18 válasza Aby_2014 (#12935) üzenetére


carl18
addikt

Nem is egy réteg termék! :)
Nekem is pont elég hobbi felhasználásra egy Motion Boom/Dockin D Fine.

"Na az mindennel együtt olyan 1.100.000 körül van.
Hallottam kettőt sztereóban. Azt kell mondjam megéri. Nagyon meg."

Relatív kinek mi éri meg, én bárhogy is nézzem ennyi pénzt a szemembe nem ér meg egy hordozható bluetooth hangszóró bárhogy is szóljon.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#12937) drnet


drnet
aktív tag

Sziasztok! A Lidlben van 12 eFt-ért bluetooth hangszóró. Silvercrest márkájú. Zenei teljesítmény adatot nem találok róla. (https://www.lidl.hu/p/jatek-es-haztartasi-ajanlatok/bluetooth-hangszoro/p120278)
A Silvercrest márka eddig nem győzött meg. Ilyen árkategóriában tudnátok jobbat ajánlani?

(#12938) DevilAqua válasza drnet (#12937) üzenetére

Nem ajánlom én sem a Silvercrest márkát :D
0 dinamika, nagyobb hangerőn "ordít,torz" stb..
Ők se gyártanak hangszórót, csak Kínából megveszik a filléres gagyi cuccokat és ráteszik a nevüket. Ezt is megtaláltam az "eredeti" nevén, valami kínai oldalon 3500 Ft körüli árért. Nem tudok linket adni mert már kiléptem és az életben nem találom meg :D

2x8 Wattnak írja a teljesítményét a Belga LIDL oldal. [link]

Ennél még a JBL Go 3 is jobb választás, hidd el kellemesebb lesz hallgatni. Nem olyan hangos mint az általad említett de nem is fog megfájdulni a fejed pár perc hallgatás után.

Ebben az árban talán tényleg a GO3 a legkellemesebb.

Ha még árulnák itthon akkor a saját tapasztalataim alapján aminek sokkal jobb a hangzásvilága mint egy GO3-nak is, ezt ajánlanám:
-SkullCandy Barricade Mini (olyan 10 ezerért vettem anno, de árukereső szerint 13.000 volt az utolsó ára)

De mivel itthon már sehol nem forgalmazzák, így marad a GO3...

[ Szerkesztve ]

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#12939) hkari válasza drnet (#12937) üzenetére


hkari
őstag

Ennyi pénzért, inkább egy Xiaomi. Sok ismerősöm vett ilyet, ennyiért ajándék. Vagy Tribit XSound Go. Ha Go méret kell, akkor meg Tribit StormBox Micro.

iRiver: A GO3 nagyon gyenge. Nem rég kellett vennem ultra hordozható hangszórót, de meghallgattam és borzalom.

[ Szerkesztve ]

(#12940) drnet válasza hkari (#12939) üzenetére


drnet
aktív tag

Ez a Xiaomit én is néztem, és akkor ezek szerint jó is. Köszönöm a segítséged!

(#12941) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Az Ali-s fiúk megcsinálták a Motion+ upgraded edition-t :D

(#12942) Acélfarkas válasza <Adamsky> (#12941) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Érdekes megoldás a hordozhatóságra egy ekkora hangszórónál. :DDD

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#12943) <Adamsky> válasza Acélfarkas (#12942) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... egy ekkora hangszórónál." - miért? Ennél sokkal nagyobbakat is szoktak cipelni az ifjak.
Igazából - vagy még inkább a Boom-nak - így kellett volna kinéznie (nem pedig a merev, hülyén kinéző fogóval).

(#12944) Acélfarkas válasza <Adamsky> (#12943) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

A nagyoknál érthető a vállszíj, de a motion+ viszonylag kicsi, annál inkább tok+vállszíj a nyerő. A Boomos véleménnyel egyetértek.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#12945) B1T3 válasza <Adamsky> (#12941) üzenetére


B1T3
Topikgazda

Ez inkább néz ki downgradednek. :D

(#12946) pècsimunkás válasza <Adamsky> (#12941) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Borzasztó :(

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#12947) hcol7


hcol7
senior tag

szvsz nem annyira bargyu az a fix fogantyu a boomon. ha vmi lengo pant lenne v karabiner, sztem kethet alatt osszevissza verodne a hangszoro, ha sokat mozgatja az ember, az meg az egyik kedves rage temam, ha horpadt, vagy serult a racs.

(#12948) <Adamsky> válasza hcol7 (#12947) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... vmi lengo pant ..." - az ilyen pántok levehetők szoktak lenni (pl.: JBL Xtreme 3).
De a tuti - szerintem - egy lehajtható fogantyú lenne. Esetleg egy süllyesztett, de semmiképp sem egy folyamatosan a készülék tetején éktelenkedő - és a helyet foglaló - megoldás.

(#12949) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék konyhai főzőcskézéshez/kerti sütögetéshez venni valami normálisan szóló hangszórót. A szobában egy normális Edifier-hez vagyunk szokva, így nem vennék recsegős/torzítós vackot. Kizárólag Apple eszközzel lenne használva (iPhone és iPad). Mit tudnátok javasolni? Mivel nem napi használat, ezért nem szánnék rá látható összeget, kb. 30e Ft lenne a határ.
Köszönöm!

(#12950) DevilAqua válasza M3aN (#12949) üzenetére

Szia!
Pontosan melyik Edifierhez vagytok szokva?
Mert ha legalább 150e felettihez akkor kb semmi nem fog tetszeni 30 ezer alatt de azért megpróbálok segíteni.

Ha azt szeretnéd, hogy kimondottan szép közép és magastartomány legyen, ne torzítson (cserébe gyengébb a basszus) akkor ezt ajánlom: [link]

Ha szereted az Edifier márkát ami szerintem is jó akkor itt van ez: [link]

Ezeken kívűl vannak még dobozhangú JBL Flip “csodák”. Erősen NEM ajánlott kategória :D

Az AirPlay(iPhone, iPad) jó dolog mert veszteségmentesen lehet lejátszani zenét. Viszont ebben az árkategóriában nem jellemző, hogy bármelyik hangszóró támogatná…

[ Szerkesztve ]

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.