Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89251) Grave_444 válasza Csabi000 (#89250) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Fejből nem tudom hol találod meg a padok vastagságát, magáról a GPU pasztázásról YT-n biztosan találsz videót, ha bizonytalan vagy a konkrét típusra keress rá a szétszedés miatt.
Amúgy a szerelést leszámítva ugyanaz, mint a cpu pasztázás.
(Thermal padokat amúgy akár vissza is teheted, ha nem nagyon szárazak és nem szakadnak szét.)

[ Szerkesztve ]

(#89252) bobalazs válasza Csabi000 (#89250) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kezdőként épp elég pasztázni a kártyát, ha nem megy szét a thermal pad maradjon a régi.
A padozás nem mindegy milyen padokkal van csinálva.

(#89253) KAMELOT válasza Csabi000 (#89250) üzenetére


KAMELOT
titán

Vidd el szakihoz ő megcsinálja rendesen neked.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89254) Rottweiler89 válasza Csabi000 (#89250) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Ez van neked, ha jól láttam HWiNFO szerint. De a padozás nem éppen kezdőknek való.
Vagy esetleg...

[ Szerkesztve ]

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#89255) pandras83 válasza Csabi000 (#89248) üzenetére


pandras83
senior tag

A többiek itt ugyanazt tanácsolják, amit én is írtam volna. Ha szétszeded és a padok a helyükön maradnak, illetve ha nincsenek nagyon rossz állapotban, akkor csak pasztát neki. Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#89256) KAMELOT válasza pandras83 (#89255) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha már szétszedi cserélje ki a padokat is. Szépen legyen megcsinálva.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89257) NJanika


NJanika
aktív tag

Sziasztok,

Lenne pár kérdésem, rég volt utoljára PC-m ami saját, így kissé le vagyok maradva.

Nagyon kicsi házba Palit Rtx 3060 vga-ra milyen hűtést javasoltok max 30ezer forintig ?

Probléma, ha a VGA 100%-on megy ?

:R

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#89258) pandras83 válasza NJanika (#89257) üzenetére


pandras83
senior tag

1. Milyen hűtésére gondolsz a vga-nál? Custom borda+ventik a gpu nyákra vagy ház hűtés upgrade-re?

2. A gpu ventik mennek 100%-on? Vagy a gpu kihasználtsága 100% ? Előbbi csak akkor gond ha nem vagy süket, az utóbbi pedig gpu limit, amiről neked kell tudnod hogy "jóvanaz" vagy fejlesztesz.

Cyberfuck Patchrunner

(#89259) pandras83 válasza NJanika (#89257) üzenetére


pandras83
senior tag

Bocs, hülye vagyok... nyilván custom hűtésre gondoltál. A kártyád nyákjára szerintem nem igazán gyártanak custom hűtést, de a típusra + custom cooler szavakra keresve lehet h találsz megoldást.

Cyberfuck Patchrunner

(#89260) Csupingo válasza NJanika (#89257) üzenetére


Csupingo
veterán

Pl. az arctic-nak van több ilyen vga hűtése. Azt nem tudom, hogy az újabb rtx-ekre is van e már.
Újakra talán inkább vízhűtésük van.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89261) MasterDeeJay válasza NJanika (#89257) üzenetére

Undervolt-ot kellene elsőnek, azzal csökken a fogyasztás és esélyesen nő a teljesítmény is. Vagy még jobban visszavéve minimális teljesítményvesztéssel hatékonyabban működik a kártya.
google: undervolt RTX 3060 -ra keress rá és elég sok youtube videó van.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#89262) Csupingo válasza NJanika (#89257) üzenetére


Csupingo
veterán

Van ilyen is. A leírásnál valaki említi, hogy ő pl. nem kompatibilis kártyára tette rá. Persze az a biztos, ha olyat veszel, ami passzol a tiedhez.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89263) Csabi000


Csabi000
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a hozzászólását. Érzem magamban a bugit, hogy megpróbáljam sk elintézni, de még eltántorítható vagyok. :DDD A két link amit kaptam jó kiindulási alap, de az egyik 2060 super a másik meg sima 2070.-bár az eljárásban nem tudom van-e különbség.
Kis keresgélés után találtam egy ilyet: Gigabyte GeForce RTX 2070 Super Thermal Pads and Paste Replacement - iFixit Repair Guide.
Ha tudtok javasolni pad és paszta márkát azt megköszönném. A padból létezik szett is, vagy mindenképp több lepedőnyit kell megvenni per vastagság?

A ventikkel egy hétköznapi tisztogatáson (szétszerelés nélkül fújkodás) kívül van valami amit tudok csinálni? valami fajin kenőanyag létezik-e vagy inkább cseréljem? -értem hogy így jóesetben nem feltétlenül fog ennyire felpörögni, de szeretném ha időtálló lenne a cucc hamár szétszedem.

(#89264) bugsyonic válasza Csupingo (#89246) üzenetére


bugsyonic
tag

Intelem van, és ezek közül egyiket sem találtam... Szerintem reinstall lesz, amúgy is már 4 éves a rencer :)

(#89265) btraven


btraven
őstag

Azt írják a játékhoz hogy
Graphics:4GB Dedicated VRAM
Ez mit jelent?
Nekem egy Radeon HD5770 512MB memóriás kártyám van.

(#89266) Borisz76 válasza btraven (#89265) üzenetére


Borisz76
veterán

Azt jelenti, hogy minimum 4 GB VideoRAM legyen a videó kártyán.
Megpróbálhatod elindítani de nem nagy rá az esély, hogy el is indul.
Gépet kellene fejleszteni....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89267) Iceman821


Iceman821
tag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem. Adott egy Rx 6750 Xt amit szervízben újrapasztáztattam. Nah már most beleraktam a gépbe neki engedtem a tesztet kb 1 perc után a hotspot 113 fok volt így le is lőttem gyorsan a tesztett. Újra pasztázás előtt se volt ennyi és állítóla kemény volt már a gyári paszta alatta. Mit b@sztak el? Mert nagyon idegesít a dolog.

(#89268) bobalazs válasza Iceman821 (#89267) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elrontották a padozást, trehány munkát végeztek, lehet vissza.

(#89269) Iceman821 válasza bobalazs (#89268) üzenetére


Iceman821
tag

Köszi, de akkor tuti keresek valaki mást, aki normálisan megcsinálja.

(#89270) KAMELOT válasza Iceman821 (#89269) üzenetére


KAMELOT
titán

Vidd el szakihoz, ne ilyen szervizbe. Mennyit kértek érte?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89271) Iceman821 válasza KAMELOT (#89270) üzenetére


Iceman821
tag

Nem került sokba, mivel csak pasztázták, azt mondták, hogy a padok rendben vannak. Nem viszek nekik semmit mégegyszer. :N

(#89272) Rottweiler89 válasza Iceman821 (#89271) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Jobb is, hogy nem viszel, vagyis inkább még jó, hogy nem viszel.
Van egy olyan érzésem, hogy azok a padok vagy rosszul lettek elhelyezve, vagy pluszban már rottyon is vannak, és csak azt mondták, amit.
Célszerű lenne egy ténylegesen is szakihoz elvinned, mert az a hőfok nagyon nem jó.

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#89273) Iceman821 válasza Rottweiler89 (#89272) üzenetére


Iceman821
tag

Találtam egyet, holnap beviszem hozzá, beszéltem vele írta is, hogy milyen hőpadot, meg milyen pasztát használ szóval vele szerintem nem lesz gond. Teszt közben felment a venti 63%-ig nah akkor már gondoltam, hogy gebasz valami és gyorsan le is lőttem a tesztet, hogy ne melegedjen tovább, a gépből meg kivettem nem is használom.

(#89274) MasterDeeJay válasza Iceman821 (#89267) üzenetére

Én kérdeztem helyi boltosokat és rohadtul nincs fogalmuk sem hogyan kell padozni. Az egyik nagyobb nevű tizenx éve tapasztalt azzal sem volt tisztában hogy nem mindegy a pad vastagsága. Helyi bolt meg adott volna padot valami 100k-ért... Szóval NE vidd szervízbe/boltba, csak olyanhoz aki ténylegesen ilyennel foglalkozik.
Pasztázást is el lehet cseszni ha akár egy kis felületet nem ér a paszta akkor már throthlingol az egész.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#89275) dvorakbalint


dvorakbalint
újonc


Sziasztok,
Van egy Zotac RTX 3060 12 GB -os videokártyám és az elmúlt hónapban azzal kűzdök, hogy a képernyőn sakktábla szerűen fekete és fehér pixelek jelennek meg teljesen random időközönként, de csak terheletlen állapotban. A csatolt kép jól illusztrálja a hibát. Valaki találkozott már ilyennel és ha igen számára mi jelentette a megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#89276) Borisz76 válasza dvorakbalint (#89275) üzenetére


Borisz76
veterán

VGA mamórai hibára utal.
Házilag nem igen javítható.

A gép bekapcsolása után lépj be a BIOS-ba.
Ha ott is előjön a hiba , akkor 100% VGA memória hiba.
Lehet többször is érdemes belépni mert a hiba nem minden esetben jön elő.....

Másik eshetőség....bár kicsi rá az esély , hogy a monitorod haldoklik.
Ha a hiba MINDEN esetben ugyanott látható.....akkor lehet esetleg monitor.....de mondom kicsi a valószínűsége !
Egy másik monitorral tesztelhető.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89277) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A techspot-on lévő 3Dmark basic teljesen korrekt változat? Ha nem muszáj, a célgépen nem vacakolnék steammel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89278) dvorakbalint válasza Borisz76 (#89276) üzenetére


dvorakbalint
újonc

Köszönöm a segítséged, reménykedtem, hogy nem kell visszavinnem a VGA-t, de akkor ebből szerviz lesz.

(#89279) bobalazs válasza dvorakbalint (#89278) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. Nem vga hiba!
Nvidia driver az ismert hibák között írja ezt a kockás kép problémát.
Majd egy jövő belu Windows frissítések javítják!

Please note
For users observing random checkerboard corruption in Chromium based applications (eg. Chrome, Edge, Discord), a fix will be rolled out in a future Windows update. For more information, please visit: https://issuetracker.google.com/issues/40281472#comment64If NVIDIA

Google böngészőben javítható így: [link] https://prohardver.hu/tema/nvidia_geforce_rtx_4060_4070_4070_ti_ad104/hsz_7559-7559.html

[ Szerkesztve ]

(#89280) t72killer válasza bobalazs (#89279) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sima drivercsere nem oldja meg pronto:F ? Azé' 💩 lehet így 1-2 napig is dolgozni, nemhogy hetekig.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89281) Dinomano


Dinomano
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy mi az a low budget, energiatakarékos pici kártya, ami belépő színtű gaming-re jó lesz még pár évig? Lassan cserélném GTX 1050 Ti-t, lassan kevés lesz minimumnak is...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#89282) bobalazs válasza t72killer (#89280) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Chromeban, about:flags és ANGLE -t OpenGL re váltva eltűnik a hiba.
Többi böngészőre is ilyen megoldás van.
Discord hardveres gyorsítás kikapcsolás stb.
Ott a Google rá kell keresni a megoldásra.

(#89283) Csupingo válasza Dinomano (#89281) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán az rx 6600, de a jó lesz pár évig kitétel miatt akár erősebbet is lehet választani.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89284) t72killer válasza bobalazs (#89282) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

#89281: 3070 Ti alá nem adnám, ha a mahjongg-nál bármi komolyabbat is jelent a játék.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89285) Dinomano válasza Csupingo (#89283) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszi a választ. RX 6600-at néztem, bár annyiban sovány, hogy ránézésre szerintem 2-3 évig up-to-date talán...

(Nincs is olyan kártya egyelőre, ami megelégedne az alaplapi TDP-vel?)

[ Szerkesztve ]

/(^_^)____7=--- - - >|

(#89286) t72killer válasza Dinomano (#89285) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Milyen vga-t vegyek topik :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89287) Csupingo válasza Dinomano (#89285) üzenetére


Csupingo
veterán

Jól értelek, a 6600-nál erősebb kártyát szeretnél, ami kevesebb, mint 75W-ot fogyaszt? Talán 1-2 év múlva gyártanak majd ilyet.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89288) Erikkk26


Erikkk26
tag

Üdv!

Momentán GPU váltásba vagyok és amíg be nem szerzem az új példányt, addig ezzel a csodával operálok jobb híján, amihez legjobb tudomásom szerint ez a Windows Update által felpakolt, képen látható driver a legfrissebb elérhető.
Két kérdésem lenne ezen videokártya kapcsán.
Egyfelől, monitorom 2560x1440p felbontást és 240Hz-et támogat, de a Windows legfeljebb 1920x1080 - 60Hz-et enged használni. Nincs bármilyen mód rá hogy kihasználhassam a monitoromat, legalább a felbontást tekintve? Pl. custom resolution?
Másfelől, eddig AMD GPU-t használtam (ezek után is az a terv), és ott van az Adrenaline Software-ben egy játékokban használatos V-sync "pótló" funkció. Nálam az a bevett dolog. Nvidiá-éknál nincs ilyen vagy ehhez hasonló dolog a vezérlőpultban?

[ Szerkesztve ]

(#89289) Csupingo válasza Erikkk26 (#89288) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy nézem, van 2024-es driver is hozzá. Ha a freesync-re gondolsz, olyat ez a kártya még nem támogat szerintem, talán csak a gtx 1xxx-től újabbak. Driverben van v-sync és fast (gyors) mód, ami állítólag egész jó. Nem tudom, ezzel a kártyával miért kell neked valamilyen sync eljárás, van olyan játék, amiben 60 fps-nél több van és törik a kép, vagy már az alatt is?
Milyen kimenetet használsz? Több helyen 2560 x 1600 -as maximális felbontást említenek. Talán csak Dual Link DVI esetén tud ekkorát, hdmi-vel meg érdekes módon csak fhd-t.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89290) Erikkk26 válasza Csupingo (#89289) üzenetére


Erikkk26
tag

Az a driver kompatibilitási hibára hivatkozva nem jó hozzá. Geforce Experience szintén nem talál hozzá semmit, mert próbálkoztam az auto driver detect dologgal is.
Fórumon olvastam hogy ennek az lehet az oka hogy ez a "GF108" csak egy rebrandelt GT 400 szériás kártya lehet... És hogy elméletben van 3 különféle GT 630-as kártya, amiből csak 1-hez használatos az a driver. És ez pont nem az.
Nem Freesync-re gondoltam, "AMD Enhanced Sync" amit én keresek Nvidia oldalról is. Persze csak ha ez a kártya támogat ilyet.
HDMI kimenetet használok.
2000-es évekbeli címek simán hozzák nyilván a 60+ fps-t, és lock-olva 60-ra egyet speciel, jelen van a screen tearing.

[ Szerkesztve ]

(#89291) Csupingo válasza Erikkk26 (#89290) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha pl. itt keresel, akkor több régi drivert is tudsz listázni. Szinte már az is meglepő, hogy win 11 alatt használható és van hozzá újabb driver. Milyen processzorod van? Nincs abban igp, mert még az is erősebb lehet ennél, ha nem olyan régi.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89292) Erikkk26 válasza Csupingo (#89291) üzenetére


Erikkk26
tag

i5-10400F, sajna az nem opció.

[ Szerkesztve ]

(#89293) Erikkk26 válasza Csupingo (#89291) üzenetére


Erikkk26
tag

Gyártói oldalon nincs Win 11-es opció, csak ezek:
[link]

(#89294) Csupingo válasza Erikkk26 (#89293) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán ott előbb leálltak az újabb változatok feltöltésével. (Gyakran működik a 7-es, 8-as, 10-es win meghajtó is.) De ha van nvidia vezérlőpult és a játékok is elindulnak, akkor a mostani is jól működik. Sok újdonság szerintem az újabbakban sincs, de kipróbálhatsz többet az nvidia oldaláról is. Egyedi felbontást is létre lehet hozni a driverben, de ha hdmi-vel csak ennyit támogat, akkor lehet, hogy azzal se fog menni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89295) Erikkk26 válasza Csupingo (#89294) üzenetére


Erikkk26
tag

Úgy néz ki sem a custom resolution (nem támogatott, vagy pocsékul jelenik meg), sem a fast sync (hiányzik a listából a "fast/gyors" opció), sem pedig frissebb driver felrakása nem jön össze az általad említett oldalról, talán jobb ha marad a mostani, ha ezzel legalább fut vele ami fut... Azért köszönöm a segítséged! :))

[ Szerkesztve ]

(#89296) t72killer válasza t72killer (#89277) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, nem akar működni ez a 3DMark verzió, holnap leszedem steamről. A systeminfo állandóan kiakad, és ha ki is kapcsolom, a kari mélyen a neten található értékek alatti graphics score-t produkál.

Az lehetséges, hogy a graphics score-ba beleszól valamennyire a CPU is? Kicsit nehézkesen tuningolható i9 7900x rendszerem van, még nem álltam neki a húzásnak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89297) Csupingo válasza Erikkk26 (#89295) üzenetére


Csupingo
veterán

Annyi buktató szokott lenni az egyedi felbontásnál, hogy az időzítésnél a cvt csökkentett módot kell választani, mert többnyire csak így szokott működni. Itt nincs neked gyors opció? Akkor használd a sima vsync-et, az is több a semminél.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89298) Erikkk26 válasza Csupingo (#89297) üzenetére


Erikkk26
tag

Wow, cvt csökkentett dologgal sikerült 2560x1440p beállítani, viszont így is csak 60 Hz-en sajna! Köszi a tippért!
Igen, abból a listából hiányzik nekem a "gyors" opció.

[ Szerkesztve ]

(#89299) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok.
Szereztem egy Hellhound rx6700xt vgat.. kisebb lenne a teljesítménye unengie 2 ben mint az rx 5700 xt oc nek??
1100 pontal kevesebbet kap ugyanabban a konfigban.. Nem.értek hozzá .. :R

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#89300) bdani94


bdani94
tag

Sziasztok!
Kaptam egy Gigabyte GV-r485Mc-1gh kàrtyát..belepakoltam egy gépbe de egy idòután becsíkozilletve tűz forró lesz a kártya. Szeretném valahogy megcsinálni. Gyanitom a hütője nem stimmel a hő miatt. Ezeken lehet hütést cserélni?

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.