Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) havri1 válasza cigam (#5900) üzenetére


havri1
félisten

Kettő van, jól meg is viccelt első alkalommal...
Olajszint érzékelő nem működött..

havri

(#5902) Moleman válasza cigam (#5900) üzenetére


Moleman
addikt

Kettő pár lik van rajta, az egyikbe megy az eredeti biztosíték, a másikba az, amit a képen látsz, azt adják hozzá és védi a kimenő ágat.

(#5901) havri1
Ez érdekes, nekem nem működött csak egy biztosítékkal. Az olyan biztosítékhelyeken is, ahol eredetileg nem volt semmi gyárilag, ott is kettő kellett a kivezetésbe, hogy működjön.

(#5903) havri1 válasza Moleman (#5902) üzenetére


havri1
félisten

Nekem ez van, simán működik 1 biztivel is, de vagy ez, vagy az. Tehát vagy a kamera, vagy az eredeti biztosított áramkör.
Már nem emlékszem, leírás szerint mit biztosít, de az tuti, hogy biztosíték nélkül nem volt olajszint mérés.
Második biztosíték berakása után visszaállt a rend :)

[link]

havri

(#5904) TBOY2 válasza #21346560 (#5891) üzenetére


TBOY2
csendes tag

Írd már légyszi le TELJESEN, hogy ez a link dolog hogy működik, mert tényleg nem ismerem.

(#5905) TBOY2


TBOY2
csendes tag

Tegnap eszembe jutott, hogy van nekem egy régi Conrados 12V-os késleltetőm. Tegnap este kb 15 perc alatt összekötöttem a szivargyújtó elosztóval, beállítottam 15 sec-re és az egészet be a kesztyűtartóba. Tökéletesen szuperál.

Köszi az infókat, meg a vérszívást is :)

(#5906) cigam válasza TBOY2 (#5904) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A szerkesztő abalak alján ott a link gomb.
Kijelölöd a link-é konvertálandó szöveget. (opcionális)
Ezután ráböksz a link gombra, és a megjelenő ablakba bemásolod a teljes linket.
Le okézod, és kész.

Itt kipróbálhatod hogyan működik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5907) TBOY2


TBOY2
csendes tag

[link]

Akkor megpróbálom én is :)

(#5908) TBOY2 válasza cigam (#5906) üzenetére


TBOY2
csendes tag

Köszi!
Ha már az oktatásnál tartunk, írd már le légyszi ugyanilyen részletesen a képet hogy tudom gépről belinkelni ide.
Köszi

(#5909) cigam válasza TBOY2 (#5908) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ott van az oldal alján

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5910) kismikis válasza Gabesz84 (#5844) üzenetére


kismikis
tag

618-ast rendeltem én is, de már nincs meg. :-)
A Mivue Manager super, a menü megfelelő, a monitoron visszanézett felvétel (nálam) gyengusz, több sebből vérzik. Hiába az F1.8-as üveg lencsés optika, a gagyinak tartott Concorde HD30 felvétele mindenben jobb fele pénzért. Lehet, hogy hibás Mio-t fogtam ki?
Rágódom még, hogy az SJCAM SJ4000 autós szettel 22500Ft-ért előrelépést jelentene-e a HD30-hoz képest?

(#5911) kismikis


kismikis
tag

G1W = Concorde HD30? Ha igen, érdekel, hogy sikerült-e másod (hátsó) kamerát vásárolni valakinek, mert a Concorde nem tudja beszerezni.

(#5912) kismikis válasza kismikis (#5911) üzenetére


kismikis
tag

másod (hátsó) kamerát gps modult

(#5913) Gabesz84 válasza kismikis (#5910) üzenetére


Gabesz84
őstag

A képminőséggel én sem vagyok teljesen elégedett, mert mozgás közben már kb egy rendszámot nem lehet leolvasni. Kérdés, hogy kell-e.
Kérdés hogy lehet-e GPS-es kamerát lőni ennyiért, aminek jobb a képe?

(#5914) amargo válasza havri1 (#5893) üzenetére


amargo
addikt

Még jó, hogy írtál :)
A fekete a negatív, meg néztem és szerencsére rajta volt..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5915) kismikis válasza Gabesz84 (#5913) üzenetére


kismikis
tag

Utána olvastam a gps dolognak. Általános felhasználásra feleslegesnek tartják, sőt van aki szerint saját magát szivathatja az ember, ha egy eseménynél a megengedettnél gyorsabban ment. A sokat vezető buszos, kamionos embereknek jól jöhet a mikor-hol voltál, miért késtél kérdések megválaszolásához.

(#5916) TaaT válasza kismikis (#5915) üzenetére


TaaT
veterán

A törvény szemében ezek a számok semmit sem érnek mivel nem hitelesített eszközről van szó.

Give them hell Ukraine!

(#5917) Moleman válasza kismikis (#5915) üzenetére


Moleman
addikt

A gps-nek nincs sok haszna, de jó játék. Én úgy voltam vele, hogy ha már drágán veszek kamerát, legyen benne.

(#5913) Gabesz84
A mini0806-ot merem ajánlani. Nekem 25 ezerből megvolt (aztán 7-ért eladtam a G1W-t, így még kevésbé volt fájdalmas az ára).

(#5918) kismikis válasza TaaT (#5916) üzenetére


kismikis
tag

A bíró is ember. Nem vehetné figyelembe, de ha jelentős a sebesség túllépés, biztosan nem kerüli el a figyelmét. Legfeljebb nem hivatkozik rá az ítélethirdetéskor.

[ Szerkesztve ]

(#5919) Murdock1981


Murdock1981
tag

Üdv!

Kaptam ajándékba egy autós kamerát. A dobozára annyi van írva, hogy HD-DVR. A legegyszerűbb cucc lehet. Annyi a gondom vele, hogy bármit beállítok, dátum stb. ha kikapcsol a kamera, elveszti a beállításokat, pedig az akksi fel van töltve. Mitől lehet?
Ill. Ha a mozgás érzékelő mód be van kapcsolva, akkor csak annyit vesz, amennyi a kártyára fér, vagy loopol? Egyébként ebben a módban csak 20 másodperces fájlokat készít. Előre is köszönöm a segitséget. Misi

(#5920) DISC4U


DISC4U
csendes tag

Szerintetek G1WH vagy G1WC -t érdemes venni ?

(#5921) havri1 válasza DISC4U (#5920) üzenetére


havri1
félisten

Nekem 2 H-ból 2 ment tönkre, erősen nem ajánlott..
C meg örökös a kondi miatt.

havri

(#5922) Gabesz84 válasza Moleman (#5917) üzenetére


Gabesz84
őstag

a mini0806-ről amazonon elég sok rosszat írnak, az egyetlen előnye a mio618-hoz képest szerintem a HDR felvétel, de egyébként hasonló képminőséget produkál.

(#5923) Moleman válasza Gabesz84 (#5922) üzenetére


Moleman
addikt

Eszerint csak a 638 és a 658 van a 0806 szintjén képfeldolgozás szempontjából (de a lencse nyilván minden kameránál más, így a végeredmény is). Nem tudom, hogy a 618 milyen képet csinál, melóban most megnézni sem tudom, de itt a fórumon tudtommal mindenki elégedett volt a 0806-tal. De már csak a mérete miatt is jó választásnak tartom (gondolkodtam Yi-n, de örülök, hogy végül nem egy nagy kocka lóg a szélvédőn). Techmoan tesztjében valamelyik Transcend éjszakai fényereje még az, ami fantasztikus, de a hangminősége borzalmas, nálam pedig ez szempont volt.

(#5924) Gabesz84 válasza Moleman (#5923) üzenetére


Gabesz84
őstag

Ugyanerre akartam kilyukadni, mivel speckó szerint a 638 és a 658 csak ebben tér el a 618-tól, hogy más DSP van benne, ami HDR-t tud.

Ennél már csak a sony szenzoros 688 tud jobb lenni (Mio vonalon) képminőséget tekintve, ha tényleg mindben ugyanaz az optika és szenzor van.

0806-ra a lefagyós, nem megbízhatóan működős panaszok azok amik engem eltántorítanak.

Én most abból a helyzetből indultam ki, hogy 618-am most van, de nem vagyok teljesen elégedett a képminőséggel, és ha lenne valami ami jobb ennél 30k körül, arra esetleg lecserélném :)
Másrészt viszont baleset esetére ez is elég szerintem. Akkor ugyanis elég közel kerül a másik autó hogy azonosítható legyen :DDD

(#5925) MaCS_70 válasza havri1 (#5896) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- sajnos Mobiust hazai beszerzésben nem látok, ezt most pedig csak érvényes magyar garanciával vehetem meg.

Pontosítanám a paramétereket:

- Itthon kapható,
- Könnyen kezelhető,
- Minél kisebb,
- Megbízható (ha létezik, kondenzátoros),
- Nem pocsék képmivőségű

kamera kéne.
Női hölgynek, ajándékba.

Olyan egyébként nincs, hogy a kamera elve a telefonra rögzít ergo csak mint egy szélvédőre kitett optika működik?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5926) Sokka válasza MaCS_70 (#5925) üzenetére


Sokka
aktív tag

Van Férfi hölgy is :F

Nem tudtam kihagyni, bocs.

Láttam olyasmit, amire gondolsz, hogy Wifi-vel csatlakoznak a telefonhoz, de azoknál is a készülékben van a kártya helye. Szerintem ott is az rögzít, nem a telefon.
(PL: MiVue 658 Wifi, Prestigio 575W, Blackvue kamerák)

Meg vannak eleve autóskamera Appok, (Pl: IOnRoad, AutoBoy, AutoGuard)
Én sokáig ilyeneket használtam, csak az a baj, hogy nagy a fogyasztásuk, eléggé melegszik a teló is (főleg nyáron), meg egy esetleges beérkező hívásnál választanod kell, hogy rögzítesz, vagy telefonálsz. A kettő együtt nem megy.

[ Szerkesztve ]

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#5927) MaCS_70 válasza Sokka (#5926) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

A telefonos alkalmazásokkal nekem két bajom van:
- a telefon kínzása nyáridőben,
- borzasztóan macerás tud lenni a telefon rögzítése úgy, hogy lásson és látsszon is.
Ehhez képest viszont rettenetesen bosszantó, hogy a jobbak baromi okosak, ténylegesen sokkal jobb szolgáltatásaik vannak, mint akár a komolyabb kameráknak.

Minél többet olvasgatom a listát, annál bizonytalanabb leszek... :F

Tovább egyszerűsítem az igényeket: egyszerűen használható, megbízható (lehetőleg kondenzátoros), itthon kapható kamera kéne. A képminőség nem igazán számít, legyenek meg benne az alapszolgáltatások esemény esetére szóló rögzítéshez.

Köszönettel: MaCS

UI: A "női hölgy" mifelénk egy nőtípust jelöl. Intelligens, van tartása, megjelenése, ugyanakkor nagyon "nő", és ebben a szerepben is él.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5928) TaaT válasza MaCS_70 (#5927) üzenetére


TaaT
veterán

"lehetőleg kondenzátoros), itthon kapható kamera kéne."

Nem vagyok magon tisztában a hazai kínálattal, de egyáltalán kapható itthon kondenzátoros autós kamera?

Give them hell Ukraine!

(#5929) Moleman válasza TaaT (#5928) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem sem.

(#5930) TaaT válasza TaaT (#5928) üzenetére


TaaT
veterán

magon -> nagyon :B

Give them hell Ukraine!

(#5931) MaCS_70 válasza TaaT (#5928) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is ettől féltem. :(
De valahol élt bennem a remény, hogy a topiclakók ismernek mindenféle titkos forrást. :)

Tehát ez is ugrik a kritériumlistáról.

Ergo egyszerűen kezelhető, megbízható, itthon kapható kamera kéne. Tudjon értékelhető minőségben felvenni, oszt' ennyi...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5932) Murdock1981 válasza Murdock1981 (#5919) üzenetére


Murdock1981
tag

Esetleg lehet ezekhez újjabb régebbi firmwaret letölteni vhol?

(#5933) SteveBeard válasza MaCS_70 (#5931) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Nem kondis, de olcsó, egyszerű, itthoni és fél év garancia is van rájuk.
Szerintem nem túl jó minőségűek, de a kihajtható kijelzős változatot két éve nyüstöli egy kollégám napi használatban.

[link]
[link]Ha elég szavazat megy rá, lehet holnap még ennél is olcsóbb lesz.görgess alulra

Ez kicsit drágább, de egy év gari van rá.

[ Szerkesztve ]

Steve

(#5934) Moleman válasza SteveBeard (#5933) üzenetére


Moleman
addikt

Ilyen kinyithatósat adok én 3000 ft-ért is, annyit se ér. De legalább ha meghal az akksija, könnyen cserélhető.

(#5935) TaaT válasza SteveBeard (#5933) üzenetére


TaaT
veterán

Első link = K6000, röviden: mjpeg tömörítés, gyenge képminőség.

"valódi 720P felbontás
Video felbontás: max. 1920 x 1080 pixels (30 fps)"

Jó lesz az 24fps-nek is.

Második link = DVR-047 (fake DVR-027), nagyon gyenge képminőség, pénzt nem ér.

"Ez kicsit drágább" = Fake F900LHD, onnan lehet tudni mert az eredeti egy vagyonba került anno, bár a képminősége nagyon jó volt.

"A terméket forgalmazza az Egyedi Termékek (Teleshop Hungary Kft.)"

no comment

Give them hell Ukraine!

(#5936) MaCS_70 válasza TaaT (#5935) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ettől tartottam én is.

Ténylegesen egyszerű, de használható, megbízható kamerát keresek.

Az, hogy a képminőség nem igazán fontos, annyit tesz, hogy nem kell, hogy szép felvételeket rögzítsen, de szükség esetén legyen értékelhető a kép -- nem az utazás rögzítése, hanem kifejezetten az esetleges esemény dokumentálása a cél.

Ennek megfelelően nem abszolút értékben fillléres cuccot keresek, hanem a legjobb árú, a feltételeknek megfelelőt, amiről tudom, hogy drágább lesz, mintha kínából rendelném.

Nézegetem a Concorde-okat, Ovemaxokat, de enyhén szólva meg vagyok kavarodva a listás véleményektől.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5937) Moleman válasza MaCS_70 (#5936) üzenetére


Moleman
addikt

Overmaxot még nem taperoltam, de Concorde HD30-at én mernék venni, szerettem a G1W-met (még a 0806 felvétele mellett sem rossz a képe), de nagyon drágállom a dupla árat érte.
Ha számít - nekem a legfontosabb volt -, a G1W a legolcsóbb olyan kamera, amelyiknek már használható az éjszakai felvétele, nem csak egy világos paca fekete háttéren.

[ Szerkesztve ]

(#5938) SteveBeard válasza TaaT (#5935) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Köszönöm, legalább ma is tanultam valamit. :R

Mindenesetre én maradok a telefonos megoldásnál, nekem bejött, természetesen csak kamerának használom.
Külföldön sem kell paráznom.

Steve

(#5939) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!
Tudtok ajánlani olyan kamerát ami a kinti és belső teret is(szóval 2 oldalú) veszi, jó minőségben, és megbízható típus? :U
*Ja és valamennyire széles látószögű.

Előre is köszi! :R :R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5940) bul07 válasza MaCS_70 (#5927) üzenetére


bul07
nagyúr

Telefon rögzítése már egyáltalán nem macerás mióta megjelentek a mágneses tartók
[link], [link], [link]
Ilyet már pár hónapja használunk nagyon jó kis cucc [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5941) Murdock1981 válasza Murdock1981 (#5932) üzenetére


Murdock1981
tag

Elvileg találtam firmware-t:
www.sendspace.com/file/27je6k

(#5942) Murdock1981 válasza Murdock1981 (#5941) üzenetére


Murdock1981
tag

Telepítésére vonatkozó utasításokat firmware:

1. Másolja a tartalmát az archív fájl (CRESFW.BIN) a gyökér könyvtárába az SD-kártya letöltésével ITS

2. Kapcsolja ki a felvevőt. Állítsa az SD-kártyát a felvevő

3. Nyomja meg a "DOWN", nyomja meg a "Power"

4. Várjon 3 másodpercet, mielőtt a képernyővédő MagicEye, engedje el a "Power", majd engedje el a "DOWN". Ez elindítja a frissítési folyamat, amely együtt jár a villogó LED a gomb felvétel és a képernyő nem világít

5. Ne kapcsolja ki a DVR befejezni a firmware frissítést

6. Körülbelül 25 másodperc, akkor dupla csipogást hall, villogó jelzés abbahagyja, és kapcsolja ki a DVR-

7. A frissítés befejeződött. Javasoljuk, hogy a használat előtt, távolítsa el az SD-kártyát fájl CRESFW.BIN

8. Kapcsolja be a DVR és győződjön meg arról, hogy az új firmware telepítéséhez

Firmware sikeresen létrejött, a DVR elindult!

(#5943) KL48 válasza Murdock1981 (#5942) üzenetére


KL48
tag

Poénnak jó!
Lefordítanád? Az meg hasznos lenne.

(#5944) Murdock1981 válasza KL48 (#5943) üzenetére


Murdock1981
tag

Gugli fordította. A lényeg, sd kártya formáz, fájl rámásol, kártyát kamerába berakni, a down és a power gombot egyszerre lenyomni, majd ha bejön a logo elengedni. Ennyi. Bár nekem nem csinált semmit. Lehet azért mert annyira occo,h ezt sem tudja. Mindegy, így is működik, csak kár, hogy a dátum mindig 2015.01.01 a felvételen.

(#5945) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nagyon filozok rajta, hogy en is rakok az autoba, ki tudja mi tortenhet alapon. Nem tudom, hogy pl. az UK-ban ez engedelyezett e?! Nem vagyok otthon ezen a teren, azert kerdeznem, hogy mi az ajanlas. Gondolom min. FHD(ahogy neztem Ti is azt irjatok), meg ha lehet akkor olyan, ami a sebesseget is odabiggyeszti a datum/ido melle.(nem tudom, hogy van e ilyen) Nem kell semmi detektor funkcio, meg hatso kamera, mert lattam mar olyat is.

Don't Tread On Me

(#5946) Moleman válasza MPowerPH (#5945) üzenetére


Moleman
addikt

Az összefoglalóban megtalálod a szükséges információkat és ajánlásokat. UK-ben gond nélkül használhatod, nem fognak zargatni.

(#5947) TaaT válasza MPowerPH (#5945) üzenetére


TaaT
veterán

Van egy angol csóka (Techmoan) aki nagyon sok ilyen kamerát tesztelt, gondolom legális a használatuk odaát is. :) FHD alap, persze nem a felskálázós mjpeg tömörítéses vackokról van szó.

Az olcsóbb GPS-es kamerák között bestbuy a mini 0805, kompakt méret, jó képminőség

[link]

Azt azért jó tudni hogy GPS-es sebesség mérés csak a saját szórakoztatásra jó, a törvény előtt semmit sem jelent, nem bizonyító erejű.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#5948) MPowerPH válasza TaaT (#5947) üzenetére


MPowerPH
félisten

Amit linkeltel, az nagyon rendben van. En minimum a duplajara szamitottam arban, ez eleg olcso. Egy bajom van vele, hogy nem SD kartya megy bele,(kisebb gond, csak abbol van itthon, TF az micro vagy mini SD?) es a TF-bol is max 32Gb. Az mennyi idore eleg?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5949) TaaT válasza MPowerPH (#5948) üzenetére


TaaT
veterán

Ha a keret többet enged akkor érdemes megnézni a mini 0806-ot is [link] Igaz, nemrég 85$ volt akcióban.

SD kártyásat nem nagyon fogsz találni, a micro SD lett az egyeduralkodó az utóbbi időben. :)

8-8,5Gb/óra a legnagyobb felbontásokban.

Give them hell Ukraine!

(#5950) MPowerPH válasza TaaT (#5949) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tulszamoltam magam. En olyan £170-et szantam ra eredetileg, mivel alapbol GoPro -t akartam venni, de mivel nem motorozok, ezert azt elvetettem, mivel kerekparra meg nem szivesen ulok kameraval. Azt hittem ezek az autos kamerak ugyan annyiert mennek? Mi a kinalat csucsa? 4K nem kell, de pl. a 60HZ az igen FHD-n vagy 2K-n, meg az, hogy megegye akar a 128GB-s kartyakat is.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.