Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) cigam válasza #48613632 (#5248) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Belinkelnél ilyen oldalt? Döbbenet ha így reklámozzák. Bár a reklám sokmindent elvisel...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5252) #48613632 válasza cigam (#5251) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nézz szét az ebayen, főként a kínai kereskedők között divat. Találsz, nem is egyet ;) Még olyat is, aminek a dobozán van ilyen kép, meg olyat is, aminek az LCD-jén mutatja ;)
Meg fogsz lepődni, miket találsz, ha kicsit jobban megnézed a reklámfotókat.

(#5253) TaaT válasza #48613632 (#5252) üzenetére


TaaT
veterán

A marketing bullshit-et tessék a helyén kezelni, teszteket kell nézni és az összes youtube videót ami az adott kamerával kapcsolatban felmerülhet.


Give them hell Ukraine!

(#5254) #48613632 válasza TaaT (#5253) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jó, elnézést. :R Nem kellett volna ezt a kérdést ennyire komolyan venni. Valahol én is tudtam a választ.
A tesztvideo pedig jó ötlet, csak nem minden esetben elérhető, ráadásul a ficsöröket sem szemlélteti részletesen. No meg nem mindegy az sem, hogy ki tesztel.
Én pl nagyon kiváncsi vagyok ERRE a kamcsira, ha amit írnak róla, az mind igaz, akkor ez egy ajándék ennyi pénzért.
De attól tartok, fele sem igaz ... :(

[ Szerkesztve ]

(#5255) -=RelakS=- válasza #48613632 (#5254) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hogy is mondták egy ismeretterjesztő sorozatban?

Ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, akkor valószínűleg nem igaz.

Így nem vettem SJCAM-et 10ezer forintért, mikor a gyártónál is 20+ezer. És úgy tűnik, jól tettem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#5256) #48613632 válasza -=RelakS=- (#5255) üzenetére


#48613632
törölt tag

Megnézegettem az ürge feedbackjait, és rákerestem a title-re, nem találtam negatívot a kamcsival kapcsolatban, de még neutrált sem.
Rákerestem a google képkeresővel a reklámfotóra, úgy sem talált semmit.
Találtam ellenben 3-4 pozitív feedbackot, bár azt nem részletezik, hogy minek örülnek ennyire.

Sokat nem veszíthetek, max egy visszapostát, a többit a paypal és az ebay garantálja ;) Jövő héten asszem beruházok egyre, ha nem esik szét a kezemben, hátra még jó is lehet ;)

(#5257) cigam válasza #48613632 (#5254) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hát az MJPEG video compression nem túl bíztató, pláne úgy hogy utánna ezt írja: Compression Format : H.264
Azt is írja, hogy Novatek 96650-el van szerelve, ami az A118-ban pöpec képeket adot. Vagy elirás, vagy ?
Jut eszembe elírás: 12 Mage Pixels, pár sorral lejjebb meg Image Sensor : 5.0 Mega CMOS

Szóval nem győzött meg.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5258) cigam válasza cigam (#5257) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

+ itt már nem olyan jó a visszajelzések alapján.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5259) #48613632 válasza cigam (#5257) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem! (és most optimista leszek)
Ha Novatec chip van benne, akkor valószínűleg választható a kimeneti file formátum, mjpeg és h.264 között, mivel mindkettőt tudja ;)
Az image sensor jelen esetben nem annyira fontos, már megapixel szempontjából, mivel a FullHD is csak picivel kevesebb, mint 2 megapixel, így az öt elégnek tűnik. (jól okoskodok?)
Van viszont HDMI, ami megint csak a Novatec96650-re utal.
Ezen kívül, 170 fokos látószög, mozgásdetektor, parkoló mód, éjjeli mód, G-sensor. Navi mondjuk nincs, de ennyiért ez nem is elvárás.
Mindez olcsó műanyag kaszniba, ami első ránézésre gagyi.
Viszont a belseje a fontos. Engem értek már meglepetések minden irányból. Ha meg rossz irányból érkezik, akkor visszamegy a feladónak, full refundért. ;)
Ha meg az egész átverés, és semmi köze a promóhoz, akkor adja Isten, hogy sima postával adja fel, és azt is letagadom, hogy jár a környékre postás. ;]

szerk: "+ itt már nem olyan jó a visszajelzések alapján."
Hát, 70 dodóért nem is ;)

[ Szerkesztve ]

(#5260) cigam válasza #48613632 (#5259) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az image sensor jelen esetben nem annyira fontos, már megapixel szempontjából, mivel a FullHD is csak picivel kevesebb, mint 2 megapixel, így az öt elégnek tűnik.

Matematikailag igen, de. Az a gond az, hogy általában egy 1/2.5-es érzékelőt használnak. Nem mindegy, hogy mennyi pixelt zsúfolnak össze. Minél kisebb a zsúfoltság, annál jobb minőségű az érzékelő. Thet ebben az esetben hátrány a nagy megapixelszám.

+ Az optikán is sok múlik, nem véletlen nem szólnak róla semmit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5261) TaaT válasza #48613632 (#5254) üzenetére


TaaT
veterán

"Én pl nagyon kiváncsi vagyok ERRE"

Ez így ránézésre egy Novatek 96220 mini kamera lesz. Kb ennyit fog tudni [link]

Give them hell Ukraine!

(#5262) Gépötty válasza TaaT (#5261) üzenetére


Gépötty
senior tag

Szerintem meg nézzétek meg mennyi a posta, és akkor már nem is lesz ez annyira szép történet! :N

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5263) TaaT válasza Gépötty (#5262) üzenetére


TaaT
veterán

Van nekem itthon hasonló belsős novatek kamera, 16fontot sem ér meg. :)

Give them hell Ukraine!

(#5264) Arti1


Arti1
aktív tag

Na meg is van, kb. 20 nap volt, abból 3 napot a vámon ült, addig azt hittem, a frász megkerül :)
De végül ideért sikeresen, csatolok egy képet, hogy néz ki a doboza. A G1W CB úgy néz ki, mint a képeken, arról most nem teszek fel képet.
1

2

Próbáltam, mit tud a kondi, kb. annyit, hogy mikor érzi, hogy lehúztam a tápot, gyorsan lekapcsol, csak annyit mutat, hogy goodbye és elsötétül. Próbáltam még egyszer bekapcsolni táp nélkül, bekapcsolásig eljut, majd leállni sincs ideje, a kondiból kifogy a cucc és csak simán elsötétül, mindenféle goodbye nélkül.
Holnap megy a kocsiba a helyére, aztán majd összeismerkedünk :)

Szerk:
Az az érdekes, hogy ami jött, abban sehol egy árva utalás sincs arra, hogy egy egy G1W CB, de még annyi sem, hogy G1W, semmi. A dobozon is max néhány specifikáció van az oldalán, típus semmi...
Ettől még lehet eredeti?

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5265) Gépötty válasza Arti1 (#5264) üzenetére


Gépötty
senior tag

Éljen! :C
Jó lesz az! A csomagolás meg kínai. Úgyis eldobod, kit érdekel, mi van rajta - gondolta a költő :)

(#5263) TaaT
Na és akkor még mellé mégegyszer annyi postaköltség. Jó biznicc :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5266) Arti1 válasza Gépötty (#5265) üzenetére


Arti1
aktív tag

Volt olyan valakinek, hogy ha a hdmi be van dugva és tv-n nézem a képet, egy idő után lefagy? Nem érzékeli a gombokat, ha meg kihúzom, fehéren bekapcsol az lcd és semmi reagálás? Ha kihúzom a tápot, pár mp. után lekapcsol, ha újra elindítom hdmi nélkül, semmi baja...

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5267) #48613632 válasza Gépötty (#5265) üzenetére


#48613632
törölt tag

UK-n belül nincs postaköltség, FREEpost van ;) Azaz ide 16 font marad. De ahogy elnézem, azt sem éri meg. Illetve ...

TaaT
Amit linkeltél video, az Novatec 96220 nem pedig Novatec 96650, ez egy felkonvertált FullHD, ami látszik is. Az mondjuk hagyján, hogy csak 720p, de életlen, a fókusz, megdöbbentő módon, valahol a kép széleinél élesedik ki, már amennyire ... és a kontraszt is hagy némi kívánnivalót maga után. Jah, hát ez az optika miatt lehet, ami az én kiválasztottamon is elég csapnivaló, vélhetőleg ...
Viszont lehet, hogy adnék egy esélyt a 96650-nek (már ha azt kapom, de azt írja a tace pao)... max visszaküldöm. UK-n belül mozog a cucc, ezért érdekel csak ...

(#5268) cigam válasza #48613632 (#5267) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Akkor hajrá, és kérünk egy minitesztet mintavideókkal!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5269) Gépötty válasza #48613632 (#5267) üzenetére


Gépötty
senior tag

Azt nem mondtad, hogy nem itthon vagy! Ebben az esetben viszont nem értem, min gondolkodsz még :)

(#5266) Arti1
Vettem ilyen HDMI-kanócot, kipróbáltam, hogy működik, és soha többet nem dugtam be azóta sem semmibe. Ennek vagy egy éve. Hogy lefagyott volna, ha három percnél tovább használom, nem tudom. Igazából nem is érdekel túlzottan :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5270) #48613632 válasza cigam (#5268) üzenetére


#48613632
törölt tag

3.-ai héten lesz esedékes, de mindenképpen beruházok egybe, a visszalépés lehetőségének esélyével, és mindenképpen dobok fel videot róla a csatimra ;)

Gépötty
Long story ... az elmúlt két hétben elég sokat költöttem az autóra, lakbérfizetésig viszont vissza kellene fognom magam.
Sőt, nem is a 3.-ai, hanem az utána következő héten lesz merszem beruházni olyan csomagba, amiben az autóhoz való cucc jön :B

[ Szerkesztve ]

(#5271) TaaT válasza #48613632 (#5267) üzenetére


TaaT
veterán

Egy próbát meg ér ha tényleg a drágább novatek cucc van benne. :)

Give them hell Ukraine!

(#5272) bajvan2


bajvan2
tag

Mennyi állat van az úton te... Ezt itt bepanaszolom ni! :D
(Bassza meg így videón ez sem tűnik veszélyesnek. Mentek elöl, így sima tompított amivel semmi nem látszott belőle. Ha nem villantok pont ott egy pillanatra úgy keresztülmegyek rajta, hogy észre se veszem.)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5273) cigam válasza bajvan2 (#5272) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mit kerestél a szembejövő sávban?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5274) Arti1 válasza bajvan2 (#5272) üzenetére


Arti1
aktív tag

Még új vagyok. Hányadik másodpercnél kellene látni valamit?
És főleg: mit?

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5275) cigam válasza Arti1 (#5274) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A vége felé amikor nagyot fékez és visszamegy a sávjába, baloldalt valami őz szerü kis apróságot látni. (0:13-15 környékén)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5276) tibcsiworld válasza bajvan2 (#5272) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Kicsit meghajlítgatta volna a pléheket! :(

Ezért kell a reflektort bekapcsolni!

Elém egyszer fényes nappal ugrott ki őzike, az is durva volt! Igaz, 100m-re, de azért bexartam rendesen! :(

szerk.: szerencse, hogy nem a Te sávod felé mozdult el! :)

[ Szerkesztve ]

(#5277) bajvan2


bajvan2
tag

Egyenesítjük a kanyarokat, ahol lehet. Igen én ott ahol senkit nem zavar, más meg amit nem bír bevenni és ráadásul nem is lát bele. (Kevésbé kopik az autó, kevesebb üzemanyag, kevesebb károsanyag, kevesebb idő, stbstb.)
Kb 2-300 méterre mentek előttem (csak nem látszik), ilyen távolságból simán zavaró véleményem szerint a reflektor, így nem vagyok bunkó. Ugyanúgy ahogy az sem látszik, hogy pont azért láttam csak meg, mert fel-fel villantom a reflektort és épp rávillantottam. Tompítottal semmi nem látszott belőle a melléérésig.
A kerülés is megint bejött, előbb kerülj, másodszorra gyorsíts, ha néha napján egyik sem jön be csak akkor fékezz, de akkor kurva nagyot! :)

(#5278) nemcso válasza Arti1 (#5274) üzenetére


nemcso
senior tag

16-nál a bal sávban egy balra tartó (talán) őzike.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#5279) dahaka1


dahaka1
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek ez eredeti?

(#5280) Gépötty válasza bajvan2 (#5277) üzenetére


Gépötty
senior tag

Én is állandóan belsőívezek, többen meg is jegyezték már mellettem, hogy idegesítő vagyok. Az viszont mindenkit ugyanígy idegesít, ha kiesik az ülésből a kanyarban, vagy kapaszkodnia kell. Nekem viszont nem kell fékezni csak azért, hogy a kanyarból kiérve újra felgyorsíthassak, így ha nem zavarok vele senkit, meg még be is látom az utat, én is megengedem magamnak.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5281) nemcso válasza tibcsiworld (#5276) üzenetére


nemcso
senior tag

Este, erdőben reflektorral már láttam az út közepén ledermedt őzet, ami csak bámult bele a reflektoromba.
Kellett egy-két tompítottra való átkapcsolás, mire leugrott előlem az útról.
(A nyulak tudnak a kocsi előtt kitartóan szaladni. Csak akkor ugranak félre, ha rájuk villant az ember)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#5282) tibcsiworld válasza Gépötty (#5280) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ennyi!

(#5283) tibcsiworld válasza dahaka1 (#5279) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Valószínű, meg még jó drága is hozzá! :(

(#5284) dahaka1 válasza tibcsiworld (#5283) üzenetére


dahaka1
csendes tag

Hol találok olcsóbban?
Néztem az ajánlott oldalakat, de ott sem olcsóbb.

(#5285) TaaT válasza bajvan2 (#5272) üzenetére


TaaT
veterán

:U [link]

Give them hell Ukraine!

(#5286) Razor18


Razor18
tag

Sziasztok,

a banggood mindig Európából szállít? Illetve a "CN Warehouse" mit takar?

Kösz

(#5287) Gépötty válasza Razor18 (#5286) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nem. Alapvetően kínából, ezt jelenti a CN (China) jelzés. Ha az európai áruházukban is elérhető valami, akkor "EU Warehouse" opciót is választhatsz.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5288) bajvan2 válasza TaaT (#5285) üzenetére


bajvan2
tag

Itt mi a szabálytalan? :D
Szaggatott vonalon szabályosan indexelve kikerülöm az átvonuló védett teknősbéka hadat. Ja és autóút. (Egyébként nem, de meg nem mondja senki hol van.)
Akartam mutatni mást is, de azt épp ezért nem tettem meg. Szombat esti viharban ahogy áll mindenhol a tökig érő víz és tempósan belehajtva fröcsög széjjel a lámpa előtt olyan mintha lángban állna az egész autó eleje. Eddig nem tűnt fel, de tök jól néz ki . De ugye ilyen általában csak akkor van, mikor kerülgeted a botorkálókat, ami csak ritkán szabályos.
Kb hónapja teljesen telibevertem egy biciklist is, magának kereste a bajt, elismerte, kifizette, viszont ott is legalább 6 szabályszegést tudnék magamra verni, de nincs ember, aki a hatból ötöt nem csinál meg és észre se veszi.
A szomorú csak az, hogy nem tanult belőle. Láttam azóta is ugyanúgy megy keresztül a lámpás kereszteződésen tilos irányba (akár pirosba) index, hátranézés, mindenféle kanyarodásra utaló magatartás nélkül vak ló módjára. Majd legközelebb abból is kikerekedik a zebrán ütötte el a tisztességben megőszült derék embert a száguldozó taknyos barom című műsor, dehát jól van ez így! :D

(#5289) havri1 válasza bajvan2 (#5288) üzenetére


havri1
félisten

Remélem ezt te is csak viccnek szántad.
Szabálytalan. (ettől függetlenül éjjel én is a felezőn megyek)

[ Szerkesztve ]

havri

(#5290) tibcsiworld válasza dahaka1 (#5284) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Itt!

Meg a főoldalon az 5%-os kedvezményyt ajánlották, ott még -2dodó! :)
Email-ra feliratkozol, és kapsz egy kódot érte, rendeléskor beírod! 39dodó a vége! A vámon átment nekem!

(#5291) Maximusz


Maximusz
aktív tag

Sziasztok egy másik autós kamerákkal foglalkozó topikból irányítottak ide!

A kérdésem az lenne, hogy egy cikkben itt a ph-n szó volt róla, hogy érdemesebb a kamerákba Li-Po akksik helyett kondenzátort tenni a kisebb meghibásodás és gazdaságosabb üzemeltetés végett. A kérdésem az lenne, hogy ki szeretném próbálni kondenzátorral a mostani akksi helyett, akkor milyet érdemes beletenni? ( típus, feszültség, kapacitás trióval szeretnék ötleteket kérni )
köszi

(#5292) Gépötty válasza Maximusz (#5291) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ez sajnos nem ilyen egyszerű kérdés. A kamerának kifejezetten képesnek kell lennie kondi használatára. Létezik olyan, ami mindkettőt tudja fogadni (Mobius), de többnyire vagy aksi, vagy kondi. Pl a G1Wc-ben kondi van, és már maga az alaplap is teljesen más, mint a mezei G1W lipora tervezett panelje.
Sajnos az ilyenhez az én tudásom kevés, de ha lesz megbízható információm a biztonságos átalakítást illetően, az mindenképp olvasható lesz majd itt.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5293) Arti1


Arti1
aktív tag

A visszapillantóra szerelhető tartónál fel lehet úgy tenni a kamerát, hogy a tükörtől ne is lássam? (Ne takarjon ki mást, mint a tükör)
A tükörre szerelhető tartó mennyire állítható? A gyári cuppantóssal úgy vagyok, hogy (a szélvédő tetejéhez tettem pont) kicsit jobban felfele néz, mint kellene és nem tudom tovább lefele fordítani, mert akkor már törne le, így meg majdnem több mint a fele az eget mutatja, ami meg a normál forgalomnak a képében okoz sötétedést, mert az ég fényességéhez állítja be magát. Felhős időben, meg nagy lombos fák alatt tökéletes a képe. Valakinek valami hasonló tapasztalata esetleg?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5294) TaaT válasza Arti1 (#5293) üzenetére


TaaT
veterán

Szerintem nem fér el a tükör mögött. [link]

Give them hell Ukraine!

(#5295) Arti1 válasza TaaT (#5294) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm, ez alapján pont a tükör alá lógna... Most a tükör mellett van jobb oldalon, gyári cuppantóssal, az ablak tetején. Ha lehajtom a napellenzőt, teljesen takarja, ez így OK, nem zavar. Már csak a felfele nézés ellen kellene valami, de a visszapillantóra szerelhető így kiesett...

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5296) Gépötty válasza Arti1 (#5295) üzenetére


Gépötty
senior tag

Jól meg lehet döntve a szélvédőd...
Én minden további nélkül nekimennék meleg levegővel, és hajlítanék azon a tartón. De persze meg kell nézni, hátha van egyszerűbb megoldás is.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5297) Arti1 válasza Gépötty (#5296) üzenetére


Arti1
aktív tag

Egy próbát megér a hőlégfúvó, remélem nem hőre keményedő műanyagot használtak :) meg előtte azért leveszem a kamerát róla :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5298) Gépötty válasza Arti1 (#5297) üzenetére


Gépötty
senior tag

Persze, mindenképp vedd le a kamerát :D
Sőt, a szélvédőről is vedd le a tartót :)
Aztán célzottan ott kellene melengetni, ahol szeretnél hajlítani rajta, sok türelemmel, lassan, mert a műanyag rossz hővezető: könnyen képes kívül megégni, mikor belül még csak nem is képlékeny.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5299) Laca1212


Laca1212
őstag

Ez melyik mininek felel meg specifikációban?
Vagy köze nincs egyikhez sem és csak a külső hasonlít?

[ Szerkesztve ]

(#5300) TaaT válasza Laca1212 (#5299) üzenetére


TaaT
veterán

Szerintem a Mini 0801-nek, ha valósak az adatok.

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.