Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Gépötty válasza Arti1 (#5099) üzenetére


Gépötty
senior tag

2-5F. Gyakorlatilag azonnal lemerül, nemhogy reggelre.

Én azon gondolkodom, az órát hogyan oldották meg. Mi táplálja gyújtás nélkül? Elemes?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5102) TaaT válasza Arti1 (#5099) üzenetére


TaaT
veterán

Én csak a saját kondis kamerámról tudok nyilatkozni, az semeddig sem tárolja a töltést. Tehát olyan mint egy 220v-os készülék, ha kihúzod a tápkábelt utána már nem fog bekapcsolni.

Give them hell Ukraine!

(#5103) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
B40 Pro
Erről mi a véleményetek? Főként azért tetszik, mert rásimul az üvegre és nem olyan feltűnő egyik oldalról sem.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#5104) Gépötty válasza sgery (#5103) üzenetére


Gépötty
senior tag

:DD

Techmoan friss mini0806 reviewja.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5105) sgery válasza Gépötty (#5104) üzenetére


sgery
őstag

Ezt most azt jelenti, hogy jó, vagy hogy a mini 0806 jobb és hasonló? (és jóval drágább)

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#5106) TaaT válasza sgery (#5103) üzenetére


TaaT
veterán

A jövőhéten lesz egy Logoutos tesztem róla. [link]

Give them hell Ukraine!

(#5107) bul07 válasza Arti1 (#5099) üzenetére


bul07
nagyúr

Volt már erről szó akkor ilyen megoldás jött szóba
Egy késleltető [link]

Vagy ez egyből Micro USB csatlakozóval, de lehet fixre forrasztani 5-30V-ra [link]

Csak ugye ha megszakad a delej akkor a késleltetés is újraindul , bár ha mondjuk 5s van állítva akkor kulcs be 5sec van indítózásig, ekkor áram megszakad majd mikkor újra kap akkor 5sec és indul a kamera

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5108) Arti1 válasza havri1 (#5100) üzenetére


Arti1
aktív tag

OK, ezek szerint gyújtás ráfordításakor egy pillanat alatt megtelik és remélem ezzel kihúzza azt az 1-2 mp-et, amíg indítózok. Így ha ilyen gyorsan feltöltődik, nem is érdekes, marad-e benne későbbre. Addig bírja ki, amíg indítózok, meg amikor leállítom. Meg kellene nézni, létezik-e olyan biztosíték a táblában, ami gyújtás ráadása után egészen a kulcs kihúzásáig áram alatt van. Van tipikus ilyen hely, amit biztonságosan lehet használni? Pl. ABS biztosítékára nem kötnék ilyent, hátsó ablaktörlőre simán, de az is lekapcsol indítózáskor, rádióval, világítással együtt...

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5109) Arti1 válasza bul07 (#5107) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm, ez is egy megoldás lehet

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5110) havri1 válasza Arti1 (#5109) üzenetére


havri1
félisten

Igen, engem is foglalkoztatott ez, de végül nem építettem be. Jó az úgy :-)
Majd ha behal az aksi, veszek bele kondit..Előbb utóbb úgyis megadja magát, időzítő ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

havri

(#5111) fant0mi válasza Gépötty (#5104) üzenetére


fant0mi
addikt

Ezen is gondolkodtam, de egyelore draga.
Szerintem a kovetkezo hamisitasi mania ezt fogja masolni.

(#5112) TaaT válasza Gépötty (#5104) üzenetére


TaaT
veterán

Ennél is van baj a tükröződéssel ahogy látom.

Give them hell Ukraine!

(#5113) Moleman válasza Gépötty (#5104) üzenetére


Moleman
addikt

Még mindig nagyon vágyom rá. :U De sajnálok érte ennyit kiadni, túlságosan elégedett vagyok a G1W-vel.

(#5114) sgery válasza TaaT (#5106) üzenetére


sgery
őstag

Királyságos, várom : )

Arti1
Ha minden igaz, a gyújtáskapcsolónál a 15-ös számú az, ami még indítózás alatt is áramot ad. Múltkor kötöttem be riasztót akkor oda kellett forrasztanom. De egy multiméterrel is gyorsan kimérhető.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#5115) Gépötty válasza sgery (#5105) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nem, ez most azt jelenti, hogy ha kicsit visszaolvasol, találtál volna infót róla, aztán beleszerkesztettem a tesztvideó linkjét, hogy ne legyen annyi hozzászólás.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5116) Arti1 válasza sgery (#5114) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönet, majd kipróbálom!

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5117) Gépötty válasza TaaT (#5112) üzenetére


Gépötty
senior tag

Gondolkozzunk Béláim!
A tükröződéshez kell a műszerfal, meg az üveg. Az üveg nagyjából azonos képességekkel bír minden autónál, bár ha jobban belegondolok, vannak a fémgőzölt szélvédők is, de azokat ne vegyük most figyelembe.
A műszerfal fényvisszaverő képessége behatárolja, mennyire tükröződik az üvegben.
Három módon lehet ezt csökkenteni:
- Valami nem tükröződővel el kell takarni a kamera látómezejéből a műszerfalat. Le kell mattítani, valamivel beborítani (lefesteni, flokkolni, felmosóronggyal letakarni, stb.), hogy minél kevesebb fényt verjen vissza, és ide sorolnám a kamera alá elhelyezett takarólapot is.
- a kamerát kell olyan helyen/szögben elhelyezni, ahol nem a műszerfal tükörképe látszik, hanem valami árnyékban lévő, vagy kevésbé reflektáló felület - természetesen ezt behatárolja a praktikum, és a kamera látómezeje;
- polárszűrő, vagy egyéb, tükröződést semlegesítő bevonat a lencsén. Ezeknek is bőven van hátránya, sötétben sokat rontanak a képen, ezért mindig le kell(ene) venni őket. Lehet, hogy a 118-as, illetve a 0806-os érzékenyebb a tükröződésekre másoknál, ám ezen valószínűleg az éjszakai képminőségük profitál.
Itt jegyzem meg, hogy adhatnának egy plusz mágneses gyűrűt a kameához, amire akkor lehetne feltapasztani a szűrőt, amikor nincs használatban. És ha már gyakorlat, nem értem miért nem jár műanyag tok is a kamerákhoz, mint ahogy a magnóelőlapokhoz természetes.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5118) fant0mi válasza Gépötty (#5117) üzenetére


fant0mi
addikt

Hat ilyen plusz polarszuros magneses gyurut lehet kapni, a 0806 videoban mutatta is a fazon.

(#5119) TaaT válasza Gépötty (#5117) üzenetére


TaaT
veterán

Én csak azt nem értem hogy a G1W-nél ezt meg tudták oldani külső polárszűrő nélkül. [link]

Give them hell Ukraine!

(#5120) Gépötty válasza TaaT (#5119) üzenetére


Gépötty
senior tag

De az fix, azaz ha nem akarod, akkor is rajta van.

(#5118) fant0mi:
Mutatta? (Kétszer is beszunnyadtam közben, de eddig azt hittem, visszatekertem) :U
Majd megnézem, most más dolgom van. A lényeg, hogy ha adnak hozzá, akkor nem szóltam, de ha külön kell beszerezni ezt a kiegészítőt, akkor nem értem, miért marad ki a csomagból. Ahogy a tok is jól jönne.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5121) fant0mi válasza Gépötty (#5120) üzenetére


fant0mi
addikt

3:56-tol lathato.

(#5122) amargo válasza fant0mi (#5118) üzenetére


amargo
addikt

az en csomagomba alapbol benne volt, de biztos külön is lehet venni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5123) Gépötty válasza fant0mi (#5121) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ja, én nem magára a szűrőre gondoltam, hanem egy olyan gyűrűre, amit külön fel tudok ragasztani valahova, hogy amikor nincs szükség a szűrőre, rá lehessen tenni. Tehát csak arra kellene, hogy ne a kesztyűtartóban, térképzsebben, hamutartóban hánykolódjon, és karcolódjon a szűrő. De így akkor jól láttam, hogy nem láttam :D

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5124) gerenda110


gerenda110
aktív tag

tudom, nem ide tartozik, de hátha kapok választ vagy segítséget. Nos van egy Logitech webcamom,

Ezt produkálja. a Mikrofon része működik. érzékeli, de ha elindítom ezzel a hibával kivág

[ Szerkesztve ]

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#5125) fant0mi válasza Gépötty (#5123) üzenetére


fant0mi
addikt

Jaaaa! :-)

(#5126) cigam válasza gerenda110 (#5124) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Már a hibaüzenet kibogarászása is problémát okoz ezen a fotón. Nem gondolod, hogy nem barkobázni kéne? Eseménynaplót nézd meg. Másik programmal próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5127) Arti1


Arti1
aktív tag

[link]
Megvan milyen kondi van benn 1.5F 5.5V valami AMCAP
De semmit nem tud róla a google vagy rosszul keresem...

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5128) Gépötty válasza gerenda110 (#5124) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nálad a számítógép-kezelés alapjaival van probléma. Ne a webkamerával kezdd, először legalább alapfokon tanuld meg használni!

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5129) Gépötty válasza Arti1 (#5127) üzenetére


Gépötty
senior tag

Mit tudtunk meg ezekből az információkból, illetve mire vagyunk még kíváncsiak ezeken kívül?
Adatlap esetleg?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5130) Arti1 válasza Gépötty (#5129) üzenetére


Arti1
aktív tag

Nem értek fizikai angolul, még az indítózással kapcsolatban érdekel, hogy mennyi idő kell neki tölteni gyújtáskor, hogy túlélje az indítózáskori áram elvételt.
Biztos le van írva valahol abban amit linkeltél, de nekem ez így kínai :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5131) gerenda110 válasza Gépötty (#5128) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Kedves Gépötty, elhiszem hogy Senior vagy, elhiszem hogy nagyon értessz mindenhez, De ha kattintok az egérrel vagy nyomok egy gombot a billen, vagy akármit csinálok bezáródik az alkalmazás:) Le írtam a hiba formát. Leválasztás hang. az Üzenetben pedig az áll hogy Elnézést, hogy kérdeztem és a webcamtopikban nem kaptam értelmes választ. netbetyár:)

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#5132) Gépötty válasza gerenda110 (#5131) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nem igazán értem, hogyan kapcsolódik ez a seniorsághoz (Jé! Észre sem vettem, de tényleg!), és nem értek mindenhez. Nem dolgozom például a szíeszáj majaminál, ahol a biztonsági kamera felvételét kinagyítva, ujjlenyomatot vesznek a forgóajtón kirohanó tettesről, bár nagyon szeretnék, mert akkor az általad beillesztett képet, és az üzenetablakban lévő szöveget is ki tudnám elemezni. Talán még azt is, amit ide elfelejtettél.
Azt viszont nem eteted meg velem, hogy bezáródik az az ablak, amikor ott van rajta az OK gomb (másrészt még ha így is lenne, amikor nyomsz egy printszkrínt, már azelőtt megcsinálja a képernyőmentést, minthogy ettől bezáródna).
Ne háborogj, hanem adj elegendő információt, ami alapján lehet értelmesen válaszolni.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5133) Arti1 válasza Gépötty (#5129) üzenetére


Arti1
aktív tag

Az ebay leírásban most vettem csak észre (mert a leírás elején volt piros betűvel), hogy írják, hogy az áram elvétele után 3 mp-et bír a kondi. Ennyi ideje van a kamerának befejezni az utolsó felvételt, felírni a memóriakártyára a végét és kikapcsolni. Azt olvastam, hogy a felvétel automatikusan elkezdődik amint áramot kap a kamera, de vajon ugyanígy automatikusan lekapcsolásba kezd, ha elmegy az áram, mert pl. hazaértem és kiveszem a kulcsot és elmegy az áram a tápból?
Remélem gondoltak rá és nem manuális a kikapcsolás...
Ha manuális, mi baja lehet, ha nem kapcsolom ki időben és kiürül a kondi?

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5134) TaaT válasza Arti1 (#5133) üzenetére


TaaT
veterán

Nem manuális a kikapcsolás, rendesen befejezi a felvételt ha elmegy az áram, legalábbis az enyém. :)

Give them hell Ukraine!

(#5135) Gépötty válasza Arti1 (#5133) üzenetére


Gépötty
senior tag

Kétszer-háromszor már leírtam, de lehet, hogy megzavart a sok betű: azért van benne kondi, hogy amikor megszűnik a táp (értsd: leveszed a gyújtást), le tudja állítani a felvételt, el tudja menteni a megkezdett fájlt.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5136) Arti1 válasza TaaT (#5134) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm.

Gépötty: OK, OK, a sok betű jó barát, már majdnem mindegyiket ismerem :DDD Nameg az se mindegy, hogy le tudja állítani a felvételt a kamera, vagy tényleg le is akarja :)

Lassan annyit kérdeztem már a kondisról, hogy lehetne összerakni egy GYIK-et, a következőknek egyszerűbb legyen :) Még a végén megtanulom használni, mire megérkezik :)

A kondi feltöltési sebességével kapcsolatban elküldtem az adatlapjának linkjét egy gyakorló elektromérnöknek, ha kapok választ, megírom, mit bogarászott ki az adatokból.

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5137) TaaT válasza Arti1 (#5136) üzenetére


TaaT
veterán

Az én kamerámnak 5másodperc a boot ideje kb, na az idő alatt szerintem többször is feltöltődne a kondi. :)

Give them hell Ukraine!

(#5138) xigris


xigris
őstag

Sziasztok mitől lehet hogy egy új g1wh kamera töltés közben melegszik a lencse és a kijelző ez normális vagy nem? :R

(#5139) Gépötty válasza xigris (#5138) üzenetére


Gépötty
senior tag

Igen, teljesen természetes a hőfejlődés. Azért megolvadnia nem kell, de ha bőven kézmeleg, akkor még a normális viselkedésen belül van.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5140) Arti1 válasza Copilot64 (#5068) üzenetére


Arti1
aktív tag

Neked mennyi idő után váltott shipped status-ba a rendelés a gearbest-en? 3-án rendeltem, most 7-e van (volt közben hétvége is), még csak ott tartok, hogy köszönik, megkapták 3-án a pénzt és pont. Semmi processing vagy valami hasonló... Lehet, hogy most túrják fel a raktárt az utolsó ilyen kameráért :)

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5141) tibcsiworld válasza Arti1 (#5140) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nem kell izgulni! Én néha elfelejtem a rendeléseim, és csak pozitívan csalódom, ha megjön! :)
2 hét elteltével érdemes megnézni először, hogy mi a helyzet! Az idegeknek mindenképp e tesz jót! :)

nem egy belföldi gls sebesség ez! :(

(#5142) Gépötty válasza Arti1 (#5140) üzenetére


Gépötty
senior tag

Engem legutóbb egy hónapig szopattak nemlétező termékkel a GearBestiák. Ráadásul átlátszó módon hazudtak ahelyett, hogy azt mondták volna, hogy bocs, olyat hirdettünk meg, amit az életben nem gyártottak. Hitegettek, hogy küldik, aztán írtak, hogy nem szállít a gyártó (lol), és mire választhattam volna másik terméket, vagy kérhettem volna vissza a pénzem, jött a levél, hogy elküldték. Naná, hogy nem azt kaptam amit rendeltem.
De nyugi, meg fog jönni, csak türelem. Készülj három hétre, annál sokkal több nem lesz, ha meg előbb ideér, örülsz.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#5143) KL48


KL48
tag

Csak megnyugtatásul: én egy ilyen mechanikus automata órát kaptam, de nem akart működni. Mikor megreklamáltam kétszer is (!) azt válaszolták, hogy cseréljek benne elemet, és jó lesz. Amikor végre letettek az elemcseréről, megígérték, hogy küldenek egy másikat. Közben telnek a hetek. Azt hiszem refund lesz belőle.

(#5144) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

A G1W 720p-ben hány FPS-el vesz fel? valahol azt olvastam 60. Igaz vagy csak félretájékoztatás.
Dobozán is van. 720p 30fps 720p 60fps. De a menüben csak egyféle 720p-t lehet kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#5145) TaaT válasza ЯΞD (#5144) üzenetére


TaaT
veterán

Enyémben van 720p 60fps
verzió: 2014.0611

Give them hell Ukraine!

(#5146) ЯΞD válasza TaaT (#5145) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Az én Verzióm: 2014.12.23.01
Blueskysea G1W
Felbontás beállításoknál csak 1080p 720p 848x480, 640x480. Még csak azt sem írja, hogy a 720p az milyen fps. Felvételt készítettem vele az 30fps lett.

[ Szerkesztve ]

(#5147) TaaT válasza ЯΞD (#5146) üzenetére


TaaT
veterán

Lehet csak a firmware miatt nem tudja, bár szerintem nem annyira fontos a 60fps

Give them hell Ukraine!

(#5148) ЯΞD válasza TaaT (#5147) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Hát ha tényleg 60fps-el vesz fel és nem ilyen egyéb mókólás pl duplázza a frame-et mint az sj4000 akkor nekem az lenne.

Fogalmam sincs csak az sj4000-topikban ezt már kitárgyalták, hogy nem valódi 60fps-el vesz fel.

[ Szerkesztve ]

(#5149) TaaT válasza ЯΞD (#5148) üzenetére


TaaT
veterán

Azt mondjuk honnan lehet megtudni?

Give them hell Ukraine!

(#5150) cigam válasza TaaT (#5149) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Felveszel gyors mozgást, és ha minden másosik képkocka egyforma... ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.