Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) petike2014 válasza Dictator^ (#5749) üzenetére


petike2014
aktív tag

Bármikor, bármelyikkel előfordulhat.., az egér akadás a jobb felső sarokban néha kurzor szétesés videó bezöldülés/torzítás stb..

(#5752) Osynho válasza polonic (#5750) üzenetére


Osynho
addikt

Jah, tudom, hogy van újabb driver, de attól se volt senki hasra esve, így nem erőltettem :D A 11.2 vajon gyökeresen eltér a hagyományoktól és előfordulhat, hogy jól sikerül? :U
Nekem simán is produkálta a jelenséget, elvileg alapon ment vga. Mindegy, eddig csak 1x csinálta :O

(#5753) Bali27


Bali27
addikt

Az Asus Smart doctorban van egy funkció ami Vista alatt alapbol volt, Win 7 alaltt meg ha megpusztulok sincs..CPU Usage mod a neve, és ahogy látom arra jó hogy ha a procim nagyon meg van terhelve akkor besegit a GPU.. vagy ilyesmi...Itt lehet megnézni miröl beszélek..[link]

(#5754) pete_21 válasza Osynho (#5752) üzenetére


pete_21
addikt

Ha megint előjön, nem kell restartolni, indíts el egy videót dxva-val, és megszűnik a hiba.
Be van jelentve a hiba, reméljük már rajta vannak az ügyön.

(#5755) Osynho válasza pete_21 (#5754) üzenetére


Osynho
addikt

:R

(#5756) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Be van jelentve a jobb felső sarokban is az egérkurzor akadás.

Visszaválaszoltak, hogy tudnak róla, a javítás elkészítése folyamatban van. Csak kérdés mikor fejezik be? :W

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#5757) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Bocsi, hogy nem olvasok vissza, de 6850-ből is lehet 6870-et "varázsolni"?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5758) polonic válasza CHIPman (#5757) üzenetére


polonic
félisten

Nem lehet.

(#5759) Biga123 válasza Bélaaaa (#5756) üzenetére


Biga123
addikt

Következő driverben javítva lesz :DDD , csak akkor meg mást szúrnak el.. ;]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#5760) Bali27


Bali27
addikt

5753-as hsz-hoz valaki valamit? :)

(#5761) jegenye77 válasza polonic (#5758) üzenetére


jegenye77
addikt

Dehogynem!
Eladod,és rendelsz egy 6870-et! ;]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5762) ///Krisz\\\ válasza Bali27 (#5760) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

én sajnos nem ismerem ezt a programot, szóval csak tippelni tudok. a legfrissebb van fent belőle? nem pont ugyan ez a feladata az OpenCL-nek? lehet, hogy az is kell hozzá. [link] (a második az, ez a link a 64 bites-hez van, úgy emlékszem neked az van :) )

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#5763) polonic válasza ///Krisz\\\ (#5762) üzenetére


polonic
félisten

Az opencl teljesen más.

(#5753) Bali27

Mit árul el az a kép, amit belinkeltél?
Nézd csak meg! Ott ahol be van szürkülve, azt írja, hogy kell az asus gamerosd. Próbáld meg azzal, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#5764) ///Krisz\\\ válasza polonic (#5763) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

"Mi az OpenCL?
Egy programozói nyelvről van szó, amely lehetővé teszi, hogy az általános számítási feladatokat ne csak a rendszerek központi processzora (CPU), hanem a grafikus gyorsító egységek (pl. grafikus kártyák, GPU) is elvégezhessék. A grafikus kártyák sebessége annyira megnőtt, hogy érdemes azokat is kihasználni, de ilyen fajta programozásra eddig nem volt szabványos lehetőség.
"

(#5753) Bali27:
"...CPU Usage mod a neve, és ahogy látom arra jó hogy ha a procim nagyon meg van terhelve akkor besegit a GPU..."

Nekem ez szinte ugyan annak tűnik, de ha rosszul gondolom javíts ki nyugodtan. :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#5765) polonic válasza ///Krisz\\\ (#5764) üzenetére


polonic
félisten

Nézz rá a képre és megérted.
Az egy asus programon belüli hyperdrive funkció, ami nincs most és kell neki.

(#5766) Bali27 válasza polonic (#5765) üzenetére


Bali27
addikt

Nem kell-- De nem lenne rossz:) És nem tudom miért nincs, amikor Vista alatt ment, itt meg nem.. :F

(#5767) ///Krisz\\\ válasza polonic (#5765) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

én itt ki is szállnék a csevejből, mert tényleg nem értek ehhez a programhoz (Smart Doctor). csak annyit kérdeznék, hogy az nem fordulhat elő, hogy azért nem tudja aktiválni, mert nincs meg hozzá a megfelelő program (OpenCL)? nem lehet, hogy ez feltétele a működésének (már mint a Cpu usage működésének)? :F

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#5768) polonic válasza ///Krisz\\\ (#5767) üzenetére


polonic
félisten

Én sem tudom mi lehet.
De itt nem hiszem, hogy összefüggés lenne a két dolog között, holott leírva, annak tűnik. Az opencl az egy külön amd driver, ez meg egy asusos program valami funkciója. Ha kéne hozzá az opencl, akkor az fel lenne valahol tüntetve.
Én ezt gondolom erről. De persze lehet, hogy egyáltalán nincs igazam. :)

(#5766) Bali27

Akkor meg tényleg nézd már meg az opencl drivert és hátha kiderül, hogy egyáltalán nem jól gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#5769) ///Krisz\\\ válasza polonic (#5768) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Hát most már tényleg csak az maradt, hogy ki kéne próbálni. :D

Bali27: lehet, hogy nem oldja meg a "gondot", de ártani nem fog ha felteszed az biztos. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#5770) Bali27 válasza ///Krisz\\\ (#5769) üzenetére


Bali27
addikt

Ja azt elfelejtettem leirni hogy fel van téve az OPENCL driver... Még utólag kézzel is rátettem de nem jó...
Ujra feltezem a Win7 et... Kicsit 1-2 dolgot máshogy csinálok-- De ha ugy se megy akkor marad a jó öreg vista.. Ami mint egyre jobban kezd kiderülni nem is olyan szar...

(#5771) ///Krisz\\\ válasza Bali27 (#5770) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Hát akkor nem emiatt nem ment... sajnos más ötletem nincs. :( Nem hiszem, hogy azért nem megy, mert rosszul lett feltéve a win. Senki se mondta, hogy a Vista szar, csak annyit, hogy a Win7 jobb, de persze szíved joga. Ha neked az jobban bejön... :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#5772) Bali27 válasza ///Krisz\\\ (#5771) üzenetére


Bali27
addikt

Rosszul szerintem feltenni sem lehet..:) Meg valamennyit ehhez a részéhez értek... Uh nem csak install oszt kész van..
Hanem AHCi drivertől kezdve a Win7 manageren át a Winttolsnet beálitoprogi stb stb..

Én is érthetetlenül állok itt előtte.. Annyit még megcsinálok hogy felteszem ujra a 7et, majd se intel se semmi .. hanem vga driver.. aztán smartdoctor.. Ha ugy se müxik akkor megy vissza a vista...
No.. majd jelentkezek egy fél ora mulva mi lett:)

[ Szerkesztve ]

(#5773) ///Krisz\\\ válasza Bali27 (#5772) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Igaz, rosszul fogalmaztam. :B

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#5774) pete_21 válasza Bali27 (#5772) üzenetére


pete_21
addikt

Azért a Win7 Managerrel és Wintools-sal, és hasonló buheráló társaival óvatosan bánj. Miket állítgatsz vele? Az ilyenekkel csúnyán haza lehet vágni a Windowst. Bevallom, a Win7 Manager nekem is fentvan, de csak mert a Startup managere jobban bejön, mint az msconfig.
Szerintem ne nagyon buherált a Windowst, általában többet árt, mint használ. Ami mindenképp kell a Windows működéséhez, az MS csak belerakta az oprendszerbe, nem? :)
Én nem térnék vissza a Vistához a helyedben. Kicsit (tényleg nem sokkal) rosszabbul kezeli az erőforrásokat. Egy ilyen funkció miatt, amiről azt se tudjuk, egész konkrétan mire is jó, én nem váltanék egy régebbi oprendszerre. Te a döntés a tied. :)

(#5775) Valdez válasza Bali27 (#5772) üzenetére


Valdez
őstag

Aztán ahci vagy ide módban vannak-e a hdd-id?

(#5776) Zohan


Zohan
senior tag

sziszatok..
black opsot mennyi fpsel húzhat egy ilyen - ATi Radeon™ HD 6870?
gépem többi része infoimnál.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5777) Puszedli


Puszedli
csendes tag

Végső elkederedettségemben írok most ide. Tegnap vettem egy új konfigot ami áll egy Intel DP55BW alaplapból, Intel Core i5 650-es prociból és egy MSI HD6850-es Radeonból és egy 400W-os tápból.
A problémám az, hogy a gép végképp nem érzékeli a grafikus kártya jelenlétét. Bekapcsolom és csak fekete képernyő van. Ha berakom a régi kártyám (Nvidia 8800GT) akkor probléma nélkül megy. Szerintetek a kártya rossz vagy nem kompatibilis, vagy a táp kicsi neki?
Valami ötlet ? :( :( :(

Kvantumfizikus paraszt

(#5778) Bali27 válasza pete_21 (#5774) üzenetére


Bali27
addikt

Valdez: AHCi modba van a bios... Win installkor természetesen az F6 os AHCI ICHR9es drivert betöltetem vele.. ÉS utána is van 1-2 nyalánkság..
Ja AHCI elméletileg jobb, gyakorlatilag nem vettem észre semmit.. De a fejnek elméletileg kevesebbet kell mozogni (Hotplug nem izgat) +kell valami jó kis defrag.. és talán tényleg lehet majd érezni az AHCi előnyeit.. De ez ég tesztelésre vár mert eddig 2db 250GBos wdm volt Raid 0 ban...Most cseréltem le őket..Zugott miatt az egész ház... Gyorsabbnak gyorsabb volt mert 110mb/seccel másolt másik winyora, és tömbön belül se volt lassu..
Csak nagy a seekelési idő + a rezonancia és ezzel együtt a hang:( De szerettem nagyon..

Pete_21: Én a Vistának a Vista managerrel szárnyakat adok.. A Vista managerbe se véletlenül tették bele azt a sok dógot :) Mindent kiteszteltem már az évek alatt, utána néztem fórumokon stb.. Már fejből kb 3 perc alatt beálitom a teljes Vista managert ugy hogy jó legyen.. A Win7 manager kb 95%ban ugyan az :)

[ Szerkesztve ]

(#5779) Zohan válasza Puszedli (#5777) üzenetére


Zohan
senior tag

400wattos tép.. ne viccelj legalább 550es.. :D
szóval akkor lesz még egy táp cseréd..

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5780) vsanyi132 válasza Zohan (#5776) üzenetére


vsanyi132
csendes tag

Szia! Nekem is ilyen kártyám van, egy garnciális cserén túl vagyok black screen probléma miatt. Olvass vissza mi is az, neked azt hiszem más a gondod, lehet az nvidia nyomait kéne eltüntetned vagy kompatibilitási gond, a hozzáértők majd segítenek :)

(#5781) xAttilax válasza Zohan (#5779) üzenetére


xAttilax
őstag

egy minőségi 400w simán kell vinnie egy 6850 de még a 6870 is.

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#5782) Bali27


Bali27
addikt

No..Nagyon ugy néz ki hogy megy vissza a Vista...

(#5783) pete_21 válasza Bali27 (#5778) üzenetére


pete_21
addikt

Kíváncsi vagyok, miket állítasz. Ha úgy is beállítgatod majd, küldessz képeket a programból, hogy miket állítottál át?
Köszi!

Puszedli: Igazából, ha noname táp, azt mindenképp érdemes lecserélni valami elfogadhatóra. Nézz be egy tápos topikba, hogy melyik a legjobb vétel mostanság.

[ Szerkesztve ]

(#5784) Puszedli válasza xAttilax (#5781) üzenetére


Puszedli
csendes tag

Az a baj, hogy csak adták a dobozhoz, ilyen no name táp.

Kvantumfizikus paraszt

(#5785) lsc válasza Puszedli (#5784) üzenetére


lsc
nagyúr

ilyen no name táp Valószínűleg megtaláltad a bűnöst, de valami csak van rá írva ?

Az élet kegyetlen .

(#5786) jegenye77 válasza Zohan (#5779) üzenetére


jegenye77
addikt

Hogy-hogy nem elég a 400 w? :Y
Nézz bele a cuccaimba hogy mire is elég! ;)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5787) Erdei88


Erdei88
veterán

Pár napja összeraktam a konfigom, 2 darab 6870el.
Aggódtam a mikrolagg, min fps és társaitól, de eddig semmi ilyen nem tapasztaltam.

Jelenleg a 2-3 VGA zabáló játékon kívül (Crysis, Metro, GTA4) FullHDban kompromisszumok nélkül tudok jászani akár 16X élsimítással. Hozzáteszem a proci még csak alap órajelen ketyeg. De ha megkapom a blokkom 4,5-4,9Ghz fog mellé párosulni ;]

(#5788) xAttilax válasza Puszedli (#5784) üzenetére


xAttilax
őstag

akkor jó esélyed van rá. de azokat nem is egészséges használni olyan konfigba amit nem tomboloán nyertél. szerintem mindenképp nézz valami jobb tápot, már csak az anyagi javaid védelmében ;)

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#5789) Bali27


Bali27
addikt

Mindenkitől bocsi.. Ha minden igaz az Asus Win7re nem tudta megcsinálni a progit.-. Itt egy oldal ami leirja hogy ki mit tud és mire jó.. Másik fajta 6850 nél ez a progi müködik szerintetek? Mert nagyon hasznosnak tünik
[link]

(#5790) Bali27 válasza pete_21 (#5783) üzenetére


Bali27
addikt

Küldhetek ha gondolod..

(#5791) alibaba78 válasza Erdei88 (#5787) üzenetére


alibaba78
őstag

Grat hozza! :) Te vagy az en emberem. A gyari hutoket rajtuk hagytad? Ha igen, milyen homersekletekkel tudsz dicsekedni? Hang? Nalam is itt van mar mind a 2 kartya, csak a lapomra varok, ami szinten megjott, de a postan van. :O

(#5792) Bali27


Bali27
addikt

Hmm.. basszus a 6850 nél még mindenhol a rossz samrt doctor van.. felmentem a 6970 hez , és ott már az uj valoszinöü remélhetőleg jó verzsön van..
Kis genyók ....:D :(((

[ Szerkesztve ]

(#5793) Valdez válasza Bali27 (#5789) üzenetére


Valdez
őstag

A legújabb verzióval se működik?
[link]

(#5794) Puszedli válasza xAttilax (#5788) üzenetére


Puszedli
csendes tag

Most raktam át az új kártyám egy másik gépbe ugyanazzal a táppál és ott müködik :S De ez mi, hogy nem kompatibilis egy új alaplappal a kártya ?:S

Kvantumfizikus paraszt

(#5795) lsc válasza Puszedli (#5794) üzenetére


lsc
nagyúr

Kicsit részletesebben, milyen a táp ? Ha egy celeron mellé rakod lehet elég, de a ci5 /ha jól emlékszem azt írtál/ azért többet eszik.

Az élet kegyetlen .

(#5796) wittman


wittman
aktív tag

Ahoj Emberek!

A két darab Gigabyte HD6850-met már a beszállító cégnek adták tesztelésre...Írtam egy részletes tájékoztatást a hibáról, tesztekről stb.

Ezt továbbküldte a hardverker a beszállítónak, hogy úgy teszteljék le, ahogy írtam. Legjobb teszt a No signal crash-re(black screen crash) a FarCry 2 benchmark Ultra high grafika dx10 mód 8xMSAA. Nekem egyik kártya se bírt ki 3loop-ot. Sokszor már az elsőben elszállt.

A tetü gagyibájt, meg csütörtök óta kussol. Lapítanak, mint szar a fűben...vagy még most is elemzik a GPU-z logfile-t... :W

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#5797) Bali27 válasza Valdez (#5793) üzenetére


Bali27
addikt

Az 5.7.4 van fent de az se oldotta meg..:(

(#5798) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Hy emberek!
Nagy gondolkodóba vagyok,h vegyek még egy 6870-et.Az árcsökkenés miatt igen jó áron juthatnék hozzá.A probléma ott kezdődik,hogy egy CX600-as Corsair nem tudom,hogy elég lenne-e a CF-hez,a 3.8-as Quadhoz meg 3vinyóhoz?(a tesztek szerint egy i7 970,a cf meg egy vinyó 450w-ot eszeget)A másik probléma az,hogy 1920-ba menne a játék,de mennyire hajtaná ki procim?Az utolsó és legaggasztóbb dolog az,h 1gigásak a karik...mennyire fogynának ki a vramból így FullHD-ba?(Nagyrészt SCII,BC2,F1 2010..stb gépigényesebb játékokkal játszom) :F
Esetleg,ha valakinek van valami más ötlete vga vásárlás terén az ne tartsa magába,mit tehetnék,hogy jobban fussanak a játékok? :U
Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#5799) lsc válasza Petya2900XT (#5798) üzenetére


lsc
nagyúr

Veszel egy 6950-et, moddolod 6970-re és nincs gondod semmire, ram is van bőségesen. A tápod kérdéses, elméletileg bírnia kell, de ez a corsairnál a "light" vagy gazdaságos széria.

Mod Puszedli : Így nem lesz egyszerű, nem írtad milyen a másik konfig. Egyébként az a "táp" 99% hogy kevés, a proci és a videokártya sok neki.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5800) Puszedli válasza lsc (#5795) üzenetére


Puszedli
csendes tag

egy Powermax nevü 400w-os táp. De ha a táp lenne a gond akkor nem kellene lekapcsolnia egy idő után?

Kvantumfizikus paraszt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.