Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13751) mimic1979 válasza Boogie33 (#13741) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Szerintem a VSync-nek pont ez a lényege hogy Vertikálisan szinkronizálva legyen a kártya a monitor frissítésével, ebből adódik hogy Vsyncel nem csíkozik a monitorod.
Tehát valószínűleg 60Hz a monitorod frissitése.
Egyébként minek több FPS? 35-40 FPS tökéletesen elég mindenhez.
A másik hogy az 5770-hez képest lényegesen erősebb, több FPS-t kell hogy hozzon azonos környezetben és azonos játéknál!

[ Szerkesztve ]

(#13752) Biga123 válasza b3Ro (#13748) üzenetére


Biga123
addikt

Régebbi XFX kártyákról nem sok jót hallottam hangos nem hűt ..
4 magos 3.5GHzn elég lesz hozzá..
GTS250 -hez képest jelentős lesz a teljesítménynövekedésed.. :K

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13753) Tothgera30 válasza Biga123 (#13752) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem pedig voltak XFX kártyáim, egy 4850 és egy 4890-es, mindkettő 10/10-es volt, a hűtésük pedig általában (ha nem átmatricázott ref.) nagyon jó volt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13754) Boogie33 válasza mimic1979 (#13751) üzenetére


Boogie33
senior tag

Most elindítottam a 3D Mark 2011-et valami tenger alatt járós filmecske elindult aztán elkezdett szaggatni utána lefagyott és függőleges csíkos kép. A furmark alatt minden rendbe 1920x1080-ba 4X MSAA mellet átlag 50 fps.
Akkor most szar ez a kártya.

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#13755) b3Ro válasza Tothgera30 (#13753) üzenetére


b3Ro
senior tag

Szoval akkor nagyot nem bukhatok az xfx el sem... Neztem meg a Sapphire-t ami hasno arban van. Ha valasztani kellene akor melyik a jobb dontes, venti zaj + kesobb tuning potencial teren ? Jah, es a Corsair VX450 tapom eleg hozza ?

(#13756) Tothgera30 válasza b3Ro (#13755) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A tápod elég, hát ha zaj szempontjából nézzük akkor egyiket se venném.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13757) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Sapphire HD6850, Aida64-el nézve,alapon 55fokos,1400-as venti fordulattal.
Ez megfelelő?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#13758) Fantomas80 válasza Boogie33 (#13754) üzenetére


Fantomas80
tag

Mért lenne szar? Ha enyirre gáznak találod add el adok érte 5K-t! :C
Na félre téve a tréfát! Én is 5770-ről váltottam 6850 re nekem AMDPhenom2 955X4 em van. Heaven DX11 es tesztnél ugyanazkkal a beállításokkal jóval több pontszámot kap akkor még nem is beszéltem a 6870 es-ről!
S biztos hogy ugyan azokkal a játékkol magasabb Fps-t ér el az erősebb kártya!
Főleg amik ezután fognak megjelleni!

Ha játékokban nem fagy nem pötyöz akkor szerintem nincs a kártyának semmi baja. Hőmérséklete hogy áll?
Kifagyott a 3D Mark 2011 ez elég sok mindentől lehet kártya csere után lehet egy rendszer frissítés nem ártana. Catalyst legfrisebbet rakd fel! Húzod a proceszort? Ha igen biztosan stabil?

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#13759) CJ3 válasza Boogie33 (#13749) üzenetére


CJ3
senior tag

Én amúgy magáról a VGA-ról beszéltem fenntebb, nem a vsync ról...... 13747
Én egyébként mindíg kikapcsolom......
Lehet valami van azzal a karival egyébként nem szabadna csikoznia.....az tuti...

Béci: Az 55 fok szerintem ha mostanság mérted, illetve ha nem egy ful-fullos házról beszélünk akkor jó az 55 fok...... :R

Nézd meg terhelés alatt mennyire megy föl???

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#13760) beci válasza CJ3 (#13759) üzenetére


beci
őstag

Most mértem.Egy Cooler Master 370 házban, 1 hátsó házventivel.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#13761) GeneraL_XTX válasza CJ3 (#13759) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

kicsit soknak tűnik, IDLE-ben még a régi házamban se volt 55 fokos a 6870 :U

(#13762) Boogie33 válasza Fantomas80 (#13758) üzenetére


Boogie33
senior tag

A Heaven alatt is szét esik a kép, két részre oszlik a képernyő és szaggat bitangul meg-meg áll.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#13763) GeneraL_XTX válasza Boogie33 (#13762) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

win reinstall, legfrisebb driver.

ha utána is ezt csinálja akkor csere.

(#13764) CJ3 válasza Boogie33 (#13762) üzenetére


CJ3
senior tag

Itt vetted ph-n a kártyát???

Irtam azt is ha egy nem full fullos ház ami zárt stb, abban nem szellözne úgy jó a 30 fokban ha 55fok:D

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#13765) Fantomas80 válasza Boogie33 (#13762) üzenetére


Fantomas80
tag

Egy hőmérsékletet írj még ha terheled valmelyik tesztel akkor menyirre megy fel? Ahogy elöttem is írták meg ahogy mondtam még egy windows reinstall ha aztán is vacakol akkor valami gebasz van a kártyával. :(
Esetleg másik gépben nem tudod kipróbálni?
Ja meg pl én úgy jártam aza enyémmel hogy kimozdult a foglalatból menet közben ! Ezért esett szét a kép egyszerűen lehúzta a kártya súlya! Elég súlyos a hűtésük megfelően rögzítsd!!!

[ Szerkesztve ]

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#13766) Boogie33 válasza Fantomas80 (#13765) üzenetére


Boogie33
senior tag

66 fokot irt amikor kiléptem a Heaven-ből.Nem itt vettem de most már gondolom hogy miért volt ilyen olcsó. A windows reinstal az mi , tegyem újra az egész win 7-et.

Most vissza tettem az 5770 -et és gyönyörűen megy a heaven igaz hogy fele fps.

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#13767) GeneraL_XTX válasza CJ3 (#13764) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

egyébként te a kártyádat HDMI-vel használod? mert az Asus karin ugye van két HDMI-nek tűnő port de a HDMI kábelem egyszerűen nem megy bele :F :(((

[ Szerkesztve ]

(#13768) GeneraL_XTX válasza Boogie33 (#13766) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

monitorozd: GPU-Z és pipáld be hogy logoljon!

[ Szerkesztve ]

(#13769) lsc válasza b3Ro (#13755) üzenetére


lsc
nagyúr

A tápod elég, én is olyannal hajtom, inkább a sapphire, nem hallottam még a hangját 3d-ben sem. XFX-nek ati kártyákkal voltak bajai /nem vagy nem jól működő powerplay, nem jól beállított hűtés/, nem igazán javasalom.

Az élet kegyetlen .

(#13770) nismoka válasza GeneraL_XTX (#13767) üzenetére


nismoka
addikt

Persze hogy nem megy bele, mert az Display port.

(#13771) b3Ro válasza lsc (#13769) üzenetére


b3Ro
senior tag

Sapphire lesz. Koszonom a segitseget.

(#13772) Boogie33 válasza GeneraL_XTX (#13768) üzenetére


Boogie33
senior tag

Köszönöm mindenkinek hogy próbált segíteni , vissza vittem a p.....ba én többet az életbe nem veszek használt cuccot kétszer tettem mind a kétszer megszívtam , inkább gyűjtök pár hónapig és veszek újat.
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#13773) Gery15 válasza Boogie33 (#13772) üzenetére


Gery15
addikt

Hol vetted?

HyperX

(#13774) Boogie33 válasza Gery15 (#13773) üzenetére


Boogie33
senior tag

Egyik ismerősöm ( Melóból ) hozta nekem .

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#13775) GeneraL_XTX válasza nismoka (#13770) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

És az mi a tököm? Mire lehet azt használni?? :F

(#13776) alibaba78 válasza GeneraL_XTX (#13775) üzenetére


alibaba78
őstag

Ha eyefinity-t (3-6 monitor) szeretnel kiepiteni, elengedhetetlen.

(#13777) Fantomas80 válasza Boogie33 (#13772) üzenetére


Fantomas80
tag

Nincs mit de azért a lényeg kiderült az fps-ben majdnem dupláját tudta volna mint ahogy írtad! :)

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#13778) ledgeri válasza GeneraL_XTX (#13768) üzenetére


ledgeri
nagyúr

tetszenek a látszó játék parancsokinjaid.. :B

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13779) Biga123 válasza Tothgera30 (#13753) üzenetére


Biga123
addikt

Azt pl erősen kétlem hogy 4890 re létezik olyan csendes hűtés ami lehűti azt a kazánt.. halkan..
De mind1 is mert saját magaddal kerültél ellentmondásba az egymást követő 2 hszedben.. .. :DDD :D
peace.. :R

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13780) Tothgera30 válasza Biga123 (#13779) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azt pl erősen kétlem hogy 4890 re létezik olyan csendes hűtés ami lehűti azt a kazánt.. halkan..

Nem tudom mit beszélsz :U ! Mondtam/írtam hogy halk volt a 4890-es gyári hűtése :F ? Nagyon jól átszellőztette, lehűtötte, de cseréltem Twin Turbo Pro-ra és úgy adtam el :K . Ha érdekel keress rá, tavaly vitték el. Megáll az eszem az ilyen emberektől :W !

De mind1 is mert saját magaddal kerültél ellentmondásba az egymást követő 2 hszedben..

Most egyáltalán ez mi is volt :Y ? Volt értelme írogatni ide a topicba :F ? Egyszerűen mégis meggyanúsítasz, köszönöm szépen :W .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13781) Biga123 válasza Tothgera30 (#13780) üzenetére


Biga123
addikt

1 "Nekem pedig voltak XFX kártyáim, egy 4850 és egy 4890-es, mindkettő 10/10-es volt, a hűtésük pedig általában (ha nem átmatricázott ref.) nagyon jó volt."

2 "A tápod elég, hát ha zaj szempontjából nézzük akkor egyiket se venném." (XFX. Sapphire)

Mi ez ha nem ellentmondás.. :DDD
És ha neked az a jó hűtés ami sűvít mint a poszívó akkor én kérek bocsánatot ..
Ha olyan jó volt a 4890 en a hűtés mért cserélted rajta????? :F :F
A személyeskedést kéretik kerülni...+ az arcoskodást..
ennyi.. Peace..

Amúgy a topic nem a tied, az ír bele aki akar.. :DDD
Téged pedig nem gyanusított senki semmivel..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13782) Tothgera30 válasza Biga123 (#13781) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Először is nyugodj meg szépen. A 4890-re egy gyári hűtés sem volt igazán halk, de mivel egy közel 200W-ot fogyasztó kártyára nem hiszem hogy olyan hűdejó megoldást tudtak találni, így az XFX hűtései az adott kártyán a többi hűtéshez képest egész jók voltak (jó, persze Cyclone és társai, de azon a kártyán azok is bőgtek). Most a 6870-re viszont vannak jobbak is, mert az XFX lazán csak átmatricázta a ref. hűtéseit, kivéve a Black Edition, ami szuper, de itthon alig beszerezhető. Amúgy pedig nyugodj szépen le (már először is, ha a tegeződés meg nem sért), nem kell orrba-szájba vergődni, egyszerűen csak utána kéne mindennek olvasni. Hogy miért cseréltem le? Hát mert nem vagyok oda agyári hűtésekért és a terhelés alatt kiadott hangokért sem, ezért sincs a 6870-esem gyári hűtés pedig sokak szerint nagyon jó. A 6850-esemet azért adtam el mert nem fekete hanem kék volt, na bummm, az én dolgom, senkiknek semmi köze hozzá de ha szépen megkérdik válaszolok. Itt arcosodás és értetlenkedés csak részedről volt, én ehhez már túl öreg vagyok hogy taknyos kölyök módjára vergődjek, személyes volumenű dolgokat pedig nem sértésnek szántam, nem akartam megbántani senkit ha ezzel egyáltalán megbántottalak volna, nem a pillangó lélek rejtelmeit kutatom. Azért a gyanúsítás megvolt, mégiscsak te írtál és zaklattál ilyen szurkálódó módon amit nem szeretek, hogy ellent mondok önmagamnak, de én csak azt nézem hogy a 4890 és a 6870 pl. nagyon nem ugyan az a kártya, ami még ott jó volt, nem biztos hogy itt is jó lesz. Máskor inkább privátban keress fel ilyen kérdésekkel, részemről még egyszer zárva, többet ilyet nem szeretnék.

Pug: Ugyan azt magyarázom amit te írtál, de nem érti.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13783) Pug válasza Biga123 (#13781) üzenetére


Pug
veterán

Arra még nem gondoltál, hogy hiába volt jó anno a 4850-es és 4890-es XFX hűtés, attól még 68XX szériában van nála finoman szólva jobb megoldás :U

(#13784) Biga123 válasza Tothgera30 (#13782) üzenetére


Biga123
addikt

eloszor te reflektaltal az en hsz emre szal ne olcsal pls
lazert mert te mar 100 eves vagy azert nem kell oltani amasikat... es hogy te ilyet

nem szeretnel +1x ...na ki nem sz@rjale.... vegyel vissza..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13785) Tothgera30 válasza Biga123 (#13784) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem igazán értem a hsz.-ed (értsd: vaker), de elnézést kérek azért hogy írtam hsz.-edre (értsd: bocsesz). Azért a korom miatt légy szíves ne nézz le még a szakállam is levágtam, nem vagyok olyan idős. A egyik kollégának válaszoltál érdekesen vagy tévesen, tehát én azt gondoltam javítom, mert te Pista bátyától hallottad kisboltban hogy az XFX kártyák hűtése elég kaki mert a zacskós tej igazán felmelegszik a CPU hűtő és a VGA között és nem igazán tudja reggelről, szántás után meginni estére, ha már végigtolta a Crysis utolsó küldetését. Látom mégis feladtad, ehh, többet vártam, egy jó kis vitadélutánt-estét, jól teleszemetelni a topicot mert nem igazán érted a lényeget. Az agyam sem túl barázdált, de a kolléga elmagyarázta 1-2 mondatban, szóval úgy gondolom egyszerűbb lenne neked, ha rám már nem hallgatsz. Innentől felőlem lezárva, válaszolni nem fogok ezzel kapcsolatban.

#13786) Turbolada II: Ezt nem tudtam, a jövőben figyelek, köszönöm.

#13787 Biga123: Akkor holnap randi ;] . Addig benyomom a U2-t.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13786) Turbolada II válasza Tothgera30 (#13726) üzenetére


Turbolada II
őstag

Jól van, de azért máskor jegyezd meg, hogy a visszaigazolás után már nem élhetnek az árváltoztatás jogával. Ennyi erővel megrendelek egy procit 40K-ért és kiszállításkor 55K-t fizetek érte? :) Amennyiben ez az eset velem történt volna meg, akkor már a bolt bajban lenne.

A Sapphire HD 6850 Toxicnál normális filmnézés közben a 300/1100 Mhz-es órajel?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#13787) Biga123 válasza Tothgera30 (#13785) üzenetére


Biga123
addikt

bocs telorol voltam holnap mehet tovab tolem meloban lesz rad idom..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13788) Gigi01 válasza diegho (#13683) üzenetére


Gigi01
őstag

Már át írták!link

(#13789) diegho válasza Gigi01 (#13788) üzenetére


diegho
nagyúr

Nézem én is. 41k az azért nem semmi, máshol 35-37k.

(#13790) beci


beci
őstag

Pasztázás megoldható garivesztés nélkül?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#13791) Tothgera30 válasza beci (#13790) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elvileg nem, gyakorlatilag meg ha nem látszik a bontás nyoma akkor bármi lehetséges.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13792) Gery15 válasza beci (#13790) üzenetére


Gery15
addikt

A csavarok fejére figyelj, hogy ne mard le róla a festéket. És akkor így kétlem, hogy észre vennék, hogy le vetted a hűtőt. Azaz megfelelő csavarhúzóval szedd ki a csavarokat ne késse, vagy más csavarhúzóval...

HyperX

(#13793) diegho


diegho
nagyúr

Most hívtak Pcland-ból, hogy tévesen került ki a kártya :)

(#13794) csucsbicep válasza beci (#13790) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Óvatosan csinálod, akkor igen pl. műanyag csavarhúzóval.

(#13795) Pug válasza diegho (#13793) üzenetére


Pug
veterán

jaja, nekem is most szóltak, eléggé várható volt :DDD

(#13796) diegho válasza Pug (#13795) üzenetére


diegho
nagyúr

Az viszont meglepő, hogy a valós bruttó ára sokkal több, mint máshol. 33+áfa, máshol van 37 bruttóért.

(#13797) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
Ma fogom beszerelni a Gigabyte 6870Oc típusú kártyám és a 5750-nek a fórumán olvastam hogy hibás a legújabb Driver.Van illyesfajta probléma a 6870-es szériánál vagy telepíthetem nyugodtan a legújabbat??(Win7 64)

(#13798) Gigi01 válasza diegho (#13796) üzenetére


Gigi01
őstag

Engem is hívtak,de azt mondták,hogy nincs is náluk ilyen kártya,tehát nem csak az ár volt hibás.De egy próbát megért nemde? :DD

(#13799) --Disztroj-- válasza Vigneau (#13660) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Hát gondolom azért van rajta hogy legyen választási lehetőség :D

Display porton 10+bites színmélység jön át (nekem ezt a monitorom tudja fogadni) míg a dvi-on csak 8bit, aztán nem mindegy nekem, mivel grafikus vagyok, de alapvetően is jobb képminőséget ad a full digitális jel :) ha van lehetősége az embernek ezeket a potokat használni, akkor érdemes élni vele

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#13800) beci válasza csucsbicep (#13794) üzenetére


beci
őstag

Köszi.
Végülis addig várok vele,amik beszerelem a házventim.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.