Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) efendi75 válasza fuxi02 (#5539) üzenetére


efendi75
csendes tag

Andornaktályán van a fufang áruház.ott bármilyen hibát max 3 órán belül javítanak

(#5552) etka81 válasza efendi75 (#5551) üzenetére


etka81
csendes tag

Nem találom sehogy sem...szörnyen idegesítő már

etka

(#5553) palocz válasza etka81 (#5550) üzenetére


palocz
tag

Szia menj fel a telenor.hu/készülékbeállítások oldalra és onnan állísd be a net be állítást. Utánnna ujra inditod a telót és lessz neted

06703448537 ezen keress ha nem válaszolok

(#5554) fuxi02 válasza efendi75 (#5551) üzenetére


fuxi02
csendes tag

andornak az nagyon jó. de ott hol, esetleg teló szám nincs?

(#5555) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok! Látom ez egy nagyon aktív atab5 fórum, így lehet volt már, egy embernél láttam is hogy meg kérdezte , de nem válaszolt senki. Az lenne a kérdésem ,hogy lehetne állítani a mikrofonon, mert mióta ez a telefonom van, sokan panaszkodnak, hogy alig hallanak telefonálás közben! Én jól hallom őket, tehát nem a telefon hangerejével van gond, hanem a mikrofonnal ami az én hangomat veszi, de erre semmien beállítási lehetőséget nem találtam, a volume contorol pedig maximum jelzi, de ez így nagyon kevés. Aztán találtam ezt az oldalt: http://www.wikihost.org/w/atab5/volume_hack semennyit nem értek ehhez, nem tudom mi az a root meg backup, hogy kell csinálni, így elsőnek megkérdezném valakinek sikerült ezzel a módszerrel felerősíteni a mikrofont, ha igen akkor csinálnám én is (az sem világos hogy ez a leírás most a mikrofon hangerejére vagy a hangszóró hangerejére vonatkozik, mert utóbbit írja, de közben 6-os erősség csak mikrofonnak van, a hangszórónak 7 van) Köszönöm a válaszokat, s gondolom nem csak nekem van ezzel problémám több embernél is láttam ,s jó lenne megoldani a mikrofon erősség problémát.

(#5556) Madi008 válasza Surmi69 (#5520) üzenetére


Madi008
csendes tag

Szia !

Köszi a segítséget.....csak az a helyzet, hogy a "gyári" kamera "funkcióval" használtam a telefont... aminek köze lehet esetleg a képekhez-kamerához... feltettem rá az AVIARY ilyen képszerkesztő progit..azzal szerkesztettem 2-3 képet csak... de már a progit is letöröltem.... valakinek valami ötlet esetleg ? :)

(#5557) klaci89


klaci89
tag

SZaisztok! használ vki atab9 -et vagy mit? atab tabletet magyarul? 10 colosat?

(#5558) skinner01


skinner01
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Eddig csendes olvasója voltam eme fórumnak.Jómagam is egy aTAB5 2magos procis tulaj vagyok.Tavaj Decemberben vásároltam készülékem és nemsokkal ezelőttig teljesen hibátlan módon működött.Sem root sem semmi trükk nem került a telefonra.Telefonálásra és netezésre volt használva a készülék.
Az első probléma az egyik akkumulátorral kezdődött...simán behelyezve a készülékbe nem működik.Az érintkezőkkel ellentétes oldalról,körömmel erősen felfelé nyomva viszont elindul.Sem leejtve sem ledobva nem volt a készülék.Úgy gondoltam "fél" akksival lehet még élni így nem hatott meg a dolog.Kis idő múltán elkezdett a gyári hangszóró recsegni,majd megadta magát.Jelenleg csak headsettel használható,ami néha valljuk be ciki tud lenni.Végül most újabban elkezdte csinálni,hogy töltés közben esetleg utánna minden indok nélkül repülő üzemmódba kapcsol a készülék,majd vissza és pinkódot kér.
Csináltam egy gyári beállítások visszaállítását,gondolván eltűnik ez a kikapcsolgatós dolog,de nem...sőt vannak appok amiket én tettem fel és nem tűntek el a gyári beállítások visszaállításával.
Kérdésem a következő lenne,hogy a viharba tudok teljes gyári állapotot csinálni rajta?!?! :DDD
Nem szeretnék nagyon belenyúlkálni a gépbe,de szeretnék nullázni teljesen,mielőtt visszaküldöm a szervízbe!
Amúgy nem jött ez a meghibásodás dömping,teljesen kifogástalanul működött a készülék.A WIFIkicsit gyengébb,de számomra még így is megfelelt.
Az esetleges válaszokat előre is köszönöm! :R

(#5559) lalszi válasza Ferenc. (#5555) üzenetére


lalszi
aktív tag

A mikrofon hangerő növeléséhez nem kell root, csak a Mobileuncle-t kell letölteni a Play-ről és ezeket a lépéseket végig csinálni:

Indítsd el a Mobileuncle Tools-t
Válaszd ki az Engineer Mode / Engineer Mode (MTK) menüt
Audio menüpont
Normal Mode menüpont
Type: Mic
Level: Level 6
Value: Írj be nagyobb értéket, mint ami most van ott
Nyomd meg a Set gombot
Lépj ki a Mobileuncle-ből

Szerintem érdemes újraindítani a telefont is.

Ezután próbáld ki, jobban hallanak e. Ha nem elég hangosan, akkor állítsd még nagyobra a value értékét

(#5560) lalszi válasza skinner01 (#5558) üzenetére


lalszi
aktív tag

A gyári recoveryben is megpróbálhatnád a factory resetet.
Előhozható kikapcsolt állapotban a bekapcsoló gomb és a hangerő fel hosszan egyszerre nyomásával. Először megjelenik egy fekvő robot kinyitott motorháztetővel és egy piros háromszöggel, ekkor nyomi kell egy középső gombot és előjön a recovery. A hangerővel lehet fel-le mozogni, a menü gombbal entert nyomni.

Hasonló dolgot (nekem mindíg néma módra állítódott) egy feltelepített app csinált nálam nem olyan régen. Az app törlése után megjavult a telefonom. A hangszórót szerintem cserélni fogják, de gondolom lesz vagy 1-2 hónap a javítási idő.

(#5561) hhatika


hhatika
tag

segítséget kérek, lehet, hogy hülyeséget csináltam:

a contacts ill. contacts storage nél kitöröltem a data ill cache-t.
most pedig leáll a telefonkönyv, ahogy belépek, és keresgélnék benne... :-(

mi a teendő? :R

(#5562) poganytamas válasza hhatika (#5561) üzenetére


poganytamas
senior tag

Próbáld meg törölni megint, nekem semmi baja így (azon kívül persze hogy a kapcsolatok törlődtek).

[ Szerkesztve ]

(#5563) skinner01 válasza lalszi (#5560) üzenetére


skinner01
csendes tag

Megcsináltam a dolgot...de nem hogy az appokat,még a telefon memóriájából a képeket sem törölte.
:DDD

(#5564) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

sziasztok
egy kérdésem volna, remélem tudja valaki a választ:
ha átparticionálom a telefon memóriát 2.5 gb-ra akkor a 8gb-os külső sd kártyát ugyan látja de nem a valós mérete szerint hanem 0.0-nak irja nem lehetséges hogy ebben az esetben 2gb-nál nagyobbat nem lát rendesen????
de nem is ez a legfőbb probléma hanem ami ebből adódik , hogy lefagy. van erre valami megoldás?
a válaszokat előre is köszönöm
üdv . Gyula

(#5565) mbew válasza palocz (#5470) üzenetére


mbew
csendes tag

Én a megjelenés után rögtön felraktam a v05-t rendszert a 2 generációs ATAB-ra, több hónapja hibátlanul megy vele!

(#5566) Gyula196906 válasza mbew (#5565) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Helló és ez a v05 hol található?

(#5567) lalszi válasza Gyula196906 (#5566) üzenetére


lalszi
aktív tag

Például itt is: http://logout.hu/bejegyzes/lalszi/atab5_help/friss.html
De vigyázat, a v05-ös rom csak gen2-es telefonra jó, gen3-ra nem!!!

(#5568) Gyula196906 válasza lalszi (#5567) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Köszönöm
:R

(#5569) icemad válasza skinner01 (#5563) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Gyári visszaállításnál vagy rom cserénél formázni kell a memóriakártyát és a telefon belső tárhelyét is. (A fontos adatok lementése után.) Sok program ugyanis az sd kártyára menti a fontosabb fájlokat, gyári visszaállításnál ezek megmaradnak. "Kézzel" kell ezeket eltávolítani, különben bezavarják a rendszert. Persze formázás előtt a fontosabb fájlokat mentsük le gépre. (képeket, videókat.)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#5570) Lacika0002 válasza etka81 (#5549) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Nekem is ez volt a bajom a héten, nyomkodtam napokig. Bementem a telenorba és ott megnézték az előfizetésem és nem volt net :Y visszakapcsolták és jó lett. Nézz be a telenorba ;)

(#5571) Ferenc. válasza lalszi (#5559) üzenetére


Ferenc.
tag

Szia! Köszi , sikerült így kicsit javítani a mikrofonon, így már elfogadható.

Most egy újabb segítséget akarok kérni! Mivel dual simes a telefon, be is raktam két sim kártyát, az egyik tökéletes, ha hívok vele akkor kijelzi a számom a másik félnél, de a másik sim kártyámról ha hívok, akkor ismeretlen hívó vagyok! S nem találom, hol lehetne a számkijelzést ráadni! Már mindenhol voltam a telefonba, de nem tudom, hogy kellene beállítani( az érdekes az hogy az eddig használt telefonban még kijelezte a számot), de ahogy beraktam az atab5 -be, ismeretlen hívó vagyok, és ez nem jó. Köszönöm a segítséget!

(#5572) callvote válasza Ferenc. (#5571) üzenetére


callvote
senior tag

megnyomod a telefon jelet..utána a bal oldali gombot--beállítások-beszédhivás-- további beállítások..és ott elöjön mindkét simnek a beállítása.

Redmi :)

(#5573) lalszi válasza Ferenc. (#5571) üzenetére


lalszi
aktív tag

A telefon résznél (pl a telefonkönyvnél) megnyomod a menü gombot (bal alul) - beállítások menü - beszédhívás, további beállítások - hívóazonosító és itt kiválasztod, hogy megjelenjen e a számod

(#5574) Ferenc. válasza callvote (#5572) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi meg van, jó is, amíg ki nem kapcsolom majd be a telefont! Ez őrület, szépen átrakom, hogy szám mgjelenítés, ki is próbáltam és kiírja a számot a másik félnél, na mondom jó lett! Erre csak próbaképp ki kapcsoltam a telefont majd be, na ezután már újra ismeretlen hívó voltam, s a beállítás visszakerült az alapértelmezettre. Miért nem jegyzi meg a szám megjelenítés beállítást a telefon?

(#5575) Ferenc. válasza Ferenc. (#5574) üzenetére


Ferenc.
tag

Most már tényleg jó lett, nem tudom elsőnek miért nem jegyezte meg, de most már nem ugrik vissza alapértelmezettre, ki-be kapcsolás után sem, marad a szám kijelzésen ,így most már minden okés, köszi nektek a segítséget! További szép napot!

(#5576) csongi


csongi
veterán

Én akárhogy állítom a mikrofon erősségét, ugyan olyan gyenge marad, és mindig alap értékre kerül vissza, azaz a 0-ra. mi tegyek?

(#5577) lalszi válasza csongi (#5576) üzenetére


lalszi
aktív tag

A level 6-ot állítod és nyomsz utána set gombot?

(#5578) csongi válasza lalszi (#5577) üzenetére


csongi
veterán

Igen! A maxra felteszem 255-kilépek, és mikor visszalépek már ismét nulláson van a beállítás. Ha kilépés után restartolok akkor is ugyan ez helyzet

(#5579) papp67


papp67
csendes tag

Sziasztok!Gen2 gépemen a füles kimeneten csak monóba szól,bármilyen fülhallgatóval,gyárival is!Mi lehet a probléma?Esetleg más is küzd hasonlóval?

(#5580) lalszi válasza csongi (#5578) üzenetére


lalszi
aktív tag

A legújabb Mobileuncle van fent? Lehet, hogy kell hozzá root? Nekem az az érték marad, amit beállítok, még újra se kell indítani.

Így csináltad?:

Indítsd el a Mobileuncle Tools-t
Válaszd ki az Engineer Mode / Engineer Mode (MTK) menüt
Audio menüpont
Normal Mode menüpont
Type: Mic
Level: Level 6
Value: Írj be nagyobb értéket, mint ami most van ott (nekem 200 és jól hallanak)
Nyomd meg a Set gombot
Lépj ki a Mobileuncle-ből

(#5581) csongi válasza lalszi (#5580) üzenetére


csongi
veterán

Igy csinaltam, es ezt irja ki set audio volume succeeded.

(#5582) Benedekanyu válasza poganytamas (#5482) üzenetére


Benedekanyu
csendes tag

Szia,

Köszi a segítséget. Újra is kell indítani, mert még mindig látom a 3G jelet.

Üdv

Köszi Üdv T.

(#5583) pajkos66


pajkos66
csendes tag

Sziasztok.

Segítenétek beazonosítani a készüléket?
Build szám: G503HH_JL_DXYL_V0.2_S2012 1022

Köszönettel.

(#5584) poganytamas válasza pajkos66 (#5583) üzenetére


poganytamas
senior tag

Gen2 v2

(#5585) pajkos66 válasza poganytamas (#5584) üzenetére


pajkos66
csendes tag

Köszönöm.
A gyári recovery-ben ha bármit kijelölök,nem tudom végrehajtatni,a bekapcs gombbal ok-nám(remélem jól tudom) de nem csinál semmit.Még nem is reboot-ol.Mi lehet az oka?

(#5586) poganytamas válasza pajkos66 (#5585) üzenetére


poganytamas
senior tag

A gyáriban a menü gomb (bal oldali soft gomb) az ok, nem a bekapcs!

(#5587) pajkos66 válasza poganytamas (#5586) üzenetére


pajkos66
csendes tag

A készülék most került hozzám és úgy látom több sebből vérzik,ezért akartam a recovery-be bemenni.Nem működik a vissza és a baloldali gomb sem rajta,nem érzékeli őket és nincs térerő egyik slot-ban sem.A kártyát látja,imei-számok vannak de nincs térerő.Valószínű,hogy hardveres baja lehet bár a hogy olvasgattam erről a készülékről csodákra képes.

(#5588) pajkos66 válasza poganytamas (#5586) üzenetére


pajkos66
csendes tag

Esetleg valami tipped van,hogy merre induljak el?
Rom csere nem oldotta meg.
Kártyákat látja de azt írja,hogy nincs elérhető hálózat.

(#5589) lalszi válasza pajkos66 (#5588) üzenetére


lalszi
aktív tag

Imei számok egyeznek a matricán lévővel?

(#5590) pajkos66 válasza lalszi (#5589) üzenetére


pajkos66
csendes tag

Igen,én is azt hittem,hogy az a gond de sajnos megegyeznek.
Rom-ot cseréltem rajta de még sem írta át.

(#5591) pajkos66 válasza pajkos66 (#5590) üzenetére


pajkos66
csendes tag

A sim-et felismeri de azt írja nincs elérhető hálózat

(#5592) lalszi válasza pajkos66 (#5590) üzenetére


lalszi
aktív tag

Több szolgáltató kártyájával is próbáltad? Akkor sincs hálózat?

(#5593) pajkos66 válasza lalszi (#5592) üzenetére


pajkos66
csendes tag

Sajnos csak T-s van,nincs a környezetemben más.

(#5594) lalszi válasza pajkos66 (#5593) üzenetére


lalszi
aktív tag

Meglehetne próbálni kézzel átírni az imei számot, hátha összeakadt valakivel.

(#5595) pajkos66 válasza lalszi (#5594) üzenetére


pajkos66
csendes tag

Pl.: az utolsó számokat megváltoztatni?

(#5596) lalszi válasza pajkos66 (#5595) üzenetére


lalszi
aktív tag

Igen, egy próbát megér.
Itt egy leírás, ha kellene:

"IMEI szám csere:

Ha más mentéséből állítod vissza a telefonod, vagy valami más okból nem jók az IMEI számok, akkor végezd el az alábbiakat:

Ellenőrízd le az imei számokat. Írd be a tárcsázóba: *#06#
Ha az IMEI számok nem azok amik a telefon dobozán vannak, akkor csináld meg a következőket:

1. mobileuncle engineer mode-ba lépj be
2. lépj ide: cds information - radio information - phone 1
3. írd be a felső szövegmezőbe: AT+EGMR=1,7," "(felhozza magától az E betű beírása után, válaszd ki)
4. írd be az imei 1 számot (ami a telefon dobozán van) az idézőjelek közé, (az idézőjelet ne töröld)
5. send at command
6. lépj vissza válaszd a phone 2-t
7. írd be a felső szövegmezőbe: AT+EGMR=1,10," " (felhozza magától az E betű után, válaszd ki)
8. írd be az imei 2 számot (ami a telefon dobozán van) az idézőjelek közé, (az idézőjelet ne töröld)
9. send at command
10. lépkedj vissza a mobileuncle főmenüjébe
11. mobileuncléból indítsd újra a telefont (reboot phone)
12. ellenőrízd le az imei számokat: *#06#
Most már azoknak kéne lenniük az IMEI számoknak amelyek a dobozán vannak (amiket beírtál)."

(#5597) pajkos66 válasza lalszi (#5596) üzenetére


pajkos66
csendes tag

Megpróbáltam,átírtam de a helyzet ugyan az.Még megpróbálom másik szolgáltató kártyájával ha tudok keríteni egyet.Kíváncsi leszek rá de nagy a valószínűsége,hogy hardveres hiba lesz.Csak tudnám mi.

(#5598) lalszi válasza pajkos66 (#5597) üzenetére


lalszi
aktív tag

Lehet, hogy az antennájával van baj, vagy az alaplap hibás, ha másik szolgáltatóval se jó.

(#5599) gukker1


gukker1
tag

Sziasztok!Rövid,de viszontagságos Atab tulajdonlásom véget ért,köszönöm lalszi,poganytamas,Lacika0002,és a többiek segítségét!

PROBLÉMAMENTES KÉSZÜLÉKET MINDENKINEK!
Üdv Gukker1

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#5600) Gabe944


Gabe944
csendes tag

Hello
Segítsetek. Van egy atab 5 2 gen telom. eddig tokeletesen mukodott minden viszont sajnos a napokban a toltobememete serult a telonak. Igy nem tolt. Garancia mar nimcs ra ezert tudnatok ajanlani egy szervizt ahol megcsinaljak gyors idon belul ? Megneztem a telefont belurol ugy lattam h alul a tolto resz kulon all a telotol a kabelt kiveve.ami osszekoti. De lehet nem igu van en annyira n ertek sajnos hozza. Szóval segitsetek akar szerviz ajanlasaval vagy vmi megoldasal. Elnezest a gazos itasert de nem reg jottem haza melobol. Privatba irjon az aki tudna segiteni. Elore is nagyon szepen koszonom.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.