Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) poganytamas válasza Barcsik (#5049) üzenetére


poganytamas
senior tag

Arra még figyeljél, hogy átpartícionálás után a régi scatter fájlod érvényét veszti, újat kell készítened! (hiszen megváltozott a partícióid mérete, még ha az utolsó kettőé is)

(#5052) Barcsik válasza poganytamas (#5051) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Rendben. Köszönöm, hogy szóltál! Akkor készítek még egyet.

(#5053) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok!
Eddig amiket olvasgattam, egyre jobban bejön..sajnos a tecsóban elfogyott xd így marad az internetről való rendelés, de érdekelne , hogy milyen játékok futnak rajta...pl: modern combat 3, real racing 2...ilyen nagyobb teljesítményüekre gondolok! valakinek van erről tapasztalata??

(#5054) jose999 válasza Barcsik (#5041) üzenetére


jose999
senior tag

Köszi, de így sem működik...csak a telefonmemória van, ha rádugom gépre (win8,win7)... ami az SD kártya. Régebben ott volt az 500 mb-os telómemória és az sd is.

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#5055) ufo13 válasza jose999 (#5054) üzenetére


ufo13
tag

Sziasztok, az mennyire normális jelenség, hogyha a lakásban átmegyek a másik szobába, akkor ott a WiFi erősség 5 cellából 1-re vagy 2-re zuhan vissza. Feleségem alcatel 992d- telefonján pedig fullon van.
Lehet valahogyan erősíteni a WiFi jelet, vagy ez ilyen?
Gen3 V4-es a telóm, a legújabb széria elvileg. :R

(#5056) #62382080


#62382080
törölt tag

Sziasztok!

Észleli valaki, hogy a kamera műanyagvédője belülről porosodik? Ha igen, hogyan lehet kitisztítani???

Üdv:

(#5057) Barcsik válasza jose999 (#5054) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Szívesen! Nekem sajnos más ötletem nincs.

(#5058) callvote válasza bendi806 (#5053) üzenetére


callvote
senior tag

real racing 3 megy..need for speed most wanted is,asphalt 7,dead space,fast five HD is...
modern combatot nem probáltam de szerintrem menne...
minden iylen jobb játék ment rajta amit eddig feltettem

Redmi :)

(#5059) lalszi válasza jose999 (#5054) üzenetére


lalszi
aktív tag

Így próbáltad?
telefont rádugni a pc-re, usb hibakeresést bekapcsolni a telefonon
telefonon állapotsávot lehúzni, Médiaeszköz (MTP)-t bepipálni
megvárni amíg a drivereket feltelepíti a windows
windowson az eszközkezelőben ha van ismeretlen eszköz, akkor azt frissíteni (nálam HTC Dream composite ADB interface lett)
ezután ott kéne lennie a meghajtók között mindkét memóriának

(#5060) Gabe944


Gabe944
csendes tag

Valaki segìtsen atab 5 mtk6577 el h lehetncsinalni jepernyo fotot ? Illetve vajon jobb kepernyore lehet cserelni a mostanit ?

(#5061) poganytamas válasza Gabe944 (#5060) üzenetére


poganytamas
senior tag

Mint minden más Androidon: hosszan nyomod a bekapcsoló gombot és a hangerő le-t egyszerre.
Képernyőt pedig hiába cserélnél rajta, az újhoz nincs drivered.

(#5062) Andrew10


Andrew10
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék valamit kérdezni. Holnap szeretnék venni egy ilyen telót a Tesc-ba, olvastam, hogy Gen2, Gen3 mik ezek, melyiket érdemes venni és hogy tudom megnézni? Köszi előre is a válaszokat.

(#5063) marci0001


marci0001
csendes tag

sziasztok!

Nekem egy kicsit laggol a telefonom ( Gen2 )
Milyen cpu beállítást érdemes használni? A RAM is olykor majdnem elfogy.
Mit javasoltok?

(#5064) Andrew10


Andrew10
aktív tag

Tudna akkor valaki segíteni? Hol tudom megnézni hogy Gen3 -e? Be kell kapcsolni a készüléket vagy a hátulján van írva? És van valami különbség Gen2 és Gen3 között? Köszi elöre is.

(#5065) Lacika0002 válasza Andrew10 (#5064) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Gen 3-nál a hangerő gomb a jobb oldalon van, a bekapcsoló a bal oldalon.
Gen 2-nél pont fordítva.

(#5066) poganytamas válasza Andrew10 (#5064) üzenetére


poganytamas
senior tag

De ha használnád a keresőt... Tipp: "gen2 gen3 különbség"

(#5067) poganytamas válasza marci0001 (#5063) üzenetére


poganytamas
senior tag

A kernel nem alkalmas a CPU alul/felül húzására. Azért laggol a telefonod, mert elfogy a ram-od. Törölj pár felesleges alkalmazást (widgetek főleg amik eszik a ramot) Alapjáraton 150 mega körül illene szabadon lenni.

[ Szerkesztve ]

(#5068) Andrew10


Andrew10
aktív tag

Köszönöm közben elolvastam a különbséget. De szerintetek akkor melyiket érdemes meg venni segítsetek légyszi. Köszi.

(#5069) poganytamas válasza Andrew10 (#5068) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ha újat veszel, akkor már csak gen3-at kapsz. Gen2-t csak használtan.

(#5070) Barcsik válasza Andrew10 (#5068) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Szia!

Én Gen3-at vettem. Eddig meg vagyok vele elégedve minden téren. Blade 3-ról váltottam és nem bántam meg. Ha jót fog ki az ember nagyon megéri az árát szerintem.

(#5071) Lacika0002


Lacika0002
aktív tag

Mercurynál már van 2 féle fólia aTab 5-höz. Gondolom az egy Gen2 a másik Gen 3 :Y

(#5072) Andrew10


Andrew10
aktív tag

Értem köszönöm. Holnap venném a Tesco-ba, elrakattam. Remélem minden rendben lessz vele.

[ Szerkesztve ]

(#5073) Barcsik válasza Lacika0002 (#5071) üzenetére


Barcsik
aktív tag

(#5071) Lacika0002 Én [innen] rendeltem tegnap.

(#5072) Andrew10 Szívesen! Szerintem nem lesz vele gond. Arra vigyázz, hogy az USB aljzat nálam kicsit szorul. Óvatosan bánj vele! :)

(#5074) Andrew10


Andrew10
aktív tag

Ok. Köszi szépen.

(#5075) Lacika0002 válasza Barcsik (#5073) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

addig oké hogy aTab5-re való, de ez szerintem a Gen 2 hoz, az valamivel kisebb. Olyan nekem is van, nem jó a gen 3ra. Eddig nem is láttam a hivatalos eladónál 2 fajtát. Majd rákérdezek melyik melyikre való.

(#5076) Barcsik válasza Lacika0002 (#5075) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Ha nem jó rá, akkor eladom. Hátha szüksége lesz rá valakinek.

(#5077) marci0001 válasza poganytamas (#5067) üzenetére


marci0001
csendes tag

OK, köszi

(#5078) Trotter66


Trotter66
tag

Kis help kellene:

Letöltöttem egy időjós progit, nevezetesen az Aix Weather-t.

Viszont nem bírom widgetként kitenni a képerőnyre, így aztán el sem indul. ( gondolom a gyári Yahoo-s mintájára menne a dolog)

A progi leírása alapján próbáltam a menügombbal előhalászni az add widget opciót sikertelenül.

Tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#5079) Barcsik válasza Trotter66 (#5078) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Menü-->Modulok fül-->megkeresed, hosszan nyomsz rá és kihúzod a képernyőre. Ha nem találod, akkor más ötletem nincs. Én az Időkép app-ot használom. Kilehet tenni widget-et és az egyik legpontosabb előrejelző.

(#5080) D3W1L3 válasza Trotter66 (#5078) üzenetére


D3W1L3
tag

Rakd át a belső tárolóra,ne sd-kártyán legyen. Nekem így működik ha sd-n van akkor nem,nem is látja widgetként.

(#5081) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Frissíteni szeretném a Gen2v3-as mobilom v0.5 -re. Előtte viszont szeretnék teljes mentést készíteni a mobilról. Lalszi leírása alapján próbálgatom. IMEI számot, infokat és a Bock-map -et is elmentettem gond nélkül. A következő a probléma:
A telefont már régóta használom, ezért már ROOTolva van. Az MtkDroidTools második fülén viszont a Backup gomb így is inaktív. Nem estem kétségbe, megcsináltam a leírásban szereplő utasítást: nyomd meg a ROOT gombot. Tényleg kiírja a progi a PCn, hogy nyomjam meg a telefonomon a Restore gombot, de akad vele egy apró probléma: a mobilomon nem jelenik meg semmilyen gomb, meg se röccenti, csak álldogál a nyitóképernyőn (home tán' a szakszó).
Mi a teendő ilyenkor?

(CWM -mel készítettem már backupot, de gondolom nem egyenértékű az MtkDroidTools -os mentés azzal...)

Ha sikerül mentést készítenem, akkor a "Ha volt MTKdroidtools mentésed és vissza akarod állítani a rendszert flashtoollal (vagy használhatod a gyári romot, ha jó a telefonodhoz) :" leírást kell követnem a v0.5 telepítésénél, vagy a jóval egyszerűbb "Ha van működő cwm recoveryd de gond van a romoddal:" utasítás sorozatot (azaz egyszerűen ZIPként kezelve telepíteni)?

Előre is köszi!

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#5082) poganytamas válasza ZsZso (#5081) üzenetére


poganytamas
senior tag

Indítsd el factory módban (bekapcs+hangerő le), úgy csinálj mentést mtk droid tools-al.

(#5083) ZsZso válasza poganytamas (#5082) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Nagyon szépen köszönöm a gyors tippet Tamás, de sajnos így se aktív a backup gomb.

Sokmindent veszthetek el azzal, ha kihagyom az Mtk Droid -os mentés? CWM sokkal kevesebb dolgot ment el? (partícionálni is szeretném majd a kütyüt a v0.5 telepítése után)

v0.5 telepítéses kérdésben tudsz esetleg segíteni? CWM-mel ZIPként is lehet telepíteni vagy csak FlashTool fogja elhozni nekem a megváltást? :)

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#5084) callvote


callvote
senior tag

cwm mentés is jo...
sőt az kell is a particionáláshoz is...
nekem csak cwmes mentéseim vannak..ugyanugy vissza lehet állitani gyárira mindent azzal...:)

Redmi :)

(#5085) poganytamas válasza ZsZso (#5083) üzenetére


poganytamas
senior tag

Root-ot akkor is meg kell nyomnod, utána aktivizálódik a backup gomb.
Veszíteni nem veszítesz semmit, mert bár a cwm tényleg kevesebbet ment, de a v5 az egy teljes rom úgy magában. Csak flashtool-al rakható fel. Pontos menete:

1. CWM feltelepítése a telefonra, ha még nem történt meg. [link]
2. CWM-el mentés készítése a telefonról
3. 0.5 rom felrakása Flashtool-al
4. CWM-et újra fel kell rakni
5. Telefon indítása CWM módban, mount and storage, format /data.
6. Backup and restore, andvanced restore, restore /data
7. Újraindítás
8. Pár alkalmazás esetleg jelezheti hogy leállt. Ezeknek a gyorsítótárát ki kell törölni
9. Újra rootolás

(#5086) ZsZso válasza poganytamas (#5085) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Rootot nyomtam, de csak ment alul a zöld csík és kérte, hogy nyomjak restore gombot a telefonon (ami persze nem jelent meg). [factory mode -ban nem is értem, hogy kellett volna neki] :(

Hátha volt itt még vki, aki hasonló cipőben járt mint én...

(Az adatokról le tudok mondani, teljesen előről akarok mindent kezdeni, így a restorral szerencsére nem kell kínlódnom, de a leírást ettől függetlenül nagyon szépen köszönöm, mert az eleje fontos lesz (és a 9. pont)!)

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#5087) callvote


callvote
senior tag

mivel tud többet a v5 rom a v3nál?
szerintem szinte semmivel...én sem cserélem le többek közt emiatt...

Redmi :)

(#5088) poganytamas válasza callvote (#5087) üzenetére


poganytamas
senior tag

Pár embernél az elforgatási gondokat megoldotta. Ezen kívül tényleg nem eget rengető a dolog. Az én szemszögemből az a jelentősége, hogy gen2 v2-re és gen2 v3-ra is felpakolható => univerzális gen2 rom

(#5089) callvote válasza poganytamas (#5088) üzenetére


callvote
senior tag

nekem nincs elforgatási gondom...sőt semmilyen gondom a v3-al és mivel nem nyujt többet én nem cserélem le...
majd ha összekotyvaszt valaki egy JB-t akkor esetleg :)

Redmi :)

(#5090) ZsZso válasza callvote (#5087) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Ha nem fog menni, a backup, akkor lehet a végén csak egy Factory Reset lesz. A probléma az, hogy én barom, telepítettem egy Androidos Cydia -t a mobilra (NE TEGYÉTEK!), hogy kísérletezzek egy picit. Na ez szépen hazavágta az amúgy elég stabil gépet: a bekapcsolás kész gyötrelem lett (minden 5. alkalomra indul csak el) és néha véletlenszerűen újraindul a masina. Mivel a belső tárhely kevés, partícionálgatni is kellene + a GPS a mai napig hányás (EPO letöltés sosem akar elindulni), úgy gondoltam, hogy egy kis vérfrissítés jót fog tenni. Védőháló nélkül nem nagyon szeretek elindulni, ezért a nagy kínlódás :).

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#5091) lalszi válasza ZsZso (#5090) üzenetére


lalszi
aktív tag

Próbáld meg, hogy nem engeded a telefon képernyőjét lezáródni ami után megnyomtad a root gombot.
Vagy próbáld meg egy másik MTKDroidToolsal. Eszközkezelőben nincs ismeretlen eszköz?

(#5092) Trotter66 válasza Barcsik (#5079) üzenetére


Trotter66
tag

Köszi, de nem jelenik meg. Mint megtudtam SD-ről nem megy, csak a belső memből.
Viszont: Időképet nem engedi letölteni a teló, azt írja, hogy nem megfelelő a telóra. Az enyém nem rootolt, alap fapad.

(#5093) Trotter66 válasza D3W1L3 (#5080) üzenetére


Trotter66
tag

Köszönöm szépen, máris próbálom.

(#5094) Tbs82 válasza poganytamas (#5028) üzenetére


Tbs82
tag

Hu nagyon köszi :R

(#5095) Barcsik válasza Trotter66 (#5092) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Gen3-nak van inkompatibilitáso probémája, amit így lehet orvosolni:

Gen3-as tulajok, alkalmazás inkompatibilitással!
Azt hiszem megvan a megoldás, legalábbis úgy tűnik. Jómagam tesztelni nem tudom, mert boldog gen2 tulajdonos vagyok ;]. A hibát a nem megfelelően telepített google alkalmazás csomag okozhatja. Természetesen egy mentés után így orvosolhatjátok.

1; cwm-ből felteszitek a lalszi által itt linkelt gapps csomagot.
2;A Beállítások / Alkalmazásokban meg kell keresni a Play áruházat, és kitörölni a gyorsítótárat először, majd az adatokat
3;El kell indítani a Play áruházat, elfogadni újra a feltételeket
4;El kell menni a Google Dashboard oldalára. Nem kell semmit csinálni, csak jelentkezz be ha kéri.

A letöltési linkek az első hsz-ben vannak, ha megnyitod az összefoglalót, megtalálod. :)

[ Szerkesztve ]

(#5096) ZsZso válasza lalszi (#5091) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

És kezdetét veszi a varázslás! :)

Úgy emlékeztem, hogy próbáltam már úgy is, de most újra megnéztem mit csinál. Semmit. Minden driver rendben van (reboot működik pl. szépen). Azért köszi szépen a tippet!

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#5097) ZsZso válasza ZsZso (#5096) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Legújabb MTKDroiddal, 3. próbálkozásra sikerült. Köszi lalszi!

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#5098) zola1894


zola1894
csendes tag

ami gen2 be van aksi az jó gen 3 ba is ?? :)

(#5099) poganytamas válasza zola1894 (#5098) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nem, eleve a csatlakozói is a másik oldalon vannak.

(#5100) Andrew10


Andrew10
aktív tag

Üdv. Szerintetek lesz Gen3-ra hivatalos Jb. ès honnan lehet majd letölteni. Köszi a vàlaszokat elöre is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.