Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) poganytamas válasza mahmabuk (#5399) üzenetére


poganytamas
senior tag

Hát elég szégyen is hogy 100x leírjuk, kiemeljük, hogy két teljesen különböző készülékről van szó, és megölöd a gen3-at ha gen2 romot raksz rá, és mégis megpróbálod...

Így van, semmire nem reagál, mert hazavágtad a preloadert. Szervíz ha nagy szerencséd van, valami low level eszközzel visszatolja rá az eredeti romot. Természetesen a garanciád az ugrott. Ha nem, akkor van egy 40 ezer forintos téglád.

(#5402) mahmabuk


mahmabuk
csendes tag

Akkor házilag sehogy nem küszöbölhető ki ez a probléma? :S Amúgymeg én azthittem, hogy nekem gen2 -es van.

(#5403) lalszi válasza mahmabuk (#5402) üzenetére


lalszi
aktív tag

ITT, meg ITT és ITT a teljesen tégla MTK6577 felélesztéséről írnak, de valószinűleg a garancia ugrani fog, mert lehet szét kell szedni valamennyire (de nem biztos, nem láttam gen 3-at belülről). 2 gémkapocs és egy darab vezeték kell hozzá és a hozzávaló rom meg Flashtool. Angolul és oroszul vannak a szövegek, de fordítóval nagyjából érthető.

(#5404) lalszi válasza mahmabuk (#5402) üzenetére


lalszi
aktív tag

Még találtam egy leírást, de lehet ez már nem segít rajtad, de hátha a billentyű kombinációk valamelyike jó lenne: unbrick-mtk

Viszont root és Flashtool nélkül lehet vele recoveryt tenni a telefonra, ha valakinek arra lenne szüksége.

(#5405) mahmabuk


mahmabuk
csendes tag

Na, én nem értem. Sehogysem tudom megcsinálni, olvasgattam amiket linkeltél, és belőle megtudtam, hogy nem megfelelő feszültséget kap, azért mert rossz rom-ot tettem rá. Többet nem tudtam meg, hogy mit - mivel kell összekötni a bizonyos kábellel és gemkapcsokkal :( Volt már kb 50db telefonom, de ez bezzeg kifog rajtam :F

(#5406) mahmabuk


mahmabuk
csendes tag

Egyébként nekem 503D volt a rendszernél valahová kiírva. Az mit jelent? Egyébként ahogy olvastam: "Nekem az 503-as van, jobb oldalt van a bekapcsoló gomb". Na nekem 503D és mégis ha a kijelzőt nézem, bal oldalt van a bekapcs. gomb 8megapixel a kamera és hátul az atab5 felírat pont jó helyen van, ahogy másnak nincs kicsúszva meg ilyesmik(mint ahogy olvastam valakinél úgy van.) Akkor nekem Gen(?) mennyi? És nemértem már tényleg az egészet, a linkeknél nem jutottam sehová szinte, bár lehet többet kellett volna tanulmányoznom, de már tanácstalan vagyok. Nem engedhetek meg magamnak minden nap új telefont :W

(#5407) miki54


miki54
csendes tag

Gyerekek, gondom van. A készüléken gyári reset-et csináltam, és ezt követően nem látja a SIM kástyákat. Mi a megoldás ?

(#5408) poganytamas válasza miki54 (#5407) üzenetére


poganytamas
senior tag

Szerintem oda vannak az IMEI számaid. Lalszi blogján találsz leírást hogyan állítsd vissza.

(#5409) Trotter66 válasza poganytamas (#5408) üzenetére


Trotter66
tag

Tomi!

Ez lehet a megoldás az én problémámra is? Nem észlel a 2. sim hely semmiféle kártyát, ugyanakkor bekapcsoláskor jelzi, hogy nincsen benne kártya.

Hogyan lehet az IMEI-t könnyen ellenőrizni? A teló nem rootolt, tök gyári állapotú.

Vagy csak egyszerűen fészekhibás?

(#5410) poganytamas válasza Trotter66 (#5409) üzenetére


poganytamas
senior tag

Tárcsázóba *#06#. A kiírt két számnak meg kell egyeznie a készülék dobozán, és az akku alatt lévővel.

(#5411) Trotter66 válasza poganytamas (#5410) üzenetére


Trotter66
tag

:) kapcsolódási hiba, vagy érvénytelen MMI kód.....

[ Szerkesztve ]

(#5412) mahmabuk


mahmabuk
csendes tag

Légyszi valaki tudna segíteni? Szeretném megkérdezni, hogy ez az aTAB5 melyik generációs hanyadik? :
S502C-AKL/MT6577
SN: 813012900787
AKL_M501_CYD_6577_V01 /2

(#5413) poganytamas válasza mahmabuk (#5412) üzenetére


poganytamas
senior tag

a CYD nem stimmel a közepén, se a /2 a végén, legalábbis ilyen formájú build számmal itt még nem találkoztunk, de gen3 az tuti.

(#5414) poganytamas válasza Trotter66 (#5411) üzenetére


poganytamas
senior tag

valamit elütöttél, ezt a kódot minden telefonnak ismernie kell

(#5415) Trotter66 válasza poganytamas (#5414) üzenetére


Trotter66
tag

Nézd, az IMEI szám előcsalását idáig is ismertem.

Azonban pontosan másolva a Te hozzászólásod alapján a karaktereket az én telóm nem reagál a kódra, a korábban leírt választ dobja fel.

Kezdjem baltával darabolni? ;]

(#5416) mahmabuk válasza poganytamas (#5414) üzenetére


mahmabuk
csendes tag

Ez a telefonban van szétszedve! Elrontottam Gen2 .es rommal, mert nem tudom még mindig, hogy milyen a telefon. Tehát: 2500mAh -s akksi(1db), 8MP, bekapcs gomb bal oldalt, a felirat a hátlapon pont beleíllik. Nem értem, miért ilyen furcsa ez a gyártó de még ők sem tudnak mit mondani... Semmire nem reagál, sem töltés sem gombokra, sem kábelekre beledugva tűvel, dróttal, ellenállással, sehogy nem lehet felismertetni géppel, mostmár tényleg azthiszem kuka. Pedig volt már kb 50 androidos telefonom és mindet meg lehet csinálni bármekkora szoftverhibája van.

(#5417) lalszi válasza mahmabuk (#5416) üzenetére


lalszi
aktív tag

AKL kezdetűek és baloldali bekapcsológombosok azok gen3-as telefonok voltak eddig.

(#5418) mahmabuk válasza lalszi (#5417) üzenetére


mahmabuk
csendes tag

elvileg ez is az, de Gen3 vmennyi?

(#5419) lalszi válasza mahmabuk (#5418) üzenetére


lalszi
aktív tag

Azt az eredeti romból lehetne megtudni. Nincs elmentve? A build.propban benne van.

(#5420) atipur válasza Lacika0002 (#5400) üzenetére


atipur
csendes tag

Nekem megcsinálták free.
igaz, nem én b@sztam el, és szerződött partnerük vagyok.

(#5421) poganytamas válasza Trotter66 (#5415) üzenetére


poganytamas
senior tag

Hát ha az IMEI számot sem lehet belőle kiolvastatni, akkor ott nagy a baj...

[ Szerkesztve ]

(#5422) lalszi válasza Trotter66 (#5415) üzenetére


lalszi
aktív tag

Próbáltad sim kártyák nélkül is lekérni az IMEI számokat?
Esetleg a Mobileuncleval is próbálkozhatnál.

(#5423) Trotter66 válasza poganytamas (#5421) üzenetére


Trotter66
tag

Vagy csak én vagyok a béna. Ámbátor más telóval tényleg műxik a dolog. :))

Mindenesetre a teló szépen teszi a dolgát, minden működik rajta üzemszerűen, akár a telefon, akár számítógép oldaláról van szó. Ez az egyetlen 2. sim fészek hibajelenség zavar.

Esetleg nem vetnél rá egy pillantás alkalmasint?

(#5424) Trotter66 válasza lalszi (#5422) üzenetére


Trotter66
tag

Ötlet jó, csak azt nem tudom, hogy merre van menüjében ez az opció.
Tudom-tudom, hogy nagyon láma vagyok a Droidhoz - ez nem is vitás -, de már sokat tanultam ezen a fórumon tőletek.

Köszi a segítséget.

(#5425) callvote válasza Trotter66 (#5424) üzenetére


callvote
senior tag

felteszed a telóra EZT,
sim kártyát kiveszed,bekapcsolod a telót és ott lesz a menüben :)

Redmi :)

(#5426) mahmabuk


mahmabuk
csendes tag

nincs elmentve, mert gyökér vagyok, egyébként ha elmentettem volna sem lehetne visszarakni mert nem indul a teló semmire.! Egyébként mértem feszültséget az aksi - csatlakozónál, és a kábel amivel gépre van kötve nem 4.2V feszültséget küld az aksinak(mert annyi a max), hanem 7V -ot. Olvastam, hogy lehet ellenállást kell kötni telepítés idejére a telefonba, esetleg úgy lehetne feléleszteni, ha beraknék egy ellenállást, ami levesz 3V-ot?

(#5427) Trotter66 válasza callvote (#5425) üzenetére


Trotter66
tag

Köszi, fent van a MU.

Itt is csak egy IMEI jelenik meg, ami az 1, slotban van, az korrekt. A másodlagosban lévőt nem látja.

(#5428) marci0001


marci0001
csendes tag

Nem tudom hogy a telefonom a rossz, vagy tényleg nincs a Vodafonnak szolgáltatása Kecskeméten. Sem az én, sem a párom Atab5-je nem lát hálózatot. Egy simet használunk telefononként, és fenn a térerő helyén csak egy X van.

(#5429) marci0001 válasza marci0001 (#5428) üzenetére


marci0001
csendes tag

Megoldva. Voda összeomlott

(#5430) hhatika


hhatika
tag

A "settings"/"developer" options-ben van egy olyan, hogy "don't keep activities", ezt ti hogy használjátok?

Ugyanis olyan gondom van az ebay, vatera ill. facebook appokkal, hogy nem kapok notification-t egyiktől sem, lehet ehhez köze? Avagy mi lehet az oka?

Köszi

(#5431) Próbálkozom


Próbálkozom
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 1 hetes Atab készülékemet tegnap nem tudom mi érte, de betört az üvege. Nem érte ütés, sem más.. strandon voltunk, be volt bugyolálva, és a naptól is óvtam hiszen árnyákba került. Rá nem lépett senki.. szóval tényleg fogalmam sincs h mitől lett rajta egy repedés.

Valaki tudja esetleg h hol tudom a kijelzőjét kicseréltetni?

(#5432) nx86


nx86
csendes tag

Hali
Most vettem egy aTab5 (MTK6577 Dual Core) készüléket és sokan panaszkodtak nekem, hogy alig hallanak és valóban mikor kiprobáltam egy másik telefonról felhívni én is tapasztaltam a problémát.
Sok helyen olvasgattam és a Volume controlt ajánlották azon belül a voice call érzékenységének a max-ra húzását de azzal sem sikerült javítani.
Reménykedem hogy valaki nek volt már hasonló problémája és sikeresen orvosolni tudta.

(#5433) Trotter66 válasza nx86 (#5432) üzenetére


Trotter66
tag

Üdv!

Megvan a megoldás én is az itt olvasottak alapján állítottam be.

Az alábbi pár sort kimentettem a topicból, lalszi tollából ered - köszönet érte -, használd egészséggel:
Elég csak a Normal Mode-ot és a Loudspeaker Mode-ot (esetleg a Headset Mode-ot, ha használsz) állítani.
Bele kell menni a választott módba: Engieer Mode - Engineer Mode (MTK) - Audio
Normál: Type-nál az SPH-t kiválasztani, Level: 6-os, állítsd a Value-t maximumra, nyomd meg a Set gombot. Esetleg a Type-nál a Media-t is beállíthatod így, de ott még a Max vol-t is feljebb veheted.
Loudspeaker: Typ-nál az SPH-t, Ringet, Mediat kell állítani (egyesével, beállítás után mindíg Set gombot megnyomni), Levelnél válaszd a 6-ost és állítsd a Value-t és Max vol-t mindegyiknél maximumra.
A többi level szintet (1,2,3,4,5) is állíthatod ezeknél ha akarod, de ne maximumra, mert akkor nem tudod lehalkítani. Állítsd a Value-t és a Max vol-t mindegyik level szintnél az előzőnél 15%-al magasabbra (vagy annyi százalékkal, ahogy neked tetszik).
A FIR értékét ne változtasd meg!
Minden beállítás után nyomd meg a Set gombot, mert nem jegyzi meg különben. A végén indítsd újra a telefont, hogy az új beállításokat használja.

MobileUncle tools, WiFi, TX.
Itt csatornánként lehet állítani a TX powert. Ez az a jelerősség, amivel a wifi jel elhagyja az adaptert. Nagyon fontos, hogy nem az, amivel az antennából ki fog jönni! Tehát hiába állítod ezt magasabbra, ha az antenna nem bírja. 20-on van jelenleg minden csatornán, ez egyébként a routerek alap beállítása is. Ha magasabbra veszed: gyorsabban merül a telefon, jobban melegszik, szélsőséges esetben megsülhet!

(#5434) poganytamas válasza hhatika (#5430) üzenetére


poganytamas
senior tag

Push be van kapcsolva?
Beállítások, SIM-kezelés, Auto push szolgáltatás.

(#5435) hhatika válasza poganytamas (#5434) üzenetére


hhatika
tag

Konkrétan ilyen menüpontom nincsen, az auto sync be van kapcsolva az account&syncben.
Viszont az ebaynek meg a vaterának nem kell account...

(#5436) lalszi válasza hhatika (#5435) üzenetére


lalszi
aktív tag

Pedig lennie kell minden atab telefonban ilyen beállításnak.
Beállítások - SIM-kezelés - Általános beállítások: Auto-push szolgáltatás

(#5437) Lacika0002 válasza lalszi (#5436) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Nekem sincs a Gen 3-ban. :Y

(#5438) hhatika válasza Lacika0002 (#5437) üzenetére


hhatika
tag

Igen, gen3-ról beszélünk, tényleg nincsen ilyen menüpont.

(#5439) Lacika0002


Lacika0002
aktív tag

Sziasztok. Tettem fel az atabra egy gyári LG launchert. Nagyon jó, nagyon gyors. Úgy fog a teló kinézni mint egy gyári Lg telefon pl.:optimus L9. Root szükséges! Ha érdekel valakit leírom hogy honnan lehet beszerezni. :C

(#5440) Trotter66 válasza lalszi (#5436) üzenetére


Trotter66
tag

Megerősítem, a Gen3-ban nincsen ilyen menüpont.

(#5441) fuxi02


fuxi02
csendes tag

sziasztok!
az lenne a kérdésem, hogy miért nem akar 3g hálózaton lenni és felmenni a gen2 v3. az előző telóm ezeken a helyeken szinte mindig 3g hálózaton volt piros szolgáltatós kártya van benne és nagyon ritkán ugrik át 3gre
nem tudom eldönteni hogy baja van vagy csak ilyen és kész, ha volt már szó korábban róla akkor bocsi csak nem volt időm végig olvasni.

(#5442) Trotter66 válasza fuxi02 (#5441) üzenetére


Trotter66
tag

Az egyes slotban van a kártyád? Ha nem, akkor tedd át, mert csak az egyes slotnál biztosított a 3G, a másik slotnál, csak a 2G.

(#5443) fuxi02 válasza Trotter66 (#5442) üzenetére


fuxi02
csendes tag

igen az egyesbe van. de olyan mintha gyenge volna az antennája és nem érzékeli a jelet. itt van mellette egy kis dell lapitopi és annak hsdpa hálózata van :((

(#5444) botonddeak


botonddeak
csendes tag

Sziasztok!

A videó felvételének hangerejére létezik valami hangosabb megoldás? Elég halknak tűnik nekem.

(#5445) Trotter66 válasza fuxi02 (#5443) üzenetére


Trotter66
tag

Akkor az én sekélyes tudományom itt meg is áll, jönnek a guruk és mondják a tutit. Valszeg a beállításokkal lehet a baj, vagy a teló hibás, de ez csak az én véleményem.

(#5446) fuxi02 válasza Trotter66 (#5445) üzenetére


fuxi02
csendes tag

akkor jöjjenek a guruk. azért kösz neked is. azért csak furcsa hogy a kisgépem fent van 3.5g-n ez meg csak edgen igaz ott aránylag fürge.

(#5447) poganytamas válasza fuxi02 (#5446) üzenetére


poganytamas
senior tag

Vodás-e vagy? APN akkor valószínű nincsen rendben, nem tudja lekérni a hálózatról.

(#5448) Rick4 válasza fuxi02 (#5441) üzenetére


Rick4
félisten

Az nem lehet, hogy szimplán akksispórolás miatt bekapcsolva van a szigorú 3G üzem? Menüben nézted, WCDMA engedélyezve?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5449) Rick4


Rick4
félisten

Gen3-hoz keresnék akksit, mi alapján keressem ezen a bolygón?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5450) fuxi02 válasza poganytamas (#5447) üzenetére


fuxi02
csendes tag

vodás és internet.vodafone.net szerintem ennek kell lenie

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.