Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu

a Tab5 Bemutató!

Bemutató videó 1:
Bemutató videó 2:
Hasznos program.

Verziók:
Két féle kapható a telefonból, egy MTK6575-ös egymagos és egy MTK6577-es kétmagos változat.
MTK6575
Méret (szélesség x magasság x vastagság = mm) 145 x 77 x 11
Súly (gramm) 203
Kijelző felbontás (pixel) 480×800 LCD
Kijelző méret (inch) 5.0″
Operációs rendszer Android 4.03
Processzor sebesség 1GHz (Cortex A9)
Hátlapi kamera (megapixel) 8.0
Előlapi kamera (megapixel) 0.8
Akkumulátor teljesítmény (mAh) 2800 (2 db)
SIM kártya típusa normál
Beépített tárhely (GB) 2
Memória (MB) 512 DDR3
Dual SIM igen
TV van
MTK6577
Méret (szélesség x magasság x vastagság = mm) 142 x 80 x 11
Súly (gramm) 188
Kijelző felbontás (pixel) 480×800 LCD, 5 pontos érintésvezérléssel
Kijelző méret (inch) 5.0″
Operációs rendszer Android 4.0.4
Processzor sebesség 1GHz (Cortex A9 dual core)
Hátlapi kamera (megapixel) 5.0
Előlapi kamera (megapixel) 0.3
Akkumulátor teljesítmény (mAh) 2500 (2 db)
SIM kártya típusa normál
Beépített tárhely (GB) 2
Memória (MB) 512 DDR3
Dual SIM igen
TV nincs

Root:
Mindenki csak saját felelősségére csinálja és lehetőleg készítsen mentést előtte!

A fájlok itt vannak: aTAB5

A 6577driver_install_3_steps.zip és a Root_with_Restore_by_Bin4ry_v16.zip kell innen

1. Szedjünk ki minden simet és az sd kártyát is, szerintem nem lenne jó ha közben hívást fogadna a készülék. Javasolt teljesen feltöltött készülékkel neki kezdeni.

2. Kapcsoljuk be az USB hibakeresőt. Beállítások-fejlesztői opciók-USB hibakeresés.

3. A 6577driver_install_3_steps.zip-et kibontani a pc-re valahova és sorrendben feltelepíteni a drivereket. (The first step - Second step - Third step sorrendben)
Telepítés után ha rádugod a telefont és minden driver feltelepült, akkor HTC-nek fogja felismerni, de ez nem baj.

4. A Root_with_Restore_by_Bin4ry_v16.zip-et bontsd ki valahova a pc-re és indítsd el a RunMe.bat-ot.
-Válaszd az 1) Normál menüt
-Elindul a rootolás, ne szakítsd meg. A telefon újra is indulhat közben.
-Amikor kiírja a telepítő: Please look at your device and click RESTORE! , akkor a telefonon nyomd meg a restore gombot a telefon képernyőjén lévő menüben.
5. Várakozzál türelmesen, amíg a telepítő ki nem írja:
You can close all open command-prompts now!
After reboot all is done! Have fun!
Bin4ry
Ha valami nem jó akkor a program a párbeszédablakban villogó fehér vízszintes alsó vonallal jelzi ( _ ), hogy nem fut a rootlás.

Normál esetben az egész program gép függvényében lefut 2-3 perc alatt.
Ekkor bezárhatod a cmd ablakot (CTRL+C gombokkal)
Ha minden jól ment, akkor rootolt a telefonod.

Elméletileg jó a 6575-öshöz is, csak a driverek lehetnek esetleg mások.

A root progi Bin4ry (XDA-Developers) munkája, a driverek egy kínai oldalról származnak, köszönet érte.

Egy módszer a GPS vétel javítására:

-Mobileuncle MTK Tools telepítése a PLAY-ről.
-A Beállítások/Helymeghatározó szolgáltatásoknál ne legyen kipipálva a GPS EPO segítség, az A-GPS és utoljára a GPS műholdak.

-Indítsd újra a telefont.

-Kapcsold be az adatforgalmat vagy a wifit.

-A Beállítások/Helymeghatározó szolgáltatásoknál pipáld be a GPS műholdakat, majd a GPS EPO-t, a felugró ablaknál nyomd meg a tovább gombot.

-Az EPO-beállításokban nyomd meg a letöltést. Ha letöltődött, lépj vissza a Helymeghatározó szolgáltatásokba.

-Pipáld be az A-GPS-t, az A-GPS beállításokban ellenőrízd a Használt hálózatot, "Csak otthon"-nak kell lennie. Kiléphetsz a beállításokból.

-Indítsd el a Mobileuncle MTK Tools-ot. Lépj be az Engineer Mode/Engineer Mode (MTK)/YGPS menübe.

-Látni fogod a műholdakat piros pontokként. Fennt az Information fület válaszd ki, majd az alul megjelent full gombot nyomd meg, utána pedig a cold gombot. A sorrend fontos!

-Válaszd ki felül a Satellites fület és menj ki a telefonnal a szabad ég alá vagy az ablakhoz, erkélyhez. Hamarosan a piros műholdak nagyrésze zöldre fog váltani.
Kárt nem tudtok okozni a telefonon ezzel a beállítással, egy próbát megér.

GPS pontosítás 2:
Köszönet lalszinak érte!
A végrehajtáshoz Root jog kell!
1. SD kártyára másold fel a fájlt
2.Root explorert telepítsd a telefonra.
3. Indítsd el a root explorert, menj az sdcard könyvtárba. Keresd meg a fájlt, hosszan nyomjad, az előjövő ablakban copy. Nyomd meg egyszer a vissza gombot, így visszakerülsz a gyökérbe.
4 Menj a system könyvtárba, majd az etc könyvtárba.
5. Jobb fenn nyomd meg a Mount R/W gombot, majd bal alul a Paste-t. Bekerül a gps.conf a könyvtárba. 6.Hosszan nyomjál rajta, Permissions. Ownernél legyen pipa a Read és Write oszlopban, többinél a Read oszlopban, sehol máshol ne legyen pipa.
7. Ok, és felül Mount R/O gomb.
8.Telefon újraindít, készen vagy.

Ugyan ez elvégezhető a Total commander Androidos verziójával is.
1 Másold a gps.conf fájlt az sd kártyára.
2 Telepítsd a Totalcommandert, és indítsd el.
3 Egyik oldali ablakban keresd meg az elérési utat.
Fájlrendszer gyökér-etc.
4 Ebbe a mappába másold át a fájlt.
5 gps.con fájlon, hosszan nyomva tart válaszd a tulajdonságokat
6 Nyomd meg az RWX ikont.
7 Állítsd be a jogosultságokat. rw-r-r
Tulajdonos RW csoprt R Világ R
Más ne legyen bebőiőálva.
Alkalmaz ikon.
8 Indítsd újra a telefont.

ClockWorkMod Recovery 6.0.2.7
poganytamas tollából:

Köszönetnyilvánítás
Illik megemlékezni erről a leírásról, e nélkül most nem lennénk itt.

Figyelmeztetés, elöljáró szavak
Mindenki saját felelősségre telepítse, használja a recovery-t. Jómagam nem értek a cwm-hez, vagyis nem tudom forrásból megépíteni, kijavítani, válaszolni olyan kérdésekre, hogy ez miért van, az miért nem működik. Köszönöm a megértést :) Ez az egész egy második generációs készüléken készült, gondolom én megy a másikon is, de nem tenném érte tűzbe a kezem.

Gyakori kérdések
-Miért pont a touch verzió?
-A normálban a kamera gomb lenne az Enter, nekünk nincs kamera gombunk sajnos

-Ha touch verzió, akkor miért nem reagál az érintésre?
-Fogalmam sincs :)

-Hová kerülnek a mentések?
-sd kártyára a clockworkmod/backup könyvtárba

-Mekkora egy mentés, mit ment, és mennyi ideig tart megcsinálni?
-1 giga körül van, a system (maga a rendszer), sd-ext (link2sd pl), cache, data (a lényeg,a programjaid, beállításaid, stb) és android secure partíciókat menti, 5-10 perc megcsinálni. Figyelem az SD kártyát nem menti!!!

-Miért maradt ki a mentésből a boot és a recovery?
-Mert nagyon veszélyes, inkább kivettem. Azt olvastam, hogy ha ezt megformázod a cwm-ből lőttek a telefonnak.

-A rendszert is vissza tudom állítani?
-Igen, azt is! :)

-Hogyan tudom irányítani?
-Hangerő gombokkal lépkedsz, bekapcsoló gombbal kiválasztod (aka. enter)

-Hogyan tudom előhívni?
-Kikapcsolod a telefont, majd bekapcsoló gomb és hangerő fel együttes nyomásával, ahogy a gyári recovery-t is.

-Vissza tudom rakni a gyári recovery-t?
-Igen, lásd lejjebb

-Miért lesz fura neve a mentésnek, pl 2012-06-06 00:xx:yy?
-Fogalmam sincs, gondolom abból adódik, hogy automatikuson van az idő beállítás, és recovery-ben ugye nem csatlakozik gsm hálózathoz, ahonnan lekérhetné. Nevezd át ha zavar!

-Lett ez tesztelve?
-Igen, csináltam egy mentést, leformáztam mindent (kivéve természetesen az sdcard-ot, hiszen oda készült a mentés), és visszaállítottam. Ez működött pöpecül.

-Muszáj rootolnom a telefont?
-Igen, hiszen partíciót írsz felül, nem lehet megúszni!

-Mi az amit kérdez amikor a reboot system-re kattintok a recoveryben?
-Nem tudom, én mindig a no-t választom.

Gen3-as tulajok, alkalmazás inkompatibilitással!
Azt hiszem megvan a megoldás, legalábbis úgy tűnik. Jómagam tesztelni nem tudom, mert boldog gen2 tulajdonos vagyok ;]. A hibát a nem megfelelően telepített google alkalmazás csomag okozhatja. Természetesen egy mentés után így orvosolhatjátok.

1; cwm-ből felteszitek a lalszi által itt linkelt gapps csomagot.
2;A Beállítások / Alkalmazásokban meg kell keresni a Play áruházat, és kitörölni a gyorsítótárat először, majd az adatokat
3;El kell indítani a Play áruházat, elfogadni újra a feltételeket
4;El kell menni a Google Dashboard oldalára. Nem kell semmit csinálni, csak jelentkezz be ha kéri.

letöltések:
Gen2 gyári recovery
Gen2 CWM 6.0.2.7

(Gen3-as akkor egy telefon, ha a build száma AKL-el kezdődik!)
Nektek nem jó a korábban elkészített CWM recovery, mert más a kerneletek!
Gen3 gyári recovery
Gen3 CWM 6.0.2.7

Telepítés
A telefonnak mindenképpen rootolva kell lennie!
SD kártya gyökerébe fel kell másolni (nem a 2 gigás belső tárolóba!) a kiválasztott recovery-t
Mobiluncle Tools-ban Recovery update, kiválasztod az img fájlt, megerősíted, hogy telepíteni akarod. A reboot into recovery-re a válasz mégsem! Inkább kapcsold ki a telefont, és bekapcsoló + hangerő fel-re próbáld előhívni a recovery-t.
Figyelem! Lehet hogy a telepítést kétszer kell elvégezni! Ez nem tudom miért van, volt olyan hogy megakadt az aTab logonál. Ekkor akku ki, akku vissza, és meg kell ismételni a telepítést és menni fog!

Telefon átpartícionálása

Ez a módszer a belső tárolót teljes egészében megszünteti, és hozzácsapja a /data-hoz (ide települnek a programok), ami így nem kevesebb, mint 2,5 giga méretű lesz. A szokásos szöveg, mindenki saját felelősségre, bla bla. A leírás csak MT6577-es telefonhoz jó! Kis szépséghiba: a Beállítások / Tárhely az telefon memóriának mondja az sd kártyát. Ettől még tökéletesen működik, próbáltam buherálni, csak úgy nem csatolja fel a gépen a partíciót.

Első és legfontosabb dolog mielőtt nekifogsz: teljes mentés a telefonról!!! Ezt lalszi nagyon szépen leírta, nem ragoznám.

Aztán fel kell telepítened a Clockworkmod recovery-met innen, és ezzel is csinálnod kell egy mentést.

Ha van valami a belső tárhelyeden, azt külön mentsd le Windows alól, ezt nem menti a cwm, el fog veszni ami rajta van!

Aztán le kell töltened a partícionáló zipeket és felmásolni az sd kártyára. Ha 2,5 gigás data partíciót akarsz, akkor az ebr_modositott.zip-et és a particio_beallit.zip-et, ha vissza akarsz állni 512 mega data-ra és 2 giga belső tárolóra, akkor a másik kettőt.

Menj a clockworkmod recovery-be, install zip from sd card, choose zip, kiválasztod az ebr_modositott.zip-et, felrakod, és újraindítod a recovery-t (advanced/reboot recovery). Majd ugyanúgy felrakod a particio_beallit.zip-et. Ha végzett, akkor vissza kell állítanod a data-t, hiszen az most teljesen üres. Backup and restore menü, advanced restore, kiválasztod a mentésed amit az elején csináltál, és restore data. Ha végzett, újraindítod, és öröm boldogság.

Visszaállítani az eredeti állapotot így kell: ebr_eredeti.zip feltelepítése, újraindítás, particio_visszaallit.zip felrakása, data visszaállítása a backup and restore-ban, és újraindítás.

Teszteltem oda-vissza 2x, remélem senkinek sem lesz vele gondja

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.