Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Delaghetto


Delaghetto
csendes tag

8 pontnak kell lennie igaz?! Nah itt vajon hol találhatóak?! [L:/dl/upc/2014-04/03/489524_znt8fmrzedhjibl5_img_20140403_160008.jpg](IMG:/dl/upc/2014-04/03/489524_znt8fmrzedhjibl5_img_20140403_160008.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#6802) Delaghetto


Delaghetto
csendes tag

Ezek lehetnek azok? mert ez így érdekesen pont 8 db...

(#6803) Delaghetto


Delaghetto
csendes tag

Okés azok közül egyiksem volt az!!!Most megfordítottam az alaplapot!

(#6804) cappa72 válasza Delaghetto (#6803) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én ugyan nem tudom, csak ezt olvastam:
"How can i repair it ?
you have to disassemble your phone and take pcb out. check there should be some Golden points. check these points there should be written on them Rx,Tx,GND,Vcc,Vcharge etc… check there should be written “COLO” or “KOLO” or “KCOLO” you have to Sold that point with GND After Sold Attach usb now your phone will detect with USB !! and now ready to Flash.
In some phones “COLO” or “KOLO” or “KCOLO” not written for those type of phones you have to test all points one by one Short Golden point with GND and attach usb cable which point short with gnd can able to detect your phone by pc is Force Preloader Mode Test Point !! Keep in mind Don’t Short Vcc,Vcharge or any other pin which have 4.x Volts also i had tested “Colo” or “Kolo” or“KCOLO” don’t have any kind of volts.."
[link]
Köszönet bb71-nek

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6805) Delaghetto


Delaghetto
csendes tag

Oksi van KCOLO de mi az a GND amivel össze kene kötnöm??

(#6806) lalszi válasza Delaghetto (#6805) üzenetére


lalszi
aktív tag

ground=test

(#6807) Delaghetto válasza lalszi (#6806) üzenetére


Delaghetto
csendes tag

Köszönöm :)) van oylan is :)) minny kimérem h vane fesz a kettőben így egyébként nem 1 GND van :)) kimérem őket majd összekötöm és összerakom annyira hogy akksi mehessen bele!!

(#6808) PREM1Z


PREM1Z
tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem feltolteni egy GEN3ashoz cwm backupot vagy flashtool mentest? Fogalmas sincs melyik verzio mert enis teglakent kaptam a telefont es meg kellene csinalnom. Valamiert egyfolytaba bootloopol, a cwm is jopar bootolas utan adja be nagy nehezen. Esetleg valaki talalkozott ilyen problemaval? Koszi mindenkinek elore is a segitseget!

(#6809) Delaghetto válasza PREM1Z (#6808) üzenetére


Delaghetto
csendes tag

Minny megírom mi a teendőd :))

[ Szerkesztve ]

(#6810) lalszi válasza PREM1Z (#6808) üzenetére


lalszi
aktív tag

10:45-től nézd meg a hozzászólásokat

(#6811) Delaghetto


Delaghetto
csendes tag

Vmi megoldás hogy a telefon memóriára (megnövelt 1,5gb-ra) is lehessen játékot telepíteni az sd kártya melett?! Mert hiába választom ki a beállításokban hogy a belső eszközmemóriára telepítsen magasról tesz rá...Merthát így hogy azt nemlehet ilyenre használni tök fölös és ink átmegyek arra hogy legyen belső adattárolónak 3gb...

(#6812) poganytamas válasza Delaghetto (#6811) üzenetére


poganytamas
senior tag

Mindig az alkalmazás írója dönti el, hogy alap helyzetben hová kerüljön a cucc. Ez lehet: a belső memória, az sd kártya, és "a telefon dönti el". A játékok általában ugye nagy méretűek, ezeket sd kártyás telepítésre állítják. Neked a telepítés alatt semmilyen ráhatásod nincs hogy oda kerüljön ilyenkor. Viszont ha már fenn van, akkor az alkalmazások listájában kiválasztva átmozgathatod a belső tárba.

(#6813) lalszi válasza Delaghetto (#6811) üzenetére


lalszi
aktív tag

Sikerült életre lehelni végül? Ha igen, röviden leírhatnád ide hogyan, hátha más is jár így.

(#6814) PREM1Z válasza lalszi (#6810) üzenetére


PREM1Z
tag

Láttam, átalakítottam a leírás alapján a cache kivetelevel minden megvan, download, szépen felmegy, de bootloopol. Valami ötlet? Vagy szükség lenne a cache-re és firmware upgrade? És a legpoénosabb hogy sokadik boot után beadta a recoveryt amikor azt szeretettem volna előhozni. Ki érti ezt :F Esetleg ha vki készítene cwm mentést örülnék neki és megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

(#6815) gyu456


gyu456
tag

Sziasztok :)

Meg éri az árát ez a aTAB5quad?

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#6816) icemad válasza gyu456 (#6815) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha eltekintesz az apróbb hibáitól, akkor meg. Ráadásul használtan is 25-35 ezer között meglehet venni. És ha nem tetszik, azt is eltudod még adni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6817) gyu456 válasza icemad (#6816) üzenetére


gyu456
tag

Mit takarnak azok a hibák? Illetve elfutnak rajta a mai játékok (Real Racing 3, GTA SA stb.)?

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#6818) icemad válasza gyu456 (#6817) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nincs ilyen telóm, sógoromnak van. Ami őt zavarja, az a gyenge gps és kamera. GTA 3 viszont hiba nélkül megy rajta, a többit nem tudom. A kijelzőt és az aksiidejét viszont dícséri.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6819) hhatika


hhatika
tag

hogy a túróba lehetne azt elérni, hogy a facebook contactokat beszinkronizálja a telefonkönyvbe? iába van bepipálva (mostmár újabban ugye a messengerben), hiába van ott az accounts&syncben a facebook account is, egyszerűen nem csinálja. ez általános ics hiba vajon...? :F

(#6820) lalszi válasza PREM1Z (#6814) üzenetére


lalszi
aktív tag

Biztosan gen3-as a telefon?

(#6821) gyu456 válasza icemad (#6818) üzenetére


gyu456
tag

Akkor gondolom a többi játék is elmegy rajta gond nélkül :)

Ha én most rakok bele SD kártyát akkor a letöltött játékokat illetve progikat arra rakja?

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#6822) PREM1Z válasza lalszi (#6820) üzenetére


PREM1Z
tag

Biztos bal oldalon van a power gomb.

(#6823) PREM1Z


PREM1Z
tag

Valaki esetleg feltoltene nekem egy cwm mentest? :F

(#6824) d.imi81


d.imi81
újonc

Sziasztok
Van 2 db atab5-ös telefonom eladó az egyiknek a kijelzője be van törve a másiknak a kijelzője alsó részét nem érzékeli tehát mind a kettő kijelző hibás./Pesten tudják cserélni/
Amúgy Gen2 V3 a teló
Mind a két telóhoz dupla aksi van,dupla kártyás.
2013 Januá és 2013 Februáriak

(#6825) gears27


gears27
aktív tag

sziasztok! Sajna az asszony atab5(gen v2) usb csatija teljesen megadta magát. Eddig legalább a töltést felvette de már azt sem. Esetleg valaki nincs aki elválalná BP-en a cseréjét, vagy forrasztását? Probáltam telefonos boltokban is de mindenhol azt mondták, hogy kinai telefonhoz nem nyúlnak. Pedig a készülék magyarországon lett vásárolva...

Seggsztézis

(#6826) icemad válasza gears27 (#6825) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A gond az, hogy nem biztos, hogy tartós lesz a visszaforrasztás. Nekem kétszer volt emiatt szervízben. (Sufnigsm.) Harmadszorra már nem vállalták. Én azt a megoldást találtam, hogy vettem egy külső univerzális aksitöltőt. Mivel a telefonhoz két aksit adtak, az egyiket tudom tölteni, amíg a másik használatban van.

Ilyesmire gondolok:
Link1

Vagy egy olcsóbb.

De van még vagy ezer féle. Érdemes alaposan szétnézni, olyat vegyél, ami minimum 1000mA-es töltési áramot tud.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6827) gears27 válasza icemad (#6826) üzenetére


gears27
aktív tag

Ezt a lépést màr megléptem, csak idegesitö maga a tudat, hogy rossz. Màsik kérdésem, hogy nekem v3 van és olyan gondom van vele ha letöltök jàtékot akkor van amelyiknél kiirja, hogy kapcsoljam be az àll helyszineket. Namàrmost be van kapcsolva még is ezt irja ki igy a jàtékbol kilép. És nem nagy "igényü" jàtékokrol beszélek, vagyis irok :D

Seggsztézis

(#6828) hhatika válasza gears27 (#6825) üzenetére


hhatika
tag

mercury, 1,5hónap, türelem és megcsinálják

(#6829) poganytamas válasza hhatika (#6828) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nekem nem kegyeskedtek válaszolni, hogy mennyiért cserélnek díszcsíkot...

(#6830) roland9408


roland9408
csendes tag

Mivel tudnék rootolni egy aTAB5 Quadot? Annyit tudok róla hogy MT6589.
Próbálva lett már FramaRoot alkalmazással de az kidob egy hibaüzenetet és annyi (régebbi verzióval is ugyanaz).

(#6831) quakej


quakej
tag

Sziasztok,
Mai napon valamiért a google play áruházhoz nem tud csatlakozni a telefonom.
4.6.17-es verzió van a telefonon, eddig jó volt, legutóbb 1 hete indítottam el a google play
alkalmazást.
Időtúllépés miatt nem tud kapcsolódni a telefon a google play alkalmazáshoz.
Másik telefonon megy a google play alkalmazás, tehát az én készülékemben van a hiba.
(Net wifiről tökéletesen megy.)
Elhúzom balra az újjam a képernyőn és bejön egy oldal.
Legfelül a google mail-es mail címem van, majd alatta a "beállítások" és "súgó" menüpont látható.
Ennyi, semmi más.
Google play oldalra bejelentkeztem netről, de így se megy az alkalmazás.

Esetleg Valaki tudna segíteni, mit kéne tennem?
Előre is köszi, ha jön válasz!

Sziasztok:
quakej

(#6832) quakej válasza gears27 (#6825) üzenetére


quakej
tag

Korábbi hozzászólásomból idemásolva:

6. Mikro USB töltő csatlakozó javítás (#6011)
Lehet, hogy én de lehet a Gyerekek, mint a szervizben kiderült letörtük a csatlakozó lábakat az alaplapról, két lábnál a ped-et is. Töltőn volt a telefon és használtuk, de néha jobban meghúztuk, mint ameddig a kábel engedte. Csak egy pozícióban nem töltött a telefon (jelezte, hogy tölt, de nem vette fel a töltést) aztán ebben a pozícióban kontakthibás is volt. Szóval, ha tölt a készülék, nem kéne bántani.
Úgy gondoltam érdemes megcsináltatni, mert eddig jó volt. Remélem az is marad.
A telefon 7 hónapos, de nem kockáztattam meg a híres szervizünket, így Pesten a Mexikói úti (Kis földalatti végállomása) pavilonsoron elvittem egy szervizbe. Az úrnál voltak és közben is folyamatosan jött egy-egy kuncsaft. 10 percet vártam és szétszedte. Garit így buktam. Mikroszkóp alatt megnézte, mondta 4 ezer, ha meg akarom várni 5 ezer. Mondtam essünk neki. (Valaki írta, hogy neki 1.500,- ért megcsinálták és jó lett.) Megállapította, hogy a kis kínaiak forrasztása egyszerűen értékelhetetlenül szar. Kicsengette a lábakat. 4 láb van bekötve az egyik nincs, de ez látható a képen is (#6011). Mikroszkóp alatt, tű hegyű Veller pákával megforrasztotta, majd mondta be is ragasztaná, mert ez megint le fog törni az biztos. Kb. 1 óra alatt készen is volt, közben 4 vevőt még ki is szolgálat. 2 napja történt a szerviz, azóta jó a telefon, remélem így is marad. Lehet azon filozofálni, hogy sok-e ezért a produkcióért az 5 db ezres, da azóta is használom a telefont és nem várok rá hónapokat, plusz nem idegeskedem, hogy hogyan és mikorra csinálják meg vagy sem illetve még mit csesznek el rajta.

(#6833) quakej válasza roland9408 (#6830) üzenetére


quakej
tag

első generációs aTAB5quad (2013. decemberi vásárlás) Framaroot ver. 1.8.0 Boromirral vagy Faramirral nekem ment. (Engedélyezni kellett nálam a megbízható program opciót!!!).

(#6834) poganytamas válasza quakej (#6831) üzenetére


poganytamas
senior tag

Meg lehet próbálni visszaállni az alap verzióra, ami a telefonnal jött.
Beállítások / Alkalmazások / Összes / Google play áruház. Frissítések eltávolítása gomb felül.
Telefon restart.

(#6835) roland9408 válasza quakej (#6833) üzenetére


roland9408
csendes tag

véletlen nem ismeretlen forrásokra gondolsz?:) mert az be volt kapcsolva +usb hibakeresés is.
vagy van olyan hogy megbízható program opció?

(#6836) icemad válasza quakej (#6831) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A dátum és idő jól van beállítva?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6837) asha07lcc


asha07lcc
tag

Velünk a Mercury nagyon inkorrekt volt. ATab5 nem látta a sim kártyákat és a memóriakártyát. Slotsérülést állapítottak meg és azt állítják ez nem garanciális hiba,, mert mechanikai sérülés sőt emiatt a telefon egyéb részei sem garanciálisak. Gyakorlatilag szemberöhögtek.

Nyilván nem hegyjuk annyiban, meg is kezdtük a hivatalos eljárást, de az egész eljárás pofátlan és inkorrekt.
Olyan telóról beszélek ami egy irodában íróasztalon élte eddig életét 9 hónapig.

Úgyhogy én a Mercury impex ZRT termékeivel ezentúl nagyon óvatos leszek inkább kerülöm.

(#6838) quakej válasza poganytamas (#6834) üzenetére


quakej
tag

Köszi, ezt is próbáltam, de nem sikerült megoldani a problémát.
A gondot a "szabadság" program okozta, a system\etc mappában a host fájlba kellett beleírni.
Így már működik a google play. Barátom a google volt és a youtube.

(#6839) quakej válasza roland9408 (#6835) üzenetére


quakej
tag

Régen csináltam és nem találom. Ha jól emlékszem nálam a használatnál volt gond (a telepítés simán ment) és ameddig ezt az opciót nem pipáltam be, addig nem működött a progi, tehát nem végezte el a root-ot. Utána egyből ment.

(#6840) quakej válasza asha07lcc (#6837) üzenetére


quakej
tag

A telefon ha kifogod jó, de a szerviz egy nulla. Én is buktam a garit és inkább öt ezerért máshol megcsináltattam. Szorítok és jó lenne, ha leírnád majd az ügy menetét, szerintem mást is érdekelne.
Egy kalappal!

(#6841) roland9408 válasza quakej (#6839) üzenetére


roland9408
csendes tag

azért ha valami eszedbe jut vagy esetleg tudod hogy hol van az a opció akkor írd meg amúgy meg köszönöm :)

(#6842) quakej válasza roland9408 (#6841) üzenetére


quakej
tag

Szia, supersu progiban a beállításokban található a megbizható felhasznaló, de most nekem ott nincs pipa. Lehet a régi gen3-as telonál kellett ezt bepipálni, akkor bocsi, tévedtem. Poganytamas csinált a rootról videót, fent van a youtube-on, az se segít?

(#6843) roland9408


roland9408
csendes tag

Lenne egy problémám tegnap óta a Play Áruház folyamatosan azt írja ki hogy 'szerverhiba'.
De érdekes hogy másik wifiről (másik routerel) illetve mobilinternetről nem írja azt
Mintha az a wifi nem érné el a Google-t de másik telefonról meg megy a Play áruház.
Törölve lettek már az adatok a beállításokba Google Szolgáltatásokból is..
valami ötlet?

(#6844) gyurob


gyurob
csendes tag

Sziasztok!

gen2v2 készülékemnek megrepedt a digitizer-je. Nincs valakinek eladó?

Tiszteletem!

gyurob

(#6845) asha07lcc válasza asha07lcc (#6837) üzenetére


asha07lcc
tag

Na egy kis sztori ez előzőhöz... Ez a sz....házi társaság átvette a telefont és jegyzőkönyv készült.
Javítás helyett hárítás.

Nem garanciális semmi része a telefonnak a slot kártya foglalat sérülése miatt szerintük... Igaz a hiba az volt amivel bevittem, hogy nem fogad sem memória sem sim kártyát. És teljesen ép mindene egy íróasztalon lakott.

És a slot tényleg sérült csak az a bibi amikor visszakaptam akkor sérült! Amikor bevittem akkor nem volt az, az biztos.

Kapaszkodjatok meg: Amit fizetősre akartak megcsinálni tizenezer FT-ért 1 db varrótűvel meg lehetett oldani az összes érintkezőt meghúztam egy kicsit felfelé a 2 slot foglalatot és a mem kártyáét is a tűheggyel.

Most minden működik:)

Igaz a mikrofonnal lehet valami mert alig van hangereje amikor telefonálok(nem hallja a túloldalon, vagy alig akivel beszélek.

Ezenkívül minden része megy hibátlanul a gyakorlatilag újszerű készüléknek.
Kíváncsi leszek a képen látható papíron lévő gar lepattintásra hogy fogják megjavítani...
UGYANIS A MIKROFON HIBA TIPIKUS GARANCIÁLIS HIBA, AMIT NYILVÁN A MELLÉKELT KÉPBEN TALÁLHATÓ SZÖVEGRE HIVATKOZÁSSAL NEM AKARNAK MEGOLDANI....

A szervíz jegyzőkönyvet beteszem a két inkorrekt figura nevét nem töröltem.

Szerintem egy varrótű meg egy műszerész 10 perces munkája a garanciális szervízbeN is megoldható a hárítás és agresszív pofátlan és cinikus hozzáállás helyett. EZ MINŐSÍTI IS ŐKET EGYBEN.

[ Szerkesztve ]

(#6846) asha07lcc válasza asha07lcc (#6845) üzenetére


asha07lcc
tag

Ja a képek....
Így kaptam vissza:

És ez lett belőle:

[ Szerkesztve ]

(#6847) gyurob


gyurob
csendes tag

Ez a mercury alkatrészeket is árul a készülékhez ?

[ Szerkesztve ]

(#6848) poganytamas válasza gyurob (#6847) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ezt én is nagyon szeretném tudni. Nekem quad-hoz kéne díszcsík, én cserélném. De nem válaszolnak... Lehet jobb is :D

[ Szerkesztve ]

(#6849) gyurob válasza poganytamas (#6848) üzenetére


gyurob
csendes tag

Megpróbálom felvenni velük a kapcsolatot. Emailt írtam vagy 3 helyre. Telefont nem nagyon veszik fel.

(#6850) denes04

Üdv az én telom sajnos nem tudom miért de csak kikapcsolt àllapotban tölt..a képernyöforgatàs sem müködik valakinek van valami ötlete???

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.