Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) ComPityu válasza lalszi (#5515) üzenetére


ComPityu
csendes tag

Csak azt nem értem, hogy mért kell androidra, vírus irtó ??? :D :D

Sleepy Head :-)

(#5603) lalszi válasza ComPityu (#5601) üzenetére


lalszi
aktív tag

Csak kipróbáltam talál e valamit, de inkább a vírusírtó kavarta meg a telefon agyát :)

(#5604) nbukta77 válasza Gabe944 (#5600) üzenetére


nbukta77
addikt

Hello. Sikerult megcsinaltatni?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#5605) Benedekanyu


Benedekanyu
csendes tag

Sziasztok,

segítsetek légyszi, automata ki- bekapcsoláson van a telom, reggel a pin kód beütése után valahogy ilyen test felületre jutott(am) próbáltam kilépni belőle, de nem sikerül, most ezt látom:

Factory Mode (kéken világít)
Full Test (halványabb kéken világít)
Item Test
Test Report
Clear eMMC
Version
Password Reset
Reeboot

milyen gombokat nyomjak meg hogy végre be tudjam kapcsolni a telóm?????

Köszi Üdv T.

(#5606) Benedekanyu


Benedekanyu
csendes tag

Bocsi pontosítok: bekapcsoltam a telót, láttam hogy alacsony az aksija, kikapcsoltam kicseréltem az akummulátort megnyomtam a bekapcsolást és utána jött ez az oldal!

Köszi Üdv T.

(#5607) lalszi válasza Benedekanyu (#5606) üzenetére


lalszi
aktív tag

A reboot gombot próbáltad már?

(#5608) Benedekanyu válasza lalszi (#5607) üzenetére


Benedekanyu
csendes tag

Nem, nem próbáltam mivel nem tudom az mit jelent és nem szeretnék semmi kárt csinálni!

Köszi Üdv T.

(#5609) lalszi válasza Benedekanyu (#5608) üzenetére


lalszi
aktív tag

Újraindítja a telefont, kárt nem okozhat.

(#5610) Benedekanyu válasza lalszi (#5609) üzenetére


Benedekanyu
csendes tag

OK köszi.
Közben itt eltűnt róla minden, bekapcsolásra nem reagált, uh megint kivettem az aksit, visszatettem a majdnem lemerültet és most töltöm. Jah kivettem a sim kártyát, és elindítottam, elindult simán.

Amúgy olvastam más sincs elájulva a szervíztől. Korábban írtam, hogy elég sok gond van vele, összeírtam, beküldtem postán, és 9 munkanap alatt semmit sem sikerült vele csinálniuk, szerintük minden kifogástalanul működik rajta. Jah a gari levelet és a számlát természetesen elfelejtették visszaküldeni, a telefonon nem volt rendesen rajta a hátlapja, és nem tom miért lehúzták róla a fóliát és undorítóan rakták rá vissza!!! Szerintetek? Egy árva sort nem kaptam arról, hogy mire jutottak, mielőtt visszaküldték felhívtak (sokszori telefonálgatás után) hogy érdemben semmit sem csináltak rajta, jah bocsi ezt egy 4x3 cm-es matricára is ráírták és ráragasztották a dobozra. Én arra gondoltam, hogy felhívom őket (utána e-mailben is) és megmondom, hogy ezt írásban küldjék meg nekem, mert aztán pl-ul majd lejár a 6 hónap gari az aksira, és majd akkor fogják cserélni az én pénzemen, ill. szerintetek az se hiba, hogy ha számítógéphez csatlakoztatom akkor hibaüzenet jön és egyszerűen úgy semmit nem tudok oda-vissza töltögetni. (sajna a férjemet hívták fel, mert engem ilyen könnyen nem ráztak volna le) Azóta is hívogatom őket, hogy legalább vki elmondja, hogy ugyan miért nem probléma/hiba ez, illetve hogy a teraszon már nincs wifi stb.

És most ezt a reggeli dolgot se értem, hogy hogy ugrott ilyen műszaki cuccra a telo, ahelyett hogy simán kérte volna a pin kódot, azt jóvan.

Köszi Üdv T.

(#5611) palocz


palocz
tag

Sziasztok. a segítségeteket kérném, mert ma az unoka öcsém le akarta cserélni a boot imaget a telefonomon, és azóta mikor be kapcsolom, nincs semmilyen animáció. Root explorrellel cserélte le a fájlokat, és ki törölt /System/bin mappából 1 bootanimation nevezetű fájlt,és be tett helyette 1 másikat. valahogyan vissza lehet szerezni ezt a fájlt? Ha valakinek van ijen telója, és el tudná nekem küldeni, azt meg köszönném. Ő a készülék

06703448537 ezen keress ha nem válaszolok

(#5612) poganytamas válasza palocz (#5611) üzenetére


poganytamas
senior tag

Itt vannak az eredetiek az első hozzászólásban.

(#5613) poganytamas


poganytamas
senior tag

Na megint volt egy sunyi alkalmazás település nálam, Fishlord running a neve, valami játék.
Ma 16:57-kor kúszott fel, nem is tudom tevékenységhez kötni, mármint nem futtattam semmit, nem nyomkodtam a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#5614) csongi


csongi
veterán

Jövőhéten megy vissza garanciába:) Ha meglátják a garancia listát eret vágnak tuti :)

(#5615) lalszi válasza poganytamas (#5613) üzenetére


lalszi
aktív tag

Kösz, hogy szóltál, nekem is települt. Már töröltem is.
Viszont találtam mégegyet: Fruit Ninja Of Pat. Ez is ment a levesbe.
Útálom az önállóskodó appokat. Jó lenne tudni mi telepít már megint mindenfélét.

(#5616) poganytamas válasza lalszi (#5615) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ah igen, nekem is felmászott az is. Csak azért nem tűnt fel, mert van normál Fruit Ninjám.
És perpillanat install packages engedélye, amivel ilyet lehet csinálni, csak a mobileuncle toolsnak van. Ez lenne? :O Az a baj, hogy hónapokig nyugtunk volt miután leszedtük az ES Explorert, és most kezdte megint.

[ Szerkesztve ]

(#5617) lalszi válasza poganytamas (#5616) üzenetére


lalszi
aktív tag

Lehet, hogy a BS Player csinálta? Most délután telepítettem, mert az MXplayert nem lehetett frissíteni "Kevés a tárhely" hibával (pedig van bőven), és kerestem helyette mást.
Ma használtam a Mobileunclét, mert töröltem a dalvik-cachet. Remélem nem az lesz a bűnös, mert hasznos app.

[ Szerkesztve ]

(#5618) lalszi válasza csongi (#5614) üzenetére


lalszi
aktív tag

Mi lett vele? Remélem nem ennyi lesz a telefonunk élettartama.

(#5619) poganytamas válasza lalszi (#5617) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nekem nincs fenn, én MoboPlayert használok, mióta megvan a telefon.
Így gyorsba nekem ezek vannak meg (a fizetősök ráadásul nem úgy beszerzettek, rendesen megvettem őket, az alap progikat le sem írom mint Gmail, Hangouts, stb)

3g watchdog pro - fizetős
9gag
AdFree
Adobe Reader
AirDroid
Angry birds, mindegyik
Anysoft Keyboard
AR defender - fizetős
Audio Manager Pro - fizetős
Barcode Scanner
Better Battery Stats
Busybox free
Camera360
Chomp sms - fizetős
Debreceni menetrend
Default App Manager Paid - fizetős
Dragon, Fly
Dropbox
Facebook
Foursquare
Frequently call disable
Fruit Ninja - fizetős azt hiszem
GPS Test Plus - fizetős
Időkép
Hárombetűs navi :D
IP cam viewer - fizetős
Link2SD
Messenger (FB)
MobileUncle Tools
Mobo Player
Nova Launcher Prime - fizetős
OfficeSuite Pro - fizetős
On Call End
Opera
Palmary Weather Pro - fizetős
Paper Camera - fizetős
Plants vs zombies - fizetős
Quadrant Standard
Relax and sleep
Remote ADB - fizetős
Root explorer - fizetős
Samba filesharing
Shazam
Speed test
Születésnapok-free
Tasker - fizetős
Terminal emulator
Titanium backup - fizetős
Wallpaper set & save
Youtube

(#5620) lalszi válasza poganytamas (#5619) üzenetére


lalszi
aktív tag

Nekem ezekből az alábbiak vannak meg:

AirDroid
Anysoft Keyboard
Busybox free
Dropbox
Facebook
MobileUncle Tools
Opera
Terminal emulator
Youtube

Egyik se tűnik veszélyesnek. Lehet maradt valami rejtett kínai app valahol a system mappákban.

Ha másnak is települt magától ez a két program, akkor csinálhatna egy összehasonlítást a listáinkkal, hátha kiderül mi a közös pont közöttük :R

[ Szerkesztve ]

(#5621) csongi válasza lalszi (#5618) üzenetére


csongi
veterán

Majd leírom az összeset :) csak előtte össze szedem.

(#5622) poganytamas válasza lalszi (#5617) üzenetére


poganytamas
senior tag

Tudod mi a szép? Ennek a Fruit Ninja Of Pat-nak az igazi neve Cut Cut Boom.
Van egy mentésem tegnapról, ami csak ezt tartalmazza. Elkezdtem használgatni a telefont, konkrétan Airdroidot (csak azt), kis idő múlva megjelent a FishLord is. Még vizsgálódok.

(#5623) csongi


csongi
veterán

Hiba lista.
-Az automata fényérzékelő folyamatosan változtatja a kijelző fényerejét, állandó külső fény erősség mellett.
-Bluetooth nagyon gyenge, instabil. Képes 30cm távolságról leszakadni. Ha valamelyik olnline kapcsolat működik mellette (Wifi, G3) tulajdonképen használhatatlan.
-Mikrofon hangereje és minősége egyenlő a nullával. Bal oldalon használva már nem hallanak.
-Jack csatlakozó nem érintkezik rendesen.
-A kijelzőn fehér foltok vannak amely T alakot alkot.
-Érintési hibák! PL: a képernyő alsó 2/3 részében történik az érintés és az információs sáv nyílik le.
-Híváskor, a fülhez tartott készüléknél a képernyőt ki-be kapcsolgatja.
Kb ennyi lenne :D

(#5624) Benedekanyu válasza csongi (#5623) üzenetére


Benedekanyu
csendes tag

Majd írd meg mit reagáltak, engem simán lepattintottak, hogy semmivel semmi gond, én is szép kis listát írtam nekik. Még folyik a harc, várom, hogy aki a telefonomat "nézegette" visszajöjjön szabiról és elbeszélgessek vele.

Köszi Üdv T.

(#5625) csongi válasza Benedekanyu (#5624) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem asztalt tologatok :)

(#5626) hhatika válasza poganytamas (#5619) üzenetére


hhatika
tag

te (is) debreceni vagy? :-$ :U

- mármint a "debreceni mentrendből" következtettem...

(#5627) Benedekanyu


Benedekanyu
csendes tag

Egyébként a GPS-nek net nélkül is mennie kéne, mert az enyémen az se működik :Y

Köszi Üdv T.

(#5628) poganytamas válasza hhatika (#5626) üzenetére


poganytamas
senior tag

Igen :) Tősgyökeres

(#5629) lalszi válasza Benedekanyu (#5627) üzenetére


lalszi
aktív tag

Mennie kell offline navival, de nagyon sokára találhat jelet net nélkül.

(#5630) Shady313 válasza lalszi (#5620) üzenetére


Shady313
aktív tag

Nekem a maguktól települős problémák megszűntek mióta letöröltem az ES File Explorert és a Mobileuncle-t :K Jelenleg már csak a Launcher8-as kezdőlap átállítással szenvedek a gyári böngészőben :)

A te összehasonlítási listádról nekem csak az Opera van telepítve, azt hiszem azt kipipálhatjuk.

(#5631) poganytamas válasza Shady313 (#5630) üzenetére


poganytamas
senior tag

Na akkor lehet mégis csak a MobileUncle Tools a ludas?

(#5632) marci0001


marci0001
csendes tag

Szaizstok!

Az utóbbi időben nem találja meg a telefon hogy hol vagyok ( be van kapcsolva a Google szolgáltatás, de a GPS nincs. )
Eddig jól működött, de most az időkép sem tudja hogy hol a telefonom :( Megy a CleanMaster óránként. esetleg az bekavarhat?

(#5633) Shady313 válasza poganytamas (#5631) üzenetére


Shady313
aktív tag

A fenébe, nálam is települt a fishlord..... Korán elszóltam magam....

Szinte biztos vagyok benne, hogy több program is lehet ezekért felelős. Leginkább azok amik superuser jogokkal futnak.

Programjaim közül amire gyanakodnék:
Smanager
ThinkFree Office Viewer
X-Plore

De talán az is lehet, hogy ezt a "feature"-t gyárilag kaptuk a készülékhez?

(#5634) poganytamas válasza Shady313 (#5633) üzenetére


poganytamas
senior tag

Lehet hogy gyári feature. Igazából az kéne, hogy közös programot keresel a listámon.
Akkor visszakapcsolom a MobileUncle-t, ezek szerint mégsem az.

(#5635) palocz


palocz
tag

Sziasztok mtk6589-es mobilt ki lehet flesseléssel úgy nyírni, hogy utána nem enged semmit sem Flashtoolal telepíteni? Mert nekem azt mondták hogy a készülékemet amit el flesseltek, csak jtagolni lehet. Bármit akarok rá Flashtoolal tenni, a piros csíknál tovább nem megy. Valaki tudna segíteni ebben?

Gépre dugva Win7 felismeri.

[ Szerkesztve ]

06703448537 ezen keress ha nem válaszolok

(#5636) lalszi válasza Shady313 (#5633) üzenetére


lalszi
aktív tag

Az X-plore nálam is telepítve van ezek közül.

(#5637) Shady313 válasza poganytamas (#5634) üzenetére


Shady313
aktív tag

Opera, Link2SD, 3 betűs :DDD , Adobe Reader

(#5638) lalszi


lalszi
aktív tag

Eddig az Opera a közös pont, de azt ezer éve használom és soha nem csinált ilyet. Hova jutott ez a világ :D

(#5639) Shady313 válasza lalszi (#5638) üzenetére


Shady313
aktív tag

Szerintem az X-plore lesz nálunk a ludas, poganytamas-nal pedig valami más.

(#5640) lalszi válasza Shady313 (#5639) üzenetére


lalszi
aktív tag

Na, megint kereshetek másik fájlkezelőt :O
Lehet, visszatérek a jó öreg Total Commanderhez, az csak nem csinál ilyet.
Sajnos az ES file explorerhez hasonlóan jó fájlkezelőt még nem találtam eddig, de hátha tud valaki egyet.

(#5641) palaticzky


palaticzky
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék kis segítséget tőletek. Kaptam egy tégla aTab503D-t a 6577-es.
Mit lehetne vele kezdeni, hogy működjön?

Nem lehet bekapcsolni semmilyen módszerrel totál halott.
Gari papír megvan van még rajta fél év de elmerjem vinni szervízre?

Ki tudja mit csináltak vele állítólag szoftveresen próbálkoztak de nem sikerült valami azóta halott.

(#5642) palocz


palocz
tag

Sziasztok. Valaki tud Budapesten dualsimes mtk6589-es Mobilt jtagolni? Ha igen, legyen szíves irjon. Köszönöm

06703448537 ezen keress ha nem válaszolok

(#5643) silver10


silver10
aktív tag

Mindenkit üdvözlök!
Január óta van (újonnan vettem egy gen2 v3-ast) aTab-om. Eddig semmi gondom nem volt vele. GPS, Wi-Fi, 3G frankó. A kamerája az sajna olyan amilyen. Nemrég óta csinál olyat, hogy: időnként (egyre sűrübben) eltávolítja a külső SD-kártyát.("SD kártya előkészítése->SD kártya biztonságosan eltávolítható-> az Sd kártya eltávolításra került") Ezt jó párszor eljátssza pár másodpercen belül. Bár abszolút sértetlen a teló, de először mégis megigazítottam a kártyafoglalatnál az érintkezést. Formáztam az SD-t is. Egy pár hónapos 32 Gb-s Sandisk. Aztán arra a következtetésre jutottam, talán ez valami szoftverhiba lett egy belső program frissítést követően. Anno az MTKdroidTools_v230-al mentettem 3x is. Viszont a Recovery és Boot opciót még nem használtam vele. Ehhez kimondottan leírást sem találtam Lalszi oldalán. Itt napokat olvastam a hsz.-eket, de nem futottam bele ilyesmibe. Van ennél valami különösebb trükk, veszély a hibázásra(téglásítás), stb? A Recovery és Boot gombnál 3 opciót ajánl fel. "A To choose the boot img file" az általam mentett kiválasztását jelöli? Ezt kell választani, ha helyreállítást akarok korábbi mentésemből? Egyáltalán használható ez erre? Vagy Flashtool?
Érdemi válaszaitokat előre is köszönöm.

(#5644) tomtombat válasza marci0001 (#5632) üzenetére


tomtombat
tag

Hali!
Én is tapasztaltam hasonlót, KB. egy hetes intervallumban a helymeghatározás nem remekelt.
Volt hogy bank automatát akartam keresni,halovány fi...-ja sem volt hol vagyok. Olyan vasúti menetrendet használok, ami az állomásokat az alapján listázza, merre vagyok, és melyik van legközelebb, a többi távolság szerint növekedve, a távolság megjeleölésével. Az sem működött, pusztán abc sorrendbe sorolta az állomásokat. Sokat bosszankodtam miatta. És ma működött. Rá néztem a Google térképre, üdvözölt mintha most üzemeltem volna be előszőr, a felhasználási feltételeket is el kellett fogadni, és a kezelése is más lett mint eddig. Szerintem amiatt nem működött rendesen, mert frissítésen ment keresztül a dolog.
Remélem azóta már nálad is jól működik, ha nem akkor passz.

(#5645) lalszi válasza silver10 (#5643) üzenetére


lalszi
aktív tag

Ilyen hibám nekem is volt. A kártya lett vírusos. Az autorun vírus okoz ilyen tüneteket, Windowson keresztül terjed. 2 napomba tellett mire újra használhatóvá sikerült tenni a kártyát. A vírus a kártya boot szektorát fertőzte meg. Sima vírusírtók semmit nem értek, a kártya formázásán is csak röhögött egyett a vírus és rajta maradt. A Windowsról is le kellett írtani, mert egyből visszafertőzött minden külső csatlakoztatott eszközt. A Heren's BootCD segítségével tudtam megoldani. A CD-ről kellett a pc-t indítani, van rajta egy mini XP és a CD-n vannak mindenféle okos segédprogramok is, közte az autorun vírus elleniek.
Lehet neked más a baja, de a tünetek nálam is ezek voltak.

(#5646) lalszi


lalszi
aktív tag

Ma találkoztam a Tescoban a telefonunk kistestvérével az aTAB4-el. Azon már JB rom volt, 4.1.2-es. Szép lenne, ha a miénkre is kiadnák.

(#5647) poganytamas válasza lalszi (#5646) üzenetére


poganytamas
senior tag

óóóó, szép is lenne. A kínaiak március óta nem írtak nekem semmit, és sajnos a külföldi oldalakon, ahol más néven fut ugye a készülékünk (mikor mi), azt látom hogy kifutott termék lett a miénk :(

(#5648) lalszi válasza poganytamas (#5647) üzenetére


lalszi
aktív tag

Pedig a kistestvér motorházában ugyanaz van mint a mienkben, csak a kijelzője kisebb és nincs hardwares home gomb (és valószínüleg egy egészen más gyártó lehet, ki tudja :F )

(#5649) palocz


palocz
tag

Sziasztok. Iudnátok abban segíteni hogy ATAB5 GEN2-be milyen csengő hangszóró kell? Előre is köszönöm :R :R :R

[ Szerkesztve ]

06703448537 ezen keress ha nem válaszolok

(#5650) marci0001 válasza tomtombat (#5644) üzenetére


marci0001
csendes tag

Ma az időkép sem tudja hol vagyok. Az új térkép frissítést feltettem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.