Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-04 15:53:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) COPA


COPA
tag

SP_Flash_Tool_v3.1224.01.7z-ből kicsomagolt tools nem működik a scatter fájl-lal.(amire az van írva, hogy működő..., a gyökérben lévő fájlt is próbáltam, nem ok)

Ésszel, kézzel és rengeteg szigetelőszalaggal...

(#5152) icemad válasza Zsoltwader45 (#5115) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hali. Én letöltöttem a fasterGPS programot a playről. Nekem segített.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#5153) lalszi válasza COPA (#5150) üzenetére


lalszi
aktív tag

Eszközkezelőben minden rendben?
Itt egy leírás és a linkek (igaz angolul) az usb vcom driver helyes telepítéséről: USB VCOM driver reinstall

Hevenyészett leírás magyarul win7-re:
Az USBDEVIEW-val megtalálod az usb vcom portot (nem kell még a telefont rádugni) és annak a driverét kell majd frissíteni.
Töröld ki az összes eddig telepített vcom drivert az USBDEVIEW-ban , indítsd újra a windowst.
Nyisd meg az eszközkezelőt, hagyd nyitva.
Dugd rá a kikapcsolt telefont. Ekkor látnod kéne az eszközkezelőben az mt65xx preloadert.
A leírásban szereplő és letöltött, kinyitott MT6577 USB VCOM drivers mappában elindítod rendszergazdaként az installdriver. exe-t (az oprendszerednek megfelelőt, 32 vagy 64 bit), az aláíratlan drivert engedélyezd, ha kérdezi.
Indtsd újra a pc-t. Az eszközkezelőt nyisd meg és dugd rá a kikapcsolt telefont, de ugyan abba az usb-be!
Az eszközkezelőben a MediaTek PreLoader USB VCOM-ra kattints 2-szer és válaszd a driver frissítést, de ne az automatikusat, hanem a manuálisat.
A kicsomagolt MT6577 USB VCOM drivers mappában tallózd be a windowsodnak megfelelő drivert és telepítsd fel.

Ezután már jónak kéne lennie flashtoolnál a drivernek. Nefelejsd, mindíg ugyan abban az USB portban kell használni a telefont, amelyikben telepítetted a drivert!

(#5154) lalszi válasza COPA (#5151) üzenetére


lalszi
aktív tag

Csinálj egy friss scatter fájlt MTKDroidToolsal.

(#5155) COPA válasza lalszi (#5154) üzenetére


COPA
tag

a fájl elkészült... a drivereket megnézem!

Ésszel, kézzel és rengeteg szigetelőszalaggal...

(#5156) COPA


COPA
tag

Holnap folytatom... most megyek megiszok egy sört nyugtatásként.....

Ésszel, kézzel és rengeteg szigetelőszalaggal...

(#5157) Zsoltwader45 válasza COPA (#5150) üzenetére


Zsoltwader45
aktív tag

Hali. nekem csak akkor ült fel a recovery a mobile tollsal amikor előte letöröltem a rom managert. nem türte meg egymást a kettő. rom manager letörlés, mobile toolsal csináld meg a recoveryt. nekem csak igy telepitette. egy próbát neked is megér. sok sikert

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#5158) poganytamas


poganytamas
senior tag

Clockworkmod recovery 6.0.3.2

6.0.3.2 GEN2
6.0.3.2 GEN3

Ami különbséget észrevettem az előző verzióhoz képest: végre ki lehet lépni az install zip from sideload menüből.

Tesztelve kizárólag gen2 készüléken a szokásos backup-format-restore körrel.

(#5159) Zsoltwader45 válasza icemad (#5152) üzenetére


Zsoltwader45
aktív tag

köszi szépen. felraktam, kiróbálom. ugy néz ki hogy a gps.conf filét irja felül. remélem jó lesz. köszi mégegyszer

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#5160) Arnold666 válasza Zsoltwader45 (#5159) üzenetére


Arnold666
csendes tag

Hello!Van egy ilyen eladó telefonom note 1 börtokkal, 4 gb memkarival, minden tartozékával, karcmentes, minden funkciója hibátlan, 2 hónapos tescos!fix 40 ezer!email: szelic6@gmail.com

(#5161) Zsoltwader45 válasza Arnold666 (#5160) üzenetére


Zsoltwader45
aktív tag

Elég 1db de azért köszi.

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#5162) Barcsik


Barcsik
aktív tag

Sziasztok!

Milyen navigációs app-ok működnek gen3-on? Eddig nem nagyon jártam sikerrel. A válasz jöhet privátban is. Előre is köszönöm!

(#5163) Lacika0002 válasza Barcsik (#5162) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

iGO Primo, én ezt használom és tökéletesen megy rajta :U

(#5164) Barcsik válasza Lacika0002 (#5163) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Már feltettem azt is, de nem akar elindulni, csak dob egy ablakot, hogy tegyem be a Primo SD kártyát a fájlokkal. Navigon nem akar regisztrálni hálózati hibát ír. IGO My Way szintén nem indul, hiába tettem a térképet a kártyára. CoPilot sem működik, csak a Google Maps. Most vagy én csesztem el valamit, vagy a telefonnal van valami gond. Play Áruház flash-elve lett az inkompatibilitási hibák miatt,hiba eddig nem volt, viszont a navigációkra sem hozott gyógyírt. Build.prop-ban a manufacturert átírtam alps-ra, de ez sem segített. Gyári állapotban is ez a helyzet sajnos. Már kezdek kétségbe esni. :W

[ Szerkesztve ]

(#5165) lalszi válasza Barcsik (#5164) üzenetére


lalszi
aktív tag

Pedig a Primo tökéletesen fut a telefonon.

(#5166) Barcsik válasza lalszi (#5165) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Elhiszem. Akkor az enyémmel van valami gond. Csinálok egy rendszer visszaállítást és meglátjuk mi lesz. Köszönöm a válaszokat! Csak tudnám, hogy mi okozhat ilyen hibát egy telefonon.
gyári állapotban sem jó. Érdekes. akkor használom, ami működik rajta.

[ Szerkesztve ]

(#5167) lalszi válasza Barcsik (#5166) üzenetére


lalszi
aktív tag

Lehet nem jó változattal próbálkoztál. A 9.6.7.235654 változatnak 800x480-as felbontásban működnie kéne.
Én a belső sd-re raktam, de a külsőn is működik.

(#5168) Barcsik válasza lalszi (#5167) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Itt szerintem nem a kijelző méretével van bajuk.

(#5169) Zsoltwader45 válasza Barcsik (#5168) üzenetére


Zsoltwader45
aktív tag

Honnan szedted le az IGO-t?

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#5170) callvote


callvote
senior tag

mielött összevissza rendszervisszaállitásokat csináltok igo miatt,talán meg kéne nézni pl:
hova van telepitve... sd vagy belsőre? mert nem mindegy...
milyen igo pontosan...
nem a telefon hibája ha nem indul el..felhasználohiba...amire a megoldás általában ott van ahonnan leszeded...

nekem pl ezek mennek :
Igo Primo v.9.6.22.290143
iGO Primo v9.6.22.297071

vagyis mennének ha létezne androidra,de mint tudjuk nem létezik (mert a moder kitesz letilt töröl ha megtudja hogy létezik mivel wareznek minősül :DDD )

ui: az is menne amit utánam irt tamás de az azért nem megy mert régebbi verzio amit frissitettem volna a fentebb emlitett valamelyikére :D

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#5171) poganytamas válasza Barcsik (#5168) üzenetére


poganytamas
senior tag

Ha lenne iGo-m, ami persze nincsen :DDD, akkor a MyWay 8.4.3.179971-es verzióm lenne. Bárcsak tudnék hozzá térképet is leszedni, ami az iGO8.R3 Europe lenne, 2012 Q3 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5172) Barcsik válasza Zsoltwader45 (#5169) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Zsoltwader45 Már működik, Lalszinak hála.

Callwote Nem csak az IGO, a Navigon és a CoPilot sem akart működni.

Köszönöm a segítséget nektek! :R

Olyan moderátorok ne tegyenek ki senkit, akik szintén "űzik az ipart". Szóval a szabályzat tiltja az illegális tartalmakat a fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#5173) Zsoltwader45 válasza poganytamas (#5171) üzenetére


Zsoltwader45
aktív tag

Erre gondolsz: [Android] iGOMyWay v8.4.3.179971

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#5174) poganytamas válasza Zsoltwader45 (#5173) üzenetére


poganytamas
senior tag

Igen, bárcsak lenne :D (kacsintós szmájli), ugye érted, lol :D

(#5175) Zsoltwader45 válasza poganytamas (#5174) üzenetére


Zsoltwader45
aktív tag

Nekem van ez, adj egy címet ha kell: privát
1280x800 iGOMyWay_v8.4.3.179971

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#5176) poganytamas válasza Zsoltwader45 (#5175) üzenetére


poganytamas
senior tag

De nekem is van :D Csak nem szabad beszélni róla hogy van :D

(#5177) callvote


callvote
senior tag

ez még véletlenül sem lenne jó 1280x800 tehát mondom nem létezik :D

Redmi :)

(#5178) icemad válasza Barcsik (#5162) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. Offline navira megoldás. A cikkben említett lépéseket PONTOSAN kell megcsinálni!

A Navigon nem megy semmilyen 2 simes telón, ez alkalmazás hiba.

Nekem pl. a Sygic nagyon szépen fut...(De a Primoval sem volt gond...)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#5179) Lacika0002 válasza icemad (#5178) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Ezt ide pont nem lehetne :(

(#5180) Andrew10 válasza lalszi (#48) üzenetére


Andrew10
aktív tag

Üdv tudnàl segiteni, hogy ezzel a programmal pontosan, hogy kell beàllitani a csengetést és ha lehet a beszédet is jobban haljam.

[ Szerkesztve ]

(#5181) lalszi válasza Andrew10 (#5180) üzenetére


lalszi
aktív tag

Elég csak a Normal Mode-ot és a Loudspeaker Mode-ot (esetleg a Headset Mode-ot, ha használsz) állítani.

Bele kell menni a választott módba: Engieer Mode - Engineer Mode (MTK) - Audio

Normál: Type-nál az SPH-t kiválasztani, Level: 6-os, állítsd a Value-t maximumra, nyomd meg a Set gombot. Esetleg a Type-nál a Media-t is beállíthatod így, de ott még a Max vol-t is feljebb veheted.

Loudspeaker: Typ-nál az SPH-t, Ringet, Mediat kell állítani (egyesével, beállítás után mindíg Set gombot megnyomni), Levelnél válaszd a 6-ost és állítsd a Value-t és Max vol-t mindegyiknél maximumra.

A többi level szintet (1,2,3,4,5) is állíthatod ezeknél ha akarod, de ne maximumra, mert akkor nem tudod lehalkítani. Állítsd a Value-t és a Max vol-t mindegyik level szintnél az előzőnél 15%-al magasabbra (vagy annyi százalékkal, ahogy neked tetszik).

A FIR értékét ne változtasd meg!

Minden beállítás után nyomd meg a Set gombot, mert nem jegyzi meg különben. A végén indítsd újra a telefont, hogy az új beállításokat használja.

(#5182) Andrew10 válasza lalszi (#5181) üzenetére


Andrew10
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segitséget.

(#5183) hhatika válasza lalszi (#5181) üzenetére


hhatika
tag

A wifi hatékonysága is növelhető a mobileuncletools-szal valahogy? Vagy ennyi a vételi tudása a készüléknek, és fogadjuk el...? Korábban volt ugyan már szó a build.prop-ban való buherálásról... de ez valahogy elegánsabb lenne így...

[ Szerkesztve ]

(#5184) Barcsik válasza icemad (#5178) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen! :R Akkor ezért nem volt hajlandó regisztrálni nálam.

(#5185) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Sikerült feltennem a v0.5 -ös ROMot a Gen2v2 -es készülékemre. Átpartícionáltam a mobilt, hogy legyen 2 GB belső memóriája. A GPS mai napig kínlódos volt (EPO fájlt egyszerűen nem tudta letölteni), most ez a probléma is megoldódott! Szuper, egyszerűen szuper!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek! A leírás szuper volt lalszi!

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#5186) callvote válasza lalszi (#5181) üzenetére


callvote
senior tag

ha felteszem a v5 romot a v3ra..akkor a particio is visszaáll,mert én leválasztottam 1 gigára...
ujra kéne particionálnom megint?
vagy ha most mentek cwmböl teljes mentést akkor a v5re vissza tudom tenni ugy a cuccokat hogy ami a belső 1 gigán volt,ugyanugy maradjon?(persze gondolom ujraparticionálás után ha szükséges)
nincs kedvem tiszta telepitéshez most..nagyon sok cucc és adat van fent..

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#5187) D3W1L3 válasza ZsZso (#5185) üzenetére


D3W1L3
tag

Üdv!
Ha nem nagy kérés leírnád nekem pontosan hogy kell cserélni a romot,lépésről lépésre.
Csináltam már ilyet másik telóval(ZTE Skate)de ott volt leírás pontosan itt meg nem igazán találok olyat kisérletezni meg nem szeretnék. Nekem is GPS problémám van.
Előre is köszönöm a segítséget.
:R

[ Szerkesztve ]

(#5188) icemad válasza Lacika0002 (#5179) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Basszus... Privát akart volna lenni... Tegnap kicsit sok volt a sör, meg a pálinka... :W

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#5189) Trotter66 válasza lalszi (#5181) üzenetére


Trotter66
tag

Én is köszönöm szépen a leírást, mind a kettő tabot ennek megfelelően beállítottam.
Mindig tanul az ember valamit. :K

(#5190) Elixión


Elixión
tag

Na van vkinek vmi öttlete ezzel a Szürke WIfivel kapcsolatban? net van .. de a Google play és a Facebook sem jön be... kiakaszt.. pedig a a play áruház fontos lenne.... amm Rootolva van a készülék, V3

(#5191) poganytamas válasza Elixión (#5190) üzenetére


poganytamas
senior tag

Google Play szolgáltatások adatait és gyorsítótárát is töröld, hátha

(#5192) poganytamas válasza callvote (#5186) üzenetére


poganytamas
senior tag

Igen, visszaáll. De csinálhatod azt hogy kiveszed a pipát Flashtoolban az EBR1 és a USRDATA elől, és akkor nem bántja a partícióidat.Vagy pedig:
cwm mentés, v5 felrakás, cwm recovery újbóli felrakás, telefon újra rootolás, telefon újra partícionálás, cwm-ben wipe data / factory reset, advanced restore és restore data, és kész.

(#5193) ZsZso válasza D3W1L3 (#5187) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Jogos. Pusztán szavakkal úgy sem elég megköszönni lalszi, poganytamas és a többiek melóját. Úgy gondoltam, hogy a sok infó, ami ezen a fórumon elhangzik WIKIért kiállt. Egy wikiért, mert többen talán többet tudunk segíteni. Ha valaki elakad telepítés köben és olyan dologra jön rá, ami a leírásban szerepel, akkor ki tudja egészíteni azt (ahogy velem is megtörtént); ha valami elavulttá válik, akkor javítani tudja a szöveget. Ezekért és még száz más dolog miatt létrehoztam egy oldalt - főleg lalszi leírása alapján -, ami az aTab5 Wiki nevet kapta.

Útólagosan is remélem, hogy lalszi kolléga nem fog megorrolni rám emiatt. Megpróbáltam nem egy az egyben átvenni az leírásban leírt dolgokat, hanem az általam tapasztalt tényekre alapozni, de felismerhető a hasonlóság :).

Alapvetően bízom az emberiségben, így szimpla tagok is tudják szerkeszteni a meglévő oldalakat és új oldalakat létrehozni. (Remélem nem az lesz az első, hogy egy okostojás lezúzza az egészet, mert jópár órám benne van)
Nyugodtan javítsátok, egészítsétek ki (van mit még beleírni, mert most csak a leglényegesebb dolgokat véstem bele)! Nem kell sokra gondolni, ha valaki csak képeket tesz fel a telepítésről, már az is jó.
A wiki lapokhoz lehet megjegyzéseket fűzni, így ott is feltehetitek a kérdéseitek.

Lalszi és poganytamas! Jelentkezettek, ha teljhatalomra vágytok, örömömre szolgálna, ha admin jogot adhatnék Nektek.

D3W1L3, remélem megfelelő lesz a leírás!

OFF: Bocsi a sok reklámért, csak most látom, hogy az oldal adBlock nélkül szinte egy reklámtenger ... ingyenesség átka. Chromra is és firefoxra is van már AdBlock, szóval melegen ajánlom! :)

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#5194) Trotter66 válasza ZsZso (#5193) üzenetére


Trotter66
tag

Köszönet az oldalért.
Egy bibi van: regelést követően a linkekre kattintva 404 hibát jelez nekem.

PL: Teljes mentés, ROM frissítése,

[ Szerkesztve ]

(#5195) callvote válasza poganytamas (#5192) üzenetére


callvote
senior tag

maradok a cwmes megoldásnál..minden androidos telomat cwmmel oldottam meg az tuti modszer bevált gyors...
csak az a fránya friss telepités most nem kéne...

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#5196) poganytamas válasza callvote (#5195) üzenetére


poganytamas
senior tag

Tabletemen most éppen két napja a cwm hiány miatt szívok...És nem is lehet rá készíteni, mert valami über-különleges fájlrendszere van.

(#5197) ZsZso válasza Trotter66 (#5194) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Rossz volt a link. Köszi, hogy szóltál!

Így helyes: aTab5 Wiki

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#5198) COPA


COPA
tag

Sziasztok, a recovery-ben nem tudok backupot csinálni, azt mondjm hogy: Can't mount backup path.
Ez mitől van????????????????

Ésszel, kézzel és rengeteg szigetelőszalaggal...

(#5199) COPA


COPA
tag

Az mitől van, hogy nem tudom mountolni a sd-ext-et! A PC nem látja a 2,5 GB partíciót,a telefonra telepített Total Commander viszont látja azt. Ez hogy is van?????????????????

[ Szerkesztve ]

Ésszel, kézzel és rengeteg szigetelőszalaggal...

(#5200) COPA


COPA
tag

Az átparticionálás sem működik nálam, mindent ugyanúgy csinálok, ahogy le van írva és mégis marad ugyanakkora méretű. Mi van ezzel a telefonnal???????????????????????????????????

wipe data/factory reset esetében a formating /sdcard/.android_secure... -re a válasz: error mounting /sdcard/.android_secure! Skipping format

Beszarás.

[ Szerkesztve ]

Ésszel, kézzel és rengeteg szigetelőszalaggal...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  aTAB5 okostelefon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.