Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64701) st6969


st6969
őstag

Pár alkalommal vágtam merülőfűrésszel eddig. A tábla 2 szélén bejelöltem a kívánt méretet, odaillesztettem a sínt, és végigtoltam. Aztán nézem, hogy pár mm-rel keskenyebb lett, mint szerettem volna. Bamba módon rájöttem, hogy persze, mert a jelölésnél fut a fűrészlap, annak is van vastagsága, szóval bele kell kalkulálni.
Jól gondolom, hogy ha pl. egy 100mm-es csíkot akarok vágni egy táblából, akkor meg kell mérnem a fűrészlapom vastagságát (legyen mondjuk 2,5mm), és ezt hozzá kell adnom a mérethez, tehát 102,5mm-nél kell jelölnöm és oda tenni a sínt?
Így szokták ezt, vagy van valami egyéb módszer? :R

(#64702) T J válasza st6969 (#64701) üzenetére


T J
tag

Az attól függ, hogy az aluléc alatti, vagy melletti "leeső" anyag kell.

Ha úgy fordítod az alulécet, hogy alatta legyen a kívánt darab, akkor nem kell rászámolni a fűrészlap vastagságát. Ilyen keskeny anyagnál viszont kell mellé tenni még egy csík anyagot, mert 10 centin nem fekszik fel jól az aluléc.

Ha úgy fordítod a vonalzót, hogy NE a kívánt munkadarab felett legyen, vagyis a leeső darab kell, akkor rá kell számolni a fűrészlap vastagságát.

[ Szerkesztve ]

(#64703) Viperator válasza pacman_123 (#64561) üzenetére


Viperator
őstag

Ehhez a porszívóhoz hol lehet venni hosszában kisebb (pl fél vagy 1 méter) gégecsövet? /ami van nekem, az 3méter, túl hosszú a ciklonhoz/ Olyan kell, hogy illeszthető legyen a porszívó lyukába.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#64704) Viperator válasza Viperator (#64703) üzenetére


Viperator
őstag

Parkside PWD 30 C1

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#64705) st6969 válasza T J (#64702) üzenetére


st6969
őstag

Sajnos, valahogy legtöbbször pont úgy esik, hogy a "leeső" anyag kell, így rászámolom a fűrészlapot is (ami 1,8mm...vagyis legyen 2, az a pontosság nekem bőven elég).
Köszi :R

(#64706) fogtunder válasza st6969 (#64705) üzenetére


fogtunder
nagyúr

veszel 2 tábla 2cm-es XPS lapot, lerakod őket a földre, rá a táblát úgy, hogy a leeső és a nagyobb rész is teljesen alá legyen támasztva, onnantól teljesen mindegy, melyik a leeső, ha amúgy felfekszik rá a sín rendesen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64707) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok,

Parkside PNTS 1500 porszívóhoz hol lehet kapni jó porzsákot?
Korábban vettem egy párat ami a leírása szerint ahhoz való, de a zsák nem ér le az üst aljáig, ezért ha kezd megtelni akkor elszakad

(#64708) st6969 válasza fogtunder (#64706) üzenetére


st6969
őstag

"ha amúgy felfekszik rá a sín rendesen"
Pont azokról az esetekről van szó, amikor nem fekszik fel a sín, mert nem fér oda (tehát, amikor egy táblából mondjuk csak egy 5cm-es csík kell, úgy lebillenne a sín, hacsak nem tudok alárakni ugyanolyan vastag anyagot).
Ezen az XPS supporton már én is gondolkodtam :K

#64707 exlepra
Nekem is ilyen porszívóm van, csak a Lidlben kapok hozzá porzsákot (10db van egy dobozban, sokáig elég), mindenhol máshol kb. 5-10x-es áron láttam régebben, így nem vettem, de rod, hogy nem is jó...
Vészmegoldás: szlovák webshopból rendelni, ha van ismerős, vagy jár ismerős határmenti településen kint, és ott boxba is lehet kérni (én így vettem pl. az akksis Performance merülőfűrészt is, ami itthon nincs is :)) )

[ Szerkesztve ]

(#64709) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok,

Három pontban szeretnék egy kis tanácsot kérni tőletek:
1.Csavarbehajtó
Melyik Makita csavarbehajtót tudnátok ajánlani asztalos munkákra?
Eddig ezt a kettőt néztem ki:
DDF482
DDF485
Mindegyikből csak géptestet vennék, mert már van aksi és töltő.
2. Szorító
Az alábbi típust néztem ki, hogy egy nagyobb szekrény ( asztali körfűrésznek ) Tudjak összerakni/szorítani vele illetve később is jó lesz ez ( max csak csövet cserélek ) Itt a leírásban nem látom, hogy mekkora cső jó hozzá. 1/2"-ra gondol?
Link
3. Derékszög, sarok szorító
Amikor egy szekrény/kabint össze raktok hogyan rögzítitek az oldalait, hogy tartsa meg a derékszöget. A lenti link megoldás erre?
Vagy ti mit használtok? Érdemes ezt meg venni?

Köszi előre is

(#64710) tfe válasza szinimini (#64709) üzenetére


tfe
tag

1. Mindegy. Mindkettő be fogja hajtani a facsavart, 260-as szerkezetépítőre pedig mindkettő kevés. A BL verzió nyilván jobb, de ha csak hobbi szinten használod, akkor kb az unokádnál fog elkopni a szénkefe.

Szerk: ha korpuszokat szeretnél csavarozni, akkor sokkal inkább valami kisebb, könnyebb behajtót ajánlanék. (makitánál a 10-12V-os sorozat) Már az első korpusznál érezni fogod a különbséget.

2. Ki kell próbálni. A korpuszszorítók biztosan jobbak, de messze nem ebben az árkategóriában mozognak.

3. Teljesen felesleges. Ha korpuszt csinálsz, annak úgyis lesz egy hátfala, vagy valami kereszt kötője (ha stabilat szeretnél), az pedig derékszögbe fogja húzni.

[ Szerkesztve ]

(#64711) szinimini válasza tfe (#64710) üzenetére


szinimini
senior tag

1. Köszi a tippet, csak sajna ahhoz nincs aksim, de akkor jobbn utána nézek.
3. Értem okés. akkor az hagyom is inkább

köszi szépen

(#64712) szinimini


szinimini
senior tag

Hi,

még annyi lenne, hogy a Makitákat eléggé szídták. hogy ez az árkategória ( ddf482-485 ) nem igazán jó. Tokmány mechanika szétesik és a drágább ütvecsavarózósat nézegessek inkább, ami csavarozgatni asztalos munkákhoz tényleg elég nehéz lenne. Ez a probléma igaz lehet, a "kisebb" 12V-os gépekre is? pl DF032DZ , DF333DSAE
Vh makita felé mennék el,m vh nem szeretnék több féle márkát használni, vh egységesíteni szeretném.

Kérdésem az lenne, hogy ti milyen csavarbehajtót használtok? Ezt a kis metabot ajánlották még. Annyi féle van, hogy nem tudok dönteni. :D


Köszi :)

(#64713) Viperator válasza szinimini (#64712) üzenetére


Viperator
őstag

En használok 3 éve 482-est és nincs semmi baja. Nem kell úgy tekinteni, hogy szériahibás, előfordulhatnak valamelyiknél hiba (mint ahogy más típusoknál is), ez természetes.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#64714) Kiscsőke válasza szinimini (#64712) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Szia!
Nekem makitából CXT gépeim vannak, ezek a 12V-osak. Asztalos munkához szerintem bőven elegek. Pont tegnap néztem 2017-ben vettem az első készletet.
A töltő nem működik egyedül, a többi köszöni szépen jól van. Nem csak asztalos munkára használtam őket. Azóta bővült a készlet egyéb gépekkel is, viszont azt vettem észre, hogy az újabbak mintha nem lennének olyan strapabíróak. Remélem még gariidőn belül lesz nagyobb bajuk és akkor cseréltetem őket.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#64715) tfe válasza Viperator (#64713) üzenetére


tfe
tag

Nekem is volt egy, kb 5 évig használtam, de nem sikerült elrontanom.

(#64716) tfe válasza szinimini (#64712) üzenetére


tfe
tag

A személyes kedvencem ez: https://www.bosch-professional.com/hu/hu/products/gsr-12v-15-fc-06019F6000

Mondjuk azt nem értem, hogy miért akarod a világháborút egységesíteni, de mind1 :)

[ Szerkesztve ]

(#64717) Viperator válasza Viperator (#64703) üzenetére


Viperator
őstag

Valaki tud ajánlani, segíteni? :U

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#64718) York válasza tfe (#64716) üzenetére


York
tag

Nem csak neked, legjobb dontesem volt megvenni :D.
A gyartok azert nyomjak az akus gepeiket, mert konnyeben kotnek egy markahoz. Ha mar van egy markaju aksi garniturad, akkor majd toluk veszel mindent, meg akkor is ha a konkurencianak sokkal jobb a gepe, de akkor lenne meg egy fajta aksid. Nalam csak a csavarbehajto akis, minden mas vezetekes, van is minden nagyobb gyartotol gepem (talan metabo nincs egyedul).

(#64719) York válasza Viperator (#64703) üzenetére


York
tag

Nekem igy van megoldva:
50-es cso + szigeteloszallag.

(#64720) pali923 válasza Viperator (#64717) üzenetére


pali923
aktív tag

Ha van csöved, amit másra nem akarsz használni, azt el lehet vágni. A végeket át tudod rakni a rövidebbre is. Egyébként meg bármilyen hasonló cső működik, lehet is venni rövidebbeket is. Mindenféle vízvezetékes pvc-csatlakozókkal (szüksége setén melegítéssel) sok mindent ki lehet hozni bármiből is.
Amúgy neked a legolcsóbb az lenne, ha adnék neked egy darab porszÍvó csövet, van itthon belőle többféle is, szín, méret, menetemelkedés meg hasonlók szerint. Hol laksz?

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#64721) fogtunder válasza st6969 (#64708) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azt is meg lehet oldani, ha van ugyanolyan vastag anyagod, mellérakod és akkor megtámasztja. mondanám, hogy ilyen keskeny csíkokat asztalin kell vágni, de gonodolom azért nem azon csinálod, mert nincs.

az XPS amúgy nagyon jó, nekem a medence szigetelés után maradt egy csomó 20cm széles csík a táblákból, azokat használom táblafelosztáskor.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64722) epmd válasza Kiscsőke (#64714) üzenetére


epmd
tag

Mit cseréltetsz gariidőn belül?

(#64723) Viperator válasza pali923 (#64720) üzenetére


Viperator
őstag

Írtam üzenetet! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#64724) MDMA válasza York (#64719) üzenetére


MDMA
tag

Meg tudnád adni, hogy a forgács elválasztót honnan rendelted?

Bocsköszi

(#64725) fogtunder válasza MDMA (#64724) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem van egy Alis, ami végül nem került beépítésre, ránézésre kb ugyanez, csak fekete. ha érdekel, pm.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64726) Kiscsőke válasza epmd (#64722) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Az újabb makita gépeket amik még a 3 évbe benne vannak. de ha ajvítják az se gond szerintem.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#64727) York válasza MDMA (#64724) üzenetére


York
tag

Forgacselszivo az nincs a kepen, ha a ciklonra gondolsz, akkor alirol van.

(#64728) York válasza MDMA (#64724) üzenetére


York
tag

A forgacs elszivom az igy nez ki:

A ciklont az kaptam nem tudom hol lehet beszerezni.

(#64729) epmd válasza Kiscsőke (#64726) üzenetére


epmd
tag

Szerintem cserélni nem cserélnek csak javítanak.

(#64730) szinimini válasza tfe (#64716) üzenetére


szinimini
senior tag

Jó kis gép, d azért ennyit most vh nem szánnék rá.

Te is azt irtad, h jó sokáig hasznaltad a makitat.Akkor csak nem lenne akkora háború.

De amúgy tetszenek az ajánlott kis kompakt gépek. Bosch es a metabo
Még a milwaukee is szóba jött, d az se vmi olcsó.
Lassan eljutok megnézni őket.

(#64731) st6969 válasza tfe (#64716) üzenetére


st6969
őstag

"Mondjuk azt nem értem, hogy miért akarod a világháborút egységesíteni, de mind1 :)"

vh = valahogy (először pislogtam én is, de megfejtettem :D )

(#64732) WasabiTrsr


WasabiTrsr
csendes tag

Sziasztok,
Van nehany fenyo butorunk az ikeabol, ilyesmik: https://www.ikea.com/hu/hu/p/ingo-asztal-fenyo-14630009/. Van kis uloke, asztal, szekreny, meg szekek.
Le szeretnem oket kezelni valamivel ami foodsafe ami nem valtoztatja meg a szinet, nem sotetiti be. A tung olajat neztem, de ha jol latom, akkor az nagyon bebarnitja.

Esetleg van valami amit tudtok ajanlani amivel le lehet ezeket kezelni, nincs szaga, gyerek nyalogathatja, lehetoleg nincs csillogo hatasa, es nem sotetiti nagyon be?

Legjobb az lenne, ha ugyanilyen maradna mint most csak le lehetne torolni a koszt valamennyire. :D

Ikeanak van ez, de nem tudom ez mennyire sotetit: https://www.ikea.com/hu/hu/p/stockaryd-fakezelo-olaj-belteri-hasznalatra-20240462/

[ Szerkesztve ]

(#64733) pali923 válasza WasabiTrsr (#64732) üzenetére


pali923
aktív tag

A fenyőbútorokat nem feltétlenül a különböző olajok vagy lakkok sötétítik be, azok sötétednek maguktól is, főleg, ha napsütés éri őket. Volt már itt kérdés arról, hogy milyen kencével lehet megakadályozni a sötétedést, de nem nagyon van ilyen anyag, legalábbis a hosszú távú hatása kétséges. Az olajok kiemelik a fa erezetét, karakteresebb lesz tőle a fa általában, szerintem szebb is.
Auro és Biopin termékek közt érdemes keresgélni, ha gyerekbarát megoldást szeretrnél, elég sokféle anyaguk van. Pl. a munkalap olajuk biztosan teljesíti, amit szeretnél. Nagy valószínűséggel az az Ikea olaj is jó erre a célra, a svédek eléggé figyelnek a természetes dolgaikra. Ez is tung- és lenolaj keverék.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#64734) generatoros válasza WasabiTrsr (#64732) üzenetére


generatoros
tag

nem ismerem ezt az ikea bútort, de tartok tőle, hogy kapott valamile kezelést. a tapasztalatom szerint a fele fele arányban kevert nitróhigító és nitrolakk a legjbb megoldás a világos szín megőrzésének, beeresztésnek és utánna azzal vonod át ami az ízlésednek megfelel. a 26 éves tölgyparkettám még mindíg nagyon szép világos.Fenyőpolcaim az obi-ban kapható táblásított lapokból készültek 26 éve nem sokat sötétedtek, a fenyőbútorostól vett szekrényem már majdnem sötétbarna. Azt hiszem szeszes kezelést kapott és mégis bebarnult.

(#64735) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni fiók vasalat cserében. Ezek ilyen nyomásra kilökődő fiókok, viszont már nem akadnak be, tehát nem záródnak teljesen. Tudnátok segíteni, hogy milyen típusra cseréljem? Alapból 50 cm hosszú a vasalat és kb. 72 centire nyílik ki, ha ez számít.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#64736) Viperator


Viperator
őstag

Valaki használ ilyen kiegészítőt?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#64737) szinimini válasza Viperator (#64736) üzenetére


szinimini
senior tag

nem jó a link, nálam...

[ Szerkesztve ]

(#64738) Viperator válasza Viperator (#64736) üzenetére


Viperator
őstag

Javítva: link

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#64739) MDMA válasza York (#64727) üzenetére


MDMA
tag

Rendben köszönöm

Bocsköszi

(#64740) tfe válasza Viperator (#64738) üzenetére


tfe
tag

Ha 3x enniért adnák és az lenne ráírva hogy festool, akkor se merném használni. (de az is lehet, hogy nem véletlenül nincs ilyen cucc semmi komoly gyártó kínálatában)

(#64741) York válasza Viperator (#64738) üzenetére


York
tag

Szia, ha azert kell, hogy neha dominozzal akkor vegyel egy 6, vagy 8-as spiralfurot es keszitsd el kezzel a dominohelyet. Ha a kicsi dewalt marod van amihez addnak ket stellert azt egyszerre hasznalva tudsz konnyeden elben is marni.Esetleg egy makita lapostiplimarot, annak is tobb haszna van mint ennek. A marogep nem jatek :(.

(#64742) epmd válasza Viperator (#64738) üzenetére


epmd
tag

[link] .Ez használhatóbbnak tűnik.

(#64743) York válasza epmd (#64742) üzenetére


York
tag

Az en izlesemnek kozel van a kezem a maroszarhoz, biztos tennek oda valamit...
Nezegettem mar ezeket korabban is, de valahogy nem mernem megvenni...
Mondjuk most mar nem igazan erint a problema :).

(#64744) T J válasza generatoros (#64734) üzenetére


T J
tag

Lehetséges, hogy az obis polcaid lucból vannak, a szekrényed meg borovi?

(#64745) T J válasza CactuS (#64735) üzenetére


T J
tag

Arra tippelek, hogy kicsit kevés a rés a fiókelőlap és korpusz között, azért nem kattan be. Egyszer használtam ilyet, és >5mm kellett neki a működéshez, míg egy blum rejtett hibátlanul működik 3mm-el is.
Ha fiók nélkül, csak a görgőt nyomod be kézzel, kattan?

[ Szerkesztve ]

(#64746) epmd válasza York (#64743) üzenetére


epmd
tag

Mondjuk ilyen maró feltétekkel nem lehet kiváltani a Dominót.

(#64747) Ezekiell válasza Viperator (#64736) üzenetére


Ezekiell
veterán

Youtubeon van róla pár teszt megbízhatóbb arcoktól:
Make Something
Fix this build that

Lényeg: nem váltja ki a dominot :) Élben még csak-csak jól működik (bár ha nem elég széles a munkadarab, akkor egyátalán nem működik), front szélén már nem annyira remek, front közepén meg simán szar.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#64748) York válasza epmd (#64746) üzenetére


York
tag

Egy sima, maroval ki lehet valtani a dominot, csak sokkal lassabb a folyamat.

(#64749) pruzsi


pruzsi
őstag

Szép estét.
Érdekelnek hogy ezek a termékek milyen "minőséget" képviselnek ?

[link]
( tavaly ez akcióban 60k volt ...)

[link]

20 évet kibír ,ha csak festésnel lesz arrébb téve?

100 K körül keresnek ha lehet, tükör nem kell ha van rajta leszedtem .
140-160cm széles mélység minimum 50cm magasság lényegtelen.

(#64750) ptesza válasza ptesza (#64699) üzenetére


ptesza
senior tag

Ha jót (pontosat) szeretnék , mert azt szeretnék, akkor magamnak nem biztos, hogy el tudom készíteni a mostani szerszámparkommal és a tudásomról ne is beszéljünk.
Lehet jobban járok ha készen veszek egyet.
Ha lenne valami ajánlat csoporttagok részéről akkor szívesen meghallgatnám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.