Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64651) thomgrande válasza MrChris (#64650) üzenetére


thomgrande
tag

Kontakt ragasztó gondolom a hőterhelést nem bírja. Próbáld meg ezt. Hőállóság: -40°C - 140°C-ig. Garantálni nem garantálok semmit.
Vannak olyan cégek akik a kívánt méretre végtelenítenek, meg kell őket keresni. Pár telefon.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#64652) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
Fürdőszobába 50-es vagy 55-ös mélységgel építenék mosdópultot, a mosdó (60cm de még nincs kiválasztva,) süllyesztve lenne. A mosdótól balra is mosógép annal 70cm hely, jobbra 30cm egy szekrény lenne majd fent, szennyeskosár lent. Innen már a fürdőkád kezdődik.

Elég nekem egy ilyen:[link]
Ezt lakkoznám 4-5 rétegben.
A kérdés, hogy elég-e a 2,7cm vastagság, vagy jobb lenne a 40-es?
40es bükk, 60x160 táblát kínáltak nekem fatelepen 71k huf körül mondta. Esetleg olcsóbban lehet valahol beszerezni ilyet?

Lábaknak mi ajánlott ami tartós lehet fürdőbe?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#64653) liszi70 válasza York (#64642) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, igen, gondoltam a tűzifa-árra én is. Mondjuk nem kicsit járnék jól, ha egy gyönyörű cseresznyefa rönköt tűzifaáron megkapnék. :D Persze ha beleszámoljuk a sok macerát, a fuvart, a fűrészest, a hosszú tárolást a szárításhoz stb, akkor már nem olyan egyértelmű....

(#64654) Soká válasza liszi70 (#64653) üzenetére


Soká
senior tag

Csak akkor jársz "jól", ha egyedül tudod mozgatni azt a rönköt, egyedül fel tudod szeletelni, ha vannak éveid kivárni, amíg megszárad. De ha gatteroltatod, száríttatod, mindezt piaci áron, akkor kiderül, hogy nem is olyan biztosan nagy ez az üzlet.
És mire is elég egy rönknyi faanyag?

(#64655) York válasza liszi70 (#64653) üzenetére


York
tag

Most igy gondolod, de ahogy Soká irta hipp hopp ugranak a 10ezresek a fuvarosnak a gatterosnak... ha esetleg muszaritatni akarod akkor az se olcso... Szaradas kozben is lesz veszteseg, gorbul, reped, megragja a bogar stb. Ha a vegen kiszamolod a raforditott penzt es a keletkezett anyagot akkor lehet hogy sokkal dragabb lesz, mint megvenni a boltba, vagy jofogason/marketplacen loni 10+ eve szaritott anyagot :).

(#64656) liszi70 válasza Soká (#64654) üzenetére


liszi70
nagyúr

És York.
Igazatok van, és tisztában is vagyok ezekkel, nem először szánom rá magam gyümölcsfa rönkök vételére. Igaz, nagyon rég volt, vagy 15-20 éve. (És egy része még mindig ott van a padláson behézagolva. :D) Az árakkal már nem vagyok tisztában.
Fuvarost mondjuk nem kell fizetnem, a családban van kisteherautó, aztán néhány ember okosan billentve fel tudja rántani a platóra a rönköt. A fűrészesről nincs infóm, mennyiért foglalkozik vele. Legnagyobb probléma a szárítás, mert vagy sok helyet foglal otthon sokáig, vagy bérszárítás, ami viszont nem olcsó, és nem is tudok Eger környékén. Szóval persze, meggondolandó a dolog, de csábít az a szép rönk, egyrészt, hogy ne menjen kárba, másrészt áron alul hozzájussak némi exkluzív faanyaghoz. :) Ahogy nézem, 300 + áfa környékén lehet kapni cseresznye fűrészárut.

[ Szerkesztve ]

(#64657) ViktorSz válasza liszi70 (#64656) üzenetére


ViktorSz
tag

Van egy olyan hosszútávú tervem,hogy csinálni akarok a teraszomra egy hatalmas diófaasztalt székekkel együtt,eddig 5db,kb.2m hosszú,30-50cm széles rönköt
sikerült hozzá beszereznem,ebből kettőt tűzifaáron vettem,hármat pedig úgy,hogy örültek,ha elvittem az udvarról a szemetet(azaz ingyen).
Én sem tudok hivatalos árat mondani,de szerintem egy havernak elég kellene,hogy legyen egy tálca sör(persze nehogy löwen/borsodi lóhúgyot vigyél :) )

(#64658) liszi70 válasza ViktorSz (#64657) üzenetére


liszi70
nagyúr

"egy havernak elég kellene,hogy legyen egy tálca sör"

Nem haver, ismerős. :) Egyébként havertól sem hoznék el jóval áron alul semmit. Ráadásul sokszor tapasztaltam, hogy a nagyon olcsó vagy ingyenes haveri, baráti, rokoni szívességek hosszú távon igen drágává tudnak válni. :D

[ Szerkesztve ]

(#64659) ViktorSz válasza gordonfreemN (#64652) üzenetére


ViktorSz
tag

Szerintem elég a 2,7-es ilyen rövid szélességnél(ha jól értem ,az 60cm?),bár a 4cn vastag sokkal jobban néz ki,ha hajlandó vagy érte kifizetni a felárat.

Én a zárt lábazatot jobban szeretem,azt évente csak egyszer kell takarítani,ugyanakkor az is igaz,hogy kicsit bonyolultabb művelet...

Fürdőszobába ezt szoktam ajánlani(üsd be cikkszámokat a gugliba)
-szintezőláb(10114100200)
-lábazattartó talp(10014101600)
-lábazattaró klip(10014101410)
-lábazat előlap(10010901560)
-multicorner(10010903000)

(#64660) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Sziasztok.
Egy 3x1m-es erkelyt újítok fel éppen, fenyő padló, és korlát. Nem lambéria, sima oromfa. A padlónál mennyire illeszthetem össze a léceket? Mekkora diletációs hézagot hagyjak? Legszívesebben nem hagynék semmit, mennyi a minimum ami szükséges?
Köszi.

(#64661) ViktorSz válasza liszi70 (#64658) üzenetére


ViktorSz
tag

Ha csak ismerős,jó lesz a löwen is :))
Utolsó emlékem 10-15 évvel ezelőttről,valami 30-40 000/m3,az mai áron legyen mondjuk 60...
Per/pill 420 000 ft körül van a műszárított, első osztályú vadcseresznye,ezek után nem adnék többet 45/m3-nél a kerti "csupahibás" rönkért.

(#64662) gordonfreemN válasza ViktorSz (#64659) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi a javaslatokat és tanácsokat!

A szélesség 160 a mélység 60cm lenne. próbálok akkor valahonnan beszerezni ilyen anyagot, a nagyáruházaknál sajnos nincs 40-es. Egyébként 70k-ért a 4x60x160 jó ár? hossztoldott bükk, görcsmentes.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#64663) T J válasza gordonfreemN (#64662) üzenetére


T J
tag

Ha belevágod a mosdót, akkor elgyengíted az asztallapot. Kelleni fog két függőleges osztó a mosdó szélei alá. Így az asztallap vastagsága mindegy, mert a mosdó önhordó, ha két széle alatt alátámasztod akkor elég a 27mmes lap, ha nem raksz osztót akkor meg a 40-es is behajolhat a kivágás miatt.
Ha a fal elbírja, akkor a szekrényt nem is engedném le a földig, csak ~20cm-re a földtől. Egy 18mm-es rtg-lemez hátfallal 4-6 dübellel felfüggeszthető.

(#64664) pali923 válasza gordonfreemN (#64652) üzenetére


pali923
aktív tag

A bükköt felejtsd el vizes környezetben, a legrosszabbul bírj a vizet a faanyagok közül. Ne ámítsd magad azzal hogy meg tudod védeni a víztől, előbb-utóbb bajod lesz vele.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#64665) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#64660) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Senki nem tudja?

(#64666) kapu2006 válasza vadászcsiga (#64665) üzenetére


kapu2006
tag

Arra a 2-3 évre tök mindegy. A fenyő, kültérben nem bírja tovább.
Szélességben akár 3%-ot is mozog.

[ Szerkesztve ]

(#64667) Viperator válasza kapu2006 (#64666) üzenetére


Viperator
őstag

Vörösfenyő jobb.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#64668) kapu2006 válasza Viperator (#64667) üzenetére


kapu2006
tag

(#64669) gordonfreemN válasza pali923 (#64664) üzenetére


gordonfreemN
addikt

& T J

Értem, köszi!

A bükk helyett akkor mi az ajánlott?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#64670) ViktorSz válasza gordonfreemN (#64662) üzenetére


ViktorSz
tag

Szerintem rossz ár ,de én asztalos vagyOk és a feléért sem elintézem magamnak...

(#64671) gordonfreemN válasza ViktorSz (#64670) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha ettől van jobb ár is, esetleg pü-ben valaki nem tudna segíteni a beszerzésben? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#64672) ViktorSz válasza gordonfreemN (#64669) üzenetére


ViktorSz
tag

Jó a bükk is,beltéren rendesen lekezelve 50 évig kibírja,nem kell pánikolni

(#64673) mdk01 válasza liszi70 (#64653) üzenetére


mdk01
addikt

Ugyanezt írtam még kiegészítve egy hete, csak 2x írtam le és dobott hibát a ph, így 3x már nem írtam le.
Max tüzifa árban éri meg ezekkel foglalkozni, mert amit még nem írtál az a lutri, hogy milyen a belseje. Ha xar akkor csak meleget tudsz belőle csinálni, azt is drágábban mint a tüzifa, mert felvágattad.

(#64674) mdk01 válasza ViktorSz (#64672) üzenetére


mdk01
addikt

Írta, hogy mosdó pult lesz. Ott akkor védhető meg rendesen, ha valami rendes lakkal van csinálva a normálnál vastagabb rétegben és még így sem 100%, hogy nem mozdul meg a fa és reped el a lakk, ahol a víz majd kikezdi.

(#64675) liszi70 válasza mdk01 (#64673) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ok, köszi! Megkérem tűzifaárban+egy kicsi, aztán meglátjuk. :)

(#64676) MrChris


MrChris
nagyúr

Tanácsot kérnék fésülködő asztalka ügyében. Alul kétfiókosat szeretnék készíteni és előre kész fém asztallábat vennék, viszont ezek 70 cm-esek, fiókkal így nagyon magas lenne. Van rövidebb? Vagy hogyan oldjam meg hogy max 73-75cm legyen az asztal síkja, de széltében is fiókos legyen és ne bútorlap legyen a lábazat? Kívánság, hogy fehér legyen, ezért gondoltam egyszerűség kedvéért fém lábra.

(#64677) kapu2006 válasza MrChris (#64676) üzenetére


kapu2006
tag

Ilyesmire gondolsz? Ezt én csináltam.

(#64678) MrChris válasza kapu2006 (#64677) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gratulálok! Igen, valami hasonló lenne csak bútorlapból. Mert fehér kell... Aszem a lábazat marad fenyő.

(#64679) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Tetőtérbe szeretnék egy kis pakolható gallériát.
Két nagy gerendám van keresztbe az épületben.
A két gerenda 150-165 cm távolságra van egymástól,
ezt a részt szeretném végig deszkázni, nem rögzíteném.
Először raklapra gondoltam, de az nincs ilyen méretben ahogy néztem.
Mi lenne alkalmas erre célra, hogy el is bírjon lehetőleg ha felmegyek ?
Milyen vastag és széles deszka alkalmas erre ?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#64680) tfe válasza DonThomasino (#64679) üzenetére


tfe
tag

Sem statikus, sem ács nem vagyok, de erre a fesztávra neked nem deszkák kellenek, hanem gerendák, keresztben a mostani gerendákra, gerendapapucsokkal rögzítve. Ezekre már mehet keresztben a deszka.

> nem rögzíteném

Ezt nem tudom értelmezni. Ha ezt komolyan gondolod, akkor ezt nem hogy rögzíteni, de iszonyatosan rögzíteni kell.

Vannak itt páran a topicban, akik majd megmondják a tutit, én csak a felszínt karcolgatom, de ezt jelen formájában felejtsd el.

(#64681) kavalkád válasza DonThomasino (#64679) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ha nem zavar, hogy nem stabil a felület (tehát hajlik ha rálépsz, terheled) akkor palló megteszi, min 4 centis.
azt, hogy "nem rögzíted" én sem tudom mit jelent, de nem hangzik jól.

(#64682) erhas01 válasza DonThomasino (#64679) üzenetére


erhas01
tag

A
Járófelülethez: - a főgerendára

A keresztirányú rétegrend fontos.Összesen 3 réteg legyen.
+++++
B
Az alátámasztás 80 cm távolságra:

1/A
10*4cm palló élére,

vagy
1/B
zártszelvény 3mm; 2x4 cm élére, vagy 4x4 cm

C
Járófelület:
2/A
- erre teheted - az alátámasztásra merőlegesen, keresztbe - a pallót lapjára.
vagy
2/B
- száraz , be nem ázó, vízmentes helyre legalább 3cm vastag OSB Lap. - a 2cm -es 4-5 cm-t is hajlik 100 cm -en.

Használni akarod; terhelve, egy lábon csak a deszka 150cm alátámasztással = tolószék.
Bárki felmehet oda...

A palló 4cm-es 150-165 alátámasztással a 70 - es években
a köműves állványokon látsz a balesetvédelmi hiradókba.
Ott is össze van kötve a palló,a terhelés elosztásához.

Alattam - festés közben - törött el 150x100mm élére állított gerenda, 80cm -es széles lépcső, 60cm -es alátámasztással. 3 métert estem, 58kg voltam. Gondosan megválasztottam a fát, mégis volt benn rejtett ág.

Rögzítés nélkül 5-10 cm hajlása is lehet a silány anyagnak.
Ághelymentes , létrának való deszkát, anyagot nézzd meg mennyi az ára. - az se bír el ... -
A gond az,hogy kapsz egy összekötött kupac fát válogatási lehetőség nélkül. ....

(#64683) T J válasza DonThomasino (#64679) üzenetére


T J
tag

Mi a másik méret? 165cm x ?
Mennyi terhet tárolnál rajta?

(#64684) DonThomasino válasza tfe (#64680) üzenetére


DonThomasino
veterán

Köszi srácok : tfe / kavalkád / erhas01 / T J :R

@kavalkád
A palló alatt sima fenyő deszkát értesz?
Az hogy nem rögzíteném annyit tesz, hogy szépen rápakolgatom a deszkákat.
Kb . mint egy garázs akna teteje , csak ugye az keresztbe van.

@erhas01
Ez a két megoldás tetszik.
1/A
10*4cm palló élére,
vagy
1/B
zártszelvény 3mm; 2x4 cm élére, vagy 4x4 cm

Gondolom a vasnak jóval több a súlya.
Te asztalos vagy ács vagy?

@T J
Azt nem mértem még meg 3-4m lehet kb.
Ha normálisan kivitelezni nagyon borsos, akkor
elvetném hogy rálépjek és csak könnyű dolgokat tartanék ott.
Csak létrával közelíteném meg.
Így az ötletem 13mm OSB lap darabokban , max rá egy pvc borítás.

Ha időm engedi, csinálok majd képet.
Keményfával vagy rétegelt fából nem lehet megoldani ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#64685) tfe válasza DonThomasino (#64684) üzenetére


tfe
tag

> Az hogy nem rögzíteném annyit tesz, hogy szépen rápakolgatom a deszkákat.

Ezt felejtsd el, hacsak nem a kórházban / börtönben akarsz kikötni. (ha valaki más esik le, akkor is te vagy a felelős)
Egyrészt túl nagy a fesztáv, egy rossz helyen lévő göcsre rálépve pedig beszakad alattad az egész. A rögzítés nélküliség pedig baromi balesetveszélyes és semmi nem indokolja, hogy így csináld. Azon a pár csavaron nem fog múlni a boldogság.

Szóval, mégegyszer. 10x5-ös (vagy inkább 15x5-ös) pallókat állítva kihúzol a gerendák közé, ezeket szerkezetépítő csavarral _és_ gerendapapuccsal rögzíted, 41,6cm-es osztásközzel. Erre mehet egy 22-es OSB lap, azon már járhatsz, feltéve, ha a két tartógerenda elbírja ezt a súlyt.

Keményfából és rétegeltből is megcsinálhatod, kb ugyanez, csak sokszor annyiba fog kerülni.

Alternatíva, hogy beraksz még két gerendát (ha van rá mód), és arra már viszonylag komfortosabban lehet szerkezetet építeni.

Javaslom Ácsbudapest videóit, a téged érdeklő szerkezet a födém. Úgy kell megcsinálni, akkor nem életveszélyes.

(#64686) ViktorSz válasza mdk01 (#64674) üzenetére


ViktorSz
tag

Először is bocs a késői válaszért...
Itt igazából egy 4-5* lekent,hossztoldott bükkről van szó(na most azt nem tudom,hogy az a bizonyos cég gőzöli-e ezeket,vagy csak sima fehér-bükk,de szerintem tök mindegy,99%,hogy szabványon belül maradnak,aztán azon kívül a jósátán tudja megmondani,mikor merre akar elmozdulni a tömörfa,erre nincs egzakt válasz,max nagy eséllyel lehet tippelni.
Szerintem elméletben teljesen vállalható a tömör-bükk munkalap,persze alaposan lekezelve,de ez bármilyen másik fafajra ugyanúgy vonatkozik..Nem azt mondom,hogy kibírja 300 évig,de minimális odafigyeléssel minimum 50 év,és ezzel kb lefeleztem az élettartamát.

(#64687) ViktorSz válasza ViktorSz (#64686) üzenetére


ViktorSz
tag

....
Szóval csak arra akartam célozni,hogy nem kell pánikba esni,"mert bükk", megfelelő festéssel ugyanúgy kibír beltéren évtizedeket,mint bármi más,nagyon nem ugyanaz,mint a kültéri pára-gomba-hőmérséklet-páraváltozás.
Na de ez is csak vélemény és minimális tapasztalat,aztán ha van itt valaki faipari mérnök,aki nem csak elméletben cáfol,én elfogadom,csak egy kicsit boszorkányüldözésnek érzem ezt a "bükkrossz,gombásodik azonnal "dolgot

(#64688) erhas01 válasza DonThomasino (#64684) üzenetére


erhas01
tag

+ tfe :R
Ács Budapest,JakubÁCS Dani,HauchTomi ács, fa
SzakiEllenőr, BauMed épület, párazárás, passzívszerkezet
HomeElectric villany

(#64689) kavalkád válasza DonThomasino (#64684) üzenetére


kavalkád
aktív tag

a palló az palló, a deszka meg deszka. keress rá, hogy álványpalló. jelzem nem lesz olcsó ha ebbe az irányba mész.

valamivel csak rögzíteni kell, csavarozd be a gerendába.

ha viszont mégsem akarsz mászkálni rajta és nem tervezed agyonterhelni akkor 18mm feletti OSB/rétegelt is jó rá, ez az olcsóbb megoldás. nálam 125 szélességen volt 18mm-es OSB semmi gond nem volt vele, nyilván nem versenyzongorát tartottam rajta. vizet ne kapjon.

[ Szerkesztve ]

(#64690) T J válasza DonThomasino (#64684) üzenetére


T J
tag

Na kapunk képet?

- Keményfa: drága, hacsak nem tudsz olcsón valami akác kerítésdeszkát. De a keményfa egyébként is szélezetlen szokott lenni, és a szélezés plusz munka.
- rtg lemez: drága, és hajlékonyabb, mint az ugyanolyan vastag fa (hosszirányban)
- OSB: nagyon rossz lenne a kihozatal (34% veszteség), ha bordák nélkül gondoltad.

5m-es fenyő fűrészáru lenne jó kihozatal szempontjából (<10% veszteség)
Deszkának a colos (25-28mm vastag), pallónak a 2colos (40-55mm) fűrészárut hívjuk.

Terheléstől függően, lehet hogy neked elég lenne colos deszka is, középen mindenképp egymáshoz rögzítve, egy alul végigfutó deszkával (4csavarral deszkánként).

Leesés elleni védelem: a széleken 1-1 bramac-léc ugyanígy alulról 1-1 csavarral minden deszkához, a bramac-lécet neki-ütköztetve a gerendának. Így nem szükség a gerendához rögzíteni, feltételezem azok nem tudnak oldalra kihajolni.

[ Szerkesztve ]

(#64691) herion


herion
tag

Sziasztok!

Ilyen barkács/hobbi merülőfűrészről aki használt már, milyen tapasztalatai vannak?

Mostanáig egy barátom Makita SP6000J fűrészét szoktam kölcsönkérni. Ezzel a géppel +vezetősínnel tökéletesen megvoltam elégedve. Szépen pontosan lehetett vele táblásított fenyőt/bútorlapot szabni. Sajna ez a lehetőség most megszűnik, úgyhogy kellene valami alternatíva.
Ritkán lenne rá szükségem, ebből kifolyólag nem is ruháznék be drágább szettre.
Viszont tartok attól, hogy egy olcsóbb pl. élelmiszer üzletláncos brand gép pontatlan lesz, kiflit vág, tépi az anyagot (tárcsát mondjuk vennék bele valami jobbat) stb. stb.

Előre is köszi a rábeszélsz, vagy lebeszélsz és menjek inkább lapszabászatba :DDD

Who Let The Dogs Out?

(#64692) Kiscsőke válasza herion (#64691) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Szia. Nekem egy Parkside merülőfűrészem van. Elég régóta használom, vannak gyerekbetegségei, de ha pontosan beállítod, hogy derékszögben álljon a lapja, és párhuzamos lap a sínnel akkor teljes mértékben lehet táblásításra használni. Most kell majd felújítanom a sínt, mivel a ragasztások elengedték, és a "szalagok" leváltak így újakat kell feltennem. Ha ilyet veszel akkor mindenképp teszteld le minél hamarabb, mert ha nem pontos akkor még ki tudod cserélni.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#64693) khron78


khron78
őstag

Nagyobb lakkozott felület csiszolásához milyen típusú gépet ajánlotok? Egy multicsiszolót vettem, de azzal egy napig csiszolhatnám. Szalag, sarok vagy excenter?

(#64694) tfe válasza khron78 (#64693) üzenetére


tfe
tag

Szalag, vagy áttételes excenter (rotex vagy bosch/maki klónja)

(#64695) khron78 válasza tfe (#64694) üzenetére


khron78
őstag

Az áttételes excenter csiszolók marha drágák. Nekem barkács kategóriás megoldás kell. Egy kisebb pad fedlapját újítanám fel, többet valószínűleg nem használnám a gépet. Az áttételes mit jelent?

(#64696) ptesza válasza khron78 (#64695) üzenetére


ptesza
senior tag

Sziasztok szakik!

Szeretnék egy maróasztalt készíteni magamnak. Csak barkácsoláshoz kellene. Számtalan ilyent lehet találni még itt a fórumban is és éppen ezért nehéz dönteni is. Kaphatnék egy ajánlást, hogy melyik változat lenne amit érdemes elkészíteni? Olyan lenne jó, amelyikhez még a marógép vagy az élmaró még megvásárolható. Nem kell nagy teljesítmény és nem is professzionális felhasználás lenne. Köszi mindenkinek előre is!

(#64697) epmd válasza khron78 (#64695) üzenetére


epmd
tag

Itt leírják az áttételes lényegét. [link]

(#64698) Soká válasza ptesza (#64696) üzenetére


Soká
senior tag

A Te értelmezésedben a "barkácsolás" mit jelent?
Szerintem első körben azt kell eldönteni, hogy korlátozod magad a 8-as szárú marókra vagy szoba jöhet a 12-es is?
Kár lemondani róla, de a kérdésfelvetésed alapján valószínűleg a 12-es kizárva. Utólag kicsit bánni fogod, de minden attól függ, hogy mit is akarsz marni?

A marógép esetében nem szabad megfeledkezni arról, hogy jó eséllyel a marószerszámok jelentik a nagyobb tételt és nem maga a marógép. Hacsaknem beéred egy készletben kapható olcsó marókészlettel. pl.
A maróasztalra nagyon sok példát látsz a neten. Neked kell eldönteni, hogy mennyi időt, pénzt akarsz rááldozni. Valószínűleg érdeme megvenni egy kész betétlapot és ahhoz gyártani egy asztallapot.
Csak úgy találomra, bár ez gyanúsan olcsónak hat.
Azt nem árt előre tisztázni, hogy egy ilyen betét és a tervezett marógép kompatibilisek-e egymással!
Marógépből szerintem olyat keress, aminek változtatható a forgási sebessége. Már ha alacsony fordulatszámon is van nyomatéka, különben nem ér semmit a variálható sebesség.

Az ilyen típusú asztalokról inkább lebeszélnélek.

(#64699) ptesza válasza Soká (#64698) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszi az infókat ! Keresgélek és majd megmutatom mielőtt vennék bármit is.
Pl kerítés léc díszítő marás, MDF 45° letörés , dobozkészítés. Kis munkadarabok nem sorozatban. Kb. ilyenekre használnám.

(#64700) Soká válasza ptesza (#64699) üzenetére


Soká
senior tag

Ha vásárlás előtt kérdezel, az nagy bölcsességre vall. Utólag már csak gratulálni lehet. :)

Ha nem bútorban gondolkodsz, akkor elég lehet a kisebb gép. De azért egy élmarót én nem építenék asztalba, hacsaknem valami ékszerdoboz készítő lennék.
Nyilván nem kötlező ilyet csinálni, de azért ha jó eszközt készítesz, akkor a munka is élvezetesebb lesz vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.