Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64501) Caldera1 válasza 2rok (#64496) üzenetére


Caldera1
tag

Ha ez a két kritérium a legfontosabb neked, akkor fogadd meg a fórumozó kollégák ajánlását és a Dewalt 7485 alá ne menj minőségben. (Nekem is ilyen gépem van.) Persze meg vannak a hátrányai: kicsi asztal (jó, persze mobil gépnek készült), kicsi lap (210), de cserébe a használatakor nem fogsz anyázni és tökéletesen be lehet állítani. Az előbbit orvosolhatod, ha építesz köré egy asztalt, ahogy én is tettem, a második már kompromisszum (nagyobb lapot nem tudsz beletenni :D ), szóval, ha elég a 210-es méret, akkor jó választás lehet.
A pontosságáról “beszéljenek” a fotók, nem tudom mennyire megy át, itt kb. 0.5 mm-es csíkot vágtam vele (igaz Freud keresztvágó lappal, de itt most nem is ez a lényeg):

(#64502) laca54


laca54
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék építeni a fiamnak egy kerti fa játszóházat. Csavarválasztásban szeretnék segítséget kérni. A lentebb linkelt videóban lévő kisházhoz hasonló lenne a terv, kevesebb sarokösszekötőlemez, több fakötés .A csatlakozásoknál, csapolatlan könyökfáknál használnék szerkezetépítő csavart, amit még eddig nem használtam, nem ismerem a tulajdonságait, csak amit ismerőseim mondanak, hogy b@szom nagyot fog. Ekkora építménynél, elég a 6mm átmérőjű, vagy kell a 8mm-es? 100x100mm és 100x50mm-es faanyag lenne a vázszerkezet. A másik kérdésem, hogy a fogadó fába, milyen mélyre kell csavarozni? Pl egy 100mm-est csavaroznék egy másik 100 mm-eshez akkor oda a 180 mm-es a jó választás? A segítséget előre is köszönöm!
[link]

(#64503) tfe válasza laca54 (#64502) üzenetére


tfe
tag

A fene tudja, hogy kell-e a 8-as csavar, én mindenesetre olyat használtam. A példád pedig szerintem jó, 2x100mm-re tennék én is 180-as csavart.

De ami a lényeg, hogy ezeknél a csavaroknál nem is az a lényeg, hogy nagyot fog, hanem az anyaga, ami jóval rugalmasabb és sokkal jobban ellenáll a nyíróerőknek (konkrétan el tud görbülni, mint egy szeg, nem pedig törik, mint az átlag csavar)

(#64504) fogtunder válasza laca54 (#64502) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem 6x90-es csavarokkal van így összerakva, bőven tart még. néhol a száradás a deszkákhoz használt 3x45-ösöket már eltépte, de a pallókba csavart 6-os csavaroknak semmi baja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64505) York válasza tfe (#64503) üzenetére


York
tag

Mi is 8-ast hasznaltunk, en lehet inkabb 220-ast hasznalnek, a 10cm keresztmetszetnel csak 8cm er at 180-as csavar, ha derekszogben hajtod be, ha mar van szog akkor kevesebbet... Mi anno 240 vagy 260-ast hasznaltunk mert az olcsobb volt mint a 220-as :D.

(#64506) gaboka75 válasza Grizzlu (#64500) üzenetére


gaboka75
tag

Hello,

Nekem a VG-Trade-el (https://barkacsshop.hu/) jó tapasztalataim vannak. Ráadásul szombaton is nyitva vannak, ami ilyen szakboltoknál ritka.

(#64507) laca54 válasza laca54 (#64502) üzenetére


laca54
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

(#64508) Grizzlu válasza gaboka75 (#64506) üzenetére


Grizzlu
tag

Koszi!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#64509) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok, kis segítséget kérnék csiszolás\festés témakörben, bár nem biztos, hogy pont jó helyen járok. Fa kerítést szerettünk volna, Thermowood\borovi fenyő deszkákat vettünk, ez lett a festék előírása szerint csiszolva és kétszer festve. A festék Milesi Hydrocrom XGT vékonylazúr, valami világosabb színű.

Két doboz festék kellett, most már tudom, hogy nem egyszerre gyártották őket, más a lejárati dátumuk. Az egyik még tökéletes 1,5 év után is a másik pereg le a fáról, elég csúnyán néz ki. Úgy döntöttem leszedem az egészet lecsiszolom és lefestem újra.

Egy 125mm-es excenteres csiszolóm van, makita korongokat használtam és egy örökkévalóságig tartott. Mivel ajánlott csiszolni? Kb 300m-nyi deszka az össz kerítés elem.

Illetve mivel fessem le? Ha van ilyen, akkor mi a legtartósabb\legjobb minőségű festék ami elérhető? Maradnék a vékonylazúrnál, szeretnénk, ha látszódna a fa mintázata.

MZ/X

(#64510) gaboka75 válasza DopeBob (#64509) üzenetére


gaboka75
tag

A többiek biztosan jobb tanácsokat fognak adni, de legfontosabb, hogy a Makita korongokat dobd ki/égesd el, mert talán a legrosszabb hatásfokú papír, amit kapni lehet. 5 perc után gyakorlatilag nulla az anyag eltávolítási képessége, ami előtte is gyatra volt.

Erősen javasolt helyette 3m Xtract 710W Cubitron II korongokat beszerezni. Jelenleg messze ez a legjobb a piacon.

Erre a mennyiségű csiszolásnál érdemes körülnézni, hogy van olyan faipari vállalkozás a környéken, akinek van jobb dobcsiszoló gépe. Időben mindenképpen ez a jobb megoldás.

Felületkezelésnek akár az olajozás is szóbajöhet.

(#64511) Viperator válasza gaboka75 (#64510) üzenetére


Viperator
őstag

Igaz, hogy lyukakat kell kivágni kézzel? (kör alakú)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#64512) fogtunder válasza DopeBob (#64509) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem mindegy az excenter se, mert az olcsóak szétrázzák a kezedet, de a papír is nagyon fontos, Cubitron, vagy Mirka Abranet sokat fog rajta javítani.
a B opció a dobcsiszoló, ahogy írták, vagy venni egy lunchbox vastagolót, pl. Dewalt, kis fogással átengedni rajta, aztán max eladod a gépet.

felületkezelésnek én is kültéri faolajat mondanék, nekem is thermowood a terasz külső burkolata, évente szivacshengerrel át szoktam kenni Remmers színtelen olajjal, pár óra az egész és így jó állapotban van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64513) Viperator válasza Viperator (#64511) üzenetére


Viperator
őstag

Arra értettem:

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#64514) kavalkád válasza Viperator (#64513) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Amit javasolt az háló, nem kell rajta lyukat vágni.

(#64515) tfe válasza fogtunder (#64512) üzenetére


tfe
tag

Vagy keresni egy asztalos, akinek van vastagolója, és max kifizetsz egy élezést a késekre.

De ha mindenképp csiszolás, és kézből, akkor a "Puska kellett volna erre a melóra" jeligére pedig a kis excentereket elengedném, valamilyen áttételes csiszolóval állnék neki (rotex vagy a bosch/makita klónja). A papír pedig ahogy gaboka írja. Nálam egy db 3m cubitron nagyjából ekvivalens egy doboz makita papírral (10db), így érdemes számolni, hogy mi mennyibe kerül :)

(#64516) Viperator válasza kavalkád (#64514) üzenetére


Viperator
őstag

:R

Hullámos felületre szivacsosat érdemes venni? (ajtó)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#64517) fogtunder válasza tfe (#64515) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az Abranet is kb hasonló, nálunk helyben azt lehet kapni, úgyhogy én is arra szoktam rá, de kb egykutya a kettő.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64518) DopeBob válasza fogtunder (#64512) üzenetére


DopeBob
addikt

A pontos típusban már nem vagyok biztos, jó pár éves a gép, de talán egy Bosch GEX 125, de akkor lehet, hogy a korong miatt haladtam ennyire lassan. Elég sok Makita kerti gépünk van, nem gondoltam, hogy a csiszolókorong ennyire szar.

MZ/X

(#64519) gaboka75 válasza DopeBob (#64518) üzenetére


gaboka75
tag

Készült a papírokról nagyon jó összehasonlító teszt, elég jól megmutatja a különbséget.

A háló alapú alapú korongokhoz viszont érdemes venni egy tépőzáras közdarabot, mert egyébként az excenter talpán lévő tépőzár kopna hosszútávon. Pl.: [link]

(#64520) fogtunder válasza DopeBob (#64518) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Bosch alap papírjai is ipari hulladék kategóriába tartoznak, de a Cubitron az jó. a GEX125 amúgy jó kis gép.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64521) Viperator válasza gaboka75 (#64519) üzenetére


Viperator
őstag

Szivacsos közdarab kapható? (hullámos felületek miatt, ajtó)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#64522) gaboka75 válasza Viperator (#64521) üzenetére


gaboka75
tag

igen. pl: [link]

(#64523) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Simerült vennem egy bútort online, ami marha ronda élőben, és extrém gagyi az élfóliája.

Van esély arra, hogy házilag fordítsak ezen?
Élfólia és három ajtó átfóliázása lenne a cél.

Néztem Youtube videókat, de mindenki komoly műhelyben áll neki ezeknek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#64524) York válasza Bici (#64523) üzenetére


York
tag

Kuld vissza, igy jarsz a legjobban.

(#64525) Bici válasza York (#64524) üzenetére


Bici
félisten

Már összeraktam, akkor derült ki, hogy birzalmasan könnyen lejön az élfóliája. Gondolom, így már nem veszik vissza. :(

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#64526) York válasza Bici (#64525) üzenetére


York
tag

Meg kell reklamalni, hogy malik a folia rola...

(#64527) Tanuló 1.0


Tanuló 1.0
újonc

Csavarbolt: https://www.nagycsavar.hu/
Csak jókat tudok mondani róluk - szemben velük a túloldalon még mindig tudtam parkolni is, vagy marad a házhozszállítás...
Sok sikert!

(#64528) T J válasza Bici (#64523) üzenetére


T J
tag

Hámló élfóliáért szerintem jogos a reklamáció, azt nem tudom milyen eredménnyel járnál.

Ha megtartod, javaslom hívj fel egy (vagy több) lapszabászatot. Otthon problémás felrakni.
Azt említsd meg nekik hogy ha pánthelyfuratok vannak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#64529) GyMacs


GyMacs
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis technológiai segítséget szeretnék kérni.

Nyír rétegelt lemezeket csapoltam, majd ragasztottam össze.
A végén egy csapvágóval szépen egyenesbe vágtam a kilógó csapot, minimális eltérés lett a csap és a lap között.

Most szerettem volna összecsiszolni az egészet,240-es papírral és excenter csiszolóval.
És itt jön a probléma. A csap sokkal keményebb anyag, mint a rétegelt lap és a csiszolás eredményeként a minimális kilógás már érezhetővé vált (még szemre nem látszik, de az ujjam végig húzva egyértelmű). Gondolom az a probléma, hogy egy-egy alkalommal amikor átmegyek a cuccon, akkor a puha nyír lapot könnyen szedi a csiszoló, míg a kemény csapból alig vesz le.

Én csinálok valamit rosszul, vagy ez természetes jelenség? Mi a megoldás? Vagy egyszerűen ne nagyon csiszoljam a csapok környékét, mert csak rosszabb lesz?

[ Szerkesztve ]

(#64530) T J válasza GyMacs (#64529) üzenetére


T J
tag

Csiszoló fával próbáld.
Fogsz egy keményfa vagy bútorlap darabot és arra fogod rá a csiszoló papírt. A gép talpa túl puha ehhez úgy látszik.

(#64531) st6969


st6969
őstag

Sziasztok!
Van egy régi problémám (szerintem a kezdetektől ilyen, csak eddig nem nagyon törődtem vele - sajnos :( ). Van egy Metabo KGS 216M csúszósínes gérvágóm. Azt csinálja, hogy vágáskor a lap belemar egy részen kb. fél mm-t (kb. 1-2cm távolságra van ilyenkor a kocsi a teljesen betolt állapottól).
Próbálom figyelni, hogy ne feszítsem a gépet semerre vágás közben. Nem érzek kattanást vagy bármi rendellenességet vágáskor (hogy esetleg sérült lenne a sín). Érdekesség, hogy a vágás felülete a leeső darab felől viszont tökéletes. Csak a lap "bal" oldaláról van ez a probléma.
Van ötletetek, hogy mitől lehet? Már nem garanciális a gép sajnos (bár igen keveset használtam).

Ha keskeny munkadarabot vágok, amihez nem kell kihúzni a kocsit, akkor nincs ilyen gond, tehát szerintem valahogy a csúszósínnel lehet összefüggésben.

[ Szerkesztve ]

(#64532) setup válasza Bici (#64525) üzenetére


setup
tag

Ha szerencséd van csak annyi történt, hogy első napja volt a lapszabászaton a rabszolgának és nem várt eleget az élfóliázó gép előfűtésére vagy rossz típusú fóliára állította, a lényeg, hogy nem volt elég meleg. Én megpróbálnám egy kisebb részen vasalóval rávasalni. A vasaló és a fólia közé tennék valami vékony anyagot és egy rövidebb, kevésbé látható részen tennék egy próbát javít e rajta. Mi bajod lehet? Max nem segít.

Profik!
Ha van egy centis repedés a fán, ami a lakkon keresztül látszik a lakk eltávolítása után van az a fakitt, amivel el lehet azt tüntetni úgy, hogy az új részben átlátszó színezett lakk alatt ne látszon? Vagy akkor a fakitt maga fog látszani? Szóval ha a festés részben átlátszó el lehet tűntetni egy repedést? Pláne, ha ilyen pici és rövid? Úgy néz ki, mintha a lakk alá került volna egy szőkített szempilla és csípi a szemem. Mit csináljak vele?

[ Szerkesztve ]

(#64533) pali923 válasza setup (#64532) üzenetére


pali923
aktív tag

Én azzal próbálkoznék, hogy ugyanolyan fából származó fűrészport kevernék némi faragasztóval, és azt kenném a résbe.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#64534) GyMacs válasza T J (#64530) üzenetére


GyMacs
csendes tag

Köszönöm szépen! Ez működött, most gyakorlatilag nem érezni a csapot.

(#64535) mdk01 válasza st6969 (#64531) üzenetére


mdk01
addikt

A lap rezonál be.
A leeső darabon azért nem látod, mert gondolom kicsi és nem fogod kézzel ezért ellenállás nélkül löki arrébb a rezonált lap. A bal oldalit viszont fogod fixen ezért abba belevág.
Probáld ki megfordítva, hogy jobb oldalon van a kézzel fixen tartott és bal olalon a kicis leeső.
Nem fog kézre állni, ezért óvatos legyél.

(#64536) st6969 válasza mdk01 (#64535) üzenetére


st6969
őstag

OK, kipróbálom.
Javítható ez a probléma valahogyan?

(#64537) mdk01 válasza st6969 (#64536) üzenetére


mdk01
addikt

Függ a laptól, a vágandó anyagtól, vágási sebességtől, élezéstől meg még akármitől.
Próbáld határozott mozdulattal csinálni és amint átvágta, ne tartsd ott a fűrészt hanem engedd fel. Próbálgasd...
Van egy Makita LS1219L gérvágónk. Gyári lappal ami 2,2mm vastag, hasonlót produkált. Úgy voltunk vele, hogy a gyári lap lehet nem elég jó, vettünk egy Freudot 40e-ért, ami kb. ugyanazt csinálja, úgy hogy elengedtük a dolgot.
Mondjuk 300mm átmérőnél és 2,2mm-es vastagságnál már-már kötelező a berezonálás.

(#64538) epmd


epmd
tag

Parkside helyett [link] . :)

(#64539) varsam válasza epmd (#64538) üzenetére


varsam
őstag

húúú, ez túl jó áron van, 52e-től indul mindenhol. Kicsit elárazták...

Szerk: ez az 1 akkus változat, de az is 48e... [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#64540) st6969 válasza mdk01 (#64535) üzenetére


st6969
őstag

Nos, megcsináltam ezt a "kísérletet", jobb oldalt fogtam le a munkadarabot, bal oldalra került a leeső darab, és fura módon így egyik részbe sem vág bele, teljesen jó mindkét oldalról a vágáskép :Y Arra számítottam volna, hogy így meg a jobb oldalba "mar" bele, de nem.
3-4-et vágtam, és így mindig jó lett...Na most aztán végképp nem értem, mi történik... :U
Csak balra rezonálna a lap??? És így akkor mindig jobbról kellene leszorítani? Hát az úgy elég kényelmetlen lesz.
Azt is próbáltam, hogy egy határozott mozdulat és nem hagyom lent a fejet, úgy nincs változás, ugyanúgy belemar. Meg valahol azt láttam, hogy nem is szabad gyorsan felengedni a fejet, mert "ellőheti" a leeső darabot (?).
A gép egyébként nincs lefogatva, nem tudom, ez mennyit számít (az asztal, amin van kb. hasonló tömegű, mint maga a gép, tul.kép. egy darab ~70cm-s kimaradt konyhai munkalap 4 kis lábon, nem láttam értelmét lefogatni).

[ Szerkesztve ]

(#64541) lela


lela
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hogy munkaasztal hossztoldott bükkfa munkapultját milyen olajjal kezeljem le, ami a vegyszereknek olajoknak ellenáll.
Tung olaj
Sadolin hardwood
remmer olaj
Köszönöm!

(#64542) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Konyha + lépcső

Konyhába frontfelület majd lesz, a lényeg annyi volt hogy használni lehessen, fiókok is ráértek volna. A lépcső felületkezelését más csinálja, kapaszkodó/korlát majd lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#64543) varsam válasza Winner_hun (#64542) üzenetére


varsam
őstag

hu, ez ám a sz$patós konyha, ennyi munkalap toldást összehozni, de nagyon jó lett, le a kalappal. A lépcső pláne

(#64544) AxBattler válasza Winner_hun (#64542) üzenetére


AxBattler
félisten

Az ilyen képekért járok vissza, szupi! :C
Mondjuk fehér korpuszt nem választottam volna a fa lambéria mellé, de a megrendelő tudja...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64545) varsam


varsam
őstag

Én az utóbbi hetekben, hónapokban otthon ácskodtam, nekem tetszik eddig :)


(#64546) AxBattler válasza varsam (#64545) üzenetére


AxBattler
félisten

Szép lett, a térkövet is Te raktad le?
Illetve kib* nagy kerted van, merrefele laktok?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64547) varsam válasza AxBattler (#64546) üzenetére


varsam
őstag

Köszi!
Térkövet nem én raktam, szaki.
Nagy kert, de nem mind a miénk, sorház, 4 részre van osztva a kert. A terasz balja már a szomszédé...
Kőszegen lakunk amúgy.

(#64548) Viktoár


Viktoár
addikt

Szépek lettek az illesztések, látszik az igényes munka. :K Lejt a terasz hogy egyre nagyobb az oszloptartók magassága?

Üdv:Viktor

(#64549) varsam válasza Viktoár (#64548) üzenetére


varsam
őstag

Köszi szépen!
Igen, ennyit lejt az egész. Én meg nem néztem be előre rendesen, mondván azt a pár centit majd kihozom a menetes szárakkal.... hát van benne majdnem15cm különbség, de akkor már le voltak vágva a gerendák egyenlő hosszúra. Ezt kicsit benéztem, de annyira talán nem lett gáz. Mindenre nem lehet figyelni... :)

[ Szerkesztve ]

(#64550) Viktoár válasza varsam (#64549) üzenetére


Viktoár
addikt

Jó lett ez, sokan örülnének ha a "mester" így hagyná ott a teraszt amikor kijelenti hogy készen van. ;)

Üdv:Viktor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.