Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64401) kavalkád válasza generatoros (#64400) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Rég volt már az 80 pénz, jóval drágább már.

(#64402) pacman_123 válasza generatoros (#64400) üzenetére


pacman_123
tag

" a fordulatszámszabályzása az egy jó dolog"

Nem csak az a jó dolog, hanem hogy tartja is (konstans elektronika). De tényleg. Próbáltam 50es fortsnerral, 200 és 1000-es fordulaton is. Amint belemerül egy pillanatra visszalassul, majd (nyilván ésszel nyomva, nem mint bolond az ólajtót) tartja a beállított fordulatot.

De mindegy is, aki kiskőrösi tankra vágyik, annak nem opció a PDB40, ezt megértem.

Nekem megvan évek óta. Ami feladat volt, azt megugrotta, legyen az fém, fa, egyéb anyagban furat. Igen, nem napi 8 órás mukára van, plusz egy éjszíjas aszinkronoshoz képest hangos. De a kérdező - ha jól értettem - nem napi 1000 db. 20-as furatot akar 10-es acéllemezben, heti 7 napban. A kormánykereket meg egyrészt meg lehet szokni (de egyetértek, mély furatnál nem az igazi átfogni rajta), másrészt sok videó van arról, hogy lehet megpatkolni akár úgy is, hogy no garivesztés, nem kell szétbarmolni hozzá a gépet.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#64403) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Egy állítható magasságú fém asztal lábhoz szeretnék készíttetni egy asztallapot 105 cm x 65-70 cm x 28 mm méretben, világos tölgy színben. Tudnátok ajánlani ehhez egy lapszabászatot Bp. belvárosától nem messze?
Nem volna rossz ha megoldható volna sarkak lekerekítése és az egyik hosszú él lekerekítése is (hogy ne vágja az alkart használat közben)
Egy az asztal szélére rögzíthető monitortartó állványt is tervezek rászerelni. Milyen faárut tudnátok ajánlani ilyen használatra? (Jelenleg egy sima 28mm vastag munkalap darabot használok, négy egyszerű asztallábbal, ami még konyha kialakításból maradt :) )

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#64404) York válasza generatoros (#64400) üzenetére


York
tag

Izlesek es pofonok, en jol boldogulok a kerekkel, engem annyira nem zavar a dolog. Igen konnyu elonye es hatranya, nekem az egyik szempont volt hogy ez konnyu tudom pakolni a muhelyben, vagy ki tudom vinni terepre, ezt a korabbival nem tudtam megtenni. Nem kell neki 3f. 710W a korabbi 310W helyett. A bosch alacsonyabb es magasabb fordulatot tud mint a 3 tarcsan allithato elodje. Van lezer (nem mintha hasznalnam :D), de amit haszanlok az a digitalis melyseg meres, nekem ez se mukodott az elozon. En eddig nem bantam meg a valtast.

(#64405) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

Az ikea pax komplement gardrobszekrény kivető pántokat mivel lehet helyetesíteni? Annyi a külömbség hogy a korpusz széltől nem 37mm-re vannak a talp furatai hanem 28mm-re!

(#64406) szonti válasza tukko1 (#64405) üzenetére


szonti
aktív tag

Én új lyukakat fúrtam a hagyományos kivetöpánthoz és azzal raktam fel.

(#64407) ahenobarbus


ahenobarbus
tag

Üdv,


Szóval van ez a mórickarajz, az első kéttő az aktuális állapot, az ajtó zárva és nyitva kivetőpánttal. Létezik olyan kivetőpánt amivel a harmadik módon tudnán niytni az ajtót? Végigböngésztem a blum katalógust, de nem láttam benne megfelelőt, de lehet csak vak vagyok...
Vagy nincs más választás mint felejtsem el a kivetőpántot és tegyek ilyesmit?
Előre is köszönöm az ötleteket.

uff, ocs.

(#64408) Kiscsőke válasza ahenobarbus (#64407) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Szia!

Közézáródó pillérpánt néven keresd szerintem.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#64409) Czimby


Czimby
addikt

Terasz faszerkezetről csiszolnám le a vastag lazurt,
valamint egy kutyaólt is szeretnék kipofozni.
Tehát nagyrészt nagy lapos felületre kellene.

Milyen csiszolót vegyek?
Szalagos vagy excentrikus?
30e Ft alatt megoldható egy hobbi gép?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#64410) T J válasza ahenobarbus (#64407) üzenetére


T J
tag

Ott van sarokpánt néven ami neked kell, egyébként békapánt a neve. Itt egy kép működés közben.

Kiscsőke: az nem 180°-ról nyit?

Czimby: szalagcsiszoló haladósabb, de sűrűn bele fog tapadni a lakk a csiszoló vászonba. Ecsettel, lakkbenzinnel vagy egyéb hígítóval ki lehet mosni belőle, így nem kell 5 perc után eldobni a vásznakat.

[ Szerkesztve ]

(#64411) tfe válasza T J (#64410) üzenetére


tfe
tag

Tisztításra sokkal gyorsabb ez:
https://www.amazon.com/sandpaper-cleaner/s?k=sandpaper+cleaner

De ugyanezt tudja egy tubus teljesen beszáradt sziló is. (fontos, hogy teljesen!) Pillanatok alatt fel lehet "újítani" vele a papírt, és mindezt szárazon, leszerelés nélkül.

(#64412) Czimby válasza T J (#64410) üzenetére


Czimby
addikt

Előtte sapklival és hőlégfújóval a naggyát lekaparom, kb 70-80% lejött ahogy próbáltam.

Ezt az Einhellt néztem ki.

tfe köszi a tisztitós tippet!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#64413) tfe válasza Czimby (#64412) üzenetére


tfe
tag

Hangyányit drágább, de inkább ezt választanám:

https://www.szerszamoutlet.hu/index.php?_makita_9910_szalagcsiszolo_650w76x457mm&kat=42&id=41

Mondjuk ha sok a függőleges felület, akkor ki fogod bírni röhögés nélkül, mire végzel.

Az excenter ugyan lassabb, viszont könnyebb, sokkal kezesebb, és többnyire sokkal jobb az elszívása. Ezeket is vedd figyelembe.

(#64414) Kiscsőke válasza T J (#64410) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

De igen, de az is volt a rajzon, hogy nem korpuszról indít hanem mellette lévő előlapról.
Rosszul néztem a rajzot

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#64415) T J válasza Czimby (#64412) üzenetére


T J
tag

Nem tudok ajánlani gépet ebben az árban.
Volt Einhell-em, de hitvány anyagból volt. A kis maki meg lassabb.
Nekem most ilyen van, de ez 3x annyiba kerül, nehéz is ha levegőbe kell tartani, de gyors és erős.
Kölcsönzés nem opció?

(#64416) ahenobarbus válasza T J (#64410) üzenetére


ahenobarbus
tag

Üdv,

Akkor a sarokpánt lesz a nyerő.
Köszönöm neked és Kiscsőke-nek is a választ.

uff, ocs.

(#64417) Czimby


Czimby
addikt

tfe ,TJ köszi a válaszokat!

Nézelődöm még, mi lenn a nekem való Parkside gépek eddig nálam beválltak, lehet kivárom, hogy legyenek az üzletben.

Kollegámnak ez bevállt hobbi célra

Ez alapján a kézi szalagos csiszoló a nyerő

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#64418) Czimby


Czimby
addikt

Bár ahogy nézem az csak sima rezgő csiszoló nem excenteres,
excenteressel sokkal jobban haladnak az amcsik a teraszon.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#64419) tfe válasza Czimby (#64418) üzenetére


tfe
tag

Rezgőt ne vegyél, az finom munkákra van.

Excenter jó (ha jót veszel, bár az nem feltétlenül ez az árkategória) viszont kevésbé haladós, mint a szalag.

A szalag haladós, viszont iszonyú nehéz és küzdelmes tartani is.

Van átmenet, az áttételes hajtású excenterek (rotex és klónjai), az kb hozza a szalag leválasztását, viszont még a legolcsóbb klón is 100k fölött van, a rotexet meg meg sem merem nézni, hogy manapság mennyit kérnek érte.

Az általad linkelt videóban pedig a kisflex nyert a legyezőkoronggal (nem véletlen), azzal viszont szinte lehetetlen akár megközelítőleg is síkot csinálni.

Viszont. A gép csak a fele a történetnek, a papíron legalább annyi (ha nem több) múlik. Excenterhez mirka abranetet meg 3m cubitront használok, ezeknél per pillanat nem ismerek jobb papírokat (najó, ez sem igaz, mindkettő háló, nem papír). Árban drágának tűnik (220Ft/db rémlik a 150-es méretnél, a makita olyan 150Ft körül van), de igazából negyed annyiba kerül, mint bármelyik középső polcos márka (makita, dewalt stb), egész egyszerűen mert annyival tovább bírja. (ehhez viszont kell a jó elszívás, ergó a jó gép és a jó porszívó) A fűszerboltos papírok az eddigi beszámolók alapján elég szar minőségűek.

De ne hasonlítsd a deck csiszolást a korláthoz, mert a vízszintes és a függőleges csiszolás között a különbséget csak akkor fogod észrevenni, ha kipróbáltad már mindegyiket :)

Én részemről úgy vagyok vele, hogy függőlegesen nagy felületet csiszoljon az szalaggal, akinek két anyja van, ilyen melókra mindig a legkönnyebb excenterem használom (és lehet hogy gépidőben tovább tart, de normál időben tuti nem, mert messze nem kell annyit pihenni)

De ez csak az én véleményem.

(#64420) York válasza tfe (#64419) üzenetére


York
tag

Ez konnyu es kezes, de jol felment az ara: https://excentercsiszolo.arukereso.hu/dewalt/dwe6423-qs-p306540797/
En meg 20-25 korul vettem.

(#64421) tfe válasza York (#64420) üzenetére


tfe
tag

Gondolkodtam, hogy ajánljam-e ezt a dewaltot, de ez egy finisher csiszoló. Kicsi a löket és csal 125-ös, plusz ha jól emlékszem erre panaszkodtak sokan, hogy rettenetesen vibrál hosszú távon.

(#64422) York válasza tfe (#64421) üzenetére


York
tag

Pici konnyu olcso... :), excenterbe ebbe az ar kategoriaban mi az ami jobb lehet?

(#64423) tfe válasza York (#64422) üzenetére


tfe
tag

Asszem talán azzal kezdtem (vagy valaki más), hogy ebben az árkategóriában nem lesz egyszerű a történet.

Ha jobban belegondolok talán a csiszoló az a kategória, amiből a legtöbb különböző gépem van, mindegyik ideális egy adott feladatra, kevésbé másokra. Ennek a melónak tutira rotex-el állnék neki, aztán amikor elfáradtam, akkor jöhetne a sima excenter :)

(#64424) Czimby válasza tfe (#64419) üzenetére


Czimby
addikt

ÉS ehhez mit szólsz?
Nem a szokásos 2.5-3mm a löket és ugye a DeWalt házból való márka.
Stanley

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#64425) tfe válasza Czimby (#64424) üzenetére


tfe
tag

Fene tudja. Elég magas profil, nem biztos hogy egyszerű lesz síkban tartani. (én az alacsony csiszolókat kedvelem) A löket papíron rendben van, továbbra is kicsi (125-ös ezt döntsd el, hogy baj-e), az egyéb ergonómiai dolgok pedig úgyis csak használat közben fognak kiderülni - vibrálás, elszívás, anyagleválasztás, stb.

Az biztos, hogy a minőség arányos az árral, ez elégge a skála alján van, csodákra nem számítanék. Látatlanban azt mondanám, hogy a york által linkelt dewalttal jobban jársz, még akkor is, ha az nem pont erre a feladatra van kitalálva.

(én speciel nem vagyok elájulva a stanley-től, és azt sem felejtsd el, hogy a black&decker is innen jön, az meg utoljára apám legénykorában számított bármilyen szinten :) DeWalt-al is pont nulla tapasztalatom van)

(#64426) Czimby válasza tfe (#64425) üzenetére


Czimby
addikt

Ezt az egy gépet találtam ami árban még duzzogva belefér,
eléggé minőséginek néz ki és 150-est koronggal rendelkezik + fordulatszám szabályozós.
Metabo

Ezeket ajánlod akkor?
Abranet
Cubitron

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#64427) epmd válasza Czimby (#64426) üzenetére


epmd
tag

Inkább a Metabo mint a Stanley,az haladósabb gép.

(#64428) Czimby válasza epmd (#64427) üzenetére


Czimby
addikt

Vagy a York által ajánlott DeWalt vagy ez a metabo lesz,
kérdés megéri-e a pluszt pénzt a nagyobb korong, meg a nagyobb tartományban állítható rezgés.
(Ezt mondjuk fényszóró polírnál ki lehetne használni, abranol + kis forulat, nem kellene egy délutánt csiszolni kézzel.)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#64429) epmd válasza Czimby (#64428) üzenetére


epmd
tag

Megéri a 150es talpast venni,nekem is csak azok vannak.Abból van 3mm löketű gépem is finomcsiszoláshoz.

(#64430) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Kb 20 éves, natúr akác kerítéselemet (még nem volt felszerelve) szeretnék a legtartósabb festékkel lefesteni.

Arra gondoltam, hogy Sadolin alapozót használok, majd rá Milesi 608 / 618 színű barnát kennék 2 rétegben.
Meg tudnátok-e mondani hogy kell-e (érdemes-e) Sadolinnal lealapozni a natúr fát, vagy sok értelme nincs?

(#64431) mdk01 válasza maglew (#64430) üzenetére


mdk01
addikt

A Milesi szám előt van három betű az nem mindegy mi.
Úgy csináld ahogyan a Milesi ajánlja és akkor nem lesz gond.

(#64432) maglew válasza mdk01 (#64431) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi.

(#64433) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Sziasztok,
Esetleg van köztetek aki időt szánna az életéből néhány kis méretű polc legyártására és itt van a 3. kerben?
Én itthon a dekopírral ha meg is veszem a virágos cseresznye b.lapot, nem hiszem, hogy képes vagyok nyíl egyeneset vágni az anyagba.
Obiban nem szerették volna megcsinálni, máshol meg nem vágtak ennyiért táblát, stb. stb. szóval le lettem pattintva.
4db 30x40-es darabról lenne szó, egy oldalán élvasalva.
:R

Moretimer

(#64434) tfe válasza Moretimer (#64433) üzenetére


tfe
tag

Bármelyik lapszabászat legyártja neked, van amelyik házhoz is viszi. Mondjuk valószínűleg egész táblát kell megvenned.

(#64435) Moretimer válasza tfe (#64434) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Igen, ezért gondoltam, hogy egy kedves kolléga maradék, lehulló darabokból legyártaná, egész tábla megvétele nélkül.

Moretimer

(#64436) tfe válasza Moretimer (#64435) üzenetére


tfe
tag

Nem a levágás a probléma, hanem az élzárás.

(#64437) Moretimer válasza tfe (#64436) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Azt már megcsinálom itthon, nem téma.
Egy vasaló és 100 forint 1 méter szalag.

[ Szerkesztve ]

Moretimer

(#64438) York válasza Moretimer (#64435) üzenetére


York
tag

A legtobb szabaszat a nepszeru tablakbol szabank darabot is. Fura hogy az obi nem csinalja meg.

(#64439) Moretimer válasza York (#64438) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Ez a virágos cseresznye ahogy látom több helyen is kifutó termék, lehet ezért, vagy nem akartak egy táblát elbohóckodni.
Nem tudom.

Moretimer

(#64440) spacer


spacer
aktív tag

Sziasztok!
Lehet hülye kérdés, de külső, nyitott kerti konyha/szaletli/pavilon esetén mi lenne a pontos rétegrend a tetőnál? Itt is mindenképpen kell átszellőzés? Zsindelyfedésről lenne szó.
Köszi a válaszokat.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#64441) fogtunder válasza spacer (#64440) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ha nyitott oldalú szerkezet, akkor lambéria alulról, hogy takarjon, arra OSB, zsindely alátét, aztán lehet felrakni a bádogot és a zsindelyt. Legalábbis én így csináltam és működik 15 fokos lapostető esetén.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64442) spacer válasza fogtunder (#64441) üzenetére


spacer
aktív tag

Én is így gondoltam, de mivel nem voltam biztos benne rákérdeztem. Köszi.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#64443) kavalkád válasza Moretimer (#64439) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Itt online megrendelheted, választható amit keresel, nem kell megvenned egész lapot.
Kb. 6000 Ft-re jön ki a 4 darab, élfóliázva. Csak személyes átvétel.

(#64444) Moretimer válasza kavalkád (#64443) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Köszönöm, nagyon kedves vagy. :)
Közelebb keresek valami hasonlót a 3. kerülethez.

Moretimer

(#64445) B_I_G


B_I_G
tag

18as lami nyíló ajtóra kéne teli tükröt ragasztanom, valakinek van bevált módszer/ragasztó?
ez már a javítás lenne mert elgörbültek :/

(#64446) fogtunder válasza B_I_G (#64445) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és az jó ötlet, hogy tükröt ragasztasz rá? az üveg eléggé szarul bírja a hajlítást.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64447) B_I_G válasza fogtunder (#64446) üzenetére


B_I_G
tag

félreérthető voltam...
most is tükör van rajta, csak a telibe ragasztott tükör nem engedi mozogni a forgácslapot azért görbül.
le kell törni és újat ragasztani rá, de valahogy rugalmasan
bármi ötlet?

(#64448) fogtunder válasza B_I_G (#64447) üzenetére


fogtunder
nagyúr

sajnos nincs, én még csak falra ragasztottam, de így már értem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64449) pali923 válasza B_I_G (#64447) üzenetére


pali923
aktív tag

Egy ilyen nem segít?

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#64450) Moretimer válasza B_I_G (#64447) üzenetére


Moretimer
aktív tag

fólia tükör?

[ Szerkesztve ]

Moretimer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.