Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) Matada2.3 válasza Eszleny (#65400) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nagy köszönet! :R

Finn the human

(#65402) domerator válasza tboldi (#65392) üzenetére


domerator
veterán

Köszi, ez valami de még olyan sincs, mint az iOS-ban... mindegy, ez van, érzésre hozza az akku a gyári nagyságrendet úgyhogy egyelőre elengedem az akkuméricskélést :)

Ma délután idehoztak egy ASUS ROG-ot, egy bömbe 17 colos szörnyet csúcstechnikával, de valahogy nem fogott meg, alig vártam hogy este ideüljek az Air elé :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65403) Head88 válasza Papa-Het (#65399) üzenetére


Head88
addikt

Az os downgrade sajnos nem ilyen egyszerű. Formázás és clean install kell neki usb telepítővel.

(#65404) Tigerclaw válasza Papa-Het (#65399) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam is volt ilyen

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65405) TBMC válasza TigerCat (#65370) üzenetére


TBMC
addikt

kipróbáltam, de hiába választom, a login screen meg kikapcskor ugyan úgy angol.. :W

ha tölröm az applesetupdone-t akkor újrakészíti az egész fiókomat? törli a cuccaimat? icloud beállítások egyebek?

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#65406) SharpSA


SharpSA
veterán

Most néztem, hogy nálam nem települt a 10.13.4. Több úton is megadtam neki a lehetőséget, köztük safe módban is, de egyikkel sem volt sikeres. Van-e valakinek bombabiztos ötlete?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65407) domerator válasza SharpSA (#65406) üzenetére


domerator
veterán

Ötletem ugyan nincs, de nálam a gép 10.13.1-gyel érkezett és erősen hajlok rá, hogy nem is frissítem amíg kifejezetten nincs rá égető szükség... :U

(ez a billentyűzet egyszerűen fantasztikus... ehhez fogható talán csak a régi igazi IBM Thinkpadek billentyűzete volt... egy fillért se sajnálok ennek a gépnek az árából) :C

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65408) tboldi válasza domerator (#65407) üzenetére


tboldi
nagyúr

Majd megutálod, amikor speciális karakterekre lesz szükséged. ;]

(#65409) domerator válasza tboldi (#65408) üzenetére


domerator
veterán

Lehet... de mielőbb utána fogok nézni hogy hogyan kell ezesetben bánni vele :K

Egyébként valaki meg azt írta pár oldallal feljebb, hogy majd jövök a kérdésekkel, hogy miért nem olvassa a pendrájvot, meg hasonlók. Hát... lehet hogy lesz majd efféle problémám is, de most este rádugtam a régi 256GB USB külső vinyómat és csont nélkül olvasta, a VLC telepítése után pedig simán megnéztem róla nosztalgiából a Függetlenség napját. Most az előbb kívácsiságból rádugtam egy reklámajándék noname pendrájvot, amivel már küzdött régebben windowsos gépem... nos az Air probléma nélkül látta az egészet és olvasta is. Írást nem próbáltam, de majd az is eljön.

Szerk: kipróbáltam, a pendrájvot simán írja, mentettem rá wordot, numberst :C

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65410) r4z válasza TBMC (#65405) üzenetére


r4z
nagyúr

Torolni nem torol semmit, csak letrehoz egy uj admin fiokot, amit egybol ki is torolhetsz, miutan kileptel belole.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#65411) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Kicsit off lesz a téma, inkább a gép esztétikájáról kérdeznék és inkább azoktól akiknek régebbi gépük van. Nálatok is előfordult már, hogy ilyen pici fekete pöttyök jelentek meg a gépen? Mintha valami felverődött volna rá és az a bosszantó hogy már több helyen is előfordul. Pedig nincs dobálva, nincs csapkodva a gép, tényleg vigyázok rá. Az lenne a kérdésem, hogy ez "normális"? Remélem a képen jól kivehető, betudhatnám a kornak is, de akkor is bosszant... :(

Sic Parvis Magna

(#65412) galaxys80 válasza TBMC (#65405) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálam félig angol félig magyar a bejelentkezési képernyő. :)
Engem mondjuk nem különösebben zavar. Ezért én nem szenvedek a beállításokkal.

(#65413) r4z válasza 30z.Samu (#65411) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha kosz, akkor az ujjaddal is le tudod dorzsolni. Ha nem tudod, akkor kopas.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#65414) 30z.Samu válasza r4z (#65413) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha le tudnám szedni, nem sírna a szám. :D

Sic Parvis Magna

(#65415) csabiks


csabiks
senior tag

ti mit tesztek a billentyűzet és a képernyő közé? a gyári papir valami már nagyon gyűrött, van valami olcsó ebayes alternatíva? microfiberes rongyokat találtam csak 5-6-7e forintért, de nekem elég lenne az a kis papírka (vágjak bele papírból ?)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#65416) Syl válasza csabiks (#65415) üzenetére


Syl
nagyúr

Szalvéta, papírzsepi?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65417) domerator válasza csabiks (#65415) üzenetére


domerator
veterán

Kell közé tenni valamit? Összeér a kijelző a billel? Ez új, sehol nem akadtam bele eddig ebbe a dologba. :F

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65418) madle válasza domerator (#65417) üzenetére


madle
őstag

Nekem is Airem van 4 eve, soha nem tettem a billentyuzet es a kijelzo koze semmit, nincs is nyoma sehol. Szoval nem hiszem hogy odaerne normalis esetben.

(#65419) TigerCat válasza csabiks (#65415) üzenetére


TigerCat
nagyúr

15-ös gép esetén érdemes, ott idővel – a kijelző méretéből adódóan – valóban meglátszik, így érdemes egy vékony papírszerű anyagot közé tenni, ha hozod-viszed.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#65420) SharpSA


SharpSA
veterán

Na ez a mac rendszer sem jobb, mint a windows... Nem települt a legutolsó frissítés, akármit csináltam vele. Mivel aktuális Time Machine mentés van, így akkor gondoltam újrarakom a rendszert. A Time Machine mentés visszaállítás után nem indult el a készülék, azaz a csík végigment és ott meg is állt... Oké, akkor visszaállítás nékül telepítettem a rendszert és most a költöztetővel állítom vissza a mentést. Kiderül mi lesz belőle...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65421) csabiks válasza domerator (#65417) üzenetére


csabiks
senior tag

külföldi fórumokon rákeresve, sokaknak összekarcolta és nyomot hagyott a kijelzőn a billentyűzet, én emiatt teszek közé valamit..

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#65422) 30z.Samu válasza SharpSA (#65420) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem simán felment, egyszer megszakadt, de akkor a munkahelyen szarakodott a net. Utána letöltötte és felment rendesen..olyan Apple-ös sebességgel. :)

Sic Parvis Magna

(#65423) SharpSA válasza 30z.Samu (#65422) üzenetére


SharpSA
veterán

Letöltötte, elindult a telepítés, aztán kb 15 perc múlva ahogy újraindult kiírta, hogy nem sikerült. Minden alkalommal ezt csinálta. Most tiszta telepítéssel már a legújabb kiadás van rajta.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65424) TigerCat válasza SharpSA (#65423) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha sok a probléma, érdemes nem küzdeni. Ez a legegyszerűbb és legjobb megoldás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#65425) domerator válasza csabiks (#65421) üzenetére


domerator
veterán

Nálam is elindult a vezérhangya... jobb a biztonság, aliról rendelek valami 0,1mm vékonyat. Céges óccsó Asusomnak beleér a billje a képernyőbe, igaz azt ugye hurcibálom naponta és a hátizsákban összenyomódik valamennyire.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65426) SharpSA válasza TigerCat (#65424) üzenetére


SharpSA
veterán

Na igen, csak újra mindent telepíteni és beállítani... Gondoltam itt minden helyre kerül a mentés visszaállítással, de nem. Most egy másik felhasználói fiókba töltődnek vissza az adatok, abból elvileg ki tudok szedni mindent, ha majd elindul a gép...
Ez a Time Machine mentés azért problémás, mert ha valami nem jó, akkor csak úgy nem lehet belőle kimásolni legalább a dokumentumokat. Ez így jelenleg semmit sem ér. Még jó hogy van másféle mentésem is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65427) galaxys80 válasza csabiks (#65415) üzenetére


galaxys80
veterán

Semmit. Ez azért már tényleg túlzás, hogy egy laptop kijelzőjét is babusgatjàtok. Életemben nem hallottam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#65428) tboldi válasza galaxys80 (#65427) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor keress rá arra, hogy “macbook pro staingate”. :K

(#65429) csabiks válasza galaxys80 (#65427) üzenetére


csabiks
senior tag

nagyon konnyen megkarcolhato az antireflex bevonat, staingate-ra kihozza, ez nem babuzsgatas kerdese.....

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#65430) 30z.Samu válasza galaxys80 (#65427) üzenetére


30z.Samu
félisten

A Retina kijelző sérülékenyebb, mint az Air-é, azt hiszem erről pont itt olvastam először. :) És azt is, hogy ha normálisan takarítva a van a gép ill. nem koszos kézzel nyúlkálsz hozzá akkor nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#65431) Jorus válasza csabiks (#65415) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én vékony bőrkendőt használok, amilyet a szemüvegekhez adnak törölgetni, az vált be. Ez a mostani az 5. Macbookom, az első két MBA-nál elég rendesen látszott a billentyű "lenyomata" a képernyőn (3,1-es és 4,1-es példányok voltak), azóta használok vékony kendőt, és nincs ilyen gondom.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#65432) SharpSA válasza SharpSA (#65426) üzenetére


SharpSA
veterán

Na így most jó lett, másik felhasználói fiókba történt a visszaállítás. Bár nem tökéletes, mert van ami még nem működik. Majd újraindítás után kiderül mit kell még újra beállítani.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65433) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Lehet placebo, de frissítés óta mintha valamivel jobb lenne az akkuidőm Air-en.

Sic Parvis Magna

(#65434) tboldi válasza 30z.Samu (#65433) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem rosszabb...

...kell nekem Chrome bétáznom? :DDD

(#65435) TigerCat válasza tboldi (#65434) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem kérdés.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#65436) xors válasza csabiks (#65429) üzenetére


xors
senior tag

BIzony, nekem is a 15" -ős Retina gépemnek a kijelzőjén meglátszik, hogy nap mint nap hurcolom sajnos. Én ezt rendeltem aliról, remélem jó lesz, ha végre megjön: [link]

(#65437) bence_takacs


bence_takacs
csendes tag

Sziasztok!

Lehet másnak is volt már hasonló problémája (nem olvastam vissza a hozzászólásokban), ezért elnézést ha volt már téma.
(MAcbook pro '13 )

Pár hetes a macbookom és tegnap ütköztem először a következő "anomáliába": amikor hajtottam fel a laptopot pár pillanatig főként szürkés/pixeles volt a képernyő,majd bejött normálisan a képernyő. Ma megint belefutottam ebbe.

Szerintetek mi generálhatja ezt?

Köszi előre is a válaszokat :)

Szép napot!

(#65438) lmno válasza xors (#65436) üzenetére


lmno
őstag

Ez egy szériahiba, amit elismert az Apple, és ingyen javítják. Akkor minek szenvedtek ilyen pokrócokkal?
Miért én kössek kompromisszumot az 500+ ezres gépnél, ha egyszer ők cseszték el?

(#65439) 30z.Samu válasza lmno (#65438) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pokróccal... :D :D Mintha valami konyharuha lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#65440) Tigerclaw válasza SharpSA (#65420) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A 6 év alatt egyszer belefutottam egy hibás frissítésbe (valami elromlott frissítés közben, vagy már letöltés alatt) és beletellt pár napomba, mire sikerült megoldanom. Már nem emlékszem, hogy mi volt a megoldás. Valamit piszkálni kellett a rendszerrel, hogy újra visszaálljon. TM mentésem nem volt sajna, de azon is javíthatnának, mert okkal nem használtam.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65441) Tigerclaw válasza Jorus (#65431) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nagyon közel van az MBA-nál a kijelző és a billentyűzet, így ha nem takarítja az ember időszakosan, meglátszik a nyoma a billentyűknek a kijelzőn.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65442) csabiks válasza lmno (#65438) üzenetére


csabiks
senior tag

abba mi a szeria hiba ha nem takaritod, es a billentyuzet osszekarcolja, esetleg megtoredezi a tukrozodesmentes reteget?

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#65443) SharpSA válasza Tigerclaw (#65440) üzenetére


SharpSA
veterán

Most úgy jó lett, hogy friss telepítés után rendesen bejelentkeztem, majd a TM mentést új fiókba állítottam vissza, így abban a fiókban minden működik úgy, ahogy korábban.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65444) Head88 válasza csabiks (#65442) üzenetére


Head88
addikt

Ez nem karcolás hanem az izzadságban lévő savak megmarják (illetve a szennyeződésekben lévő olajokat felszívja) az antireflex bevonatot és az lepereg. Pont mint az oakley szemüveglencsék (luxottica óta)
És mivel az apple tud róla, hogy ilyen gyenge minőségű bevonatot kaptak a pro kijelzők, tehettek volna annyit, hogy a burkolat tervezésnél figyelembeveszik. Mondjuk 0,4mm távolságot hagynak a billentyűk és az üveg közt összecsukott állapotban.

Szóval maradjunk annyiban, hogy tervezési hiba. (és ezt az apple is elismerte azzal, hogy ingyen cseréli a staingate-es kijelzőket)

[ Szerkesztve ]

(#65445) galaxys80 válasza SharpSA (#65443) üzenetére


galaxys80
veterán

Mert egy laptopot nem kell takarítgatni.
10 éves Lenovo laptopomat az életben nem törölgettem.Hibátlan a kijelző.
Az tuti, hogy a MacBook-al sem fogok tökörészni. Ő van értem és nem fordítva. És így van ez az iPhone, iPad és a watch esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#65446) Matada2.3 válasza 30z.Samu (#65411) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nekem is megjelent 1-2 ilyen a gépen. Nem tudom mitől, de megbékéltem a dologgal. Sósa semminek nem ütöttem oda, vagy karcoltam meg. 4 év után ezt normális kopásnak zitulalom. :)

Finn the human

(#65448) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Gyors kérdés: A1425 ös macbook pro mennyire élhető? Van bármi gyermekbetegsége vagy jó gépnek számít?

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#65449) r4z válasza hszilard666 (#65448) üzenetére


r4z
nagyúr

Gyenge az IGP a Retina kijelzohoz.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#65450) hszilard666 válasza r4z (#65449) üzenetére


hszilard666
veterán

Árban mennyit szabad adni érte?

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.