Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65351) SharpSA válasza arnoldx17 (#65349) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem elhalványodik, nem csak úgy kikapcsol, de most komolyan ez lényeges dolog? Mindig azt nézed, amikor lecsukod a gépet? :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65352) arnoldx17 válasza SharpSA (#65351) üzenetére


arnoldx17
csendes tag

Jó, hát nem lényeges dolog, csak szimpla észrevétel. Az eddigi szmúthnesség után fura tud lenni ez a hirtelenség.

apt-get rekt

(#65353) SharpSA válasza arnoldx17 (#65352) üzenetére


SharpSA
veterán

Oké, de akkor miért van az, hogy nálam meg elhalványodik? Elvileg nem kellene lenni ilyen különbségnek.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65354) joey04 válasza galaxys80 (#65348) üzenetére


joey04
titán

pedig hálózati hiba nem lehet, PC-n ezzel a nettel maxon jön, konkrétan a mbp sem lehet az oka, mert korábban air-t használtam meg még régebben imacet, és azokon sem volt jó. és sokan panaszkodnak, hogy macen szar és használj inkább transmissiont. ha nálad jó, szerencsés vagy :R

(#65355) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Köszi mindenkinek.
Úgy néz ki, hogy 1 óra uTorrent használattal csak 2%-ot merült kikapcsolt kijelző mellett.
Bekapcsolt kijelzővel 23%-ot merült még 2 óra alatt.
Akkor úgy néz ki, hogy a Flash húzza meg.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#65356) Fricy78


Fricy78
tag

Sziasztok! Kezembe akadt egy 2011-es macbook pro, indítottam rajta egy gyári visszaállítást (hdd törölve), és a liont akarja felrakni rá, ami nincs fent a storeban, tud valaki segíteni, hogy mit tegyek (első macem), nincs semmilyen telepítőm hozzá. Köszi.

"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odabaszol az ásóval, oszt haladsz tovább!"

(#65357) Head88 válasza Fricy78 (#65356) üzenetére


Head88
addikt

Internet recovery az Alt + Command + R kombinációval.

[link]

(#65358) Fricy78 válasza Head88 (#65357) üzenetére


Fricy78
tag

Eddig ment. De a liont szeretné felrakni, amit nem talál az áruházban.

"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odabaszol az ásóval, oszt haladsz tovább!"

(#65359) galaxys80 válasza joey04 (#65354) üzenetére


galaxys80
veterán

Lehet, hogy idővel nálam sem lesz jó. Ha így lesz akkor cserélem én is. :)

(#65360) lugosi válasza tboldi (#65327) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, sajnos kivették, én se találom.

(#65361) Fricy78


Fricy78
tag

Debrecenben van egy macbookos akinek esetleg van telepítő lemeze, vagy pendriveja? Megköszönném, ha lenne és kölcsönadná amíg telepítem a macbookom.

"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odabaszol az ásóval, oszt haladsz tovább!"

(#65362) Matada2.3 válasza arnoldx17 (#65349) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nekem is ugyan ez a változás tűnt fel, kezdik leszarni a régi, meg világító almalogós gépeket. :D

Finn the human

(#65363) wm2 válasza proger82 (#65347) üzenetére


wm2
őstag

"windows 10 ami mar kicsit kiabarandit vagy nagyon!"

Itt is lesz majd mi kiábrándítson.

Ozora <3

(#65364) domerator


domerator
veterán

Ha minden jol megy akkor kb 2 oran belul kezemben az Air :C :C

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65365) ArrayOfLilly válasza domerator (#65364) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

:-)

Már csak másfél óra!

(Átérzem)

http://www.arrayoflilly.com

(#65366) domerator válasza ArrayOfLilly (#65365) üzenetére


domerator
veterán

MEGVAN!! :C

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65367) lmno válasza domerator (#65366) üzenetére


lmno
őstag

Akkor jöhetnek a "miért nem tudok a pendrivera/külső vinyóra írni" kérdések ;]

(#65368) Zolom89 válasza domerator (#65366) üzenetére


Zolom89
senior tag

Élménybeszámolót, első tapasztalatokat szívesen olvasnék, mi az ami tetszik mi az ami nem stb. :)
Grat hozzá

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#65369) domerator válasza Zolom89 (#65368) üzenetére


domerator
veterán

Kösz mindenkinek!!! Iszonyú boldog vagyok! Ezt már az Airen írom, nagyon finom az egész ketyere, ezer százalék minőség.
Megnézegettem a MediaMarkt egész kínálatát és azt mondom, hogy bármelyik nagy géppel szemben is inkáb ez kell!!

Pendrivera írásnak meg először utánanézek (minden új rendszer esetében először rengeteget gugliztam) :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65370) TigerCat válasza TBMC (#65333) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Indításkor CMD R kiválasztod a nyelvet és többé nem lesz gondod vele. De tényleg rém béna...

Egyre gázabb az egész. A Safari kiléptetett mindenhonnan és szórakozhatok az istenverte jelszavakkal is. Kinek szúrta a szemét, hogy azonnal be lehetett lépni? Egy f*s.

Egy másik oldalon nem tudok űrlapot elküldeni. Frissítés előtt még ment. Most tényleg a ki***szott Chrome-ra kell váltanom, mert ez a rakás észlény képtelen egy normális böngészőt összetákolni?

i don't ❤ apple

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#65371) #92063744 válasza TigerCat (#65370) üzenetére


#92063744
törölt tag

A Safarinál lassan minden jobb, pedig egyszerűen imádtam eleinte, de az idegrendszerem kímélése érdekében elkezdtem én is másik böngészőre átállni.

(#65372) Zolom89


Zolom89
senior tag

Egy új Air wi-fi chipje milyen le és feltöltési sebességet tud?

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#65373) r4z válasza Zolom89 (#65372) üzenetére


r4z
nagyúr

Elviekben 1300Mbps AC es 450Mbps N.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#65374) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Urak!

Mostanság szeretném lecserélni a pici 11"-es 2013-as MBA-m. Nagyon szemezek a legolcsóbb Pro gépezettel, viszont olvastam a topikban nem is olyan régen, hogy érdemes lenne inkább megvárnom az ezévi friss vasakat? Nem sokszor adódik lehetőségem külföldről behozni egy gépet. :)

A cél az időtállóság, fontos a 16 GB RAM, mert a 8-cal nem vagyok kibékülve tudom, hogy ez extra pénz, de kifizetem.

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#65375) TBMC válasza TigerCat (#65370) üzenetére


TBMC
addikt

köszi! remélem most már így marad :D

jaja, ne is mond.... az ophoneonis kicseszett idegesítő, hogy a face id nem tölti ki automatikusan, csak ha rámegyek a mezőre, majd rábökök a jelszavakra. iszonyú szar. komolyan nem értem mi a pék fenét művelnek... :W

markbellus.hu 

(#65376) r4z válasza Matada2.3 (#65374) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem tudni pontosan, mikor jon a kovetkezo szeria, de abban mar biztosan negymagos procik lesznek, ugyhogy mindenkeppen erdemes varni.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#65377) galaxys80 válasza TBMC (#65375) üzenetére


galaxys80
veterán

Rám hoztad a rontást. :)
Eddig nálam mindig magyar volt, de a mostani frissítés után nálam is angol lett. :(
Indításnál hiába nyomom a CMD +R-t nem csinál semmit. Mit kell pontosan nyomni?

(#65378) bmakszim válasza Zolom89 (#65372) üzenetére


bmakszim
senior tag

Gyakorlatban 700/700Mbps körül (Communication - Networking) .

[ Szerkesztve ]

(#65379) Zolom89 válasza bmakszim (#65378) üzenetére


Zolom89
senior tag

:R

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#65380) ArrayOfLilly válasza TigerCat (#65370) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

A jelszó automatikus kitöltésével az a baj, hogy egyre gyakrabban éltek vele vissza úgy, hogy egy javascript általad nem látható módon imitálta a login formokat, akár egymás után többet is és az összes login információdat el tudta lopni.

Így, hogy csak a te közreműködéseddel megy végbe a folyamat, csak olyan formot tudsz kitölteni, amit látsz. Persze átverhetnek, de legalább van esélyed kiszúrni.

Nagyban csökkenti a kockázatokat, ha nem is 0-ra.

Tényleg kényelmes volt, tényleg szeretik a felhasználók az automatikus belépést, de ez olyan, mintha a gyerek panaszkodna, hogy miért nem ehet csokit vacsorára (is). A mi érdekünk, hogy így legyen, a rövidtávú kellemetlenség dacára is.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#65381) domerator válasza Zolom89 (#65368) üzenetére


domerator
veterán

Kábé egy órája nyomkodom immár itthon a gépet. A legelső tapasztalatom igencsak fura, hihetetlen de így van: jelen pillanatban azt érzem, hogy kényelmesebb a tapipaddal kezelni ezt a gépet, mint egérrel. Csatlakoztattam a BT egeremet amit nagyon szeretek és azt vettem észre hogy mindig visszanyúlok a tapipadhoz... valami elementárisan profi. :R

Amúgy rettenet tök vagyok a machez, ez már nyilvánvalóvá vált ezalatt a rövid idő alatt. Keresem a desktopot, nem bírok még rájönni hogy mi alapján vált ide-oda, de már most imádom ezt a hardvert. Nem tudok gépelni, de ez a billentyűzet valami olyan, amit semmi más gépen nem tapasztaltam és baromi kényelmes, valamint olyan apróságnak is tudok örülni, mint a caps lock visszajelző led. :R

Most párom elkezdett tévét nézni, csökkentettük a fényt és felragyogott a billentyűzet... hát az újdonság ereje bazinagy... le vagyok nyűgözve.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65382) csabiks válasza domerator (#65381) üzenetére


csabiks
senior tag

en 2015 ota (az elso macbook prom ota) nem hasznalok egeret, es nincs parja egyik markanak sem amelyik ilyen profi tapipadot tesz a gepebe :)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#65383) domerator válasza csabiks (#65382) üzenetére


domerator
veterán

Akkor nem vagyok vele egyedül... mindenesetre eddig mindig az egeret preferáltam, mondhatom nagyon fura jelenség. :Y

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65384) Smiley válasza csabiks (#65382) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor Ti nem is emlekeztek arra, hogy az iBook/PowerBook-ban mekkora feature volt az elso multitouch... amikor 2 ujjal lehetett gorgetni 2004-ben, meg az az erzes amikor lenyomtad a PowerBook fizikai gombjat, meg annak a hangja... ugyanez a bill vilagitas 2004-ben, azt hittem lefosom a bokam amikor lekapcsoltuk a villanyt, es automatikusan levette a fenyerot es bekapcsolta a vilagitast.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#65385) 30z.Samu válasza domerator (#65381) üzenetére


30z.Samu
félisten

Látom Neked is végre meglett a gép! Használd egészséggel! :C :C Nálam is ez az első laptop, ahol az egeret félreraktam és a Trackpadet-et használom. Annyira kényelmes, hogy elképesztő, a billentyűzetről nem is beszélve. :) Én imádom a gépemet, remélem Te is sok örömet lelsz a Tiédben. :K

Az elhalványodásra is írnék: Nekem is hirtelen sötétedik el a képernyő meg az alma logó lecsukáskor. Bár én sok jelentőséget nem tulajdonítottam neki. :))

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#65386) domerator válasza 30z.Samu (#65385) üzenetére


domerator
veterán

Köszi, ez a gép nagyon ott van, meg kell ismernem, de úgy érzem hogy sokáig társ lesz. :R

Apropó, első kérdés: a hálózati adapterből kihajtható két kis fül az mi? Zsinór feltekerésre való?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65387) Head88 válasza domerator (#65386) üzenetére


Head88
addikt

Igen, a vezeték feltekerésére van. De csak óvatosan használd, mert ha túl feszesen tekered fel akkor a tövénél hajlamos megtörni.

(#65388) Amarton


Amarton
tag

Hogyan tudom azt beállítani, hogy a "Fotók" alkalmazásban a "Szereksztés ezzel" menüpontban a Photoshop megjelenjen?
Van most nekem Megtekintő, Color sync segédprogram, Grab, Egyéb.
Egyébre kattintva be tudom a Photoshop-ot tallózni, de jó lenne ha megjelenne a legördülő menüben.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#65389) TigerCat válasza Amarton (#65388) üzenetére


TigerCat
nagyúr

External editors kell az App Store-ból. Az megoldja neked...

(#65380) ArrayOfLilly:

Jobb híján marad a ⌘+⇧+A

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#65390) wm2 válasza ArrayOfLilly (#65380) üzenetére


wm2
őstag

A HS de már a Sierra megjelenésénél is jóval amatőrebb hibákat követtek el a fejlesztők. Olyan egyszerű módon lehetett hozzáférni a jelszavakhoz, hogy nem igaz. Nem kellett ide js meg semmi.

Ozora <3

(#65391) domerator


domerator
veterán

Van a MacOs-ben valami hasonló akkufigyelő, mint az iOS-ben, ami kiírja a használatot, meg a készenlétet teljes töltés óta?
Tegnap este feltöltöttem teljesen, még este is meg ma sokat piszkáltam a gépet és most van 50%-on... ez nagyon tetszik, de nem tudom mennyit ment kb.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65392) tboldi válasza domerator (#65391) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tevékenységfigyelő, legegszerűbben úgy találod meg, hogy cmd + space, és elkezded begépelni. :)

(#65393) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valami elkerülte a figyelmem, hogy a chrome minden indításkor újra kéri a szinkronizálási jelszót?

Amúgy a tök kivan, hogy a safari olyan oldalaknál sem megy megfelelően,mint a német ebay. :W Nem mutat egy termékképet sem.
Chrome hibátlan. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#65394) Zolom89 válasza V.Stryker (#65393) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nekem a telefon ebayes alkalmazása csinálta azt hogy német netről nem mutatta a képeket.. magyar mobilnetttel jó volt :D

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#65395) Matada2.3 válasza V.Stryker (#65393) üzenetére


Matada2.3
veterán

Az utóbbi időben nekem is elég gyász a safari. Többször újratölt oldalakat, darabos az egész. Ha más alternatívával próbálkozom, az meg megfelezi az akkuidőmet, tehát a kisebb rosszat választom.

Más: A finder miért nem enged nekem semmit se command + X-ezni? Bárhol próbálkozom, csak másolni tudok.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#65396) SharpSA válasza V.Stryker (#65393) üzenetére


SharpSA
veterán

Korábban nekem is volt ilyen probléma. A megoldás az volt, hogy a webes felületen törölnöm kellett a böngészővel kapcsolatban mindent, majd a böngészőben kellett újra bejelenkezni. Valami probléma volt a fiókkal.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65397) V.Stryker válasza SharpSA (#65396) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt kifejtenéd? Így elsőre nem értem, hogy pontosan mi a teendő.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#65398) SharpSA válasza V.Stryker (#65397) üzenetére


SharpSA
veterán

Először is legyen valamelyik eszközön aktuálisak az adatok. Aztán menj erre az oldalra: https://chrome.google.com/sync (Ez elérhető az irányítópultról is a Google Chrome alatt: https://myaccount.google.com/dashboard)
Itt legalul van a szinkronizálás visszaállítása, amivel a szerverről törlődni fog minden. Ezután az eszközön újra jelentkezz be, amely eszközről fel fog töltődni minden aktuális adat.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65399) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Nálam bugos a Night Shift 10.13.4 alatt. Bekapcsol, majd amikor YT-n videót nézek és behúzom az értesítés sávot a jobb szélen, kikapcsol, pontosabban hideg színre vált át, ha kikapcsolom elgyengül a fény, bekapcsolom világosodik, mintha a fényerőt állítanám. Valaki másnál jelen van ez a gond?

Le tudja valaki nekem írni, hogyan tudom visszatenni a Sierrát? :R Csak simán letöltöm App Store-ból és felteszem?

[ Szerkesztve ]

(#65400) Eszleny válasza Matada2.3 (#65395) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Finderben a kivágás-beillesztés a CMD+C és CMD+ALT+V.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.