Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65551) 30z.Samu válasza domerator (#65550) üzenetére


30z.Samu
félisten

Előtte nekem is elhalványult. Nem eget verő dolog, csak úgy jobban néz ki. :)

Sic Parvis Magna

(#65552) Syl válasza 30z.Samu (#65551) üzenetére


Syl
nagyúr

Vegyetek új Macbook/Pro-t, azon nincs ilyen almaelhalványuló probléma :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65553) 30z.Samu válasza Syl (#65552) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké. :DDD

Sic Parvis Magna

(#65554) Matada2.3 válasza Syl (#65552) üzenetére


Matada2.3
veterán

Pont tervezek is, de azt a tanácsot kaptam, hogy várjam ki a 4 magos 2018-as vérfrissítést. :U

Finn the human

(#65555) tboldi válasza Syl (#65552) üzenetére


tboldi
nagyúr

Itt is hirtelen alszik el 10.13.5-ön (tegnap éjjel jött a béta), csak nem annyira feltűnő. :D

(#65556) mandleee


mandleee
tag

Sziasztok!

Nem ajánlom senkinek most a firssítést 10.13.4-re. Úgy csinált, mintha feltelepült volna, használtam 1-2 óráig, aztán egyszer csak leállít fekete képernyővel és kiírta, hogy a telepítés nem sikerült, itt a naplófájl. Ezt eljátszottam párszor, biztonságos módban sikerült elindítani. Recovery módban rámentem a macOS újratelepítésére, majd 45 perc alatt ment csak fel. Elment felesleges 2-3 óra emiatt, nagyot csalódtam a macben, sosem volt eddig gond. Olvastam itt is volt belőle probléma..
Szerencsére adatok nem vesztek el, tegnap költöztem új gépre.. azt hittem végeztem :)

Üdv!

(#65557) xTc válasza mandleee (#65556) üzenetére


xTc
aktív tag

Nekem nincs ilyen jellegű problémám 10.13.4-gyel. Úgy látszik szerencsém van. :))

(#65558) tboldi válasza mandleee (#65556) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem sem, pedig bétázok. :D

(#65559) mandleee válasza tboldi (#65558) üzenetére


mandleee
tag

Mákotok van! :D

(#65560) CharlieDrop válasza xTc (#65557) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem is, fent van napok óta :)

@(#65559) mandleee
Van az is a konyhában :D

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#65561) Jorus válasza mandleee (#65556) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én tegnap reggel engedtem rá a frissítést, amire megittam a kakaóm, kész volt, azóta nem tapasztaltam problémát.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#65562) 30z.Samu válasza mandleee (#65556) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem elsőre nem települt fel, de akkor a munkahelyi internet volt a ludas. Másodjára már leszedte és feltette szépen. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#65563) TigerCat válasza bLaCkDoGoNe (#65549) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Erősen bejön ez a vonal, nagyon szeretem. Jó hangulatuk van...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#65564) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Sziasztok!

Letezik megoldas arra, hogy macbook air gepemet valami atalakito segitsegevel hdmi-n egy monitorhoz kossem? Ha igen akkor leirna valaki pontosan a nevet?

(#65565) 30z.Samu válasza Thewent12 (#65564) üzenetére


30z.Samu
félisten

Thunderbolt-hdmi átalakítóval meg tudod oldani. :)

Sic Parvis Magna

(#65566) Thewent12 válasza 30z.Samu (#65565) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Ez például jó lesz? Bocsi, nem vagyok annyira képben. https://www.notebook-alkatresz.hu/minidisplayport-mini-display-port-hdmi-atalakito-kabel-displayport-to-hdmi-thunderbolt-p109400-k8711?utm_source=argep.hu&utm_medium=cpc&utm_term=Display-HDMI&utm_campaign=Kábel

[ Szerkesztve ]

(#65567) 30z.Samu válasza Thewent12 (#65566) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ebben majd a rutinosabb kollegák tudnak segíteni, mert nem merem biztosra mondani hogy ez működni is fog a géppel. Nem feltétlenül muszáj megvenni az Apple által gyártott átalakítót, de azért oda kell figyelni. :)

Sic Parvis Magna

(#65568) Thewent12 válasza 30z.Samu (#65567) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Igazabol ha adnal egy linket akar apple oldalarol akkor nekem az is jo lenne, csak en hirtelen most nem talaltam.

(#65569) Jorus válasza Thewent12 (#65564) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez pontosan melyik típus?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#65570) vasi89 válasza Thewent12 (#65566) üzenetére


vasi89
addikt

Ezekre az átalakítókra nem érzékeny a gép. Nekem is ilyen volt a régi macbook-hoz, most meg apám gépébe van bedugva, még mindig működik. Habár kínából kb 500ft ha nem annyira sürgős.

(#65571) Thewent12 válasza vasi89 (#65570) üzenetére


Thewent12
aktív tag

2017-es macbook air. Szoval a legfrissebb kiadas belole. Igazabol van itthon egy samsung okostevem, arra szeretnem neha rakotni a gepet a nagyobb kijelzo miatt. Jo lenne minel elobb, szoval errol a notebook alkatresz oldalrol megrendelem szerintem. Akkor ez biztosan jo lesz!?

(#65572) vasi89 válasza Thewent12 (#65571) üzenetére


vasi89
addikt

igaz a mostani 2014es prom-al is működik, tudtommal a 2017es air is TB2-t használ mint az én gépem így mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#65573) Syl válasza Thewent12 (#65566) üzenetére


Syl
nagyúr

Én tőlük vettem minidisplay->vga átalakítót hasonló árban - hibátlan.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65574) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Köszi szépen mindenkinek, meg is rendeltem! :)

(#65575) bmakszim válasza Syl (#65552) üzenetére


bmakszim
senior tag

Hogy ne lenne!
Nekem az egyik aktív sarok be van állítva a képernyő kikapcsolására, mert elalvás előtt podcast-et hallgatni kijelző nélkül is lehet. Marhára zavaró, hogy elhalványulás helyett hirtelen kapcsol ki.

(#65576) Head88 válasza bmakszim (#65575) üzenetére


Head88
addikt

A kolléga úgy értette, hogy az új gépeken már nincs világítós alma a fedlapon, így elhalványulás/hirtelen kikapcsolás nincs. (de ezt te is tudod hiszen új géped van)

[ Szerkesztve ]

(#65577) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy usb c to hdmi 2.0 adaptert, ami támogatja a 4k/60hz-t? Köszi

(#65578) bmakszim válasza Head88 (#65576) üzenetére


bmakszim
senior tag

Értettem, hogy a kolléga az új gépeket csúfolta, de az elhalványulás probléma ugyanúgy érinti azokat is.

(#65579) tboldi válasza bmakszim (#65578) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, lehajtáskor csak simán kikapcsol a 2017-es 15" Pro kijelzője is. :K

[ Szerkesztve ]

(#65580) bmakszim válasza tboldi (#65579) üzenetére


bmakszim
senior tag

(#65581) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Srácok, az iTunes-os, Apple ID-s hozzárendelt eszközös dolgot érti valaki? Családi előfizetésünk van Aple Music terén, jelenleg csak az iMacemen és a telefonomon van beaktiválva apple id-m, egyben előfizetésem. Szeretném beaktiválni, hogy a Macbookomon is tudjak letölteni, hallgatni a zenéket de folyamatosan azt írja, hogy elértem a maximális 5 eszközt az adott Apple ID-hoz, pedig saját részről csak 2 van aktiválva (és inaktívnak semm látszódik egy sem.)

Ez azt jelentené, hogy a családi előfizetés tulajdonosának apple ID-jéhez lehet max 5 eszközt hozzárendelni vagy valami bug van a rendszerben? Megpróbáltam utánajárni a dolognak, elvileg az ilyen jellegű előfizetésnél a telefonokat/tableteket nem számolja bele a rendszer, ezért nem értem akkor mi a baja.

Remélem tud valaki segíteni, köszi!:)

(#65582) lmno válasza bmakszim (#65580) üzenetére


lmno
őstag

Irigylem a problémáitokat :)

(#65583) tboldi válasza bmakszim (#65580) üzenetére


tboldi
nagyúr

Olvastam a hsz-ed ezzel kapcsolatban, viszont az én felhasználási módommal csak lehajtáskor találkozom ezzel a jelenséggel. :B

(#65584) bmakszim válasza lmno (#65582) üzenetére


bmakszim
senior tag

Jóvanna, soha ne legyen nagyobb! :D

[ Szerkesztve ]

(#65585) Head88 válasza bmakszim (#65578) üzenetére


Head88
addikt

Azért nem nevezném csúfolásnak.
Csak rátapintott egy olyan érzékeny pontra ami sokaknak fáj. Az apple lespórolta a világítós almát a fedélről. Nyilván egyszerűbb volt így megoldaniuk azt az ismert problémát, hogy az almán keresztül a nap/lámpafény átvilágítja az lcd panelt és emiatt világosabb a képernyő közepe. (olykor még az alma formát is ki lehet venni)

[ Szerkesztve ]

(#65586) megema válasza Black Dragon (#65581) üzenetére


megema
őstag

Innen kell kitörölni, amelyik már nem aktuális:

iTunes » Fiók » Saját fiók megtekintése » iTunes a felhőben » Készülékek kezelése

(#65587) Black Dragon válasza megema (#65586) üzenetére


Black Dragon
addikt

Tegnap néztem meg én is itt és csak 2 eszköz van hozzárendelve, semmi több. Nem nagyon tudom hová tenni ezt a dolgot.

(#65588) ArrayOfLilly válasza Black Dragon (#65581) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nem az a gond, ötnél több gép van authorizálva, hogy iTunes az apple id-dal menjen.

Régi gépek felhatalmazását nem vontad vissza.

Vissza tudod vonni az összeset a menüből és aztán engedélyezed ezt. Accounts menüpont, Authorize. (Magyarul nem tudom, hogy mi a neve, de a Controltól (talán vezérlés) van eggyel jobbra.

http://www.arrayoflilly.com

(#65589) Syl válasza Head88 (#65576) üzenetére


Syl
nagyúr

Látom, azért szerencsére van akinek leesett, mire gondoltam :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65590) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

srácok, nem tudom hogy jó helyen kérdezem-e, de Illustrator helyett ajánlotok valamit macOS-re? A Pixelmator nagyon bejött a PS helyett.

Köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#65591) TigerCat válasza CharlieDrop (#65590) üzenetére


TigerCat
nagyúr

- Affinity Designer
- Graphic
- GravitDesigner
- Vectr

Ezek esetleg, de igazán jó alternatívát én sem találtam CorelDRAW helyett sajnos...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#65592) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok! Nyomtam egy restartot és ez fogad:

Napközben rányomtam az updatere (xcode és hs 10.13.4), de csak az xcodeot frissítettem, rendszer updatet le sem szedte. Legalábbis így emlékszem.

Mit lehet ezzel kezdeni?

Szerk.:
Van amikor ezt kapom:

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#65593) CharlieDrop válasza TigerCat (#65591) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ezer hála :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#65594) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Skacok, a 2017-es MBP TB mostanság szarakszik. Totál új a gép, kb 3 hete vásárolt, gyári HS-val, frissen felrakott mindennel. A problémám az, hogy már másodszorra játszotta azt el, hogy nem akar életre kelni a gép. Egy LG monitorra kötve használom, USB-C kábellel amely tölti is közben, de amikor hazaértem se kép se hang. Hiába hajtom fel a képernyőt nem csinált semmit, hiába dugtam rá a monitorra vagy rendes töltőre semmi. Majd kb századszorra is ki-be dugdosgattam a kábelt és egyszer csak életre kelt.

Nem tudom mi baja lehet, nem merült le a gép vagy ilyenek. SMC resetet nyomjak neki?

(#65595) csabiks


csabiks
senior tag

Urak, lehet csak én vagyok nagyon láma, de a minap tudtam meg / találtam meg a SPLIT VIEW működési módját, azt hittem ez csak tabon megy, és itt is lehet harmadolni, nagyon klassz aki nem ismerte próbálja ki :D

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#65596) SharpSA


SharpSA
veterán

Milyen programmal lehet megnézni, hogy egyik töltéstől a másikig mik eszik az akkut? Van egyáltalán erre lehetőség?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65597) csabiks válasza SharpSA (#65596) üzenetére


csabiks
senior tag

tevékenységfigyelő és ott energia fül

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#65598) SharpSA válasza csabiks (#65597) üzenetére


SharpSA
veterán

De az ott csak az aktuálisat mutatja vagy nem? Mondjuk van ott egy átlag energiafelhasználás is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65599) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Hát nem tudom, nekem még mindig elég fura, hogy 20% környékén úgy csinál a rendszer, mintha nagyon le akarna merülni altatás után. Azóta csinálja, amióta frissült a 10.13.4-re. Más is tapasztalt ilyesmit? Azon filózom, hogy megnézem a Sierrával a gépet, viszont az AppStore közli hogy túl régi a rendszer a telepítéshez..nem is tölti le, kb a felénél megáll. :F Aztán lehet, hogy elengedem a témát és megszokom ezt a "fícsőrt". Végül is nem eget verő. de nagyon fura.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#65600) Head88 válasza 30z.Samu (#65599) üzenetére


Head88
addikt

Downgadelni az oprendszert csak úgy tudod ha usb telepítőt csinálsz és formázod a lemezt és úgy telepíted a sierra-t. Az újabb OS-re régebbit nem enged telepíteni az appstore.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.