Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) galaxys80 válasza Tigerclaw (#65048) üzenetére


galaxys80
veterán

Mintha valaki itt korábban említette volna, hogy nas-al használja. Gondolom ott is smb a megosztás.
Talán ő tudja majd a választ. :)

(#65052) Syl válasza galaxys80 (#65051) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem régi NAS-om van és szintén egy "nyitott" és egy jelszavas megosztást használok rajta. Én Forklift-tel indítom az smb elérést. Egyrészt az eddig mindig gond nélkül meg tudta nyitni, másrészt, abban el tudom menteni kedvencként a nas megosztását. Ellentétben a Finderrel...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65053) galaxys80 válasza Syl (#65052) üzenetére


galaxys80
veterán

Uh. Erről lehetne egy kicsit bővebben? :)
Egyrészről hogyan tudok nyitott megosztást csinálni?
Másrészről mi az a Forklift?

(#65054) SharpSA válasza galaxys80 (#65053) üzenetére


SharpSA
veterán

Forklift
Aki megvette a Forklift 3-mat: a vásárlásról kapott valamilyen számla szerűt? Ha igen milyen adatok vannak rajta?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65055) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Este megcsináltam a OneDrive-ot a gépen. Ez így tök jó lesz, hogy nem kell a weblapot megnyitni mindig ha valamit le akarok menteni törlés előtt, hanem csak átmásolom. :) Sokkal egyszerűbb.

Sic Parvis Magna

(#65056) SharpSA


SharpSA
veterán

Van olyan program, amivel nem eltűntetni, hanem csoportosítani lehet az ikonokat az óra mellett? Mintha almenükben lennének vagy mint Windows-on egy nyíllal lehessen kinyitni egy részüket.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65057) galaxys80


galaxys80
veterán

Az iCloud drive az ugyanúgy fizikailag is a gépen tárolja a fájlokat , mint a Google drive, OneDrive?

(#65058) SharpSA válasza galaxys80 (#65057) üzenetére


SharpSA
veterán

Hogy lehet másként? Ha már a gépről megnyitható a fájl, akkor rajta is van.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65059) SharpSA


SharpSA
veterán

ForkLiftben hogy lehet beállítani OneDrive-ot?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65060) SharpSA válasza SharpSA (#65056) üzenetére


SharpSA
veterán

Az összefoglalóban levők mindegyike ilyen... :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65061) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Biztos amatőr kérdés, de hátha tudtok segíteni. Parallelsben telepítettem windows 7-et, a parancssorban szeretnék nyúlkálni de akármilyen (normális) felbontáson van a windows, a parancssor mindig nagyon apró marad.
Win-en belül a szövegméretek, stb. 199%ra fel van véve. Esetleg valakinek van ötlete, hogy mi lehet a megoldás?
Valahogy így néz ki.

Köszönöm.

yo

(#65062) Jorus válasza kenny123 (#65061) üzenetére


Jorus
nagyúr

CMD ablak bal felső sarkára jobb egér -> Tulajdonságok -> Betűtípus -> Méret átállítása megvolt?

Szerk.: Windowson belül persze.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#65063) domerator válasza 30z.Samu (#64902) üzenetére


domerator
veterán

MacBook Air mgrendelve Telekomtol, jovo heten erkezik :C

Jovok kerdezni :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65064) r4z válasza kenny123 (#65061) üzenetére


r4z
nagyúr

A megoldas ugyan mar le lett irva, de annyit hozzatennek a Win7-Retina temahoz, hogy en a VM-et negyedelt felbontason hasznalom (1280x800 a 2560x1600-as kijelzon). Nem tul szep a rajzolata a szovegeknek, de legalabb egyseges meretuek a kulonbozo grafikai elemek.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#65065) Gicz


Gicz
addikt

MBPR -hoz való pentalobe csavarhúzót nem tudjátok esetleg BP-n hol tudnék venni a mai napon? :)

Köszi :R

(#65066) 30z.Samu válasza domerator (#65063) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jól van! Használd egészséggel! :R Én az enyémet szeretem nagyon! :))

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#65067) Yanchi8


Yanchi8
csendes tag

Hello!
Regota gondolkozom egy macbookon, viszont hasznalt, regebbi darabon.
Kb 150e Ft-bol szerintetek kapok olyan gepet, ami alkalmas atlag felhasznalasra, lazabb filmvagasra es fotoszerkesztesre? Foleg a hordozhatosag es a jo kijelzo miatt szeretnek valtani. Jelenleg egy Dell-t hasznalok i5-3320m processzorral 16gb rammal es SSD-vel. Tokeletesen kielegiti az igenyeimet, viszont a kijelzoje borzaszto, monitorhoz vagyok kotve.Tudom, hogy az OSX jobban van optimalizalva mint pl egy windows, igy nehezen indulok ki processzor adatokbol, inkabb a ti tapasztalaitokra vagyok kivancsi! :R

(#65068) 30z.Samu válasza Yanchi8 (#65067) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha javarészt tartalomfogyasztásra szeretnél gépet, akkor én az Air-t tudom ajánlani. Minimum 2013-asat keress, mert azoknak már elég jó az üzemidejük.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#65069) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Bocs

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#65070) galaxys80


galaxys80
veterán

Továbbra is várnám a választ arra, hogy van Mac-en is arra lehetőség, hogy jelszó nélkül osszak meg sambán egy mappát ( külső hdd) ?
Win7 alatt ezt be lehetett állítani.
Előre is köszönöm.

(#65071) Eszleny válasza galaxys80 (#65070) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Egy megoldás lehet, hogy létrehozol egy új felhasználót, aminek nem adsz jelszót. A Felhasználók alatt létre lehet hozni olyan felhasználót, amit csak megosztásra használsz. Nem jelenik meg a bejelentkezési képernyőn. Ennek a felhasználónak olvasási jogot adsz a szükséges mappákra. Igaz, aki megakarja nézni a megoszott dolgokat, annak kell tudnia ezt a felhasználónevet. Igaz ezt meg lehet jegyezteni. [link]

Másik megoldás, hogy engedélyezed a Vendég fiókot és bejelölöd, hogy csatlakozhassanak a megosztott mappákhoz. Hátulütője ennek, hogy a bejelentkezési képernyőn megjelenik a Vendég fiók. [link]

(#65072) b.kov válasza Yanchi8 (#65067) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia!
Annyiból egy Air jöhet számításba, ahogy felettem is írták. Nem tudom pontosan milyen kijelződ van a jelenlegi gépedben, azonban az Airnek sem egy csúcs a megjelenítője. A gyengébb 720p-s TN paneles notik után azonban előrelépés lehet.

Azt viszont nem árt tudni, hogy külső kijelző fronton válogatósabb a macOS, azaz egy 1080p-s monitor Windows-zal élesebb képet ad, legalábbis én így tapasztalom. Ez idő után szokható, de nekem egyik napról a másikra elég szembetűnő volt a különbség. Főleg szövegnél érezni, filmek/képek ugyanolyanok itt is.

(#65073) galaxys80 válasza Eszleny (#65071) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Bár elsőre nem tűnik ez egy egyszerű körnek.:(
A sima fiókomnál nem lehet kikapcsolni a jelszót?

(#65074) r4z válasza Yanchi8 (#65067) üzenetére


r4z
nagyúr

Egy mid2012 13" Pro kb azonos hardverrel kijon annyibol, de a kijelzoje annak se tul minosegi. A RAM-ot es az SSD-t viszont at tudod rakni bele.

A masik opcio a 2013 Air 15W-os Haswellel, de ott meg a RAM lesz keves (jellemzoen 4, max 8GB, nem bovitheto).

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#65075) galaxys80


galaxys80
veterán

A tárhelynél látok egy olyan tételt, hogy zenekészítés. 2.66 GB. Pedig én már tötöltem a GarageBand-et.
Ez mi lehet?

(#65076) bLaCkDoGoNe válasza SharpSA (#65054) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#65077) r4z válasza galaxys80 (#65075) üzenetére


r4z
nagyúr

A megmaradt mintak foglaljak a helyet.

Ezeket a helyeket nezd meg:

/Library/Application Support/GarageBand
/Library/Application Support/Logic
/Library/Audio/Apple Loops

Illetve ugyanezeket a Home foldereden belul.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#65078) SharpSA válasza bLaCkDoGoNe (#65076) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm! Gondolom a Buyer alatt a vevő adatai vannak.
Hogy lehet a ForkLift 3-ban a OneDrive-ot beállítani?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65079) Yanchi8 válasza b.kov (#65072) üzenetére


Yanchi8
csendes tag

Hmm... Latitude E6230-am van, TN paneles. Ez jelenleg olyan, hogy a megszerkesztett kepeimet sokszor megnezem inkabb a telefonomra mentve utolag, annyira mast mutat. Ez pedig igy eleg korulmenyes sajnos. :)) Gondolom ennel boven jobb, egyelore nem vagyok profi. :)

(#65080) Head88 válasza Yanchi8 (#65079) üzenetére


Head88
addikt

Az AIR-ben is TN panel van.

(#65081) galaxys80 válasza r4z (#65077) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Az első részét megtaláltam. Most már csak 1 gb maradt valahol.
A Home foldert azt hol is találom pontosan?
Bocs, de csak pár napja használok Mac-et.

(#65082) domerator válasza 30z.Samu (#65066) üzenetére


domerator
veterán

Varom mar nagyon mint bliccelo a hetesbuszt... neztem hozza tokot de egyik se volt inyemre. Egyik se vedi a vekony elet a gepnek szoval valami specko kell majd.
Kesobb akarok hozza egy kis tokozasu sd kartyat ami allandoan benne lehet majd.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65083) r4z válasza galaxys80 (#65081) üzenetére


r4z
nagyúr

A home a felhasznalod nevevel jelzett konyvtar.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#65084) bLaCkDoGoNe válasza SharpSA (#65078) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, a vevő adatokat meg a rendelési azonosítót kivágtam a képről. :K

A OneDrive-on mit szeretnél ill. mit nem tudsz beállítani?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#65085) SharpSA válasza bLaCkDoGoNe (#65084) üzenetére


SharpSA
veterán

Ahogy a Google Drive-ot is be lehet állítani benne. Közvetlen hozzáférés.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65086) galaxys80 válasza r4z (#65083) üzenetére


galaxys80
veterán

Én kevertem meg valamit?
A macintosHD / Könyvtár/ mappában megtaláltam és töröltem a fájlokat.
A macintosHD/ Rendszer / könyvtár mappában viszont nem találok olyan mappákat amiket írtál.

A saját nevemmel ellátott házikós mappában (gondolom ez a home) pedig nincsen könyvtár mappa.

[ Szerkesztve ]

(#65087) b.kov válasza Yanchi8 (#65079) üzenetére


b.kov
senior tag

Én is sokáig voltam külső kijelző nélkül, elég gyenge noti kijelzővel, de egy külső monitor csodákra képes.
Szerintem az Air mellé egy 1080p-s monitor nem lehet rossz képeket szerkeszteni. Bár a grafikához annyira nem értek, hátha tud valaki érdemlegesebb információval szolgálni. :)

(#65088) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Volt már ez a kérdés ha jól emlékszem 1-2 hónappal ezelőtt, de az istennek sem találom. Szóval, szeretném ha a zene streamelés apple musicon keresztül továbbra is menjen, ha lecsukom a gépet. Van erre valami app? Vagy lehet valahogy variálni rajta, hogy ugyan ne altassa el, de ha akksiról megy akkor takarékos módba tegye be vagy valami hasonló? :R

@ Yanchi8 én ha otthon vagyok, akkor BenQ 22"-os FullHD monitort kötök a gépre, és azon Lightroomozok. Lehet van ennél jobb, nekem megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#65089) Király Róber


Király Róber
újonc

Sziasztok
Valaki mentse meg az életem pls

A Core i7" 2.4 15" Late 2011 gépem megfagyott ma fehér képernyővel, azota nem bírom életre kelteni :W
probáltam minden lehetséges kombinációt restore reset stb, de a vége mindíg az hogy a apple logos töltés után átvált fehér képernyőre és semmi
Apple hardvere tesztet lefuttattam semmit nem talált
újraraktam neten keresztül az OSX-et de miután ujraindul a telepítés végén megint a fehér képernyőőőő
mély depresszióba estem :W :W :W :W
Szervíz persze a közelbe sehol
Szentes közelébe valami segítség ?
Helpppppppp pleaseeeee :))

(#65090) Tigerclaw válasza galaxys80 (#65086) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem tudom, hogy arról van-e szó, de van egy rejtett "könyvtár" mappa. Biztos többféle képpen elő lehet hozni, de itt van egy:

Nyitsz egy Finder ablakot. Felülre mész a menüsorra, ami a kijelző tetején van. Ott rámész az "ugrás" fülre. Nyomva tartod az "alt/option" gombot és megjelenik középen az ugrás fülőn egy új "könyvtár" nevű elem. Az lehet amit keresel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65091) Papa-Het válasza Király Róber (#65089) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Ha kikötöd külső monitorra is ez van? Elképzelhető hogy a GPU adta be a kulcsot, ami sajnos jellemző a 2011-es gépekre.

Vagy ezekből végig próbálhatod még:

[link]

[link]

Mind a 2 oldal ugyanaz lényegében, csak más sorrendben írja le.

(#65092) galaxys80 válasza Tigerclaw (#65090) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Közben meglett a keresett fájl. A Logic mappa tartalmát elfelejtettem törölni.

(#65093) Király Róber válasza Papa-Het (#65091) üzenetére


Király Róber
újonc

Ujra tudom telepiteni stb addig mukodik de utána amikor ujraindul ha végzett akkor mindig fehér képernyovel megáll,ennek már 1x cserélve volt gariba a komplett alaplapja vga hiba miatt de akkor csikos volt a kép stb

(#65094) Head88 válasza Király Róber (#65093) üzenetére


Head88
addikt

A gépben dual vga van. Telepítéskor az intel integráltat használja. Viszont valószínű megadta magát a radeon.
Ezzel nem tudsz tenni semmit. A csere alaplapokat sem tervezték újra. Úgyanolyan hibás gyártású gpu-k vannak a kicserélt alaplapokon is. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá akkor reballoztasd.

[ Szerkesztve ]

(#65095) Yanchi8 válasza b.kov (#65087) üzenetére


Yanchi8
csendes tag

Na de ha mar kulso monitor kell, akkor nem vagyok elorebb. :D Pont ez lenne a lenyeg, hogy a konnyu pici gepet elrakom, es tudok dolgozni a kepeimen bárhol. Az ujabb air-ekben jobb kijelzo van, mint egy 2013-asban pl? Ha nem, lehet valami boltban megnezem a kijelzojet.

(#65096) bLaCkDoGoNe válasza SharpSA (#65085) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem azt nem támogatja, találtál valahol arra utaló infót, hogy mennie kellene?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#65097) Head88 válasza Yanchi8 (#65095) üzenetére


Head88
addikt

A legújabb air-ben is pontosan ugyanolyan kijelző van mint egy régi 2013-as évjáratúban.(1440x900, TN panel, led háttérvilágítás )

[ Szerkesztve ]

(#65098) Smiley válasza Király Róber (#65093) üzenetére


Smiley
őstag

Software-sen, meg lehet oldani, hogy csak az intel vga-t hasznalja.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#65099) Tigerclaw válasza Yanchi8 (#65095) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem ugyanolyan van, de a TN panelek közül azért egy minőségi megoldás a tesztek szerint. A megcélzott árkategóriában szerintem retinás IPS-es megoldás nem érhető el. A dGPU-s Macbook Pro-kat én külön kerülném. Gondolom almás bolt nincs a közelben, de Media Markt-ban szoktak kirakni bemutató modelleket, csak nem biztos hogy pont Air-t.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65100) SharpSA válasza bLaCkDoGoNe (#65096) üzenetére


SharpSA
veterán

A honlapján nincs ingó, a LinkedIn oldalon viszont ott van a overdrive is, bár a dátumot nem néztem. Mindegy, még nem vettem meg, a Finder is jól működik egyelőre. Total Commander kellene például a könyvtár összehasonlítással, de az nincs, a ForkLift sem olyan sajnos.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.