Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64551) Nagytoll válasza madle (#64550) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Én már évek óta csak Deluge-ot használok mindenhol. Kivéve mac-en, mert itt nem torrentezek 😅 de elvileg multi platform a progi

(#64552) TigerCat válasza madle (#64550) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem az van telepítve, nincs gondom vele, bár néhány havonta használom csak...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#64553) Dhampir válasza madle (#64550) üzenetére


Dhampir
félisten

Alternatívaként ott van még akár a qBittorrent is, amely Mavericks / Yosemite / El Capitan / Sierra / High Sierra alatt is működik.

(#64545) Jorus

Köszönöm válaszodat. :R

[ Szerkesztve ]

(#64554) SharpSA


SharpSA
veterán

Használom a Magnet-et. Teljesen jó, ahogy a CTRL+ALT+CMD+balra vagy jobbra nyíllal át lehet dobni másik monitorra az aktuális ablakot, azonban mivel a monitornak nagyobb a felbontása, így az ablak méretét teljesen feleslegesen, de arányosan megnöveli. Visszarakva a MacBook-ra a méret visszaáll, de ha a monitoron kézzel módosítom az ablak méretét, akkor a MacBook-ra visszadobva az ablakot annak mérete kisebb lesz, mint eredetileg. Nem találtam olyan kapcsolót, hogy ne módosítsa az ablak méretét. Van másik ilyen app, amivel méret módosítás nélkül működne ez a funkció?
A BetterSnapTool-ban ez hogy működik?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64555) TigerCat válasza SharpSA (#64554) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A BST jól kezeli, bár külső monitorral alacsonyabb felbontáson megy a gépem, így azonos a két megjelenítő méretezése, de nem vettem észre, hogy változnának az ablakméretek.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#64556) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Az a tervem, hogy a lightroom képeimet egy az egyben átköltöztetem nas-ra (a library értelemszerűen a mac-en lenne).

A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e (és ha igen, hogyan), hogy egy hálózati meghajtót konstans felcsatoljak egy adott elérési út alá? Az lenne a lényeg, ha megnyitom a lightroomot és az archív képekhez férnék hozzá, egyből találja meg a NAS-ról. Megoldható?

(#64557) SharpSA válasza TigerCat (#64555) üzenetére


SharpSA
veterán

Közben csak megvettem, de sajnos nem jó. Nem jegyzi meg a másik monitoron az ablakok helyét. Ezt tudja a Magnet, csak a megjelenítőhöz méretezi az ablakot. Inkább ez, mint a BST, mert az meg mindig ugyanolyan mérettel középre rakja az ablakot...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64558) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Valahogy nem értem ezt a 2017-es Macbook Air-t. Alig megy el 4-5 órát.
Csupán böngészőt használok (Safari) Sima Sierra.

Mennyi időt kellene elmennie ?

Még mindig a korábbi 2016/2015-ös Air-hez tudom hasonlítani, mert az lazán elment 10 órán keresztül.

:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64559) 30z.Samu válasza eladogeppc (#64558) üzenetére


30z.Samu
félisten

Coconut battery-vel meg tudod nézni az akku állapotát. Nekem ez a 4-5 óra elég kevésnek tűnik, nekem 2013-as Air van 72%-os akku kondícióval, mégis kisajtoltam belőle tegnap órát.

Sic Parvis Magna

(#64560) Head88 válasza 30z.Samu (#64559) üzenetére


Head88
addikt

Új gépe van. Nem az akku állapotával van a gond. Valami a háttérben eszi az energiaforrást. (Tevékenységfigyelő/ energia fül!!!)

[ Szerkesztve ]

(#64561) 30z.Samu válasza Head88 (#64560) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az lejött, hogy új gépe van. Attól még megnézheti, nehogy esetleg defektes akksi legyen benne. :) De ez csak egy tipp volt.

Sic Parvis Magna

(#64562) Head88 válasza 30z.Samu (#64561) üzenetére


Head88
addikt

Kizárt, hogy defektes lenne, az nem így mutatkozna.
Ez a tünet vagy évek alatt lehasznált cellákra, vagy a háttérben energiát zabáló programokra utal.
Mivel kizárhatjuk az előbbit ezért marad az utóbbi.

[ Szerkesztve ]

(#64563) eladogeppc válasza Head88 (#64562) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nagyon fura, hogy nem látszik semmi.
Az energia fülön sincs semmi, mégis merül.
High Sierra megy vissza, megnézem újra úgy is.
Köszi mindenkinek.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64564) Head88 válasza eladogeppc (#64563) üzenetére


Head88
addikt

Sima Sierra-n csinálta? (ezt nem látam) Fura. A HS jobban eszi az erőforrásokat.

(#64565) eladogeppc válasza Head88 (#64564) üzenetére


eladogeppc
veterán

De jó :D

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64566) Head88 válasza eladogeppc (#64565) üzenetére


Head88
addikt

Mivel még garanciális, én a helyedben bejelentkeznék az egyik hivatalos szervizbe. (istyle, icentre vagy almárium pro)

(#64567) eladogeppc válasza Head88 (#64566) üzenetére


eladogeppc
veterán

Az fasza. Akkor nem lesz gépem hetekig.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64568) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Egyébként az nem lehet gond, hogy 126 napos maga a gép ? Eddig volt dobozban én meg most vettem meg nemrég.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64569) Head88 válasza eladogeppc (#64568) üzenetére


Head88
addikt

126 nap alatt mennyi ciklust kapott? (coconutbattery)

(#64570) eladogeppc válasza Head88 (#64569) üzenetére


eladogeppc
veterán

4-et, ezt szerintem én raktam bele.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64571) Head88 válasza eladogeppc (#64570) üzenetére


Head88
addikt

Gyárilag úgy szokták bedobozolni a gépeket, hogy 50% körüli töltöttségen legyen.
Az apple oldalán is írnak egy ilyet, hogy ha huzamosabb ideig nem használjuk akkor kikapcsolt állapotban 50% töltöttség mellett kb fél évig probléma nélkül lehet tárolni. (ilyenkor is merül valamennyit az akku, kb fél év alatt nullázódik le) Mély merülésbe(pl: hetekig teljesen lemerítve tárolni) nem szabad hagyni mert akkor tönkremennek a cellák. Ez lipo cella sajátosság.

Azt javaslom, hogy használd akkuról többet. 3-4naponta rakj bele 1 ciklust. ezeket az akkukat használatra tervezték. Nem tesz jót nekik az ha folyamatosan töltőről használják őket. 1000 ciklust gond nélkül kibírnak.

[ Szerkesztve ]

(#64572) eladogeppc válasza Head88 (#64571) üzenetére


eladogeppc
veterán

Amikor bekapcsoltam első alkalommal, azt hiszem olyan 30-40% körül volt az akku.

Most ezt a képet csináltam:

Csináltam SMC resetet is, ahogy a neten olvastam, hátha segít.
Most 1 napig tesztelem.

Szerk: Egyébként nem szoktam töltőn hagyni, kihúzom mindig, aztán 20%-nál visszatöltöm.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64573) Head88 válasza eladogeppc (#64572) üzenetére


Head88
addikt

Ez az akku hibátlan. A 4 ciklus kevés egy 4,5hónapos gépnek.
A lipo akkuk hasonlóak mint az emberi izomzat. Ha hetekig-hónapokig nem használod az izmaidat akkor azok veszítenek a teljesítőképességükből.
El kéne végre felejteni azt a tévhitet, hogy azzal tesz jót az ember a kütyü akkujának, hogy kevés töltésciklust tesz bele. (ezzel lehet a leggyorsabban kinyírni)

Heti 2 ciklus (nem muszáj egy svungra lemeríteni) mellett az 1000ciklust 9,5év alatt lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

(#64574) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Alvó módban mennyire merül az akku ? Most olyan 6 órát volt a gép alvó módban, 5%-ot merült.
Én úgy gondolom azért alszik, hogy ne merüljön. :F
Ebben viszont biztos vagyok, hogy a régi gépem nem merült alvás közben.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64575) SharpSA válasza eladogeppc (#64558) üzenetére


SharpSA
veterán

Én a High Sierra-val vettem a gépet és minden rendben vele. Te a sima Sierra-val vetted vagy azt telepítetted? Ha utóbbi akkor miért?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64576) eladogeppc válasza SharpSA (#64575) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én is High Sierrával vettem,de írtam is korábban, hogy pár app miatt raktam fel a régit.
Most az akku miatt raktam vissza a High Sierrát.
De nem gondolom hogy 5 óra sleep alatt nagyon merülnie kellene. Mint írtam, hogy a 2015-ösöm egyáltalán nem merült szinte. Ez valamiét 6 óra alatt 5%. Így soha nem fog 30 napot -bírni ahogy azt az apple állítja.
A korábbi air-nél nem kajtattam a töltő után, most meg már most ezen kell gondolkodjak.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64577) r3dsnake válasza eladogeppc (#64574) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Teljesen normális.

(#64578) Head88 válasza eladogeppc (#64572) üzenetére


Head88
addikt

Vegyesen töltsd az akkut, ne csak mindig 20%-nál mert az sem oké.
Ha úgy adódik használd el a maradék 20at is, ha úgy akkor akár 70%ra is tölts rá.

(#64579) Head88 válasza eladogeppc (#64574) üzenetére


Head88
addikt

Ha nem használsz bluetooth eszközöket akkor vagy legyen kikapcsolva a bluetooth vagy lődd ki. ezt:
bluetooth setting > advanced > "Allow bluetooth devices to wake up the computer".

(#64580) eladogeppc válasza Head88 (#64579) üzenetére


eladogeppc
veterán

A coconutbattery mást mutat mint az OSX.
OSX szerint 99%, coconut szerint 93.3.
Én ezt már kezdem nem érteni.
Szerintem egyáltalán nem normális, hogy SLEEP módban fogyaszt a gép rendesen, főleg hogy 30 nap készenléti üzemmódot irányoz elő az Apple úgy, hogy 10 óra netezést.
És elmondom, hogy régen ment is a 2015-ösöm simán 9-10 óra Youtube-ot.

A bluetooth-os dolgot beállítottam. :R

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64581) SharpSA válasza eladogeppc (#64580) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam akkor fogyaszt pár százalékot alvó módban, ha például VirtualBoxban megy a Windows 10 is. De van hogy akkor sem jelentős a fogyasztás. Meg talán az is számít, hogy mennyi és milyen program fut a háttérben.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64583) eladogeppc válasza SharpSA (#64581) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nekem semmi nem fut, nem raktam fel direkt semmit, úgy tesztelem.
1db utorrent van a gépen, az is ki van iktatva.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64588) SharpSA válasza eladogeppc (#64583) üzenetére


SharpSA
veterán

Tehát a dockon a kis fekete pötty sincs ott egyik program alatt sem? Mert ha ott van, akkor fut a program a háttérben. CMD+Q-val lehet valóban bezárni egy programot. Ezt nekem meg kellett szoknom, hogy a piros x-re nem záródik be a program.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64589) eladogeppc válasza SharpSA (#64588) üzenetére


eladogeppc
veterán

Persze. Mindjárt küldök képernyő fotót.
Nem fut az ég adta világon semmit.
Egy ócska ezer éves HP Elitebookom szar akkuval nem merült így ilyen módban, akkor ennek se kellene.
Ezek szerint 1 nap alatt 24%-ot merül, azaz 5 nap standby és kuka ? Ezt nem gondolnám hogy helyes.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64590) r4z válasza eladogeppc (#64589) üzenetére


r4z
nagyúr

Nezd meg a konzolban, hogy mi ebreszti fel.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#64591) eladogeppc válasza r4z (#64590) üzenetére


eladogeppc
veterán

Le van csukva. Semmi.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64592) x220i7


x220i7
tag

Üdv!

Eddig a Google nem segített hozzá megoldáshoz, így itt kérdezem meg, hogy tudnátok-e segíteni: adott egy weboldal, ahova be kell jelentkeznem, hogy hozzáférjek a tartalmakhoz. Silverlight-tal vannak fenn videók, amelyeket le szeretnék tölteni a MBA-re. Van erre megoldás, ami működik is? Sajnos még video URL-hez sem sikerült hozzáférnem.

(#64593) r4z válasza eladogeppc (#64591) üzenetére


r4z
nagyúr

Konzol, nem tevekenysegfigyelo.

(#64592) x220i7: Windows alatt evekkel ezelott Grab++-szal oldottam meg ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#64594) eladogeppc válasza r4z (#64593) üzenetére


eladogeppc
veterán

Akkor hogy nézzem meg amit mondasz ? Köszi előre is ! :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64595) r4z válasza eladogeppc (#64594) üzenetére


r4z
nagyúr

Beirod a Spotlightba, hogy konzol, es megnyitja :U A system.logot nezd majd meg.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#64596) Syl válasza eladogeppc (#64594) üzenetére


Syl
nagyúr

Konzol; /var/log/powermanagement - nálam 20 percenkét valami vacak felébreszti két percre, annak ellenére, hogy a beállításokban minden ébresztő opció ki van kapcsolva (power nap, wifi stb.) Így két-három nap alatt simán lemerül készenlétben...
Külön öröm, ha elfelejtem kinyomni a rákötött külső monitor(oka)t, akkor az(ok) is bekapcsolnak 20 percenként :(((

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64597) eladogeppc válasza Syl (#64596) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ezt látom:

00:06 után a következő bejegyzés 06:24.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64598) r4z válasza eladogeppc (#64597) üzenetére


r4z
nagyúr

A system.logban ennel joval tobb informacio van, peldaul a konkret folyamat, ami felebreszti.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#64599) eladogeppc válasza r4z (#64598) üzenetére


eladogeppc
veterán

A kritikus időszakban nem látok semmit. Éjfél és reggel 6 között.
Megnézed ?
Köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64600) Syl válasza r4z (#64598) üzenetére


Syl
nagyúr

Én sokkal nem lettem tőle okosabb [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.