Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) b.kov válasza b.kov (#65876) üzenetére


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Jelentem, hogy File Vault (2) bekapcsolása után nem érzek különösebb sebességbeli degradációt.
2015 Early MBP (13").

[ Szerkesztve ]

(#65902) SharpSA válasza 30z.Samu (#65895) üzenetére


SharpSA
veterán

AirMail-t használom laptopon és telefonon is. Bár be van állítva gmail fiók is, de nem azt használom, illetve nagyon ritkán.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65903) TigerCat válasza 30z.Samu (#65895) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gyári Mail app Gmail fiókkal.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#65904) TBMC válasza 30z.Samu (#65895) üzenetére


TBMC
addikt

csak a thunderbird :D már évek óta :K
- kellett egy alternatíva annó' az outlookra

markbellus.hu 

(#65905) mazsidrazsé


mazsidrazsé
csendes tag

Sziasztok.

(2015 MID) - 15" MacBook pro.

Gopro6 által felvett 4K/60fps videót csak akadozva játsza le.
Ez normális ennél a gépnél vagy ez van?
Minden lejátszó és a gopro saját programja és a final cut is.

Ez a gép.

Előre is köszönöm.

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#65906) r4z válasza mazsidrazsé (#65905) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha HEVC a formatum, akkor az az oka. 2016-os vagy ujabb gep kell a lejatszasahoz.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#65907) WaterWave válasza r4z (#65906) üzenetére


WaterWave
veterán

mindig Hevc-ben készíti el? Vgay hogy van ez? Én is most akarok majd ilyen kamerát venni, de ha akadni fog a gépemen akkor megkarmolom magam...
Enyém hasonló konfig csak 2014 vége

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#65908) csabiks válasza WaterWave (#65907) üzenetére


csabiks
senior tag

ha atkonvertalod le fogod tudni jatszani, persze ez nem egy kenyelmes megoldas, de ha nem sok videorol van szo akkor jarhato ut.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#65909) WaterWave válasza csabiks (#65908) üzenetére


WaterWave
veterán

de mindig ebben készíti el a kamera? én használtam hero 4-est is, de azzal nem volt gond...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#65910) r4z válasza WaterWave (#65909) üzenetére


r4z
nagyúr

A Hero 6-nal (es a kovetkezo verzioknal) van ez, GoPro HEVC tudnivalok. Az elejen van egy tablazat, hogy milyen felbontasnal es frame rate-nel hasznal HEVC-t a Hero 6.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#65911) WaterWave válasza r4z (#65910) üzenetére


WaterWave
veterán

szuper , köszi...

utánaolvastam, nincs nagy baj, mert a médialejátszóm (himedia q10 pro) könnyedén lejátsza.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#65912) mazsidrazsé válasza r4z (#65906) üzenetére


mazsidrazsé
csendes tag

Az baj.

A 4K az HEVC a többivel nincs gond azok H264.

4K

1080p

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#65913) WaterWave válasza mazsidrazsé (#65912) üzenetére


WaterWave
veterán

4k 60fps-el lesz gond... de nem a gépen kell lejátszani hanem egy média lejátszóval akár nasra rakod, és onnan médialejátszó és 4k tv...
Most nézegettem a gopro ára jól lement.. ennek örülök...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#65914) Black Dragon válasza Syl (#65729) üzenetére


Black Dragon
addikt

Közben csináltam a MBP-n egy NVRAM resetet és hirtelen végre megjavult, minden szar bekapcsolva maradt (direkt), tehát wifi, outlook, word, excel, chrome, safari, gdrive, bluetooth és cirka este 6 tól reggel 9 ig merült 4%-ot.

(#65915) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Végtelenül láma kérdésem lenne: a Fotók-ban lévő képek, azok fizikailag hol vannak, mert sehol sem találom őket... Se a meghajtón, se a Cloud-ban...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#65916) TigerCat válasza toth_janika (#65915) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A képek mappában, a fotókönyvtárban találod. Csomag tartalmát megnyitva tallózható.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#65917) toth_janika válasza TigerCat (#65916) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm. Ha rákattintok a Fotókönyvtár mappára, akkor megnyitja a Fotókat. Én PS-be akarom importálni ezeket a képeket és egyelőre úgy tudom, hogy megnyitom a Fotókban, majd jobb gomb, szerkesztés, PS...
Jó, jó, de nem az igazi :)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#65918) TigerCat válasza toth_janika (#65917) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kijelölöd a képet (vagy többet egyszerre), Fájl menü, Exportálás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#65919) tboldi válasza TigerCat (#65918) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagy drag & drop. :)

(#65920) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Megjött az usbc to hdmi kábelem. Szuper megy 4k 60hz. Viszont az lenne a kérdésem, hogy a betűméretet azt hol tudom állítani? A másik, hogyha rá van kötve a tvre a laptop, és le van hajtva, akkor elég meleg lesz a kijelző. Gondolom a vékonysága miatt. Meg amikor nézek 4kba videot teker rendesen a venti.

(#65921) Lazika


Lazika
senior tag

Azaz a méretezett beállításnál ha full hdra teszem, akkor az úgy jeleníti meg a képet, mintha full hd lenne a felbontás de közben 4k? Köszi :R

(#65922) r4z válasza Lazika (#65921) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#65923) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Nem csináltam az Air-ről biztonsági mentést, mielőtt elajándékoztam, mert úgy voltam vele, hogy elölről kezdem az új gépen. Viszont a zenékre nem gondoltam. Van arra valami megoldás, hogy ami az Iphone-on van rátudjam másolni a gépre, vagy most tölthetem le újra majd egyesével őket?

(#65924) hadaway74


hadaway74
tag

Udv. Tudtok ajánlani mp4,flac zenét szeretnék konvertálni mp3 ba. Auto hifi csak azt szereti.

megyek mert jövök.

(#65925) tboldi válasza Thewent12 (#65923) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én iMazing-gel csináltam már ilyet.

hadaway74: Permute.

[ Szerkesztve ]

(#65926) domerator


domerator
veterán

Na már nem vettem hiába az Airt :DDD ... az iCloud Drive-ot sokkal könnyebb rendben tartani mac alatt mint telefonról (ott egy őskáoszt sikerült kialakítanom :DDD ), viszont az Airen könnyen rendet vágtam, szóval nagy pirospont.

Amúgy nálam akkuval minden rendben, igaz én nem frissítettem a vásárlás óta. Közel 2 órás film kis fényerőn, fülhallgatóval 10%-ot harapott az akkuból... de egyébként is méricskélés nélkül is érzem hogy rengeteg tartalék van benne, igaz főleg csak netezek vele, meg excelt buzerálok.

Apropó, a numbers miért ennyire pazarló? Ami excelben nincs 100KB az numbersben majdnem 1 mega? :Y

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65927) 30z.Samu válasza domerator (#65926) üzenetére


30z.Samu
félisten

Eddig én sem bántam meg a vételt. :N

Sic Parvis Magna

(#65928) galaxys80


galaxys80
veterán

Ha be van kapcsolva az iPhone-on a fotókönyvtár és a helytakarékos beállítás, akkor a mac-en a fotók appban megtalálhatóak teljes egészében a képek vagy csak az iCloud-ban?

(#65929) Thewent12 válasza tboldi (#65925) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Köszi, 50-et sikerült is, de sajnos csak ennyit engedett az ingyenesben :/

(#65930) tboldi válasza Thewent12 (#65929) üzenetére


tboldi
nagyúr

Alternatívaként ott a Syncios, azzal is tehetsz egy próbát.

(#65931) r4z válasza hadaway74 (#65924) üzenetére


r4z
nagyúr

XLD

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#65932) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Hogy tudok a legegyszerűbben Windows iso fájlt pendrive-ra írni, hogy telepítő legyen? Terminalban már másodjára írtam ki az iso-t, de nem tudja olvasni a pendrive-ot utána, se Windows, se macos

(#65933) Thewent12 válasza tboldi (#65930) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Ezzel sikerült, köszi szépen! :)

(#65934) Nagytoll válasza Nagytoll (#65932) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Problem solved
Rufus + windows megoldotta 😐

(#65935) Fricy78


Fricy78
tag

Sziasztok! Vlcben akartam nézni egy filmet a 2011-es macbook pron, de folyton kilép a vlc-ből kb 10 percenként. Próbáltam újrarakni a vlc-t, de az sem segített. Tudtok ajánlani valami jó lejátszót ami megeszi az mkv-t?

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odabaszol az ásóval, oszt haladsz tovább!"

(#65936) r3dsnake válasza Fricy78 (#65935) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

IINA

(#65937) galaxys80


galaxys80
veterán

Mitől lehet az, hogy a mail alkalmazás nálam nem jelez? Gmail fiókkal vagyok bejelentkezve és automatikusra van állítva. iPhone-on a Gmail appot használom ha ez számít.

A másik, hogy még mindig nem találtam egy szög egyszerű képnézegető alkalmazást ami tudja, hogy teljes képernyőn a mappa összes képét folyamatosan mutassa. Van erre valami ingyenes javaslat?

(#65938) tboldi válasza galaxys80 (#65937) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gmail esetén nincs push, csak fetch a gyári programban.

Képnézegetés: a mappában jelöld ki az összeset (cmd + a), majd alt/option + szóköz

(#65939) galaxys80 válasza tboldi (#65938) üzenetére


galaxys80
veterán

Közben észrevettem, hogy nem szabad a dockról bezárni a mailt és működik az értesítés. Simán jött pushban is egyből.

Képnézegetés: a mappában jelöld ki az összeset (cmd + a), majd alt/option + szóköz

Köszönöm. Eddig ez a legbarátibb megoldás még. Bár a windowsos képnézegetőtől, azért jóval több kattintást igényel.
Illetve, ha így nézem a képeket, akkor valamiért egy rövid villanás látható a képváltáskor.

(#65940) tboldi válasza galaxys80 (#65939) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez lett volna a másik tippem. :D

Nálam nincs semmilyen villanás a képek között (mid 2017 15" Pro).

(#65941) galaxys80 válasza tboldi (#65940) üzenetére


galaxys80
veterán

Most leteszteltem és nálam is csak a külső monitoron jelentkezik egyszer-egyszer ez a pillanatnyi villanás képváltáskor. Elég érthetetlen, hogy mitől lehet.

(#65942) Peetey91 válasza galaxys80 (#65937) üzenetére


Peetey91
senior tag

Phoenix Slides.

(#65943) Fricy78 válasza r3dsnake (#65936) üzenetére


Fricy78
tag

Köszi. Ezzel meg is oldódott. Szépen végi tudtam nézni a filmet hiba nélkül. Így marad ez elsődleges lejátszónak.

"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odabaszol az ásóval, oszt haladsz tovább!"

(#65944) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Egy olyan elosztóra lenne szükségem amibe minimum 1 db "konnektor" van amibe a macbookom töltőjét bele tudom dugni illetve vannak usb töltő kimenetek, amelyekkel tudom tölteni az iphone, apple watch, earpods, ipad készülékeimet. Elég mondjuk 2 db usb is.
Fontos, hogy túlfeszültség védett legyen és jó minőségű.
A macally kínálatában találtam egy ilyet: [link] viszont semmit nem tudok a céggel kapcsolatban.
Minőségére lennék kíváncsi, vagy ha esetleg van valakinek tapasztalata a termékkel kapcsolatban, akkor kérem ossza meg velem.

Bármilyen termék ajánlást szívesen veszek.

Köszönöm szépen :R

(#65945) galaxys80 válasza Peetey91 (#65942) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Ez nagyon jónak tűnik. De ha a OneDrive mappában lévő 2000 kép közül akarok nézegetni, akkor beletörik a bicskája. Elve minden indításnál elkezdi cachelni az összes képet. Illetve teljesen random módon lépeget a képek között, nem sorrendbe.
Lehet, hogy én hibázok valahol?

(#65946) vasi89 válasza smallmer (#65944) üzenetére


vasi89
addikt

Esetleg powercube? mondjuk túlfesz végelem nincs de a minőséggel nincs gond. Hasonló célre használom mint amire Te keresel.

[ Szerkesztve ]

(#65947) Head88 válasza smallmer (#65944) üzenetére


Head88
addikt

Az APC by Schneider electric termékeit tudom ajánlani. Kiváló márka, ipari minőség, túlfesz védelem, elektromos zaj szűrés, 5 év gari, stb.

1 foglalat 2 usb: PM1WU2-GR
5 foglalat 2 usb (ilyet használok én is): PM5U-GR
6 foglalat 2 usb: PM6U-GR

[ Szerkesztve ]

(#65948) smallmer válasza vasi89 (#65946) üzenetére


smallmer
őstag

használok ilyet :) éjszakai használat során zavaró a ciripelő hangja :) de megnézem a kínálatot hátha van más termék ami bejöhet :) köszönöm neked :)

(#65947) Head88

mindegyik verzióból van egy nekem :D sajnos egy a gond. A 6-os illetve az 5-ös elosztónál baromi erős az zöld kis power fény, hiába takarom le átszűrődik a műanyagon oldalt olyankor.
A kicsi pedig nem jó mert az ágy mögött van a konnektor és az lenne a lényeg, hogy ne kelljen mindig benyúlnom :)

köszönöm szépen a választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#65949) tboldi válasza smallmer (#65948) üzenetére


tboldi
nagyúr

hiába takarom le átszűrődik a műanyagon oldalt olyankor

Szigszalag. :))

(#65950) Head88 válasza smallmer (#65948) üzenetére


Head88
addikt

Én a zöld ledet leragasztottam fekete szigszalaggal és így nem zavar.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.