Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64701) wm2


wm2
őstag

Ez egy nagyon hasznos kis app a macOS háttérben futó faxságainak kilövésére. Ingyenesen 5x hasznáható: https://etrecheck.com/features

Ozora <3

(#64702) tim3xo


tim3xo
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy általános felhasználásra, mint pl az alábbiak:
- többezer soros excel táblában dolgozni
- torrentezni
- böngészni
- csatlakozóval TV-n filmezni
- streamet TV-r kitenni és akadásmentesen nézni

mennyire ajánlott egy Macbook Air 2017?
Ki tudna ez engem szolgálni pár évig?

Köszi!
tim3xo

(#64703) Head88 válasza hszilard666 (#64698) üzenetére


Head88
addikt

Érdemes mindenképp. Egy passzív gépnél életbevágó, hogy friss jó minőségű pasztát kapjon.
1 max 2évente szükséges a csere. Ha a paszta kiszárad, már nem lesz megfelelő a hőközlési képessége.

(#64704) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Egy láma kérdés: A Macbook akkuja is hasonlóképpen működik, mint az iPhone-é, ugye? Vagy itt van valami, amire különösebben oda kell figyelni?

Sic Parvis Magna

(#64705) Head88 válasza 30z.Samu (#64704) üzenetére


Head88
addikt

Technológiailag pontosan ugyanaz. Lényeg, meg se forduljon a fejedben, hogy kíméld mert azzal csak ártasz neki.
Használatra van tervezve az akku. (heti 2 ciklust mindenképp tegyél bele) 1000ciklusos élettartama van, szóval heti 2 ciklus mellett ez nagyjából 9,5év.

[ Szerkesztve ]

(#64706) redbiro válasza tim3xo (#64702) üzenetére


redbiro
őstag

sztem az excel az felejtő, a többire tökéletes.
olvass vissza, nemrég volt téma az excel windows és macos környezetben.

it never gets easier, you just go faster

(#64707) 30z.Samu válasza Head88 (#64705) üzenetére


30z.Samu
félisten

Eszembe se jutott, használom és töltöm is rendesen, természezesen nem merítem le teljesen. Arra gondoltam, hogy hogy akkor itt sem lesz különösebb gond, ha elkezdem feltölteni, de esetleg nem tudom teljesen feltölteni valamilyen oknál fogva. Mondjuk mennem kell valahova és a gépet is vinnem kell.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#64708) domerator válasza redbiro (#64706) üzenetére


domerator
veterán

Az excelhez csak annyit, hogy azt azért előbb ki kéne próbálnia valahol, mert lehet hogy meglepően jól kezeli, DE nem a numbers hanem a M$ féle igazi excel. Mindezt csak azért írom, mert az iOS Excel az i7-emen 6-7 munkalapos, laponként 10-12ezer soros (!) táblázatot simán megnyit (csak adatok vannak benne, képletek stb. nem)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#64709) SharpSA válasza tim3xo (#64702) üzenetére


SharpSA
veterán

Használom az Excelt is jól működik. Néha van olyan, amikor késve reagál, de elég sok minden fut mellette és nem szoktam bezárni. Ilyenkor CMD+Q, majd újra rendben működik, de ezt a lassabb működést pédául a Finderrel is tapasztaltam és annál is a programból kilépés, majd újraindítás segített.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64710) Head88 válasza 30z.Samu (#64707) üzenetére


Head88
addikt

Nem lesz gond ha nem töltöd tele.
Ezek az akkuk különben sem szeretnek konstans 100%-on lenni illetve a mély merülést sem.

(#64711) 30z.Samu válasza Head88 (#64710) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#64712) Jorus válasza megema (#64700) üzenetére


Jorus
nagyúr

Csekkoltam most én is, több mint 3 napig volt alvó módban, 3%-ot merült ezalatt (power nap nem aktív).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#64713) osii


osii
tag

Sziasztok,

Három napja vásároltam egy macbook air-t, teljesen megvagyok vele elégedve, DE!

A legtöbb barátommal nem a facebook-ot és társait használjuk kapcsolat tartásra hanem az iMessage-t illetve FaceTime-ot. Amikbe, ha mac-en szeretnék belépni a következő hibaüzenetet kapom:

"-Aktiválás közben hiba történt, kérjük próbálkozzon újra."

Olvasgattam a hivatalos fórumot, kipróbálgattam azokat a tanácsokat, de egyik sem jött be. Ami az érdekes a telefonomon sem (i7) aktiválódik az icloud fiókom csak a telefon számom használja.

Utoljára egy nullára formázást próbáltam a telefnon és beállítottam új iPhone ként, de továbbra is ugyanez a hiba.

Tapasztaltatok már ilyet ? Ha valaki tudná rá a megoldást azt kérem ne tartsa magában ! :)

(A telefnon is és a macbookon is a legújabb frissítés található).

Előre is köszönöm !

(#64714) tboldi


tboldi
nagyúr

Ide írom, mert itt több iPhone/iPad user van, mint az iPhone/iPad topikokban Mac user. :B

A Paste nevű vágólapkezelőnek megjelent az iOS-es verziója. Ugyan gyárilag is megosztható a vágólap az eszközök között, de ezzel több elemet is lehet, nem csak egyet, valamint szerkeszteni és rendszerezni is lehet őket.

(#64715) V.Stryker válasza osii (#64713) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

iCloud anomália úgy oldódott meg nálam, hogy kiléptem minden honnan, létrehoztam egy új fiókot, azzal beléptem mindenhová, megnéztük, hogy úgy jó-e... jó volt. Ekkor kijelentkeztem és beléptem az eredeti fiókkal. Jó lett. EZt az almás ügyfélszolgálattal szenvedtük végig úgy másfél órás telefonbeszélgetés során. MÉg egy külföldi nagyobb szintű supportost is bevontunk hozzá. :D Nekem nem szinkronizált lósz@rt sem az icloud többek között.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64716) osii válasza V.Stryker (#64715) üzenetére


osii
tag

Köszi a választ,

És akkor még annyi, hogy nem kell "formáznom" semmit csak új icloud fiókba belépni, majd vissza lépni a sajátomba ? Ezt a műveletet egyszerre kell megoldanom mind a kettő készüléken ?

(#64717) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Van egy kis gondom. Az utóbbi időben amikor repülök - nem munkahelyről - akkor már etickettel megyek és vagy az órán, vagy a telefonon keresztül csippantom le a kapunál. Eddig nem is volt baj a hozzáadásával, most viszont van. A Viccair honlapján képtelen a Wallethoz hozzáadni a jegyemet Safarin kereszült. Operán próbáltam, ott letölti .pkpass kiterjesztéssel. Van valami útja-módja hogy hozzáadjam a Wallethoz manuálisan?

Ja és igen, miért jelez közel 1 hónapja már a PH szerverei között kommunikációs hibát, ezáltal kb 600 hozzászólásról maradtam le, semmilyen privát levelezésről nem kapok értesítést, csak ha belemegyek. MacOS és iOS-szen egyaránt jelen van a hiba. Tud rá bármi valamiféle megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#64718) Papa-Het válasza Papa-Het (#64717) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Update. Nagy nehezen sikerült az appjukon keresztül hozzáadni. Valami komenikációs hibára tippelnék. Node, van bármi megoldás hogy ha máskor is előfordul hasonló, akkor a pkpass fájlt hozzáadni a Wallethoz? A kérdés továbbra is fenáll. :R

(#64719) V.Stryker válasza osii (#64716) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Először mindkettőnél kilepsz majd lépj be, stb. Próbálkozz. :) De ha új a gép, akkor az apple Ügyfélszolgálat is segít telefonon.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64720) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Srácok !

Van olyan progi, amivel az akku merülését grafikon formájában lehet látni ?
Illetve azt kimenteni ?

Köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64721) R a y válasza eladogeppc (#64720) üzenetére


R a y
senior tag

Coconut battery

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#64722) Head88 válasza R a y (#64721) üzenetére


Head88
addikt

Coconutban nincs grafikon.

(#64723) r3dsnake válasza eladogeppc (#64720) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

iStat menu

(#64724) FIREBLADE78 válasza Head88 (#64705) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Havi egyet szoktam ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64725) Immy válasza r4z (#64673) üzenetére


Immy
őstag

Az a +200mhz érezhető / szükséges?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#64726) R a y válasza Head88 (#64722) üzenetére


R a y
senior tag

valóban figyelmetlenül olvastam, mert valahogy kimaradt a merülés szó :)

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#64727) 30z.Samu válasza Immy (#64725) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem nem veszed észre.

Sic Parvis Magna

(#64728) #92063744 válasza Immy (#64725) üzenetére


#92063744
törölt tag

Nem.

(#64729) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A gyárin kívül elérhető valami grafikus felületű partition manager szerű program, amivel végre egyszerűen lehet sd kártyát, pendriveot windows és linux kompatibilissé formázni elb@szás nélkül? Ingyen....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64730) r4z válasza V.Stryker (#64729) üzenetére


r4z
nagyúr

Csinalj egy VM-et Gparted lemezkepbol.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#64731) V.Stryker válasza r4z (#64730) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez hogy hangzik magyar nyelven? :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64732) csabiks válasza V.Stryker (#64731) üzenetére


csabiks
senior tag

virtualis gepet hasznalva (virtualbox pl), gparted live cd alol tudsz formazni rendesen!

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#64733) Head88 válasza Immy (#64725) üzenetére


Head88
addikt

Észrevehetetlen különbség.

(#64734) Head88 válasza FIREBLADE78 (#64724) üzenetére


Head88
addikt

Az édes kevés... de te tudod.

(#64735) Head88 válasza R a y (#64726) üzenetére


Head88
addikt

Más grafikon sincs a coconutban. [link]
Max a history fül alatt lehet csinálni időnként bejegyzést.

[ Szerkesztve ]

(#64736) 30z.Samu válasza Head88 (#64734) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem ment át a trollkodás... :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#64737) Head88 válasza 30z.Samu (#64736) üzenetére


Head88
addikt

De. Átjött csak hányok a trollkodástól. Itt én kizárólag szakmai szemmel foglalkozok a témákkal.
A kolléga havibaja nem érdekel.

(#64738) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Március 27-én Apple event..:)

(#64739) Syl válasza csabiks (#64732) üzenetére


Syl
nagyúr

Ehhez minek virtuális gép? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64740) #92063744 válasza Syl (#64739) üzenetére


#92063744
törölt tag

Terminálból is ki lehet írni a GParted-et adathordozóra, én sem értem. Vagy félreértettem, és tényleg fogalmam sincs, mire gondolt a kolléga.

[ Szerkesztve ]

(#64741) r4z válasza Syl (#64739) üzenetére


r4z
nagyúr

Hogy ne kelljen pendrive-on tarolni a gpartedet, ne kelljen a gepet ujrainditani, stb. Csak felesleges nyug minden alkalommal. Ebben a formaban kb ugy hasznalhato viszont, mint egy app. A VM megallithato, igy azt se kell megvarni, amig bebootol.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#64742) Syl válasza r4z (#64741) üzenetére


Syl
nagyúr

Ismerem a VM működését, nagyon nagyon sok éve használok ilyet. Igazán elvetemült dolgokat is csináltam már VM-mel (pl. Linux hoston virtualbox, abban win7, rajta itunes és úgy jailbreak-eltem ipad-et :D ).
Ez a VM-es particionálás akkor érdekes, ha az ember napi rendszerességgel műveli. Ha csak veszel egy usb hdd-t és fel akarod osztani (amibe a mac lemezkezelőre általában beledöglik), akkor egy gparted pendrive bőven elegendő. Szerintem. Persze én speciális edition vagyok :DDD Van egy 16-os multiboot pendriveom, gparted, clonezilla, pár linux disztribúció, kaspersky rescue stb. cuccal.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64743) 30z.Samu válasza Black Dragon (#64738) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mi lehet az opció? Macbook? iPhone?

Sic Parvis Magna

(#64744) Smiley válasza 30z.Samu (#64743) üzenetére


Smiley
őstag

Bejelentik az uj osx-et, ami meg tobb bug-ot, akarom mondani feature-t tartalmaz...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#64745) tboldi válasza Smiley (#64744) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az júniusban lesz a WWDC-n.

Szerintem az AirPowert fogják piacra dobni, esetleg egy frissített AirPods-ot...

[ Szerkesztve ]

(#64746) R a y válasza Head88 (#64735) üzenetére


R a y
senior tag

Köszönöm a kioktatást arról, hogy mi az a grafikon.
Egyébként meg van grafikon a coconutban, igaz online felületen.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#64747) Head88 válasza R a y (#64746) üzenetére


Head88
addikt

Igazán nincs mit ;)

[ Szerkesztve ]

(#64748) R a y válasza Head88 (#64747) üzenetére


R a y
senior tag

képzeld volt clean installom, (gyári yosemiteről mavericksre) és a szép grafikon érdekes módon megmaradt.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#64749) Head88 válasza R a y (#64748) üzenetére


Head88
addikt

Nekem nem maradt meg. Igen, be van állítva az automatikus szinkronizálás de csak az utolsó clean install(8napja) utáni 3 bejegyzést mutatja. 4 clean installom volt az utóbbi évben. Ebből 3 a csökött high sierra/APFS miatt.

Ha neked megmaradt akkor örülj neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#64750) 30z.Samu válasza R a y (#64748) üzenetére


30z.Samu
félisten

És azóta maradt a Mavericks vagy volt egy update? :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.