Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98401) interstate76 válasza cof (#98400) üzenetére


interstate76
addikt

"Szerintem érdekesebb mint a DV téma."

:D :C

"Jobban járnál ha a gyári szürkébe tennél egy ugyanolyat és akkor a lapos fele érintkezhetne a fekete aljával, nagyobb a hőátadó felület, mert a szürke meg szépen beleül a szürkébe."

Valószínűleg igazad van és hozna pár °C-ot, de épp most nézem a Spíler 1-en a City-Newcastle-t fhd felbontás mellett, és 67-68°C-os a proci. Korábban, hasonló terhelés mellett 75°C-os volt és szaggatott a kép.

Amúgy lehet, hogy a hővezető szilikonnal csak ártottam az egésznek és anélkül még hűvösebb lenne, de amíg megy, addig én nem bolygatom többet! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#98402) cof válasza interstate76 (#98401) üzenetére


cof
veterán

Eszi akkor szépen a procit ez a kiegészítő. Gondolom itt is csak szoftveres dekódolás van mint Netflixnél L3-al.

Mondjuk, addig felesleges piszkálni amíg működik.

Az a fő gond ugye, hogy sokkal több hőt termel mint amit azokon az éleken el tud vezetni a fekete borda felé.

Én majd valószínűleg úgy csinálom jövőre, hogy van egy fehér keret a SOC meg a ramok körül, valószínűleg gyári bordának tervezték. Majd vágok egy ilyen nagyot bele, néztem már régebben, a ramok kicsit magasabbak, de ez orvosolható gap pad-dal könnyedén.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98403) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne. CoreElec alatt mi jelent a "disable noise reduction"?
Lefordítva zajcsökkentés tiltása de ez látványba mutat valamit :) ?

(#98404) zsiga68 válasza interstate76 (#98399) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ügyes. Viszont meglátásom szerint a házban marad a forró levegő és csak akkor tudna távozni ha a maradna a belső borda /esetleg nagyobb/ és tennél rá egy 5voltos ventilátort. Mivel a levegő még zárt helyen lenne ezért pár furatot nem ártana készíteni a házra, és akkor meglenne az áramlása.

[ Szerkesztve ]

(#98405) syler123


syler123
veterán

X96 max+ cooling mod készül :D

Max speeden lett most kinyomtatva, ezért nem túl szép, de látszik mi lesz belőle, még előre is kap szerintem kivágásokat, a teteje is olyan lesz, mint az alja.

Lényegesen szellősebb, mint a gyári, de kisebb.



[ Szerkesztve ]

(#98406) dgyuri0123 válasza syler123 (#98405) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

X96 van nekem. Érthetetlen módon abban is a pofájára van fordítva a proci, nehogy már jó legyen a szellőzése. Én azt csináltam, hogy az alját/tetejét kilyuggattam és a hátára fektettem gumilábakra. Most felfelé szellőzik a proci, nem is melegszik át annyira, mint amikor a nyákról lefelé lógott és az alján alig volt szellőzőnyílás. Kicsit hülyén néz ki, hogy az alját látom, de ha egyszer így jobb neki, hát bánja kánya. :) Én is raktam rá egy hűtőbordát a gyári hőelvezető "szivacs" helyett... Csak azt nem értem, miért nem lehet ezeket a dolgokat a gyárban megoldani? Miért kell barkácsolni az embernek? :F

"csak a zene van"

(#98407) syler123 válasza dgyuri0123 (#98406) üzenetére


syler123
veterán

Semmi értelme nem volt, hogy fordítva tették be az alaplapot, nem tudom ennek mi volt az oka. Mindegy én szeretek mókolni a gyári házat nem akartam szétfúrni, így maradt ez.
Most nyomtatom a tetejét, majd teszek be képet a végeredményről.
Szerintem kékben nyomtatom ki, hogy ne legyen ennyire szappantartó kinézete :D

A kijelzőt megtudtad fordítani? Mármint szoftveresen, annak még utána kell járnom, úgy tudom lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#98408) SunMount3r válasza dgyuri0123 (#98406) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kínai, olcsó, noname tucattermék, minél többet, minél olcsóbban. Gondlom az Android-os felhasználásra találták ki, ahol nem melegszik annyira.

[ Szerkesztve ]

(#98409) nfsu17 válasza syler123 (#98407) üzenetére


nfsu17
veterán

A kijelzőt megtudtad fordítani? Mármint szoftveresen, annak még utána kell járnom, úgy tudom lehetséges.

Alex :R
[link]

#x96max+ #vfd.conf #fordít #fejjellefele #x96

(#98410) syler123 válasza nfsu17 (#98409) üzenetére


syler123
veterán

Köszönöm neked és vargalexnek is! :R

(#98411) cof válasza SunMount3r (#98408) üzenetére


cof
veterán

Android alatt a legjobban, mivel ott nincs semmiféle korlátozás mint CE esetén, hogy lekapcsolja a magokat.

91C-t is láttam Android alatt. Persze a kínainak az a jó ha minél hamarabb tönkremegy és veszel tőle egy másikat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98412) SunMount3r válasza cof (#98411) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem meg egyszerűen nem is törődnek vele, bele sem gondolnak a gyártástervezésnél. Eléggé tucatbox-ok. Én pl., ha egy ilyen tönkre menne a gagyi hűtés miatt, tuti nem rendelnek belőle még egyet. Az emberek többsége meg nem mókolgat rá custom hűtéseket, mint itt ti. Csak híre sem megy az átlag felhasználó számára, hogy ilyen gagyi a hűtésük, így veszik mint cukrot.

[ Szerkesztve ]

(#98413) cof válasza SunMount3r (#98412) üzenetére


cof
veterán

De gondolnak rá, azért is lehet hozzá venni alá ventilátort, szóval tudatos mert két terméket is értékesít így.

Csak híre sem megy az átlag felhasználó számára, hogy ilyen gagyi a hűtésük, így veszik mint cukrot.

Itt se foglalkoztunk vele nagyon szerintem amíg meg nem jelentek a kijelzős dobozok. :D

Átlag user nem fogja nézegetni Aida alatt mi hány fokos úgy sem. Megy ameddig megy.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98414) blakey válasza cof (#98411) üzenetére


blakey
titán

Android alatt mások a határok, pl. ATV11:
CPU temperatures: [42.500004]
CPU throttling temperatures: [95.0]
CPU shutdown temperatures: [105.0]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98415) interstate76 válasza zsiga68 (#98404) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi!

Igen, tudom, de fontos volt, hogy zárt maradjon a teteje (ami ugyebár az alja, mert én is fejre állítva használom), illetve mindenképp passzív megoldást szerettem volna. Talán azt majd eljátszom vele, amit cof javasolt, hogy a gyári bordára fordítva ráteszek egy ugyanolyat, és arra pakolom rá a másik kettő nagyobbat, így biztosítva, hogy a gyári borda nagyobb felületen tudjon hőt leadni, de akkor a vágást is szélesítenem kell, mert feljebb kerül az első fekete borda, amit ráraktam, szóval ehhez megint ihletet kell kapnom. :)

Ebből kiindulva amíg a nálunk előforduló legdurvább igénybevétel (Plex szerverről néz filmet 1 vagy 2 végpont + fut 1-2 letöltés + Vodka TV hd adás) közben is megáll 70°C alatt, addig sztem nem fogok nekiállni. Tegnap is csak azért tettem meg, mert szaggattak a hd adások.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#98416) fer


fer
őstag

Látom küszködnek egyesek a melegedéssel. Amikor én elkezdtem a dolgot még télvíz idején jött pár negatív hozzászólás, hogy csúnya, meg minek bírja az ha nem tettek rá jobb hűtést meg volt rá az okuk stb. hát meg is volt az okuk, egy szó pénz, minél olcsóbb legyen, és elég ha 2-3 évig működik. De most látom az eredményét, hogy megérte dolgozni vele,. Tudom mindjárt jönnek a terhelős hsz-ek :) Csak azt nem értem, hogy ezt miért offoljátok? Ez sokkal jobban a topok címéhez tartozik mint a ce. A melegedés magát a készülékeket érintő kérdés, és szerintem ez a topok címe is: "Amlogic S905, S912 processzoros készülékek" nem?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#98417) syler123 válasza syler123 (#98405) üzenetére


syler123
veterán

Ilyen lesz, a tetején picit kisebbre kell venni, mert így túl passzos és felhajlik picit :D + nyomtatok lábakat, amiket bele lehet pattintani az alsó kivágásokba.

Amúgy nekem nem elviselhetetlen a hőfoka, de miért ne javíthatnék rajta?

[ Szerkesztve ]

(#98418) fer válasza syler123 (#98417) üzenetére


fer
őstag

Ronda. :DD

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#98419) tupacamaru válasza syler123 (#98417) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szuper lett! :K :C

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#98420) syler123 válasza fer (#98418) üzenetére


syler123
veterán

:O
Finoman, még új nekem a tervezés és a 3d nyomtatás :P

tupacamaru : köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#98421) SunMount3r válasza syler123 (#98420) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A pontos méreteket honnan szedted hozzá, vagy csak lemérted?

[ Szerkesztve ]

(#98422) syler123 válasza SunMount3r (#98421) üzenetére


syler123
veterán

Lemértem, hát jó móka volt kisakkozni, mondjuk a kivágások elsőre jók lettek.

A sarok ahol a portok találkoznak, na onnan mértem mindent, a tervezésnél is onnan állítottam be a távolságokat, meg ugye az aljáról. Jól vizsgázott a parkside tolómérő :D

szerk: Fusion360

[ Szerkesztve ]

(#98423) SunMount3r válasza syler123 (#98422) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miben csináltad, Tinkercad? Ha talán egyszer Vontar X4-esem lenne, akkor én is gondolkodnék hasonlóban, végül is csak egy PCB.

[ Szerkesztve ]

(#98424) Beni2360 válasza interstate76 (#98399) üzenetére


Beni2360
félisten

Én kb 2 éve váltottam ventilátorról passzív hűtésre. Régi alaplapból szedtem ki réz hűtőbordát. 70 c fokot nem ér el 4K HDR-nél sem. 0lyan 65-67 c fok körű tetőzik. A kettő közt egy 1mm pad van. Ez egy X96 MAX plus

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#98425) beach head


beach head
senior tag

sziasztok. melyik boxot ajanlanatok most? giga lan, 4gb ram 64gb rom lenne fontos, illetve h rootolt legyen (vagy legalabbis lehessen benne ki be kapcsolni a root funkciot) , valamint ha nem android tv lenne rajt hanem sima droid(s905x4 esetben csak 11es droiddal lattam ezeket.
erdemesebb esetleg s905x3at valasztani ha az olcsobb? van valami erdemi kulonbseg a 2 kozt? (teljesitmeny , melegedes...)
hk1
vontar
transspeed ezeket lattam alin akcioba. ezeknkozul melyik a *nevesebb*?

(#98426) T-master


T-master
tag

Nekem ilyen lett a Vontar:


A venti külön kapcsolható; az alaplapon található 3V-os kivezetésekre kötve, néma csendben teszi a dolgát. 1080p-s tartalommal tesztelve sosem ment 50°C fölé. 4K TV sajnos még nincs. :(

Csak az bosszant kicsit, hogy talán elkapkodtam a projektet, mert közben megjött a Homatics és nem tudom, hogy ez így mennyire piacképes.

(#98427) Beni2360 válasza T-master (#98426) üzenetére


Beni2360
félisten

Simán le lehet játszani 4K HDR videót a FHD TV-n.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#98428) junkpod válasza syler123 (#98417) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szellős. De légáramlás nem lesz.

Box's don't touch!

(#98429) syler123 válasza junkpod (#98428) üzenetére


syler123
veterán

Jobb mintha bent rekedne a meleg. Ventit egyelőre nem akarok, majd egymás mellé teszem a két boxot idle / terhelve, hogy lássam mit változtak a hőfokok.

(#98430) zazenke válasza syler123 (#98429) üzenetére


zazenke
őstag

ha ennek ez a teteje mert olyan mintha fejjel lefele lenne akkor szerintem jó lesz és sok meleg ki fog jönni

(#98431) syler123 válasza zazenke (#98430) üzenetére


syler123
veterán

Ez a teteje, csak a kijelző miatt tűnik úgy mintha fordítva lenne.

(#98432) fer válasza syler123 (#98431) üzenetére


fer
őstag

A hűtéssel kapcsolatban egy dologról feledkeztek meg, a másik oldalról is el kell vezetni a meleget, a jobb eredmény érdekében. Mivel a meleg felfelé száll.

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#98433) syler123 válasza fer (#98432) üzenetére


syler123
veterán

Milyen másik oldal? Az alja is kivágásokkal van tele, csak még nem volt rápattintva a talpa.

(#98434) fer válasza syler123 (#98433) üzenetére


fer
őstag

Nem a proci felől, hanem a nyák másik oldaláról. Tavaj karácsony körül csináltam, ha érdekel keress rá. De amint látom nálad az szabadon van hagyva.

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#98435) Beni2360


Beni2360
félisten

A jó öreg A95 X MAX ahol felfelé áll a proci és került rá egy nagyobb borda és a HDD tartó kikerultem mert állandóan eldobálta még az SSD-t is. 3A tappel is. :W 4K HDR10 REMUX

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#98436) junkpod


junkpod
nagyúr

Ham már barkacsoltok, a légáramlás és a két oldalú hűtés érdekében én élére állítanám a boxot (valamire felakasztva...)és úgy az alsó és felső élén csinálnék szellőző lyukakat, levegő alulról be, felül ki.

Box's don't touch!

(#98437) cof válasza T-master (#98426) üzenetére


cof
veterán

Hol a kapcsoló? Én is majd kapcsolósra akarom megcsinálni jövőre ventilátorral.

5V-os a venti?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98438) Zsömica válasza cof (#98437) üzenetére


Zsömica
aktív tag

(#98439) beach head


beach head
senior tag

Arra tovabbra sincs otlete senkinek hogy miert frissiti keservesen lassan(napokon at ) a play store az appokat? ramegyek a sajat alkalmazasok frissitesre es csak fut a csik, letöltés felirat megjelenik de semmi se tortenik...
x92 tv box 32/3gb s912?

(#98440) T-master válasza cof (#98437) üzenetére


T-master
tag

Igen 5V-os. A kapcsoló az oldalán van, ha hazaérek csinálok még képet.

(#98441) syler123


syler123
veterán

Az x96maxon is lehet valahol 3V?

(#98442) fer


fer
őstag

3V-hoz megfelelő venti is kell, a 12V-os ventik közül sok még 5V-on sem hajlandó elindulni.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#98443) Keef_Lee válasza fer (#98442) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ó, nekem volt olyan, amelyik még 12 V-on sem volt hajlandó :)

(#98444) syler123 válasza fer (#98442) üzenetére


syler123
veterán

Ráadásul az sem mindegy, hogy felfele vagy lefele áll. Ha a tengelye felfele van, akkor lassabban forog és magasabb feszkó kell a működéséhez.

Más: a Coreelec Nexus miért lehet bugos nálam? Bizonyos kódolásnál első indulásra mindenképpen képhibával indul, de onnantól kezdve ha leállítottam a filmet, akárhányszor elindíthatom / végignézhetem, nem lesz képhiba. Csak első indítással van gond.
Ráadásul spdif-en nem jön ki a hang...

[ Szerkesztve ]

(#98445) cof válasza syler123 (#98441) üzenetére


cof
veterán

Általában mindegyiken van amiket én láttam, de nincs beforrasztva tüskesor.

Soros port 4 pin-es, 3.3V, RX, TX, GND.

5V-os 40x40x10-es ventilátort rákötve halk is és elég hatékony, -15-20C-t hozza simán.

Én mondjuk valami vezérlővel csinálnám meg, ha elér X hőmérsékletet akkor kapcsoljon be. Csak még nem találtam ilyen mikrokontrollert.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98446) syler123 válasza cof (#98445) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, ránéztem, de sehol nem láttam ezt a soros portok részt, bekötetlenül sem.

Más: az egyik x96 max+ boxom artifact-el azonos kódolású videók első indításakor. Tehát van egy hdr10 h265-ös sorozat, ha bármelyik részt megnyitom belőle a box indítását követően, akkor artifact-el, zöldes az egész (az első megnyitottnál).
Ha leállítom a sorozatot és újranyitom, onnantól az összes sorozatrész jó, egészen addig, míg nem indítom újra a boxot.

Most próbáltam és ugyanazt csinálja matrix, nexus alatt is.

Egyedül az emmc-n lévő 9.2.8 nem produkálja ezt a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#98447) gyűrű válasza cof (#98445) üzenetére


gyűrű
addikt

Valami ilyen hőmérséklet kapcsoló jó lehet hozzá..
Vagy ilyen komolyabb 🙂

[ Szerkesztve ]

(#98448) cof válasza gyűrű (#98447) üzenetére


cof
veterán

Igen, köszi. Már nézegettem ilyen praktikus kis szenzorokat ami kapcsol [link], csak még azt kell kideríteni hány fok van a zárt házban amikor mondjuk a kijelzőn meg 60 C-t mutat. Meg ugye a szoba hőmérséklete is számít, de mindenképp ilyesmi mini megoldáson gondolkodom, az a komolyabb jóféle csak így is kicsi a nyomtatott ház, kevés a hely, azért van benne pár cucc.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98449) cof válasza syler123 (#98446) üzenetére


cof
veterán

Google képek alapján az alján van, SOC-al ellentétes oldal. Ezen mondjuk nem tüskés verzió van, hanem csak sima érintkező pontok.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98450) T-master válasza cof (#98437) üzenetére


T-master
tag

A kapcsoló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.